شنبه ۱۸ مردادساعت ۱۰:۵۷Aug 2020 8

جدیدترین‌های «شورای عالی انقلاب فرهنگی»

 
ایکنا   ۲ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
یکی از کارشناسان شورای عالی انقلاب فرهنگی به تشریح برخی فعالیت ها و اقدامات با موضوع غدیر که می تواند این جریان را به انحراف ببرد، پرداخته است.
جماران   ۱۰ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش جماران؛ مهمان این هفته برنامه دستخط حجت الاسلام احمد واعظی رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی بود. مهمترین محورهای این گفتگو بدین شرح است: رهبر انقلاب، دفتر تبلیغات اسلامی را نماد روشنفکری در حوزه می دانند ...
انصاف نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۱۷ - ۲۱:۴۶   + ۹ سایت دیگر  
حجت الاسلام و المسلمین احمد واعظی رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: برخی شخصیت ها در گذشته بودند که رای مردم را به صورتی که در جمهوری اسلامی است را قبول نداشته باشند الان دستکم می توانم بیان کنم بروز و ظهور علنی ندارد که بگوییم کسانی مطرح باشند و مخاطب داشته ...
رسا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۶ - ۱۷:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
کلیسای ارتدکس روسیه در پاسخ به نامه دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به هدف مشترک رهبران دینی برای حفظ زندگی بشر همکاری ادیان را در شرایط کنونی بسیار ضروری دانست.
آنا / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۶ - ۱۴:۰۸   + ۷ سایت دیگر  
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: مسیر کار خبرنگاری در مقابله با جنگ رسانه ای دشمن حتماً جدای از رشادت های میدان های جنگ نظامی نیست و چه بسا خالق ارزش های بزرگتری نیز هست.
دکتر سعید رضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی طی پیامی فاجعه دردناک انفجار بندر بیروت را به مردم شریف و دولت لبنان تسلیت گفت.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۵ - ۱۰:۰۵   + ۱۲ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: مسیر کار خبرنگاری در مقابله با جنگ رسانه ای دشمن حتماً جدای از رشادت های میدان های جنگ نظامی نیست و چه بسا خالق ارزش های بزرگتری نیز هست.
پانا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۵ - ۰۹:۳۴   + ۱۰ سایت دیگر  
تهران (پانا) - مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی درخصوص عضویت رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور در ترکیب اعضای ستاد هماهنگی نقشه مهندسی فرهنگی کشور توسط حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری و رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی ابلاغ شد. ...
روزنامه سیاست روز   ۱۳۹۹/۰۵/۱۴ - ۲۲:۴۷    
معرفی مصوبه شناسنامه مصوبه نام مصوبه: اساسنامه نهاد نمایندگان مقام معظم رهبری در دانشگاهها شماره جلسه تصویب: 324 تاریخ تصویب: 03/12/1372 شماره ابلاغ: 979/دش تاریخ ابلاغ: 11/12/1372 شرح: مقدمه: ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۵/۱۴ - ۱۷:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص انتخاب عضو هیئت امنای فرهنگستان علوم پزشکی ابلاغ شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۵/۱۴ - ۱۲:۳۲    
بهروز جلالی، مدیر دفتر گسترش شعر و ادبیات داستانی، از تغییرات در جایزه ادبی جلال و ارائه بسته پیشنهادی برای تغییرات ساختاری در جوایز ادبی خبر داد.
آنا / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۴ - ۱۴:۳۸   + ۹ سایت دیگر  
علیرغم اینکه شورای عالی انقلاب فرهنگی اعلام کرده بود تا پایان سال 98 با تعیین مدل جایگزین، نسخه ای همیشگی برای کنکور نوشته می شود، با اتمام سال 98 و ورود به سال 99 مسئولان نتوانستند هنوز تصمیم جدی و اساسی بگیرند و رییس سازمان سنجش آموزش کشور نیز با بیان اینکه "کنکور امسال حذف شدنی نیست" آب پاکی را ...
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۵/۱۳ - ۲۱:۵۷    
برترین ها: حسن رحیم پور ازغدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در توئیتی نوشت: چطور گروه های تروریستی را میگیرید، ولی جلوی قاچاق رو نمیتوانید بگیرید؟
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۵/۱۲ - ۱۶:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
حجت الاسلام سعید رضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی بسته هایی آموزشی الکترونیک قدرتمند را راهی برای آموزش قرآن در دوران کرونا عنوان کرد.
آنا / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۱ - ۱۵:۴۰   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس پژوهشگاه قوه قضائیه از آمادگی این پژوهشگاه برای همکاری با دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی در موضوعات آموزشی، فرهنگی و اجتماعی خبر داد.
