پنجشنبه ۱۶ آذرساعت ۲۳:۲۲Dec 2023 7
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «توافق صلح»

تدبیر و امید   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۱۷:۵۷   + ۶ سایت دیگر  
بر اساس این گزارش، ارتش جمهوری آذربایجان در سپتامبر امسال عملیاتی را در قره باغ آغاز کرد و پس از آن نیروهای ارمنی تسلیم شدند. دو کشور از آن زمان برای امضای توافق صلح ابراز تمایل کرده اند، هرچند پیشرفت خاصی حاصل نشده و درگیری های مداوم مرزی ادامه داشته است ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ - ۱۴:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
در سال گذشته طرف آذربایجانی توجه جدی به موضوع مناطق تحت محاصره نداشت، اما اکنون الهام علی اف به طور غیرمنتظره موضوع محاصره را مطرح کرده است. بنابراین مشکلاتی در مذاکرات به وجود آمد و او تصمیم گرفت از این موضوع به عنوان عامل فشار استفاده کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۰۰:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس پارلمان ارمنستان روز سه شنبه گفت که اگر مقام های جمهوری آذربایجان اراده سیاسی از خود نشان دهند، پیمان صلح با این کشور در 15 روز امضا می شود.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۱۰:۵۳    
نخست وزیر ارمنستان و وزیر خارجه ایالات متحده در مورد توافق صلح بین ارمنستان و آذربایجان گفت وگو کردند.
خبر خودرو   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۱۰:۲۲    
یکی از مقامات وزارت خارجه آمریکا، گزارش هایی مبنی بر اینکه ایالات متحده و آلمان از ارسال تسلیحات به اوکراین خودداری می کنند تا کی یف را مجبور به مذاکره برای توافق صلح با مسکو کنند، رد کرد. این مساله از سوی روزنامه بیلد آلمان گزارش شد . ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۱۰:۱۴   + ۶ سایت دیگر  
طبق اعلام وزارت خارجه آمریکا، آنتونی بلینکن دوشنبه در تماس تلفنی با رئیس جمهور جمهوری آذربایجان و نخست وزیر ارمنستان از تلاش ها برای دستیابی به توافق صلح پایدار بین این دو کشور حمایت کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۰۹:۳۸   + ۵ سایت دیگر  
یکی از مقامات وزارت خارجه آمریکا، گزارش هایی مبنی بر اینکه ایالات متحده و آلمان از ارسال تسلیحات به اوکراین خودداری می کنند تا کی یف را مجبور به مذاکره برای توافق صلح با مسکو کنند، رد کرد. این مساله از سوی روزنامه بیلد آلمان گزارش شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۰۷:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
وزیر خارجه آمریکا با رئیس جمهوری آذربایجان و نخست وزیر ارمنستان در مورد احتمال امضای معاهده صلح میان این دو کشور گفت وگو و رایزنی کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۱۵:۲۳   + ۷ سایت دیگر  
رئیس جمهور آمریکا بار دیگر مدعی شد حماس با هدف برهم زدن تلاش های وی برای شکل گیری توافق صلح میان عربستان و رژیم صهیونیستی به اراضی اشغالی حمله کرده است.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۱۲:۰۴   + ۱۸ سایت دیگر  
ایسنا نوشت: درپی حملات نیروهای مسلح یمن به سرزمین های اشغالی و توقیف کشتی رژیم صهیونیستی در حمایت از ملت فلسطین و مقاومت آنها، آمریکا از طریق یک رسانه انگلیسی و به شکل غیر مستقیم به تهدید صنعا پرداخت. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۱۱:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
یک تحلیلگر سابق پنتاگون در واکنش به اظهارات مذاکره کننده ارشد اوکراینی درباره فشار انگلیس برای عقب نشینی کی یف از توافق صلح با روسیه در ماه ابتدایی جنگ، گفت این نشان می دهد غرب به دنبال یک روایت خروج است.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۱۰:۲۸    
آمریکا تهدید کرد که در صورت ادامه یافتن حملات یمن به شهرک های صهیونیستی و آزاد نشدن کشتی اسرائیلی، توافق صلح این کشور و عربستان را به خطر انداخته و به پایگاه های نظامی یمن حمله خواهد کرد.
