یکشنبه ۲۶ مردادساعت ۰۰:۰۱Aug 2020 16

جدیدترین‌های «فاجعه منا»

 
گلستان 24   ۵ ساعت پیش    
اوحدی: شایعه کوتاهی عوامل کاروان ها در روز حادثه اصلا صحیح نیست؛ هیچ قاعده ای نبود که چه ساعتی حرکت شود.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۰۵/۱۵ - ۲۱:۱۲    
شهید حسن دانش قاری بین المللی قرآن کریم و از اعضای کاروان قرآنی جمهوری اسلامی ایران روز دهم تیرماه 56 دریک خانواده مذهبی و متدین در یزد متولد شد، از سن سه چهارسالگی به همراه مادرش در جلسات قرانی شرکت می کرد و به قرآن بسیار علاقمند بود ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۵/۱۳ - ۱۵:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
همان ابتدای شروع نگارش کار، یکی از مسئولین به من معترض شدند که شما چرا سراغ خانواده های شهدا می روید؟ چرا سر زخم های کهنه را باز می کنید. ایشان حتی عقیده داشتند که من با این کار شکوه خانواده های شهدا را از بین می برم!
ایثار   ۱۳۹۹/۰۵/۱۳ - ۱۴:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران بابیان اینکه شهدای منا در اوج تقرب الهی به شهادت رسیدند، گفت: فاجعه منا یک رویداد و حادثه معمولی نبوده بلکه سناریوی طراحی شده از سوی آل سعود و حامیان مزدورش بود.
بسیج   ۱۳۹۹/۰۵/۱۳ - ۰۶:۴۱    
کارشناس مطالعات منطقه خلیج فارس، گفت: از بی کفایتی آل سعود در اداره حج می توان به حوادث مختلف و مکرر سه دهه ی اخیر از جمله جمعه خونین مکه و فاجعه منا اشاره کرد.
حیات   ۱۳۹۹/۰۵/۱۲ - ۱۵:۵۹    
15:32:0 1399/05/12 گفتگو با دختر َشهید رحیمیات ثابت : لیلا رحیمیان ثابت گفت: پدرم از معتمدین شهرمان بود و در طول زندگی، کار های خیر زیادی انجام داد و پاداش آن ها را با شهادت در منا گرفت ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۵/۱۲ - ۱۴:۲۸   + ۲۶ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت گفت: در قضیه شهدای منا به جای ایستادن در جایگاه متهم، در جایگاه مدعی ایستادند و دشمنیِ دیرین خود با جمهوری اسلامی و با هر پرچم برافراشته اسلام را بیشتر آشکار ساختند.
کیهان   ۱۳۹۹/۰۵/۱۱ - ۲۱:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
معاون رئیس جمهوری و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به اینکه ابعاد فاجعه منا باید حتما به صورت کامل بررسی شود، گفت: برخی کشورهای اسلامی در برابر بررسی این حادثه سکوت کرده اند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۵/۱۱ - ۲۰:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
معاون رئیس جمهور گفت: متراکم شدن مطالبات دانشگاه ها از بنیاد شهید نباید دلیلی بر گروکشی دانشگاه ها باشد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۵/۱۱ - ۱۳:۴۷   + ۹ سایت دیگر  
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور با اشاره به اینکه ابعاد فاجعه منا باید حتما به صورت کامل بررسی شود گفت: برخی کشورهای اسلامی در برابر بررسی ابعاد فاجعه منا سکوت کرده اند.
فرهنگ وهنر   ۱۳۹۹/۰۵/۱۱ - ۱۱:۵۴    
فرهنگسرای امید همزمان با فرارسیدن موسم حج ابراهیمی، به یاد کشته شدگان فاجعه منا مستندی 30 دقیقه ای با عنوان رویای منا با حضور یکی از شاهدان عینی حادثه و با مضمون اتفاقات این فاجعه فراموش نشدنی تولید کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۵/۱۱ - ۱۱:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
ویژه برنامه کاروان نور با بزرگداشت شهدای فاجعه منا با تلاوت کریم منصوری در شورای عالی قرآن برگزار شد.
آنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۱ - ۰۹:۵۷    
فاجعه منا نشانه ای از سوء تدبیر حاکمان سعودی در مناسک حج است.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۵/۱۰ - ۲۲:۰۹    
حوزه/ دهم ذی الحجه علاوه بر عید بزرگ بندگی، عید قربان، از پنج سال پیش یادآور روز تلخ دیگری است، فاجعه منا. مجموعه 5 جلدی مهاجران تلاشی است از گروهی از نویسندگان جوان در خانواده عقیق که تلاش کرده اند نگذراند فاجعه منا فراموش شود.
تبریز بیدار   ۱۳۹۹/۰۵/۱۰ - ۱۹:۰۸    
همسر شهید تبریزی فاجعه منا گفت: عمدتا احساس می شود سیاست بر سرپوش نهادن بر فاجعه تلخ منا تنظیم گردیده است.
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۵/۱۰ - ۱۶:۰۸   + ۱۱ سایت دیگر  
خبرآنلاین: در عید قربان سال 1394 زمانی که زائران خانه خدا به سمت منا حرکت می کنند تا پس از سنگ زدن به شیطان، قربانی خود را تقدیم درگاه الهی کنند و به شکرانه آن شادی کنند و استجابت دعاهایشان را طلب کنند محشری به پا می شود و زائران بعد از ساعت ها تشنگی قربانی فاجعه بزرگی شدند.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۰ - ۰۹:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
شماره صدونوزدهم از سال دهم نشریه رایحه، ویژه نامه چهلمین روز درگذشت فاجعه منا است که در سرفصل های گزارشی از فاجعه منا، فاجعه منا از زبان اعضای کاروان قرآنی، گزارشی از فعالیت ستاد بزرگداشت قاریان مهاجر الی الله، آیت الله مؤیدی قمی از ولادت تا مهاجرت، مهاجر الی الله حسن دانش ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۰ - ۰۹:۲۱    
مسئول بیمارستان مکه در سال 94، با اشاره به اینکه در جنگ تحمیلی و بحران های مختلف حضور داشته، اما فاجعه منا سخت ترین و ناراحت کننده ترین رخدادی بوده که تجربه کرده است، گفت: مشکل را سوء مدیریت آل سعود می دانم، به همین دلیل همیشه باید در نهایت آمادگی در حج حاضر باشیم.
گلستان ما   ۱۳۹۹/۰۵/۱۰ - ۰۱:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
به مناسبت فرارسیدن پنجمین سالروز شهادت حاجیان در فاجعه منا به سراغ عبدالله نوری یکی از شاهدان عینی فاجعه منا رفتیم تا در گفت و گویی از کیفیت ایجاد فاجعه و اتفاقات بعد از آن با خبر شویم.
