پنجشنبه ۰۶ آبانساعت ۱۵:۲۲Oct 2021 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «ارمنستان»

نخست وزیر ارمنستان در جلسه پارلمان برخی گزارش ها درباره خروج نیروهای نظامی این کشور از سیونیک استان هم مرز با ایران را تکذیب کرد.
ایرنا   ۵ ساعت پیش    
تهران – ایرنا – جعفر خاشع، کارشناس مسائل قفقاز، در وبینار بررسی روابط ایران و ارمنستان، تاکید کرد که دو کشور، علاوه بر همکاری های دوجانبه، باید از ظرفیت منطقه ای، مانند سازمان های منطقه تجاری و مناطق آزاد، بیشتر استفاده کنند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۸/۰۶ - ۰۰:۰۴    
دنیای اقتصاد : اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در نشستی که با حضور جمعی از نمایندگان بخش خصوصی و فعالان اقتصادی برگزار شد، از تلاش های آرتاشس تومانیان، سفیر فوق العاده و تام الاختیار جمهوری ارمنستان در هفت سال گذشته در جهت توسعه روابط اقتصادی دو کشور تقدیر و تجلیل کرد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۲۳:۲۲    
ارمنستان به تازگی به گروه صادرکنندگان بزرگ منطقه ای سیب تازه پیوسته است.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۶:۳۷    
افشار سلیمانی، سفیر سابق ایران در باکو با اشاره به تحولات اخیر میان روابط ایران و آذربایجان، گفت: اتصال ترکیه به آذربایجان ازطریق نخجوان و ارمنستان زمان انتقال کالا را کوتاهتر و نقش ترانزیتی گرجستان و ایران را کاهش خواهد داد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۵:۳۲    
رئیس جمهور ترکیه، عادی سازی روابط آنکارا و ایروان را منوط به برقراری روابط ارمنستان و جمهوری آذربایجان دانست.
اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در نشستی که با حضور جمعی از نمایندگان بخش خصوصی و فعالان اقتصادی برگزار شد، از تلاش های آرتاشس تومانیان، سفیر فوق العاده و تام الاختیار جمهوری ارمنستان در هفت سال گذشته در جهت توسعه روابط اقتصادی دو کشور تقدیر و تجلیل کرد ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۳:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
کرج - ایرنا - امیر پولادی دانشجوی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان البرز و دارندۀ مدال طلای مسابقات جهانی ارمنستان مدال خود را به خانواده شهید مدافع حرم علی اصغر الیاسی تقدیم کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۲:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
رئیس جمهوری ترکیه گفت، اگر که ارمنستان به دنبال روابط بهتر با آنکاراست، باید روابطش با جمهوری آذربایجان را بهبود بخشد.
بزرگ ترین فرصت ها چیست و چطور به بهترین نحو می توان از آن سود برد؟
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۱:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهوری ارمنستان در سفری کاری و تاریخی به عربستان رفت.
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۰:۴۸   + ۱۳ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: رئیس جمهور ترکیه در سفر خود به جمهوری آذربایجان گفت اگر ارمنستان حسن نیت صادقانه نسبت به باکو نشان دهد، هیچ مانعی برای عادی سازی روابط آنکارا و ایروان وجود نخواهد داشت. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۰۹:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
منابع خبری ارمنستان از سفر غیرمنتظره رئیس جمهور این کشور به عربستان سعودی و دیدارش با مقامات این کشور، خبر دادند.
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۰۰:۴۴   + ۵ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: رئیس جمهور ترکیه که روز سه شنبه برای مراسمی عازم جمهوری آذربایجان و منطقه قره باغ شد، ابراز امیدواری کرد که جمهوری آذربایجان فراتر از مرزهای ارمنستان پیش رود. ...
رییس جمهور ترکیه مدعی شد اگر ارمنستان نیت صادقانه ای در تعامل با باکو نشان دهد مانعی مقابل عادی سازی روابط آنکارا-ایروان وجود نخواهد داشت.
