پنجشنبه ۱۶ آذرساعت ۱۰:۳۶Dec 2023 7
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «پیشگیری از گرمازدگی»

خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۶:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز نسبت به بروز گرمازدگی هشدار داد و گفت: با توجه به اعلام هواشناسی و افزایش دما در روزهای آخر هفته، احتمال افزایش گرمازدگی در استان وجود دارد و شهروندان باید نسبت به پیشگیری از گرمازدگی آگاهی داشته باشند.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۵:۰۸    
برای پیشگیری از گرمازدگی در پیاده روی اربعین نکاتی وجود دارد که در اینفوگرافی زیر مشاهده می کنید.
تابناک ایلام   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۰۸:۵۹   + ۱۴ سایت دیگر  
مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی ایلام بیان داشت : با توجه به گرمای هوا در شهرستان مهران 30 هزار نفر دچار گرمازدگی شده اند که لازم است زائرین عزیز درباره ی راهکارهای پیشگیری از گرمازدگی توجه ویژه ای داشته باشند.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۲۳:۰۵    
برای پیشگیری از گرمازدگی در پیاده روی اربعین نکاتی وجود دارد که در اینفوگرافی زیر مشاهده می کنید.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۰۹:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
احساس گُر گرفتگی، التهاب، حرارت، سردرد، اضطراب و گاهی تهوع و استفراغ نشانه های آغاز گرمازدگی است که می تواند خطرناک باشد؛ اگر این علائم را داشتید سریع به پزشک مراجعه کنید.
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۶/۱۰ - ۰۱:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
در تصویر اینفوگرافی زیر به معرفی توصیه هایی برای پیشگیری از گرمازدگی در پیاده روی اربعین، پرداخته ایم که در ادامه مشاهده خواهید کرد.
موج رسا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۱۹:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بیان اینکه مشکلات ناشی از گرما در ایام پیاده رویی اربعین باعث بروز علائم گرمازدگی می شود گفت: راه های پیشگیری از گرمازدگی در پیاده روی اربعین بیان می شود.
میزان   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۱۲:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - آمیتیس رمضانی، متخصص بیماری های عفونی در گفت وگو با میزان به بیان توصیه هایی برای زائران اربعین پرداخت و گفت: مهم ترین نکته ای که زائران باید به آن توجه داشته باشند پیشگیری از گرمازدگی است و باید در این خصوص نکاتی را رعایت کنند که از جمله آن ها می توان به استفاده از کلاه لبه دار و ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۱۵:۳۹    
مدیر روابط عمومی اورژانس ایلام گفت: با توجه به گرمای هوا در شهرستان مهران 14 هزار و 635 نفر دچار گرمازدگی شده اند که لازم است زائران درباره راهکارهای پیشگیری از گرمازدگی توجه ویژه ای داشته باشند.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۰۹:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
اربعین حسینی امسال در نیمه شهریور و واپسین روزهای تابستان است و دمای هوا در بسیاری از شهرهای زیارتی عراق و حتی پایانه های مرزی کشورمان به بیش از 45 درجه هم می رسد و شاید مهم ترین نگرانی زائران در زمینه سلامت، گرمازدگی باشد ...
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۶:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
رییس مرکز بهداشت استان کرمانشاه به تشریح نکات ضروری برای پیشگیری و مقابله با گرمازدگی در پیاده روی اربعین حسینی پرداخت و گفت: اولین نکته مهم خودداری از تردد در ساعات گرم روز است که بطور معمول ساعت یازده صبح تا حدود ساعت 17 بعدازظهر گرمای هوا در اوج خود قرار دارد و توصیه می شود افراد در این ساعات ...
بازتاب ایلام   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۰۹:۵۱   + ۹ سایت دیگر  
بازتاب/مدیر کل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) استان ایلام، گفت: فعالیت و تمرکز اصلی موکب ها در زمینه توزیع آب خنک و شربت آب لیمو خنک جهت پیشگیری از گرمازدگی در مرز مهران بسیار مهم و حائز اهمیت است که باید مورد توجه قرار گیرد.
