پنجشنبه ۰۸ آبانساعت ۰۳:۳۲Oct 2020 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «حذف کنکور»

آنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۰:۰۰   + ۱۶ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، از تلاش کمیسیون متبوعش برای برگزاری کنکور نظام قدیم برای یک بار دیگر خبر داد و گفت: طرح حذف کنکور در دست تدوین است.
آنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۲:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
حذف کنکور همواره از سوی مسئولان مطرح می شود اما به نظر می رسد که حذف کنکور بیشتر به رؤیا شباهت دارد تا واقعیت!
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۹:۱۹   + ۶ سایت دیگر  
عضو کمیسیون آموزش مجلس از طرح حذف کنکور در این کمیسیون خبر داد و گفت: در این مسیر با شورای عالی انقلاب فرهنگی هماهنگ پیش می رویم.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۹:۱۵    
شناسایی و انهدام باند متهمان فیشینگ/گرانی ها هر روز زندگی و اعتقاد مردم را با هم تضعیف می کند/دست های پشت پرده حذف کنکور را به حاشیه کشاندند از عناوین روزنامه های امروز قم است.
راهبرد معاصر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۵:۵۶    
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس و کمیسیون آموزش شورای عالی انقلاب فرهنگی در حال بررسی موضوع حذف کنکور هستند، گفت: اگر سه سال مستمر امتحانات دانش آموزان به صورت نهایی برگزار شود، کنکور حذف خواهد شد.
55آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۹:۴۴    
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به راهکار حذف کنکور در رشته های پرطرفدار گفت: این مسأله باید به صورت استاندارد از سوی آموزش و پرورش برطرف شود.
رییس کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه مجلس و کمیسیون آموزش شورای عالی انقلاب فرهنگی در حال بررسی مسئله حذف کنکور هستند، گفت:درصورتی که سه سال مستمر امتحانات دانش آموزان به صورت نهایی برگزار شود، کنکور حذف خواهد شد.
آنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۰:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
براساس قانون سنجش و پذیرش تنها راه حل حذف کنکور اقدام از طریق دوره های بدون آزمون است اما شواهد نشان می دهد که این دوره ها نیازمند توسعه جدی هستند.
افکار نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۱:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس یازدهم گفت: تدوین طرح حذف کنکور در کمیته آموزش و عالی کمیسیون زیرنظر آقایان نادری، دهمره و متفکرآزاد درحال بررسی و سپس به صحن علنی مجلس اعلام وصول می گردد. هدف از تدوین این طرح لغو کنکور برای حذف مافیای آن است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۱۸:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: حذف کنکور می تواند بخش عظیمی از مشکلات نظام تعلیم و تربیت کشور را حل کند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۷/۱۱ - ۰۸:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
برای مرور مهمترین اخبار دانشگاهی طی یک هفته گذشته در حوزه آموزش و پژوهش با ما همراه باشید.
آنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۰۹:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
براساس اطلاعات منتشرشده از آزمون سراسری سال جاری، از میان یک میلیون و 12 هزار و 406 نفر که مجاز به انتخاب رشته در کنکور سراسری 99 بودند، فقط 469 هزار و 94 نفر نسبت به انتخاب رشته اقدام کرده اند. عدد عجیب و قابل تاملی که می توان علل ایجاد آن و متغیرهای گوناگونی را مورد بررسی قرار داد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۱:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: در این دوره از مجلس اهتمام بیشتری برای حذف کنکور صورت خواهد گرفت.
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۲۳:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین احمد حسین فلاحی گفت: کمیته آموزش عالی کمیسیون آموزش و تحقیقات در رابطه با طراحی ساز و کاری جهت حذف کنکور فعالیت می کنند و در این دوره اهتمام بیشتری برای حذف کنکور از سوی مجلس صورت خواهد گرفت.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۱:۴۵    
هیچ وقت اراده جدی در موضوع حذف کنکور وجود نداشته است و همیشه کار را ناقص گذاشته ایم و به بعد موکول کرده ایم.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۴:۲۳   + ۸ سایت دیگر  
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه هیچ وقت اراده جدی برای حذف کنکور وجود نداشت، گفت: کنکور یک از مسائل مهم و دارای ذی نفع بزرگ است که به لحاظ روش و کارکرد نیازمند بازنگری جدی است.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۰:۴۳   + ۱۶ سایت دیگر  
سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور به اظهارات اخیر عضو کمیسیون آموزش مجلس مبنی بر عدم برگزاری کنکور نظام قدیم از سال 1400 واکنش نشان داد.
