پنجشنبه ۳۰ شهریورساعت ۲۱:۲۷Sep 2023 21
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «نرخ بهره بانکی»

ایران آنلاین   ۴ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش ایران آنلاین به نقل از شبکه تلویزیونی تی.آر.تی خبر، این افزایش نرخ بهره بانکی که چهارمین افزایش طی چهار ماه اخیر محسوب می شود و از 8.5 درصد قبل از انتخابات به 30 درصد کنونی رسیده ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۳:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: رئیس بانک مرکزی اروپا، امکان افزایش مجدد نرخ بهره بانکی و به بیش از 4 درصد را رد کرد و از افزایش درخواست ها برای توقف نرخ بهره بیشتر خبر داد.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۰۸:۵۶   + ۳۸ سایت دیگر  
گزارش بانک مرکزی از نرخ بهره بانکی نشان می دهد این نرخ در هفته گذشته با افزایش همراه بوده است. نرخ سود بین بانکی در هفته منتهی به 22شهریورماه نسبت به هفته قبل با افزایش 7صدم درصدی به 23.62درصد رسید ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۳:۰۱   + ۱۳ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، نرخ سود بین بانکی در هفته منتهی به 22 شهریورماه با افزایش نسبت به هفته قبل با افزایش 7 صدم درصدی به 23.62 درصد رسید. نرخ سود 23 ...
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۱۴:۴۷   + ۱۹ سایت دیگر  
بانک مرکزی اروپا (ECB) به منظور بازگرداندن نرخ تورم به هدف تعیین شده خود، دهمین افزایش متوالی نرخ بهره بانکی را اعلام کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۰۸:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
موریتس شولاریک رییس موسسه اقتصاد جهانی در شهر کیل المان بر این باور است که مدل صنعتی سابق آلمان دیگر کارآمد نیست و افزایش نرخ بهره بانکی و تضعیف صادرات بر اقتصاد فشار وارد می کند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۰۰:۳۷   + ۶ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد-پیمان قناعتی فرد : قیمت جهانی نفت طی دو هفته گذشته فراز و فرودهایی درخور تامل را تجربه کرده است. احتمال افزایش نرخ بهره بانکی در آمریکا، رکود و تکانه های اقتصادی در چین ...
فلزات آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۱۶:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
قیمت طلا در روز دوشنبه 28 آگوست 2023 پس از اظهارات جروم پاول، رئیس فدرال رزرو آمریکا در مورد احتمال افزایش بیشتر نرخ بهره ثابت باقی ماند. فعالان بازار نیز در انتظار مشخص شدن وضعیت نرخ بهره بانکی بودند.
شانا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۱۳:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
قیمت نفت روز سه شنبه به دلیل نگرانی درباره احتمال افزایش بیشتر نرخ بهره بانکی در آمریکا و در نتیجه افت تقاضا کاهش یافت.
جماران   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۰۱:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش جماران، مقامات پولی و بانکی ترکیه نرخ بهره بانکی در این کشور را با 7.5 درصد افزایش از 17.5 درصد به 25 درصد رساندند.
تجارت امروز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۷:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
نرخ بهره بین بانکی و نرخ بهره اوراق دولتی در هفته گذشته به طور قابل توجهی رشد کرد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۱۹:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
نیویورک – ایرنا- در حالیکه نرخ تورم در مسیر پیش بینی شده اقتصاددانان آمریکایی یعنی دو درصد حرکت نکرده و بانک مرکزی نیز تاکنون بارها نرخ بهره بانکی را برای کنترل تورم افزایش داده است، اکنون نرخ بالای وام مسکن و تغییرات سبک زندگی، در حال کوچک کردن خانه های آمریکایی ها است.
بانکداری ایرانی   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۰۶:۳۲    
دنیای اقتصاد- در حالی که ترکیه با نرخ تورم حدود 50 درصدی دست به گریبان است، بانک مرکزی این کشور برای مهار نرخ تورم و تثبیت قیمت ها سیاست انقباضی را در پیش گرفت و بار دیگر نرخ بهره بانکی را افزایش داد و از 5/ 17 درصد به 25 درصد رساند. ...
