جمعه ۱۵ اسفندساعت ۱۶:۳۷Mar 2021 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «باکو»

ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۲۲:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
باکو – ایرنا – " الهام علی اف " گفت : جمهوری آذربایجان، ترکیه و ایران در مورد اجرای طرح های حمل ونقل در منطقه موضع مشترکی دارند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۶:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
باکو – ایرنا – در دیدار امروز (پنجشنبه) " سید احمد حسینی " سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در نخجوان و " ماییس علی اف " وزیر محیط زیست و منابع طبیعی جمهوری خود مختار نخجوان همکاری های فیمابین در حوزه های زیست محیطی و منابع طبیعی بررسی شد.
صدا نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۱:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
پاشینیان که به طور کلی مخالف رابطه با روسیه بوده و پس از نبردهای سال 2020 در برابر آذربایجان، تن به توافق با باکو داد اکنون مورد حمایت ترکیه قرار گرفته و علاوه بر ترکیه، آذربایجان نیز از روی کار آمدن نظامیانی که توافق فوق را لکه ننگ ارمنستان می دانند بسیار ناخشنود خواهد بود. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۹:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
باکو - ایرنا – " نادم رضا " رییس ستاد مشترک ارتش پاکستان و هیات همراه روز چهارشنبه در قالب سفر چهار روزه به جمهوری آذربایجان با " الهام علی اف " و " ذاکر حسن اف " رییس جمهوری و وزیر دفاع این کشور دیدار کردند .
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۵:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
یک هیئت بلند پایه نظامی پاکستان وارد جمهوری آذربایجان شده است.
بولتن نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۰:۴۵    
در پی تاکید الهام علی اف ، رییس جمهوری آذربایجان بر ساخت روستاها و شهرهای "هوشمند" در مناطق بازپس گرفته شده قراباغ، رسانه های جمهوری آذربایجان از طبیعی بودن حواله شدن ساخت این شهرها و روستاها به رژیم صهیونیستی خبر می دهند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۰:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
باکو –ایرنا – موسسه دولتی بیمه درمانی اجباری جمهوری آذربایجان گزارش داد که تدارک واکسن کرونا از طریق نهاد هماهنگ کننده تلاش های جهانی برای دسترسی کشورها به واکسن کرونا ( برنامه کواکس) به این کشور به تاخیر افتاده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۰۹:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
سازمان امنیت غذایی جمهوری آذربایجان افزایش خطر شیوع آنفلوانزای مرغی در این کشور را اعلام کرد.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۳:۱۱   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، خبرگزاری ترند جمهوری آذربایجان در مصاحبه اختصاصی با سید عباس موسوی سفیر جمهوری اسلامی ایران در باکو نظر او را درباره روابط دو کشور به ویژه بعد از آتش بس در منطقه قره باغ کوهستانی جویا شد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۱:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
سفیر ازبکستان در باکو و وزیر کشاورزی آذربایجان چشم انداز گسترش همکاری های دو کشور در زمینه کشاورزی را بررسی کردند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۰:۳۱   + ۷ سایت دیگر  
سفیر ایران در آذربایجان در گفت وگو با شبکه ترند در خصوص همکاری مشترک تهران و باکو توضیحاتی ارائه کرد.
افکار نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۰:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
سفیر جمهوری اسلامی ایران در باکو حجم روابط تجاری ایران و جمهوری آذربایجان را مطلوب ندانست و گفت: توافق شده تا بزودی شبکه برق ایران، جمهوری آذربایجان و روسیه به یکدیگر متصل و امکان بهره برداری از برق مازاد این کشورها برای طرف های دیگر فراهم شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۳:۵۲   + ۶ سایت دیگر  
باکو – ایرنا – سفارت جمهوری اسلامی ایران در باکو روز دوشنبه گزارش رسانه های جمهوری آذربایجان به نقل از یک رسانه کشور ثالث مبنی بر اینکه " ایران اطلاعات ارتش جمهوری آذربایجان را به ارمنستان منتقل کرده است" ، تکذیب کرد .
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۳:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
قم – ایرنا – سفیر جمهوری اسلامی ایران در باکو با اشاره به مواضع شجاعانه رهبر معظم انقلاب در 17 ربیع در دفاع وحمایت از آزادسازی قره باغ گفت: این سخنان ارزش و تاثیر راهبردی فراوانی داشت که مورد استقبال گسترده مردم و مسئولان جمهوری آذربایجان قرار گرفت.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۱:۱۲   + ۱۰ سایت دیگر  
حوزه/ دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: برای آزادسازی آذربایجان از چنگال تزارها، هزاران مرد ایرانی شهید شده اند و شاهد این موضوع در قبرستان باکو قابل ملاحظه است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۰:۵۵    
کاسپی اعلام کرد: فرصت های جدید تجاری و حمل ونقل برای تهران و باکو در حال باز شدن است.
