یکشنبه ۱۴ آذرساعت ۱۹:۵۸Dec 2021 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دریای چین»

خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۹/۱۲ - ۱۲:۵۰    
ایالات متحده و اتحادیه اروپا روز پنجشنبه نگرانی خود را از اقدامات چین در دریای چین جنوبی اعلام کردند.
یک پزشک   ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ - ۱۰:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
اگر تا به حال تحت تاثیر طراحی پیچیده صدف ها و موجودات کوچکی که در امتداد ساحل پیدا کرده اید، قرار گرفته اید، به احتمال زیاد طراحی این هتل جدید را دوست خواهید داشت. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۱۲:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
وزیردفاع فیلیپین گفت که به کشتی فرسوده نیروی دریایی این کشور مستقر در جزیره مرجانی در دریای چین جنوبی دست نمی زند.
آنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۱۳:۲۵    
شی جین پینگ، رهبر چین می گوید که کشورش به دنبال تسلط بر آسیای جنوب شرقی یا زورگویی به همسایگان کوچکتر خود با تشدید تنش بر سر دریای چین جنوبی نخواهد بود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۱۲:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
وزیر دفاع فیلیپین گفت عملیات تدارکات و پشتیبانی از نیروهای فیلیپینی مستقر در آبسنگی در دریای چین جنوبی، این هفته از سر گرفته خواهد شد. این عملیات، هفته گذشته در پی مداخله گارد ساحلی چین، متوقف شده بود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۰۹:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
وزارتخانه های دفاع روسیه و چین با انتشار یک بیانیه مشترک از گشت زنی بمب افکن ها و جنگنده های دو طرف بر فراز دریای ژاپن و دریای چین شرقی خبر دادند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۰۹:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
آمریکا اقدامات چین در استفاده از آب پرفشار علیه قایق های پشتیبان فیلیپینی در دریای چین جنوبی را "خطرناک، تحریک آمیز و غیرقابل توجیه" توصیف کرده و هشدار داد که حمله مسلحانه به کشتی های فیلیپینی موجب بکارگیری تعهدات دفاعی متقابل آمریکا می گردد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۸/۲۷ - ۰۶:۳۶    
فیلیپین در بیانیه ای اقدامات گارد ساحلی چین برای متوقف کردن حرکت کشتی های این کشور در منطقه مورد اختلاف در دریای چین جنوبی را محکوم کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۶ - ۰۹:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- نیروی دریایی دفاع از خود ژاپن می گوید روز سه شنبه یک رزمایش مشترک با نیروی دریایی آمریکا در دریای چین جنوبی انجام داده و برای اولین بار یک زیر دریایی را برای شرکت در چنین رزمایشی اعزام کرده است.
صدا نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۲۴ - ۲۲:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
نکته قابل تأمل افزایش حضور آمریکا در دریای سیاه و اهمیت پیدا کردن این دریا همانند دریای چین برای این کشور است. این در حالی است که دریای سیاه به عنوان دریای صلح شناخته می شد و هیچ گاه و تحت هیچ شرایطی حتی در دوره جنگ سرد نیز مرکز تنش میان دولت ها نبوده است! ...
اسپوتینگ روسیه   ۱۴۰۰/۰۸/۲۳ - ۱۶:۲۶    
موقعیت ژئوپلیتیک منحصر به فرد دریای چین جنوبی به عنوان یکی از مناطق مورد مناقشه موجب گردیده که اکثریت قدرت های جهانی از جمله چین و ایالات متحده نگاه راهبردی به این منطقه داشته باشند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۸/۱۹ - ۱۰:۳۱   + ۱۱ سایت دیگر  
تحقیقات نشان می دهد که بیش از 25000 تن زباله پلاستیکی از زمان شیوع کرونا در اقیانوس ها شناور است. رودخانه های اروند(منتهی به خلیج فارس و مکران)، سند و یانگ تسه (منتهی به دریای چین شرقی)، 73 درصد از کل تخلیه پلاستیک را تشکیل می دهند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۸/۱۷ - ۱۰:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
تصاویر ماهواره ای حاکی از احتمال آمادگی چین برای حمله به ناوهای آمریکایی در دریای چین جنوبی است.