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۲:۲۴    
رئیس اورژانس کشور گفت: به منظور مقابله با گرما و پیشگیری از گرمازدگی زائران، علاوه بر ایجاد فضا های درمانی قابل قبولی که در پایانه های مرزی ایجاد کردیم، کانکس هایی را نیز تحت عنوان اتاق سرد فراهم ساختیم.
عصر قانون آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۰۱:۵۱   + ۱۶ سایت دیگر  
به گزارش گروه اجتماعی عصر قانون جعفر میعادفر، گرمای هوا را یکی از مهم ترین چالش های پیش رو برای زائران دانست و افزود: به منظور مقابله با گرما و پیشگیری از گرمازدگی زائران، علاوه بر ایجاد فضاهای درمانی قابل قبولی که در پایانه های مرزی ایجاد کردیم، کانکس هایی را نیز تحت عنوان اتاق سرد فراهم ساختیم ...
برترین ها / خوزنیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۰۱:۲۱   + ۱۹ سایت دیگر  
کمیته بهداشت اربعین برای گرمازدگی زائران اربعین کانکس های سرد در مرزهای کشور مستقر می کند.
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۲ - ۰۰:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
هوا کم کم رو به گرمی می رود و خیلی از افراد با گرم شدن هوا، گله و شکایت هایشان شروع می شود و بیرون آمدن برایشان تبدیل به یکی از سخت ترین کارهایی می شود که باید در طول روز انجام بدهند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ - ۱۹:۵۶   + ۴۰ سایت دیگر  
برای پیشگیری از گرمازدگی و رفاه حال زائران اربعین، هلال احمر تونل های سردی را در مرز چذابه،مهران و شلمچه درنظر گرفته است.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ - ۱۵:۱۹   + ۵ سایت دیگر  
گرمازدگی شدیدترین شکل بیماری های ناشی از افزایش دماست که در صورت ابتلاء به آن، زندگی و سلامت فرد مبتلا به شدت به خطر می افتد. باتوجه به اینکه امسال مراسم عظیم پیاده روی اربعین حسینی ( ع) در روزهای تابستان برگزار می گردد و گرمای هوا شرایط را برای گرمازدگی زائران فراهم می کند ...
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۵/۲۹ - ۰۴:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
آیین پیاده روی اربعین حسینی امسال در روزهای گرم تابستان برگزار می شود و گرمسیر بودن مسیر راهپیمایی زوار، احتمال گرمازدگی آنها را بیشتر می کند. در این اینفوگرافیک برخی نکات ضروری برای حفظ سلامت و جلوگیری از گرمازدگی زائران را مشاهده می کنید./ایسنا
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۲۲:۴۷   + ۱۷ سایت دیگر  
آیین پیاده روی اربعین حسینی امسال در روزهای گرم تابستان برگزار می شود و گرمسیر بودن مسیر راهپیمایی زوار، احتمال گرمازدگی آنها را بیشتر می کند. در این اینفوگرافیک برخی نکات ضروری برای حفظ سلامت و جلوگیری از گرمازدگی زائران را مشاهده می کنید.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۵ - ۱۱:۰۹    
راه های جلوگیری از گرمازدگی برای زائران پیاده روی اربعین در ادامه آمده است.
598   ۱۴۰۲/۰۵/۲۴ - ۱۰:۱۱    
مراسم عظیم پیاده روی اربعین حسینی (ع) در روزهای تابستان برگزار می گردد و گرمسیر بودن مرز خسروی در کرمانشاه و کشور عراق شرایط را برای گرمازدگی زائران عزیز فراهم می کند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ - ۱۲:۴۴   + ۱۷ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه به زائران اربعین توصیه کرد، برای جلوگیری از گرمازدگی نوشیدن آب را جدی بگیرند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ - ۰۸:۰۸   + ۱۴ سایت دیگر  
زائران پیاده روی اربعین حسینی بیشترین مواجهه را با گرما دارند و برای پیشگیری از گرمازدگی در پیاده روی اربعین باید نکاتی را جدی بگیرند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۵/۲۰ - ۱۳:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
در پی افزایش گرما، برخی افراد دچار گرمازدگی می شوند که می توان با یک سری اقدامات پیشگیرانه، از این عوارض جلوگیری کرد.
