یکشنبه ۰۴ مهرساعت ۰۷:۳۷Sep 2021 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اشرف غنی»

ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۶:۱۷   + ۹ سایت دیگر  
بر اساس گزارش فارن پالسی، رهبران جنبش مقاومت مسلحانه مخالف طالبان در افغانستان خاک این کشور را ترک کرده و در حال جمع شدن کنار چهره های ارشد سابق دولت سرنگون شده اشرف غنی با هدف تشکیل دولتی در تبعید هستند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۴:۵۳   + ۵ سایت دیگر  
داوود سلطان زوی، شهردار 66 ساله کابل که از سوی دولت اشرف غنی منصوب شده بود؛ در دوران طالبان هم به کارش ادامه می دهد. او می گوید: من در قبال مردم وظیفه ای دارم و نمی توانم بی ملاحظه آن را کنار بگذارم.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۴:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
سخنگوی طالبان در خصوص اعتبار پاسپورت های صادره در دولت گذشته گفت: تمام کارت های هویتی و گذرنامه هایی که در دولت گذشته صادر شده معتبر است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۳:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
طالبان با معرفی نماینده ای خواستار حضور و سخنرانی در سازمان ملل شده است، اما نماینده دولت فروپاشیده اشرف غنی نیز برای ادامه حضور و نمایندگی از افغانستان در این سازمان تلاش می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۱:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
رویترز گزارش داد که قرار است غلام محمد اسحاق زی ، نماینده دولت اشرف غنی روز دوشنبه، در نشست سازمان ملل متحد سخنرانی کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۰۹:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی سازمان ملل متحدد اظهار کرد که غلام اسحاقزی، نماینده دائم افغانستان که توسط اشرف غنی، رئیس جمهور سرنگون شده، به این مقام منصوب شده بود، روز دوشنبه در مجمع عمومی سازمان ملل متحد سخنرانی خواهد کرد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۰۹:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
استفان دوجاریک سخنگوی دبیرکل سازمان ملل گفت:در حال حاضر غلام اسحاق زی نماینده کنونی افغانستان در سازمان ملل در فهرست سخنرانان ثبت شده است.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۲:۲۲   + ۷ سایت دیگر  
طالبان سه شنبه شب در نامه ای به آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل سهیل شاهین سخنگوی دفتر سیاسی خود در دوحه را به عنوان سفیر جدید افغانستان در سازمان ملل معرفی کرده است.
جهان اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۱۸:۵۰    
گزارش مقام های روسیه از فرار اشرف غنی با خودروهایی پر از پول و رها کردن بخشی از این پول در باند پرواز و پذیرش این روایت از سوی افکار عمومی محلی و جهانی، باز هم فارغ از صحت یا کذب آن، نشان می دهد که عالی ترین مقام افغانستان تا چه حد بی اعتبار بوده و هست. محمود خاقانی -کارشناس بین المللی انرژی ...
انصاف نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۱۵:۴۰   + ۳۲ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس نوشت: ذبیح الله مجاهد سخنگو و معاون سرپرست وزارت فرهنگ و اطلاع رسانی دولت موقت طالبان امروز (جمعه) در مصاحبه با رسانه های روس زبان، به بیان مواضع این گروه در خصوص موضوعات مختلف کر د. ...
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۱۵:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
شفقنا- ذبیح الله مجاهد معاون وزیر فرهنگ و اطلاع رسانی دولت موقت طالبان در مصاحبه امروز (جمعه) خود با خبرگزاری اسپوتنیک درباره سیاست های این گروه درباره مسائل مختلف گفت وگو کرد. ...
اسپوتینگ روسیه   ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۱۰:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
ذبیح الله مجاهد، معاون وزیر فرهنگ و اطلاعات دولت موقت افغانستان اعلام کرد دولت جدید این کشور استرداد اشرف غنی رئیس جمهور را که از کشور فرار کرده نمی خواهد، بلکه می خواهد وجوه دولتی را که وی با خود برده، پس بگیرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۰۳:۱۳   + ۹ سایت دیگر  
معاون پیشین ریاست جمهوری افغانستان و یکی از چهره های پرنفوذ هزاره ای های این کشور نسبت به خلف وعده طالبان و انحصار قدرت هشدار داد.
