یکشنبه ۰۶ آذرساعت ۰۲:۴۱Nov 2022 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مهاجران»

برترین ها   ۸ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
مهاجرت یکی از تصمیم هایی است که هم زندگی فردی را تحت الشعاع قرار می دهد، هم بر وضعیت اجتماعی، فرهنگی و البته اقتصادی کشورها تاثیر می گذارد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۰ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
درحالی که برخورد غیرانسانی ترکیه با پناهجویان افغان ادامه دارد، رئیس جمهوری این کشور مدعی شد که آنکارا برای کاهش اثرات بحران انسانی بر مردم افغانستان تلاش می کند.
راه دانا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۴:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
تصاویری از سرگردانی مهاجران در مرز آمریکا و مکزیک را مشاهده می کنید.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۰۹:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- نشست بی نتیجه وزیران اروپایی برای مهار قیمت گاز، طرح انگلیس برای محدودیت ورود مهاجران و دانشجویان و افزایش دوباره آمار مبتلایان به کرونا در آلمان و چین، از جمله عناوین نخست روزنامه های مطرح جهان در روز جمعه (4 آذر- 25 نوامبر) است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۴ - ۲۱:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وزیران کشور ، عضو اتحادیه اروپا پس از مناقشه فرانسه و ایتالیا بر سر مهاجران غیرقانونی، روز جمعه در بروکسل جلسه ای اضطراری تشکیل دادند.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۱/۰۹/۰۴ - ۱۵:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: سخنگوی وزارت خارجه به دولتمردان انگلیس توصیه کرد: توان خود را به جای اتهام زنی به ایران، صرف ایجاد ثبات در دولت خود، توجه به مطالبات گسترده مردم کشورتان و رفع تبعیض و ستم علیه مهاجران و مسلمانان کنید.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۹/۰۴ - ۱۴:۱۶   + ۶۸ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت خارجه به دولتمردان انگلیس توصیه کرد توان خود را به جای اتهام زنی به ایران، صرف ایجاد ثبات در دولت خود، توجه به مطالبات گسترده مردم کشورتان و رفع تبعیض و ستم علیه مهاجران و مسلمانان کنید.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۰۴ - ۰۸:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
در فضای متاثر دوران پساکرونا و جنگ اوکراین، شمار مهاجرانی که وارد انگلیس شده اند به طور چشمگیری افزایش یافته است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۲۲:۵۲    
وزارت کشور اعلام کرد از دلایل تشکیل سازمان ملی اقامت نبود آمارهای دقیقی از فعالیت های مهاجران افغانستانی در ایران است.
ایثار   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۲۱:۴۱    
یاواره شهدای شهر مهاجران همدان روز گذشته همزمان با هفته بسیج با حضور مسئولین،خانواده معظم شهدا و ایثارگران،مدیر کل بنیاد شهید استان و مردم ولایتمدار این شهر برگزار شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۱۶:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
یک مقام طالبان از مهاجران افغانستانی خواست که در مسائل داخلی کشورهای دیگر دخالت نکنند و خود را از تحولات آنها دور نگه دارند.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۱۲:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
معاون وزارت مهاجرین طالبان گفت که افغانستان با کشورهای همسایه دارای روابط نیک است و مهاجرین نباید در مسائل داخلی کشورها ورود و دخالت کنند.
سلام نو   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۱۱:۱۹    
بررسی های مختلف اقتصادی واجتماعی نشان می دهد که مهاجران باعث تقویت اقتصاد آمریکا هستند. این افراد می توانند به راحتی در جامعه آمریکا ادغام شده و برای این جامعه منفعت های اقتصادی زیادی هم داشته باشند.
اول فارس   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۰۶:۵۹    
جشنواره فیلم Alter do Ch o از 16 الی 20 نوامبر 2022 در کشور برزیل برگزار می شود . فیلم تجربی “مهاجران” به نویسندگی و کارگردانی “مسعود احمدی” هنرمند شیرازی، فیلمی بدون دیالوگ است که در فضایی نو و خلاقانه ساخته و پرداخته شده است ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۲۳:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
به گفته نمایندگان مجلس تاسیس سازمانی همچون سازمان ملی اقامت می توانند مشکلات اتباع خارجی را سازمان دهی و برطرف کنند.
اخبار رسمی   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۶:۱۴    
چهارشنبه 01/9/02 ، (اخبار رسمی) : آلمان به عنوان یکی از کشور های اتحادیه اروپا، یکی از مقاصد محبوب برای مهاجران خارجی است. از دلایل این محبوبیت می توان به اقتصاد با ثبات و قوی و امنیت بالای این کشور اشاره کرد ...
