جمعه ۰۹ آبانساعت ۰۱:۴۰Oct 2020 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «قبرس»

آنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۲۱:۳۷   + ۵ سایت دیگر  
انگلیس در اقدامی کم سابقه طی ده های اخیر شمار قابل توجهی از نیروهای دریایی خود را در سواحل قبرس مستقر کرده تا سهمی از حضور در این منطقه کم ثبات داشته باشد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۵:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
تهران – ایرنا – رژیم صهیونیستی در تقلا است تا از طریق بهره برداری از فضای ملتهب حاکم بر مدیترانه و اختلافات میان ترکیه با یونان و قبرس، با آتن و نیکوزیا یک ائتلاف سه جانبه منطقه ای تشکیل و سپس این هم پیمانی را به دیگر کشورهای واقع در مدیترانه گسترش دهد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۲۲:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
وزیرخارجه رژیم صهیونیستی با اشاره به عزم تل آویو برای توسعه همکاری ها با یونان و قبرس، خواستار استفاده از حریم هوایی قبرس شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۲۱:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
وزیران امور خارجه یونان، بخش روم نشین قبرس و رژیم صهیونیستی در آتن دیدار کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۹:۱۷   + ۵ سایت دیگر  
وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در دیدار با همتای قبرسی خود مدعی تشکیل یک ائتلاف منطقه ای با یونان و قبرس شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۶:۲۵    
رجب طیب اردوغان گفت: ترکیه و بخش ترک نشین قبرس خواستار راه حل عادلانه و پایدار برای مسئله قبرس هستند.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۵:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
وزیر صنعت و گردشگری قبرس در پی لطمه های جدی کرونا به بخش گردشگری تصمیم گرفت برای رونق دوباره آن در نیکوزیا، پایتخت کشور، به روش هوشمند عمل کند. در همین راستا، تابلوهایی دیجیتالی در سراسر شهر نصب شده که حاوی اطلاعاتی در مورد آثار برجسته نیکوزیا است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۰۹:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
رئیس جمهوری ترکیه گفت، زمان برای بررسی یک پیشنهاد واقعی درباره یک راه حل دو کشوری برای جزیره تقسیم شده قبرس فرا رسیده است و افزود: پارامترهای مذاکرات کنونی دیگر پایدار و قابل تحمل نیستند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۲۰:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهور ترکیه در نشست خبری مشترک با رئیس قبرس شمالی گفت که هیچ کشوری اجازه ندارد تا ترکیه را از معادلات شرق دریای مدیترانه حذف کند.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۵:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
قائم مقامی معتقد است در حالی که ترکیه قرارداد سه جانبه منطقه انحصاری_ اقتصادی قبرس، یونان و مصر را تهدیدی برای خود قلمداد می کند، تاکید یونان و قبرس جنوبی در منطقه مدیترانه شرقی این است که ترکیه باید به عملیات دریایی لرزه نگاری برای اکتشاف میادین گاز و نفت در منطقه پایان دهد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۴:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
ارسین تاتار، رئیس جمهور تازه منتخب قبرس ترک نشین سوگند یاد کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۲:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
ارسین تاتار رئیس جمهور جدید بخش ترک نشین قبرس کار خود را آغاز کرد.
سبلانه   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۹:۴۳   + ۶ سایت دیگر  
خرامان کاریکاتوریست اردبیلی مقام دوم جشنواره زیتون قبرس را از آن خود کرد.
بلاغ مازندران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۹:۰۱    
مسئول واحد تجسمی حوزه هنری کردستان گفت:با اعلام هیئت داوران نهمین جشنواره بین المللی کارتون کشور قبرس،ژاله یوسفی نژاد کارتونیست کردستانی با اثر "زیتون " عنوان سوم این جشنواره را از آن خود کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۸:۴۲   + ۹ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - ژاله یوسفی نژاد کارتونیست کردستانی با اثر "زیتون"عنوان سوم نهمین جشنواره بین المللی کارتون کشور قبرس را از آن خود کرد.
