یکشنبه ۰۹ مهرساعت ۰۸:۰۴Oct 2023 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دریای چین»

باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۹:۵۴    
وزارت خارجه چین به مقامات مانیل هشدار دادند از تشدید تنش ها در دریای چین جنوبی اجتناب کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۱:۵۸   + ۱۳ سایت دیگر  
به دنبال تنش بر سر ایجاد موانع دریایی در دریای چین جنوبی، سخنگوی وزارت خارجه چین به فیلیپین هشدار داد که اقدامات تحریک آمیز انجام ندهد و دنبال دردسر نباشد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۰۰:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- فیلیپین یکشنبه شب اقدام گارد ساحلی چین به دلیل نصب آنچه که آن را مانع شناور در منطقه مورد مناقشه دریای چین جنوبی می خواند، محکوم کرد و گفت که نصب این موانع از ورود قایق های ماهیگیری فیلیپینی به این منطقه جلوگیری می کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۱۰:۵۶    
فیلیپین اقدام چین برای نصب موانع شناور در منطقه دریای جنوبی چین را محکوم کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۰:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
کشورهای مجمع جنوب شرق آسیا موسوم به آ.سه.آن نخستین رزمایش مشترک خود را درست در زمانی آغاز کرده اند که چندین کشور عضو به افزایش فعالیت های چین در دریای چین جنوبی واکنش جدی نشان داده اند.
کاماپرس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۱:۴۶    
کشور فیلیپین در واقع یک مجمع الجزایر پهناور است که توسط آب های اقیانوس آرام و دریای چین جنوبی احاطه شده است. فیلیپین بیش از 36 هزار کیلومتر خط ساحلی دارد و توانسته است از این نظر، عنوان پنجمین کشور دنیا را به خود اختصاص دهد ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۱۶:۲۰    
خبرگزاری کیودو گزارش کرد، چهار قایق گارد ساحلی چین وارد منطقه ای شدند که به عنوان قلمروی دریایی توسط ژاپن به رسمیت شناخته می شود و نزدیک جزایر مورد مناقشه سنکاکو در دریای چین شرقی قرار دارد.
20 پیمنت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۱:۰۲    
ماکائو، یکی از دو منطقه اداری ویژه جمهوری خلق چین است. ماکائو در سمت غربی دلتای رودخانه مروارید در مقابل هنگ کنگ قرار دارد، از شمال با استان گوانگدونگ هم مرز است و از شرق و جنوب با دریای چین جنوبی روبرو است. ماکائو به عنوان دومین مردم امید به زندگی در دنیا شناخته می شود ...
تدبیر و امید   ۱۴۰۲/۰۶/۱۵ - ۱۶:۱۴   + ۱۷ سایت دیگر  
در دستور کار این نشست که در جاکارتا، پایتخت اندونزی در حال برگزاری است، نگرانی ها درباره فعالیت های جسورانه چین در دریای چین جنوبی که یک کریدور مهم تجاری است و بسیاری از اعضای آسه آن خواسته هایی مغایر با چین نسبت به آن دارند، در اولویت قرار دارد.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۰:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- وانگ یی ، وزیر امور خارجه چین تاکید کرد: تلاش های برخی از قدرت های خارج از منطقه برای نابود کردن صلح و امنیت در دریای چین جنوبی موفق نخواهد بود. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۲۲:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه چین روز شنبه در سخنانی تاکید کرد تلاش برخی قدرت های خارج از منطقه برای تضعیف صلح در دریای چین جنوبی با موفقیت همراه نخواهد شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۵:۵۶   + ۶ سایت دیگر  
وزارت خارجه چین به آمریکا هشدار داد که از بی ثبات کردن دریای چین جنوبی خودداری کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۲۰:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
فرمانده ناوگان هفتم نیروی دریایی آمریکا گفت که رفتار تهاجمی چین در دریای چین جنوبی تهاجمی است و باید بررسی شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۳ - ۱۵:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
نظامیان ارتش های استرالیا و فیلیپین امروز (جمعه) رزمایش دریایی مشترکی را در نزدیکی یک حوزه مهم مورد ادعای چین در دریای چین جنوبی برگزار کردند؛ رزمایشی که فردیناند مارکوس، رئیس جمهور فیلیپین آن را "نمونه ای بسیار مهم از همکاری نزدیک دو کشور" خواند.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۱۱:۵۶   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، به نقل از پایگاه خبری پولیتیکو، این رزمایش با هدف تاکید بر "تعهد به اجرای قانون در منطقه" پس از تهاجم اخیر چین در این آب های مورد مناقشه برگزار می شود. ...
یک نفتکش که پیشتر گفته شده بود حامل نفت خام توقیف شده ایران است، روند تخلیه و انتقال محموله خود را آغاز کرد.
