سه شنبه ۱۶ خردادساعت ۰۰:۴۲Jun 2023 6
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آلودگی آب»

آنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۶:۴۵    
متخصصان داخلی موفق شدند برای حفظ محیط زیست جاذب هایی با قابلیت حذف آلودگی های آب تولید کنند.
برترین ها / شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۰:۰۷   + ۱۸ سایت دیگر  
دادستان ایلام گفت: قطع یقین نمی توان گفت؛ مسمومیت برخی شهروندان مربوط به شیوع یک ویروس است یا آلودگی ناشی از آب شرب
برترین ها / بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۲۱:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
رنگ سبز آب در کانال های شهر ونیز سبب نگرانی مردم و مسئولان شده است. آتش نشانی ونیز و اداره محیط زیست شهر دست به آزمایش این محلول زده اند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۲:۴۰   + ۲۰ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو گفت: میزان کدورت آب چشمه کوهرنگ با انتقال آب به تصفیه خانه ای در 15 کیلومتری شهرکرد کاهش یافت.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۰:۳۲    
مشکلات اقلیمی سیستان و بلوچستان بر کسی پوشیده نیست و چند دهه ای می شود که هموطنان مان در این استان با معضل کمبود و آلودگی آب دست به گریبان هستند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۰:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
در حالی که اقیانوس ها نرخ بی سابقه کاهش اکسیژن به دلیل تغییر اقلیم، آلودگی آب ها و ورود فاضلاب به آنها را تجربه می کنند، پژوهشگاه اقیانوس شناسی به منظور ارائه هشدارهایی درباره وضعیت اقیانوس ها سلسله کارگاه های علمی را به مناسبت روز جهانی اقیانوس ها برگزار می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۷:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
طبق اعلام روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد در نمونه برداری های متعدد کدورت آب شهرکرد و شهرهای اطراف بیش از حد مجاز بوده اما آزمایش ها تا کنون مشاهده آلودگی آب را گزارش نکرده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۵:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
شهرکرد_امام جمعه شهرکرد گفت: مسئولین باید هرچه سریعتر آلودگی آب آشامیدنی برخی نقاط چهارمحال و بختیاری را حل کنند.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۳:۰۳    
آخرین پیگیری های حقابه هیرمند، ادعاها بی مبنا پیرامون آلودگی آب های ژرف، نقش بی بدیل موزه ها در حفظ تنوع زیستی، مشاهده "یوزپلنگ" در خراسان رضوی پس از 11 سال و ارزش گذاری 80 درصد مناطق تحت پوشش سازمان محیط زیست تا پایان سال را در بسته خبری محیط زیست ایمنا بخوانید.
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۳:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دزفول با تاکید بر اهمیت حفظ محیط زیست و منابع طبیعی، گفت: شرکت صنعتی خمیر مایه این شهرستان یک ماه مهلت دارد تا نسبت به انجام امور پیشگیرانه در راستای رفع مشکلات زیست محیطی، اقدامات لازم را انجام دهد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۶:۴۵    
دبیر ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان آب، انرژی گفت: در زمینه آب های ژرف، رد کردن بدیهیاتی که با یک آزمایش ساده، قابل اثبات است و طرح موضوعاتی مثل آلودگی آب های ژرف به عناصر سنگین و طرح گسترده آن در افکار عمومی، مشخص نیست که با چه اهدافی صورت می گیرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۱:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
قله شاهوار ، میراث طبیعی ایران که در استان سمنان قرار گرفته، یکی از مهم ترین زیستگاه های قوچ اوریال است که انفجارهای متعدد برای استخراج سنگ بوکسیت و جاده کشی های متعدد، علاوه بر تخریب پوشش گیاهی و زیستگاه جانوران، فرسایش خاک و افزایش ریزگرد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۱۰:۵۴   + ۲۸ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام، در ارتباط با آخرین وضعیت مسمومیت شهروندان بدره ای در ایلام گفت: این مسمومیت ها ناشی از آلودگی آب شُرب نیست.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۱:۳۲   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران موضوعاتی همچون ورود غیر مجاز دام و بیش از توان منطقه و مرتع، گردشگری غیر مسئولانه، شکار غیر مجاز، تغییر کاربری و ساخت و سازهای احتمالی و آلودگی آب را از جمله تهدیدات اساسی برای پارک ملی لار عنوان کرد.