برترین ها / نجف آباد نگار   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۰۹:۰۰   + ۱۶ سایت دیگر  
باشگاه خبرنگاران: سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور به بیان توضیحاتی درباره تمدید کنکور نظام قدیم تا سال 1400 پرداخت. فاطمه زرین آمیزی سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور درباره تعداد داوطلبان کنکور نظام قدیم در کنکور سراسری سال 1399 ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۰۷:۲۵    
دوران فعالیت مجلس دهم شورای اسلامی با فراز و نشیب های زیادی در عرصه ملی و بین المللی همراه بود.
میگنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۲۲:۵۲   + ۴۰ سایت دیگر  
عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی از عدم برگزاری کنکور نظام قدیم از سال 1400 خبر داد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۰۸:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
تا زمانی که دست های پشت پرده قدرت دارند پرونده حذف کنکور به نتیجه نمی رسد و داوطلبان پذیرش در دانشگاه ها با رشته های بدون کنکور بازی داده می شوند.
پارس نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۱۶ - ۱۰:۲۹    
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از سهم 85 درصدی سوابق تحصیلی در پذیرش دانشجو با حذف کنکور خبر داده و می گوید: فقط 15 درصد از پذیرش دانشجو باید از طریق رقابت در آزمون باشد.
خبرگزاری فارس: سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: آزمون کنکور سراسری سال جاری پایان یافت ولی ما شاهد آن هستیم که همچنان مافیای کنکور در کشور جولان می دهد که باید فکری برای پایان آن کنیم. ...
برترین ها / شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۰۸:۳۰   + ۵۳ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی از اعلام آمادگی نمایندگان مجلس برای تهیه طرح دو فوریتی برای اصلاح سهمیه های ورود به دانشگاهها خبر داد و گفت ...
فردا نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۰۸:۵۰   + ۲۹ سایت دیگر  
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره احتمال ایجاد تغییرات در کنکور 1400گفت: فکر می کنم در سطح کنکور های کارشناسی ارشد و دکتری جای امیدواری باشد که این اتفاق رخ دهد.
کرمان نو   ۱۳۹۹/۰۶/۰۸ - ۱۸:۱۴    
برنامه حذف کنکور پس از خودکشی یک دانش آموز ممتاز تهرانی بعد از کنکور ریاضی امسال و سر و صدای زیادی که برگزاری کنکور امسال در شرایط کرونایی داشت به کجا رسید؟
اقتصاد آنلاین / رویداد 24   ۱۳۹۹/۰۵/۲۰ - ۱۴:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در خصوص بحث حذف کنکور، برنامه ریزی هایی شده که نیاز به همکاری های وزارت علوم و وزارت آموزش پرورش است.
افکار نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۰۵ - ۱۲:۲۴   + ۷ سایت دیگر  
غلامی گفت: اگر آموزش و پرورش حداقل سه سال آخر، امتحان نهایی را برگزار می کرد، کنکور دیگر ضرورتی نداشت.
انتخاب   ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ - ۲۰:۵۳    
اخیرا خبری رسید مبنی بر اینکه دانش آموز 19 ساله ای، پس از یک کنکور ناموفق، خود را از ساختمان 4 طبقه به پایین انداخت. این در حالی است که استرس و نگرانی از کنکور در جوانان رو به افزایش است. این مطلب نگاه جامع مسئولین برای حذف کنکور را می طلبد.
میزان   ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ - ۰۸:۴۵    
خبرگزاری میزان- وزیر علوم در برنامه گفتگوی ویژه خبری به ارائه توضیحاتی پیرامون شرایط لازم برای حذف کنکور پرداخت. تاریخ انتشار: 08:41 - 03 شهریور 1399 - کد خبر: 649720
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ - ۰۶:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
منصور غلامی، وزیر علوم با حضور در برنامه گفت و گوی ویژه خبری در مورد حذف کنکور توضیحاتی می دهد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ - ۰۲:۵۵   + ۴۱ سایت دیگر  
وزیر علوم در خصوص شرایط حذف کنکور گفت: برای حذف کنکور در سه سال گذشته، بحثمان در شوراهای مختلف و جلسات رسمی این بود که دانشگاه ها برای انتخاب دانشجویان خود نیاز به شاخص های استاندارد دارند ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ - ۰۱:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
وزیر علوم از افزایش بیکاری فارغ التحصیلان دکتری نسبت به مقطع کارشناسی در سالهای اخیر خبر داد.