افکار نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۰۲ - ۱۶:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
نماینده پارلمان مصر توافق صلح کمپ دیوید میان مصر و رژیم صهیونیستی در سال 1979، را در برابر دیدگان سایر نمایندگان حاضر در صحن پارلمان پاره کرد.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۹/۰۲ - ۰۰:۰۹    
ضیاالدین داوود، نماینده پارلمان مصر در اعتراض به محدودیت های وضع شده علیه کشورش در جریان توافق صلح کمپ دیوید میان مصر و رژیم صهیونیستی در سال 1979، آن را در برابر دیدگان سایر نمایندگان حاضر در صحن پارلمان پاره کرد.
عصر قانون آنلاین   ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ - ۲۳:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش گروه بین الملل عصر قانون به نقل از وستینک، الهام علی اف رئیس جمهور جمهوری آذربایجان امروز چهارشنبه در سخنانی اعلام کرد: دیگر هیچ مانعی برای امضای پیمان صلح میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان وجود ندارد. ...
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ - ۱۸:۰۸   + ۷ سایت دیگر  
اکوایران: گذرگاه زنگور چه پیامدهای بر موقعیت ژئواکونومیک ایران خواهد داشت؟ زنگور یکی از الزمات توافق صلح سه جانبه باکو- ایروان - مسکو محسوب می شود که، از جوار مرزهای ایران می گذرد و به همین دلیل به یکی از مهمترین نقاط تمرکز نهادهای نظامی - امنیتی ، سیاسی و اقتصادی ایران بدل شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ - ۱۲:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
رئیس جمهور جمهوری آذربایجان تاکید کرد باکو برای گفت وگو با ارمنستان و امضای توافق صلح با این کشور آماده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ - ۰۵:۲۹   + ۷ سایت دیگر  
رئیس جمهور ترکیه روز سه شنبه از دولت ارمنستان خواست هرچه زودتر توافق صلح را با جمهوری آذربایجان امضا کند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۸/۳۰ - ۱۶:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
وزارت خارجه ارمنستان امروز (سه شنبه) اعلام کرد، ایروان ششمین پیشنهاد توافق صلح خود را به عنوان بخشی از اقدامات دیپلماتیک برای عادی سازی روابط با باکو، به جمهوری آذربایجان ارائه کرده است.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۰۸/۳۰ - ۰۷:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
بنا به اظهار وی روسیه می خواست در آنجا سرباز داشته باشد تا توافق صلح و امنیت را ضمانت کند،اما عملیات نظامی که توسط جمهوری آذربایجان در ماه سپتامبر 2023 انجام شد کوچکترین واکنشی را از سوی نیروهای صلحبان روسی در منطقه بر نیانگیخت.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۹ - ۰۹:۰۹   + ۶ سایت دیگر  
ارتش کره جنوبی به کره شمالی هشدار داد که ماهواره جاسوسی خود را پرتاب نکند و امروز (دوشنبه) اعلام کرد که سئول می تواند توافق صلح بین دو کره را تعلیق کرده و نظارت هوایی خط مقدم را به تلافی پرتاب ماهواره ای از سر بگیرد.
اصفهان امروز آنلاین   ۱۴۰۲/۰۸/۲۸ - ۱۴:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
پایگاه مطالعات سورین نوشت: روزنامه نشنال اینترست در مطلب تازه خود با اشاره به اعلان جنگ حوثی ها علیه اسرائیل، تاکید کرد: اعلام این جنگ پیامدهای محلی، منطقه ای و جهانی خواهد داشت. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۸/۲۵ - ۱۲:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
نخست وزیر ارمنستان گفت که قصد دارد تلاش های سیاسی و دیپلماتیک را برای امضای توافق صلح با جمهوری آذربایجان تشدید کند.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۸/۲۱ - ۰۸:۴۴   + ۳۳ سایت دیگر  
سقوط جنگنده آمریکایی در شرق مدیترانه، دعوت رئیسی از محمد بن سلمان برای سفر به ایران، سه شرط ارمنستان برای توافق صلح با جمهوری آذربایجان، برگزاری رزمایش دریایی ژاپن با مشارکت آمریکا، استرالیا و کانادا و حمله پهپادی مقاومت به دو پایگاه آمریکا در عراق و سوریه ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۸/۲۰ - ۱۵:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
نخست وزیر ارمنستان روز شنبه در مجمع صلح پاریس گفت که در صورت اجرای 3 اصل، آماده توافق صلح با جمهوری آذربایجان است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۸/۱۳ - ۱۶:۰۰   + ۹ سایت دیگر  
دبیر شورای امنیت روسیه گفت تلاش های جاری و مداومی برای عادی سازی روابط بین باکو و ایروان در حال انجام است.