تلنگر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۶:۰۹    
در سال های اخیر که آلودگی آب به بالا ترین میزان خود رسیده است، دستگاه تصفیه آب خانگی عضوی ثابت در اکثر خانه ها شده است. آبی که از طریق سیستم لوله کشی شهری به دست ما می رسد کیفیت مطلوبی ندارد و آلودگی های شیمیایی و خطرناکی دارد که برای سلامتی انسان مضر هستند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۳:۳۵   + ۱۱ سایت دیگر  
تحویل سفتی باکس مخصوص پسماند ویژه و باتری های مستعمل در مراکز فرهنگی و مدارس گفت: با توجه به وجود چندین ماده سمی در باتری ها و خطرناک بودن رها سازی این نوع پسماند در طبیعت و آلودگی آب و خاک و محیط زیست ، مخازن کوچک مخصوص باتری های قلمی(سفتی باکس) در نواحی ششگانه و مدارس وسرای محلات توزیع شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ - ۰۸:۵۹    
رییس اداره حفاظت محیط زیست رودبار گفت: دفع نادرست و عدم مدیریت صحیح پسماند موجب آلودگی آب و خاک و همچنین مشکلات بهداشتی برای شهروندان می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۲۱:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
کرج- بخشدار مرکزی کرج با اشاره به ارسال نامه از سوی شبکه بهداشت غرب کرج در خصوص عدم وجود کلر آزاد در آزمایشات آب شرب روستاها گفت: آلودگی آب شرب روستاهای بخش مرکزی کرج پیگیری می شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۱۴:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: مقالات بسیاری تاثیر فلزات سنگین و آلودگی هوا و آب در ناباروری را اثبات کرده اند و نباید مجددا به موازی کاری و تحقیقات دوباره در اینباره دست زد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۱۵ - ۱۰:۳۷    
سال گذشته آزمایشگاههای تصفیه خانه های آب اهواز به دستگاه های الکترونیکی برای مقابله با آلودگی آب در فصل گرم تجهیز شده اند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۱۴ - ۱۶:۱۴    
بگفته رئیس مرکز بهداشت و درمان شهرستان لنده آب قنات این شهر به خاطر آلودگی بالا غیر قابل مصرف است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۰۵ - ۱۳:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر پسماند سازمان حفاظت محیط زیست گفت: بحث شیرآبه ها بسیار خطرناک تر از مقداری است که جاری می شود چرا که بخش زیادی از آن نیز به داخل زمین نفوذ کرده و آب های زیرزمینی را آلوده می کند.
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۲/۰۳ - ۱۴:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
بهرام دلفان،رییس دانشگاه علوم پزشکی لرستان: آزمایشات سه روز گذشته نشان می دهد که آب خرم آباد به لحاظ باکتری، نیترات، نیتریت، سولفات و آهن فلوراید مشکلی ندارد، اما قابل خوردن نیست. البته کدورت همچنان وجود دارد، این آب هم قابل خوردن نیست. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۰۱ - ۱۰:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین گفت: با نمونه برداری های انجام شده در سال گذشته مشخص شد 33 رستوران بین راهی آب آشامیدنی آلوده دارند که 10 رستوران پلمب شد.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۲/۰۱/۳۰ - ۱۲:۵۴    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان چهارمحال و بختیاری ؛ دکتر احمدی اظهار داشت: در اوایل دولت سیزدهم 200 روستای چهارمحال و بختیاری با تانکر آبرسانی می شدند که همواره دغدغه حوزه بهداشت بوده که با تلاش های جهادی استاندار، هم اکنون این تعداد به کمتر از 50 روستا کاهش یافته است. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۸ - ۱۲:۴۳    
ایسنا/اصفهان به تازگی، پژوهشگران دانشگاه ایالتی اورگن (Oregon State University)، یک کاتالیزور دو منظوره برای تصفیه آب آلوده و تولید هیدروژن ساخته اند. با توجه به اینکه آلودگی آب یک چالش بزرگ جهانی محسوب می شود و هیدروژن یک سوخت پاک و تجدیدپذیر به شمار می رود، این پروژه از اهمیت بسزایی برخوردار است.
