یکشنبه ۲۶ اردیبهشتساعت ۰۱:۲۳May 2021 16
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «جاده ابریشم»

خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۳:۵۰    
نمایشگاه بین المللی جاده ابریشم در شهر شیان واقع در شمال غربی چین برپا شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۳:۲۹   + ۶ سایت دیگر  
زاهدان - ایرنا - راه اندازی منطقه آزاد سیستان در کنار منطقه آزاد چابهار و فراهم بودن زمینه دسترسی سریع کشورهای آسیای میانه به آب های اقیانوسی از مسیر ایران سبب رونق ترانزیت کالا از طریق بندر چابهار- میلک سیستان و افغانستان، توسعه شرق کشور و احیاء جاده ابریشم از مسیر جدید می شود.
بولتن نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۲۱:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
دکتر مسعود نصرتی رئیس مجمع جهانی شهرهای جاده ابریشم در یادداشتی به موضوع مجمع جهانی شهرهای جاده ابریشم" : مسیر طی شده ، افق های پیش رو پرداخت.
سازمان منطقه آراد کیش   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۱۱:۳۴   + ۱۷ سایت دیگر  
سعید پور علی پیوستن دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد به مجمع جهانی شهرهای جاده ابریشم را فرصت ارزشمندی برای توسعه تعاملات بین المللی این مناطق عنوان کرد.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۱۰:۵۴    
شفقنا- چین امروز(پنج شنبه) از تعلیق توافق اقتصادی با استرالیا پس از اعلام قصد این کشور برای لغو توافق دو کشور بر سر پروژه جاده ابریشم خبر داد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از آرتی ...
بنیاد ملی نخبگان   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۳:۴۸   + ۹ سایت دیگر  
پلتفرم تولید محتوای بین المللی با هدف ارائه توانمندی ها و محصولات صادراتی شرکت های دانش بنیان و خلاق ایجاد می شود.
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۰۴ - ۱۰:۵۳    
جاده ابریشم دیجیتال (Digital Silk road) که در سال 2015 به عنوان یکی از زیرمجموعه های طرح کمربند-جاده چین معرفی شد، فقط تا سال 2018، میزان سرمایه گذاری های مرتبط با آن در پروژه های خارج از چین به 79 میلیارد دلار رسید ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۱۵:۳۹   + ۶ سایت دیگر  
شهرداران اصفهان و سمرقند ازبکستان در گفت و گویی آنلاین در خصوص مقدمات خواهرخواندگی میان این دو شهر تبادل نظر کردند.
تهران پرس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۳:۵۰   + ۶ سایت دیگر  
محمدحسن نیکنام گفت: سند همکاری 25 ساله ایران و چین بزرگترین قرارداد بین المللی ما پس از برجام است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۰:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
توسعه همکاری های ریلی با کشورهای همسایه به عنوان ابزار توسعه مناسبات اقتصادی به شمار می رود، با وجود این شایسته است دولت این موضوع را در طرح های بزرگتری نظیر ابتکار یک کمربند-یک راه که بخشی از توافقنامه همکاری های 25ساله ایران و چین است، ببینید.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۰:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
در حالت کلی، تاریخ نشان داده که هیچ کشور اشغالگری نتوانسته در کشوری که آن را تحت اشغال قرار داده تا ابد بماند و در نهایت کشور اشغال شده را ترک کرده است ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۰۱:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
حسن ذوالفقاری به تاریخچه روابط ایران و چین و علاقه مردم این کشور برای روابط فرهنگی با ایران اشاره می کند. همچنین از اقدامات انجام شده در خصوص آموزش زبان و ادبیات فارسی، بازگشت دوباره فارسی آموزان چینی به ایران، بازنگری و سرمایه گذاری چین بر جاده ابریشم و واکنش ها به قرارداد 25ساله می گوید.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۲:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
اگر رهبران چین بر لزوم استقلال اروپا بسیار پافشاری می کنند، به این دلیل است که آنها می بینند که اروپا در حال تغییر است اما نه در جهتی که آنها می خواستند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۰:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به سند همکاری ایران و چین بیان کرد: اینکه برخی می گویند "داریم به چین باج می دهیم" بی تقوایی محض است؛ چینی ها برنامه جامع اقتصادی تعریف کرده اند و در همکاری بلندمدت و احیای جاده ابریشم نیاز به جمهوری اسلامی دارند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۳:۱۵    
برخورد دو خودروی سواری پراید در جاده ابریشم در شهرستان اصفهان دو کشته برجا گذاشت.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۲:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
حادثه تصادف دو دستگاه خودرو سواری در جاده ابریشم جان دو خانم 29 و 25 ساله را گرفت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۳:۵۴   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیر گروه دفتر مطالعات انرژی وین گفت: تردیدی نیست که طرح استراتژیک جاده ابریشم چین، بدون ایران ناقص است. چین به نفت ایران در سبد انرژی خود نیازمند است و هر دو کشور به دنبال راهی برای گریز از تهدید و فشار آمریکا هستند.
