یکشنبه ۰۹ مهرساعت ۱۴:۵۴Oct 2023 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «یوزپلنگ ایرانی»

افکار نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۹:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
حسن تفتیان در فینال دوی 100 متر نتوانست به مدال برسد و در رده چهارم ایستاد.
میزان   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۷:۴۴   + ۱۹ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - حسن تفتیان که در نیمه نهایی دوی 100 متر بازی های آسیایی هانگژو با ثبت رکورد 10.13 ثانیه به عنوان نفر اول گروه خود از خط پایان رد شد و فینالیست شده بود در مرحله فینال با رکورد 10.14 ثانیه در رده چهارم ایستاد تا دست یوزپلنگ ایرانی از کسب مدال بازی های آسیایی کوتاه بماند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۰۹:۳۸   + ۳۰ سایت دیگر  
دوربین های تله ای تصاویری را از یک قلاده یوزپلنگ ایرانی شناسایی نشده در پارک ملی توران شاهرود ثبت کردند.
برترین ها / خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۸:۴۸   + ۱۸ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان با اشاره به ذخیره سازی سلول های جنسی یوزپلنگ های تلف شده، گفت: امکان کار در زمینه لقاح مصنوعی و تولید جنین یوزپلنگ در محیط آزمایشگاهی اکنون وجود دارد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۱:۳۴   + ۷ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- بررسی وضعیت حیات یوزپلنگ ایرانی نشان می دهد: در سه دهه اخیر به طور متوسط هر یک و نیم سال 3 قلاده یوزپلنگ در ایران کشته شده است و چنانچه اقدامات مراقبت و حفاظت از این گونه کمیاب در کشور افزایش نیابد، احتمالا در آینده ای نه چندان دور ...
برترین ها / عصر اترک   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۹:۳۹   + ۵ سایت دیگر  
معاون پایش اداره کل محیط زیست خراسان شمالی گفت: دیروز (10 شهریور) پس از ثبت تصویر دو یوزپلنگ در کریدور میاندشت-توران بلافاصله اکیپی از محیط بانان و همیاران به محل اعزام و آنها نیز موفق به مشاهده این گونه ارزشمند شدند.
سینما سینما   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۷:۵۱    
سینماسینما ، زهرا مشتاق چرا جهان پر از دست انداز است؟ یا چه کسی است که جوابگوی آرزوهای بر باد رفته باشد؟ زندگی هایی که از دست می رود، دیگر رفته. مثل مامان آرزو، بابا و نامادری آرزو و پای لنگی که به خاطر یک حادثه، تا ابد، برای آرزو می ماند ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۷:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
تصاویری از دو یوزپلنگ در جاجرم ثبت شد و بلافاصله پس از ثبت تصویر دو یوزپلنگ در کریدور میاندشت-توران، گروهی از محیط بانان و همیاران حفاظت محیط زیست به محل اعزام شدند و آن ها را رصد کردند. امسال این هشتمین مشاهده یوزپلنگ و چهارمین مورد ثبت تصویر آن در شهرستان جاجرم توسط همیاران و محیط بانان است ...
اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۰۹:۲۲   + ۹ سایت دیگر  
مدیر بخش پژوهش انجمن یوزپلنگ ایرانی گفت: امسال تنها یک زادآوری ثبت کردیم که آن هم در بهار توسط خورشید رخ داد و چهار توله اش به دنیا آمدند. تعداد ماده ها تغییر نکرده و مورد جدیدی ثبت نکردیم.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۰۸:۲۸   + ۲۶ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان شمالی معاون پایش اداره کل محیط زیست خراسان شمالی از ثبت حضور یوزپلنگ ها در جاجرم همزمان با نزدیکی روز ملی یوزپلنگ ایرانی خبر داد.
توریسم آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۲۱:۳۹    
نهم شهریورماه با نام یکی از جانوران زیبای ایرانی گره خورده است؛ روز ملی حفاظت از یوزپلنگ ایرانی ، جانداری که بیم از میان رفتن آن نگرانی سالیان دور همه ی دوست داران زیست بوم و حیات وحش کشور است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۱۴:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
9 شهریور روز ملی حفاظت از "یوزپلنگ" نام گرفته است؛ این نامگذاری در سال 1386 و به پیشنهاد انجمن یوزپلنگ ایرانی انجام شده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۱۳:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
انجمن علمی دانشجویی محیط زیست دانشگاه تهران به مناسبت روز ملی یوزپلنگ ایرانی، طی گفت وگویی دانشجویی به بررسی آینده وضعیت یوزپلنگ ایرانی می پردازد.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۷:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
شکار خرگوش توسط دلبر، یوزپلنگ ایرانی (ادامه مطلب) حوا، دختری که دستش طعمه تمساح شد (ادامه مطلب) پلنگِ کتک خورده این بار گرفتار جوجه تیغی ها شد (ادامه مطلب) اتفاقی عجیب و غریب؛ تولد تنها زرافه بدون خال جهان (ادامه مطلب) اولین حضور عمومی توله ببر های نادر سوماترایی (ادامه مطلب) ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۳:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
سرپرست حفاظت محیط زیست استان کرمان از مشاهده یوزپلنگ ایرانی در دربند راور خبر داد و گفت: طی هفته گذشته دوقلوهای شیرهای مجموعه گهرپارک سیرجان به دنیا آمدند.
