جمعه ۲۴ اردیبهشتساعت ۱۱:۵۰May 2021 14
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «گروه 20»

دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۰۰:۲۱    
مجتبی قاسمی استادیار حقوق و اقتصاد-دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی همزمان با شیوع ویروس کرونا و به خطر افتادن سلامت عمومی جامعه، دولت ها جهت کنترل دامنه این پاندمی اقدام به وضع محدودیت های اجتماعی و اقتصادی کردند ...
پژوهشکده فضای مجازی   ۱۴۰۰/۰۲/۰۵ - ۱۲:۱۵    
کشف چگونگی اداره اکوسیستم پیچیده داده ها و مدیریت خطرات آنها، تبدیل به یک اولویت اصلی برای سیاست گذاران جهان شده است. شبکه امیدیار با مشارکت بخش رفاه و توسعه فناوری مرکز مطالعات استراتژیک و بین المللی ، مجموعه ای از اصول حاکمیت داده ها را برای کشورهای عضو گروه 20 تدوین کرده اند ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۱۴:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز : رقابت برای جذب سرمایه ها موجب شده کشورها در کاهش نرخ مالیاتی برای سرمایه گذاران مسابقه بگذارند اما خبرها حکایت از آن دارد که دولت جدید آمریکا با پیشنهاد یک طرح به دنبال پایان دادن به این مسابقه است.
پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۱۲:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
قلم | qalamna.ir : گروه بین الملل: در سایه همه گیری ویروس کرونا اوضاع اقتصادی و توان مالی بسیاری از کشورهای فقیر و در حال توسعه آسیب های جدی دیده است. کشورهای گروه 20 تصمیم گرفته اند کشورهای فقیر را از پرداخت بهره بدهی های خود تا پایان سال 2021 معاف کنند. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۰:۲۹   + ۷ سایت دیگر  
رئیس بانک جهانی گفت به تعویق انداختن سررسید پرداخت بدهی ها توسط گروه 20 تا پایان سال جاری میلادی به کشورهای فقیر کمک می کند پول بیشتری برای مبارزه با همه گیری ویروس کرونا و حمایت از اقتصادهایشان داشته باشند.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۱۴:۵۶   + ۷ سایت دیگر  
معاون ارشد صندوق بین المللی پول اعلام کرد: احتمال تمدید خدمات بدهی کشورهای کم درآمد توسط گروه بیست وجود دارد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۱۲ - ۱۱:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
برزیل به عنوان یکی از اعضای گروه 20 به طور همزمان درگیر بحران بیکاری، سیاسی و کرونا است و آمار روزانه مرگ و میر در این کشور آمریکای لاتین به بیش از 3 هزار نفر رسیده است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۱۲/۲۴ - ۱۲:۵۱    
کاظم رنجبر گفت: پس از شناسایی این خانواده های معسر تحت پوشش کمیته امداد، گروه 20 نفره ای از بسیجیان داوطلب سپاه ناحیه مسلم میثم مشهد به مدت 60 روز در این مناطق مستقر شدند و مرمت و بازسازی این پروژه ها را با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 800 میلیون ریال به بهره برداری رساندند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۱۶:۱۹   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس صندوق بین المللی پول طی اظهاراتی اعلام کرد که 20 اقتصاد بزرگ جهان موسوم به گروه 20 موافقت کرده اند که ذخایر این صندوق را با تخصیص ارز حق برداشت ویژه(SDR) افزایش دهند.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۱:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
ارزش تجارت کالایی کشورهای گروه 20 در سال گذشته میلادی، رکوردشکنی بدهی بخش دولتی انگلیس، جهش قیمت جهانی مس و تولید فولاد چین در ماه ژانویه جزو مهم ترین آمارهای تجاری و اقتصادی منتشر شده طی این هفته بوده اند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۰۸:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
کشور های عضو گروه 20 قرار است جمعه متعهد شوند از طرح احیای اقتصادی جامع، حمایت کنند و منابع صندوق بین المللی پول را برای مبارزه با اثرات بحران بهداشتی افزایش دهند.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۲۳:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام علیزاده گفت: دو گروه 100نفره از یاسوج، یک گروه 20 نفره از تهران و یک گروه 20 نفره از ایلام هم اکنون در منطقه مستقر هستند و به مردم خدمات دهی می کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۰۷ - ۱۵:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
رئیس جمهور چین با اشاره به بهبود "نسبتاً متزلزل" وضعیت اقتصاد جهان در پی بحران کرونا از رهبران جهان خواست تا هماهنگی سیاست های کلان اقتصادی را افزایش دهند و نقش گروه 20 را در حاکمیت اقتصادی جهانی پررنگ تر کنند.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۱۰/۰۵ - ۰۰:۳۲   + ۱۳ سایت دیگر  
گروه بین الملل خبرگزاری فارس – مهدی پورصفا : زمانی که پوتین و اوباما در حاشیه اجلاس سران عضو کشورهای گروه 20 در چین با یکدیگر دیدار کردند، حرف های مگوی فراوانی برای گفت وگو با یکدیگر داشتند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۰۲ - ۱۸:۲۰    
وزارت دارایی پاکستان از توافق این کشور با اعضای گروه 20 برای تعویق باز پرداخت بخشی از بدهی خارجی این کشور خبر داد.