ایثار   ۱۳۹۹/۰۵/۱۰ - ۰۰:۰۰    
بمناسبت پنجمین سالگرد فاجعه منا عنبر بیز رئیس بنیاد شهید ملارد با حضور در منزل شهید محمد اسدی از شهدای منا گفت:فاجعه منا هیچ وقت فراموش نخواهد شد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۰۵/۰۹ - ۲۰:۵۷    
طلبه شهید حاج حسن دانش از قاریان ایران و معلم قرآن بود. این طلبه یزدی در تاریخ دوم مهر 1394، در فاجعه منا که به دلیل ازدحام جمعیت در یکی از مسیر های حرکت حاجیان به سمت جمرات رخ داد، به شهادت رسید.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۹ - ۱۸:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
لاله های سپید به مناسبت سالروز فاجعه منا به یاد و خاطره شهدای قرآنی منا از سوی گروه مصباح الهدی آبادان تولید شد.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۵/۰۹ - ۱۷:۴۲   + ۱۹ سایت دیگر  
حوزه/ بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت در پنجمین سالگرد شهدای فاجعه منا، یاد و خاطره این مهاجران الی الله را گرامی داشته و تاکید کردند که در راستای عمل به وظایف و مسئولیت های خود تا رسیدن به نتیجه مطلوب مجدانه پیگیر حقوق شهدای منا و مسجدالحرام بوده و خواهند بود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۵/۰۹ - ۱۷:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
نویسنده کتاب خیابان 204 ، این اثر را درباره فاجعه کشتار حاجیان در فاجعه منا نوشته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۵/۰۹ - ۱۶:۵۶   + ۷ سایت دیگر  
مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی گفت : یاد شهدای منا هرگز از یاد ملت ایران نخواهد رفت.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۹ - ۱۳:۳۰    
شاهدان و بازماندگان فاجعه منا بر شناساندن شهدای قرآنی این رویداد به جامعه تأکید دارند و بر این باور هستند که هیچ چیز حتی گذر زمان نیز نمی توان باعث به دست فراموشی سپردن این فاجعه شود.
میزان   ۱۳۹۹/۰۵/۰۹ - ۱۱:۵۰   + ۱۷ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت همزمان با پنجمین سالگرد شهدای فاجعه منا و مسجدالحرام، بیانیه ای صادر کرده و یاد و خاطره بیش از 470 تن از حجاج کشورمان را گرامی داشتند. تاریخ انتشار: 11:47 - 09 مرداد 1399 - کد خبر: 642191
شبستان   ۱۳۹۹/۰۵/۰۹ - ۱۱:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
قورچائی گفت: پس از فاجعه منا وقتی به هوش آمدم دیدم در درون یک تابوت هستم و من را در درون سردخانه یک بیمارستان قرار دادند.
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۰۹ - ۱۰:۵۷   + ۱۲ سایت دیگر  
قاضی شهریاری گفت: به نظر می رسد از لحاظ سیاسی خوب عمل نکردیم و به جای مطالبه گری و پیگیری قاطع سرنوشت شهدای فاجعه منا، فقط در پی ایجاد رابطه و جلوگیری از بهم خوردن رابطه و برقراری مجدد مناسک حج رفتیم.
ایثار   ۱۳۹۹/۰۵/۰۹ - ۰۰:۰۵    
عبداله مرتضوی مدیر کل بنیاد شهید شهرستانها در پیامی یاد و خاطره چهار حاجی شهید شهرستانها ی استان تهران در فاجعه منا را گرامی داشت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۵/۰۸ - ۲۳:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان حج و زیارت کشورگفت: امیدواریم خداوند ویروس کرونا را از جامعه بشری رفع گرداند تا سال آینده شاهد حضور همه حجاج در سرزمین وحی باشیم.
حیات   ۱۳۹۹/۰۵/۰۸ - ۲۰:۲۰   + ۱۱ سایت دیگر  
20:5:0 1399/05/08 همزمان با فرا رسیدن ایام پرفیض ذی الحجه, مراسم دعای عرفه و تجدید میثاق با شهدا در گلزار شهدای بهشت زهرا(س) تهران برگزار می شود. ...
شهدای ایران   ۱۳۹۹/۰۵/۰۸ - ۲۰:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
شهدای ایران: تقریبا چهار سال از حادثه منا می گذرد؛ اتفاقی که در آن نزدیک به 500 حاجی ایرانی و حدود هفت هزار نفر از حجاج سایر کشورها به شهادت رسیدند. بعد از آن ماجرا رهبری تاکید کردند این حادثه نباید فراموش شود ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۵/۰۸ - ۱۹:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
سالروز فاجعه منا برای یزدی ها یادآور داغ از دست دادن استاد قرآن طلبه شهید حاج حسن دانش است.