آنا   ۱۴۰۰/۰۸/۱۵ - ۲۱:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
حضور نظامی و هسته ای آمریکا در مناطق مختلف جهان از خلیج فارس گرفته تا دریای چین جنوبی نه عامل امنیت که مخل امنیت و تجارت جهان است و ربایش نفت کش حامل نفت ایران نیز سندی بر این رویکرد تهدیدآمیز است.
آنا   ۱۴۰۰/۰۸/۱۴ - ۱۴:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
منابع رسانه ای از برکناری سه فرمانده مقصر در حادثه زیردریایی اتمی این کشور در دریای چین جنوبی خبر داده اند.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۱۴ - ۱۲:۳۵   + ۷ سایت دیگر  
ناوگان هفتم نیروی دریایی آمریکا سه فرمانده مقصر در حادثه زیردریایی اتمی این کشور در دریای چین جنوبی را از کار برکنار کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۸/۱۲ - ۱۵:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
زیردریایی اتمی یو اس اس کنتیکات آمریکا در ماه گذشته میلادی در آبهای دریای چین جنوبی با یک شیء ناشناس برخورد کرد که این خبر باعث بروز نگرانی های بسیاری درباره احتمال نشت مواد هسته ای شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۸/۱۲ - ۱۴:۵۳    
وزارت خارجه چین بار دیگر با انتقاد از دروغگویی آمریکا درباره حادثه زیردریایی این کشور در آبهای دریای چین جنوبی به طور ضمنی به این کشور هشدار داد که امکان بروز چنین اتفاقاتی در آینده نیز وجود خواهد داشت.
میزان   ۱۴۰۰/۰۸/۱۲ - ۱۳:۱۵    
خبرگزاری میزان – چین در واکنش به گزارش پنتاگون درباره حادثه برای زیردریایی اتمی آمریکا در دریای چین جنوبی، واشنگتن را به عدم شفافیت متهم کرد. به گزارش یو اس اِی نیوز ، نیروی دریایی ارتش آمریکا اعلام کرد که ناو یو اس اس کانیتیکت ...
بولتن نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۱۱ - ۲۱:۳۵   + ۱۳ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت خارجه چین توضیحات آمریکا درباره حادثه ای که ماه گذشته در دریای چین جنوبی برای زیردریایی اتمی آمریکایی رخ داد رد کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۸/۱۱ - ۱۴:۵۵    
نیروی دریایی آمریکا دلیل آسیب دیدن زیردریایی خود را که ماه گذشته در دریای چین جنوبی آسیب دیده بود، فاش کرد.
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۸/۰۶ - ۱۶:۱۵   + ۶ سایت دیگر  
اهداف این ماموریت ها شامل جزایر و صخره های تحت کنترل چین در دریای چین جنوبی و همچنین بخش ساحلی سرزمین اصلی چین است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۶ - ۱۱:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رهبران کشورهای جنوب شرقی آسیا نگرانی خود در مورد کشمکش عمیق میان آمریکا و چین بر سر دریای چین جنوبی و دیگر مسائل را ابراز داشته اند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۴:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
چند روز پس از پایان رزمایش چین و روسیه در دریای چین جنوبی، حال این منطقه میزبان تمرین مشترک یک گروه ضربت ناو هواپیمابر آمریکایی و یک ناوشکن ژاپنی حامل هلی کوپتر است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۱۶:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت خارجه چین با محکوم کردن ترددهای آمریکا در دریای چین جنوبی تاکید کرد، ایالات متحده مدت هاست بر مشکلات این منطقه به بهانه آزادی کشتی رانی افزوده و تهدیدهایی جدی علیه صلح و ثبات منطقه ایجاد کرده است.
