جمعه ۰۹ آبانساعت ۱۷:۲۲Oct 2020 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مدرنیزه سازی»

ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۴ - ۱۸:۴۷   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل همکاری نظامی – فنی سرویس فدرال روسیه اعلام کرد، کشورش در چارچوب وامی ارائه شده به کوبا سعی دارد به مدرنیزه سازی صنایع دفاعی کوبا کمک کند.
مجری طرح بازتوانی نیروگاه رامین با اشاره به طرح اخباری مبنی بر واگذاری این مجموعه به بخش خصوصی، گفت: پروژه مدرنیزه سازی نیروگاه به زودی با استفاده از وام روسیه آغاز می شود و با توجه به اینکه بازپرداخت آن حداقل 5 سال به طول می انجامد، مالکیت این مجموعه بایستی در اختیار دولت به عنوان متضمن وام باشد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۳۱ - ۰۶:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
اسلام آباد - ایرنا - دولت پاکستان که از اواسط تیرماه امسال با هدف تداوم تبادلات تجاری با جمهوری اسلامی ایران چهار گذرگاه دیگر مرزی میان دو کشور را فعال کرد، در تازه ترین اقدام از طرح مدرنیزه سازی مرزهای مشترک جهت تحکیم همکاری های اقتصادی به ویژه مدیریت موثر تجارت مرزی خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۴/۰۵ - ۱۲:۴۸    
شرکت راس تکنیک با همکاری وزارت دفاع روسیه در حال مدرنیزه سازی سامانه های موشکی "اسکندر-ام" هستند که بطور بالقوه می توانند نزدیک به 30 سال مورد استفاده قرار بگیرند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ - ۱۰:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
فرمانده پروازهای دوربرد نیروهای هوا-فضای روسیه از تولید بمب افکن راهبردی نسل ششم بدون خلبان تا سال 2024، ادامه مدرنیزه سازی هواپیماهای راهبردی کنونی و ساخت بمب افکن راهبردی نسل پنجم در این کشور خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۱۴:۳۳    
رئیس جمهوری روسیه علت کاهش کلی هزینه های دفاعی و امنیتی این کشور را به پشت سر گذاشتن اوج مدرنیزه سازی تجهیزات و فناروی های نظامی-امنیتی و تحقق برنامه های ملی در این زمینه مرتبط دانست.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۷/۱۴ - ۱۱:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
مجله نشنال اینترست با معرفی چهار نوع از مرگ بارترین بمب افکن های روسی، یادآور شده که مدرنیزه سازی اصولی هواپیماهای تولیدی شوروی سابق و طراحی نمونه های جدید، قدرت و کارآیی هواپیماهای نیروی هوایی روسیه را تضمین کرده است.
تهران پرس   ۱۳۹۸/۰۷/۰۲ - ۱۵:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تهران پرس به نقل از روزنامه ایزوستیا ، چاپ مسکو، وزارت دفاع روسیه امروز، سه شنبه، ویدئویی از نخستین پرتاب موشک های کروز اکس-35 اوران از عرشه کشتی موشک انداز کوچک اسمرچ که مدرنیزه سازی شده را منتشر کرد. این پرتاب در مرحله فعال آزمایشات کارخانه ای صورت گرفته است. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۶/۲۷ - ۱۰:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
یک مقام روس با اشاره به اینکه برد مؤثر برخی موشک های روسی هنوز برای رقبای خارجی قابل دسترسی نیست، گفت: در پاسخ به اقدامات آمریکا، روسیه می تواند با صرف هزینه کمی تسلیحات نظامی خود را مدرنیزه سازی کند.
بازتاب   ۱۳۹۸/۰۶/۲۲ - ۱۰:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
میزان هزینه های نظامی کره جنوبی با بیشترین افزایش در 10 سال اخیر روبرو شده و این مساله نگرانی عمیق کره شمالی را به همراه داشته است. آمارهای جدید نشان می دهد کره جنوبی و کره شمالی همچنان منابع مالی هنگفتی را برای توسعه و مدرنیزه سازی ارتش خود هزینه می کنند و این اقدامات بر خلاف تلاش های ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ - ۱۲:۳۷   + ۸ سایت دیگر  
براساس گزارش جدید منتشر شده، قدرت های دارای سلاح هسته ای در حال مدرنیزه کردن زرادخانه هایشان هستند اما در کل تعداد کلاهک های هسته ای رو به کاهش است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۳/۱۳ - ۱۱:۱۱    
بمب افکن های توپولف-22ام3ام مدرنیزه سازی شده در روسیه به بمب ها و موشک های هدایت شونده جدیدی مجهز شده اند که کارآیی رزمی این نوع هواپیمای دورپرواز روسی را به میزان قابل توجهی ارتقاء داده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۳/۰۹ - ۱۳:۳۸   + ۱۲ سایت دیگر  
سفیر روسیه در تهران تأکید کرد؛ مسکو به رغم تهدید تحریمی از جانب آمریکا، به همکاری های خود با ایران در چارچوب برجام و توافقات دوجانبه ادامه می دهد و از عضویت کامل جمهوری اسلامی در سازمان همکاری های شانگهای نیز حمایت می کند.
