یکشنبه ۲۸ شهریورساعت ۲۲:۰۱Sep 2021 19
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کنفدراسیون صادرات ایران»

به گزارش رادیو اقتصاد، محمد لاهوتی رئیس کنفدراسیون صادرات ایران در گفتگو با برنامه رهیافت گفت: آثار مثبت پیوستن به سازمان همکاری های شانگهای ابعاد متعدد و گسترده اقتصادی دارد و با توجه به ظرفیت های فراوان کشورمان برای همکاری با اعضای این سازمان چشم انداز بسیار روشنی در توسعه اقتصادی کشور قابل ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۰۹:۴۲   + ۱۱ سایت دیگر  
محمد لاهوتی رییس کنفدراسیون صادرات ایران با اشاره به این واقعیت که هدف همه دولت ها کاهش نرخ ارز و افزایش قدرت خرید مردم است تا در نهایت بتوانند تاثیر آن را در تعدیل نرخ تورم ببینند، اظهار داشت: ولی واقعیت این است که ارز هم مثل یک کالا، تابع متغیرهای اقتصادی و تحت تاثیر شرایط سیاسی ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۱۳:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
رییس کنفدراسیون صادرات ایران با اشاره به تجارت 12.5 میلیارد دلاری ایران با اعضای پیمان شانگهای در 5 ماهه نخست سال جاری گفت: روابط راهبردی ایران با برخی از کشورهای عضو شانگهای از جمله چین می تواند در کنار همکاری های امنیتی پیمان شانگهای به عنوان یک مکمل ویژه برای سیاست نگاه به شرق ایران باشد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۳:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
رییس کنفدراسیون صادرات ایران با بیان اینکه مطابق با قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر، عوارض صادراتی دریافتی از کالاهای دارای ارزش افزوده پایین باید به کالاهای دارای ارزش افزوده بالاتر بازگشت داده شود، گفت: متاسفانه هر منبع مالی که در قالب عوارض صادراتی دریافت می شود ...
روزنامه اقتصاد برتر   ۱۴۰۰/۰۶/۱۲ - ۱۴:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کنفدراسیون صادرات ایران، طولانی شدن صدور و تمدید کارت بازرگانی را سبب نارضایتی بسیاری از فعالان بخش خصوصی عنوان کرد و گفت: ضروری است وزارت صمت در اسرع وقت اقدامات لازم را برای بازنگری و رفع مشکلات موجود انجام دهد. تهران – اقتصادبرتر – 12 شهریور 1400 ...
رییس کنفدراسیون صادرات ایران با تاکید بر ضرورت بازگشت سریع وزارت صمت به مسیر اجرای دقیق مصوبه 214 ستاد هماهنگی اقتصادی دولت گفت: تفاوت آذر نیما با دلار آزاد مشکلات صادرکنندگان را دوچندان کرد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۶/۰۹ - ۰۹:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
رییس کنفدراسیون صادرات ایران اظهار داشت: جایگاه عربستان در سیاست گذاری کشورهای عربی در حوزه سیاست خارجی آنها بسیار زیاد است. با توجه به اختلافاتی که متاسفانه بین ایران و عربستان پیش آمد و با بسته شدن سفارت عربستان شاهد بودیم که اغلب کشورهای عربی نیز روابط خود را با ایران تقلیل دادند ...
جهان اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۶/۰۱ - ۱۲:۲۰   + ۲۰ سایت دیگر  
رئیس کنفدراسیون صادرات ایران گفت:پایش قوانین وضع شده طی 3 سال گذشته از جمله مطالبات فعالان بخش صادرات از دولت سیزدهم است. به گزارش جهان اقتصاد به نقل از مهر، محمد لاهوتی اظهار داشت: با تشدید تحریم ها از سال 97 به بعد ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۵/۳۱ - ۰۰:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
محمد لاهوتی رئیس کنفدراسیون صادرات ایران صادرات از جمله بخش های مهمی از اقتصاد است که باید از سوی دولت در تمامی برنامه ریزی ها مدنظر قرار گیرد. بر این اساس، درباره صادرات و پیشنهاداتی که می توان به دولت سیزدهم ارائه داد ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۲۵ - ۱۴:۴۶   + ۱۷ سایت دیگر  
رییس کنفدراسیون صادرات ایران با ابراز نگرانی نسبت به تعطیلات کرونایی کشور تا یکشنبه هفته آینده گفت: از آنجا که 40 درصد از تولیدات صادراتی کل کشور در گمرکات تهران ارزیابی و پلمب شده و این گمرکات تا یکشنبه هفته آینده تعطیل هستند ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۵/۲۰ - ۱۶:۱۸    
رئیس کنفدراسیون صادرات ایران معتقد است: ناامنی موجب فرار سرمایه می شود. شرایط افغانستان حمل و نقل کالا را با ریسک بالا مواجه کرده و عملاً موجب کاهش یا توقف صادرات خواهد شد، اما برای پیش بینی آینده زود است.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۰/۰۵/۱۹ - ۲۲:۵۸    
رئیس کنفدراسیون صادرات ایران اظهار داشت: سیاست ایران در دو سال گذشته افزایش تجارت با 15 کشور همسایه به علاوه و دو کشور چین و هند بوده است، اما این سیاست گذاری هنوز به هدف خود نرسیده، در مورد عراق و افغانستان همچنان مشکل برگشت ارز وجود دارد ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۵/۱۹ - ۱۶:۱۰    
محمدلاهوتی رئیس کنفدراسیون صادرات ایران در پاسخ به این سوال بازار گفت: اراده دولت جدید بر توسعه روابط تجاری است اما مهمترین موضوع برای صادرات حل مشکل تبادل ارزی و برگشت آن است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۹ - ۱۵:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رییس کنفدراسیون صادرات ایران گفت: در سه سال اخیر تحریم ها تاثیر اندکی بر روابط تجاری ایران با کشورهای همسایه داشته اند.