دکتر حجت الله علم الهدی رئیس پژوهشگاه قوه قضائیه با حضور در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی با دکتر سعید رضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی دیدار و گفتگو کرد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۵/۱۱ - ۱۴:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: در نتصابات دانشگاهی چه دانشگاه آزاد چه دانشگاه دولتی، رفاقت حاکم شده و مشخص نیست که چگونه قانون را اجرا می کنند.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۰۵/۱۰ - ۱۶:۰۲    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از آذربایجان شرقی، دکتر جعفر محسنی، رئیس جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی در جمع خبرنگاران با اشاره به پیشینه تشکیل جهاددانشگاهی ...
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با صدور پیامی درگذشت دکتر بدرالزمان قریب زبان شناس و ایران شناس برجسته و عضو پیوسته فرهنگستان زبان و ادب فارسی را تسلیت گفت.
دانا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۹ - ۰۵:۴۷   + ۶ سایت دیگر  
شورای عالی انقلاب فرهنگی اعلام کرده بود تا پایان سال 98 با تعیین مدل جایگزین کنکور نسخه ای همیشگی برای این موضوع که یکی از با اهمیت ترین موضوعات آموزش عالی است، نوشته می شود، اما با اتمام سال 98 و ورود به سال 99 مسئولان نتوانستند در خصوص این موضوع تصمیم جدی و اساسی بگیرند.
انصاف نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۰۸ - ۲۱:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
حجت الاسلام عاملی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی تأکید کرد: تصمیم گیری در مورد زمان برگزاری کنکور، با توجه به شرایط کرونا و رعایت پروتکل های لازم تنها در صلاحیت ستاد ملی مقابله با کروناست. ...
ایسنا: دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه تعیین تکلیف کنکور تنها در صلاحیت ستاد مقابله با کرونا است، گفت: بنده هیچ پیشنهادی در این باره ارائه نمی کنم و تابع نظر و تشخیص کارشناسی ستاد ملی مبارزه با کرونا هستم. ...
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۸ - ۱۸:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی گفت: دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و هیات رسیدگی به امور مراکز فرهنگی این وزارتخانه برای نهایی سازی ادغام اتحادیه های مردم نهاد قرآنی تجلیل کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۵/۰۸ - ۱۸:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با صدور پیامی درگذشت بدرالزمان قریب زبان شناس و ایران شناس فرهنگستان زبان و ادب فارسی را تسلیت گفت.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۵/۰۸ - ۱۷:۴۲   + ۸ سایت دیگر  
قم - عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی توجه به مسئله ولایت را امری مهم دانست و گفت:مسئله اقتدار امت اسلامی و اهتمام به امور اسلامی و در کانون آن شخصی که دارای این اقتدار باشد مهم است.
شورای عالی انقلاب فرهنگی   ۱۳۹۹/۰۵/۰۸ - ۱۷:۱۰    
پژوهش بررسی ترجیحات والدین در مورد کمیت و کیفیت فرزندان: مطالعه موردی جامعه شهری ایران در بازه 1390-1385 ؛ به کوشش نیلوفر دمنه (مجری طرح) و دکتر فرشاد فاطمی (استاد راهنما) انجام شده که توسط دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال 1393 منتشر شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۵/۰۸ - ۱۶:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
هجمه های فرهنگی به اندازه ای است که رهبری در سخنرانی آذر ماه سال 1392 ضمن دیدار با اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی خطاب به آن ها عنوان کرد: واقع قضیّه این است که کارزار فرهنگی از کارزار نظامی اگر مهم تر نباشد و اگر خطرناک تر نباشد، کمتر نیست؛ این را بدانید واقعاً یک میدان کارزار است اینجا .
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۸ - ۱۵:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی گفت: دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و هیات رسیدگی به امور مراکز فرهنگی این وزارتخانه برای نهایی سازی ادغام اتحادیه های مردم نهاد قرآنی تجلیل کرد.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با صدور پیامی درگذشت دکتر بدرالزمان قریب زبان شناس و ایران شناس برجسته و عضو پیوسته فرهنگستان زبان و ادب فارسی را تسلیت گفت.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۹/۰۵/۰۸ - ۱۴:۱۲   + ۲۲ سایت دیگر  
وزیر آموزش وپرورش در چهارمین جلسه شورای تحول و نوسازی نظام آموزشی کشور گفت: معلم جایگزین همه نداشته ها در تعلیم و تربیت است. به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش ...
معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با اشاره به مجوزهای مقطعی برای جذب نیروی انسانی از سال 1388 به بعد گفت: بر اساس این مجوزها تعداد نیروی زن جذب شده در آموزش و پرورش بیشتر از نیاز بوده است که نشان دهنده این موضوع است که در این مجوزها به ترکیب جنسیتی و نیاز آموزش وپرورش اهمیت داده ...
چهل و نهمین جلسه شورای توسعه فرهنگ قرآنی به ریاست دکتر سعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و رئیس شورای توسعه فرهنگ قرآنی در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.