شیرازه   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۵:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
محبی پور در پاسخ به سوال خبرنگار شیرازه در خصوص آمار دستگیر شدگان اتباع بیگانه (مهاجران) در اغتشاشات اخیر، عنوان کرد: 30 نفر از مهاجران بیگانه در آشوب های خیابانی دستگیر شدند که این افراد مادام العمر از تمام خدمات دولتی کشور ما محروم و از کشور اخراج خواهند شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۵:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
وقتی حرف از ایجاد سازمان ملی مهاجرت شد، بسیاری از مهاجران و فعالان این حوزه خوشحال شدند که بالأخره قرار است اتفاق مثبتی بیفتد. اما حالا این طرح با انتقادات زیادی روبرو شده است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۰۷:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مقام های مصر و یونان سه شنبه شب دو قرارداد دوجانبه از جمله توافقی برای بهبود همکاری در ماموریت های جستجو و نجات مهاجران در سراسر دریای مدیترانه امضا کردند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۱۹:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
گروه های مقاومت فلسطینی به رژیم صهیونیستی نسبت به ارتکاب حماقت علیه مسجد الاقصی، ساکنان قدس یا قانونی کردن اسکان مهاجران هشدار دادند.
اخبار رسمی   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۱۷:۳۷    
سه شنبه 01/9/01 ، (اخبار رسمی) : آلمان به دلایل زیادی از جمله وضعیت اقتصادی مناسب، روابط دیپلماتیک خوب با سایر کشور ها، قدرت نظامی ثابت شده، شرایط تحصیلی بالا و همچنین پذیرش مهاجران از همه کشور ها یکی از مهم ترین کشور های جهان و قاره اروپا محسوب می شود.
تقریب   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۰۹:۱۳    
اعضای جوامع آفریقایی روز دوشنبه با حضور تعدادی از مجروحان آفریقایی که بر اثر تیراندازی نیروهای سعودی مجروح شده بودند، در مقابل دفتر سازمان ملل نشست خبری برگزار کردند.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۰۷:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، طرح مذکور که عنوان می شود بر اساس تجربیات جهانی و با توجه به شرایط جغرافیایی ایران تنظیم شده، بزرگترین هدفش ساماندهی اتباع خارجی ساکن ایران ذکر شده است ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۰۶:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
نشریه سان چاپ لندن گزارش داد که در پی وقوع حادثه پزشکی در محل نگه داری مهاجران در شهر نیوکای واقع در جنوب غرب انگلیس ماموران با لباس محافظ حاضر شده و یکی از پناهجویان را با اسکورت ویژه از این محل خارج کرده اند ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۰۶:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست از سانا خبرگزاری رسمی سوریه، این نشست از روز سه شنبه آغاز می شود، و به مدت دو روز ادامه دارد. هیات سوریه با تعدادی از هیات های شرکت کننده جلسات متعددی درباره تحولات اوضاع سوریه، تلاش هایی انجام شده برای مبارزه با تروریسم برگزار خواهد کرد. ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ - ۲۱:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رفتار خشونت آمیز با پناهجویان، زندانی کردن، رفتارهای غیرانسانی با آنها تنها بخش کوچکی از موارد نقض حقوق پناهندگان و مهاجران از سوی آمریکا است.
وزارت امور خارجه   ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ - ۱۵:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
بحران اشتغال رانندگان کامیون و تریلی که از انگلستان شروع شد و به کشورهای دیگر سرایت کرد در دهه اخیر به یک معضل جهانی تبدیل شده و فعالیتهای تجارت خارجی را تحت تاثیر قرار داده است ...
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ - ۱۳:۱۵    
مهاجران و پناهندگان آفریقا به زودی و به طور مستقیم برای رفع نیازها و تضمین معیشت خود کمک های مالی و فنی دریافت خواهند کرد.
روند بازار   ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ - ۱۳:۰۸    
مهاجرت به کانادا می تواند یک فرصت هیجان انگیز برای هر فردی باشد. کانادا یکی از بهترین کشورهای جهان برای کار و زندگی است. اقتصاد پایدار ، استاندارد بالای زندگی، جمعیت تحصیل کرده و نرخ پایین جرم و جنایت، کانادا را به مقصدی عالی برای مهاجران در سراسر جهان تبدیل کرده است ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ - ۱۱:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
مشترکات فرهنگی ایران و افغانستان باعث شده مهاجرین افغانستانی علاقه خاصی به بازی های ایران در جام جهانی داشته باشند.
روزنامه ابتکار   ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ - ۰۸:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
روز یکشنبه 22 آبان نمایندگان مجلس شورای اسلامی کلیات طرح تاسیس سازمان ملی اقامت را در راستای ساماندهی مهاجران تصویب کردند اما نکته ای که در این قانون مستتر است، لغو قانون اعطای تابعیت به فرزندان مادران ایرانی است که پس از کش و قوس های فراوان سه سال پیش تصویب شده بود ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ - ۰۷:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
سازمان حامی پناهجویان در آلمان گفت بنابر توافقنامه یک سال قبل ائتلاف باید روند الحاق خانواده های مهاجران در این کشور تسهیل شود.