موج   ۱۴۰۰/۰۵/۱۹ - ۱۴:۳۲   + ۷ سایت دیگر  
رئیس کنفدراسیون صادرات ایران گفت: ارز حاصل از صادرات امکان تأمین کالاهای وارداتی را دارد و می تواند قیمت ارز را نیز تعدیل کند.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۹ - ۱۳:۵۳   + ۶ سایت دیگر  
رییس کنفدراسیون صادرات ایران اظهار داشت: ما فکر می کنیم که تاثیر FATF بر روند صادرات بسیار و انتظار ما تعیین تکلیف در این مورد است. با توجه به اینکه دولت جدید از نظر سیاسی به دیگر نهادها نزدیک است برآورد ما این تکلیف این مساله است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۹ - ۱۳:۳۶   + ۳۰ سایت دیگر  
رییس کنفدراسیون صادرات ایران می گوید تغییراتی که در سال های اخیر در فهرست شرکای تجاری ایران به وجود آمده تا حد زیادی تحت تاثیر تحریم ها و تبعات آن بوده است.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۱۹ - ۱۲:۳۵    
رییس کنفدراسیون صادرات ایران با بیان اینکه صادرکنندگان به عراق و افغانستان برای تسویه تعهدات ارزی خود با مشکلات جدی مواجه هستند، از بانک مرکزی درخواست کرد صرافی های معتمد را در مرزهای مشترک دو کشور به تجار معرفی نماید.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۸ - ۱۷:۴۳   + ۷ سایت دیگر  
رییس کنفدراسیون صادرات ایران می گوید، حمایت از صادرات غیرنفتی باید شکلی واقعی داشته باشد و صرف ابلاغ بسته هایی که تضمین اجرا ندارند راه به جایی نخواهد برد.
رییس کنفدراسیون صادرات ایران گفت: به دلیل اجرای قوانین به صورت سلیقه ای، صادرکنندگان صنایع کوچک و متوسط همچنان با مشکل رفع تعهد ارزی و واگذاری کوتاژهای صادراتی مواجه هستند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۶ - ۱۵:۵۹   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس کنفدراسیون صادرات ایران می گوید دولت سیزدهم راهی جز حمایت از اقتصاد درون زا و برون نگر ندارد و در این مسیر صادرات به عنوان موتور پیشران عمل می کند.
اقتصاد آنلاین / ایلنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۱۴:۴۹   + ۲۲ سایت دیگر  
رییس کنفدراسیون صادرات ایران اظهار داشت: طبق آمار منتشره گمرک، تراز تجاری کشور کماکان منفی است، البته رقم بزرگی نیست و به نظر می رسد با توجه به رشد 65 درصدی صادرات در مقابل رشد 35 درصدی واردات، در صورت ادامه این روند، در ماه های آینده قطعا تراز تجاری نیز مثبت خواهد شد.
رییس کنفدراسیون صادرات ایران با بیان اینکه علیرغم روند رو به رشد نرخ ارز، صادرکنندگان صنایع کوچک و متوسط با مشکل رفع تعهد ارزی و واگذاری کوتاژهای صادراتی مواجه هستند، گفت: کمیته پایش مقررات را در حوزه صادرات و بازنگری در اسرع وقت تشکیل دهد.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۴:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کنفدراسیون صادرات ایران از امکان برقراری واردات تا سقف 500 هزار دلار بدون سابقه قبلی برای واردکنندگان مجدد خبر داد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۴/۲۶ - ۰۰:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : به دنبال انتشار برنامه ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور منتخب، گروه های مختلف درباره برنامه دولت سیزدهم اظهار نظر کردند. در این میان رئیس کنفدراسیون صادرات ایران با اشاره به ابعاد مثبت برنامه های دولت سیزدهم، با بیان اینکه اگر این برنامه ها طبق زمان بندی و با دقت اجرایی شوند ...
