یکشنبه ۳۰ خردادساعت ۱۹:۵۸Jun 2021 20
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کنگو»

مدیرکل دامپزشکی گیلان هشدار داد: شهروندان، فرآورده های خام دامی را از مراکز مجاز خریداری کنند.
صبحانه انلاین   ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ - ۲۱:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
مدیر پیشگیری و مبارزه با بیماری های دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: کسانی که با دام در ارتباط هستند بیشتر از دیگران در خطر ابتلا به تب کریمه کنگو قرار دارند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۷:۴۱   + ۱۴ سایت دیگر  
رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و امارات متحده عربی می گوید تحریم ها باعث شده ایران بخشی از بازار خود در این کشور را از دست بدهد، هرچند افق توسعه همکاری ها همچنان مثبت است.
فرارو   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۷:۱۰    
آتشفشان نیراگونگو در شرق کنگو که در هفته های پیش فعال شده بود، اکنون مکانی است که زمین شناسان را به سوی خود می خواند. به گزارش فرارو، گروهی از کارشناسان به کمک راهنمایان و محافظان محلی در روز شنبه خود را به دهانه آتشفشان رساندند تا با عکس برداری و لرزه نگاری، فعالیت آن را رصد کنند ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۵:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل دامپزشکی لرستان با اشاره به اینکه یکی از راه های انتقال بیماری تب کریمه کنگو کشتار غیر مجاز دام است، گفت: شهروندان به ویژه در فصول گرم از کشتار غیر مجاز دام امتناع کنند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۱۵:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/اردبیل مدیرکل دامپزشکی استان اردبیل گفت: بیماری کریمه کنگو در کشتارهای غیرمجاز بیشتر از سایر موارد است که ضروری است مردم از خرید گوشت ناسالم پرهیز کنند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۱۵:۰۲   + ۷ سایت دیگر  
اردبیل - مدیرکل دامپزشکی استان اردبیل گفت: اهالی استان اردبیل با توجه به گرم شدن هوا باید مراقب بیماری تب خطرناک کریمه کنگو باشند تا گرفتار این ویروس خطرناک نشوند.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۰۸:۵۸    
مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی گفت: در راستای مقابله با شیوع تب کریمه کنگو از ابتدای سال جاری تاکنون 33 محموله قاچاق دام در استان توقیف شده و 558 راس دام قاچاقی از این محموله ها کشف شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۱۵:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
اداره کل دامپزشکی کهگیلویه و بویراحمد در خصوص احتمال وقوع بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو هشدار دارد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۵:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل دامپزشکی استان اردبیل گفت: یکی از مهم ترین راه های پیشگیری از بیماری تب کریمه کنگو، سمپاشی است که دامداران در این خصوص می توانند سموم مجاز را از نزدیک ترین داروخانه دامپزشکی با قیمت مصوب تهیه کنند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۰۹:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - ارتش جمهوری دمکراتیک کنگو اعلام کرد که شمار کشته شدگان غیر نظامی در بیمارستانی که از سوی شورشیان موسوم به ائتلاف نیروهای دموکراتیک به آتش کشیده شد، به 50 نفر رسید.
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۳/۲۱ - ۱۶:۰۵    
هر سال در فصل گرما صحبت از شیوع بعضی از بیماری ها می شود. تب کریمه کنگو یکی از این نوع بیماری ها است که با آغاز فصل گرما در میان دام ها و گاهی اوقات انسان ها شیوع پیدا می کند. این بیماری ویروسی است و نوعی کنه باعث به وجود آمدن آن می شود.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۳/۲۱ - ۱۶:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
همه ساله با آغاز فصل گرم شرایط برای شیوع بیماری ویروسی تب کریمه کنگو در بسیاری از نقاط کشور از جمله سیستان و بلوچستان، مساعد می شود که خوشبختانه امسال هیچ گزارشی درباره شیوع این بیماری در استان نشده است.
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۲۱ - ۰۵:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش مشرق کانال تلگرامی تبیان نوشت: مراقب بیماری تب کریمه کنگو باشید. این بیماری ویروسی دارای مشخصه ظاهری در گوشت نیست و تنها راه اطمینان از مصرف گوشت، استفاده آن بعد از 24 ساعت نگهداری در یخچاله. ...
رکنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۱۹:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
حوادث رکنا : 3 نفر در مشهد به علت گرمای زیاد دچار تب کریمه کنگو شدند.
روز پلاس   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۱۹:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی گفت: بنابر آخرین آمار 3 نفر به تب کریمه کنگو مبتلا شدند و خوشبختانه فوتی نداشتیم.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۱۷:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
اقتصادنیوز : به گفته نقیبی، معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی، بنابر آخرین آمار 3 نفر به تب کریمه کنگو مبتلا شدند و خوشبختانه فوتی نداشتیم.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۱۷:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان جنوبی رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری های دامی اداره کل دامپزشکی خراسان جنوبی اظهار کرد: از آنجایی که بیماری خونریزی دهنده تب کریمه کنگو در دام، بدون علامت است ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۱۰:۰۱   + ۱۳ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - رئیس اداره بیماری های قابل انتقال بین انسان و حیوان مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بیماری تب کنگو در کشور شیوع نیافته و امسال فقط سه مورد ابتلا به این بیماری در کشور داریم.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۱۷:۳۹    
ایسنا/کرمان رییس اداره دامپزشکی شهرستان بم درخصوص بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو در فصل گرما هشدار داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۰۸:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس مبارزه با بیماری ها: با توجه به فرا رسیدن فصل گرما و افزایش فعالیت کنه ها، احتمال شیوع بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو وجود دارد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۰۰:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
ایرج خسرونیا گفت: باتوجه به بی آبی، کم آبی و خشکسالی ممکن است امسال برخی بیماری هایی چون مسمومیت غذایی و بیماری های ناشی از آب تنی در آب های آلوده افزایش پیدا کند.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۱۰:۴۳    
شفقنا- هنگام فرار از آتشفشان در حال فوران در جمهوری دموکراتیک کنگو، صدها پدر و مادر فرزندان خود را گم کردند و هنوز در جستجوی انها هستند. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، رویترز نوشت: حدود 400هزار نفر پس از فوران کوتاه مدت یک روزه کوه نیراگونگو در 22 می(1 خرداد)، پایتخت کیوو شمالی، گوما را ترک کردند ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۱۰:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
دو هفته پس از فوران آتشفشان نیراگونگو در حدود 10 کیلومتری شهر گوما در جمهوری دمکراتیک کنگو، هنوز بسیاری از والدین در جستجوی فرزندانشان هستند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۰۴:۰۱   + ۲۳ سایت دیگر  
رئیس گروه مدیریت بیماری های قابل انتقال بین انسان و حیوان مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت با اشاره به اینکه تب کریمه کنگو از جمله بیماری های مشترک بین انسان و حیوان است که در فصول گرم سال و با شروع فعالیت کنه ها، شیوع بیشتری پیدا می کند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۱۶ - ۱۸:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
با توجه به فرا رسیدن فصل گرما و افزایش فعالیت کنه ها، احتمال شیوع بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو در استان یزد وجود دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۱۵ - ۰۷:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
براثر ریزش یک معدن طلا در شمال جمهوری دموکراتیک کنگو 12 حفار که به طور غیرقانونی کار می کردند، جان باختند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۱۴ - ۰۶:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
دفتر سازمان جهانی بهداشت در جمهوری دموکراتیک کنگو نسبت به افزایش موارد ابتلا به کووید-19 در پایتخت کنگو هشدار داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۱۲ - ۱۹:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
با فرارسیدن فصل گرما احتمال شیوع بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو افزایش می یابد
افق تازه   ۱۴۰۰/۰۳/۱۲ - ۱۸:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
کوه آتش فشانی "نیراگونگو" در 10 کیلومتری شهر "گوما" جمهوری دموکراتیک کنگو در روزهای اخیر فوران کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۳/۱۲ - ۱۸:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان بشرویه در مورد مخاطرات بیماری تب کریمه کنگودر فصل گرما هشدار داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۱ - ۰۴:۰۱    
تهران-ایرنا- منابع خبری گزارش دادند که تلفات دو حمله مسلحانه روز دوشنبه در شرق جمهوری دموکراتیک کنگو به 55 غیر نظامی افزایش یافته است.
