سه شنبه ۱۱ آذرساعت ۰۸:۴۹Dec 2020 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سد کرج»

کیهان   ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ - ۱۹:۴۴   + ۸ سایت دیگر  
طی هفته گذشته اخباری مبنی بر انتقال آب سد کرج به تهران از طریق تونل 30 کیلومتری در دل رشته کوه البرز با ابهامات و انتقادات زیادی به گوش رسید که یکی از انتقادات تخریب حیات رودخانه کرج است؛ در حال حاضر بسیاری از چاه ها و سفره های آب زیرزمینی که از منابع اصلی تامین آب آشامیدنی مصرفی شهروندان می باشد ...
کرج رسا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۰۸:۱۳   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش کرج رسا، سعید نقدی روز سه شنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: اکنون حدود 60 درصد ظرفیت سد کرج و 61 درصد ظرفیت سد طالقان پر است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته هفت درصد کاهش نشان می دهد. ظرفیت مخازن سدهای طالقان و کرج به ترتیب 420 میلیون متر مکعب و 180 میلیون متر مکعب است . ...
شبستان   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۱:۰۵    
صفحه نخست روزنامه های یکشنبه 2 آذرماه استان البرز به افزایش حق آبه مردم البرز از سد کرج و طالقان همچنین احتمال سیلبی شدن رودخانه های این استان اختصاص یافت.
تیتر ۱   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۰۹:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
وزارت نیرو اعلام کرد حق آبه رودخانه کرج معادل 64.5 میلیون کیلومتر مربع در سال است که بخشی از آن از منابع میان حوضه ای و در صورت کمبود از طریق رهاسازی سد کرج تامین خواهد شد. بازدید صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
شبستان   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۵:۰۵   + ۱۵ سایت دیگر  
مددی با اشاره به پیگیری های صورت گرفته از طرف دادستانی نسبت به دغدغه های مردم در خصوص پروژه انتقال آب سد کرج به تهران از طریق تونل گفت: سهمیه آب شرب مردم البرز از سد امیرکبیر و طالقان تا 110 میلیون متر مکعب افزایش پیدا کند.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ - ۰۸:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
حقابه رودخانه کرج بدون موافقت سازمان حفاظت محیط زیست به بهانه تأمین آب شرب راهی لوله های آب شهر تهران شد و کارشناسان می گویند انتقال دائمی و تونلی آب سد کرج به تهران اکوسیستم محدوده را تهدید می کند.
برترین ها / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ - ۰۰:۴۱   + ۱۰ سایت دیگر  
ایرنا: مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان البرز با اشاره به گشایش تونل انتقال آب از رودخانه کرج به تهران گفت : این تونل فقط 2 متر مکعب در ثانیه آب انتقال می دهد و در این زمینه تبعات منفی زیست محیطی متوجه این رودخانه خروشان نیست . ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۱۱:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/البرز معاون فنی اداره کل محیط زیست البرز با اشاره به پایان پروژه تونل انتقال آب کرج-تهران گفت: بدون شک انتقال دائمی آب سد کرج از طریق تونل به تهران باعث به خطر افتادن وضعیت اکوسیستم آن محدوده می شود و حیات آبزیان و پوشش گیاهی را تحت شعاع قرار می دهد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۱۴:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
انتقال آب سد کرج به تهران از طریق تونل 30 کیلومتری در دل رشته کوه البرز طی روزهای آینده با ابهامات و انتقادات زیادی همراه بوده که مورد تایید نبودن میزان حق آبه زیست محیطی تخصیص داده شده به رودخانه کرج یکی از این انتقادات است ...