کمیته روابط خارجی سنای آمریکا لایحه ای را تصویب و راهی صحن علنی کرد که به موجب آن اشخاص حقیقی و حقوقی در چین از بابت فعالیت ها در دریای چین جنوبی مشمول تحریم می شوند.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۳:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
یک فروند کشتی تحقیقاتی اقیانوس شناسی نیروی دریایی آمریکا از اواخر سپتامبر فعالیت های گسترده ای را در منطقه وسیعی از دریای چین جنوبی انجام داده که به گفته کارشناسان نظامی چینی ...
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۱۵:۳۸    
کیومرث یزدان پناه در ارتباط زنده تلفنی با برنامه رویداد رادیو گفت وگو ضمن تحلیل تنش امریکا و چین اظهار کرد: روند رو به تصاعد تنش در روابط این دو کشور نشان می دهد این تنش ها وارد فاز جدی شده است و چالش به سمت بحران های ناشناخته هدایت می شود. ...
فرارو   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۱۲:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
فرارو- مقام های ارشد تایوان پس از آن که چین در اقدامی بی سابقه بیش از یکصد هواپیمای جنگی خود را در پیرامون این جزیره به پرواز در آورد، از احتمال حمله نظامی پکن ابراز نگرانی می کنند ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۱۱:۵۴    
وزارت خارجه چین، آمریکا را به مخفی کردن عمدی اطلاعات مربوط به حادثه زیردریایی اتمی این کشور در دریای چین جنوبی متهم کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۱۰:۴۰    
تهران- ایرنا- سخنگوی وزارت خارجه چین در واکنش به برخورد زیردریایی هسته ای آمریکا با شی ناشناسی در دریای چین، از آمریکا خواست جزییات این حادثه از جمله مکان، هدف سفر و امکان نشت مواد هسته ای و آسیب های ناشی از آن به محیط دریایی را تشریح کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۰۶:۵۰    
حادثه برای زیردریایی آمریکایی، در دریای چین جنوبی رخ داد که منطقه مورد مناقشه بین دو قدرت جهانی است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۶ - ۱۶:۰۷   + ۷ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت خارجه چین امروز (جمعه) گفت، دولت آمریکا باید جزئیات مربوط به حادثه پیش آمده برای زیردریایی اتمی خود را که در دریای چین جنوبی اتفاق افتاد، منتشر کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۱۶ - ۱۱:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
نیروی دریایی آمریکا در بیانیه ای از برخورد زیردریایی اتمی "یو اس اس کنتیکت" با یک شی ناشناس در آب های بین المللی منطقه هند و اقیانوسیه در نزدیکی دریای جنوبی چین خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۶ - ۰۹:۲۲   + ۱۱ سایت دیگر  
دو تن از مقام های نیروی دریایی آمریکایی اعلام کردند که "یک شی ناشناس" به زیردریایی این کشور در دریای چین جنوبی اصابت کرده اما جزئیات آن را به صورت علنی اعلام نکردند.
برترین ها / جماران   ۱۴۰۰/۰۷/۱۶ - ۰۴:۲۳   + ۱۹ سایت دیگر  
ایرنا: یک مقام نیروی دریایی آمریکا اعلام کرد در سانحه برخورد زیردریایی "کناتیکت" این نیرو به جسمی ناشناس در زیر آب در منطقه هند و اقیانوسیه، 11 خدمه این زیردریایی مجروح شده اند. ...