ایثار   ۱۳۹۹/۰۵/۰۸ - ۱۹:۰۲   + ۲۸ سایت دیگر  
معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با صدور پیامی سالروز فاجعه دردناک منا را تسلیت و تعزیت گفت و یاد و نام خاطره قربانیان مسلمان این فاجعه اندوهناک را در سراسر جهان و نیز شهادت صدها تن از هموطنان عزیزمان را گرامی داشت.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۵/۰۸ - ۱۵:۴۶    
حجت الاسلام اصحابی گفت: یاد شهدا منا نباید فراموش شود چرا که دولت عربستان در خصوص حجاج در فاجعه منا کوتاهی کرد و اهمال هایی از سوی دولت عربستان اتفاق افتاد.
ایثار   ۱۳۹۹/۰۵/۰۸ - ۱۳:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان از برگزاری یادواره 16 شهید گیلانی فاجعه منا به صورت تلویزیونی خبر داد
ایثار   ۱۳۹۹/۰۵/۰۸ - ۱۲:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گلستان با بیان اینکه شهادت در اوج عبادت توفیقی الهی است اظهار داشت: فاجعه منا ندای حقانیت ایران اسلامی و همچنین لکه ننگی بر دامان رژیم آل صعود است که هیچگاه از خاطره ها پاک نخواهد شد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۵/۰۸ - ۱۰:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
چراغ دومین هفته از اجرای طرح ملی سه شنبه های تکریم در خراسان شمالی همزمان با سالروز شهادت امام محمد باقر (علیه السلام) در منزل یکی از شهدای فاجعه منا در بجنورد روشن شد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۵/۰۷ - ۲۰:۵۴    
حسینی گفت: حکام سعودی با فاجعه منا نام ننگی از خود بر جای گذاشتند.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۵/۰۷ - ۲۰:۳۴    
وزیری گفت: فاجعه منا لکه ننگی بر دامن آل سعود است و هیچگاه از ذهن مسلمانان جهان فراموش نخواهد شد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۵/۰۷ - ۲۰:۲۴    
کشمیری گفت: غم فاجعه منا بر دل ملت ایران همچنان باقی است و عربستان سعودی رسم مهمان نوازی را برپا نکرد و تبدیل به مهمان کشی شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۵/۰۷ - ۲۰:۱۴   + ۶ سایت دیگر  
مستند رادیویی "فاجعه در خیابان 204" با افشای راز فاجعه منا به آنتن می رسد، سریالی از قیام مردمی نامیبیا از شبکه افق پخش می شود و سریال "دخترم نرگس" امشب به ایستگاه پایانی می رسد.
ویژه برنامه ی مستند فاجعه در خیابان 204 رادیو نمایش مروری بر حقایق پنهان فاجعه ی منا در دوم مهر ماه سال 1394 مصادف با دهم ذی الحجه سال 1436 هجری قمری است.
اطلاعات روز   ۱۳۹۹/۰۵/۰۶ - ۱۴:۱۷    
شاعر انقلابی کشورمان، منصور نظری با ارسال مثنوی عمار یار این شعر را به مهندس بسیجی حاج عمار میر انصاری شهید فاجعه منا نمود
دانا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۶ - ۱۴:۰۷    
روز ششم ذی الحجه سال 1407 (مصادف با روز نهم مردادماه 1366 شمسی) یادآور مراسم برائت از مشرکین زائران ایرانی خانه خدا و کشتار حجاج مظلوم ایرانی در مکه به دست حکام آل سعود است.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۶ - ۰۹:۱۰    
رئیس سابق بسیج حقوقدانان کشور با تأکید بر ضرورت دیپلماسی فعال برای به نتیجه رساندن پرونده هایی مانند ترور سردار سلیمانی، فاجعه منا و تعرض جنگنده آمریکایی به هواپیمای مسافری کشورمان، گفت: می توان از مجامع حقوقی بین المللی، که وابسته به آمریکا و صهیونیسم بین الملل هستند ...