پنجشنبه ۲۳ اردیبهشتساعت ۱۳:۴۴May 2021 13
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «انجمن های ادبی»

خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۲:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
با برگزاری کنگره وبرپایی نمایشگاه کتاب می توان، از مفاخر زبان فارسی تجلیل به عمل آورد.
کیهان   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۲۲:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
دفتر هنر و ادبیات بیداری با همکاری مؤسسه أدبنا و مؤسسات و انجمن های ادبی عربی مقاومت محور در خارج کشور، سلسله برنامه های شب شعر بین المللی القدس لنا را برگزار می کند. ...
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۳:۵۲    
رییس گروه فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان از حمایت ریالی از تشکل های غیردولتی و انجمن های ادبی استان خبر داد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۲:۰۲   + ۱۸ سایت دیگر  
خانه کتاب و ادبیات ایران چهارمین دوره جشنواره انجمن های ادبی (جایزه ملک الشعرا بهار) را برگزار می کند.
اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز با مشارکت انجمن های ادبی البرز کنگره شعر قدس (برنامه شعرخوانی مجازی) را به مناسبت روز جهانی قدس برگزار می کند.
برترین ها / ریواس جنوب   ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ - ۱۴:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: کوروش کمالی سروستانی ضمن تشریح برنامه های روز بزرگداشت سعدی در سال 1400 در هفت روز، این یادروز را ادای دینی به این شاعر عنوان کرد و به ارائه آماری درخصوص کارنامه سعدی پژوهی در سال 1399 پرداخت. ...
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۸:۴۴    
باقر قربانی: جشنواره شعر گل واژه های انتظار "شعر مهدویت و حریم امنیت" توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز و با همکاری انجمن ادبی خانه شعر و ترانه مهر و ماه و مشارکت انجمن های ادبی البرز برگزار شد.
دیجیاتو   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۹:۰۸    
فیدیبو اعلام کرده که از انجمن های ادبی و گروه های علاقه مند به کتابخوانی در سال جدید حمایت می کند. به گزارش دیجیاتو در متنی که فیدیبو در اختیار رسانه ها قرار داده ...
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۲:۱۴   + ۶ سایت دیگر  
فیدیبو به عنوان بزرگترین پلتفرم فروش کتاب الکترونیک و صوتی در سال 1400، از انجمن های ادبی و گروه های علاقه مند به کتابخوانی حمایت می کند.
ایستنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۱۱:۱۶   + ۱۵ سایت دیگر  
جلسه های ادبی و کتاب خوانی در حالی این روزها بخشی از روم های شبکه اجتماعی کلاب هاوس را به خود اختصاص داده اند که در سال های اخیر به دلایل مختلفی اغلب به تعطیلی کشیده شدند و چراغ بخش باقی مانده از آن ها نیز با شیوع ویروس کرونا، بیش از یک سال است که خاموش شده. ...
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۳۹۹/۱۲/۲۹ - ۲۱:۰۰    
مرکز آفرینش های ادبی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان خوزستان در روزهای پایانی سال 1399 با برگزاری پنج نشست مجازی انجمن های شعر و داستان نوجوان، میزبان اعضا کانون بود.
ناصر مقدم: جشنواره شعر گل واژه های انتظار "شعر مهدویت و حریم امنیت" توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز با همکاری انجمن های ادبی البرز و انجمن ادبی خانه شعر و ترانه مهر و ماه برگزار می شود.
سلام مرودشت   ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ - ۱۲:۲۶    
به گزارش سلام مرودشت، با حضور مهندس جلال رشیدی نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی، عبدالصمد سلیمانی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، در مراسمی از هنرمندان برگزیده ی شهرستان در جشنواره و رویدادهای مختلف هنری، پیشکسوتان، مسئولین انجمن های ادبی هنری، حامیان و فعالان فرهنگی و رسانهتقدیر و تجلیل شد ...
برنامه شعر خوانی مجازی به مناسبت 22 اسفند روز بزرگداشت شهدا توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز با مشارکت انجمن های ادبی البرز برگزار شد.
همشهری   ۱۳۹۹/۱۲/۲۲ - ۱۱:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
نشست ها و انجمن های ادبی همواره فرصتی هستند برای کشف استعدادهای جوان و کمتر شاعر صاحب نام معاصری را می توان یافت که تجربه حضور در چنین نشست هایی را نداشته باشد
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۳۹۹/۱۲/۲۰ - ۲۲:۵۲    
با حضورکارشناس انجمن های ادبی کانون جلسه مشترک اعضای انجمن نویسندگان نوجوان استان های کردستان و خراسان شمالی برگزار شد .
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ - ۱۵:۲۵    
با همکاری انجمن های ادبی استان و به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی دو کارگاه آموزش شعر و آموزش ویرایش و درست نویسی در مجتمع فرهنگی هنری امام رضا(ع) برگزار شد.
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۵:۴۲    
انسیه موسویان، شاعر، منتقد ادبی و مدیر آفرینش های ادبی و هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، در چهارمین جلسه انجمن شاعران نوجوان کانون استان کردستان گفت: با وجود شرایط نامساعدی که شیوع بیماری کرونا ایجاد کرده بود ...