افکار نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۸:۰۰   + ۱۴ سایت دیگر  
وبگاه آمریکایی اینترسپت به نقل از یک مقام ارشد اطلاعاتی آمریکا و 2 مقام سابق افغانستان گزارش داده که احمد مسعود ، رهبر جبهه پنجشیر به همراه امرالله صالح معاون اشرف غنی به تاجیکستان فرار کرده است.
55آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۰۷:۱۳    
پسر اشرف غنی که ساکن آمریکاست و زندگی مجللی در یکی از محله های لوکس واشنگتن دی.سی دارد، نمی خواهد به تحولات و بحران افغانستان واکنشی نشان دهد.
کیهان   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۲۲:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
یک روزنامه اصلاح طلب نوشت: سقوط دولت اشرف غنی در افغانستان و قاپیدن قرارداد فرانسه با استرالیا توسط آمریکا، ضربه هایی است که باید اتحادیه اروپا را از خواب بیدار کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۵:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
اشرف غنی، رئیس جمهور فراری افغانستان از بابت آشوب سیاسی جاری و بحرانهای اقتصادی در این کشور مورد انتقاد تحلیلگران و کنشگران سیاسی قرار گرفته است.
ابنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۲۳:۳۰    
خبرگزاری اهل بیت(ع) ابنا / سرویس تحلیل سیاسی: روز 24 مرداد 1400 هجری شمسی و با نزدیک شدن افراد مسلح طالبان به پایتخت افغانستان، اشرف غنی رئیس جمهور این کشور فرار کرد و کابل را به مقصد تاجیکستان و سپس عمان ترک نمود ...
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۰۱:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
هنوز زمان زیادی از بحران افغانستان و پشت کردن آمریکا به دولت محمد اشرف غنی در افغانستان نگذشته است که این بار واشنگتن چنین خنجری را از پشت به متحد اروپایی خود فرانسه زد تا به مقابله با رقیب جهانی اش چین برخیزد.
فرارو   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۳:۴۸   + ۶ سایت دیگر  
همه آنچه این روز ها در صدر اخبار از افغانستان می شنویم یک سال پیش و حتی چند ماه قبل باورنکردنی به نظر می آمد، اما اکنون گروهی که 20 سال است جنگیده و در جای جای خاک افغانستان عملیات تروریستی انجام داده و خون مردم بی گناه را ریخته، دولت و کابینه تشکیل داده است. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۱:۴۴    
متأسفانه هر دو حاکمیت حامد کرزی و اشرف غنی علاوه بر پشتون بودن، پشتون گرا بودند و به زبان فارسی به چشم یک مزاحم می نگریستند. این دو در این 20 سال کوشیدند که از زبان اداری و رسمی کشور همچنان فارسی زدایی کنند.
انصاف نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۰۹:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
زهرا منصوری، انصاف نیوز: از زمان قدرت گرفتن طالبان در افغانستان روایت های زیادی از خشونت و پایمال شدن حقوق زنان در این کشور منتشر شده است و یکی از بیشترین گروه هایی که دوباره از قدرت گرفتن طالبان وحشت دارند، زنان هستند. پس از اینکه اشرف غنی از کابل فرار کردو طالبان ظرف 13 روز به کابل رسید ...
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۷:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
امتداد: مجله تایم با انتشار مطلب مفصلی نوشته است سلیمه مزاری، فرماندار چارکنت در ولایت بلخ که قبلا گزارش شده بوده، به دست گروه طالبان افتاده است، به آمریکا رفته است. سلیمه مزاری، در کنار اینکه فرماندار چارکنت بلخ بود، فرمانده نیروهای خیزش مردمی هم بود. ...
انتخاب   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۴:۳۰   + ۱۶ سایت دیگر  
دیپلمات آمریکایی مسئول مذاکره با طالبان گفته است که تصمیم اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان برای فرار از کشور در ماه گذشته، توافق لحظه آخری با طالبان را که برای دور نگه داشتن کابل از دست طالبان و مذاکره برای انتقال سیاسی طراحی شده بود ، به هم زد.