جماران   ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۱۶:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
چین به واسطه برخورداری از دریا و ساحل از طریق دریای زرد و دریای چین به جهان آزاد دسترسی دارد. اما این یک دسترسی مستقیم به دریاهای آزاد نیست و باید از قلمروهای دریایی و تنگه های بین المللی عبور کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۵/۲۷ - ۱۷:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
بنا به اعلام یک رسانه ژاپنی، آمریکا، ژاپن و استرالیا رزمایش دریایی مشترکی را در دریای چین جنوبی برگزار می کنند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۷ - ۱۵:۰۸    
خبرگزاری کیودو امروز (جمعه) به نقل از چندین مقام ناشناس گزارش داد که ژاپن، آمریکا و استرالیا روز چهارشنبه رزمایش دریایی مشترکی را در دریای چین جنوبی برگزار خواهند کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۵/۲۷ - ۱۱:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
وزارت دفاع روسیه از رزمایش مشترک و گشت دریایی کشتی های جنگی این کشور با چین در اقیانوس آرام خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۶ - ۱۶:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
اداره ایمنی دریایی چین امروز (پنجشنبه) اعلام کرد، این کشور رزمایش های نظامی را به همراه گلوله های واقعی از تاریخ 18 الی 22 اوت (27 الی 31 مرداد) در دریای چین جنوبی برگزار خواهد کرد.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۵/۲۴ - ۰۹:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
فرارو- طبق گزارش خبرگزاری ها آخرین دور تنش ها میان چین و فیلیپین دو روز پیش رخ داد. تنش ها بین دو همسایه بر سر دریای چین جنوبی در زمان ریاست جمهوری "فردیناند مارکوس جونیور" بر فیلیپین افزایش یافته است در برهه زمانی ای که مانیل به ایالات متحده نزدیک شده و واشنگتن نیز از آن کشور واقع شده در جنوب شرقی ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۵/۲۳ - ۰۰:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : اخبار مربوط به شلیک آب توسط یک کشتی گارد ساحلی چین به یک کشتی گارد ساحلی کوچک تر فیلیپینی در منطقه مورد مناقشه دریای چین جنوبی به اندازه کافی نگران کننده است؛ زیرا این منطقه به طور گسترده به عنوان نقطه اشتعال بالقوه برای درگیری های جهانی تلقی می شود ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ - ۱۰:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
خبرگزاری رسمی شینهوا امروز (شنبه) گزارش داد، وزیر امور خارجه چین از فیلیپین خواست تا برای دستیابی به راه حلی موثر به منظور از بین بردن تنش ها در دریای چین جنوبی با پکن همکاری کند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۸ - ۱۶:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
مناقشه میان چین و فیلیپین بر سر برخورد چند روز پیش میان کشتی های دو کشور در نزدیکی جزیره مرجانی آیونگین همچنان ادامه دارد و پکن، مانیل را به تلاش برای "اشغال دائم" این جزیره مورد مناقشه در دریای چین جنوبی متهم کرده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۵/۱۷ - ۱۸:۵۳    
وزارت دفاع چین از آمریکا به دلیل مداخله در دریای چین جنوبی اعتراض کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۵/۱۷ - ۱۷:۵۴   + ۵ سایت دیگر  
وزارت دفاع چین اعلام کرد که این کشور به حفظ حق حاکمیتی خود در دریای چین جنوبی پایبند است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۱۷ - ۱۲:۲۲   + ۹ سایت دیگر  
به دنبال درگیری کشتیهای گارد ساحلی چین با دو قایق لجستیکی و کشتیهای گارد ساحلی پکن در آبهای مورد مناقشه، فیلیپین سفیر چین را فراخواند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۶ - ۱۵:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
جنگ لفظی بین چین و فیلیپین و تقابل بین قایق های دو کشور در دریای چین جنوبی همچنان ادامه داشته و در این راستا گارد ساحلی چین از دولت مانیل خواست تا یک کشتی به گل نشسته خود در جزیره "آیونگین شول" در این دریا را که از 24 سال پیش تاکنون در آنجا باقی مانده خارج کرده و وضعیت آنجا را مثل قبل از سال 1999 ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۵ - ۱۱:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
فیلیپین نیروی دریایی چین را به استفاده از توپ های آب پاش علیه کشتی های خود در دریای چین جنوبی متهم کرد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۵ - ۱۱:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
وزارت خارجه آمریکا حمایت واشنگتن از فیلیپین را در مقابله با تحرکات خطرناک چین در دریای چین جنوبی اعلام کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۵/۰۴ - ۱۹:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
وزیر خارجه آمریکا در سفر به تونگا از آنچه اقدامات مشکل آفرین چین در منطقه خوانده، انتقاد کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۴ - ۱۰:۱۶   + ۷ سایت دیگر  
وزیر خارجه آمریکا در جریان سفر به کشور تونگا ضمن اشاره به "نظامی سازی دریای چین جنوبی توسط پکن" و آنچه که او "زور اقتصادی" خواند، نسبت به "رفتار مشکل ساز" چین هشدار داد.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۵/۰۳ - ۲۲:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
