شنبه ۰۴ تیرساعت ۰۲:۱۷Jun 2022 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «نرخ بهره بانکی»

سلام نو   ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۱۱:۰۵   + ۶ سایت دیگر  
در حال حاضر مولفه هایی همچون نرخ دلار بازار، قطعی برق در صنایع، مذاکرات برجام، نرخ بهره بانکی و امثال این موارد روی بورس اثرگذار هستند.
کبنا نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۳۱ - ۱۲:۱۵   + ۸ سایت دیگر  
درحالی که تعدادی از اقتصاددانان اعتقاد دارند با افزایش نرخ بهره می توان مانند سایر کشورها تورم افسارگسیخته را کنترل کرد، برخی دیگر از کارشناسان معتقدند شرایط اقتصاد ایران قابل قیاس با کشورهای توسعه یافته نیست و افزایش نرخ بهره به مشکلات ناشی از تورم دامن می زند ...
تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۳۰ - ۱۶:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
اخیراً نرخ بهره بانکی آمریکا به بازه 1٫5 تا 1٫75 رسید. اما پیامدهای این مساله محدود به اقتصاد آمریکا نمی شود و بر کشورهای دیگر و به خصوص کشورهای در حال توسعه اثر زنجیرواری دارد.
نقدینه   ۱۴۰۱/۰۳/۳۰ - ۱۴:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
نقدینه سیاست های فدرال رزرو برای افزایش نرخ بهره بانکی و بدترشدن وضعیت بازار دیفای (DeFi) نشان می دهد قیمت اتریوم احتمالاً در ادامه باز هم کاهش پیدا خواهد کرد. ...
روزنامه اقتصاد برتر   ۱۴۰۱/۰۳/۳۰ - ۱۳:۱۴   + ۷ سایت دیگر  
بانک مرکزی نباید به صورت دستوری در مورد تعیین نرخ بهره بین بانکی دخالت کند. تهران – اقتصاد برتر – 30 خرداد 1401 در کشورهای جهان، بانک مرکزی فقط در صورتی که همه یا بخش عمده بانک ها دچار کسری یا مازاد نقدینگی شوند، آن هم به صورت غیرمستقیم ...
تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۳۰ - ۱۱:۰۱   + ۹ سایت دیگر  
با شروع سال 1401 نرخ بهره بین بانکی روند افزایشی به خود گرفته و به محدوده 20٫68 رسیده است. کارشناسان عقیده دارند که افزایش نرخ در میان مدت به نفع بورس است.
سیتنا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۹ - ۱۴:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
در جریان افزایش های اخیر نرخ بهره بانکی در آمریکا، توانایی بیت کوین در تعدیل شرایط و مقابله با اثرات اقتصادی این اقدام بیشتر از سایر دارایی های دیجیتال، از جمله اتریوم بوده و این در حالی است که بیت کوین از نظر قیمتی هم بستگی زیادی با بازار سهام آمریکا دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۳/۲۹ - ۰۵:۰۰   + ۸ سایت دیگر  
سی ان ان: افزایش نرخ بهره بانکی و بهای کالا ها؛ مهمترین موانع بر سر راه مردم آمریکا برای خرید خودرو است.
الف   ۱۴۰۱/۰۳/۲۹ - ۰۴:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
پایش بازار قیمت تمامی حامل های انرژی در بازه 7 روزه با کاهش همراه بوده که عمده دلیل آن ناشی از افزایش نرخ بهره بانکی در آمریکا، نگرانی ها نسبت به کاهش نرخ رشد اقتصادی، شیوع مجدد کووید-19 در چین، و افزایش ذخایر استراتژیک نفتی در ایالات متحده است. بهای نفت خام برنت با کاهش 4.3 درصدی از 123 ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۳/۲۹ - ۰۰:۱۴   + ۷ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : مجلس و دولت مسابقه طراحی بسته سیاستی برای تنظیم بازار اجاره مسکن را راه انداخته اند؛ اما درون هیچ کدام از این بسته ها کلید اصلی وجود ندارد. بررسی های دنیای اقتصاد نشان می دهد سیاستگذار با یک تیر می تواند دو نشان را هدف قرار دهد ...
تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۲۸ - ۱۸:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
مرکز آمار ایران نرخ تورم دو ماه گذشته را جایی میان 38 تا 40 درصد گزارش کرده است، این در حالی است که برای سال 1401 نرخ بهره بانکی تغییری نکرد و در همان مقدار 20 تا 24 درصد باقی ماند. بسیاری از کشورها در ماه های اخیر برای مهار تورم به سمت افزایش نرخ بهره رفته اند. این راهکار در ایران جواب می دهد؟
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۳/۲۷ - ۱۶:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
فدرال رزرو (بانک مرکزی) آمریکا با تأکید بر لزوم جلوگیری از رکود اقتصادی و کاهش تورم از افزایش 0.75 درصدی نرخ بهره بانکی در این کشور خبر داد که بزرگترین جهش در 28 سال گذشته محسوب می شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۳/۲۷ - ۰۰:۳۲    
با افزایش نرخ بهره بانکی توسط فدرال رزرو و تقویت دلار آمریکا، جفت ارز USD/CAD در محدوده نرخ 1.2900 جایگاه برتری خود را حفظ کرده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۳/۲۷ - ۰۰:۰۰    
شبکه تلویزیونی سی جی تی ان: ایده افزایش نرخ بهره بانکی برای مقابله با تورم مضرات زیادی دارد و این موضوع سبب رکود اقتصادی می شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۳/۲۶ - ۱۴:۰۰    
فدرال رزرو امریکا در اقدامی کم سابقه نرخ بهره بانکی را 0.75 درصد افزایش داد. دلیل این مساله روند افزایشی تورم و هزینه های زندگی عنوان شده است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۳/۲۶ - ۱۳:۵۷    
با تصویب سومین مرحله افزایش بهره بانکی توسط بانک مرکزی آمریکا لازم است سرمایه گذاران بازار فارکس نیز استراتژی جدید برای کسب حداکثر سود از این سیاست واشنگتن تدوین نمیاند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۳/۲۵ - ۱۳:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
هولدینگ بزرگ مالی و بانکی ING با انتشار گزارشی اعلام کرد که میزان افزایش نرخ بهره بانکی آمریکا در جلسه امروز فدرال رزرو، احتمالا 75 واحد بوده و به افزایش ارزش و شاخص دلار کمک خواهد کرد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۳/۲۵ - ۱۰:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
اقتصاد دنیا در آستانه رکود بزرگی قرار دارد. رکودی که ریشه در سیاست افزایش نرخ بهره بانکی در امریکا دارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۳/۲۴ - ۱۰:۴۶   + ۹ سایت دیگر  
هر سه شاخص اصلی بازار سهام ایالات متحده در حالی به سقوط خود ادامه دادند که انتظارات برای صعود قابل توجه نرخ بهره بانکی از سوی فدرال رزرو (بانک مرکزی آمریکا) و اجماع در میان اقتصاددانان مبنی بر ورود این کشور به رکود، افزایش یافت.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۳/۲۳ - ۱۰:۲۸    
در هفته جاری خبرهای زیادی می تواند بازار طلا را تحت تاثیر قرار دهد از جمله خبر جلسه فدرال رزرو امریکا و افزایش 0.5 درصدی نرخ بهره بانکی در این کشور ظرف دو روز آینده.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۳/۲۳ - ۰۰:۳۱    
فروغ ذکایی/ امیر اسماعیل پور تحلیلگران بازار سهام سیمان، یکی از محصولات استراتژیک در پیشبرد طرح های عمرانی و جزو پارامترهای تعیین کننده در میزان توسعه و عمران کشورهاست ...
راهبرد معاصر   ۱۴۰۱/۰۳/۱۹ - ۱۵:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
شایعات زیادی در بازار سرمایه بازتاب داشت، ابتدا بحث اخذ مالیات از سهامداران در بازار سرمایه مطرح شد و برخی از فعالان بازار سرمایه از بیم این شایعات به صف فروش نشستند و دیگری شایعه افزایش نرخ بهره بانکی بود، هرچند این دو شایعه تکذیب شد، اما روند معملات در بازار سرمایه را دچار اختلال کرد.
تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۱۸ - ۱۶:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
بانک مرکزی هند برای دومین ماه متوالی نرخ بهره بانکی را افزایش داد. کشورهای جهان برای مبارزه با تورم، نرخ های بهره را بالا می برند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۳/۱۸ - ۱۵:۵۰    
در حالی که سرمایه گذاران بازار فارکس منتظر تصمیمات آتی بانک مرکزی اروپا در خصوص تعیین نرخ بهره بانکی برای گشودن معاملات جدید خود بودند، جفت ارز یورو/ پوند به سطح حمایت مهمی در نمودار روزانه سقوط کرد.
