پنجشنبه ۲۳ اردیبهشتساعت ۲۱:۳۰May 2021 13
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سد امیرکبیر»

لحظه آخر   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۲:۲۰    
زمان مطالعه : 3 دقیقه 8 اردیبهشت 00 سد امیرکبیر که به سد کرج نیز معروف است، اولین سد چند منظوره کشور ایران می باشد. این سد روی رودخانه کرج به طول 245 کیلومتر در شمال شهر کرج و در 25 کیلومتری جاده چالوس قرار دارد ...
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۸:۱۰   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش مهر به نقل از صدا و سیما، محمد شهریاری گفت: حجم ذخیره آب سدهای پنج گانه استان تهران هم اکنون 801 میلیون متر مکعب است که این رقم در زمان مشابه پارسال، 948 میلیون متر مکعب بود بنابراین 147 میلیون متر مکعب کاهش ذخیره آب داریم ...
دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری ایران مصوبه این شورا پیرامون طرح ساماندهی فضایی – عملکردی حوضه های آبریز سدهای تامین کننده آب شرب شهر تهران؛ حوضه آبریز سد امیرکبیر در استان البرز را به استاندار این استان اعلام کرد.
شهروند البرز   ۱۳۹۹/۱۲/۲۰ - ۱۲:۵۳    
مخابرات منطقه البرز با اجرای فیبرکشی به طول 12 کیلومتر امکان استفاده از کلیه سرویس های IT را برای مجموعه سد امیرکبیر فراهم کرده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۰:۵۴   + ۹ سایت دیگر  
ایسنا/البرز مدیرعامل شرکت آب منطقه ای البرز گفت: با توجه به شرایط موجود در خصوص دو سد امیرکبیر و طالقان برای فصل گرم سال آینده نگرانی وجود ندارد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۳:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/البرز مدیرعامل آبفای البرز گفت: از آنجایی که ساخت تصفیه خانه شماره 3 کرج بیش از 150 میلیارد تومان اعتبار لازم است و در بازه زمانی یک تا دو ساله امکان تامین آن وجود ندارد ...
کرج رسا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۴:۰۹   + ۱۵ سایت دیگر  
به گزارش کرج رسا، حسن مددی از وعده وزارت نیرو برای حل نگرانی های مردم و مسئولان استان در زمینه کاهش میزان حق آبه و بیم به خطر افتادن محیط زیست منطقه خبر داد و گفت: با توجه به دغدغه های موجود در خصوص پروژه انتقال آب از سد امیرکبیر به تهران از طریق تونل ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۱۰:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون محیط زیست و سلامت شورای شهر کرج با بیان اینکه کشاورزی و باغداری منطقه نیازمند حق آبه رودخانه کرج است، گفت: با اجرای طرح انتقال آب سد امیرکبیر توسط تونل عملاً شاهد خشک شدن رودخانه کرج خواهیم بود و محیط زیست این منطقه نیز نابود می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۱۵ - ۰۰:۲۵   + ۸ سایت دیگر  
با فعال شدن تونل انتقال آب سد امیرکبیر به تهران کابوسِ مرگ رودخانه کرج در حال تعبیر است؛ موضوعی که نگرانی مسئولان البرز، فعالان محیط زیست و کارشناسان را به دنبال داشته است.
موج   ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۱۷:۵۴   + ۸ سایت دیگر  
رئیس شورای اسلامی شهر کرج گفت: انتقال آب سد امیرکبیر کرج از طریق تونل به تهران می تواند تبعات جبران ناپذیر داشته باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۱۱:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
مشکل ما آن تفکری است که طبیعت را فدای منفعت مادی می کند. یک روز در محوطه استانداری با قطع صنوبرها، یک روز در عظیمه با تغییر کاربری کوه ، امروز در جمهوری با احداث برج های شهرداری و فردا در مسیر سد امیرکبیر با خشک کردن رودخانه کرج و جاده چالوس!