کیهان   ۱۴۰۱/۰۸/۲۹ - ۲۱:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
عصبانیت رسانه های مدعی حقوق بشر از صحبت های اینفانتینو انتقادهای صریح رئیس فیفا در جریان کنفرانس خبری روز گذشته از مدعیان حقوق بشر و مهاجران، با واکنش های انتقادی بسیاری در جهان مواجه شده است. ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۰۸/۲۹ - ۰۹:۴۱    
سی و پنجمین یادواره 59 شهید شهر مهاجران و گرامیداشت شهدای شاهچراغ و امنیت برگزار می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۸/۲۸ - ۲۳:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
رژیم صهیونیستی بزرگترین استفاده را از بحران های جهانی به ویژه اوکراین برای افزایش شمار مهاجران برده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۸/۲۸ - ۲۱:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
مهاجران صهیونیست که در منطقه الخلیل اسکان داده شده اند، پس از درگیری با فلسطینیان به سوی نظامیان صهیونیست هم یورش برده و یکی از آنها را از ناحیه سر مورد اصابت قرار دادند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۸/۲۸ - ۲۰:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست تیم کاراته مهاجران افغانستان گفت: اعضای تیم کاراته مهاجران افغانستان از 6 استان تهران، اصفهان، فارس، خراسان رضوی، بوشهر و قم انتخاب شده اند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۰۸/۲۸ - ۱۸:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
کتاب خاطره کوچ نوشته عبدالرزاق گورنه نویسنده یمنی تبار متولد زنگبار که به اجبار ترک وطن کرده است توسط فرشته عبدالعلی و غلامرضا امامی ترجمه و توسط نشر گویا امسال راهی بازار کتاب شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۸/۲۸ - ۱۷:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
بیش از نیمی از کودکان مهاجر غیرقانونی به اروپا، پس از لنگر انداختن قایق مهاجران در فرانسه فرار کردند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۸ - ۱۵:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان رئیس مرکز اورژانس دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: برخورد موتورسیکلت و پژو پارس در جاده نوش آباد به فیض آباد در غروب جمعه 5 کشته و مصدوم بر جای گذاشت.
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۰۸/۲۸ - ۱۵:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
امیراطهر سهیلی کارگردان مستند فرهت به تهیه کنندگی مصطفی شوقی معتقد است، بعضی از ما همیشه در روایات خود درباره مهاجران افغانستانی نگاهی از بالا به پایین داریم و نمی دانیم که بسیاری از این افراد از نخبگان این مملکت هستند. دکتر احمدشاه فرهت نیز یکی از همین نخبگان است.
روز نو   ۱۴۰۱/۰۸/۲۸ - ۱۴:۴۱   + ۱۳ سایت دیگر  
طعنه کارلوس کی روش مربی پیشین منچستریونایتد و سرمربی فعلی ایران درباره وضعیت مهاجران در برتانیا روی جلد نشریه تلگراف رفت و تیتری که زده شد درباره مسائل ایران نبود!
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۸ - ۱۴:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
گارد ملی مکزیک و موسسه ملی مهاجرت از شناسایی بیش از 360 مهاجر رها شده در جنوب کشور خبر دادند.
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۸ - ۱۳:۵۰   + ۹ سایت دیگر  
شفقنا – روز یکشنبه 22 آبان نمایندگان مجلس شورای اسلامی کلیات طرح تأسیس سازمان ملی اقامت را در راستای ساماندهی مهاجران تصویب کردند اما نکته ای که در این قانون مستتر است، لغو قانون اعطای تابعیت به فرزندان مادران ایرانی است که پس از کش و قوس های فراوان سه سال پیش تصویب شده بود ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۸ - ۱۳:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها در مجلس تاکید کرد: ما در قالب طرح تشکیل سازمان ملی اقامت به دنبال استفاده از ظرفیت مهاجران سرمایه گذار، نخبه یا نیروی کار متناسب با شرایط روز دنیا هستیم.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۸ - ۱۲:۵۱    
در دهمین دوره کنفرانس شهرها در اوترخت، شهرهای آنتورپ، پسارو، وانتا، ورشو و زاگرب، منشور شهرهای یکپارچه را امضا کردند و به 42 شهر در این طرح پیوستند. با امضای این قرارداد، شهرها متعهد می شوند که فرصت های برابر را برای همه ساکنان فراهم کنند و تنوع جمعیت خود را حمایت کنند و ارتقا دهند.
برترین ها / آفتاب نیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۲۶ - ۱۹:۵۱   + ۱۹ سایت دیگر  
روز یکشنبه 22 آبان نمایندگان مجلس کلیات طرح تأسیس سازمان ملی اقامت را تصویب کردند. ماده 41 این قانون می گوید: قانون اصلاح قانون تعیین تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی مصوب دوم مهر 1398 از زمان لازم الاجراشدن این قانون به استثنای افرادی که در سامانه مذکور ثبت نام کرده ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۸ - ۱۰:۱۷   + ۱۹ سایت دیگر  
اخیرا مجلس شورای اسلامی در تدوین طرحی با عنوان تأسیس سازمان ملی اقامت ، بحث "تابعیت" فرزندان حاصل ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی را محدود کرده؛ این امر در حالی است که به زعم کارشناسان، اقامت مساله ای جداگانه از تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی و مردان خارجی است.
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۷ - ۲۲:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا افغانستان – دیده بان حقوق بشر از رفتار ترکیه با مهاجران افغان انتقاد و اظهار کرده است که دولت آنکارا پس از تسلط طالبان بر افغانستان، عقب راندن و اخراج مهاجران افغان را افزایش داده است. ...