دوشنبه ۰۷ مهرساعت ۲۳:۱۹Sep 2020 28

جدیدترین‌های «حقوق شهروندی»

ایلنا   ۳ ساعت پیش    
رئیس انجمن ترویج حقوق شهروندی گفت: ساختارهای آبی استان قزوین؛ فرصتی بی نظیر و فراموش شده در حوزه گردشگری و رفاهی است.
شعار سال   ۸ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
محمود علیمحمدی در گفت وگویی با اشاره به راه اندازی بنیاد فرهنگ، هنر و ادب آذربایجان در چهار استان زنجان، اردبیل و آذربایجان های شرقی و غربی، گفت: هدف از راه اندازی و آغاز فعالیت این بنیاد، تکریم حقوق شهروندی و توجه به فرهنگ بومی بنیاد فرهنگ، هنر و ادب آذربایجان است.
سازمان امور مالیاتی کشور   ۹ ساعت پیش    
بنا به گزارش اداره روابط عمومی : جلسه ویژه کمیته ارتقا سلامت اداری و صیانت از حقوق شهروندی با شرکت کلیه اعضاء محترم در حضور مدیرکل محترم در دفتر ایشان با حضور جناب آقای صمیمی از مسئولین محترم اداره کل اموراجتماعی استانداری البرز تشکیل و اهم مسائل مربوط بررسی و گزارش تهیه شده قرائت شد و در انتها ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۰:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
یاسوج- این روزها حقوق شهروندی با کرونا پیوند خورده و خروجی این پیوند، بایدها و نبایدهایی است که گاهی جان می دهند و گاهی جان می گیرند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۸:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
پژوهشگر مرکز پژوهش های مجلس گفت: شورای نگهبان تاکنون بیشترین دفاع را از حقوق شهروندی کرده است چرا که می گویند افراد باید خود را در معرض انتخاب شدن قرار دهند.
شبکه پنج سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۳:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
برنامه "تهران 20" امشب (یکشنبه 6 مهرماه) با حضور سید امیرحسین شمس، مدیرکل حقوقی شهرداری تهران و مسعود حمزه ای، رئیس سازمان بازرسی شهرداری تهران به روی آنتن شبکه پنج سیما می رود.
سینا خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۱:۳۲    
سیناخبر- شهردار شهرضا گفت: رادیو شهری شهرضا با هدف ترویج فرهنگ صیانت از حقوق شهروندی و استفاده از ظرفیت های فرهنگی و رسانه ای موجود در شهرستان راه اندازی شد.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۰۳:۲۹    
به گزارش مشرق، کاربر فضای مجازی در خصوص نقض حقوق شهروندی زندانیان انگلیسی در توییتر نوشت: طبق قانون انگلیس، زندانیان نمی توانند در هیچ انتخاباتی رای دهند! پ.ن: دولت انگلیس این محرومیت را ذیل مفهومی مضحک با عنوان "مرگ مدنی" تئوریزه کرده که حقوق شهروندی زندانیان را سلب می کند.
روزنامه آسیا نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۰۲:۰۱    
قرار دادن موانع از سوی کسبه، نگهبانان ادارات و یا هر شخص دیگر در کنار کوچه، خیابان، مقابل مغازه یا خانه و ممانعت از پارک خودروهای دیگر نقض آشکار حقوق شهروندی است و طبق قانون مجازات نیز دارد. همچنین مسدود کردن کوچه و خیابان جرم است و مجازات دارد. ...
کرمان فردا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۲۱:۴۱   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد: افراد خاص نیز مانند سایرین حقوق شهروندی دارند و مسوولیت کمک به این افراد بر گردن مسولان است.