کیهان   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۲۱:۳۰   + ۲۶ سایت دیگر  
شرکت مدیریت منابع آب ایران مدعی شد در پروژه آبرسانی به تصفیه خانه ششم آب تهران از سد امیرکبیر به ملاحظات زیست محیطی و حقابه رودخانه کرج توجه شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۱۷:۲۵    
ترافیک از سد امیرکبیر تا کندوان در جاده کرج-چالوس نیمه سنگین است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۱۰:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
یک عضو شورای شهر کرج گفت: حجم آبی که از سدامیرکبیر و از طریق تونل قرار است به تهران منتقل شود چیزی حدود 320 میلیون مترمکعب است در حالی که مجموع سهمی که برای مصارف آب شرب، اراضی کشاورزی، سفره های زیر زمینی و رودخانه کرج در نظر گرفته شده است کلا 30 میلیون مترمکعب است.
نیروگاهیان   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۰۹:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
سومین تصفیه خانه بزرگ کشور در تهران توسط رئیس جمهور از طریق ویدئو کنفرانس افتتاح شد تا به این ترتیب آب سد امیرکبیر به مناطق غربی استان تهران منتقل شود.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۳:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
فاز اول تصفیه خانه ششم، سه سامانه رینگ آبرسانی در غرب، شمال شرقی و جنوب غربی تهران و دومین واحد گازی نیروگاه سیکل ترکیبی قشم با حضور رئیس جمهور به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۰:۴۴    
تهران- ایرنا- سه سامانه رینگ آبرسانی تهران با حضور رییس جمهوری از طریق ویدئوکنفرانس به بهره برداری رسید تا اهالی غرب تهران از طریق آب تصفیه شده سد امیرکبیر در تصفیه خانه ششم تهران و اهالی شرق پایتخت از طریق آب تصفیه شده سد لار در تصفیه خانه های چهارم و پنجم از آب آشامیدنی باکیفیت بهره مند شوند.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۰:۲۸   + ۳۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، آیین بهره برداری از طرح های ملی وزارت نیرو صبح امروز (پنجشنبه) با حضور حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد. ...
بسیج   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۰۹:۰۰   + ۵۲ سایت دیگر  
قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) با اجرای پروژه انتقال آب از سد امیرکبیر، گام بزرگی در افزایش کیفیت آب تهران برداشت.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۰۸:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
عضو شورای شهر کرج با اشاره به آغاز قریب الوقوع عملیات اجرایی پروژه انتقال تونلی آب رودخانه کرج به تهران گفت: این اقدام منجر به خشک شدن 25 کیلومتر از مسیر رودخانه خواهد شد و از متولیان و مسئولان محیط زیست درخواست داریم تبعات این پروژه هزینه بر را اعلام و در خصوص حق آبه شهر از سد امیرکبیر شفاف سازی ...
صراط نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۲۱:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
ترافیک از سد امیرکبیر تا کندوان در جاده کرج-چالوس نیمه سنگین است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۷:۵۰    
ترافیک از سد امیرکبیر تا کندوان در جاده کرج-چالوس نیمه سنگین است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۳:۳۲   + ۱۸ سایت دیگر  
وزیر نیرو با بیان اینکه تصفیه خانه ششم تهران فردا با حضور رئیس جمهور افتتاح می شود، گفت: با استفاده از این تصفیه خانه آب سد امیرکبیر در اختیار مردم غرب و جنوب غرب تهران قرار می گیرد.
استانداری تهران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۵:۵۰   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا عنوان کرد: تونل انتقال آب به طول 30 کیلومتر از سد امیرکبیر اولین پروژه مهم آبی پایتخت به شمار می رود که به زودی افتتاح خواهد شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۰۹:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش گروه عکس خبرگزاری صداوسیما : روستای واریان ابتدا در جایی که اکنون بستر دریاچه سد کرج است قرار داشت اما در پی ساخت سد امیرکبیر یا همان سد کرج اهالی و ساکنان آن به مناطق بالاتر کوچ داده شدند و بدین ترتیب تنها راه ارتباطی آن راه آبی است ولی با این وجود کشاورزی و دامپروی در این روستا پر رونق ...