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۲:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
وزارت خارجه ترکیه بیانیه مشترک یونان، مصر و بخش روم نشین قبرس درباره آنکارا را محکوم کرد. به گزارش شیعه پرس به نقل از خبرگزاری آناتولی، وزارت امور خارجه ترکیه امروز پنجشنبه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: ادعاهای بی پایه و اساس علیه ترکیه در بیانیه پایانی نشست سه جانبه بخش روم نشین قبرس ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۱:۳۳   + ۱۰ سایت دیگر  
وزارت خارجه ترکیه بیانیه مشترک یونان، مصر و بخش روم نشین قبرس درباره آنکارا را محکوم کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۷:۵۰    
نخست وزیر یونان در کنفرانس خبری بعد از نشست سه جانبه با روسای جمهور مصر و قبرس گفت: اقدمات توسعه طلبانه ترکیه منطقه را تهدید می کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۷:۴۶    
رئیس جمهور مصر در کنفرانس خبری بعد از نشست سه جانبه با نخست وزیر یونان و رئیس جمهور قبرس گفت: مخالف حضور بیگانگان در خاک سوریه هستیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۷:۳۱    
رئیس جمهور قبرس در کنفرانس خبری بعد از نشست سه جانبه با نخست وزیر یونان و رئیس جمهور مصر گفت: جامعه بین الملل باید تلاش بیشتری برای مبارزه با تروریسم انجام دهد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۷:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهوری مصر در نشست سه جانبه با یونان و قبرس در نیکوزیا از سیاست باج خواهی تریکه از اروپا در پرونده پناهجویان انتقاد کرد.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۶:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر که به پایتخت قبرس سفر کرده است امروز چهارشنبه با همتای قبرسی خود و نیز نخست وزیر یونان دیدار کرد. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۵:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری مصر روز چهارشنبه در نشست سه جانبه با سران قبرس و یونان تاکید کرد که کشورش مخالف هرگونه حضور غیرقانونی نیروهای خارجی در خاک سوریه است و آن را محکوم می کند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۵:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
رئیس جمهوری مصر صبح امروز (چهارشنبه) جهت مشارکت در هشتمین دور نشست سه جانبه بین مصر، قبرس و یونان وارد نیکوزیا شد. این سه مقام در نشستی سه جانبه مواضعی علیه ترکیه مطرح کردند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۱:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی سازمان ملل گفت: آنتونیو گوتروش، دبیرکل سازمان ملل انتظار دارد که انتخاب "ارسین تاتار" به عنوان رئیس جمهور جمهوری خودخوانده قبرس ترک نشین، به نزدیک تر کردن جوامع قبرس یونانی و ترک نشین کمک کند.
تدبیر و امید   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۲۲:۵۲   + ۶ سایت دیگر  
بنا به اعلام نخست وزیری انگلیس، همچنین در زمینه انتخابات رهبری ترک قبرس شمالی تاکید کرد که حل مساله قبرس به نفع همه خواهد بود.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۲۲:۲۸    
دوقطبی پدیدآمده در بخش ترک نشین قبرس، از سویی ارتباط مستقیمی با خواسته های سیاسی آنکارا دارد و از دیگر سو، با وضعیت سیاسی جزیره و تلاش برای پیوستن به اتحادیه اروپا، مرتبط است.
کاماپرس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۷:۱۰    
یک فروند جنگنده سوخو 27 روسیه به نحو خطرناکی به هواپیمای مسافربری اسرائیلی نزدیک شده است. به گزارش کاماپرس و به نقل نشریه ایزوستیا، رسانه های اسرائیلی از رهگیری خطرناک هواپیمای جنگنده Su-27 روسی با هواپیمای مسافربری ایرباس 320 شرکت هواپیمایی Israir خبر داد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۰:۱۶   + ۸ سایت دیگر  
هنرمندکارتونیست،نقاش وتصویرساز کهگیلویه وبویراحمدی موفق به کسب جایزه بزرگ نهمین جشنواره بین المللی کارتون قبرس 2020شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۶:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
منابع خبری از پرواز غیرعادی یک جنگنده روسیه نزدیک یک هواپیمای مسافربری صهیونیستی که عازم فرودگاه بن گورین بود، خبر دادند.
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۳:۱۱   + ۷ سایت دیگر  
مردم نیوز :مناقشه مدیترانه شرقی که از زمان آغاز فعالیت حفاری گازی ترکیه در این بستر آغاز شده است، تمامی ندارد. تنش میان آتن و آنکارا بر سر شرق مدیترانه و مخالفت کشورهای اروپایی با فعالیت های اکتشافی ترکیه، با گذشت زمان نه تنها حل نشده بلکه آنکارا را با ائتلافی از مصر، یونان، قبرس جنوبی ...