پایگاه خبری نما   ۱۳۹۹/۰۹/۲۹ - ۱۵:۵۰   + ۲۰ سایت دیگر  
به گزارش نما، حسین عبداللهی، کارشناس حقوق مالیاتی، گفت: نقش بررسی تراکنش های بانکی در مبارزه با پولشویی، راستی آزمایی اسناد و مدارک مالی مؤدیان، شناسایی و پیشگیری از جرایم مالیاتی بسیار مهم است با این وجود بررسی ابعاد حقوقی این نوع از دسترسی ها با کاستی های جدی مواجه است. ...
سازمان همکاری و توسعه اقتصادی اعلام کرد که تولید ناخالص داخلی کشورهای عضو گروه 20 در سه ماهه سوم سال 2020، 8.1 درصد رشد کرد اما نسبت به دوران قبل از بحران کرونا در سه ماهه آخر سال 2019، هنوز 2.4 درصد پایین تر است.
صبح قزوین   ۱۳۹۹/۰۹/۱۸ - ۱۶:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
فرمانده سپاه ناحیه امام حسن(ع) قزوین با بیان اینکه بیش از هزار نفر از بسیجیان در طرح شهید سلیمانی فعال هستند، بیان کرد: 49 گروه 20 نفره در پایگاه های مقاومت، 6 گروه 20 نفره و تیم های گروه های نظارتی در این طرح شرکت دارند.
می متالز   ۱۳۹۹/۰۹/۱۲ - ۱۶:۱۶   + ۷ سایت دیگر  
می متالز - بررسی ها نشان می دهد تجارت بین المللی G20 در سه ماهه سوم 2020 و با شروع اقدامات قرنطینه در سراسر جهان، به شدت رشد کرده به گونه ای که صادرات کشورهای عضو این گروه 21.6 درصد و واردات آنها 18.1 درصد افزایش یافته است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۲ - ۱۱:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
نخست وزیر ایتالیا آغاز رسمی ریاست کشورش بر گروه 20 را که یک گروه همکاری اقتصادی بین المللی است، اعلام کرد.
اعتدال   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۱:۰۱    
به گزارش اعتدال اردوان امیراصلانی انروز در روزنامه اعتماد نوشت: به یقین سال 2020 برای بسیاری از پروژه هایی که محمد بن سلمان برای کشورش و خصوصا برای جاه طلبی های شخصی خود تصور کرده بود، سرنوشت ساز بوده است ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۰۸:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
کاهش نرخ بهره و افزایش وام دهی بانکهای ترکیه باعث ضعف لیر و افزایش تورم در این کشور شده ولی تولید را بالا برده است، در نتیجه عملکرد اقتصاد این کشور از تمام کشورهای گروه 20 به جز چین بهتر بوده است.
فرارو   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۰:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
نیک روبرتسون تحلیلگر ارشد سی ان ان در یادداشتی در روزنامه شرق نوشت: در فهرست سیاست خارجی جو بایدن رئیس جمهوری منتخب ایالات متحده، چگونگی رابطه با عربستان سعودی در اولویت موضوعات فهرست شده وجود ندارد ...