ایران جیب   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۱۰:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
افزایش نرخ بهره بانکی بر اساس آمار منتشره از سوی بانک مرکزی به گفته کارشناسان حاصل عدم مداخله بانک مرکزی در بازار بین بانکی است که به ...
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۲۶ - ۰۲:۳۲    
روزنامه ایران: سیر صعودی تورم پایه در انگلیس به رغم توقف رشد بهای مواد غذایی و کاهش نسبی بهای انرژی در این کشور، دولت را نگران رکودی غیرقابل اجتناب کرده، چراکه شواهد نشان می دهد تداوم این شرایط علاوه بر آنکه مانع از افزایش نرخ بهره بانکی نخواهد شد با تأثیرگذاری بر هزینه های زندگی ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۵/۲۴ - ۱۹:۲۹    
بانک مرکزی روسیه برای تقویت ارزش روبل در برابر ارز های خارجی اقدام به افزایش نرخ بهره بانکی کرد.
بورس نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۲۲ - ۱۰:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
وقتی بانک های مرکزی نرخ بهره را بالا می برند ، تأثیر آن بسیار گسترده است. وامها گرانتر می شوند ، ممکن است قیمت خانه کاهش یابد و بیکاری افزایش یابد. پس چرا بانک های مرکزی این کار را می کنند؟ این فیلم به شما می گوید چرا بانکها این کار را انجام می دهند.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۲/۰۵/۰۴ - ۲۱:۱۳   + ۱۲ سایت دیگر  
قیمت طلا در معاملات امروز در بازه محدودی در نوسان بود، زیرا تاجران در انتظار افزایش نرخ بهره بانکی از سوی فدرال رزرو و از طرفی پایان این چرخه افزایشی هستند.
شانا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۴ - ۱۶:۵۸   + ۶ سایت دیگر  
قیمت نفت در آستانه تصمیم بانک مرکزی ایالات متحده آمریکا برای افزایش نرخ بهره بانکی با کاهش روبه رو شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۵/۰۲ - ۱۰:۴۷    
با نزدیک شدن به زمان برگزاری جلسه فدرال رزرو آمریکا برای تعیین نرخ بهره بانکی در این کشور، روند صعودی افزایش قیمت نفت که طی چند روز گذشته آغاز شده بود، از حرکت باز ایستاد.
بانک مرکزی روسیه اعلام کرد که در بحبوحه افزایش تورم، نرخ معیار بهره بانکی را به 8.5 درصد افزایش داده است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۴/۳۰ - ۱۰:۱۴   + ۱۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- نرخ بهره بانکی در ترکیه بار دیگر افزایش یافت و به 17.5 درصد رسید این در حالی است که رجب طیب اردوغان رییس جمهور این کشور در ایام تبلیغات انتخابات اخیر که به پیروزی او حزب حاکم عدالت و توسعه انجامید، همواره وعده کاهش و حفظ بهره بانکی در ارقام پایین تر را می داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۴/۲۴ - ۱۹:۳۳   + ۱۵ سایت دیگر  
قیمت طلا طی هفته گذشته به علت احتمال توقف چرخه افزایش نرخ بهره بانکی آمریکا 1.8 درصد افزایش یافت.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۴/۲۲ - ۰۲:۱۷    
رئیس خانه صنعت و معدن جوانان تهران گفت: تامین منابع مالی، یکی از مشکلات واحدهای تولیدی است، زیرا امروز نرخ بهره بانکی حدود 23 درصد است و همین باعث می شود قیمت تمام شده محصولات در کشور بالا برود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۴/۲۱ - ۱۵:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس خانه صنعت و معدن جوانان استان تهران گفت: تامین منابع مالی، یکی از مشکلات واحد های تولیدی است، زیرا امروز نرخ بهره بانکی حدود 23 درصد است و همین باعث می شود قیمت تمام شده محصولات در کشور بالا برود.