سرویس خارجی- پس از انتشار اخباری از فعالیت ها و همکاری های نظامی و امنیتی چین با جزایر سلیمان و کوبا، نشریه فایننشال تایمز با استناد به تصاویر ماهواره تجاری یک شرکت آمریکایی ادعا کرده است، چین در حال ساخت یک پایگاه نظامی جدید در کامبوج است. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۴/۳۱ - ۰۹:۳۳    
موضع تهاجمی چین در دریای چین جنوبی و اطراف آن، هند و شرکای آن در منطقه را با یکدیگر متحد کرده و به سمت توسعه همکاری های اقتصادی، دفاعی و دریایی سوق داده است.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۲/۰۴/۲۷ - ۰۸:۳۶    
یانگ تسه درازترین رود آسیا و سومین رود طویل جهان پس از نیل و آمازون به شمار می رود. نام جدید چینی آن چانگ جیانگ است و در بسیاری از نقشه ها از این نام استفاده می شود. یانگ تسه بیش از 6380 کیلومتر طول دارد و سرچشمه آن استان چینگهای در غرب چین است ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۴/۱۹ - ۲۲:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
ارتش فیلیپین اعلام کرد ده ها فروند کشتی ماهیگیری و نظامی چین را در اطراف منطقه ادعایی اقتصادی خود در دریای چین جنوبی رویت کرده است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۶ - ۲۱:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
نیویورک – ایرنا- یک مقام وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد واشنگتن امیدوار است در سفر های هفته آینده آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا به جنوب شرق آسیا، کشورهای منطقه را برای اتخاذ موضع سخت تر علیه حکومت نظامی میانمار و عقب نشینی از اقدامات چین در دریای چین جنوبی با خود همراه سازد.
آنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۴ - ۰۰:۴۵    
اداره سانسور ویتنام اکران فیلم باربی را به خاطر داشتن صحنه هایی از مناطق مورد مناقشه بین چین و ویتنام در جنوب دریای چین ممنوع اعلام کرد و مانع از اکران آن در سینماهای این کشور جنوب شرق آسیا می شود.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۳ - ۰۶:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رسانه های ویتنام دوشنبه گزارش دادند که این کشور پخش فیلم باربی ساخته شرکت برادران وارنر آمریکا را به دلیل نشان دادن نقشه ای از ادعاهای ارضی پکن در دریای چین جنوبی ممنوع کرد.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۴/۱۲ - ۱۴:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
ارتش تایوان امروز دوشنبه رزمایشی در ساحل استراتژیک چین جنوبی با شلیک موشک از خودروهای زرهی برای تخریب اهداف نزدیک به ساحل با شبیه سازی عملیات عقب راندن نیروهای دشمن برگزار کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۴/۰۳ - ۱۴:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
در بحبوحه تنش ها بین واشنگتن و پکن در دریای چین جنوبی، یک فروند ناو هواپیمابر آمریکا در اقدامی کم سابقه در یکی از بنادر ویتنام پهلو می گیرد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۴/۰۳ - ۰۰:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
رویترز : همزمان با تشدید تنش ها میان واشنگتن و پکن در دریای چین جنوبی، وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) می گوید ناو هواپیمابر هسته ای رونالد ریگان قرار است برای نخستین بار در بندر دانانگ ویتنام در روز یکشنبه جاری پهلو بگیرد ...
آنا   ۱۴۰۲/۰۴/۰۱ - ۱۷:۲۷    
چین نخستین منظومه اینترنت مدار پایین زمین را در دریای چین جنوبی آزمایش کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۴/۰۱ - ۱۷:۰۲    
نخست وزیر آلمان از پکن خواست از قدرت نظامی برای تغییر وضع موجود در شرق و جنوب دریای چین استفاده نکند.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۳/۳۰ - ۱۶:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، ارتش اندونزی امروز (سه شنبه) اعلام کرد که اعضای مجمع کشورهای جنوب شرق آسیا (آسه آن) کنفرانسی برای هماهنگی این رزماش که قرار است 18 تا 25 سپتامبر در نزدیکی منطقه مورد مناقشه دریای چین جنوبی برگزار شود، تشکیل دادند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۳۰ - ۱۵:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
ارتش آزادیبخش خلق چین در یک نمایش قدرت به منظور محک زدن قابلیت های رزمی خود، رزمایش گسترده ای را در دریای چین جنوبی برگزار کرد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۲۶ - ۲۳:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: مقامات آمریکا، ژاپن و فیلیپین در مورد مسائل امنیتی منطقه ای و راه های تقویت ائتلاف سه جانبه، دریای چین جنوبی و کره شمالی بحث و تبادل نظر کردند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۳/۲۳ - ۱۶:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
نیروی دریایی چین مجموعه تمرینات توپخانه ای را در برخی مناطق دریای چین شرقی آغاز کرده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۲۳ - ۱۴:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
به تازگی باستان شناسان موفق به شناسایی دو کشتی باستانی در دریای چین شده اند که در آن بقایای قابل توجهی از آثار باستانی وجود دارد. در میان اکتشافات، اقلام مختلفی مانند ظروف چینی آبی و سفید و سایر اشیا تجاری به چشم می خورد.