سلام نو / همشهری   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۱۹:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
یوزپلنگ ایرانی (آسیایی)، خرگوش را دنبال می کند اما پس از گرفتن خرگوش از خوردن امتناع کرده و فقط آن را لمس می کند.
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۰۳ - ۱۱:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
اکانت "پارک حیات وحش توران" ویدیویی از "دلبر" یوزپلنگ ایرانی (آسیایی) منتشر کرده که این حیوان که در یک محوطه محصور شده دنبال یک خرگوش می کند اما پس از گرفتن خرگوش از خوردن آن امتنا کرده و فقط آن را لمس می کند.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۲ - ۱۵:۱۵    
پارک حیات وحش توران فیلمی از بازی یوزپلنگ ایرانی با یک خرگوش را منتشر کرد.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ - ۱۰:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
فیلم دیده نشده از شکار خرگوش توسط دلبر مربوط به زمانی که دلبر به پردیسان انتقال داده نشده بود. در این تصویر خرگوش توسط دلبر شکار می شود، ولی از خوردنش منصرف می شود ونوازشش می کند.
عصر اترک   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۱۴:۰۷    
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی گفت: پروانه چرای پنج هزار و 22 واحد دامی در پناهگاه میاندشت شهرستان جاجرم که زیستگاه یوزپلنگ ایرانی است، تا به کنون خریداری شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۱۳:۰۸    
به گفته مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی، پناهگاه حیات وحش میاندشت جاجرم زیستگاه مولد یوزپلنگ و حفاظت از این زیستگاه در اولویت است.
جام جم   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۱۲:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
در این همایش مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی اظهار کرد: پناهگاه حیات وحش میاندشت و پارک ملی ضامن آهو در استان خراسان شمالی و مجموعه توران در استان سمنان زیستگاه های اصلی یوزپلنگ ایرانی محسوب می شود ...
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۱۲:۱۳    
فیلم دیده نشده از شکار خرگوش توسط دلبر مربوط به زمانی که دلبر به پردیسان انتقال داده نشوده بود. در این تصویر خرگوش توسط دلبر شکار می شود، ولی منصرف از خوردنش می شود ون وازشش می کند.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۱۱:۳۶    
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی جاجرم گفت: نمایش خانه من با موضوع جلوگیری از آسیب به حیوانات وحشی در همایش یوزپلنگ ایرانی در محل مجتمع فرهنگی هنری شهید آوینی جاجرم به روی صحنه رفت.
روز نو   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۰۸:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
تازه ترین عکس از آذر، توله یوزپلنگ ایرانی در مرکز نگهداری یوزپلنگ های شاهرود منتشر شد.
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۵/۲۹ - ۱۸:۰۵   + ۲۸ سایت دیگر  
تازه ترین عکس از آذر، توله یوزپلنگ ایرانی در مرکز نگهداری یوزپلنگ های شاهرود منتشر شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۵/۲۹ - ۱۰:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
همایش یوزپلنگ ایرانی با حضور فعالان محیط زیست در شهرستان جاجرم در حال برگزاری است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۹ - ۰۷:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
بجنورد-ایرنا- مدیر حفاظت محیط زیست شهرستان جاجرم گفت: توزیع 20 تُن علوفه برای تغذیه دستی آهوان منطقه حفاظت شده "میاندشت" جاجرم از امروز (شنبه) آغاز شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۵/۲۶ - ۱۳:۱۷   + ۵ سایت دیگر  
بجنورد- رئیس اداره حفاظت محیط زیست جاجرم از برگزاری دومین همایش ملی روز ملی یوزپلنگ ایرانی در این شهر خبر داد و گفت: آگاهی بخشی در خصوص نادرترین گربه سان ایران هدف اجرای این همایش است.
عصر اترک   ۱۴۰۲/۰۵/۲۶ - ۱۲:۳۲    
رئیس شورای شهر جاجرم، از برگزاری دومین همایش روز ملی یوزپلنگ ایرانی خبر داد.
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۲۵ - ۱۱:۳۹   + ۱۸ سایت دیگر  
حدود 10 روز پیش یک یوزپلنگ نر حدودا چهار ساله به نام تارا که در روزهای قبل از آن نیز با علایم بیماری مشاهده شده بود، در محیط پیرامونی پارک ملی توران تلف شد و براساس اعلام اداره کل حفاظت محیط زیست استان سمنان، در معاینات بالینی، علایم کم خونی شدید و تعداد زیادی زالو در دهان حیوان مشاهده شد.