میزان   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۶:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری میزان پرسش مخاطب وکیل آنلاین درباره اشاعه دهنده ویروس کرونا این است: سلام. آیا از افرادی که با نزدن ماسک و رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی جان ما را به خطر میاندازند، می توان شکایت کرد؟ اگر بلی، چگونه؟ پاسخ کارشناسان وکیل آنلاین ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۱:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
کمیته حقوق بشر و شهروندی دانشگاه امام صادق(ع) نظر به عدم درست اجرایی شدن اصل 90 نامه ای را با تذکر نکاتی در این خصوص به رئیس مجلس شورای اسلامی منتشر کرد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۷:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
شهردار خرم آباد گفت: برای ارائه خدمات شهری مناسب به مساعدت و مشارکت شهروندان و دستگاه های خدمات رسان نیاز داریم.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۵:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
در هفته دفاع مقدس و در راستای اجرای ماده 25 قانون ارتقای سلامت اداری، تکریم ارباب رجوع و رعایت سند حقوق شهروندی و همچنین جهت ارتقا خدمات به اهداکنندگان از سامانه جامع خدمات الکترونیکی در انتقال خون خراسان رضوی رونمایی شد.
استانداری گلستان   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۱:۵۸    
مدیرکل زندانهای گلستان ضمن عرض تسلیت شهادت دردانه ی حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) و گرامیداشت هفته ی دفاع مقدس و پاسداشت یاد و خاطره ی شهدای جنگ تحمیلی از تمدید مرخصی یک ماهه تعداد 1424 نفر زندانی گلستانی با موافقت رئیس کل محترم دادگستری استان خبر داد . ...
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۰۹:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با حضور در دفتر سامانه الکترونیکی ارتباط مردم و دولت(سامد) به سوالات تلفنی پاسخ گفت. به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان ...
هراز نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۲۳:۳۸    
برگزاری جلسه حقوق شهروندی در آمل جلسه حقوق شهروندی با حضور مدیران ادارات شهرستان آمل در فرمانداری ویژه برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری هراز نیوز : قدرت ا.. ...
روزنامه آسیا نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۲:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
از آنجایی که حفظ امنیت اطلاعات و داده های کاربران یکی از حقوق مهم در حوزه حقوق شهروندی و فضای مجازی است و عدم توجه به این موضوع و ساده انگاری آن می تواند به نقض حقوق افراد در این حوزه منجر شود. در نتیجه قانون گذار تلاش کرده تا با اختصاص مواد مختلفی در این مورد به اهمیت آن اشاره کند. ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۱:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
برادر شهید فاجعه منا گفت: سوال این است که چرا آقایان از خون دیپلمات و دانشمند خود در فاجعه منا می گذرند و بعد دم از حقوق شهروندی و حقوق مدنی می زنند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۰۹:۱۱    
شهردار اصفهان گفت: صلح در شهر و کشور ما به معنای رعایت حقوق شهروندی در عرصه داخلی و رعایت حقوق بشر در عرصه بین المللی است.
صبح الوند   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۰۹:۰۲    
نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان بر الزام راه اندازی میز خدمت در شهرداری تأکید کرد و گفت: بر اساس مصوبه شورا، شهرداری همدان مکلف است در راستای عینیت بخشیدن به حقوق شهروندی و تکریم ارباب رجوع به منظور تسهیل در خدمت رسانی شایسته به شهروندان نسبت به تدوین و پیاده سازی ساز وکار میز خدمت در مناطق ...
تین نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۳:۳۷   + ۶ سایت دیگر  
شهردار اصفهان با اشاره به اینکه با رعایت حقوق شهروندی می توان میدان را برای صاحبان حق باز کرد، گفت: این بدان معناست که یک کودک سوریه ای، افغانستانی و عراقی به همان میزان احساس امنیت در شهر اصفهان داشته باشد که یک شهروند اصفهانی دارد
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۰۷:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
رئیس مرکز حقوق شهروندی یمن با اشاره به افزایش آمار کودکان کار در یمن افزود عربستان و امارات در برابر چشمان جهانیان، زشت ترین جنایات را مرتکب شده اند، اما حکومت های متمول توانسته اند دهان جهانیان را ببندند.
استانداری تهران   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۰۹:۱۵    
ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی شهرستان پردیس به ریاست توکل لطفی معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرماندار و با حضور سید مهدی حسین نژاد معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی، آرمودیان رئیس اداره بازرسی و روسای ادارات و نهادهای شهرستان در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.