پانا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۰۹:۱۲    
تهران (پانا) - کامران رسول زاده خواننده موسیقی پاپ، شاعر و ترانه سرا معتقد است شعر امروز دستخوش بی پشتوانگی و مطالعه کم شده است و این در حالی است که در کشورهای همسایه ای چون باکو با ترجمه آثار درخشان کلاسیک و معاصر ادبیات فارسی برای اشاعه اندیشه نهفته در ادبیات کهن ما در بین مخاطبان ادبیات بهره می ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۰۶:۰۳    
جمهوری آذربایجان خواستار پایان یافتن استقرار نیروهای ارمنی در اراضی آذربایجان شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۹:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
رئیس جمهور جمهوری آذربایجان با اشاره به دوستی و مودت بین باکو و مسکو از ساخت و تجهیز امور زیر بنایی این کشور از سوی شرکت های روسی سخن گفت.
بولتن نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۵:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
معاون نخست وزیر روسیه از برگزاری نشست سه جانبه ای میان مسکو، باکو و ایروان با محوریت تحولات قره باغ خبر داد.
رایزنی فرهنگی کشورمان در باکو و آکادمی علوم آذربایجان در پی نام گذاری سال 2021 در جمهوری آذربایجان تحت عنوان نظامی گنجوی ، همکاری های مشترک فرهنگی را شروع می کنند. ...
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۰۱:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
وزارت خارجه جمهوری آذربایجان، ارمنستان را به انتقال نظامیان به منطقه قره باغ کوهستانی از طریق گذرگاه لاچین متهم کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۲۳:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
وزارت خارجه جمهوری آذربایجان، ارمنستان را به انتقال نظامیان به منطقه قره باغ کوهستانی از طریق گذرگاه لاچین متهم کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۲۲:۴۵   + ۶ سایت دیگر  
باکو – ایرنا – وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان روز شنبه در بیانیه ای ارمنستان را به نقض توافقات سه جانبه 20 آبان ماه گذشته روسای جمهوری آذربایجان ، روسیه و نخست وزیر ارمنستان در باره پایان جنگ و آتش بس در قره باغ ، متهم کرد .
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۶:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
نماینده مجلس جمهوری آذربایجان با تاکید بر اهمیت همکاری های منطقه ای و رویکرد باکو در قبال این موضوع، روابط تجاری ایران، آذربایجان و روسیه را رو به رشد و پویا توصیف کرد.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۵:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
دختر فوتبالیست تبریزی به عنوان اولین لژیونر فوتبال بانوان در لیگ برتر جمهوری آذربایجان، خارج از مستطیل سبز گل کاشت! به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایلنا، سبا سلیمی دختر فوتبالیست تبریزی و نخستین لژیونر فوتبال بانوان کشور در لیگ برتر جمهوری آذربایجان است ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۰۰:۱۷    
دنیای اقتصاد : پس از جنگ قره باغ و عقب نشینی ارمنستانی ها از برخی مناطق آن، ایروان وارد فاز بحران شد. روزنامه نیویورک تایمز حال و هوای این روزهای ارمنستان را مملو از هیاهو و آشوب سیاسی می خواند و نخست وزیر این کشور هم از بیم کودتا در این کشور، نسبت به قریب الوقوع بودن آن هشدار می دهد ...
خانه ملت   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۲۱:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در توئیتی به سفر هیات پارلمانی به جمهوری آذربایجان اشاره کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۱۲:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
در هم تنیدگی منافع ترکیه و جمهوری آذربایجان با روسیه پوتین، نمی تواند دلیلی برای حمایت از کودتا در ارمنستان باشد و تابلوی منافع به ما می گوید؛ استیلای ژنرال ها، نه به نفع اردوغان است و نه علی اف.
پارس فوتبال   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۱۸:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
در هفته هفدهم لیگ آذربایجان ، تیم نفتچی باکو با نتیجه یک بر صفر مغلوب زیرا شد . سامان نریمان جهان در این بازی به طور کامل نیمکت نشین بود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۱۰:۲۰    
جشن زادروز نخستین امام شیعیان حضرت علی (ع) در جمهوری آذربایجان برگزار شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۲۱:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
باکو – ایرنا – "سید احمد حسینی" سرکنسول ایران در نخجوان و "البرز عیسی اف " رئیس دانشگاه دولتی این جمهوری همکاری های دانشگاه و مراکز علمی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خودمختار نخجوان را بررسی کردند.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۴:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
بررسی و تحلیل مقایسه ای رقابت های فوتبال باشگاهی بانوان در دو کشور ایران و آذربایجان در مجله ورزشی از کانال آذری شبکه سحر انجام می شود. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، در این برنامه 50 دقیقه ای، صبا سلیمی ملی پوش فوتبال بانوان ایران و عضو فعلی تیم فوتبال باشگاهی مارشال باکو در کشور آذربایجان ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۰:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
باکو - ایرنا - شرایط آب و هوا در جمهوری آذربایجان از دیشب (سه شنبه شب) تغییر یافته و با بارش برف و سرمای شدید در سراسر این کشور همراه بوده است .
