دوشنبه ۰۵ مهرساعت ۰۸:۱۶Sep 2021 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری»

میزان   ۱۴۰۰/۰۷/۰۴ - ۱۴:۴۵    
خبرگزاری میزان - حجت الاسلام والمسلمین سید حسن ربانی از سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور بازدید کرد. نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی خطاب به مسئولان این سازمان، اظهار داشت: منابع طبیعی جزو سرمایه های ملی ماست و امنیت غذایی در گرو آن است و باید در حفظ آن ها بکوشیم. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۱۴ - ۱۶:۴۳   + ۹ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی گفت: سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری کشور با توجه به کسب رتبه نخست استان در طرح های مقابله با بیابانزایی برای عملکرد مطلوب اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اعتبارت مقابله با بیابانزایی استان را مجدد افزایش داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۴/۱۳ - ۱۱:۱۶   + ۸ سایت دیگر  
رئیس سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری کشور گفت: پدیده بیابانزایی سالانه 3000 میلیارد تومان به زیرساخت های کشور خسارت وارد می کند.
بسیج   ۱۴۰۰/۰۴/۰۷ - ۱۹:۳۵   + ۱۷ سایت دیگر  
تفاهم نامه همکاری مشترک میان وزارت دفاع و سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری برای حافظت و حراست از اراضی ملی، امضا شد.
روزنامه ابتکار   ۱۴۰۰/۰۳/۳۰ - ۲۱:۲۵    
به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران- ساری، طی حکمی از طرف فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری کشور سرهنگ ستاد رضا اکبری جناب سرهنگ دوم مجید ذکریایی به عنوان فرمانده یگان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران-ساری منصوب شد. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۲ - ۰۸:۰۶   + ۷ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - میدانی در مجموعه تفریحی سراب قروه با حضور رییس سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری کشور به نام میدان جنگل و خیابان منتهی به میدان نیز به نام شهدای منابع طبیعی نامگذاری شد.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۳/۰۱ - ۱۶:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس در دیدار با رئیس سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری گفت: مطالعه و اجرای طرح های آبخیزداری در بخش های تابع خرم آباد و چگنی انجام شود.
روزنامه خبر شمال   ۱۴۰۰/۰۲/۰۲ - ۱۵:۰۹    
در سالی که به فرموده مقام معظم رهبری سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها نام گرفت، به منظور رفع نیازمندی های مواد اولیه شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران، نشست مشترک مسعود منصور رییس سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری کشور، حسین زادگان استاندار مازندران ...
برترین ها / عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۱۳:۴۷   + ۸ سایت دیگر  
برترین ها: سرهنگ علی عباس نژاد، فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری کشور: مبارزه با قاچاقچیان با جدیت پیگیری می شود و می توان گفت، سازمان جنگل ها در مبارزه با قاچاقچیان پیشرفت چهل درصدی داشته است.
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۵:۰۵   + ۸ سایت دیگر  
قم- یکی از مراجع تقلید شیعیان گفت: وضعیت گرانی و کاهش ارزش پول ملی نگران کننده است و مسئولین باید جدیت و تلاش بیشتری به خرج دهند تا این مشکلات برطرف شود. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۰/۱۸ - ۱۱:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر امور بیابان سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری از اختصاص بودجه 3 میلیارد تومانی برای مقابله با بیابان زایی در شهرستان طبس خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۲۴ - ۲۱:۳۱    
با برنامه ریزی سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری کشور، احیاء و توسعه گیاه کرفس در 150 هکتار از مراتع دیشموک آغاز شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۲۴ - ۰۹:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
با برنامه ریزی سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری کشور، احیاء و توسعه گیاه کرفس در 150 هکتار از مراتع دیشموک آغاز شد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۲ - ۱۲:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
معاون سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری از ورود دستگاه های نظارتی و قوه قضاییه به ماجرای آق مشهد و اخذ مستندات از طرفین خبر داد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۰:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
معاون برنامه ریزی، توسعه مدیریت و منابع سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری گفت: منابع اعتباری امسال برای سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری کشور تقریبا 2 هزار میلیارد تومان است که از منابع مختلف اختصاص یافته است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۲۲:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
اهواز- رئیس سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری کشور گفت: مسئولان باید منابعی را که به فعالیت های آبخیزداری و بیابان زدایی خوزستان اختصاص پیدا می کند، تقویت کنند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۱:۴۰   + ۸ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری در نشستی مشترک مقرر کردند در زمینه تصرفات غیرقانونی و تغییر کاربری اراضی و مبارزه با قاچاق چوب در جنگل های شمال همکاری کنند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۳:۱۸    
سنندج - ایرنا - معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان گفت: امسال در قالب طرح جهشی 9 در 99 تولید محصولات فرعی جنگلی و مرتعی در کردستان افزایش قابل توجهی داشت که بیشترین آن مربوط به استحصال شیره سقز است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۰۸:۳۸   + ۷ سایت دیگر  
گروه استانها_ رئیس سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری کشور از راه اندازی صندوق های حمایت از منابع طبیعی در استان خراسان جنوبی خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۰:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خوزستان گفت: تامین معیشت مردم و پایداری و توسعه اکوسیستم از اهداف سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری است.