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۲۸ - ۱۰:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
سال هاست که رودخانه مرزی ارس زیر بار پروژه های آبی ترکیه و سدسازی متعدد قد خم کرده و هر روز کم آب و کم آب تر می شود. طبق آخرین آمار منتشر شده از سوی کمیسیون توسعه پایدار اتاق ایران ...
شیرازه   ۱۴۰۲/۰۱/۲۴ - ۰۹:۵۱    
فرماندار شهرستان قیروکارزین بر اتخاذ تدابیر لازم جهت عدم آلودگی چاه های آب شرب شهرستان تاکید کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۱ - ۰۳:۵۶   + ۲۴ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان رئیس پارک ملی دز با اشاره به وضعیت گوزن های زرد ایرانی در این پارک، گفت: آلودگی آب رودخانه دز در پی ورود پساب کارخانه های همجوار به رودخانه، مشکلی است که گوزن های زرد ایرانی پارک ملی دز را تهدید می کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۱۱:۲۴    
شهروندان آمریکایی برای خرید بطری های آب معدنی در ایالت پنسیلوانیا در پی آلودگی آب آشامیدنی به علت نشت مواد شیمیایی به فروشگاه ها هجوم بردند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۲۲:۱۶    
زیرساخت های لیبی به آسانی قربانی جنگ شده است ، مشکلات کم آبی و آلودگی آب آشامیدنی در این کشور مردم لیبی را با معضل بزرگی روبرو ساخته است .
کاماپرس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۴:۴۵    
روزانه دو میلیون تن فاضلاب و سایر زباله های مایع به منابع آب جهان می ریزد. آب آلوده سالانه بیش از همه انواع خشونت ها و مشکلات، از جمله جنگ، جان مردم را می گیرد ...
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۳:۳۵   + ۱۲ سایت دیگر  
معاون امور جنگل سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور گفت: اجرای طرح کاشت یک میلیارد درخت در کشور می تواند از بروز و ظهور معضلات زیست محیطی مانند ریزگردها، افزایش گازهای گلخانه ای، آلودگی آب و خاک با فلزات سنگین و فرسایش خاک جلوگیری کند . ...
آنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۰:۲۵    
در پی تصمیم دولت ژاپن مبنی بر رهاسازی پساب هسته ای نیروگاه آسیب دیده فوکوشیما به اقیانوس آرام، کارشناسان نسبت به آلودگی آب های این منطقه و بروز سرطان هشدار دادند.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۰۳:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، این روزها مردم با خانه تکانی به استقبال بهار رفته اند و میزان استفاده از مواد شوینده نیز افزایش یافته است این درحالیست که مسوولان و فعالان محیط زیست نسبت به تبعات زیست محیطی افراط در مصرف این مواد هشدار داده اند. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۴:۰۴    
شهروند خبرنگار ما با ارسال فیلمی ازمشکلات آلودگی آب در زمین های کشاورزی شهرستان یاسوج گلایه کرد.
خوزنیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۹:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
آلودگی آب رودخانه دز در مقطع شهر دزفول معاون تلفیق و امور تنظیم گری شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: در حوزه آلاینده های آب و خاک قوانین بازدارنده ای در کشورمان وجود ندارد و این مسئله مشکلاتی را به وجود آورده است. ...
روزنامه همدان پیام   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۰۹:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
یوشانلو روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان رزن بوده که براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال 1395، جمعیت آن 329 نفر شامل 103 خانوار بوده است. به تازگی اهالی این روستا نسبت به آلودگی آب این روستا به سبب فرسودگی شبکه ...