روز پلاس   ۱۴۰۰/۰۷/۱۳ - ۰۹:۱۱    
تایوان اعلام کرد 148 هواپیمای نیروی هوایی چین طی 4 روز گذشته بر فراز بخش های جنوبی و جنوب غربی این منطقه به پرواز درآمده اند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۱۳ - ۰۶:۲۰    
نخست وزیر جدید ژاپن گفت: جو بایدن وعده داده آمریکا به تعهداتش درباره جزایر مورد مناقشه دریای چین عمل خواهد کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۲۱:۲۹   + ۶ سایت دیگر  
وزارت دفاع انگلیس امروز در اقدامی تنش آفرین اعلام کرد ناو هواپیمابر ملکه الیزابت و ناوگروه همراه آن وارد دریای چین جنوبی شده اند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۷ - ۰۱:۳۱    
کارشناس مسائل استراتژیک گفت: استرالیا از لحاظ جغرافیایی در این منطقه قرار دارد و طبیعتا تجهیز آن به 8 فروند زیردریایی هسته ای می تواند به شکل قابل ملاحظه ای در راستای مقابله با توانمندی نظامی چین و مخصوصا اهداف چین در دریای چین جنوبی و تغییر موازنه به نفع غرب باشد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ - ۱۱:۱۳   + ۸ سایت دیگر  
چین امروز (سه شنبه) با برگزاری نمایشگاه صنعت هواپیمایی خود، ضمن چشمداشت به مناطق مورد مناقشه حوزه های دریای چین جنوبی و تایوان و رقابتش با آمریکا اقلام و تجهیزات پیچیده ای از نیروی هوایی خود شامل پهپادهای تجسسی و جنگنده های دارای قابلیت مختل سازی تجهیزات الکترونیکی متخاصم را به نمایش گذاشت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۰۴ - ۱۶:۰۵    
یک اندیشکده نظامی احتمال تنش نظامی میان چین و آمریکا باوجود اختلاف میان دو کشور بر سر موضوع دریای چین جنوبی و رقابت گسترده را مورد بررسی قرار داده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۶:۴۴    
تهران- ایرنا - مقامات نیروی دریایی اندونزی اعلام کردند، گشت زنی دریایی خود را در آب های دریای چین جنوبی در اطراف جزایر ناتونا پس از شناسایی شناورهای چینی و آمریکایی در این منطقه افزایش داده اند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۴:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
وزارت خارجه آلمان می گوید دولت پکن به ناوچه آلمانی که ماه پیش راهی دریای چین جنوبی شد؛ اجازه ورود به یکی از بنادرش را نداده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۱۰:۰۶    
وزیر خارجه چین از ویتنام خواست تا برای حفظ صلح و ثبات در منطقه دریای چین جنوبی مانع از حضور نیروهای خارجی شود.
ایران پرس   ۱۴۰۰/۰۶/۱۹ - ۲۰:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
ایران پرس: ناو هواپیمابر یو اس اس کارل وینسون آمریکا حامل جنگنده های رادار گریز اف 35 سی برای اولین بار وارد آبهای دریای چین جنوبی شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ - ۱۶:۰۸    
چین امروز (چهارشنبه9 اعلام کرد یک ناوشکن آمریکایی مجهز به موشک هدایت شونده به آبهایش در دریای چین جنوبی "تجاوز کرده است".
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ - ۱۱:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- ارتش آزادیبخش خلق چین روز چهارشنبه اعلام کرد یک ناوشکن آمریکایی مجهز به موشک هدایت شونده را که به آبهای سرزمینی چین در نزدیکی جزایر نانشا در دریای چین جنوبی تجاوز کرده بود از این منطقه اخراج کرده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۰۶ - ۰۹:۱۳   + ۷ سایت دیگر  
آمریکا در ادامه تلاش برای تحریک چین یک فروند ناو جنگی خود را در منطقه دریای چین جنوبی و منطقه مورد مناقشه چین و تایوان عبور داد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۰۴ - ۱۴:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز : رسانه های دولتی چین اوایل روز چهارشنبه کامالا هریس، معاون رئیس جمهوری آمریکا را متهم کردند که قصد دارد با اظهاراتش در سنگاپور دال بر اینکه پکن از تهدید و ارعاب برای حمایت از ادعاهای قلمرویی غیرقانونی اش در دریای چین جنوبی استفاده می کند، میان چین و کشورهای جنوب شرق آسیا اختلاف بیندازد.