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۲۰:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
باکو – ایرنا – ستاد عملیاتی هیات دولت جمهوری اذربایجان برای مقابله با کووید -19 در گزارشی از افزایش موارد ابتلای روزانه در 24 ساعت اخیر در مقایسه با روزهای قبلی در این کشور خبر داد .
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۶:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
باکو – ایرنا – مجلس ملی جمهوری آذربایجان روز سه شنبه توافقنامه امضا شده میان این کشور و ترکمنستان درباره توسعه مشترک میدان نفتی "دوستلیق " در دریای خزر را تصویب کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۳:۳۴   + ۱۱ سایت دیگر  
باکو - ایرنا - پس از رای اعتماد پارلمان، سالومه زورابیشویلی رییس جمهوری گرجستان امروز (سه شنبه) با صدور فرمانی ایراکلی گاریباشویلی را به سمت نخست وزیری این کشور منصوب کرد .
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۳:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
باکو – ایرنا – پلیس ویژه گرجستان صبح امروز در عملیاتی " نیکا ملیا " رهبر بزرگترین حزب " جنبش اتحاد ملی " مخالف دولت فعلی تفلیس را بازداشت کرد. بازداشت ملیل به گفته بیشتر ناظران گرجستان را در آستانه تنش های سیاسی دیگر قرار داده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۲:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پرویز غیاثی خبرنگار سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از باکو، افزایش حضور جوانان در فضای مجازی زنگ خطری جدی برای خانواده ها در جمهوری آذربایجان است. کد ویدیو دانلود فیلم اصلی وصاله امیر اصلان اف – روانشناس شهروند - جمهوری آذربایجان ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۰:۲۴   + ۶ سایت دیگر  
باکو اعلام کرده که طی 5 تا 7 سال آینده قصد خرید تسلیحات نظامی از رژیم صهیونیستی به ارزش 2 میلیارد دلار را دارد که این موضوع واکنش هایی در منطقه به همراه داشته است.
بولتن نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۹:۴۰    
ناطق جعفرلی کارشناس سیاسی آذربایجانی گفت: اروپا و آمریکا همواره از نظر اقتصادی و سیاسی از پروژه های تاناپ و تاپ حمایت کرده اند.
برترین ها   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۳:۱۳   + ۵۱ سایت دیگر  
خبرگزاری ایلنا: مهاجم سابق ماشین سازی با عقد قراردادی به تراکتور پیوست پیمان بابایی با عقد قرارداد رسمی به جمع شاگردان رسول خطیبی ملحق شد. پیمان بابایی در نیم فصل نخست در تیم ماشین سازی حضور داشت و 6 گل برای این تیم به ثمر رساند. وی سابقه حضور در تیم سومقاییت باکو را نیز در کارنامه اش دارد ...
55آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۲۱:۲۰    
جعفر سلمان نژاد: جنگی که در ششم مهر 1399 بین ارمنستان و دولت باکو آغاز شده بود به همراه فرایند های ژئوپلیتیک خود، وضعیت نگران کننده ای را در منطقه حاکم کرده و تهدید های معطوف به آن در بلند مدت متوجه امنیّت ملی جمهوری اسلامی ایران نیز خواهد بود ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۰۹:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
معاون رئیس جمهور ترکیه گفت: آنکارا و باکو در خصوص تدوین و اجرای یک برنامه عملیاتی مشترک از جمله 138 توافق مختلف که روابط دوجانبه را گسترش خواهد داد، به توافق رسیدند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۱۹:۱۶   + ۵ سایت دیگر  
باکو –ایرنا - دومین آزمون سنجش مهارت های زبان فارسی (سامفا) ) ویژه فارسی آموزان در سراسر جهان روزجمعه همزمان در داخل و خارج از کشور با همکاری وزارت علوم ، تحقیقات و فن آوری و سازمان سنجش آموزش کشور در رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در گرجستان طی دو نوبت صبح و عصر برگزار شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۰۰:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
باکو - ایرنا - "مجتبی ذوالنور" رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی و هیات همراه روز پنجشنبه در قالب سفر یک روزه به جمهوری خودمختار نخجوان از محل خطوط ارتباط ریلی ایران با این منطقه بازدید کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۲۳:۴۲   + ۱۰ سایت دیگر  
باکو - ایرنا - "مجتبی ذوالنور" رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ایران و هیات همراه روز پنجشنبه با "واصف طالب اف" رییس مجلس عالی جمهوری خودمختار نخجوان دیدار و گفت وگو کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۲۳:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
باکو - ایرنا - همزمان با دیدار روز پنجشنبه "مجتبی ذوالنور" رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی و نمایندگان همراه از جمهوری خودمختار نخجوان ، میزگرد بررسی تحولات قفقاز در سالن اجتماعات سرکنسولگری ایران در نخجوان برگزار شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۶:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
باکو – ایرنا – سفر هیات مجلس شورای اسلامی ایران در راس "مجتبی ذوالنور" رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به باکو بازتاب گسترده در رسانه های جمهوری آذربایجان داشت.