اخبار ملکان   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۰۹:۲۷    
کشف سکه های طلای دوره بیزانس مکشوفه از قلعه بختک شهر تاریخی لیلان، معمایی که حل آن منشا و دلیل وجود این سکه های طلایی دوران ' کنستانتین دهم ' و ' رومانوس چهارم ' در این قلعه تاریخی را نشان می دهد و در مسیر حدس و گمان های اولیه ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۲۰:۵۴    
ابرپروژه کمربند و جاده که قرار است از مسیر جاده ابریشم باستانی و مسیر دریایی، چین را به اروپا و آفریقا وصل کند، نخستین بار در سال 2013 از سوی شی جین پینگ رییس جمهوری چین مطرح شد ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۲:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
حتی اگر روابط میان آمریکا و چین در دولت بایدن بطور چشمگیری بهبود یابند، اما رقابت جهانی ادامه دار میان واشنگتن و پکن همچنان از اهرم فشار آمریکا در مقابله با تهران خواهد کاست.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۰۷:۰۰    
دولت بایدن به برنامه ای چند جانبه و هماهنگ برای مقابله با تغییر شکل طرح یک کمربند یک جاده نیاز دارد.
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۳:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
محمد کشاورززاده، سفیر کشورمان در چین نوشت: سین کیانگ به وسعت ایران و همسایگی هشت کشور، از زمان جاده ابریشم نقطه وصل چین با غرب بود.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در پکن با بیان اینکه شین جیانگ‬⁩ به وسعت ایران و همسایگی هشت کشور، از زمان جاده ابریشم نقطه وصل چین با غرب بوده، بر افزایش تبادلات با این استان تأکید کرد.
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۱۵:۳۲   + ۱۳ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: معاون دانشکده جاده ابریشم دانشگاه زبان و فرهنگ پکن با رایزنی فرهنگی ایران و نماینده بنیاد سعدی در چین دیدار و در خصوص همکاری های دوجانبه گفت وگو کردند. ...
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۰۸:۴۵    
موقعیت ژئوپلیتیکی و جغرافیای ایران شرایط بسیار ممتازی است. وجود منابع غنی معدنی، قرار داشتن در مسیر جاده ابریشم و چهارراه ارتباطی جهان و برخورداری از نیروی کار کارآمد و ارزان شرایط بسیار مطلوبی را برای ایران به عنوان بستر سرمایه گذاری های خارجی فراهم کرده است ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۲۱:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس گفت: براساس سند راهبردی 25 ساله با چین، کشورمان در مسیر احیای جاده ابریشم قرار می گیرد و مرکز تبادلات تجاری و تعاملات اقتصادی خواهد بود.
دانا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۱۱:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
احمد ملاشاهی گفت: قرارداد همکاری جامع 25 ساله ایران و چین را می توان سند ثبات 2 امپراطوری قدیم و دو کشور مستقل برای جاده ابریشم دانست.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۰۹:۵۵    
چینیها تا کنون 205 سند همکاری با 171 کشور و سازمان بین المللی در چارچوب طرح جاده ابریشم امضا کرده اند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۰۸:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
سفیر و نماینده سابق ایران در سازمان ملل گفت:اقتصاد ایران و چین مکمل یکدیگرند و دو کشور می توانند علاوه بر احیاء جاده ابریشم در یک همکاری متقابل تحریم ها را خنثی کنند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۰۹ - ۱۵:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
دریافت 20 MB اتصال شبکه ریلی ایران به مسیر ترانزیتی چین به اروپا می تواند به خنثی سازی تحریم ها کمک کند کد خبر 5177487
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۱/۰۸ - ۱۳:۲۶    
دکتر مصطفی رشیدی معتقد است با توجه به این که مسیر اصلی جاده ابریشم همان مسیری بوده که از طریق ایران عبور می کرده و با توجه به فاصله کمتری که با اروپا و منطقه غربی آسیا دارد، طبیعتا مسیر از اولویت فیزیکی بیشتری برخوردار است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۸ - ۰۲:۱۹    
کارشناس مسائل منطقه درباره برنامه 25 ساله همکاری جامع ایران و چین گفت: این سند از اهمیت بسیار بالایی در حوزه اقتصادی برای ایران، چین و سایر کشورهای محور جاده ابریشم تلقی می شود.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۱/۰۶ - ۱۴:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
ابتکار کمربند و جاده که پیشتر با عنوان یک کمربند، یک جاده خوانده می شد، طرح بسیار عظیم دولت چین برای احیای جاده ابریشم و در واقع تامین زیرساخت های لازم برای صدور محصولات این کشور به عنوان بزرگ ترین تولیدکننده جهان است. این ابتکار محور اصلی سیاست خارجی ژی جینپینگ، رهبر چین تلقی می شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ - ۰۹:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/یزد اسفندآباد مرکز دهستان اسفندار در بخش بهمن ابرکوه است که وجود راه های فرعی جاده ابریشم و ادویه، قدمت حفر قنوات منطقه، همچنین کشف چندین اثر از قبیل اشیا به دست آمده که هنر دست دوره های اشکانی، ساسانی یا ایلخانی است، قدمت روستا را به این دوران نسبت می دهد.