مازنی نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۸ - ۱۳:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
رییس کل دادگستری استان مازندران از زندان آمل بازدید و به درخواست قضایی زندانیان رسیدگی کرد. حجت الاسلام و المسلمین اکبری در بازدید از زندان آمل، ضمن دیدار چهره به چهره با زندانیان و استماع مشکلات قضایی آن ها، دستورات لازم در خصوص برخورداری آن ها از تسهیلات قضایی و حقوق شهروندی را صادر کرد ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۱:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
شیراز- ایرنا- نخستین همایش ملی محیط زیست سالم و توسعه پایدار در پرتو حقوق شهروندی، چالش ها و راهبردها صبح پنجشنبه 27شهریور 99 در هتل همای شیراز به صورت حضوری و مجازی آغاز به کار کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۰۸:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
کرمانشاه- ایرنا- دادستان عمومی و انقلاب شهرستان روانسر گفت: به عنوان مدعی العموم حقوق شهروندی و عامه مردم را پیگیری و برای صیانت از حقوق مردم اقدامات لازم را انجام خواهیم داد.
یزد فردا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۲۱:۰۳    
در جلسه صیانت از حقوق شهروندی که با حضور فرماندار و مسئولین شهرستان برگزار شد، مقرر گردید ادارات، نهادها و سازمانها در مجموعه خود به مدت 10 روز ستاد تشکیل دهند و منشور حقوق شهروندی را رعایت کنند.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۴:۰۵    
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اهمیت ارتقا و بسط حقوق شهروندی در رضایتمندی مردم گفت: رعایت حقوق شهروندی از اولویت های این اداره کل است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۳:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
سلیقه چیز خوبی است و اینکه برای انجام اموراتی باید از آن بهره برد نه تنها در بعضی موارد الزامی می شود بلکه در صورت نداشتن همین سلیقه باعث تضییع حقوق شهروندی هم می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۱:۴۵    
دستیار ویژه وزیر علوم در امور حقوق شهروندی از درخواست وزارت علوم از شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر اجباری شدن درس آشنایی با کلیات حقوق شهروندی جمهوری اسلامی ایران خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۰۷:۵۰    
معاون اداری وپشتیبانی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خوزستان از کسب رتبه برتر ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی این اداره کل استان خبر داد.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۲۳:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
برای آنکه حکمروایی شایسته شهری محقق شود نیاز است که حقوق شهروندی متبلور شود.
سازمان امور مالیاتی کشور   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۲۰:۲۰    
مدیر کل امور مالیاتی استان سمنان از تمدید ساعات کاری در روزهای پایانی شهریورماه خبرداد وگفت : ساعات کاری کارکنان اداره امور مالیاتی استان همزمان با ایام پایانی مواعد تسلیم اظهارنامه های مالیاتی وضرورت رعایت حقوق شهروندی وتکریم ارباب رجوع تمدید شد ...
برترین ها / پرسش   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۴:۰۵   + ۲۳ سایت دیگر  
خبرگزاری ایرنا: سخنگوی دولت با مهم توصیف کردن طرح فروش اوراق سلف نفتی، گفت: این طرح کماکان در دستور کار دولت قرار دارد. علی ربیعی سخنگوی دولت روز سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: هماهنگی سه قوه می تواند در حل مشکلات تاثیرگذار باشد، کرونا مشکلات زیادی برای دنیا ایجاد کرده است ...
آنا / انصاف نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۳:۲۶   + ۷۵ سایت دیگر  
سخنگوی دولت گفت: برای امسال ابتدا تأمین و خرید 9 میلیون دوز و سپس با توجه به احتمال درخواست های بیشتر 16 میلیون دوز پیش بینی شده است.
مدیرکل فرودگاه های استان خراسان رضوی از برگزاری جلسات کارگروه سلامت اداری و مبارزه با فساد و کارگروه صیانت از حقوق شهروندی و تکریم ارباب رجوع در فرودگاه مشهد خبر داد.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۲:۴۹   + ۱۲ سایت دیگر  
معاون عمرانی استاندار ایلام با تاکید بر اینکه تمامی ادارات مکلف به اجرای مناسب سازی هستند، گفت: افراد دارای معلولیت و جانبازان همچون سایر افراد جامعه دارای حقوق شهروندی از جمله تردد آزاد و بدون مانع هستند و نباید این مساله موجب عدم رضایت این قشر شود چراکه رعایت نکردن آن توهین به این افراد است.