سلام نو / روز نو   ۱۴۰۲/۰۸/۱۲ - ۱۳:۴۴   + ۱۳ سایت دیگر  
مقامات تل آویو بارها ادعا کرده اند که قصد اشغال غزه را ندارند، اما همچنین مدعیند که پس از حمله 7 اکتبر، ادامه حکومت حماس بر این منطقه غیرقابل قبول است. همچنین شواهد کمی وجود دارد که نشان دهد تشکیلات خودگردان فلسطین که بر کرانه باختری حکومت می کند، مایل یا قادر به تصرف و کنترل غزه باشد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۸/۰۴ - ۱۴:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- تارنمای رادیو اروپای آزاد نوشت: نیکول پاشینیان ابراز امیدواری کرد توافق صلح با جمهوری آذربایجان در ماه های آینده امضا و روابط دیپلماتیک با باکو برقرار شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۸/۰۴ - ۱۲:۴۵   + ۷ سایت دیگر  
نخست وزیر ارمنستان ابراز امیدواری کرد این کشور در ماه های پیش رو با جمهوری آذربایجان توافق صلح امضا و با باکو روابط دیپلماتیک برقرار کند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۸/۰۴ - ۱۲:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
نخست وزیر ارمنستان گفت امیدوار است در ماه های آتی به یک توافق صلح با جمهوری آذربایجان دست یابد و روابط دیپلماتیک با این کشور برقرار شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۸/۰۱ - ۲۱:۵۹   + ۳۸ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه گفت: در صورت خطای استراتژیک صهیونیست ها و ورود به جنگ زمینی، غزه به یک باتلاق قطعی برای ارتش رژیم اشغالگر قدس تبدیل خواهد شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۸/۰۱ - ۱۳:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
نخست وزیر ژاپن مدعی شد که دولت این کشور همچنان در مسیر نیل به توافق صلح با روسیه حرکت خواهد کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۸/۰۱ - ۱۱:۳۱    
کیشیدا امروز (دوشنبه) گفت، ژاپن به حل مشکلات و مسائل منطقه ای و قلمرویی خود با روسیه ادامه می دهد و به دنبال رسیدن به توافق صلح است.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۸/۰۱ - ۱۰:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
صدراعظم آلمان اعلام کرد که دولت اوکراین یک ماه پس از آغاز عملیات نظامی روسیه در این کشور آماده کنارگذاشتن ایده پیوستن به ناتو و امضای قرارداد صلح با روسیه بود، اما دولت آمریکا مانع شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۸/۰۱ - ۰۷:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
صدراعظم پیشین آلمان اعلام کرد که دولت اوکراین یک ماه پس از آغاز عملیات نظامی روسیه در این کشور آماده کنارگذاشتن ایده پیوستن به ناتو و امضای قرارداد صلح با روسیه بود، اما دولت آمریکا مانع شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۷/۳۰ - ۱۶:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
صدر اعظم آلمان آمریکا را عامل شکست مذاکرات صلح سال گذشته بین اوکراین و روسیه دانست و اعلام کرد که اوکراین از طرف آمریکا اجازه موافقت با چنین توافقی را نداشت.
خبر روز   ۱۴۰۲/۰۷/۲۶ - ۰۱:۱۵    
نخست وزیر ارمنستان اعلام آمادگی کرد که تا پایان سال میلادی جاری با باکو توافق صلح و عادی سازی روابط امضا کند.
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۲۵ - ۱۹:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
نخست وزیر ارمنستان اعلام آمادگی کرد که تا پایان سال میلادی جاری با باکو توافق صلح و عادی سازی روابط امضا کند.