برترین ها / ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۲۳:۱۳   + ۸ سایت دیگر  
ایرنا: "رجب طیب اردوغان " رییس جمهوری ترکیه روز سه شنبه در جریان سفر به جمهوری آذربایجان شرایط عادی سازی روابط ترکیه و ارمنستان را اعلام کرد. اردوغان همراه با الهام علی اف رییس جمهوری آذربایجان در حین دیدار از شهرستان آزاد شده زنگیلان در قره باغ در بیانیه ای با اشاره به این که درحال حاضر شرایط ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۱۴:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
زنجان- یگانه فرد، رئیس اتاق بازرگانی زنجان از اعزام نخستین هیئت تجاری از زنجان به ارمنستان خبر داد و گفت: تا 15 روز دیگر این مهم محقق می شود.
ایسکانیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۱۴:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
کاردار اسبق کشورمان در ارمنستان معتقد است که ایران می تواند همزمان روابط گسترده ای با هر دو کشور جمهوری آذربایجان و ارمنستان داشته باشد و نیازی نیست که روابط با یکی را فدای روابط با دیگری کند.
بولتن نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۲۲:۲۵    
عباس بدخشان ظهوری سفیر ایران در ارمنستان باکو را به دلیل اخذ هزینه از کامیون های ایرانی برای سفر در بخشهایی از مناطق تحت کنترل...
آفتاب نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۲۲:۰۰    
عباس بدخشان ظهوری سفیر ایران در ارمنستان درباره روابط ایران و ارمنستان، همچنین تحولات در قفقاز و جاده ترانزیتی جنوب به شمال با خبرنگاران اعزامی خبرگزاری تسنیم به ارمنستان دیدار و گفتگو کرد.
اقتصاد آنلاین / صدای ایران   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۹:۱۷   + ۱۲ سایت دیگر  
بروز نزاع میان باکو-تهران، دیدگاه طولانی مدت خفته ایران را در مورد قفقاز به عنوان یک استان از دست رفته که در قرن نوزدهم توسط امپراتوری روسیه از ایران جدا شد، دوباره زنده کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۶:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
نخست وزیر ارمنستان در جلسه مشترک کمیته های تفحص پارلمان این کشور مسئول رسیدگی به بودجه 2022 گفت، ارمنستان وظیفه خود را برای انجام حفاظت از مرزها از طریق نیروهای گارد مرزی تعیین کرده است. این کشور به طور مداوم در مسیر ایجاد یک ارتش متخصص حرکت خواهد کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۵:۲۰    
کارشناس مسائل آسیای میانه گفت: روابط ایران و ازبکستان صرف نظر از برگزاری هر انتخابات و یا به قدرت رسیدن هر گروه سیاسی خلل ناپذیر است.
ایرانیان مقیم ایروان میلاد پیامبر مهربانی و رحمت ،حضرت محمد(ص) و حضرت امام جعفر صادق (ع) را گرامی داشتند. به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۴:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
رییس سازمان توسعه تجارت با بیان اینکه ما می توانیم 100 میلیارد دلار از بازار کشورهای همسایه را به خود اختصاص دهیم، گفت:12 دالان تجاری تعریف کرده ایم که شامل مسیرهای ویژه ایران به کشورهای روسیه، عراق، سوریه، پاکستان، ونزوئلا، هند، افغانستان، عمان، آسیای میانه، ارمنستان و ترکیه است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۳:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان ضمن تاکید بر لزوم غلبه بر جو موجود دشمنی در منطقه اعلام کرد، ایروان قصد ندارد سرزمین هایی را تصرف کند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۱:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
حوادث اخیر قویا حاکی از آن است که دستکم در حال حاضر، علی اف مایل به کاهش تنش ها با تهران نیست. موفقیت نظامی باکو در برابر ارمنستان به وضوح او را ترغیب کرده که آشکارا همسایه جنوبی خود را نیز به چالش بکشد.