برترین ها / همشهری   ۱۴۰۲/۰۵/۱۵ - ۲۳:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
آخرین فیلم از یک قلاده یوزپلنگ آسیایی را که در منطقه توران به علت حال نامساعد تلف شد، را ببینید.
دیجیاتو   ۱۴۰۲/۰۵/۰۹ - ۰۸:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
جاده عباس آباد-میامی که بخشی از مسیر تهران به مشهد محسوب می شود، یکی از نقاط حادثه خیز ایران برای حیوانات است. این جاده در بخشی از منطقه حفاظت از یوزپلنگ ایرانی قرار دارد، اما تجهیزات محافظتی خاصی ندارد. به همین دلیل هرساله تعدادی یوزپلنگ بر اثر تصادف با خودروها در این جاده کشته می شوند ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۵/۰۸ - ۱۶:۴۶   + ۱۰ سایت دیگر  
پس از مدت ها رایزنی و برگزاری جلسات متعدد کارشناسی، سرانجام با تصمیم کمیسیون ایمنی راه های کشور مقرر شد برای محافظت از یوزپلنگ های آسیایی باقیمانده، سرعت خودرو های عبوری در محور میامی-عباس آباد به مدت یک سال کاهش یابد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۵/۰۷ - ۱۲:۰۲   + ۲۱ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش گفت:بر اساس جلسه امروز کمیسیون ایمنی راه ها، سرعت مجاز خودروها در مسیر عباس آباد میامی جهت حفاظت از یوزپلنگ ایرانی کاهش یافت.
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۰۵ - ۰۰:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، کانال روزمرّگی های یک محیط بان در تلگرام ویدئویی از مشاهده یک قلاده یوزپلنگ آسیایی در مجموعه ذخیره گاه زیست کُره توران در شهرستان شاهرود، که توسط حسین عجم، محیط بان شاهرودی از این گونه ارزشمند جانوری در حال دویدن تصویربرداری شده است، منتشر کرد. ...
رکنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۴ - ۱۲:۱۳   + ۸ سایت دیگر  
رکنا: یک یوزپلنگ ایرانی در توران مشاهده شد.
برترین ها / عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۵/۰۴ - ۱۱:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
حسین عجم، محیط بان شاهرودی با مشاهده یک قلاده یوزپلنگ آسیایی در مجموعه ذخیره گاه زیست کُره توران در شهرستان شاهرود، از این گونه ارزشمند جانوری در حال دویدن تصویربرداری کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۰۴ - ۱۰:۳۳    
حسین عجم، محیط بان شاهرودی با مشاهده یک قلاده یوزپلنگ آسیایی در مجموعه ذخیره گاه زیستکره توران در شهرستان شاهرود، از این گونه ارزشمند جانوری در حال دویدن تصویربرداری کرد.
اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۴/۳۱ - ۱۱:۳۷   + ۵ سایت دیگر  
انجمن یوزپلنگ ایرانی هم همانند بسیاری از تشکل های دیگر در هفته های آینده تعطیل خواهد شد.
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۴/۲۹ - ۱۲:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
محمدصادق فرهادی نیا، جزو بنیانگذاران انجمن یوز ایرانی است. او که در رشته پزشکی دانشگاه تهران درس می خواند، به محیط زیست تغییر رشته داده و در سال 80 به همراه مرتضی اسلامی انجمن یوزپلنگ ایرانی را تشکیل داد .
وقت صبح   ۱۴۰۲/۰۴/۲۸ - ۰۷:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
دوشنبه 12 تیرماه، جعفر پناه پور، محیط بان، ویدیویی از هلیا یوزپلنگ ایرانی منتشر کرده است. به گزارش وقت صبح ، در این ویدیو، هلیا که فرزندش را به تازگی در تصادف جاده ای از دست داده، با صدا زدن در جست وجوی تنها توله اش است. ...
آنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۶ - ۱۷:۴۵   + ۲۶ سایت دیگر  
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان از برقراری اینترنت پهن باند سیار برای نصب 8 عدد دوربین سرعت سنج در 50 کیلومتری جاده ترانزیتی عباس آباد به میامی خبر داد.
برترین ها / بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۲۰ - ۱۷:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
یوزپلنگ در ایران همواره جانوری ارزشمند بوده و رد آن را می توان در تاریخ و فرهنگ ایران از سفالینه ها تا متون ادب فارسی به خوبی دید. با وجود حفاظت های شدید از این دونده بی رقیب، هنوز نامش در فهرست جانوران در آستانه انقراض اتحادیه جهانی حفاظت از طبیعت (IUCN) قرار دارد