نخست وزیر ارمنستان اعلام آمادگی کرد که تا پایان سال میلادی جاری با باکو توافق صلح و عادی سازی روابط امضا کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۲۵ - ۱۵:۵۳   + ۵ سایت دیگر  
نخست وزیر ارمنستان طی سخنرانی در پارلمان اروپا ضمن انتقاد از عملکرد روسیه در جنگ قره باغ اعلام کرد که آمادگی امضای توافق صلح با جمهوری آذربایجان را دارد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۲۵ - ۱۵:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان امروز (سه شنبه) اعلام کرد: ایروان آماده امضای توافقنامه صلح با جمهوری آذربایجان تا پایان سال جاری میلادی است و امنیت همه شهروندان آذربایجانی را در خاک خود تضمین می کند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۲۵ - ۱۲:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه ترکیه گفت که آنکارا آماده است در صورت دستیابی به توافق صلح در جریان درگیری رژیم صهیونیستی و حماس، به عنوان یک کشور ضامن برای فلسطین عمل کند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۲۳ - ۲۳:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: گروهی از ناظران مدعی اند که حمله غافلگیرانه حماس ماحصل سیاست های خاورمیانه ای بایدن است؛ همانی که استراتژی خروج از منطقه را کلید زد و همزمان بدون درک درستی از محاسبات و معادلات منطقه، برای دسترسی به توافق صلح میان ریاض و تل آویو خیز برداشت.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۲۰ - ۱۲:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
گروه بین الملل: ویلیام گالستون، ستون نویس روزنامه وال استریت ژورنال در مقاله ای نوشت: بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در 22 سپتامبر یک سخنرانی مطمئن در مجمع عمومی سازمان ملل ایراد کرد. اسرائیل با امارات متحده عربی، بحرین، سودان و مراکش بدون توافق صلح با فلسطینیان به توافق ابراهیم دست یافت ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۷/۱۹ - ۰۰:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : این مطلب قرار بود درباره شتاب و وعده ابتکار صلح عربستان و اسرائیل با میانجی گری ایالات متحده باشد؛ از جمله اینکه چگونه پادشاهی عربستان با تبدیل صلح اسرائیل و فلسطین به بخشی از این معامله بزرگ تبدیل شد ؛ این بخشی از نوشته اندرو پاراسیلیتی، رئیس مرکز محتوای المانتیور است ...
ستاره صبح   ۱۴۰۲/۰۷/۱۸ - ۲۱:۳۴    
اتحادیه اروپا می گوید که بزرگترین کمک کننده مالی به مردم فلسطینی است و سالهاست که از رویکرد دو کشوری حمایت کرده است. رویکردی که از زمان توافق صلح اسلو در سال 1993 بین اسرائیل و سازمان آزادیبخش فلسطین، هدایتگر دیپلماسی بین المللی بوده است ...
روز نو   ۱۴۰۲/۰۷/۱۸ - ۰۹:۴۲    
میان برخی کشورهای عربی مانند امارات، بحرین، مراکش و حتی سودان که قبلاً با اسرائیل توافق صلح ابراهیم را امضا کرده بودند، موضع چندان روشنی اتخاذ نکردند و صرفاً تجاوز به غزه را محکم کرده و گفتند بهتر است دو طرف نبرد به میز مذاکره برگردند
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۱۶ - ۲۳:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
اقتصادنیوز، حمله غیر قابل پیش بینی حماس به سرزمین های اشغالی، گمانه زنی ها در باب فرجام توافق صلح عربستان و اسرائیل و همچنین حیات سیاسی نتانیاهو را افزایش داده است ...
اصفهان امروز آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۱۶ - ۱۹:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا نوشت: نخست وزیر گرجستان از آمادگی کشورش برای میانجی گری بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان خبر داد. ایراکلی غاریباشویلی نخست وزیر گرجستان در کنفرانس خبری مشترک با الهام علی اف رئیس جمهور جمهوری آذربایجان گفت: بسیار امیدوارم که به زودی یک توافق صلح با ارمنستان حاصل شود ...
ستاره صبح   ۱۴۰۲/۰۷/۱۵ - ۲۲:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
شارل میشل، رئیس شورای اروپا در یک گفتگوی اختصاصی با یورونیوز، ناتوانی روسیه در تضمین صلح و امنیت در منطقه قره باغ کوهستانی را خیانت به ارمنی ها توصیف کرد ...