یکتا پرس   ۱۴۰۲/۰۵/۲۰ - ۰۷:۲۳   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیر کل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با اشاره به آثار و عوارض گرمازدگی، نکاتی را برای پیشگیری از گرمازدگی مطرح کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۱۸ - ۱۶:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
مدیرعامل جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه 20 نفر از موکب داران سطح استان آموزش های لازم را فرا می گیرند، گفت: با توجه به افزایش دما در ایام اربعین در کشور عراق، اولین برنامه آموزشی برای اربعین در زمینه پیشگیری از گرمازدگی است.
نبأپرس   ۱۴۰۲/۰۵/۱۸ - ۰۹:۴۲   + ۱۳ سایت دیگر  
به گزارش نبأپرس ، باتوجه به گرمای شدید هوا در کشور عراق، پیشگیری از گرمازدگی یکی از مسائل بسیار مهم در مراسم اربعین امسال است. منظور از گرمازدگی شرایطی است که در آن بدن نمی تواند گرمای اضافی را دفع کند و درنتیجه دمای آن افزایش می یابد و علائمی نظیر رنگ پریدگی، تشنگی، سرگیجه، ضعف، خستگی ...
انتخاب   ۱۴۰۲/۰۵/۱۷ - ۱۲:۲۳   + ۱۰ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، در خصوص توصیه های تغذیه ای برای پیشگیری از گرمازدگی، نکاتی را متذکر شد.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۱۷ - ۱۰:۵۰    
این اینفوگرافی چند کار ساده برای پیشگیری از گرمازدگی را پیشنهاد می دهد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۵/۱۶ - ۲۰:۵۹    
در مناطق شمالیِ استان اردبیل، همچون دیگر مناطقِ کشور، اهالی، گرمای طاقت فرسایی تحمل می کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۵/۱۵ - ۰۹:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
معاون بهداشت وزارت بهداشت با تأکید بر لزوم پیشگیری از گرمازدگی زائران در ایام اربعین حسینی، به ارائه توصیه هایی برای پیشگیری از گرمازدگی و مسمومیت های غذایی در روزهای گرم پرداخت.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۴ - ۱۶:۱۸    
رشت - ایرنا - گزارش هواشناسی گیلان نشان از ماندگاری هوای گرم و شرجی تا پایان هفته دارد و برهمین مبنا، دانشگاه علوم پزشکی برای پیشگیری از گرمازدگی و متولیان برق،نسبت به مدیریت مصرف در استان هشدار دادند.
منجیل خبر   ۱۴۰۲/۰۵/۱۴ - ۱۶:۰۶    
رشت – ایرنا – گزارش هواشناسی گیلان نشان از ماندگاری هوای گرم و شرجی تا پایان هفته دارد و برهمین مبنا، دانشگاه علوم پزشکی برای پیشگیری از گرمازدگی و متولیان برق،نسبت به مدیریت مصرف در استان هشدار دادند. این پست 55 بار بازدید شده
برترین ها / کاماپرس   ۱۴۰۲/۰۵/۱۳ - ۰۶:۴۲   + ۵۶ سایت دیگر  
رئیس گروه بهبود تغذیه معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: در هوای گرم از نوشیدنی های بسیار شیرین و کافئین دار پرهیز شود؛ چراکه مصرف آنها باعث از دست دادن مایعات بدن می شود.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۱۴ - ۱۳:۰۴    
گروه سلامت: حمله های ناشی از گرمازدگی، زمانی اتفاق می افتند که بدن قادر به خنک کردن مناسب خود نباشد، بنابراین صرف نظر از اینکه چقدر فعال هستید، مایعات بیشتری بنوشید. برای نوشیدن صبر نکنید تا تشنه شوید. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۵/۱۴ - ۱۲:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره آموزش و پژوهش اورژانس استان تهران در خصوص راه های پیشگیری از گرمازدگی توضیحاتی ارائه کرد.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۱۴ - ۱۱:۱۸   + ۲۶ سایت دیگر  
حمله های ناشی از گرمازدگی، زمانی اتفاق می افتند که بدن قادر به خنک کردن مناسب خود نباشد، بنابراین صرف نظر از اینکه چقدر فعال هستید، مایعات بیشتری بنوشید. برای نوشیدن صبر نکنید تا تشنه شوید.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۴ - ۰۷:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
درست است که می گویند هیچ چیزی در طبیعت جای آب را نمی گیرد و بدن برای حفظ سلامت خودش به روزی شش تا هشت لیوان آب نیاز دارد ولی علاوه بر آب، نوشیدنی های مفید دیگری هم هستند که از عصاره گل ها، گیاهان یا حتی مخلوط میوه های مفید درست می شوند و خواص بسیاری برای بدن دارند.