کرد پرس   ۱۳۹۸/۰۳/۰۴ - ۱۳:۲۶    
به گزارش کردپرس، جبار یاور در گفتگو با سایت خبری اس. ان. ان، اعلام کرد که با وجود توقف آموزش های نظامی مشاورین و تیم های آمریکایی به نیروهای پیشمرگ، اما پروژه های اصلاحاتی و مدرنیزه سازی این نیروها توسط تیم های آمریکایی ادامه دارد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۱۰:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
نیروهای مسلح روسیه نخستین تیپ نظامی از سامانه های نسل جدید پرتاب چندگانه موشک تحت عنوان تورنادو-اس را تحویل گرفته و مراحل پرتاب آزمایشی-نظامی این سامانه آغاز شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۱/۲۴ - ۱۱:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
وزیر دفاع روسیه ایجاد زیرساختارهای جدید برای نیروهای راهبردی هسته ای، به خصوص در منطقه شبه جزیره کریمه و قطب شمال را در اولویت برنامه های مدرنیزه سازی تجهیزات مورد نیاز نیروهای مسلح این کشور نام برد.
روزنامه ابتکار   ۱۳۹۸/۰۱/۲۰ - ۰۷:۰۷    
اندیشکده انگلیسی چتم هاوس در گزارشی تلاش کرده به این موضوعات بپردازد و توضیح دهد که استنباط روسیه از ماهیت جنگ در آینده چطور به پیشبرد سیاست نظامی معاصر و ساختاربندی و استقرار نیروهای زمینی این کشور کمک می کند. ...
روزنامه اقتصاد برتر   ۱۳۹۸/۰۱/۰۹ - ۱۳:۵۶   + ۷ سایت دیگر  
سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در بیانیه ای اعلام کرد که اعضای ناتو با تمدید دوره دبیرکلی ینس استولتنبرگ در این ائتلاف تا پاییز 2022 موافقت کردند. تهران – اقتصاد برتر – 9 فروردین 98 ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۱۲/۲۷ - ۱۱:۲۸    
معاون فرمانده کل نیروهای هوا-فضای روسیه اعلام کرد که طی شش سال گذشته سطح کارایی فناوری های هوایی مدرن به بیش از دو برابر افزایش یافته و بیش از هزار هواپیما و بالگرد جدید به این نیروها تحویل داده شده است.
روزنامه شهروند   ۱۳۹۷/۱۲/۲۱ - ۱۲:۲۸    
هفته گذشته سرلشکر باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، با اشاره به بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری و سند چشم انداز 1404، تهیه سند قدرت هوایی برای مقابله با تهدیدات نظامی احتمالی را از اهم وظایف نیروی هوایی جمهوری اسلامی ایران قلمداد کرده و توجه ویژه به آن را ضروری خواند ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۱۲/۰۴ - ۰۸:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
رئیس جمهوری روسیه تاکید کرد که کشورش سیاست خارجی مسئولانه ای را در راستای تقویت ثبات و امنیت بین المللی می کند، ولی در جهان پر چالش کنونی، تقویت توان دفاعی و توسعه و مدرنیزه سازی نیروهای مسلح روسیه یک اولویت قطعی است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۱۱/۲۸ - ۱۱:۲۶    
فرماندهی نیروهای فضایی نیروی هوافضای روسیه از تکمیل مدرنیزه سازی سامانه های رادار هشدار حملات موشکی در مناطق جنوب غربی این کشور خبر داد که با توجه به خروج آمریکا از پیمان موشکی اهمیت زیادی خواهد داشت.