برترین ها / ساعت24   ۱۴۰۲/۰۴/۱۹ - ۲۱:۴۱   + ۳۳ سایت دیگر  
رئیس پیشین بانک مرکزی: چرا این روزها در مورد رانت چند ارزی یعنی اختلاف دلار 28٫500 با دلار 38 الی 41 هزار مرکز مبادله ارزی و دلار مرکز مبادله با دلار 50٫000 بازار آزاد یا به گفته مسئولان بازار غیررسمی حرفی زده نمی شود؟
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۴/۱۷ - ۱۰:۴۰    
خبرگزاری رویترز با انتشار گزارشی از احتمال بالای تصویب افزایش مجدد نرخ بهره بانکی از سوی فدرال رزرو برای ماه جاری میلادی خبر داد.
روزنامه آسیا نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۰۸ - ۱۳:۴۸    
اگر نتایج روند رشد بورس مثبت باشد، سرمایه گذاران ممکن است به سمت سرمایه گذاری در این صنعت سوق پیدا کنند و در نتیجه، به توسعه و رشد بیشتر این صنعت کمک کنند. برای مثال درصورتی که رشد بورس با عملکرد مثبت در بخش گردشگری همراه باشد، می تواند به توسعه این صنعت و سهامی از جمله نماد سمگا کمک کند. ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۴/۰۴ - ۰۰:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : همزمان با کاهش سطح ذخایر نفت خام ایالات متحده و افزایش نرخ بهره بانک های مرکزی که می تواند میزان تقاضا را تحت تاثیر قرارداده و روند آن را کاهشی کند، قیمت جهانی نفت نیز ریزش کرد ...
تازه نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۰۳ - ۰۹:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
کارشناس مسائل اقتصادی درباره تورم و خط فقر گفت: در ایران عامل اصلی تورم افزایش حقوق نیست، بلکه بی انضباطی دولت، سرکوب قیمت انرژی و نرخ بهره بانکی است که عملاً باعث می شود به صورت درون زا تورم تولید شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۴/۰۳ - ۰۷:۴۹   + ۷۲ سایت دیگر  
کارشناس مسائل اقتصادی درباره تورم و خط فقر گفت: در ایران عامل اصلی تورم افزایش حقوق نیست، بلکه بی انضباطی دولت، سرکوب قیمت انرژی و نرخ بهره بانکی است که عملاً باعث می شود به صورت درون زا تورم تولید شود.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۴/۰۱ - ۱۸:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
بانک مرکزی ترکیه روز پنجشنبه در سیاستی کاملا متفاوت نسبت به سال های اخیر اعلام کرد نرخ بهره بانکی را با 6.5 واحد درصد افزایش از 8.5 به 15 درصد افزایش می دهد. به گزارش یورونیوز، این نخستین تغییر اقتصادی بزرگ دولت اردوغان از زمان پیروزی دوباره در انتخابات ریاست جمهوری ماه گذشته میلادی است. ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۳۱ - ۱۸:۰۷   + ۱۸ سایت دیگر  
تعیین نرخ بهره بانکی در کنار کاهش نرخ تورم مهمترین دستور کار اقتصادی دولت جدید ترکیه است و کارشناسان اقتصادی معتقد هستند که احتمال دارد نرخ بهره در این کشور از 8.5 درصد فعلی تا 40 درصد نیز افزایش یابد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۳۱ - ۱۱:۰۷    
شاخص دلار پس از گذشته چند روز قرارگیری در وضعیت نسبتا نزولی، صبح روز چهارشنبه به کانال 103 بازگشت.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۳۱ - ۰۰:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : قیمت جهانی نفت که روند نزولی درپیش گرفته است، در روز گذشته و متعاقب تصمیم دولت چین برای کاهش دور از انتظار نرخ بهره بانکی نیز ریزش مجدد را تجربه کرد ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۲۸ - ۱۳:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
شاخص بورس همچنان به روند نزولی خود ادامه داده و حالا به فصل انتشار اوراق نزدیک شده ایم و با افزایش نرخ بهره بانکی بازگشت شاخص به روند صعودی تحت شعاع قرار گرفته است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۲۴ - ۱۱:۳۵    
