سه شنبه ۱۱ مهرساعت ۱۵:۱۸Oct 2023 3
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «شورای عالی انقلاب فرهنگی»

رادیو ایران   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۲۱:۰۱    
به گزارش شبکه رادیویی ایران، سیدجلال موسوی مدیر کل دفتر تدوین راهبردی اسناد و سیاست های آموزش و پرورش ستاد علم و فناوری دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی در برنامه ایران امروز درباره مصوبات جدید کنکور 1403گفت: طبق آمار روانشناسان ...
سیتنا   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۵:۵۵   + ۱۰ سایت دیگر  
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: تدوین سیاست در موضوع هوش مصنوعی را شورای عالی انقلاب فرهنگی آغاز کرده است و این سند باید ذیل سند مهندسی فرهنگی و سند نقشه جامع علمی کشور طراحی شود و این شورا هم باید این سند را با شیوه حکمرانی شبکه ای یعنی مشارکت تمام ذی نفعان تدوین کند که البته همین شیوه ملاک عمل ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۳:۴۱   + ۵۸ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رییس جمهور و رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی ماده واحده تشکیل سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور را که به صورت یک سازمان مستقل زیرنظر رییس جمهور تشکیل خواهد شد، برای اجرا ابلاغ کرد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۳:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
حجت الاسلام حسینی از آغاز هفته وقف از دهم مهرماه با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی خبر داد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۲:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه قم طی پیامی به رئیس جمهور ضمن تشکر از پیشنهاد سید ابراهیم رئیسی برای قرار گرفتن علوم انسانی در کنار علوم پایه و مهندسی در جشنواره جایزه مصطفی خواستار اقدام شورای عالی انقلاب فرهنگی در این زمینه شد.
آنا   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۲:۰۲   + ۲۴ سایت دیگر  
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی از تدوین سند ملی هوش مصنوعی به شیوه حکمرانی شبکه ای و با مشارکت ذی نغعان خبر داد.
چهارمین جلسه کمیسون تخصصی ستاد تعلیم و تربیت با موضوع بررسی وضعیت دانش آموزان ایرانی در مطالعات تیمز و پرلز در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.
ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۱:۲۰   + ۱۲ سایت دیگر  
وزیر علوم، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و رئیس دانشگاه تهران به مناسبت درگذشت محمدرضا رضوان طلب پیام دادند.
فرهیختگان   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۰۴:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
: امروز مراسم اهدای جوایز به برندگان پنجمین دوره جایزه مصطفی(ص) در باغ موزه چهلستون اصفهان برگزار خواهد شد. جایزه ای که اولین بار در سال 1391 با مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی و در قالب بنیاد علم و فناوری مصطفی(ص) پی ریزی شد و توانست به صورت جایزه دوسالانه جای خود را در میان پژوهشگران و دانشمندان ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۸:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: جایزه مصطفی می تواند شبکه ای از افراد را ایجاد کند، شبکه ای که مبتنی بر مرجعیت علمی است.
ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۸:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: تدوین سند ملی هوش مصنوعی کشور، با توجه به اسناد مهندسی فرهنگی و نقشه جامع علمی کشور و با نگاه حکمرانی شبکه ای تدوین می شود.
آنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۸:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
میز تخصصی پیشگیری فرهنگی و اجتماعی مواد مخدر در دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی راه اندازی شد.
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۷:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
پرونده قضایی محسن برهانی در دادگاه ویژه روحانیت مطرح شده است در اطلاعیه دانشگاه تهران آمده است: تعلیق آقای دکتر محسن برهانی توسط هیئت بدوی رسیدگی به تخلفات انتظامی اعضای هیات علمی انجام شده و پرونده قضایی ایشان نیز توسط دستگاه های مسئول متعددی در دادگاه ویژه روحانیت مطرح شده است. ...
پایگاه خبری انتهاج   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۷:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی از تائید انتخاب 8 نفر از رؤسای دانشگاه های کشور و همچنین رؤسای پژوهشگاه های حوزه و دانشگاه، تربیت بدنی و علوم ورزشی و زابل و مرکز آموزش عالی لار خبر داد.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی از تایید انتخاب 8 نفر از روسای دانشگاه های کشور و همچنین روسای پژوهشگاه های حوزه و دانشگاه، تربیت بدنی و علوم ورزشی و زابل و مرکز آموزش عالی لار خبر داد.
دکتر جمیله سادات علم الهدی دبیر ستاد تعلیم و تربیت شورای عالی انقلاب فرهنگی در نشست علمی نخستین جشنواره بین المللی خورشید که با حضور جمعی از اهالی رسانه های داخلی و بین المللی در مشهد مقدس برگزار شد، با تاکید بر اینکه همراه شدن سیاست های رسانه ای در مقابل غول های جهانی مهم است ...