اقتصاد آنلاین / تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۴/۲۰ - ۱۰:۵۸   + ۷ سایت دیگر  
توافقات به نتیجه برسد، دولت آتی می تواند با بازنگری در سیاست های سختگیرانه، موضوع تسهیل صادرات را مدنظر قرار دهد و شرایط را در حوزه صادرات بهبود ببخشد تا ضمن کاهش ریسک صادرات، بتوان از نرخ ارز که اکنون یک نرخ مناسب برای صادرات است استفاده کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۱۳ - ۱۵:۰۱   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس کنفدراسیون صادرات ایران می گوید همانطور که نمی توان وضعیت فعلی اقتصاد ایران را با بسیاری از کشورهای جهان مقایسه کرد، برای برون رفت از این شرایط نیز اجرای چند سیاست کلان اهمیت زیادی دارد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۸ - ۱۵:۵۶   + ۱۸ سایت دیگر  
رییس کنفدراسیون صادرات ایران می گوید هرچند افزایش جدی همکاری ها با کشورهای منطقه می تواند به عنوان یک اولویت دنبال شود اما در عین حال نباید حضور در سایر بازارها را فراموش کرد.
روزنامه اقتصاد برتر   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۷:۵۴   + ۳۰ سایت دیگر  
رئیس کنفدراسیون صادرات ایران اعلام کرد: با وجود آنکه بنا بود امسال با اجرای ابلاغیه 177 ستاد هماهنگی اقتصادی، مشکلات ارزی صادرکنندگان کاهش یابد اما در روزهای گذشته معضلی جدید در این عرصه ایجاد شده است. تهران – اقتصادبرتر – 25 خرداد 1400 ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۰۹:۴۶   + ۳۲ سایت دیگر  
رئیس کنفدراسیون صادرات ایران با اشاره به توقف مجدد واردات در مقابل صادرات گفت: دولت صادرکنندگان را مکلف کرده که یا ارز خود را برای واردات استفاده کنند یا آن را در سامانه نیما عرضه کنند لذا اجازه استفاده از ارز صادرات خود را برای واردات غیر یا واگذاری را ندارند.
بانکداری الکترونیک   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۱۲:۰۰   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، محمد لاهوتی رییس کنفدراسیون صادرات ایران در خصوص آثار حذف صفر از پول ملی در جهت تقویت ارزش ریال اظهار داشت: اینکه بگوییم حذف ظاهری صفر از اسکناس منجر به تقویت پول ملی می شود، به هیچ عنوان اینگونه نیست و منجر به تقویت پول ملی نمی شود ...
پول نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۱۳:۵۰   + ۳۲ سایت دیگر  
رییس کنفدراسیون صادرات ایران گفت: نگاهی به آمارها نشان می دهد که کشورهایی مانند آلمان و ایتالیا جزو پنج کشور یا 10 کشور اصلی واردکننده کالا از ایران و حتی صادرکننده به ایران بوده اند اما تحت تاثیر تحریم ها، اعداد کاهش یافته است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۴:۲۳   + ۱۴ سایت دیگر  
رئیس کنفدراسیون صادرات ایران گفت: تاکنون مناظره ها به گونه ای پیش رفته که هیچ یک از نامزدها، برنامه مشخص خود در حوزه های مهم اقتصادی را اعلام نکرده اند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۰۶:۵۹   + ۶ سایت دیگر  
رییس کنفدراسیون صادرات ایران با بیان این که کاندیداها در این دوره از انتخابات هیچ برنامه منسجمی ندارند، گفت: بعضا مشاهده می شود که برخی کاندیداها می گویند برنامه 1000 صفحه ای و 2000 صفحه ای داریم و این برنامه ها را روی سایت گذاشته ایم ...
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۲ - ۲۱:۲۲   + ۱۰ سایت دیگر  
ایسنا: رییس کنفدراسیون صادرات ایران می گوید بانک مرکزی در هفته های پایانی فعالیت دولت دوازدهم مسئولیت سنگینی در مدیریت بازار ارز دارد. هرچند پس از آغاز تحریم های دولت ترامپ علیه ایران در اردیبهشت روند افزایش قیمت ارز سرعت بالایی پیدا کرد و حتی در تابستان سال گذشته از کانال 30 هزار تومان نیز گذشت ...