با افزایش گمانه زنی ها مبنی بر احتمال عدم افزایش مجدد نرخ بهره بانکی در آمریکا برای ماه ژوئن، شاخص دلار روز چهارشنبه با اندکی افزایش یه 103.30رسید.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۲۰ - ۲۲:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
بانک مرکزی آمریکا پس از یک سال در جلسه ماه ژوئن خود نرخ بهره بانکی را افزایش نمی دهد. فدرال رزرو از ماه مارس سال گذشته برای مهار تورم و کاهش سرعت افزایش قیمت ها، هر ماه نرخ بهره خود را افزایش داده است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۲۰ - ۰۹:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
هلدینگ بانکی بزرگ مورگان استنلی در تازه ترین گزارش خود پیش بینی کرد که به احتمال زیاد، افزایش نرخ بهره بانک مرکزی اروپا برای ماه جولای، پایان سیاست افزایش نرخ بهره بانکی در منطقه یورو خواهد بود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۸:۴۸    
تحلیلگران اقتصادی در انگلیس می گویند افزایش نرخ بهره بانکی دوازدهمین بار پی در پی در کمتر از دو سال اخیر سبب شد بازار مسکن در این کشور با رکود مواجه شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۶:۰۵   + ۱۱ سایت دیگر  
قیمت جهانی طلا با تقویت ارزش دلار به علت احتمال افزایش نرخ بهره بانکی در آمریکا کاهش یافت.
فراز و نشیب های بورس استانبول در یک ماه گذشته بیش از آن که متاثر از عوامل مرتبط با سهام و نماد باشد، به سیاست ربط داشت. هر دو نامزد هم به خودی خود می تواند رنگ سبزی به شاخص بازار ترکیه بزند ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۰۷:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس فدرال رزرو آمریکا روز جمعه برای نخستین بار از احتمال توقف سیاست افزایش نرخ بهره بانکی در این کشور خبر داد که این موضوع می تواند منجر به رشد بعضا چشمگیر بازارهای مالی جهانی شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۲:۴۹    
رئیس فدرال رزرو طی سخنانی از افزایش فشار بر یانک مرکزی آمریکا و احتمال عقب نشینی این بانک از اجرای سیاست افزایش نرخ بهره بانکی طی ماه های پیش رو خبر داد.
نبض بازار   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۶:۰۹    
بر اساس آمار منتشرشده از سوی بانک مرکزی نرخ بهره بین بانکی در هفته منتهی به چهارشنبه 27 اردیبهشت به 23.76 درصد رسید.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۲:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
بلومبرگ در گزارشی اعلام کرد که پس از دوازدهمین افزایش متوالی نرخ بهره بانکی توسط بانک مرکزی انگلیس، جهش قیمت مواد غذایی در این کشور جایگزین بحران انرژی به عنوان اصلی ترین نگرانی تورمی این بانک شده است.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۰۹:۱۴    
احتمالا با افزایش نرخ بهره بانکی و همچنین مشکلات شدید مالی و ورشکستگی بانک های آمریکا، بیت کوین این فرصت را پیدا خواهد کرد که به روزهای اوج خود بازگردد.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۱۲:۱۶    
آن طور که کارشناسان می گویند، مسیر مهار تورم از بانک ها می گذرد و ابتدا باید تسهیلات تکلیفی بانک ها کاهش یابد. پس از آن باید سراغ رفع ناترازی منابع و مصارف بانک ها رفت. نکته بعدی که قابل توجه است، شناور شدن نرخ بهره بانکی است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۴ - ۱۳:۰۷   + ۵ سایت دیگر  
درحالی که سرمایه گذاران توجه شان به تصمیم گیری بانک مرکزی آمریکا در مورد نرخ بهره بانکی این کشور معطوف است، قیمت طلا امروز 2012 دلار معامله شد.