پایتخت ما   ۱۳۹۷/۰۹/۲۴ - ۰۱:۵۹    
توسعه سیاسی و به تبع آن توسعه اقتصادی یکی از اصول کشورداری پایدار است که در تمامی تئوری های مربوط به علوم سیاسی از جایگاه ویژه ای برخوردار می باشد. توسعه سیاسی دارای دو ویژگی نزدیک به هم است ...
حامیان ولایت   ۱۳۹۷/۰۹/۰۶ - ۰۹:۵۷   + ۷ سایت دیگر  
متحدان و شرکای غربی عربستان سعودی مدت هاست که امیدوارند این پادشاهی از مدرنیزه سازی استقبال کند. به همین دلیل بود که آنها فرش قرمز را برای محمد بن سلمان ولیعهد سعودی پهن کردند. اما با قتل وحشیانه جمال خاشقجی، دیگر نمی توان چهره و ماهیت واقعی رژیم عربستان را انکار کرد. ...
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۷ - ۱۴:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
رهبر کره شمالی در دیدار از کارخانه شیشه سازی در غرب این کشور بر اهمیت مدرنیزه سازی تولید تاکید کرد.
اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۷/۰۶/۱۵ - ۱۸:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
معاون مدیر کل راه آهن روسیه به خبرنگاران اعلام کرد که شرکت ملی راه آهن روسیه آماده مدرنیزه سازی و برقی کردن خط راه آهن بندرعباس – سرخس است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۵/۲۴ - ۱۴:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
اختصاص بزرگترین بودجه نظامی در تاریخ آمریکا و همچنین برنامه پنتاگون برای مدرنیزه سازی نیروی هوایی، نیروی دریایی و نیروهای سه گانه هسته ای و تولید مهمات هسته ای با قدرت کم، گویای آمادگی این کشو ر برای جنگ با تسلیحات مدرن است.
اکو فارس   ۱۳۹۷/۰۴/۳۱ - ۱۶:۲۷   + ۱۹ سایت دیگر  
ایسنا نوشت: یک نشریه انگلیسی گزارش داد، تونی بلر، نخست وزیر اسبق این کشور براساس یک توافق 9 میلیون پوندی در حال کمک به محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان به منظور پیشبرد برنامه مدرنیزه سازی کشورش است. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۲/۲۶ - ۱۱:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهوری روسیه تاکید کرد که تسلیحات جدید نظامی، توانایی دفاعی نیروهای مسلح را افزایش داده و حفظ درازمدت توازن راهبردی در جهان را تضمین خواهد کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۶/۰۹/۱۱ - ۱۳:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
دولت اوکراین قصد دارد برای نخستین بار هزینه ای معادل 600 میلیون دلار برای مدرنیزه سازی نیروهای مسلح این کشور صرف کند.
دانا   ۱۳۹۶/۰۲/۱۰ - ۱۲:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
در بایگانی تاریخ آنچه ماندگار و سند تاریخی است ،دست نوشته اصحاب قلم و عملکرد صاحبان مناصب خواهد بود که این اصل از تراوش های عقلی ،عملی و ذاتی آنان در طول دوره خدمت ساتر میشود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۵/۱۲/۲۲ - ۰۹:۲۵   + ۶ سایت دیگر  
دولت آمریکا به بهانه افزایش توان موشکی و هسته ای روسیه، درصدد تقویت نیروهای راهبردی هسته ای این کشور بوده و برای این منظور بودجه ای معادل 400 میلیارد دلار اختصاص داده است.
ایران اکونومیست   ۱۳۹۵/۰۲/۲۵ - ۱۹:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
پنتاگون در گزارش جدیدی که امروز (شنبه) منتشر کرد نسبت به آنچه که وارد شدن فرآیند "مدرنیزه سازی ارتش چین به یک مرحله جدید تحت رهبری جسورانه شی جینپینگ" خواند، هشدار داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۴/۱۰/۰۶ - ۰۹:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری فارس از شبستر، مرتضی علیخانی صبح امروز در بازدید از کشتارگاه سنتی شهرستان شبستر در گفت وگو با خبرنگاران اظهار داشت: کشتارگاه سنتی شبستر با توجه به معیارهایی که از طرف دامپزشکی استان اعلام شده بود از لحاظ ذبح شرعی و بهداشتی در سطح بسیار خوبی قرار دارد و انتظار ما از شهرداری و ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۴/۰۶/۳۱ - ۱۳:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت خارجه روسیه تاکید کرد که مسکو نگران طرح های آمریکا برای مدرنیزه کردن سلاح های اتمی در آلمان است.