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ - ۱۰:۲۳   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری نصیرنیوز به نقل از ایرنا، تلویزیون دولتی ژاپن روز جمعه گفت، سوگا یوشیهیده نخست وزیر ژاپن و محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی پنجشنبه شب با یکدیگر تلفنی گفت وگو کردند. سوگا به مناسبت برگزاری اجلاس مجازی اخیر سران گروه 20 به ریاست عربستان سعودی، به محمد بن سلمان تبریک گفت ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۱۱:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- در روزهای اخیر شاهد برگزاری چند نشست مهم بین المللی بوده ایم که توجه جهانیان را به خود جلب کرده است جناب آقای شی جین پینگ رئیس جمهوری چین به ترتیب در نشست های بریکس، اپک و گروه 20 حضور یافته و طرح ابتکار عمل چین در حوزه های مختلف را بیان کرده است.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۲۲:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
همه می دانند که سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان مانند دیگر پادشاهان سعودی سالخورده است، اما با این وجود اصرار می رود که پادشاه در مناسبت های رسمی و نشست های بین المللی ظاهر شود تا اینگونه وانمود کنند که اداره امور کشور را خود به دست دارد نه پسرش ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۵:۰۷   + ۷ سایت دیگر  
برگزاری اجلاس گروه 20 در ریاض که سعودی ها رویای زیادی برای آن داشتند هم زمان با باز شدن پرونده های حقوق بشری در این کشور، نتوانست کمکی به بهبود چهره عربستان در مجامع جهانی کند.
اقتصاد مقاومتی   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۲:۴۵    
رئیس جمهور آمریکا در ویدئویی که از کاخ سفید برای اجلاس گروه 20 ارسال کرده بود، با انتقاد از توافقنامه پاریس، هدف از طراحی این پیمان را نابودی اقتصاد آمریکا مطرح کرد و گفت: برای نجات کارگران آمریکایی اجازه ندادم که توافقنامه پاریس در این کشور اجرا شود ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۰۰:۱۴   + ۹ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: انتشار ویدیویی از صحبت های ملک سلمان قبل از شروع اجلاس گروه 20 که در آن از محل برگزاری نشست قبلی این اجلاس سوال می کند خبر ساز شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۲۲:۳۶   + ۷ سایت دیگر  
لندن – ایرنا – بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس روز سه شنبه در تماس تلفنی با محمد بن سلمان ولیعهد عربستان درباره نتایج نشست گروه 20 به میزانی ریاض گفت وگو کردند.
الف   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۲۲:۳۱    
به گزارش الف به نقل از روزنامه لبنانی الاخبار، اجلاس گروه 20 در ریاض و در میان طوفان های فزاینده ای که همچنان بر کشورهای عربی حوزه خلیج فارس و به شکل خاص بر عربستان سعودی سنگینی می کند آغاز شد. ...
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۷:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
در این فیلم شاه از بن سلمان سوال می کند پارسال اجلاس گروه 20 کجا بود؟ پسرش می گوید در ژاپن و شاه دوباره سوال می کند من رفتم ژاپن؟ بن سلمان جواب می دهد بله فقط حواست باشد پخش مستقیم است.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۶:۴۰    
با بالا گرفتن جدال اقتصادی عربستان و ترکیه و در آستانه اجلاس گروه 20 در ریاض، رییس جمهور ترکیه و پادشاه عربستان با یکدیگر گفتگو کرده اند.
ارانیکو   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۳:۳۲   + ۶ سایت دیگر  
رهبر چین از تاریخ 17 الی 22 نوامبر (27 آبان تا 2 آذر) در دوازدهمین نشست سران کشورهای عضو بریکس ، بیست و هفتمین نشست غیر رسمی سران کشورهای عضو اپک و پانزدهمین نشست سران کشورهای عضو گروه 20 شرکت و در این جلسات سخنرانی های مهمی ایراد کرد.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۲:۲۴   + ۶ سایت دیگر  
بر اساس گزارش منتشر شده در شبکه تلویزیونی سی ان ان در تاریخ 21 نوامبر سال جاری میلادی، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا چندی پیش برای آخرین بار در دوره ریاستش در کاخ سفید در نشست گروه 20 شرکت کرد ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۰:۴۴    
حواس پرتی دونالد ترامپ رئیس جمهور فعلی آمریکا در نشست گروه 20 نشان دهنده شکست امریکا در مبارزه با بیماری همه گیر کووید 19 است.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۰۹:۱۳    
گروه بین الملل خبرگزاری فارس؛ یادداشت میهمان – منابع رسانه ای صهیونیستی صبح روز دوشنبه (سوم آذر) از دیدار بنیامین نتانیاهو و محمد بن سلمان در خاک عربستان خبر دادند. ...
