شنبه ۰۳ آبانساعت ۰۷:۳۲Oct 2020 24

جدیدترین‌های «دولت نجات ملی یمن»

وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن گفت که شتابزدگی برخی ها برای عادی سازی روابط صنعاء، منجر به تضعیف محور مقاومت نخواهد شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۲۳:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- محمد علی الحوثی عضو شورای عالی سیاسی یمن چهارشنبه شب با بیان اینکه هنوز شماری از اسرای سعودی در اختیار دولت نجات ملی یمن است، برای تبادل آن ها با اسرای فلسطینی زندانی در عربستان اعلام آمادگی کرد.
رسا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۸:۰۷    
وزارت حمل و نقل دولت نجات ملی یمن در بیانیه ای از جامعه جهانی خواسته ائتلاف عربی به رهبری عربستان را برای بازگشایی فرودگاه صنعاء تحت فشار بگذارد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۶:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن در نامه ای به مارتین گریفیتس نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل در امور این کشور، برای شروع مذاکرات یا روند مشاوره با هدف دستیابی به یک توافق سیاسی صلح آمیز و پایدار به نفع یمن و مردم آن اعلام آمادگی کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۲:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن در نامه ای به فرستاده ویژه سازمان ملل اعلام کرد، ملت یمن در پی حمله ائتلاف سعودی-اماراتی با بدترین فاجعه انسانی روبه روست و باید اقدامات فوری برای پایان دادن به این وضعیت انجام شود.
میزان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۳:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
رضا میرابیان در گفت وگو با میزان، با اشاره به مستقر شدن سفیر ایران پس از 2 سال در صنعا، پایتخت یمن گفت: پیام این است که جمهوری اسلامی ایران همچنان از ملت یمن و دولت نجات ملی یمن را حمایت و پشتیبانی می کند و این دولت را به رسمیت می شناسد. ...
آنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۲۳:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه دولت نجات ملی یمن گفت: تعیین سفیر ایران در صنعا می تواند مقدمه تعیین سفیران دیگر کشورها باشد.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۴:۲۹    
رئیس کمیته امنیت مجلس معتقد است با ورود سفیر جدید ایران به صنعاء، ارتباط مستقیم و سازمان یافته ای با دولت نجات ملی یمن خواهیم داشت که در راستای حل گرفتاری های ملت یمن است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۱:۲۲    
وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن تاکید کرد، موفقیت مرحله اول تبادل اسرا نشانه پیشروی در مسیر صلح است.
بسیج پرس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۱:۵۹   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش گروه بین الملل بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع پرس؛، سرتیپ یحیی سریع، سخنگوی نیروهای مسلح یمن از ائتلاف سعودی خواست هرچه سریعتر نیروهای این کشور را که به اسارت این ائتلاف و نیروهای تحت امر آن درآمده است، آزاد کند. ...
تدبیر و امید   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۳:۲۵   + ۲۷ سایت دیگر  
دولت نجات ملی یمن شنبه شب 26 مرداد ماه 1398 ابراهیم محمد محمد الدیلمی را به عنوان سفیر فوق العاده و سفیر تام الاختیار جمهوری یمن در ایران انتخاب کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۱:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رییس کمیته ملی امور اسرا در دولت نجات ملی یمن گفت: هزاران اسیر از مزدوران و شمار بسیاری از سران و اسرای سعودی و سودانی در اختیار داریم.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۰۹:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
رئیس کمیته ملی امور اسرا در دولت نجات ملی یمن فاش کرد، نیروهای مسلح یمن هزاران اسیر از مزدوران سعودی و سودانی در اختیار دارد و برای آزادی همه اسرای خود تلاش می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۸:۵۰   + ۷ سایت دیگر  
پس از اتمام مرحله دوم تبادل اسرا میان دولت نجات ملی یمن و ائتلاف سعودی، رئیس هیأت مذاکره کننده در دولت نجات ملی اعلام کرد که اسرای یمنی به انواع اشکال شکنجه شده اند بطوریکه برخی از آنها در زندان های دشمن کشته شده اند.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۴:۱۷    
سرپرست وزارت اطلاع رسانی دولت نجات ملی یمن در صنعا اعلام کرد، عملیات تبادل اسرا موضوعی انسانی است و می بایست 2 سال پیش انجام می شود ولی به دلیل سنگ اندازی های ائتلاف متجاوز به تاخیر افتاد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۰۹:۲۹   + ۱۷ سایت دیگر  
معاون وزیر اطلاع رسانی دولت نجات ملی یمن فاش کرد که سعودی ها برخی از اسرای یمنی را می کشتند و اعضای بدن آنها را می فروختند.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۴:۲۷   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش گروه بین الملل تازه ترین ها، امروز (پنجشنبه) اولین گروه از اسرای ارتش و کمیته های مردمی یمن – 108 نفر- که بر اساس توافق تبادل اسرا میان دولت نجات ملی یمن و دولت مستعفی آزاد شده اند، وارد فرودگاه صنعاء شدند . ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۳:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
منابع آگاه در دولت نجات ملی یمن گفتند، طرح فرستاده سازمان ملل در امور یمن یک مانور سیاسی فریبنده است که توقف پیشروی ارتش و کمیته های مردمی یمن را دنبال می کند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۱:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - رئیس کمیته اسرای دولت نجات ملی یمن وابسته به انصارالله از اجرای توافق تبادل اسرا بین این کمیته و دولت مستعفی خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۲۱:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس هیئت مذاکره کننده دولت نجات ملی یمن گفت 240 نفر از یمنی ها به صنعا بازگشتند.