دانستنی آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۵:۱۲   + ۱۵ سایت دیگر  
دانستنی آنلاین: دانشگاه تهران اعلام کرد: تعلیق محسن برهانی ارتباطی به اجرای مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی ندارد و برخی از صحبت های مطرح شده صحت ندارد.
شورای عالی انقلاب فرهنگی   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۱:۱۳    
دکتر باقری نماینده شورای عالی انقلاب فرهنگی در برش های استانی نقشه مهندسی فرهنگی کشور از تدوین بُرش استانی نقشه مهندسی فرهنگی در چهارمحال و بختیاری تا 2 ماه آینده خبر داد.
رادیو ایران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۱:۰۸   + ۱۲ سایت دیگر  
به گزارش شبکه رادیویی ایران، جایزه مصطفی (ص) که اساسنامه آن در سال 1391 به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسید، جایزه ای معتبر در حوزه علم و فناوری و برای ارج نهادن به تلاش های دانشمندان مسلمان است ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۰۹:۱۳   + ۵۲ سایت دیگر  
روابط عمومی دانشگاه تهران نسبت به برخی ادعا های یک استاد تعلیق شده واکنش نشان داد: تعلیق محسن برهانی ارتباطی به اجرای مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی ندارد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۲۰:۳۷   + ۸ سایت دیگر  
مدیر حوزه های علمیه کشور تصریح کرد: در 15 سال گذشته، مصوبه ای از مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر ارائه پیوست فرهنگی توسط سازمان ها، نهاد ها و ارگان های همچنان بدون توجه به فراموشی سپرده شده است.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۹:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
حوزه/مدیرحوزه های علمیه گفت: طی 15سال گذشته، مصوبه ای فراگیر از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی ابلاغ شد که بجز یکی دو مجموعه آنهم به شکل مختصر، هرگز توسط دستگاه ها، نهادها و وزارت خانه علمیاتی نشد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۵:۴۴   + ۵ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- فرهاد رهبر، سیدمهدی قمصری، علی اکبر موسوی موحدی و سیدفضل الله موسوی با ابلاغ رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان عضو پیوسته فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران انتخاب شدند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۴:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان- ایرنا- عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: باید محیطی را فراهم کنیم که همه بتوانند جایگاه خود را بیابند و نقش خود را در آن ایفا کنند.
سینا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۴:۱۳   + ۹ سایت دیگر  
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش یک سیاست کلان در نظر گرفته می شود و به زودی به روزرسانی خواهد شد. به گزارش سیناپرس به نقل از مرکز رسانه و روابط عمومی شورای عالی انقلاب فرهنگی ...
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: خدمات آتش نشانان مصداق بارز ایثارگری برای حفظ جامعه انسانی هستند و لازم است فعالیت های مناسب رسانه ای برای بیان این ایثارگری ها انجام شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۳:۵۵   + ۱۶ سایت دیگر  
چهار استاد دانشگاه تهران با ابلاغ رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان عضو پیوسته فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران انتخاب شدند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۳:۵۳   + ۵ سایت دیگر  
معاون ستاد هوش مصنوعی و رباتیک معاونت علمی با بیان اینکه سند هوش مصنوعی کشور در حال تکمیل است، گفت: سند هوش مصنوعی کشور تا دو ماه آینده به شورای عالی انقلاب فرهنگی ابلاغ می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۲:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
اطلاعیه دبیرخانه شورای سنجش و پذیرش دانشجو در خصوص پذیرش متقاضیان ورود به آموزش عالی در سال تحصیلی 1404-1403 بر اساس مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی منتشر شد.