شبکه خبر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۴:۵۰    
طبق اعلام وزارت نیرو تونل 30 کیلومتری انتقال آب از سد امیرکبیر و تصفیه خانه ششم تهران پنجشنبه این هفته به بهره برداری می رسد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۳:۳۶   + ۱۷ سایت دیگر  
نخستین پروژه مهم آبی پایتخت که همان تونل انتقال آب به طول 30 کیلومتر از سد امیرکبیر است بنا به گفته معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا به زودی افتتاح می شود.
وزارت نیرو   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۹:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
کلنگ احداث سد بتنی دو قوسی امیرکبیر (سد کرج) اولین سد چند منظوره ایران، پس از انعقاد قرارداد با شرکت مهندسی بین المللی هارزا (طراح و مشاور سد) و شرکت ساختمانی موریسن نودسن (عملیات اجرایی) در سال 1337 به زمین زده شد.
پاون   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۹:۴۱   + ۳۵ سایت دیگر  
معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا گفت: تونل انتقال آب به طول 30 کیلومتر از سد امیرکبیر، به عنوان اولین پروژه مهم انتقال آب پایتخت پنج شنبه افتتاح خواهد شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۵:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- وزیر نیرو گفت: سالانه 180 میلیون متر مکعب آب در آبیاری فضای سبز تهران مصرف می شود که این میزان، معادل گنجایش حجم ذخیره آب در سد امیرکبیر است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۰۹:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
کرج - ایرنا - مسوول روابط عمومی شرکت آب منطقه ای استان البرز از گردشگران و مسافران شمال کشور خواست برای پیشگیری از حوادث مرگبار، همچنان از رودخانه خروشان کرج و سد امیرکبیر فاصله بگیرند.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۱۶:۴۱    
کرج- مدیرعامل شرکت گاز البرز با بیان اینکه 90 درصد عملیات گازرسانی به روستای کندر انجام شده است، گفت: پروژه روستای خوزنکلا نیز از چند روز آینده اجرایی خواهد شد و با واگذاری کار به پیمانکار برای گازرسانی به روستای ارنگه، در سال 1400 پرونده 15 روستای پایین سد امیرکبیر بسته می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۶ - ۱۴:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
کرج - ایرنا - مسوول روابط عمومی شرکت آب منطقه ای استان البرز با اشاره به تعطیلات پیش رو و افزایش سفرها در جاده کرج - چالوس از گردشگران خواست به رودخانه کرج و سد امیرکبیر نزدیک نشوند.
شفقنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۷ - ۱۰:۱۴   + ۱۳ سایت دیگر  
شفقنا- رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا از ترافیک سنگین در محور چالوس خبر داد. به گزارش ایلنا، سرهنگ نادر رحمانی رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا درباره آخرین وضعیت محورهای شمالی گفت: ترافیک سنگین در محور چالوس (جنوب به شمال) محدوده بیلقان ...