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۱۰:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
اما خلاصه ساخت این تونل از چه قرار است؟ آب رودخانه کرج از سال های گذشته به وسیله تأسیساتی که در نزدیکی کرج و در حوالی ورودی جاده چالوس قرار دارد به تهران منتقل شده است ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۰۹:۲۴   + ۱۵ سایت دیگر  
ایسنا/البرز انتقال تونلی آب سد کرج به تهران علاوه بر اینکه مغایر با قوانین کشور است می تواند در آینده از رودخانه کرج رودی پر از فاضلاب، بدبو و بدون حیات بر جا بگذارد.
بهار نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۹ - ۱۰:۰۹   + ۱۵ سایت دیگر  
گروه جامعه: مدیرکل حفاظت محیط زیست البرز گفت: میزان تخصیص در نظر گرفته شده به عنوان حقابه زیست محیطی رودخانه کرج، براساس نتایج مطالعات وزارت نیرو بوده که این میزان تخصیص برای حفظ کیفیت و شرایط زیست محیطی رودخانه مطلوب نبوده و مورد تأیید محیط زیست نیست ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۲:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
معاون وزیر نیرو در امور آب گفت: با در مدار قرار گرفتن این تصفیه خانه می توانیم، 150 حلقه چاه زیر زمینی که برای تامین آب غرب تهران از آن استفاده می شود را از مدار خارج کرده و به حفظ آب های زیرزمینی در این مناطق کمک شایانی بکنیم.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۰:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
سومین تصفیه خانه بزرگ کشور در تهران توسط رئیس جمهور از طریق ویدئو کنفرانس افتتاح شد تا به این ترتیب آب سد امیرکبیر به مناطق غربی استان تهران منتقل شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۸:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
فرداسومین تصفیه خانه بزرگ کشور در قالب پویش هر هفته الف ب ایران در تهران افتتاح و آب سد کرج به مناطق غربی این استان منتقل می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۳:۲۱   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آبفای استان تهران، از انتقال آب سد کرج به شهر جدید پرند تا اواخر خرداد سال 1400 خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۰:۴۵   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/البرز حدود 15 سال از آغاز ساخت یک تونل 30 کیلومتری در دل رشته کوه البرز برای انتقال آب از سد کرج تا تهران گذشته و حالا با اتمام ریزه کاری های این پروژه، قرار است حجم زیادی از آب به جای حرکت در مسیر زیبای رودخانه کرج و جاده چالوس مستقیم وارد تونل و به تهران منتقل شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۳:۳۲    
ترافیک در مسیر رفت و برگشت از سد کرج تا گچسر نیمه سنگین است.
الف   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۰:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
روستای زیبای واریان کرج، در بخش شرقی سد امیر کبیر(کرج) و در حدود 25 کیلومتری از ابتدای جاده چالوس واقع شده است این روستا قبل از احداث سد کرج در بستر کنونی دریاچه سد کرج قرار داشت. پس از پی ریزی سد امیرکبیر، تنها راه ارتباطی به ده واریان گذر از دریاچه سد کرج با قایق است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۰۹:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش گروه عکس خبرگزاری صداوسیما : روستای واریان ابتدا در جایی که اکنون بستر دریاچه سد کرج است قرار داشت اما در پی ساخت سد امیرکبیر یا همان سد کرج اهالی و ساکنان آن به مناطق بالاتر کوچ داده شدند و بدین ترتیب تنها راه ارتباطی آن راه آبی است ولی با این وجود کشاورزی و دامپروی در این روستا پر رونق ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۷:۰۲    
ترافیک از هزارچم تا سدکرج در محور چالوس-کرج نیمه سنگین است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۵:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
ترافیک از هزارچم تا سدکرج در جاده کرج-چالوس نیمه سنگین است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۷:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
ترافیک در مسیر رفت و برگشت از سد کرج تا گچسر سنگین است.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۰۰:۰۱    
احسان بهرام غفاری ابتدای سال1331، مطالعات گسترده ای برای ساخت یک سد روی رودخانه کرج و رساندن آب آن به تهران شروع شد. محل این سد در 23کیلومتری کرج تعیین شد و برآورد هزینه ساخت آن، 55میلیون ریال گزارش شد که پولی بسیار زیاد در زمان خود بود ...