سفیر کشورمان با بیان "بر اساس گفتگوهای 3جانبه روسیه، ارمنستان و جمهوری آذربایجان در قرارداد آتش بس، قرار بر این بود که جاده ترانزیتی وضعیت گذشته خود را داشته باشد تا جاده جدید تکمیل شود"، گفت: اما متأسفانه دیدیم که از کامیونهای ایرانی عوارض می گیرند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۰۹:۲۰   + ۱۱ سایت دیگر  
ایسنا : اردوغان سه شنبه 26 اکتبر به جمهوری آذربایجان سفر می کند و قرار است در مراسم افتتاحیه فرودگاه بین المللی "فضولی" که اولین فرودگاه در مناطق آزاد شده از اشغال ارمنستان است، شرکت و سخنرانی کند.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۰۷:۱۴   + ۲۲ سایت دیگر  
به گزارش نصیرنیوز به نقل از ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی نورنیوز، سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای برای دومین بار طی ماه اخیر با صدور ابلاغیه ای، شرکت های حمل ونقل را به توجه دقیق نسبت به تغییر مرزهای جمهوری های آذربایجان و ارمنستان بعد از جنگ 44 روزه و رعایت دقیق قوانین و حساسیت کشورها در شرایط ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۰۰:۰۰    
اندرو کوریبکو ضمن بیان اینکه کریدور زنگزور، توسط روسیه محافظت می شود و پس از اتمام آن، تقویت ادغام اقتصادی منطقه ای صورت می گیرد، می گوید: جمهوری آذربایجان قصد قطع روابط ایران_ارمنستان را ندارد.
پانا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۱۵:۰۰   + ۳۲ سایت دیگر  
تهران (پانا) - رئیس کل گمرک در سفر به مسکو با مدیران گمرک کشورهای اوراسیا دیدار و بر ضرورت جایگزینی مسیرهای جدید حمل و نقل کالا تأکید کرد. به گزارش صداوسیما ...
برترین ها / ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۱۱:۰۳   + ۲۱ سایت دیگر  
خبرگزاری ایرنا: مهدی میر اشرفی رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد که با گفت و گوهای صورت گرفته، مشکلات اخیر در مسیر ترانزیتی با ارمنستان به زودی حل می شود. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۰۲:۱۵   + ۴۲ سایت دیگر  
رئیس جمهوری روسیه در اوایل ماه میلادی آتی میزبان نیکول پاشینیان ، نخست وزیر ارمنستان و الهام علی اف ، رئیس جمهوری آذربایجان خواهد بود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۹:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه ارمنستان با رد برخی شایعات، گفت دیداری میان نخست وزیر ارمنستان با رئیس جمهور جمهوری آذربایجان در دست برنامه ریزی نیست.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۹:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
در حالی که در حال نزدیک شدن به گذشت یک سال از پیروزی آذربایجان علیه ارمنستان در منطقه ناگورنو قره باغ هستیم اما به نظر نمی رسد که جنوب قفقاز آماده ورود به مرحله ثبات بلند مدت باشد ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۶:۱۴   + ۶ سایت دیگر  
وزیر خارجه ارمنستان در ملاقات با یک مقام ارشد صلیب سرخ جهانی گفت که جمهوری آذربایجان شمار واقعی اسرا را پنهان می کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۵:۵۹   + ۶ سایت دیگر  
یک منبع آگاه به خبرگزاری اسپوتنیک گفت که ولادیمر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان و الهام علی اف، رئیس جمهوری آذربایجان احتمالا اوایل ماه نوامبر جلسه ای در مسکو خواهند داشت.
شارا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۳:۲۹    
این قانون که به اعتقاد تحلیل گران تا حد قابل توجهی آزادی مطبوعات و فعالیت رسانه ها را محدود می کند، با اعتراض نهاد های صنفی روزنامه نگاری در ارمنستان و اروپا مواجه شده است.