جام نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۷:۵۳    
به گزارش جام نیوز ، به گزارش المسیره، رئیس کمسیون اسرای دولت نجات ملی یمن از سنگ اندازی طرف سعودی در اجرای تعهدات خود خبر داد. عبدالقادر مرتضی تصریح کرد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۶:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
طه المتوکل وزیر بهداشت دولت نجات ملی یمن اعلام کرد متجاوزان مانع ورود دستگاه های تشخیص بیماری و جراحی مغز و اعصاب شدند که خدمات رسانی به بیماران ضعیف شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۴:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
مسئول پرونده اسرا در دولت نجات ملی یمن اعلام کرد که دولت مستعفی یمن به ریاست عبدربه منصور هادی برای اجرای توافقنامه ژنو مربوط به تبادل اسرا آمادگی ندارد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۲:۱۸    
تهران - ایرنا - نخست وزیر دولت نجات ملی یمن گفت: کشورهای ابرقدرت ادعای مبارزه با تروریست ها را دارند در حالیکه آنچه در سوریه، عراق و لبنان اتفاق افتاد نشان می دهد که فقط محور مقاومت است که بر تروریست ها غلبه کرده است .
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۰:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن با نماینده کمیته بین المللی صلیب سرخ درباره اتمام عملیات تبادل اسرا گفتگو کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۰۹:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - عضو هیات مذاکره کننده دولت نجات ملی یمن وابسته به جنبش انصارالله در مذاکرات سوئد گفت: 70 درصد از درآمد نفت یمن توسط کشورهای متجاوز کنترل می شود و هیچ کس نمی داند این درآمد کجا هزینه می شود.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۰:۱۹   + ۱۲ سایت دیگر  
به گزارش گروه بین الملل تازه ترین ها، منابع آگاه اعلام کردند، سازمان ملل و کمیته بین المللی صلیب سرخ تحرکات خود برای اجرای مرحله اول توافق تبادل اسرا میان دولت مستعفی و دولت نجات ملی یمن –امضا شده در ژنو- را آغاز کرده اند و قرار است این تبادل اسرا از پنجشنبه پیش رو (24 مهر) آغاز شود. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۴:۵۶   + ۳۲ سایت دیگر  
علی اصغر خاجی، دستیارارشد وزیر امور خارجه کشورمان در امور ویژه سیاسی در خصوص آخرین تحولات یمن با هشام شرف عبدالله، وزیر خارجه دولت نجات ملی از طریق ویدئو کنفرانس گفتگو کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۲:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - وزیر امور خارجه دولت نجات ملی یمن وابسته به جنبش انصارالله در نامه ای به وزیر امور خارجه ایران، درگذشت استاد محمدرضا شجریان را به وی و مردم ایران تسلیت گفت.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۵:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - عبدالعزیز بن حبتور نخست وزیر دولت نجات ملی یمن امروز(شنبه) تاکید کرد: عربستان جنگ و محاصره را بر ملت ما تحمیل کرد و یمن نیز در چارچوب پاسخ قانونی، عمق خاک دشمن را هدف قرار داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۳:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
نخست وزیر دولت نجات ملی یمن بر پاسخگویی به تجاوزات ائتلاف سعودی تأکید کرد و گفت، ریاض دو گزینه دارد؛ احترام به ملت یمن یا ادامه درگیری.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۰۹:۳۲   + ۶ سایت دیگر  
رئیس هیأت مذاکره کننده دولت نجات ملی یمن در دیدارهای ویدئوکنفرانسی با سفرای اتحادیه اروپا، هلند و چین درباره آخرین تحولات یمن و جنایات ائتلاف سعودی رایزنی کرد.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۲۱:۳۴    
نخست وزیر دولت نجات ملی یمن در چهارمین سالروز جنایت ائتلاف متجاوز در صنعا، که حدود 720 شهید و زخمی بر جای گذاشت، آل سعود و آل نهیان و تمام دشمنان ملت یمن را نئونازی خواند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۲۰:۳۲   + ۸ سایت دیگر  