خبر خودرو   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۰۹:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست وزارت خارجه طالبان در نامه ای به سازمان ملل طرحی را درباره کمک های بشردوستانه جامعه جهانی به افغانستان و ادامه این کمک ها پیشنهاد کرده است. امیرخان متقی سرپرست وزارت خارجه دولت موقت طالبان در نامه ای به سازمان ملل پیشنهاد کرد ...
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۰۹:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
زلمی خلیلزاد، فرستاده ویژه ایالات متحده در امور افغانستان گفت که تصمیم اشرف غنی که به عنوان رئیس جمهور افغانستان خدمت می کرد، برای فرار از کشور، نتیجه توافق با اعضای این گروه را ناکام گذاشت. خلیلزاد خاطرنشان کرد که خروج غنی منجر به شکست لحظه آخری توافقنامه با طالبان برای انتقال سیاسی قدرت شد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۲۲:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
نماینده آمریکا در امور افغانستان با ابراز بی اطلاعی از فرار اشرف غنی از افغانستان گفت که این موضوع توافق واشنگتن با طالبان را درهم شکست.
کیهان   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۹:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
اشاره: روز یک شنبه (24 مرداد) به دنبال پیشروی های سریع طالبان و سقوط اکثر ولایت های این کشور، اشرف غنی رئیس جمهور به همراه شماری از مقامات این کشور فرار کرد و همزمان نیروهای طالبان نیز وارد کابل پایتخت افغانستان شدند و بدین ترتیب ارتش و دولتی که آمریکا طی 20 سال گذشته و پس از اشغال این کشور ...
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۹:۱۹   + ۱۲ سایت دیگر  
شفقنا- نماینده آمریکا در امور افغانستان گفت: فرار اشرف غنی، توافق با طالبان برای دور نگه داشتن کابل از این گروه را با شکست مواجه کرد. به گزارش فارس، زلمی خلیلزاد ، نماینده آمریکا در امور افغانستان گفت: تصمیم اشرف غنی برای فرار از کشور ...
رویداد 24   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۷:۴۵    
نیرو های طالبان از زندان پلچرخی که قبلا هزاران نفر از اعضای طالبان در آنجا حبس بودند بازدید کردند. زندانی که چند ماه پیش 5 هزار نفر از زندانیان طالبان با فرمان اشرف غنی از آن آزاد شدند.
برترین ها / عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۶:۲۴   + ۱۲ سایت دیگر  
خبرگزاری تسنیم: منابع محلی اعلام کردند که برای نخستین بار پس از سقوط دولت سابق افغانستان و روی کار آمدن طالبان، یک فروند هواپیمای مسافربری از ایران در فرودگاه کابل به زمین نشست. منابع خبری اعلام کردند که یک فروند هواپیمای شرکت هوایی ماهان صبح امروز (چهارشنبه 24 شهریور) در فرودگاه کابل نشست. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۶:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست وزارت خارجه طالبان از جامعه جهانی خواست پول تعهد شده در نشست ژنو به دولت اشرف غنی را به دولت طالبان بدهد.
اقتصاد 24   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۶:۰۶    
پارلمان اتحادیه اروپا با تصویب قطع نامه ای خواستار دعوت احمد مسعود به شورا و پارلمان اتحادیه اروپا شده است. این اتحادیه همچنین خواسته که درباره ادعا های سوء استفاده احتمالی از بودجه افغانستان توسط اشرف غنی تحقیق شود.