روند بازار   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۱:۱۵   + ۲۰ سایت دیگر  
ضرایب دروس سوابق تحصیلی برای کنکور سال 1403 اعلام شد. به گزارش روند بازار به نقل از خبرگزاری تسنیم ، با رد مصوبه مجلس درباره کنکور توسط شورای نگهبان طبق اعلام سازمان سنجش، کنکور 1403 طبق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در دو نوبت برگزار می شود ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۰:۲۳   + ۷ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- دبیرخانه شورای سنجش و پذیرش دانشجو در اطلاعیه ای شرایط پذیرش متقاضیان ورود به آموزش عالی در سال تحصیلی 1404-1403 بر اساس مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی را اعلام کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۰۹:۵۶   + ۵۰ سایت دیگر  
اطلاعیه دبیرخانه شورای سنجش و پذیرش دانشجو در خصوص پذیرش متقاضیان ورود به آموزش عالی در سال تحصیلی 1404-1403 بر اساس مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی منتشر شد.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: استفاده از ظرفیت های فعالان مردمی در گروه های مختلف نمایشی، عفاف، کتاب کودک، نوشت افزار، صنایع فرهنگی و دیگر موضوعات در دستور کار شورای عالی انقلاب فرهنگی قرار گرفته است.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۱۸:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال 1379، هفتم مهرماه را به نام روز ملی آتش نشانی و ایمنی نامگذاری کرد، در واقع این روز بهانه ای است تا یاد انسان هایی را که از جان و آسایش خود در راه حفظ جان و آسایش ما می گذرند گرامی داریم؛ آتش نشانان ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۱۶:۵۴    
دکتر ایرج فاضل زاده اردیبهشت 1318 اصفهان، فوق تخصص جراحی عروق، رئیس جامعه جراحان ایران و رئیس سابق سازمان نظام پزشکی ایران، استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، وزیر اسبق فرهنگ و آموزش عالی، وزیر اسبق بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی است ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۱۶:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در پیامی درخشش سرو قامتان ایران اسلامی و کسب قهرمانی تیم ملی والیبال در بازی های آسیایی را برگ زرین دیگری بر افتخارات قهرمانان کشورمان و موجب سربلندی مردم ورزش دوست خواند.
8 صبح   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۰۸:۵۸   + ۲۳ سایت دیگر  
علیرضا منادی سفیدان در گفتگو با پایگاه خبری هشت صبح، در واکنش به اظهارات اخیر رئیس سازمان سنجش مبنی بر اینکه با رد مصوبه اصلاح تبصره 5 ماده 5 قانون سنجش و پذیرش در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور در شورای نگهبان، آزمون سراسری سال 1403 بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار می شود ...
حوزه علمیه خراسان   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۳:۴۱   + ۷ سایت دیگر  
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: رهبران گروه های شیعه و سنی تفاوت دیدگاه در مباحث کلامی و فقهی و احادیث دارند اما از لحاظ اجتماعی و سیاسی در یک جبهه هستند.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۴:۱۴   + ۱۱۵ سایت دیگر  
کنکور سال 1403 بر مبنای مصوبه سیاست ها و ضوابط ساماندهی سنجش و پذیرش متقاضیان ورود به آموزش عالی (پس از پایان متوسطه) و ماده واحده تکمیل و اصلاح موادی از آن، مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار خواهد شد.
صراط نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۳:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون آموزش مجلس بیان داشت: قطعا مجلس شورای اسلامی به مصوبه کنکوری خود اصرار خواهد کرد و اجازه نیز نخواهد داد که شوراهای عالی همچنین شورای عالی انقلاب فرهنگی در وظایف مجلس دخالت کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۳:۲۷    
کنکور 1403 طبق مصوبۀ شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار می شود
افق تهران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۳:۰۶   + ۱۳ سایت دیگر  
اولین و مهم ترین نتیجه ساماندهی نظام پذیرش دانشجو که در سال 1400 به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسیده بود، کاهش اثر مهارت های تستی بود که بازیگران صحنه اقتصاد کنکور را به نوعی از کنکور خط زد.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۲:۱۶   + ۱۰۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور جزئیات ضوابط و مقررات برگزاری آزمون سراسری سال 1403 را تشریح کرد.عبدالرسول پورعباس با اشاره به رد مصوبه اصلاح تبصره 5 ماده 5 قانون سنجش و پذیرش در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور در شورای نگهبان گفت ...
سلام نو / جام جم   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۰۸:۲۸   + ۱۰ سایت دیگر  
گزارش می خوانید از ماجرای اختلاف مجلس و شورایعالی انقلاب فرهنگی بر سر مصوبه کنکوری مجلس که دیروز شورای نگهبان آن را رد کرد. بازی که دانش آموزان قربانی آن هستند.
موج   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۰۹:۴۷    
عضو کمیسیون آموزش مجلس بیان داشت: قطعا مجلس شورای اسلامی به مصوبه کنکوری خود اصرار خواهد کرد و اجازه نیز نخواهد داد که شوراهای عالی همچنین شورای عالی انقلاب فرهنگی در وظایف مجلس دخالت کند.
روزنامه اصفهان زیبا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۰۹:۴۲    
تلاش بهارستان نشین ها برای به تعویق انداختن مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در رابطه با کنکور بالاخره راه به جایی نبرد و با تصمیم شورای نگهبان تیرشان به سنگ خورد.
اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۰۹:۱۹    
آزمون سراسری سال 1403 بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در دو نوبت برگزار می شود که نوبت اول در روز های پنجشنبه و جمعه 6 و 7 اردیبهشت ماه 1403 و نوبت دوم در روز های پنجشنبه و جمعه 7 و 8 تیر ماه 1403 برگزار خواهد شد.