موج   ۱۴۰۲/۰۵/۱۳ - ۱۵:۱۵    
تعطیلی دو روزه سراسر کشور اقدامی پیشگیرانه در اثر افزایش دما و تأثیر آن بر سلامت مردم به خصوص سالمندان، کودکان، افراد دارای بیماری های زمینه ای و مادران باردار بود؛ در این ویدیو به بررسی این موضوع پرداخته ایم.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۵/۱۳ - ۱۲:۵۴    
وزارت بهداشت می گوید شیرخواران و کودکان زیر 5 سال نسبت به تغییرات دمای محیط آسیب پذیر ی بیشتری دارند و لازم است مراقبت بیشتری برای پیشگیری از گرمازدگی آنها به عمل آید.
55آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۱۳ - ۱۱:۴۸    
برای اطلاع از طرز تهیه زرشک پلو با مرغ تالاری در ادامه این خبر باما همراه باشید.
55آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۱۳ - ۱۱:۴۸   + ۴۹ سایت دیگر  
با توجه به قرار داشتن در گرم ترین روز های سال و افزایش گرمازدگی افراد ما به بررسی نکات پیشگیری از گرمازدگی پرداخته ایم. در ادامه باما همراه باشید.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۱۳ - ۰۴:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
با هشدار وزارت بهداشت درباره افزایش دما طی چندروز آینده از خوراکی هایی گفتیم که بری پیشگیری از گرمازدگی تاثیر زیادی دارند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۳ - ۰۲:۳۷   + ۵۹ سایت دیگر  
مدیر کل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با اشاره به آثار و عوارض گرمازدگی، نکاتی را برای پیشگیری از گرمازدگی مطرح کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۱۳ - ۰۱:۰۴   + ۵ سایت دیگر  
راهکارهای مقابله با گرمازدگی چیست؟ چه کنیم در این روزها که گرمای بی اندازه کار را به تعطیلی سراسری کشور کشانده گرمازده نشویم. چه نوشیدنی ای برای پیشگیری از گرمازدگی مفید است و چه نوشیدنی ای برای درمان گرمازدگی مضر؟ این روزها روی طب سنتی حساب ویژه باز کنید.
وزیر بهداشت در جلسه کمیته قرارگاه بهداشت و درمان اربعین با بیان اینکه مهمترین دغدغه ما در مراسم اربعین امسال، پیشگیری از گرمازدگی است، به زائران توصیه کرد که در ساعات گرم روز از حرکت در مسیر زیارت خودداری کرده و مایعات به ویژه آب به میزان فراوان، مصرف کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۵/۱۲ - ۱۸:۳۰    
دکتر نواب شمس پور با بیان اینکه گرمازدگی بزرگترین چالش در اربعین حسینی امسال است، به ارائه راهکار برای پیشگیری از گرمازدگی پرداخت.
اقتصاد آنلاین / وانا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۲ - ۱۱:۴۳   + ۷۷ سایت دیگر  
رییس اداره سلامت کودکان وزارت بهداشت تاکید کرد: شیرخواران و کودکان زیر 5 سال گروه سنی هستند که نسبت به تغییرات دمای محیط آسیب پذیرترند و باید مراقبت بیشتری در این شرایط دریافت کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۵/۱۲ - ۱۶:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
این روز های گرم، خطر گرمازدگی را برای افراد بویژه کودکان، سالمندان و مبتلایان به بیماری های زمینه ای بدنبال دارد.