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۰۸:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، یک کاربر فضای مجازی در توییتر نوشت: یادتونه چقدر واکسیناسیون ارمنستان رو تو سر کشور میزدن؟ تا امروز کمتر از 6 درصد مردمش واکسینه شدن و کل واکسن تزریق شده تا امروز به اندازه یک نصف روز ما هم نیست. ...
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۰۸:۴۹    
عبدالرسول خیراندیش، استاد تاریخ دانشگاه شیراز درباره جدیدترین کتاب در دست چاپش مغولان در قفقاز، عصر قاآنان گفت: درباره حملات مغولان به منطقه قفقاز، گرجستان و ارمنستان در منابع روسی و ارمنی مطالب زیادی وجود دارد که به زبان فارسی ترجمه نشده است ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۰۰:۰۶   + ۸ سایت دیگر  
1 آبان سال 1213 شمسی، فتحعلی شاه قاجار درگذشت. دوره سلطنت وی طولانی بود و کارهای بسیاری انجام داد که بدترین آنها جداکردن ارمنستان و گرجستان و آذربایجان و ایالت های داغستان و نخجوان از ایران بود!
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۰۰:۰۱   + ۸ سایت دیگر  
عضو هیأت رئیسه مجلس با تأکید به جایگاه ژئوپلیتیک آذربایجان شرقی در مرزهای شمال غربی کشور گفت: بهره گیری حداکثری از چنین موقعیتی نیازمند ارتباط گیری مؤثر با کشورهای همسایه و هم مرزی چون جمهوری آذربایجان، ارمنستان و استفاده از ظرفیت منطقه قفقاز برای فعالیت های تجاری، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی است.
شهروند البرز   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۲۰:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
معلم بازنشسته البرزی سفر برون مرزی کتابخانه سیار خود را با نام " پروژه مهتاب،مهربانی و کتاب" آغاز کرد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۱۶:۰۲   + ۱۰ سایت دیگر  
تام لی معتقد است روسیه خواهان قطع مسیر زمینی ارمنستان با ایران نبوده زیرا این کشور نمی تواند از ارتباط تجاری خود و دیگر کشورهای همسایه با ایران از طریق مرز ارمنستان چشم پوشی کند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۱۴:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رایزن بازرگانی ایران در ارمنستان از سفر 2 هیات تجاری تخصصی از ایران به ارمنستان خبر داد و گفت: این دو هیات در سفر خود ظرفیت های صادراتی و موانع موجود در همکاری تجاری دو کشور را بررسی کرد.
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۱۷:۱۱   + ۱۹ سایت دیگر  
hیسنا نوشت: مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل ونقل بین المللی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای گفت: در پی اعلام ممنوعیت ورود رانندگان و اتباع ایرانی به منطقه قره باغ و لاچین، جمهوری آذربایجان، کامیون داران ایرانی را آزاد کرد و به سفارت ایران در باکو تحویل داد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۱۵:۵۸    
با گذشت یک سال از آزاد سازی قره باغ، چند هفته ای است نیروهای جمهوری آذربایجان در مسیر ایران – ارمنستان مانع تردد عادی محموله های ترانزیتی می شود.
برترین ها / سلام نو   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۱۲:۴۵   + ۲۲ سایت دیگر  
فارس: سفارت ایران در ارمنستان به اتهامات الهام علی اف رئیس جمهور جمهوری آذربایجان در اجلاس سران کشورهای مستقل مشترک المنافع مبنی بر اینکه ارمنستان و ایران برای قاچاق مواد مخدر به اروپا تبانی کرده و از منطقه قره باغ کوهستانی برای این منظور استفاده کرده اند، واکنش نشان داد. ...
تین نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۱۵:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
دادستان کل کشور گفت: برخی اقلام دارویی در ارمنستان ممنوع است وهمراه داشتن آن ها جرم محسوب می شود.