دیار میرزا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۳:۴۶   + ۶ سایت دیگر  
من فکر می کنم اشرف غنی ماموری بود که باید همین را انجام می داد و در اواخر هم شاید شنیده باشید گفت که ما افغانستان را به وارثین اصلی آن تحویل دادیم که پشتون هاست. یک خیانت ملی که خود اشرف غنی کرد. افغانستان هرگز سقوط نمی کرد با آن همه امکانات بزرگی که در دست داشت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۱:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
موجودیت دولت سعودی تا حد زیادی همچون دولت اشرف غنی در افغانستان وابسته به ضمانت های آمریکاست و سعودی ها اکنون بیش از هر زمان دیگری نسبت به این تضمین نگرانند.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۰۸:۵۰   + ۶ سایت دیگر  
پس از سقوط دولت اشرف غنی و بدست گرفتن حکومت در افغانستان توسط طالبان، تصاویری از آنها در حال تفریح و شادی منتشر شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۲۰:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
در حالیکه طالبان امروز اعلام کرد که 6 میلیون دلار و 15 شمش طلا در منزل معاون اشرف غنی پیدا کرده است؛ سخنگوی امرالله صالح این موضوع را تکذیب کرد.
آنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۹:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
نیروهای طالبان مدعی شدند در تفتیش از خانه معاون رئیس جمهور سابق افغانستان 15 شمش طلا پیدا کرده اند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۸:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
طالبان مدعی شده است که در خانه معاون اشرف غنی بیش از 6 میلیون دلار پول نقد پیدا کرده است.
جهان نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۷:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از منابع طالبان گزارش داده است که طالبان در منزل شخصی امرالله صالح رئیس جمهور خودخوانده افغانستان بعد از فرار اشرف غنی حدود 6 میلیون دلار شمش طلا کشف کرده اند.
رویداد 24   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۴:۵۵   + ۱۳ سایت دیگر  
طالبان خانه امر صالح معاون اول اشرف غنی رئیس جمهور سابق افغانستان را مصادره کرده است. منبع: خبرگزاری صدا و سیما
برترین ها / خبر فوری   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۲۰:۰۵   + ۱۲ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: منابعی از طالبان با انتشار فیلمی مدعی شدند که مبلغ 6.5 میلیون دلار را در منزل امرالله صالح معاون اول رئیس جمهور فراری افغانستان کشف کرده اند.
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۰:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
گروهی از خلبانان افغانی که ماه میلادی گذشته در پی تسلط طالبان بر کابل و سقوط دولت اشرف غنی به خاک ازبکستان گریخته بودند، روز یکشنبه خاک این کشور را به مقصد امارات متحده عربی ترک کردند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۲۲:۱۱   + ۱۴ سایت دیگر  
شبکه تلویزیونی طلوع از پناهنده شدن وزیر خارجه دولت اشرف غنی رئیس جمهور سابق افغانستان به آلمان خبر داد.
هم اندیشی   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۳:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
انگار اکسیری پیدا شده تا تمام شکست های سالیان گذشته را برای یک جریان سیاسی جبران کند. یکباره دلباخته مقاومت می شوند. البته مقاومتی که چشمش به کمک های آمریکایی هاست و قرار است امرالله صالح معاون ضدایرانی اشرف غنی در آن نقش جدی داشته باشد!
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۱:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
تحولات این روز های افغانستان تقریباً در رسانه های رسمی و مجازی به مطلب اول تبدیل شده است؛ قدرت گرفتن گروه طالبان و فرار اشرف غنی که دال مرکزی این تغییرات بوده حالا تحلیل گران زیادی را به عرصه کشانده است.
برترین ها / الف   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۱۱:۴۵   + ۱۳ سایت دیگر  
فارس نوشت: عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان در دولت اشرف غنی، خبر بازداشت خود به دست طالبان را که یک خبرنگار هندی توییت کرده بود، تکذیب کرد. عبدالله در توییتر خود نوشت که این خبر که طالبان او را بازداشت و به جای نامعلومی منتقل کرده اشتباه است. ...
الف   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۲۲:۲۹   + ۶ سایت دیگر  
قدرت گرفتن طالبان در افغانستان را می توان از بعد فتح کابل نسبت داد. آنها با فتح شهر کابل و رفتن اشرف غنی رئیس جمهور این کشور توانستند بار دیگر پس از بیست سال به قدرت رسیده و امارت اسلامی افغانستان را تشکیل داده و در حال حاضر به معرفی کابینه وزرای برآمدند.