در راستای تحقق حقوق شهروندی ، پاسخگویی و ارتباط مستقیم با شهروندان ،مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه چالوس با حضور در مرکز سامانه سامد(سامانه الکترونیکی ارتباط مردم و دولت ) استانداری مازندارن به سوالات و درخواست های مردمی پاسخ داد )
به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان قم درجلسه کمیته ارتقا سلامت اداری و صیانت از حقوق شهروندی که درسالن اجتماعات این اداره کل برگزار گردید ...
مدیرکل امور مالیاتی استان ایلام، الکترونیکی شدن امور مالیاتی را باعث تسهیل و تسریع در امور مردم و حرکت به سمت ارتقای حقوق شهروندی، شفاف سازی، قانونمندی و دقت و عدالت بیشتر در وصول مالیات دانست. ...
ایل نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۰۲:۵۲    
بقلم:محمد غیبی قریب به سه ماه است با تجمیع آرا 5عضو محترم شورای شهر رای خود را با رضایت قلبی و با شناخت دقیق از برادر پاڪدست مهندس حسن غیبی داده و پروژه انتصاب بعد از انتخاب شورای محترم شهر در دستور ڪار مراجع ذیصلاح قرار گرفت ...
اقتصاد آنلاین / عصر بانک   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۱۳:۲۵   + ۳۸ سایت دیگر  
شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) اعلام کرد: رفع ممنوعیت از فروش برای بیش از 140 هزار سهامدار حقیقی و حقوقی سجامی شده، بصورت مکانیزه (الکترونیکی و غیرحضوری) انجام شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۱۵:۳۴   + ۱۲ سایت دیگر  
خزانه دار شورای اسلامی شهر تهران گفت: با توجه به اینکه تراز مالی شهرداری وحشتناک منفی است ورود شهرداری تهران برای میزبانی اجلاس سازمان گردشگری در تهران، تضییع حقوق شهروندی است.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۱۴:۱۳   + ۱۳ سایت دیگر  
معاون حقوقی رئیس جمهور در حاشیه ششمین نشست گفتگوی هفته با بیان اینکه معلمان می توانند مروجان مبانی حقوق شهروندی در سطح تمام جامعه باشند، اظهار کرد: حق دسترسی به آموزش یکی از حقوق مطرح شده در قانون اساسی و مبنای منشور حقوق شهروندی رئیس جمهور است. ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۱۴:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
رباب موحد گفت: این انتخاب بر اساس ارزیابی بر مبنای ایجاد رقابت برابر ،بهبود فعالیت ،میزان اطلاع رسانی،توجه به ارتباطات درون و برون سازمانی و رعایت حقوق شهروندی براساس دستورالعمل های موجوداز طریق فرمانداری شهرستان خدابنده صورت گرفته است.
استانداری گلستان   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۱۳:۲۴    
نخستین جلسه ستاد صیانت از امنیت عمومی و عفاف و حجاب شهرستان آق قلا در سال جاری برگزار شد. به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آق قلا،صبح امروز یکشنبه 23 ام شهریور ماه ...
استانداری گلستان   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۱۱:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
مهندس سوخته سرایی فرماندار شهرستان با هیات همراه سرزده از سازمان تبلیغات اسلامی و اداره اوقاف و اموئر خیریه این شهرستان بازدید کردند و از نزدیک وضعیت خدمات رسانی این مراکز را مورد بررسی قرار دادند . ...
همشهری   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۰۰:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
روابط عمومی سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار شهرداری تهران پیرو چاپ پیام مردمی با عنوان لزوم نظارت بیشتر بر میادین میوه و تره بار در ستون با مردم پاسخ داده است ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۲۳:۵۴    
استاندار قم با بیان این که مرحوم آیت الله صانعی خدمات ارزنده ای به اسلام و انقلاب داشتند، گفت: این مرجع فقید با وصیت خود مبنی بر عدم برگزاری مراسم در ایام کرونا، نشان دادند که سلامت مردم برای شان مهم بوده و مدافع حقوق شهروندی هستند.