نبض بازار   ۱۴۰۱/۰۳/۱۷ - ۱۹:۴۰    
اگر سیاست کاهش نرخ بهره بانکی در پیش گرفته می شود، حرکت حجم نقدینگی ها باید با سایر بازار ها با ابزار های پیشگیرانه مانند مالیات کنترل شود.
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۳/۱۷ - ۱۶:۲۱    
رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه دوشنبه 6ژوئن (16 خرداد) اعلام کرد همچنان برای مقابله با تورم قصد دارد نرخ بهره بانکی را کاهش دهد. نرخ تورم سالانه در ترکیه در ماه مه (اردیبهشت) به 5/73 درصد رسید. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۳/۱۱ - ۰۷:۱۵    
افزایش نرخ بهره بانکی نمی تواند جلوی تورم و رکود اقتصادی در آمریکا و اروپا را بگیرد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۳/۱۰ - ۰۹:۵۲   + ۸ سایت دیگر  
رییس موسسه دین و اقتصاد اظهار داشت: وقتی آقایان ژست پول گرایانه می گیرند باید به آنها گوشزد کرد که چه موضوعی را بر زبان می رانند و باید پاسخ دهند که چرا در مورد قیمت های کلیدی فقط قیمت های حامل های انرژی را همتراز با جهان می خواهند؟ چرا این آقایان یک بار در مورد اینکه نرخ بهره بانکی هم در استاندارد ...
تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۰۵ - ۱۹:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
فدرال رزرو آمریکا در ماه گذشته شاخص نرخ بهره بانکی را افزایش داد. سیاست گذاران مالی آمریکا در نظر دارند دو مرتبه دیگر این نرخ را بالا ببرند. نرخ بهره را به منظور مبارزه با تورم افزایش می دهند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۲/۳۰ - ۰۷:۵۶    
اظهارات اخیر رئیس فدرال رزرو مبنی بر قصد وی برای ادامه سیاست افزایش نرخ بهره بانکی طی ماه های آینده منجر به تضعیف حرکت قیمت طلا در بازار شده است.
تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۲۲ - ۱۵:۰۴   + ۸ سایت دیگر  
به رغم تورم، جنگ اوکراین و ویرس کرونا، مشکلات اقتصادی گریبان گیر کشورهای جهان است. در این میان بانک های مرکزی برای مقابه با بحران اقتصادی مجبور به افزایش نرخ بهره بانکی خود می شوند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۲/۱۷ - ۱۲:۲۷   + ۸ سایت دیگر  
پنج کشور عربی حوزه خلیج فارس به منظور پیش بردن اقتصاد خود همگام با سیاست های فدرال رزرو، نرخ بهره بانکی را افزایش دادند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۲/۱۷ - ۱۰:۰۷   + ۱۰ سایت دیگر  
پس از آنکه فدرال رزرو (بانک مرکزی آمریکا) از افزایش نرخ بهره بانکی خبر داد، بازارهای این کشور به شدت سقوط کردند و بورس وال استریت با از دست دادن تمام سودهای روز قبل بدترین روز خود را از سال 2020 تجربه کرد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۲/۱۶ - ۰۸:۵۷    
علیرغم تصویب افزایش نرخ بهره بانکی 50 واحدی توسط فدرال رزرو آمریکا، قیمت بیت کوین به بالای 40 هزار دلار در بازار افزایش یافت.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۲/۱۵ - ۰۹:۰۰    
رمز ارز شیبا اینو، مانند سایر ارزهای دیجیتال، عملکرد خوبی در ماه آوریل نداشت که دلیل آن، نگرانی ها در مورد تصمیمات سرسختانه فدرال رزرو در مورد افزایش نرخ بهره بانکی بوده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۲/۱۵ - ۰۰:۴۵   + ۶ سایت دیگر  
براساس بیانیه بانک مرکزی آمریکا، نرخ بهره بانکی در این کشور 0.5 درصد افزایش یافت که از 22 سال پیش تاکنون بی سابقه است.