روزنامه وارش   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۲:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش وارش نیوز/ فردین حکیمی در خصوص آخرین وضعیت انتقال آب از تونل سد کرج به تهران گفت: اتفاق جدیدی در این خصوص رخ نداده و هنوز انتقال تونلی آب از سد کرج به تهران انجام نشده است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۱۱:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
ترافیک از سد کرج تا هزارچم و برعکس در جاده کرج-چالوس نیمه سنگین است.
برترین ها / ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۱ - ۰۰:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
ایرنا: رییس جمعیت هلال احمر کرج اعلام کرد: سرنشینان خودروی تیبا که در سد کرج سقوط کرده بود به طرز معجزه آسا از مرگ نجات یافتند، سید فتح الله هاشم نژاد شامگاه پنجشنبه گفت ...
ناطقان   ۱۳۹۹/۰۶/۱۳ - ۱۳:۳۸   + ۷ سایت دیگر  
درحال حاضر شهرداری مصرف کننده عمده آب در تهران است و حدود 200 میلیون متر مکعب یعنی به اندازه ظرفیت سدکرج آب را برای نگهداری فضای سبز مصرف می کند، برای مقابله با این مساله کلنگ اولین سد مجازی در تهران زده شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۳ - ۱۳:۳۰   + ۳۶ سایت دیگر  
درحال حاضر شهرداری مصرف کننده عمده آب در تهران است و حدود 200 میلیون متر مکعب یعنی به اندازه ظرفیت سدکرج آب را برای نگهداری فضای سبز مصرف می کند، برای مقابله با این مساله کلنگ اولین سد مجازی در تهران زده شد.
بهار نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۱۳:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
گروه اقتصادی:مدیر دفتر مطالعات پایه آب شرکت آب منطقه ای استان البرز با اشاره به آخرین وضعیت سدهای استان از کاهش 7 درصدی حجم مخزن سد کرج نسبت به سال گذشته خبر داد.سعید نقدی با اشاره به وضعیت مخازن سد کرج و طالقان، گفت: حجم کل سد کرج بر اساس آخرین هیدور گرافی 179.35 میلیون متر مکعب است ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۱۱ - ۱۴:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
ترافیک از سد کرج تا هزارچم در جاده کرج-چالوس نیمه سنگین است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۱۰ - ۱۳:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
ترافیک از هزارچم تا سد کرج در محور چالوس-کرج نیمه سنگین است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ - ۱۱:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/البرز مدیرعامل شرکت گاز البرز گفت: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته تا سال 1400 بیش از 90 درصد روستاهای طالقان و تا سال 1401 اغلب روستاهای بالای سد کرج در منطقه چالوس گازدار خواهند شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۶/۰۲ - ۱۲:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
آسارا - عزاداران آسارایی پرچم عزای سید الشهدا را در دریاچه سد کرج به اهتزاز درآوردند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۸ - ۰۹:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/البرز مدیر مطالعات پایه آب شرکت آب منطقه ای البرز با بیان اینکه سد کرج و طالقان دو سد ملی محسوب می شود، گفت: این سدها در گذشته برای تأمین بخشی از آب شرب شهر تهران ساخته شده اند و برای هر لیتر از آب آن برنامه ریزی وجود دارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۵/۲۱ - ۰۸:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
در این چند روز بسیاری از من پرسیده اند "چطور می توانیم از این حوادث جلوگیری کنیم؟" پاسخ من هم همواره یک جمله بوده است: حداقل تا زمان آرامش نسبی آب و کاهش حجم آن در کنار رودخانه اتراق نکنید.