کیهان   ۱۳۹۹/۰۵/۲۹ - ۲۲:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری کشور اعلام کرد در پنج ماه گذشته، پنج هزار و 450 هکتار اراضی ملی را از دست متخلفان و متعرضین آزاد کردیم.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۷ - ۲۰:۴۵   + ۷ سایت دیگر  
رئیس سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری گفت: امسال بیش از 5 برابر آنچه که در بودجه مصوب شده عملیات کاداستر را انجام خواهیم داد.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۸ - ۱۵:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری کشور از توزیع تجهیزات اطفا حریق به ارزش 10 میلیارد تومان از ابتدای سال جاری خبر داد.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۱۷:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
تفاهم نامه همکاری مشترک بین سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری کشور و سازمان بسیج سازندگی منعقد شد.
فرتاک نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۴:۲۷    
دکتر منصور معاون وزیر جهاد کشاورزی در ابتدا با حضور در سالن تدبیر استانداری کرمانشاه میهمان مهندس بازوند استاندار و دکتر حاتمی معاونت اقتصادی استاندار وجمعی از مدیران ومسئولین استانی بودند. ...
فرتاک نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۰۴ - ۱۷:۱۴    
طی بازدید صورت گرفته نمایندگان سازمان جنگلها از اقدامات یگان حفاظت و اداره جنگل استان بازدید و ازاقدامات صورت گرفته برای مدیریت حریق ها بازدید میدانی انجام دادند همچنین ازمناطق درگیرحریق درشهرستان دالاهو به نمایندگی از سایر شهرستانها بازدید کردند . ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۴/۰۳ - ۱۱:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
استاندار کرمانشاه طی مکاتباتی با معاون اول ریاست جمهور و وزرای کشور، کشاورزی و دفاع خواستار تسریع در عقد تفاهم نامه فی مابین وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو های مسلح و سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری کشور شد.
سازمان صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۴/۰۲ - ۱۱:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
در پیگیری برنامه روی خط خبر ، فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری هرچند وسعت مناطق زیر کشت خشخاش را محدود دانست ،اما پس از استناد برنامه روی خط خبر به گزارشی در خصوص قطعات یک تا صد هکتاری زیر کشت عنوان کرد : برنامه شما باعث نگرانی ما شد و لازم است دراین خصوص موضوع را جدی بگیریم. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۳/۲۷ - ۱۲:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری گفت: خوشبختانه در مصوبه دولت و با همکاری وزارت دفاع مشکل مان برای تامین بالگرد در مناطقی که درگیر آتش می شوند، حل و از این پس به محض اعلام نیاز بالگرد اعزام می شود.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۳/۲۴ - ۱۶:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
ابوالقاسم حسین پور، مدیرکل کنترل سیلاب و آبخوانداری سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری کشور، در یادداشتی به ضرورت انجام طرح های آبخوانداری و پخش سیلاب بر عرصه های آبخیز کشور و نیز تصویب این طرح در مجلس شورای اسلامی پرداخته است ...
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۳/۱۹ - ۰۸:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
مسلم مرادی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار نصیرنیوز اظهار داشت: در راستای اجرای سیاست های سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری کشور تحت عنوانکاداستر اراضی ملی و اخذ اسناد تک برگ اراضی ملی شهرستان سروآباد در حال انجام است ...
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۳۹۹/۰۲/۲۷ - ۱۷:۰۹   + ۱۵ سایت دیگر  
وزیر جهاد کشاورزی بر ضرورت صیانت از جنگل ها و مراتع و توسعه گیاهان دارویی با مشارکت مردم در کشور تاکید کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایانا ...
ایانا   ۱۳۹۹/۰۲/۱۹ - ۱۹:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر امور بیابان سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری از کاشت بیش از 30 هزار هکتار نهال برای مقابله با ریزگردها خبر داد.