کیهان   ۱۴۰۰/۰۳/۱۰ - ۲۲:۲۷    
تروریست های داعش طی دو حملۀ جداگانه به روستاهای کنگو در غرب آفریقا، 50 غیر نظامی را به قتل رساندند. به گفته مقامات کنگو، اعضای گروه موسوم به ائتلاف دموکراتیک ، که به داعش وابسته است، با یورش به دو روستا در کنگو، 50 غیر نظامی را کشتند ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۳/۱۰ - ۱۹:۰۷   + ۹ سایت دیگر  
در حمله افراد مسلح وابسته به تروریست های تکفیری داعش، دست کم 50 نفر در جمهوری کنگو قتل عام شدند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۱۰ - ۱۸:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
شمار جان باختگان خشونت های مسلحانه در منطقه بنی در جمهوری دموکراتیک کنگو به 50 نفر رسید.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۰ - ۱۸:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
تهران – ایرنا - منابع خبری گزارش دادند که در دو حمله مسلحانه در شرق جمهوری دموکراتیک کنگو دست کم 39 غیر نظامی کشته شدند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۱۰ - ۱۷:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
در تازه ترین خشونت های مسلحانه در منطقه بنی در جمهوری دموکراتیک کنگو 39 نفر کشته شدند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۱۰ - ۱۶:۵۰   + ۷ سایت دیگر  
یک گروه وابسته به داعش در دو حمله تروریستی در جمهوری کنگو دست کم پنجاه غیر نظامی را کشت.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۰۹ - ۱۸:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
کنترل فرانسه بر بنادر آفریقای غربی و وضع کشور بحران زده کنگو دو محور اصلی برنامه آفریقا امروز را تشکیل می دهند. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، برنامه آفریقا امروز در برنامه این هفته خود به بررسی کنترل بنادر کشورهای غرب آفریقا توسط شرکت های فرانسوی و درگیری میان نیروهای دولتی و شورشیان وابسته به ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۹ - ۱۱:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
هزاران نفر از ساکنان شرق جمهوری دموکراتیک کنگو از ترس فوران مجدد آتشفشان مجبور به ترک خانه های خود شدند و این درحالیست که بسیاری از خانواده ها در تامین آب و مواد غذایی با مشکل روبرو هستند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۳/۰۸ - ۲۰:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
سنندج- مدیر کل دامپزشکی کردستان نسبت به امکان افزایش شیوع انواع بیماری های مشترک بین انسان و دام از جمله تب کریمه کنگو در استان هشدار داد.
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۳/۰۸ - ۱۷:۰۹    
دومین آتش نیز در شرق کنگو فوران کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۸ - ۰۸:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
کرمانشاه - ایرنا - رییس دبیرخانه کارگروه سلامت و امنیت غذایی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: تب مالت، تب کریمه کنگو و سالک از مهمترین بیماری های قابل انتقال بین انسان و حیوان هستند که معمولا در فصل بهار و تابستان به دلیل ارتباط بیشتر بین انسان و حیوانات در محیط و طبیعت افزایش پیدا می کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۷ - ۱۰:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
فوران آتشفشان "نیراگونگو" در شرق جمهوری دموکراتیک کنگو اکنون شهرهای منطقه را تهدید می کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۳/۰۶ - ۲۲:۲۰   + ۳۰ سایت دیگر  
معاون سازمان دامپزشکی گفت: با آغاز فصل گرما و افزایش فعالیت کنه ها به دامداران و خانوارها توصیه می شود که هشدار شیوع تب کریمه کنگو را جدی بگیرند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۰۶ - ۱۶:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
مقامات کنگو صبح امروز دستور تخلیه بخش هایی از شهر گوما را صادر کردند
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۳/۰۵ - ۲۳:۲۹   + ۶ سایت دیگر  
روسیا الیوم تصاویری هوایی از روستاهای زیر گدازه های آتشفشانی در پی فوران آتشفشان کنگو منتشر کرد. منبع: خبرگزاری صدا و سیما