شفاف نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۵:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
در پی تماس تلفنی اخیر با ملک سلمان اردوغان در اولین موضع گیری به عربستان به دلیل موفقیت برگزاری اجلاس سران گروه 20 به میزبانی ریاض تبریک گفت.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۴:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- اجلاس سران 20 اقتصاد بزرگ و در حال رشد جهان در میانه اختلافات و ناهماهنگی بین این کشورها، نتوانست در نخستین گام خود از زمان همه گیری کرونا برای مقابله با پیامدهای آن کاری از پیش ببرد.
روزنامه نصف جهان   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۳:۵۴   + ۶ سایت دیگر  
نصف جهان: رئیس جمهوری آمریکا در شرایطی که کشورش در روز برگزاری نشست مجازی سران گروه 20، رکورد 198 هزار و 500 مبتلا به کرونا در یک روز را زد، حاضر نشد در نشست مجازی سران گروه 20 درباره بحران پاندمی (همه گیری جهانی) کرونا حاضر شود و به جای آن به باشگاه گلف خود در ویرجینیا رفت. ...
ابنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۳:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ابنا پانزدهمین اجلاس رهبران کشور های عضو گروه 20 که از ثروتمندترین کشور های جهان (شامل 19 کشور به علاوه اتحادیه اروپا) به شمار می آیند، در عربستان برگزار شد ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۳:۱۱    
اولین روز از اجلاس مجازی سران گروه 20، که به میزبانی عربستان سعودی برگزار شد، به بحران همه گیری جهانی کووید 19 و شرایط نابرابر کشور های جهان در عبور از این بحران اختصاص پیدا کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۲:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
بغداد - ایرنا- کارشناس و تحلیلگر ارشد روابط بین الملل عراق، عضویت عربستان در میان 20 اقتصاد بزرگ جهان موسوم به گروه 20 را با توجه به حمایت آشکار آل سعود از تروریسم و نقض گسترده حقوق بشر، اشتباهی بزرگ خواند و وعده های رژیم سعودی برای کمک به جهانیان برای مقابله با ویروس کرونا را دروغ دانست.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۱:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - پانزدهمین اجلاس رهبران کشورهای عضو گروه 20 که از ثروتمندترین کشورهای جهان ( شامل 19 کشور به علاوه اتحادیه اروپا ) به شمار می آیند، دیروز ( یکشنبه ) زیر سایه نقض حقوق بشر در عربستان به کار خود پایان داد.
برترین ها / حامیان ولایت   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۲۱:۳۲   + ۱۵ سایت دیگر  
ایرنا: خبرگزاری رسمی عربستان (واس) یکشنبه شب به نقل از "محمد بن سلمان" ولیعهد این کشور اعلام کرد: کشورهای عضو گروه 20 از ابتدای شیوع ویروس کرونا متعهد به پرداخت 21 میلیارد دلار برای مقابله با ویروس کرونا شدند. ...
شفاف نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۰:۵۵   + ۱۰ سایت دیگر  
رهبران کشور های عضو گروه 20 در پیش نویس بیانیه پایانی نشست مجازی خود وعده داده اند که از هیچ تلاشی برای تضمین دسترسی منصفانه به واکسن ویروس کرونا در سطح جهان فروگذاری نخواهند کرد.
بازتاب   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۰:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
آمریکا در آخرین روزهای قدرت ترامپ دو بمب افکن B52 به منطقه اعزام کرده که قابلیت حمل کلاهک هسته ای دارد. پیام این قدرت نمایی چیست؟ برگزاری اجلاس گروه 20 در ریاض که انتظار می رفت تبدیل به یک نشست جنگ طلبانه علیه تهران شود ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۰:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
نشست مجازی گروه 20 به ریاست عربستان سعودی با همه مشکلاتی که در برگزاری آن وجود داشت به کار خود پایان داد.
فرادید   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۰:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
در ابتدا نشست های گروه 20 تنها با حضور وزیران اقتصاد و روسای بانک مرکزی تشکیل می شد، اما پس از بحران اقتصادی سال 2008 و ورشکستگی بانک ها و بالا رفتن آمار بیکاری و رکود دستمزدها، گروه 20 نشستی اضطراری را با حضور روسای جمهور و نخست وزیران تشکیل داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۰۹:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رییس کمیته بین المللی المپیک از رهبران گروه جی 20 موسوم به (گروه بیست اقتصاد بزرگ) خواست تا از بی طرفی سیاسی در المپیک حمایت کنند تا المپیک به نماد بزرگ جهانی از همبستگی بدون تبعیض تبدیل شود.