جمعه ۰۳ اردیبهشتساعت ۱۹:۰۹Apr 2021 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «حذف کنکور»

کیهان   ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ - ۲۰:۰۰    
حرکت تدریجی به سمت حذف کنکور و پذیرش 80 درصد ظرفیت دانشگاه ها براساس سوابق تحصیلی (معدل)، به گفته مسئولان در مسیر اجراست اما نکته اصلی این است که کنکور همچنان به قوت خود پابرجاست و میلیون ها داوطلب برای ورود به رشته های مدنظرشان از این مسیر با یکدیگر رقابت می کنند. ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۰۹:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه خوارزمی گفت: حذف کنکور دکتری خلاف عدالت است، در حقیقت حذف آزمون دکتری باعث می شود تا یک مقداری روابط در سنجش و پذیرش دانشجویان حاکم شود و این موضوع ناعدالتی در جذب دانشجو را به وجود می آورد.
مردم نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۲:۵۱   + ۱۸ سایت دیگر  
مردم نیوز : حرکت تدریجی به سمت حذف کنکور و پذیرش 80 درصد ظرفیت دانشگاه ها بر اساس سوابق تحصیلی (معدل)، به گفته مسئولان در مسیر اجراست اما نکته اصلی این است که کنکور همچنان به قوت خود پابرجاست و میلیون ها داوطلب برای ورود به رشته های مدنظرشان از این مسیر با یکدیگر رقابت می کنند. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۱:۱۰    
رئیس کمیسیون آموزش مجلس اظهارات رئیس سازمان سنجش کشور، مبنی بر دریافت حق بالاسری حدود هزار میلیارد تومانی وزارت آموزش و پرورش از مؤسسات کنکوری را موجب تعارض منافع در مسائلی مانند حذف کنکور دانست.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۶:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس یازدهم گفت: حذف کنکور در آینده براساس سازوکار قانونی امکانپذیر است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۰:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از بررسی طرح آمایش دانشگاه ها در جهت نزدیک کردن ارتباط دانشگاه و صنعت خبر داد و گفت: عدم تعامل بین صنعت و دانشگاه سبب به بن بست رسیدن پروژه ها می شود.
یکتا پرس   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۰:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
در حالیکه خیلی ها هنوز هم بر طبل حذف کنکور می کوبند اما برخی نیز معتقدند که کنکور تنها اهرم فعلی آموزش و پرورش است که بچه ها را وادار به درس خواندن کند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۱/۱۰ - ۲۲:۲۱    
معاون اموزشی دانشگاه خوارزمی گفت: حذف کنکور خوب است؛ اما باید به تحقق عدالت آموزشی هم توجه داشته باشیم، زیرا هدف از برگزاری آزمون سراسری اگر درست اجرا شود، دقیقا ایجاد عدالت آموزشی است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۰۶ - ۰۴:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
مشکلات عدم اجرای قانون حذف کنکور موجب شد که شورای عالی انقلاب فرهنگی موضوع اجرای طرح ساماندهی کنکور را بیان کند اما این طرح هنوز در صحن این شورا مطرح نشده است؛ با این حساب، آیا این طرح به کنکور 1401 می رسد؟
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۱/۰۱ - ۱۶:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
معاون آموزشی دانشگاه تهران گفت: در کشور ما رقابت برای برخی صندلی های خاص در کشور، حدود 700، 800 داوطلب است. در چنین شرایطی باید به جای بسته حذف از روش های دیگر استفاده کرد.
پانا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ - ۱۰:۰۶    
تهران(پانا)- مدیر سازمان دانش آموزی منطقه 19 با اشاره به مناظره دانش آموزان، هدف از برگزاری مناظره را آموزش فن بیان، اصول مناظره و ترویج تفکر انتقادی دانست. ...
اقتصاد آنلاین / آفتاب نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ - ۲۱:۱۲   + ۱۵ سایت دیگر  
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در کنکور 1400 هیچ تغییری اتفاق نمی افتد و این آزمون به روال سال 1399 برگزار می شود.
روزنامه نصف جهان   ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ - ۱۹:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
منصور غلامی وزیر علوم گفت: کنکور سال 1401 شاید حذف شود.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ - ۰۸:۱۵    
معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نظرات کارشناسی خود را درباره حذف کنکور های سراسری و شیوه جذب دانشجویان در صورت اصلاح برگزاری روند آزمون ها توضیح داد.
معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش گفت: آموزش و پرورش، کنکور را با ماهیتی که در حال حاضر دارد برای آموزش و جریان تربیت مفید نمی داند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۲ - ۱۰:۴۱   + ۲۵ سایت دیگر  
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی بیان کرد: امیدواریم با همکاری شورای عالی انقلاب فرهنگی که چندین جلسه مشترک با آنها داشته ایم بتوانیم کنکور را ساماندهی کرده و به طرف حذف کنکور حرکت کنیم این یکی از برنامه های مهم کمیسیون است که امیدوارم در آینده بتوانیم آن را عملیاتی کنیم.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۲/۲۱ - ۱۲:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: در این مطلب می خواهیم به خبر رییس کمیسیون آموزش مجلس درباره ی آماده شدن طرح دو فوریتی حذف کنکور بپردازیم.
شفقنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۰ - ۱۵:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- منصور غلامی، وزیر علوم می گوید: لایحه حذف کنکور به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارایه شده است. انتهای پیام شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۲/۲۰ - ۱۱:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از ارائه لایحه حذف کنکور و پیشنهاد تعریف الگوی جدید پذیرش دانشجو در رشته های پرمتقاضی به شورای عالی انقلاب فرهنگی خبر داد.
برترین ها   ۱۳۹۹/۱۲/۱۹ - ۲۰:۴۰   + ۶ سایت دیگر  
سیما نیوز: لایحه حذف کنکور به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه شد. وزارت علوم شیوه های پذیرش دانشجو برای رشته های پر متقاضی را بررسی می کند.
شفا آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۱۹ - ۱۷:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
منصور غلامی وزیر علوم تحقیقات و فناوری درباره حذف کنکور و یا اصلاح آن در آستانه قرن 14 گفت: ابتدای قرن 14 در سال جدید اتفاق نمی افتد. از نظر ریاضی، چون اعداد از یک شروع می شوند 1401 آغاز قرن جدید است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۱۹ - ۱۴:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
وزیر علوم تحقیقات و فناوری گفت: بر اساس لایحه ای که در شورای عالی انقلاب فرهنگی مورد بحث قرار گرفته است امیدواریم کنکور در سال 1401 حذف شود.
آنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۱۲:۰۸    
اخیراً وزیر علوم، تحقیقات و فناوری خبر از اصلاح کنکور تا سال 1401 داده اما باید منتظر بود که طرح اصلاح کنکور تا آن زمان به تصویب می رسد یا نه؟
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۰۶:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
ابراهیم سوزنچی گفت: حذف کنکور یک شعار تو خالی است که قابلیت اجرا ندارد. این شعار برای سرگرمی مردم داده می شود.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۲۳:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
وزیر علوم از مدل جدید آزمون دانشگاه ها در سال 1401 و حذب احتمالی کنکور خبر داد
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۲۰:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
وزیر علوم تاکید کرد: برای حذف کنکور آموزش و پرورش باید سه سال سوابق تحصیلی دانش آموزان را مدنظر قرار بگیرد.
همشهری   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۱۹:۲۲    
منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از تلاش برای معرفی شیوه تازه آزمون سراسری برای سال 1401 خبر داد مشروط بر آنکه برنامه های حذف کنکور تا پایان تابستان 1400 در همین دولت به نتیجه برسد.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۱:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
سالهاست که بحث حذف کنکور با تصویب قوانین مختلف در مجالس شورای اسلامی به بحث و گفتگو گذاشته شده است اما تاکنون به هیچ نتیجه ای نرسیده است.
خبر فوری   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۸:۳۸   + ۱۸ سایت دیگر  
بحث حذف کنکور در مجلس مطرح بارها مطرح شده اما تاکنون به نتیجه نرسیده است،در سال 1386 طرح نحوه پذیرش دانشجو در دانشگاه و مراکز آموزش عالی در مجلس تصویب شد، قرار بود بر اساس این قانون نقش کنکور در پذیرش دانشجو کم و تا سال 1390 به صورت کامل حذف شود ...
افق نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۰۷:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر تجربه دنیای توسعه یافته نشان می دهد روش فعلی کنکور منسوخ شده و باید در اسرع وقت نسب به حذف کنکور ا قدام شود تا بتوانیم بر پایه مفاهیم استعدادیابی نوین جهانی اقدام کنیم.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۰۷:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر تجربه دنیای توسعه یافته نشان می دهد روش فعلی کنکور منسوخ شده و باید در اسرع وقت نسب به حذف کنکور ا قدام شود تا بتوانیم بر پایه مفاهیم استعدادیابی نوین جهانی اقدام کنیم.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۰۷:۰۲   + ۸ سایت دیگر  
نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حذف کنکور بدون برنامه ریزی مناسب، افراد با استعداد را خالی از انگیزه می کند، گفت: با حذف کنکور تفاوتی بین شاگرد اول و ضعیف باقی نمی ماند بنابراین باید آزمونی وجود داشته باشد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۰۹:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها- عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه مجلس به دنبال حذف کنکور است گفت: ورود به دانشگاه ها باید راحت تر شود.
پانا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۰۷:۱۸    
اصفهان(پانا)- مناظره دانش آموزی در استان اصفهان بین شهرستان برخوار و ناحیه پنج اصفهان با موضوع حذف کنکور برگزار شد. تیم برخوار تشکیل شده بود از دو نفر مناظره کننده شیلا رضایی و کیمیا کریمی و دو محقق تیم برخوار، خانم های هانیه صادقی و زهرا سادات لقمانی بودند ...
نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: در کنکور با مافیای برگزارکنندگان کلاس های تقویتی و انتشاراتی مواجه هستیم که داوطلبان را به سمت تست زنی سوق می دهند. طبق برآوردها چرخش مالی این مافیا سالانه حدود 40-30هزار میلیارد تومان است.
نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه در بیشتر رشته ها با سوابق تحصیلی، دانشجو پذیرش می شود، گفت: فقط پذیرش در دانشگاه ها و رشته های برتر از طریق کنکور انجام می شود؛ بنابراین حذف کنکور از رشته ها و دانشگاه هایی که رقابت و تقاضا برای آنها زیاد است، ممکن نیست.
ملیت   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۰۸:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
نرخ زاد و ولد از افزایش جمعیت داوطلبان کنکوری در سال های آتی حکایت می کند، اما موضوع حذف کنکور هنوز به اتفاق نظر نرسیده است.
آنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۰۰:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
در حالی شانس قبولی در آزمون های ورود به دانشگاه ها به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کرده که تعداد متقاضیان نیز با کاهش همراه بوده است.
اقتصاد آنلاین / یکتا پرس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۰۲:۱۱   + ۱۱ سایت دیگر  
رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی گفت: با کمال تأسف باید بگویم کنکور به منافع تعدادی از افراد گره خورده است و آنهایی که منفعت مادی می برند، نمی گذارند که کنکور حذف شود.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۱/۲۲ - ۰۸:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مجلس در دوره یازدهم از تصویب طرح حذف معافیت مالیاتی موسسات کنکور در کمیسیون تلفیق خبر داد و گفت: دست مافیای کنکور برای به جیب زدن سود های کلان باید کوتاه شود.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ - ۰۷:۵۹    
منصور غلامی وزیر علوم،در برنامه گفتگوی ویژه خبری درباره حذف کنکور صحبت کرد./صداوسیما
اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ - ۲۱:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
قائم مقام ستاد راهبری نقشه جامع علمی ایران از عدم حذف کنکور سراسری در این کشور خبر داد.
میگنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۳ - ۱۲:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
استاد ریاضیات دانشگاه صنعتی شریف با بررسی تاثیرات آموزش مجازی، طرحی را معرفی کرد که با آن مشکلات ایجاد شده به دلیل وجود کنکور رفع می شود و ورود دانشجویان به دانشگاه ها آسان تر رخ می دهد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۱۰:۱۶   + ۱۰ سایت دیگر  
زاهدی گفت: اگر خواستار رسیدن به جایگاهی عزتمند در علم هستیم باید کنکور حذف شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۱۳:۱۸   + ۱۹ سایت دیگر  
حذف کنکور نظام قدیم در آزمون سراسری سال 1400 یکی از مهم ترین تصمیمات شورای سنجش و پذیرش بود که این موضوع از همان ابتدا علاوه بر اینکه موجب بروز حواشی و بعضا اعتراضات از سوی برخی داوطلبان نظام قدیم و نمایندگان مجلس شد، امروز با هشتگ# تمدید_کنکور_نظام_قدیم ...
الف   ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ - ۱۴:۲۲   + ۵۰ سایت دیگر  
وزیر اسبق آموزش و پرورش با بیان اینکه وقتی تنها راه آینده بچه ها را جلویشان می گذاریم و می گوییم فقط می توانی آینده خود را در این رشته ها تضمین کنی معلوم است که میلیون ها نفر رقابت می کنند برای اینکه از فیلتر کنکور بگذرند و وارد فلان رشته شوند گفت ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۱۰/۱۲ - ۱۳:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
دو سال پیش رسانه ها خبر از پخش 13 برنامه آموزشی و مشاوره برای کنکور در صدا و سیما و پخش هر روز آن ها به مدت پخش میانگین یک ساعت در این رسانه خبر دادند. خبری که نشان از درآمد ماهیانه چند صد میلیاردی برای صدا و سیما داشت ...
انتخاب   ۱۳۹۹/۱۰/۰۸ - ۱۹:۳۵    
دو سال پیش رسانه ها خبر از پخش 13 برنامه آموزشی و مشاوره برای کنکور در صدا و سیما و پخش هر روز آنها به مدت پخش میانگین یک ساعت در این رسانه خبر دادند. خبری که نشان از درآمد ماهیانه چند صد میلیاردی برای صدا و سیما داشت ...
روزنامه بازار کار   ۱۳۹۹/۱۰/۰۴ - ۱۳:۰۸   + ۹ سایت دیگر  
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی از آغاز نظام ارزیابی داوطلبان ورود به دانشگاه خبر داد و اعلام کرد این نظام ارزیابی از سال 1401 در پذیرش متقاضیان اعمال می شود. ...
روزنامه راه مردم   ۱۳۹۹/۰۹/۲۶ - ۱۱:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
نادری: عضو کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه مافیای کنکور به دلیل گردش مالی 8 هزار میلیارد تومانی نفوذ پررنگ و بسیار قوی در مراکز تصمیم گیری، سیاست گذاری و اجرایی کشور دارد، گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی در مورد حذف کنکور به نتیجه نرسد مجلس ورود خواهد کرد. ...