دیار میرزا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ - ۲۳:۰۵    
مشاور امور اجرایی مجمع جهانی شهرهای جاده ابریشم کاندیدای شورای شهر رشت شد.
مرکز بین المللی مطالعات صلح   ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ - ۰۸:۲۴    
مریم وریج کاظمی پژوهشگر ژئوپلیتیک ابتکار کمربند و جاده چین در اکتبر 2013 ، توسط رئیس جمهور شی جین پینگ، استراتژی جدید توسعه اقتصادی جهانی (کمربند اقتصادی جاده ابریشم و جاده ابریشم دریایی قرن 21) ...
روزنامه ابتکار   ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ - ۰۰:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
در سال 1600 نقطه ثقل اقتصاد جهان در نقطه ای در غرب چین و شمال هند بود، آن زمان که تولید ناخالص جهان بیشتر در شرق بود تا غرب (البته شاید تصورش سخت باشد) اما به لحاظ ترکیب جمعیتی، پتانسیل ها و توالی جاده ابریشم شاهد این امر بودیم. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۲۰ - ۱۴:۵۹   + ۵ سایت دیگر  
معاون میراث فرهنگی کشور در دیدار با معاون وزیر امورخارجه ازبکستان راه اندازی تورهای گردشگری بین دو کشور در حوزه نوروز و جاده ابریشم و بازدید از آثار تاریخی مرمتی را پیشنهاد کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۲۰ - ۰۹:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
بزرگترین پروژه آزادراهی کشور به نام غذیر راه اندازی شده است.
صدا نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۹ - ۱۱:۳۸   + ۵ سایت دیگر  
ایران در رده دوازدهم اولویت چین در احیای جاده ابریشم است بنابراین برای استفاده از مزایای جاده ابریشم باید قوانین خود را برای تسهیل در تجارت و سرمایه گذاری مشترک اصلاح کنیم و وارد مجامع بین المللی و منطقه ای شویم. ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۲/۱۹ - ۰۷:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
مشهد- خراسان رضوی با قرار گرفتن در مسیر جاده ابریشم از دیرباز پل ارتباطی میان شرق و غرب و راه ورود ادویه بین شمال و جنوب و در آسیای میانه و اقیانوس هند و اروپا بوده و ارتباط دهنده آسیای میانه و کشورهای خلیج فارس است، این بخشی از یادداشت حامد پودینه کارشناس اقتصادی برای بازار است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۱۷:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
دبیر کل اتاق بازرگانی تهران با اشاره به اینکه اجرای طرح احیای جاده ابریشم موجب بهبود تجارت و صادرات ایران خواهد شد، گفت: با این حال تلاش هایی می شود تا مزیت ایران در مسیر جاده ابریشم حذف شود.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۱۷:۱۷    
ایران امروز وارث یکی از کهن ترین سنت های هنر و صنایع دستی با قدمتی بیش از هزار سال است. استقرار ایران کهن در بین دو شاهراه تجارتی جاده ابریشم و اقیانوس هند موجب شده تا هنرمندان و پیشه وران این خطه تأثیر عمیقی بر فرهنگ، هنرها و هنرمندان دور و نزدیک خود داشته باشند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۱۷:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
یک استاد دانشگاه گفت: شاید به جرات بتوان گفت که نمی توان کشوری مثل ایران پیدا کنیم که دچار چالش بین المللی باشد پس همکاری با ایران در مسیر احیای جاده ابریشم با چالش و ریسک همراه است .
ایبنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۱۶:۲۴   + ۴ سایت دیگر  
چین متعهد می شود تا با توسعه مسیرهای حمل و نقل قطب شمال جاده ابریشم قطبی بسازد.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ - ۱۷:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
به گفته دولت چین، هدف آینده این پروژه بنیان نهادن یک سیستم اقتصادی باز در سطح بالا، ارتقاء کیفیت توسعه پروژه و ایجاد شبکه منطقه آزاد تجاری با استاندارد بالا در جهان است. ایران به عنوان یک کشور مهم در امتداد جاده ابریشم و پروژه یک کمربند یک جاده با منابع طبیعی غنی و مزایای [...]
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۰۷:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان شمالی خراسان شمالی یکی از استان هایی است که بیشترین کاروانسراها را در مسیر جاده ابریشم در شاخه جرجان –نیشابور دارد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۶:۱۵   + ۹ سایت دیگر  
روستای تاریخی و کهن بیابانک در 29 کیلومتری جنوب غربی شهر سمنان و شش کیلومتری جنوب شرقی شهر سرخه واقع شده است. روستای کهن بیابانک به دلیل قرارگرفتن بر سر راه مهم فرهنگی تجاری ابریشم و واقع شدن در حاشیه کویر استان سمنان ...