جلسه چهارم شورای تحول و نوسازی نظام آموزشی کشور به ریاست دکتر سعید رضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد.
روزنامه سیاست روز   ۱۳۹۹/۰۵/۰۷ - ۲۱:۴۷    
معرفی مصوبه شناسنامه مصوبه نام مصوبه: سیاست ها، حدود وظایف و نحوه فعالیت مراکز مجری آموزش های آزاد کشور شماره جلسه تصویب: 483 تاریخ تصویب: 23/05/1380 شماره ابلاغ: 1799/دش تاریخ ابلاغ: 10/06/1380 شرح: ...
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۵/۰۷ - ۲۰:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
فرهاد بشیری ، در واکنش به اظهارنظر یک عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر اینکه احساس ما این است که صاحب دانش و فناوری شدن هنوز دغدغه مدیران نیست و آنها بیشتر به دنبال اجرای یک پروژه هستند که با فناوری و تجهیزات خودمان ساخته نمی شود، گفت: یک مدیر باید جامع الاطراف باشد و به همه مسائل و فرهنگ تعهد ...
شورای عالی انقلاب فرهنگی   ۱۳۹۹/۰۵/۰۷ - ۱۶:۲۸    
جلسه چهارم شورای تحول و نوسازی نظام آموزشی کشور روز دوشنبه 6 مرداد ماه 1399 به ریاست دکتر سعیدرضا عاملی در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۰۷ - ۰۸:۵۵    
رحیم پور ازغدی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تلویحا با قیاس روحانی با بنی صدر راه حل برون رفت از وضعیت فعلی را حضور مدیران جهادی دانست.
دکتر سعید رضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با صدور پیامی درگذشت دکتر مهدی طالب استاد پیشکسوت دانشگاه تهران را تسلیت گفت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۵/۰۶ - ۱۷:۰۱    
چهارمین نشست تخصصی شورای تحول و نوسازی آموزش کشور در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی آغاز شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۵/۰۶ - ۱۶:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
موضوع گنجاندن شاخص های هنر و معماری در کتب درسی در جلسه کمیته فرهنگ و تمدن ایران و اسلام شورای عالی انقلاب فرهنگی بررسی شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۵/۰۶ - ۱۱:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
مسؤول نهاد رهبری در دانشگاه های خراسان شمالی با تأکید بر لزوم اجرای مصوبه 6 مردادماه سال 66 شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: بر این اساس ادغام دانشگاه دخترانه کوثر بجنورد خلاف قانون است و رؤسای دانشگاه ها به عنوان مجری این قانون باید پای بند به مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی باشند.
جامعه الزهرا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۶ - ۱۰:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
خانم آیت اللهی با تصریح بر اینکه جامعه الزهرا باید از اسناد مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی مطلع باشد، بر لزوم کشف استعداد بانوان طلبه در عرصه های مختلف و معرفی بانوان حوزوی شاخص در جامعه تأکید کرد.
جامعه الزهرا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۶ - ۱۰:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
نخستین جلسه مدیران فرهنگی تبلیغی و نمایندگان مجمع طلاب و اساتید جامعه الزهرا علیهاالسلام با رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده شورای عالی انقلاب فرهنگی به صورت وبینار برگزار شد.
جامعه الزهرا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۶ - ۱۰:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
بانو مجتهده گل گیری با اشاره به لزوم ارتباط بیشتر شورای عالی انقلاب فرهنگی با حوزه های علمیه، گفت: امروز مشکل ما نداشتن طلاب توانمند در عرصه های مختلف حوزه بانوان نیست، ما باید راهکارهایی بیابیم و طراحی ها و خلاقیت هایی داشته باشیم که بتوانیم بدون تبلیغات لسانی و زبانی در جامعه نفوذ داشته باشیم.
حامیان ولایت   ۱۳۹۹/۰۵/۰۶ - ۰۹:۲۸   + ۱۴ سایت دیگر  
محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در حکمی الهام آزاد، نماینده مردم نایین و خوروبیابانک را به عنوان عضو شورای فرهنگی و اجتماعی زنان و خانواده شورای عالی انقلاب فرهنگی انتخاب و معرفی کرد. در بخشی از حکم محمدباقر قالیباف خطاب به الهام آزاد آمده است: ...
در این مراسم علاوه بر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت الاسلام سعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و حجت الاسلام والمسلمین محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی نیز حضور خواهند داشت. این مراسم صبح روز جمعه (سوم مردادماه) از ساعت 10صبح در محل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۵ - ۱۹:۴۰   + ۱۲ سایت دیگر  
ماده واحده فرآیند و مرجع تدوین سیاست های فرهنگی در شرایط بحران های طبیعی که در جلسه پنجم ستاد هماهنگی و راهبری اجرای نقشه مهندسی فرهنگی کشور به تصویب رسیده است، از سوی اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور ابلاغ شد.