چهارشنبه ۱۲ آذرساعت ۰۷:۴۶Dec 2020 2
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری»

شبستان   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۰:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
معاون برنامه ریزی، توسعه مدیریت و منابع سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری گفت: منابع اعتباری امسال برای سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری کشور تقریبا 2 هزار میلیارد تومان است که از منابع مختلف اختصاص یافته است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۲۲:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
اهواز- رئیس سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری کشور گفت: مسئولان باید منابعی را که به فعالیت های آبخیزداری و بیابان زدایی خوزستان اختصاص پیدا می کند، تقویت کنند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۱:۴۰   + ۸ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری در نشستی مشترک مقرر کردند در زمینه تصرفات غیرقانونی و تغییر کاربری اراضی و مبارزه با قاچاق چوب در جنگل های شمال همکاری کنند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۳:۱۸    
سنندج - ایرنا - معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان گفت: امسال در قالب طرح جهشی 9 در 99 تولید محصولات فرعی جنگلی و مرتعی در کردستان افزایش قابل توجهی داشت که بیشترین آن مربوط به استحصال شیره سقز است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۰۸:۳۸   + ۷ سایت دیگر  
گروه استانها_ رئیس سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری کشور از راه اندازی صندوق های حمایت از منابع طبیعی در استان خراسان جنوبی خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۰:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خوزستان گفت: تامین معیشت مردم و پایداری و توسعه اکوسیستم از اهداف سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری است.
کیهان   ۱۳۹۹/۰۵/۲۹ - ۲۲:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری کشور اعلام کرد در پنج ماه گذشته، پنج هزار و 450 هکتار اراضی ملی را از دست متخلفان و متعرضین آزاد کردیم.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۷ - ۲۰:۴۵   + ۷ سایت دیگر  
رئیس سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری گفت: امسال بیش از 5 برابر آنچه که در بودجه مصوب شده عملیات کاداستر را انجام خواهیم داد.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۸ - ۱۵:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری کشور از توزیع تجهیزات اطفا حریق به ارزش 10 میلیارد تومان از ابتدای سال جاری خبر داد.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۱۷:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
تفاهم نامه همکاری مشترک بین سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری کشور و سازمان بسیج سازندگی منعقد شد.
فرتاک نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۴:۲۷    
دکتر منصور معاون وزیر جهاد کشاورزی در ابتدا با حضور در سالن تدبیر استانداری کرمانشاه میهمان مهندس بازوند استاندار و دکتر حاتمی معاونت اقتصادی استاندار وجمعی از مدیران ومسئولین استانی بودند. ...
فرتاک نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۰۴ - ۱۷:۱۴    
طی بازدید صورت گرفته نمایندگان سازمان جنگلها از اقدامات یگان حفاظت و اداره جنگل استان بازدید و ازاقدامات صورت گرفته برای مدیریت حریق ها بازدید میدانی انجام دادند همچنین ازمناطق درگیرحریق درشهرستان دالاهو به نمایندگی از سایر شهرستانها بازدید کردند . ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۴/۰۳ - ۱۱:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
استاندار کرمانشاه طی مکاتباتی با معاون اول ریاست جمهور و وزرای کشور، کشاورزی و دفاع خواستار تسریع در عقد تفاهم نامه فی مابین وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو های مسلح و سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری کشور شد.
سازمان صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۴/۰۲ - ۱۱:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
در پیگیری برنامه روی خط خبر ، فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری هرچند وسعت مناطق زیر کشت خشخاش را محدود دانست ،اما پس از استناد برنامه روی خط خبر به گزارشی در خصوص قطعات یک تا صد هکتاری زیر کشت عنوان کرد : برنامه شما باعث نگرانی ما شد و لازم است دراین خصوص موضوع را جدی بگیریم. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۳/۲۷ - ۱۲:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری گفت: خوشبختانه در مصوبه دولت و با همکاری وزارت دفاع مشکل مان برای تامین بالگرد در مناطقی که درگیر آتش می شوند، حل و از این پس به محض اعلام نیاز بالگرد اعزام می شود.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۳/۲۴ - ۱۶:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
ابوالقاسم حسین پور، مدیرکل کنترل سیلاب و آبخوانداری سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری کشور، در یادداشتی به ضرورت انجام طرح های آبخوانداری و پخش سیلاب بر عرصه های آبخیز کشور و نیز تصویب این طرح در مجلس شورای اسلامی پرداخته است ...
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۳/۱۹ - ۰۸:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
مسلم مرادی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار نصیرنیوز اظهار داشت: در راستای اجرای سیاست های سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری کشور تحت عنوانکاداستر اراضی ملی و اخذ اسناد تک برگ اراضی ملی شهرستان سروآباد در حال انجام است ...
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۳۹۹/۰۲/۲۷ - ۱۷:۰۹   + ۱۵ سایت دیگر  
وزیر جهاد کشاورزی بر ضرورت صیانت از جنگل ها و مراتع و توسعه گیاهان دارویی با مشارکت مردم در کشور تاکید کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایانا ...