مثلث   ۱۳۹۹/۰۵/۱۱ - ۱۰:۳۹   + ۹ سایت دیگر  
مرد 35 ساله هنگام شیرجه زدن در سدامیر کبیر کرج براثر برخورد با سنگ مرگ تلخی را تجربه کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۷ - ۰۸:۳۱    
تهران- ایرنا- مجری طرح جلوگیری از آلودگی آب شرب تهران با تاکید بر اینکه کیفیت آب سد ها و رودخانه های تهران با شیب ملایم رو به بهبودی است، گفت: پارسال از2 سد امیرکبیر و لتیان 2 هزار تن زباله جمع آوری شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۷ - ۰۷:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
کرج - ایرنا - مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان البرز با اشاره به بارش های خوب 2 سال متولی آبی در کشور و استان گفت: اکنون وضعیت 2 سد امیرکبیر کرج و طالقان خوب بوده اما به علت مصرف بالا فاصله دسترسی به سفره های آب زیر زمینی البرز بیشتر شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۵/۰۵ - ۰۱:۲۱    
عزیزالله شهبازی استاندار البرز و مهدی عسگری نماینده کرج، فردیس و اشتهارد از سد امیرکبیر بازدید کردند. افزایش حق آبه استان البرز در روزهای گذشته محل بحث رسانه ها بوده است.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۷ - ۱۰:۴۱    
همزمان با آغاز هفته صرفه جویی در مصرف آب مدیرعامل آبفای غرب استان تهران از اتصال خط انتقال آب سطحی به غرب استان در آینده نزدیک خبر داد.
پانا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۱ - ۱۲:۲۷   + ۷ سایت دیگر  
کرج (پانا) - 10 هزار متر شبکه برق 10 روستای جاده چالوس اصلاح و بهینه سازی شد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز البرز، رئیس اداره بهره برداری امور برق حصار گفت: فیدر ارنگه تامین کننده برق 10 روستای جاده چالوس در پایین سد امیرکبیر است که از مدت ها پیش به دلیل غیرقابل دسترس بودن؛ فرسوده شده بودند ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۳/۲۵ - ۱۵:۴۶   + ۱۳ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: استان البرز در حوزه تأمین آب با مشکلاتی مواجه است که باتأمین اعتبار این مشکلات قابل حل است، در این میان باید بتوانیم از حاشیه رودخانه امیرکبیر آب بیشتری برداشت کنیم.
میزان   ۱۳۹۹/۰۳/۱۲ - ۱۴:۴۰   + ۹ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- یک مقام مسئول در وزارت نیرو گفت: لکه نفتی در رودخانه کرج شناسایی و بلافاصله از ورود لکه نفتی به سد امیر کبیر جلوگیری شد. تاریخ انتشار: 14:39 - 12 خرداد 1399 - کد خبر: 625599
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۰۲/۰۳ - ۱۴:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
سد امیرکبیر که بر روی رودخانه کرج تأسیس شده است، اولین سد چندمنظوره کشور محسوب می شود. این سد برای کنترل سیلاب های بهاره، تأمین آب شرب تهران، آبیاری اراضی حومه کرج و تولید انرژی برق- آبی جهت کمک به شبکه سراسری برق مورد استفاده قرار می گیرد ...
جماران   ۱۳۹۸/۱۲/۰۸ - ۰۸:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
احمد علی قربانیان روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه برای کنترل سیلاب ها، سدها را مدیریت کرده ایم گفت: اکنون 603 میلیون متر مکعب آب در سدها ذخیره سازی شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته که 577 میلیون متر مکعب بود، 26 میلیون متر مکعب افزایش نشان می دهد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ - ۱۱:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست ایستگاه آتش تشانی آسارا گفت: دو واحد مسکونی امور بهره برداری سد امیرکبیر واقع در خوزنکلا کمپ شماره دو دچار حریق شدند.
برترین ها   ۱۳۹۸/۱۱/۰۹ - ۰۹:۴۷   + ۲۳ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: سرپرست مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا آخرین وضعیت ترافیکی امروز 9 بهمن ماه را تشریح کرد. سرهنگ نادر رحمانی رئیس مرکز اطلاعات کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا درباره آخرین وضعیت راه های کشور با اشاره به اینکه ترافیک در محور چالوس مسیر (جنوب به شمال) خصوصاً در محدوده های ...
دانا   ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ - ۱۶:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام فخرالدین صابری گفت: 2 اثر صنعتی سد امیرکبیر و برج آجری آب کرج در رزکان نو از ویژگی های تاریخی و ملی برخوردار هستند.