منصور غلامی از دغدغه هایش درباره حذف کنکور گفت و این که در این چند سال توانسته اند کنکور را برای 85 درصد رشته محل های دانشگاهی حذف کنند و فقط برای 15درصد از رشته محل های پرطرفدار و دانشگاه های خوب کنکور برگزار خواهد شد.
میزان   ۱۳۹۹/۰۶/۰۲ - ۱۵:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس دهم با بیان اینکه برگزاری کنکور در این شرایط بحرانی قابل قبول بود و داوطلبان، خانواده ها با برگزار کنندگان کنکور همکاری لازم را داشتند، اظهار کرد: باید برای حذف کنکور در آینده برنامه ریزی شود، تا با چنین مسائلی مواجه نشویم. ...
کرد پرس   ۱۳۹۹/۰۶/۰۱ - ۲۲:۴۱    
همین چند خبر کافی است تا متوجه شویم کاخ هایی که موسسات رنگارنگ کنکور و تولید کتاب های تست و .... بنا نهاده اند بر چه بنیانی است. بنیان استعدادهای دانش آموزان و دانشجویان کشور را که قرار است آینده مان را بسازند ...
نماینده مردم همدان در مجلس گفت: در کمیسیون آموزش در تلاش هستیم برای سال آینده زمینه حذف کنکور را فراهم کنیم چرا که این رویداد دغدغه بسیاری برای خانواده هاست.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۱ - ۰۹:۲۵   + ۲۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به راهکار حذف کنکور در رشته های پرطرفدار گفت: این مسأله باید به صورت استاندارد از سوی آموزش و پرورش برطرف شود.
خلیج فارس   ۱۳۹۹/۰۵/۳۱ - ۱۶:۲۵    
به گزارش خلیج فارس به نقل از ایسنا، دکتر اقبال شاکری صبح امروز در جریان بازدید از حوزه امتحانی آزمون سراسری در دانشگاه امیرکبیر، ضمن بیان این مطلب گفت: امسال آزمون سراسری به دلیل شیوع کرونا با شرایط خاص برگزار شد و همین امر موجب شد تا داوطلبان فشار بیشتری را تحمل کنند ...
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۳۱ - ۱۳:۴۷   + ۳۰ سایت دیگر  
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه موضوع حذف کنکور در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار دارد، گفت: یک شبکه منتفع در کشور وجود دارد که نمی گذارد مصوبه حذف کنکور اجرایی شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۳۱ - ۱۲:۴۹   + ۳۰ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در هنگام بازدید از حوزه های امتحانی آزمون سراسری فرمی را تکمیل می کنند که براساس آن روند برگزاری کنکور در دوران کرونا مورد ارزیابی قرار می گیرد.
آنا   ۱۳۹۹/۰۵/۳۰ - ۰۹:۴۷    
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، به تشریح پیش شرط های حذف کنکور پرداخت و گفت: طرحی برای حذف کنکور در حال تدوین است.
نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی گفت: کلید حذف کنکور در مجلس زده شد و با برنامه ریزی های انجام شده در سال های آینده برگزاری این آزمون بزرگ به روش کنونی حذف خواهد شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۹ - ۱۰:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/زنجان رئیس دانشگاه زنجان گفت: تنها نگرانی موجود از برگزاری کنکور سراسری رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله اجتماعی توسط والدین دانش آموزان، ایجاد تجمع در اطراف محل برگزاری آزمون است.
کیهان   ۱۳۹۹/۰۵/۲۸ - ۲۰:۴۹   + ۱۱ سایت دیگر  
این روزها نحوه برگزاری کنکور سراسری با شیوع مجدد کرونا تبدیل به دغدغه بخشی از جامعه شده است که می توان با استفاده از ظرفیت های قانونی ضمن رفع این نگرانی ها گامی اساسی برای حذف کنکور برداشت. ...