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۰۸:۵۳    
با همکاری انجمن های ادبی استان 5 کارگاه آموزشی ادبیات خلاق درمشهد برگزار می شود .
دانا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۴:۱۷    
اسماعیل احمدی امجزی با تأکید بر اینکه سازمان های فرهنگی نقش به سزایی در رشد و ارتقا شاعران به ویژه شاعران جوان دارند، گفت: برگزاری جشنواره ها، حمایت از انجمن های ادبی و حمایت چاپ آثار نقش پر رنگ و انکار ناپذیری دارند که متاسفانه طی سال های اخیر کمتر به این مسئله پرداخته شده است.
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۳:۱۲    
نشست تخصصی انجمن شاعران نوجوان کانون لرستان با حضور حسین تولایی کارشناس مسئول انجمن های ادبی و اعضای انجمن های آفرینش های ادبی، اعضای ادبی مراکز، مربیان و علاقه مندان به ادبیات کودک و نوجوان برگزارشد.
پنج عضو نوجوان مراکز فرهنگی،هنری و انجمن های ادبی کانون استان ایلام برگزیده بخش نوجوان چهاردهمین جشنواره ادبیات داستانی بسیج هنرمندان استان شدند
نخستین جشنواره منطقه ای شعر باران رحمت توسط انجمن های ادبی و شعر شهرستان بوانات ، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بوانات و شورای اقامه نماز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس به صورت مجازی برگزار می شود.
انجمن شاعران نوجوان در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به عنوان دومین انجمن ادبی کانون با عنوان انجمن شاعران نوجوان بلوط به مناسبت دهه فجر با حضور انسیه موسویان مدیرکل آفرینش های ادبی کانون کشور ،حسین تولایی شاعر و کارشناس انجمن های ادبی کانون کشور ...
پانا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ - ۱۷:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی مترجمان گفت که زمان برگزاری مجامع انجمن های صنفی مترجمان به دلیل نبود امکان برگزاری مجامع این انجمن ها به فروردین ماه موکول شد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۰۸:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
حجت الاسلام زمانی شاعر آیینی تقویت انجمن های ادبی و برگزاری دوره های مطالعاتی را مهمترین راهکار برای مقابله با آسیب ها و چالش های شعر آیینی دانست و بر تشکیل انجمن های ادبی محتوایی تاکید کرد.
مرصاد   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۲:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
مرصاد نیوز: مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در خصوص وضعیت فعالیت گروه های هنری در استان گفت: در حال حاضر برخی از گروه های هنری با رعایت پروتکل ها مشغول فعالیت هستند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان به همراه رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهار، اعضای انجمن های ادبی این شهرستان و اعضای انجمن های ادبی زنجان با حضور در منزل شاعر فقید، غلامرضا بهاری یاد و خاطره آن مرحوم را گرامی داشتند
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۳۹۹/۱۱/۰۴ - ۰۸:۳۷    
نشست سی ام انجمن های ادبی آفرینش کانون استان ایلام به میزبانی انجمن داستان دهلران ، با حضور مریم بیات تبار نویسنده و منتقد کودک و نوجوان برگزار شد.
سلام مرودشت   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۰۹:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش سلام مرودشت، هنرمندان موسیقی و انجمن های ادبی و هنری شهرستان مرودشت به پاس گرامیداشت یاد و خاطره سردار دلها حاج قاسم سلیمانی قطعه موسیقی ” سردار ” با مشارکت معاونت فرهنگ و هنری سپاه ناحیه مرودشت و بسیج هنرمندان تولید و منتشر نمودند. در تولید این اثر موسیقی مهدی جامعی، عباد کشاورزی [...]
دو نشست ادبی انجمن های شعر و داستان به نقد و بررسی آثار ادبی اعضای کانون مازندران پرداختند.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۲:۵۰    
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آران و بیدگل گفت: انجمن های ادبی بستر شکوفایی استعداد جوانان را فراهم می کند و شناسنامه دار شدن آن ها می تواند به این تشکل های مردم نهاد هویت ببخشد و باعث گسترش فعالیت فرهنگی و ادبی آن ها شود.
ایبنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۹:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
اختتامیه سومین دوره کتاب سال البرز در سالن گفت وگوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز با حضور مدیرکل، معاونان، رؤسای انجمن های ادبی و برگزیدگان برگزار شد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۹/۱۰/۱۸ - ۰۳:۴۰    
معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی می گوید: باید دستورالعملی فراهم شود تا جایزه ادبی جلال آل احمد از یک رویداد یک روزه خارج شود. جایزه جلال ملی است، اما نباید تمام اتفاقات این جایزه را از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توقع داشته باشیم بلکه بخش خصوصی ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۱۳:۲۵   + ۱۱ سایت دیگر  
معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی می گوید: باید دستورالعملی فراهم شود تا جایزه ادبی جلال آل احمد از یک رویداد یک روزه خارج شود. جایزه جلال ملی است، اما نباید تمام اتفاقات این جایزه را از وزارت فرهنگ و ارشاد ارشاد اسلامی توقع داشته باشیم بلکه بخش خصوصی ...
ایبنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ - ۱۳:۴۱    
محمدرضا سرسالاری، از شاعران مطرح خطه خراسان که بیش از دو دهه انجمن های ادبی مختلفی را در این دیار سرپرستی کرده، اذعان می کند که عمر انجمن های ادبی کلاسیک مشهد به سر آمده و جوانان امروز سلیقه های دیگری را با خود به انجمن ها می آورند که باید به آنها اهمیت داده شود.
به مناسبت فرا رسیدن اولین سالگرد شهادت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای مقاومت عصر شعر سنگر مقاومت در سالن جلسات انجمن های ادبی برگزار گردید.
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۳۹۹/۱۰/۰۸ - ۰۹:۴۳    
یکصدوچهل ویکمین جلسه انجمن های ادبی کانون استان تهران با مشارکت برخط بیش از 300 عضو درروزهای پایانی پاییز به صورت برخط برگزار شد.
نشست مشترک انجمن های شعر کانون کرمان با حضور حسین تولایی کارشناس اداره کل آفرینش های ادبی و هنری کانون برگزار شد.
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۳۹۹/۱۰/۰۶ - ۰۰:۴۴    
شب شعر و داستان یلدایی، با حضور مهرنوش قربانعلی شاعر، پژوهشگر و منتقد و اعضای انجمن های ادبی به همراه خانواده هایشان برگزار شد.
دبیر شورای فرهنگ عمومی مرودشت گفت: انجمن خورشید در همین راستا و با توجه به شیوع بیماری کرونا و به دلیل محدودیت ها، برنامه یلدای مجازی را با همکاری انجمن های ادبی و هنری برنامه ریزی و اجرا می کند که حافظ خوانی، شاهنامه خوانی، خاطره گویی، موسیقی، نقاشی و خوشنویسی از این رویدادها خواهد بود.
عصر همدان   ۱۳۹۹/۰۹/۲۶ - ۱۲:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش عصر همدان ، امیر بحیرایی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نهاوند در این مراسم گفت: چهارمین اثر شاعر گرانقدر نهاوند آقای اسدالله حیدری متخلص به برکه با عنوان شعرهای پنهانی (مجموعه طنز) با حضور تعدادی از مسئولان وجمعی از اعضا و پیشکسوتان انجمن های ادبی در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ...
اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز با مشارکت انجمن های ادبی ، خانه مطبوعات و رسانه های استان البرز، یادواره "قدم ها و قلم های ماندگار" را به مناسبت سالگرد شهادت سردار شهید سلیمانی و چهلمین روز شهادت شهید دکتر فخری زاده برگزار می کند.
تبریزمن   ۱۳۹۹/۰۹/۲۰ - ۱۲:۰۳    
ما شاعران بزرگی از زمان صبا تا شهریار داشته ایم، اما اکنون شاعران باعظمتی در انجمن های ادبی سراغ نداریم، کسانی که قریحه ادبی دارند باید در جلسات ادبی استعدادیابی شوند تا آینده ادبی ما تضمین گردد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۹ - ۱۳:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/زنجان دبیر انجمن ادبی صراط زنجان گفت: هر ساله در شب یلدا دورهمی های یلدایی توسط انجمن های ادبی برگزار می شد.
منجیل خبر   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۱:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
عالیه مهرابی، شاعر و عضو بسیج هنرمندان در گفت وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس درباره رشد و بالندگی بسیج در عرصه شعر اظهار داشت: بسیج هنرمندان دهه 80 راه اندازی شد و به شکل تخصصی در حوزه شعر توانست انجمن های ادبی را فعال کرده و به کادرسازی هنرمندان تراز انقلاب بپردازد. ...
پانا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۱۲:۴۹    
تهران (پانا) - رییس اداره فرهنگی، هنری اردوها و فضاهای پرورشی شهر تهران درباره فعالیت های کتابخوانی و انجمن های ادبی در 30 کانون شهر تهران سخن گفت. عباس زاده؛ رییس اداره فرهنگی، هنری ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۹:۰۱    
آنچه در طول سالها فعالیت در جامعه هنری ادبی هرمزگان و در انجمن های ادبی در محضر اساتید بزرگ و اهل فن آموخته ایم در طول سالیان متمادی از فرهنگ و ادب و هنر هرمزگان غنی از شعر و موسیقی آهنگی دلنواز است با شاعرانی که بذر محبت و دوستی و عشق و علاقه به زادگاهشان و وطن را می پراکنند.
پیام خبر   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۳:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مرودشت با همکاری انجمن های ادبی هنری، اداره امور کتابخانه های عمومی، شهرداری و بسیج هنرمندان، اتاق اصناف و اتحادیه عکاسان، آموزشگاه های آزاد ...
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۱:۰۷    
در سیزدهمین نشست انجمن های ادبی کانون پرورش فکری استان اردبیل که با حضور کارشناس ادبی کانون استان سیستان و بلوچستان روز سه شنبه بیستم آبان ماه برگزار شد، در خصوص کاربرد اندیشه در شعر بحث و گفتگو شد.