اینتیتر   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۰۹:۰۳   + ۶۳ سایت دیگر  
به گزارش اینتیتر به نقل از ایسنا، حدود هشت هکتار از زمین 48 هکتاری تپه سرخه لواسان که جزو اراضی ملی محسوب می شود توسط برخی افراد تصرف شده بود که آن را به آرامستان تبدیل کرده بودند ...
سینا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۲۰:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
آرسنیک یکی از عناصر سمی است که به فراوانی در پوسته زمین یافت می شود؛ این عنصر سمی یکی از مقصران اصلی آلودگی منابع آب آشامیدنی و طبیعی، محسوب می شود. ...
زومیت   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۲۲:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
خودروهای برقی با وعده ی کاهش آثار تغییرات اقلیمی از راه رسیدند، اما آیا در رسیدن به این دستاورد موفق بوده اند؟ تحلیلگران دیدگاه جالبی دارند. سال ها پیش برای اولین بار از خودروهای برقی سخن به میان آمد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۲۷ - ۱۵:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
خادم ثامنی: سوزاندن زباله های پلاستیکی و لاستیکی در شرایط غیر استاندارد، علاوه بر منتشر کردن فلزات سنگین در هوا، سبب فرونشست زمین و آلودگی آب های سطحی و زیرزمینی می شود.
سینا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۱۸:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
امروزه بسیاری از کشورهای جهان از منابع آب زیر زمینی جهت مصارف مختلف شهری و کشاورزی و حتی صنعتی استفاده کرده و در این میان موضوع پالایش و میکروب زدایی این آب ها دارای اهمیتی بسیار زیاد است. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۰۷:۴۳    
ایسنا/مازندران نخستین واحد آزمایشگاه سنجش آلودگی های آب، هوا و خاک در محل اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آمل راه اندازی و فعال شد.
سلام نو / فرارو   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۲:۵۵   + ۸ سایت دیگر  
احمدرضا محمدی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب چهارمحال و بختیاری، درباره علت قطعی آب در برخی مناطق شهرکرد توضیحاتی داد.
کاشف اسرار   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۹:۴۲   + ۷ سایت دیگر  
کاشف اسرار – رئیس مرکز تحقیقات بیماری های گوارش و کبد گیلان ، تصریح کرد : معضلات ناشی از آلودگی آب استان طی 15 سال اخیر به دنبال واردات سموم از رده خارج و غیر استاندارد آفت کش های کشاورزی از کشوری با جمعیت بالا در قاره آسیا می باشد که به خورد ملت داده شده و سبب شیب تند شیوع انواع سرطان ها علی ...
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۵:۰۱   + ۶ سایت دیگر  
عضو کارگروه سلامت در بلایا و فوریت های دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: بلایای طبیعی مانند سیل می تواند آلودگی میکروبی آب های سطحی را به میزان قابل توجهی افزایش دهد، همچنین شوری و آلودگی آب از دیگر پیامدهای این بلایا محسوب می شود.
پایگاه خبری تحلیلی گرو   ۱۴۰۱/۱۰/۱۹ - ۰۹:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
رئیس اداره حفاظت محیط زیست نهاوند گفت: از ابتدای سال به 66 واحد تولیدی و خدماتی شهرستان اخطاریه های پسماند، آلودگی آب و آلودگی هوا ابلاغ شده است.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۰/۱۸ - ۱۵:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
یزد از جمله استان هایی است که علاوه بر عدم توسعه متوازن، از مشکلات زیستی و حیاتی نظیر آلودگی آب و هوا و مسائل زیست محیطی رنج می برد و این مسائل با وجود وعده های مکرر برطرف نشده است.
فرتاک نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۱۷ - ۱۹:۴۱    
سارا حسین پور درخصوص میکروب معده، اظهار کرد: یکی از شایع ترین دلایل مراجعه به درمانگاه بیماری های داخلی، مشکلات گوارشی است که بخش عمده از این مشکلات نیز مربوط به معده بیماران و در راس آن سوءهاضمه است، در حقیقت به هر احساس ناخوشایندی که فرد به دنبال خوردن وعده غذایی خود داشته باشد ...