ایانا   ۱۳۹۹/۰۲/۱۹ - ۱۹:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر امور بیابان سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری از کاشت بیش از 30 هزار هکتار نهال برای مقابله با ریزگردها خبر داد.
جماران   ۱۳۹۹/۰۲/۰۲ - ۱۰:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
هادی حیدری راد روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این قانون کلی بوده و برابر بخشنامه صادره از فرماندهی یگان حفاظت سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری کشور است که برای جلوگیری از انتقال و شیوع بیماری ویروسی کرونا صادر شده است. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۱/۰۴ - ۱۳:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل سیلاب سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری کشور گفت: در سیل سال جاری 10میلیارد متر مکعب مهار شد و در صورت عدم اجرای این سازه ها ابعاد فاجعه سیل اخیر بسیار بیشتر بود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۱۲:۳۶    
مدیرکل دفتر امور مراتع سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری کشور از رویش 1800 گونه گیاه دارویی منحصر به فرد در ایران خبرداد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۷:۴۶    
تهران- ایرنا- مدیر کل دفتر آموزش، ترویج و مشارکت های مردمی سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری گفت: از ابتدای سال تاکنون مجریان، بهره برداران، کارمندان و جوامع محلی در حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری حدود 200 هزار نفر روز آموزش دیده اند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ - ۰۸:۴۰    
تهران- ایرنا- طبق قانون بودجه سال 98، برای کنترل گرد و غبار از مالچ های نفتی سازگار با محیط زیست استفاده شود؛ اما مساله بحث برانگیز، ضد و نقیض بودن این قانون است زیرا مالچ نفتی سازگاری با محیط زیست ندارد، از همین رو سازمان حفاظت محیط زیست ضوابطی برای اجرای این قانون از سوی سازمان جنگل ها ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ - ۱۴:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری و وزارت نفت با هدف توسعه و گسترش فضای سبز منطقه ویژه اقتصادی و انرژی پارس جنوبی( عسلویه) نشست همکاری های مشترک برگزار کردند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ - ۱۷:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- مدیرکل دفتر حفاظت و حمایت منابع طبیعی سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری گفت: سوخت مورد استفاده 425 هزار خانوار حاشیه جنگل نشین که از هیزم استفاده می کردند، با سوخت های فسیلی و انرژی های نو جایگزین شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ - ۱۶:۰۱   + ۱۰ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- معاون حفاظت سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری کشور با اشاره به بررسی پرونده های زمین خواری در این سازمان گفت: سازمان جنگل ها پرونده های زمین خواری را در اولویت قرار داده و بازداشت های زیادی نیز در این مسیر صورت گرفته است که نشان از حفاظت بالای این سازمان از اراضی طبیعی دارد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ - ۱۵:۵۲   + ۶ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- مدیر کل دفتر استعدادیابی و بهره برداری از منابع طبیعی سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری گفت: 2 میلیون هکتار از عرصه های منابع طبیعی کشور که در اختیار نهادهای دولتی و نیروهای مسلح است، در حال بررسی و تعیین تکلیف هستند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ - ۰۸:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
طبق برنامه ریزی سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری کشور، طرح مدیریت پایدار جنگل های هیرکانی گیلان با رویکرد حفاظت از این میراث طبیعی که اخیراً در فهرست آثار جهانی نیز جای گرفته از سال 99 اجرایی می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ - ۱۵:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر کنترل سیلاب و آبخیزداری سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: 28 درصد مناطق کشور در معرض سیل قرار دارد، بنابراین سازمان جنگل ها طرحی در جهت کاهش مخاطرات سیل بر کانون جمعیت شهری و روستایی تدوین کرده است.