نخست وزیر دولت نجات ملی یمن در سالروز جنایت هشتم سپتامبر 2016، ضمن گرامیداشت قربانیان این بمباران، دولت سعودی و امارات را ادامه دهنده رژیم نازی در عصر حاضر توصیف کرد.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۳:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش گروه بین الملل تازه ترین ها، سخنگوی نیروهای مسلح یمن چند روز پیش از اسنادی رونمایی کرد که بیانگر همکاری های نظامی و تجاری حکومت سابق در این کشور با رژیم تل آویو بود ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۰۹:۱۳   + ۱۳ سایت دیگر  
دولت نجات ملی یمن در اعتراض به توافق عادی سازی روابط امارات عربی متحده با رژیم صهیونیستی، نام بیمارستان بن زاید در صنعاء را به فلسطین تغییر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۲۱:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
شبکه الجزیره از توافق دولت نجات ملی یمن با دولت مستعفی این کشور در مذاکرات سوئیس بر سر مبادله یک هزار اسیر طی مرحله نخست این توافق خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۲۱:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
وزارت کشور دولت نجات ملی یمن که از سوی انصارالله یمن تشکیل شده و در صنعا مستقر است، گفت، 41 عملیات انتحاری در مناطق تحت کنترل دولت را طی پنج سال گذشته خنثی کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۷:۰۴   + ۸ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت کشور دولت نجات ملی یمن از خنثی سازی ده ها عملیات داعش و القاعده در طول 2000 روز حمله ائتلاف سعودی و بازداشت صدها عنصر این دو گروهک تروریستی خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۲:۳۱    
نخست وزیر دولت نجات ملی یمن تصریح کرد، سیطره و دخالت های آمریکا در یمن به جایی رسیده که با دولت سابق روندی را برای دستیابی به توافق عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی بررسی می کند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۰۹:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
وزیر دفاع دولت نجات ملی یمن در سخنانی گفت که لحظه پیروزی بزرگ و قاطعانه بر ائتلاف متجاوز عربی نزدیک شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۰۸:۴۲   + ۱۱ سایت دیگر  
نخست وزیر دولت نجات ملی یمن ضمن تشریح مداخلات آمریکا در یمن قبل از انقلاب 21 سپتامبر 2014، اعلام کرد، آمریکا و ائتلاف متجاوز دنبال تجزیه یمن با هدف تسهیل ادغام آن در پروژه غربی هستند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۰۴:۴۰    
نخست وزیر دولت نجات ملی یمن تأکید کرد حمله به یمن به دستور آمریکا صورت گرفته است و این کشور برای تجزیه یمن تلاش می کند.
آنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۱۱:۴۱   + ۹ سایت دیگر  
مشاور وزیر اطلاع رسانی دولت نجات ملی یمن گفت: صنعاء از نخستین روز آغاز تجاوز به یمن تلاش کرد در زمینه تولید سلاح خودکفا باشد و در این زمینه از تجربیات دیگر کشورها از جمله ایران بهره برد.
598   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۳:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
وزارت حقوق بشر دولت نجات ملی یمن آمار جنایت های ائتلاف سعودی علیه یمن از مارس 2015 تا آگوست 2020 را منتشر کرد و از شهادت 16771 غیرنظامی و زخمی شدن 26359 نفر دیگر خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۳:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
وزارت حقوق بشر دولت نجات ملی یمن آمار جنایت های ائتلاف سعودی علیه یمن از مارس 2015 تا آگوست 2020 را منتشر کرد و از شهادت 16771 غیرنظامی و زخمی شدن 26359 نفر دیگر خبر داد.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۰۶:۴۷    
مرجع تقلید شیعیان زیدی یمن پس از 400 روز اسارت در زندان های دولت مستعفی منصور هادی با تلاش دولت نجات ملی یمن در صنعاء از اسارت آزاد شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۰۹:۴۹    
عضو شورای عالی سیاسی جنبش انصارالله یمن تاکید کرد، انقلاب 21 سپتامبر انقلاب تمام مردم یمن در تمامی میدان ها با رویکردهای مختلف بود. نخست وزیر دولت نجات ملی یمن نیز این انقلاب را امتداد انقلاب های یمن و نقطه روشنی در زندگی مردم این کشور دانست.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۰:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
منابع آگاه اعلام کردند، هیأت های دولت نجات ملی یمن و دولت مستعفی این کشور، در مذاکرات جاری در ژنو علاوه بر پرونده اُسرا به دو پرونده دیگر نیز پرداخته اند.