عصر خبر   ۱۳۹۹/۰۵/۱۹ - ۱۸:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
فرماندار ویژه شهرستان ری تصریح کرد: در دولت یازدهم و دوازدهم خدمات ارزشمندی به مردم شهرستان ری ارائه شد و در حال حاضر نیز با پیگیری مجموعه فرمانداری و نمایندگان مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی 10 میلیون متر مکعب آب شرب از سد کرج برای شهرستان ری تخصیص یافت.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۸ - ۱۴:۰۶   + ۱۶ سایت دیگر  
ایسنا/البرز دادستان عمومی و انقلاب کرج در پی دریافت گزارش های مردمی در خصوص قطعی آب در برخی مناطق کرج ضمن بازدید از تصفیه خانه آب شماره 2 کرج بر افزایش کیفیت آب مصرفی شهروندان و جلوگیری از قطعی آب در مناطق شهر کرج تاکید کرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۷ - ۱۱:۲۰    
ایسنا/البرز مدیرعامل شرکت آب منطقه ای البرز با اشاره به وجود 8400 چاه غیرمجاز در استان، گفت: ما چاره ای جز مسدود کردن چاه های غیرمجاز و جلوگیری از اضافه برداشت از چاه های مجاز نداریم تا جلوی فاجعه را بگیریم.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۴/۲۸ - ۱۰:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
فتاح از پروژه حفاری تونل 11 کیلومتری فاضلاب غرب تهران که توسط بنیاد مستضعفان در حال اجرا است، بازدید کرد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۴/۲۸ - ۰۹:۲۵   + ۲۸ سایت دیگر  
رئیس بنیاد جانبازان از تکمیل پروژه فاضلاب غرب تهران تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: با تکمیل این تونل، سالانه حجمی معادل مخزن سد کرج برای مصارف صنعتی و کشاورزی در جنوب تهران فراهم می شود.
راه مبین   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۰۷:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
حق وردی: حق آبه، مطالبه به حق مردم شهریار می باشد. دشت شهریار تشنه است و باید از تمامی امکانات و دانش مدیریتی بهره جست تا از مرگ این دشت جلوگیری شود.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ - ۱۵:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
حسین تقی نژاد مدیرعامل شرکت گاز استان البرز در حاشیه کلنگ زنی این پروژه به خبرنگار نصیرنیوز گفت : در اجرای این پروژه به روستاهای پایین سد کرج شامل باغ پیر، سرودار، پورکان، وینه، دره سر، آدران و خوزنکلا گازرسانی می شود ...
اقتصاد آنلاین / انتخاب   ۱۳۹۹/۰۳/۲۶ - ۱۰:۴۹   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، محمد شهریاری روز دوشنبه اظهار داشت: حجم آب ورودی به این سدها در مدت مشابه سال آبی گذشته 2 میلیارد و 129 میلیون مترمکعب بوده است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۳/۲۰ - ۱۱:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
معاون حفاظت و امور اراضی منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز گفت: افزایش سوسک در سطح استان خطرناک نیست و ظرف یک ماه آینده به صورت چشم گیری کاهش پیدا خواهند کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۳/۱۷ - ۰۸:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
تیم های امدادی هلال احمر کرج در محدوده شهرستانک و سد کرج نسبت به ارائه هشدار های لازم به مسافران در خصوص خطرات غرق شدگی در رودخانه ها اقدام کردند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۳/۱۴ - ۱۴:۳۹   + ۵ سایت دیگر  
کرج - مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز از استقرار غواص در حاشیه سد کرج به منظور کاهش آمار غرق شدگی خبر داد.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۳/۱۴ - ۱۳:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
عباسعلی کیخایی روز چهارشنبه در گفت وگو با نصیرنیوز اظهار داشت: با وجود هشدارهای مکرر و نصب تابلو و بنرهای هشدار دهند، متاسفانه بسیاری از گردشگران کشور در حاشیه رودخانه و سد کرج و سایر رودخانه های استان البرز مانند رودخانه طالقان ، برغان و کردان به گردش و تفرج می پردازند که در این روزها [...]