ارانیکو   ۱۴۰۰/۰۳/۱۰ - ۱۹:۰۲   + ۷ سایت دیگر  
رئیس کنفدارسیون صادرات ایران می گوید برای تجارت جهانی هیچ نمی توان بر روی تراز تجاری یک طرفه حساب باز کرد و واردات باید در کنار صادرات دیده شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۰۱ - ۱۵:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
رئیس کنفدراسیون صادرات ایران گفت: رشد آمار صادرات در 2 ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ناشی از افت صادرات سال گذشته بر اثر کرونا است.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۹ - ۱۷:۵۹   + ۱۷ سایت دیگر  
رییس کنفدراسیون صادرات ایران با اشاره به اینکه ما در عرصه بین المللی نیاز به بهبود شرایط داریم می گوید: در صورتی که مذاکرات وین به نتیجه مثبتی برسد و تنها امکان تبادل بانکی برای تاجران ایرانی فراهم شود، بخش مهمی از محدودیت ها و مشکلات فعلی برطرف خواهند شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۲۹ - ۰۸:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
مجمع عمومی عادی سالیانه کنفدراسیون صادرات ایران برگزار و در آن اعضای هیات رییسه کنفدراسیون صادرات ایران انتخاب شدند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۲/۲۹ - ۰۰:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : براساس انتخابات صورت گرفته در کنفدراسیون صادرات ایران، اعضای اصلی و علی البدل هیات مدیره کنفدراسیون صادرات ایران انتخاب شدند. به نقل از روابط عمومی اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان سالامبور و چرم ایران، بر اساس انتخابات صورت گرفته محمد لاهوتی با 23 رای، علا میرمحمدصادقی با 20 رای ...
اقتصاد آنلاین / ایلنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۱:۰۲   + ۹ سایت دیگر  
محمد لاهوتی اظهار داشت: اینکه صادرکنندگان از افزایش نرخ ارز استقبال می کنند، تهمتی است که به صادرکنندگان زده می شود. صادرکنندگان به دنبال ثبات نرخ ارز هستند و هیچ صادرکننده ای از افزایش ناگهانی نرخ ارز به آن معنا که فکر می کنند که سود چندبرابری می کنند، بهره نمی برد.
شاتا نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۴ - ۱۵:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
رئیس کنفدراسیون صادرات ایران با اشاره به سیاست های جدید وزارت صمت در بخش تجارت بین المللی و تاثیر آن ها در صادرات، و همچنین نقش تولید در رونق صادرات، پیشنهاداتی در راستای تسهیل تامین مواد اولیه تولید در کشور ارائه داد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۰۰:۳۳    
دنیای اقتصاد : نشست تخصصی تا ثیر کاهش نرخ ارز بر تجارت خارجی در کلاب هاوس کنفدراسیون صادرات ایران برگزار شد. محمد لاهوتی، رئیس کنفدراسیون صادرات ایران در این نشست عنوان کرد: در مورد نرخ ارز همواره دیدگاه های چالشی وجود داشته است ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۰۱:۳۴   + ۳۸ سایت دیگر  
رییس کنفدراسیون صادرات ایران می گوید در صورت کنار رفتن تحریم ها، نحوه مدیریت بازار ارز از سوی دولت اهمیت بسیار زیادی در آینده اقتصادی کشور دارد.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۱:۳۴   + ۱۷ سایت دیگر  
رییس کنفدراسیون صادرات ایران گفت: احتمال موفقیت مذاکرات سیاسی، بازگشت ارزهای بلوکه شده و جو روانی بازار؛ تاثیرات مثبتی بر کاهش نرخ ارز در مدت اخیر داشته است.
رییس کنفدراسیون صادرات ایران گفت: تجربیات گذشته ثابت می کند که کاهش نرخ ارز در پایان دولت ها، ماندگاری ندارد و به محض تغییر دولت و کاهش منابع ارزی، نرخ به سرعت رشد خواهد کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۱۱:۲۴   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس کنفدراسیون صادرات ایران با تاکید بر اینکه سوء مدیریت و تحریم دلیل اصلی ناکامی تجارت خارجی کشور، گفت: اگر محدودیت های بانک مرکزی نبود و به پیشنهادات بخش خصوصی توجه می شد اکنون وضعیت تجارت خارجی بهتر بود.
سیمرغ   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۱۲:۱۵   + ۲۲ سایت دیگر  
رئیس کنفدراسیون صادرات ایران می گوید در صورت بازگشت امریکا به برجام و لغو یا کاهش تحریم ها، مدیریت شرایط اقتصادی کشور اهمیت فراوانی دارد
برترین ها / ایران جیب   ۱۴۰۰/۰۲/۰۷ - ۱۸:۰۷   + ۱۲ سایت دیگر  
ایسنا: رئیس کنفدراسیون صادرات ایران می گوید در صورت بازگشت امریکا به برجام و لغو یا کاهش تحریم ها، مدیریت شرایط اقتصادی کشور اهمیت فراوانی دارد. محمد لاهوتی در جریان نشست فعالان بخش خصوصی با رئیس جمهور به ارائه برخی از دغدغه های صادرکنندگان در ماه های پایانی دولت پرداخت و از پیش بینی افزایش ...