شعار سال   ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ - ۲۳:۴۲   + ۸ سایت دیگر  
سعدی نقشبندی اظهارکرد: در اجرای سیاست های سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری کشور از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی و بوم سازگان زاگرس 600 هکتار نهال کاری و 600 هکتار بذرکاری گونه های جنگلی بومی در شهرستان های جنگلی استان انجام می شود.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ - ۱۲:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - عملیات اجرایی 100 سازه آبخیزداری خراسان جنوبی روز دوشنبه با حضور وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری در روستای حاجی آباد شهرستان سربیشه به نمایندگی از سایر سازه ها آغاز شد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ - ۰۹:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
طی مراسمی با حضور وزیر جهادکشاورزی و رئیس سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری کشور کلنگ آغاز عملیات اجرایی بند خاکی روستای حاجی آباد مود شهرستان سربیشه به زمین خورد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ - ۰۸:۴۸   + ۹ سایت دیگر  
به مناسبت روز ملی روستا و عشایر و با حضور مقام عالی وزارت جهاد کشاورزی و معاون وزیر و رئیس سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری کشور 100 سازه آبخیزداری و آبخوانداری در سطح 45 هزار هکتار از حوضه های آبخیز خراسان جنوبی وارد فاز اجرایی شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۷/۱۲ - ۱۱:۵۴   + ۹ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر کنترل سیلاب ها و آبخوانداری سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری کشور گفت: 11 میلیون هکتار از اراضی مستعد کشور برای برنامه آبخوانداری شناسایی شده که به ترتیب اولویت برنامه ریزی و با استفاده از منابعی که در اختیار داریم این طرح ها اجرایی می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۷/۱۲ - ۱۰:۰۱    
کارشناس عالی آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و ابخیز داری استان کرمانشاه گفت: اعتبار طرح های ابخیزداری 15میلیارد و میلیون 720 ریال از محل صندوق توسعه ملی است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۷/۰۱ - ۱۵:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر امور بیابان سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری کشور گفت: تحریم ها روی پروژه های بین المللی که برای کمک به منابع طبیعی و محیط زیست ایران انجام می شود تأثیر گذاشته و انتقال این پولها را به کشورمان با مشکل مواجه کرده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۷/۰۱ - ۱۵:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر آبخیزداری و حفاظت خاک سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری کشور گفت: باید روی موضوع تغییر اقلیم مطالعات جدیدی انجام و در مطالعات گذشته بازنگری صورت گیرد تا اقدامات جدیدی برای اجرا پیشنهاد شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۷/۰۱ - ۱۳:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
معاون آبخیزداری سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری کشور با بیان اینکه عملیات آبخیزداری 70 درصد خسارت سیل را کاهش می دهد، گفت: با توجه به اهمیت عملیات آبخیزداری برای مهار سیل، امسال 1500 میلیارد تومان به عملیات آبخیزداری اختصاص یافت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۶/۲۶ - ۱۴:۲۶    
650 میلیارد تومان اعتبار برای جنگل های هیرکانی و زاگرس پیش بینی شده است .
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۶/۲۶ - ۱۴:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
رییس سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری با بیان اینکه عمده قاچاق چوب در جنگل های هیرکانی اتفاق می افتد گفت:مبارزه با قاچاق چوب از اهداف مهم سازمان است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۶/۲۴ - ۱۲:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر امور مراتع و سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری کشور گفت: امسال 700 میلیارد تومان اعتبار به منظور اجرای طر ح ها و عملیات آبخیزداری در کشور تخصیص داده شده و با مصوبه مجلس هم 1500 میلیارد تومان برای سازمان جنگل ها و مراتع تخصیص یافته است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۶/۱۲ - ۱۰:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل امور دفتر مراتع سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری کشور گفت: در 5 ماهه نخست امسال صادرات گیاهان دارویی به1450 تن رسیده است و با توجه به این مورد باید به بحث توسعه گیاهان دارویی در مراتع توجه شود.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۵/۱۳ - ۰۸:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رئیس دفتر مهندسی و مطالعات سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری با اشاره به درختان شمشاد در جنگل های شمال کشور که دچار آفت و در نهایت خشکیدگی شده اند ...
جماران   ۱۳۹۸/۰۵/۱۲ - ۱۹:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش ایرنا، شیرزاد نجفی روز شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در این راستا این اداره کل از طریق سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری کشور یک خودرو مجهز آتش نشانی را به منظور اطفای حریق خریداری کرد. ...
روزنامه ابتکار   ۱۳۹۸/۰۵/۰۸ - ۰۹:۰۴   + ۷ سایت دیگر  
جشنواره ملی روز جنگلبان برای سومین سال پیاپی با حمایت بانک ایران زمین و با هدف معرفی و تقدیر از جنگلبانان نمونه، 14 مرداد در سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری کشور برگزار می شود. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۵/۰۶ - ۱۵:۵۷   + ۶۰ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- جنگل بانان نمونه کشور در قالب جشنواره ملی روز جنگل بان که 14 مرداد در سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری کشور برگزار می شود، معرفی و تقدیر خواهند شد.
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۳۹۸/۰۴/۱۴ - ۱۹:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
رئیس شورای عالی سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری کشور اعلام کرد جنگل های هیرکانی در چهل و سومین اجلاس کمیته میراث جهانی یونسکو به نام ایران به ثبت رسید. ...
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ - ۱۴:۵۸   + ۷ سایت دیگر  
امسال 100 میلیون یورو اعتبار برای بیابانزدایی، محیط زیست و حل مشکل برق در استان های درگیر با پدیده گرد و غبار از محل صندوق توسعه ملی پیش بینی شده است. ...
بازتاب   ۱۳۹۸/۰۳/۱۷ - ۱۲:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
فرمانده یگانه حفاظت سازمان جنگلها و مراتع و آبخیزداری کشور گفت: آتش سوزی بهبهان تقریباً مهار شده است و برای مهار آتش در مناطق صعب العبور نیز در حال اعزام بالگرد هستیم. علی عباس نژاد اظهار کرد: آتش سوزی در منطقه بهبهان از صبح روز گذشته بر اثر یک رعد و برق آغاز شد. ...