فرارو   ۱۴۰۱/۰۲/۱۲ - ۱۸:۱۸   + ۱۶ سایت دیگر  
قیمت طلا به علت نگرانی از افزایش نرخ بهره و ارزش اوراق قرضه آمریکا 22 دلار و 35 سنت کاهش یافت. به گزارش فارس به نقل از رویترز، در آستانه یک افزایش بزرگ در نرخ بهره بانکی آمریکا برای مقابله با فشار های تورمی و افزایش شدید ارزش اوراق قرضه آمریکا، قیمت طلا در معاملات امروز کاهش یافت. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۲/۰۷ - ۱۱:۳۲    
با ادامه سیاست های جنگ طلبانه فدرال رزرو آمریکا برای ادامه افزایش نرخ بهره بانکی و نبود چنین حمایتی برای یورو، ارزش دلار در برابر یورو با بالاترین حد خود از سال 2017 به این سو رسید.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۲/۰۷ - ۰۹:۳۶    
با افزایش نگرانی ها ناشی از افزایش احتمالی نرخ بهره بانکی در آمریکا، بازار سرمایه با استقبال کمتر سرمایه گذاران مواجه شده که می تواند منجر به اصلاح قیمت این فلز گرانبها شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۲/۰۴ - ۱۳:۱۸    
به دنبال انتشار برنامه زمانی افزایش نرخ بهره بانکی در امریکا، نه تنها قیمت طلا کاهش یافت بلکه ارزش دلار در برابر دیگر ارزهای دنیا هم کمتر شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۲/۰۴ - ۱۰:۳۶    
قیمت جفت ارز EUR/GBP افزایش یافته و در بالاترین حد 11 روزه قیمت خود معامله شد که دلیل آن، احتمال افزایش نرخ بهره بانکی توسط بانک مرکزی اروپا قلمداد شده است.
جهان اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۱/۳۱ - ۱۹:۴۹    
مهدی نظیفی- تحلیل گر اقتصادی – اقتصاددانان می دانند یکی از روش های جلوگیری از تورم افزایش نرخ بهره بانکی است. در ترکیه، اردوغان با معکوس عمل کردن این اصل علم اقتصاد با اتخاذ تصمیم اشتباه نرخ بهره14درصدی، کشور را دچار تورم سنگین بیش از 50 درصدی کرد. ترکیه دارای 450 میلیارد دلار بدهی خارجی است ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۱/۱۷ - ۱۰:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
در این روزها خبر افزایش نرخ بهره بانکی در رسانه های امریکا منتشر شده است. در نتیجه این خبر قیمت هر بیت کوین در بازار جهانی کاهش یافت و در سطح مقاومتی 45 هزار دلار قرار گرفت.
خبرگزاری صنایع   ۱۴۰۱/۰۱/۰۴ - ۱۴:۵۵   + ۱۴ سایت دیگر  
کارشناس ارشد مدیریت منابع آبی ضمن بیان اینکه افزایش نرخ بهره بانکی باعث اقتصاد تورمی می شود به بررسی رابطه تنگاتنگ نرخ تورم با بحران آب پرداخت. *** کنترل بحران آب با کنترل تورم ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۱۲/۲۶ - ۰۰:۰۴    
کمتر از 24 ساعت تا تصمیم مورد انتظار فدرال رزرو در خصوص تعیین نرخ بهره بانکی باقی مانده و در صورتی که فدرال رزرو تصمیم به افزایش 50 واحدی نرخ بهره بگیرد، قیمت طلا کاهش خواهد یافت.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۰/۱۲/۲۵ - ۱۴:۳۱    
ساعت 21:30 امشب به وقت تهران، جلسه بانک مرکزی آمریکا برای تصمیم گیری درباره میزان افزایش نرخ بهره بانکی به پایان می رسد و ساعاتی بعد در یک کنفرانس خبری نتایج آن اعلام می شود ...
شفقنا   ۱۴۰۰/۱۲/۲۴ - ۱۱:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا اقتصادی – کاهش یک باره نرخ بهره بانکی باعث رشد کاذب دیگر بازارهای سرمایه گذاری می شود و همچنین افزایش بیش از حد آن به ضرر بازارها خواهد بود و مانع از ورود نقدینگی به بازارهای سرمایه گذاری مانند بازار سرمایه می شود. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۲/۲۳ - ۱۹:۰۷   + ۲۰ سایت دیگر  
قیمت طلا به دنبال امیدواری در مذاکرات روسیه و اوکراین و همچنین احتمال افزایش نرخ بهره بانکی در آمریکا، 30.93 دلار کاهش یافت.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۱۲/۲۳ - ۱۳:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
افزایش نرخ تورم چالشی جدی برای اقتصاد دنیا است و بانکهای مرکزی برای مقابله با این بحران وارد عمل شده اند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۱۲/۱۷ - ۰۷:۳۵    
ادامه روند صعودی طلا تا حد زیادی به جلسه هفته آینده فدرال رزرو آمریکا در خصوص اعلام نرخ بهره بانکی گره خورده است.