جماران   ۱۳۹۹/۰۲/۰۲ - ۱۰:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
هادی حیدری راد روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این قانون کلی بوده و برابر بخشنامه صادره از فرماندهی یگان حفاظت سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری کشور است که برای جلوگیری از انتقال و شیوع بیماری ویروسی کرونا صادر شده است. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۱/۰۴ - ۱۳:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل سیلاب سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری کشور گفت: در سیل سال جاری 10میلیارد متر مکعب مهار شد و در صورت عدم اجرای این سازه ها ابعاد فاجعه سیل اخیر بسیار بیشتر بود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۱۲:۳۶    
مدیرکل دفتر امور مراتع سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری کشور از رویش 1800 گونه گیاه دارویی منحصر به فرد در ایران خبرداد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۷:۴۶    
تهران- ایرنا- مدیر کل دفتر آموزش، ترویج و مشارکت های مردمی سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری گفت: از ابتدای سال تاکنون مجریان، بهره برداران، کارمندان و جوامع محلی در حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری حدود 200 هزار نفر روز آموزش دیده اند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ - ۰۸:۴۰    
تهران- ایرنا- طبق قانون بودجه سال 98، برای کنترل گرد و غبار از مالچ های نفتی سازگار با محیط زیست استفاده شود؛ اما مساله بحث برانگیز، ضد و نقیض بودن این قانون است زیرا مالچ نفتی سازگاری با محیط زیست ندارد، از همین رو سازمان حفاظت محیط زیست ضوابطی برای اجرای این قانون از سوی سازمان جنگل ها ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ - ۱۴:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری و وزارت نفت با هدف توسعه و گسترش فضای سبز منطقه ویژه اقتصادی و انرژی پارس جنوبی( عسلویه) نشست همکاری های مشترک برگزار کردند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ - ۱۷:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- مدیرکل دفتر حفاظت و حمایت منابع طبیعی سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری گفت: سوخت مورد استفاده 425 هزار خانوار حاشیه جنگل نشین که از هیزم استفاده می کردند، با سوخت های فسیلی و انرژی های نو جایگزین شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ - ۱۶:۰۱   + ۱۰ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- معاون حفاظت سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری کشور با اشاره به بررسی پرونده های زمین خواری در این سازمان گفت: سازمان جنگل ها پرونده های زمین خواری را در اولویت قرار داده و بازداشت های زیادی نیز در این مسیر صورت گرفته است که نشان از حفاظت بالای این سازمان از اراضی طبیعی دارد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ - ۱۵:۵۲   + ۶ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- مدیر کل دفتر استعدادیابی و بهره برداری از منابع طبیعی سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری گفت: 2 میلیون هکتار از عرصه های منابع طبیعی کشور که در اختیار نهادهای دولتی و نیروهای مسلح است، در حال بررسی و تعیین تکلیف هستند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ - ۰۸:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
طبق برنامه ریزی سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری کشور، طرح مدیریت پایدار جنگل های هیرکانی گیلان با رویکرد حفاظت از این میراث طبیعی که اخیراً در فهرست آثار جهانی نیز جای گرفته از سال 99 اجرایی می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ - ۱۵:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر کنترل سیلاب و آبخیزداری سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: 28 درصد مناطق کشور در معرض سیل قرار دارد، بنابراین سازمان جنگل ها طرحی در جهت کاهش مخاطرات سیل بر کانون جمعیت شهری و روستایی تدوین کرده است.
شعار سال   ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ - ۲۳:۴۲   + ۸ سایت دیگر  
سعدی نقشبندی اظهارکرد: در اجرای سیاست های سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری کشور از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی و بوم سازگان زاگرس 600 هکتار نهال کاری و 600 هکتار بذرکاری گونه های جنگلی بومی در شهرستان های جنگلی استان انجام می شود.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ - ۱۲:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - عملیات اجرایی 100 سازه آبخیزداری خراسان جنوبی روز دوشنبه با حضور وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری در روستای حاجی آباد شهرستان سربیشه به نمایندگی از سایر سازه ها آغاز شد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ - ۰۹:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
طی مراسمی با حضور وزیر جهادکشاورزی و رئیس سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری کشور کلنگ آغاز عملیات اجرایی بند خاکی روستای حاجی آباد مود شهرستان سربیشه به زمین خورد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ - ۰۸:۴۸   + ۹ سایت دیگر  
به مناسبت روز ملی روستا و عشایر و با حضور مقام عالی وزارت جهاد کشاورزی و معاون وزیر و رئیس سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری کشور 100 سازه آبخیزداری و آبخوانداری در سطح 45 هزار هکتار از حوضه های آبخیز خراسان جنوبی وارد فاز اجرایی شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۷/۱۲ - ۱۱:۵۴   + ۹ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر کنترل سیلاب ها و آبخوانداری سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری کشور گفت: 11 میلیون هکتار از اراضی مستعد کشور برای برنامه آبخوانداری شناسایی شده که به ترتیب اولویت برنامه ریزی و با استفاده از منابعی که در اختیار داریم این طرح ها اجرایی می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۷/۱۲ - ۱۰:۰۱    
کارشناس عالی آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و ابخیز داری استان کرمانشاه گفت: اعتبار طرح های ابخیزداری 15میلیارد و میلیون 720 ریال از محل صندوق توسعه ملی است.