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۱:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، بسیاری از روزنامه های ترکیه، امروز در عکس و تیتر صفحه نخست، نتایج انتخابات بخش ترک نشین قبرس را برجسته کرده اند. جمهوریت: آغاز دوران تاتار در قبرس هفتاد و پنجاهمین سال جایزه ادبی نادی ملی گازته: نقشه استعمارگرانه اروپا برای شرق مدیترانه ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۰:۵۰    
تاتار، پیروز انتخابات ریاست جمهوری در بخش ترک نشین قبرس
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۰:۱۵    
ارسین تاتار که در دوران نخست وزیری، به طور کامل تابع سیاست اردوغان و آنکارا بود، حالا با رسیدن به پست ریاست جمهوری، برای انطباق کامل قبرس ترک نشین با ترکیه، توان و امکان بیشتری در اختیار دارد.
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۹:۰۹    
مردم قبرس شمالی، فردی را به ریاست این منطقه انتخاب کردند که با برخورداری از حمایت ترکیه، خواهان استقلال از بخش یونانی نشین قبرس جنوبی است. به گزارش شیعه پرس به نقل از رویترز، انتخابات قبرس شمالی با پیروزی ارسین تاتار نامزد مورد حمایت ترکیه پایان یافت. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۱:۴۸   + ۶ سایت دیگر  
ارسین تاتار نامزد مورد حمایت ترکیه در انتخابات قبرس شمالی پیروز شد و رئیس فعلی این منطقه که حامی اتحاد قبرس بود شکست خورد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۲۲:۲۲    
"ارسین تاتار" که مورد حمایت ترکیه است در انتخابات رهبری قبرس شمالی بر مصطفی آکینجی که به عنوان نامزد مستقل شرکت کرده بود، پیروز شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۲۱:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
"ارسین تاتار" که مورد حمایت ترکیه است در انتخابات رهبری قبرس شمالی بر مصطفی آکینجی که به عنوان نامزد مستقل شرکت کرده بود، پیروز شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۲۰:۵۵    
تاتار 60 ساله که سمت نخست وزیری را در دولت فعلی جمهوری خودخوانده ترک قبرس شمالی در اختیار دارد، طرفدار راه حل دو کشوری (قبرس شمالی و جنوبی) است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۴:۴۸    
دور دوم رای گیری برای انتخاب رهبر جدید قبرس ترک نشین امروز (یکشنبه) آغاز شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۰:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
دور دوم انتخابات ریاست جمهوری بخش ترک نشین قبرس امروز برگزار می شود ، دور نخست انتخابات 11 اکتبر برگزار شد،
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۰۳:۰۵    
وزیر امور خارجه امریکا در گفتگو با کریستودولیدس وزیر امور خارجه قبرس، مراتب نگرانی عمیق خود را درباره بازگشایی بخشی از ورشا اعلام کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۰۰:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- اتحادیه اروپا در نشست روز جمعه سران، به رغم درخواست های قبرس برای اعمال تحریم علیه ترکیه، به محکوم کردن "اقدامات تحریک آمیز" آنکارا در شرق مدیترانه بسنده کرد.
آنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۸:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
یونان و قبرس در نشست اتحادیه اروپا خواستار واکنش شدید اروپا علیه ترکیه شدند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۵:۵۰    
یونان و قبرس خواهان اعمال فشار بیشتر اتحادیه اروپا برای متوقف کردن اقدامات تحریک آمیز ترکیه شدند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۶:۳۱    
در بحبوحه رسوایی طرح مربوط به "پاسپورت طلایی" در قبرس، رئیس پارلمان این کشور امروز (پنجشنبه) استعفا کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۳:۱۳    
در پی فشارهای داخلی و خارجی به مقام های دولت قبرس به دلیل فساد مربوط به اعطای ویزای طلایی به مجرمان، رئیس پارلمان این کشور اروپایی مجبور به استعفا شد.
جماران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۲:۳۶    
به گزارش جماران به نقل از گاردین، سن بالای کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری امسال آمریکا باعث بحث و جدل بسیار در مورد سلامتی آنها شده است. در سوی دیگری از جهان اما سن بالای یک کاندیدای انتخاباتی معنای دیگری دارد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۲:۳۱    
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از رویترز؛ رئیس پارلمان قبرس درپی جنجال بر سر پول در ازای گذرنامه استعفا کرد.