دوشنبه ۳۰ فروردینساعت ۲۳:۳۶Apr 2021 19
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «احکام اسلامی»

شبستان   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۰:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
بحرینی با اشاره به تلاش شهید آوینی در مسیر به فعلیت رساندن ارزش ها و احکام اسلامی در قالب هنر گفت: هنر انقلاب اسلامی در دهه اول انقلاب شکل گرفت و در دامن ارزش ها و باورهای اسلامی و نیز با الهام از مضامین فرهنگی، سیاسی و اجتماعی رشد و توسعه یافت.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۱۳:۲۰    
سازمان بسیج هنرمندان استان ایلام با صدور بیانیه ای به مناسبت 20 فروردین سالروز شهادت سید مرتضی آوینی هفته هنر انقلاب اسلامی را گرامی داشت و گفت: شهید آوینی عمر خود را در مسیر به فعلیت رساندن احکام اسلامی در قالب هنر صرف نمود.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۲:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
عضو شورای عالی حوزه گفت: مهمترین مطالبه حوزه از دولت آینده، اجرای صد در صد احکام اسلام در تمام زمینه هاست؛ ما نیازمند اجرای احکام اسلامی به صورت کامل هستیم؛ ما باید اقتصاد اسلامی، سیاست اسلامی، فرهنگ اسلامی و ... کامل داشته باشیم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۱۳ - ۱۴:۵۳    
امام جمعه موقت اسفراین گفت: شور و شعفی که در 12 فروردین به وجود آمد، دردنیا بی نظیر بود و با آرای بیش از 98 درصدی ملت، نظام جمهوری اسلامی به رهبری امام راحل که برگرفته از احکام اسلامی بود، در کشور ما تثبیت شد.
شیرازه   ۱۴۰۰/۰۱/۱۲ - ۰۹:۱۰   + ۶ سایت دیگر  
نماینده مردم شهرستان های نی ریز و استهبان در مجلس شورای اسلامی گفت: جمهوری اسلامی ایران همانگونه که یکی از وجوه تمایز و برجسته این سیستم حکومتی و این نظام حکمرانی است به عقیده بنده یکی از موفق ترین الگوهای جمهوری اسلامی ایران ولایت مطلقه است که برگرفته از احکام اسلامی و مخصوصاً در مذهب تشیع است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۰۸ - ۱۱:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور است و سعی دارد احکام اسلامی و قرآنی را در جامعه پیاده کرده و در برابر ظلم مستکبران عالم بایستند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ - ۱۴:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
ایلام - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: ائمه جماعات مسایل فرهنگی و اجتماعی و احکام اسلامی را در هر شهرستان ترویج دهند و در راستای تقویت این رویکرد اهتمام جدی داشته باشند.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۹ - ۱۲:۲۹   + ۱۱ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان با اشاره به فعالیت های خوب مبلغان دینی در فضای مجازی گفت: لازم است تا محتوای غنی، صحیح و به روز با استفاده از ظرفیت فضای مجازی در اختیار مبلغان دینی قرار گیرد و زمینه ای فراهم شود تا فعالیت آنان در فضای مجازی برای تبیین معارف دینی و بیان احکام اسلامی بیش ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۱۷:۱۲   + ۸ سایت دیگر  
خبر آنلاین : امام جمعه اصفهان با بیان اینکه ورزش بانوان در خانه و مدرسه می تواند انجام شود، ابراز داشت: مسئولان نباید درگیر برخی از رفتارهای هیجانی شوند و باید در این زمینه به اصول دینی و احکام اسلامی توجه داشته باشند.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۹:۵۳    
حوزه/ نماینده ولی فقیه در استان لرستان گفت: بازاریان از همان ابتدا اهل تدین، التزام و عمل به احکام اسلامی بوده اند .
رسا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۳:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام انصاریان گفت: عملیاتی کردن ترجمه ای جز اقامه دین ندارد و پیش نیازش قیام و پس نیاز آن استقامت است و باید منجر به پیاده شدن مفاهیم دینی و احکام اسلامی شود.
رسا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۸:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
از علل مهم شکست مسیحیت در مقابل رنسانس و پروتستانتیزم مسیحی حذف شریعت و فقه از دین مسیح بود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۲:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
حجت الاسلام محمد عرب صالحی معتقد است؛ یکی از علل مهم شکست مسیحیت در مقابل رنسانس و پروتستانتیزم مسیحی حذف شریعت و فقه از دین مسیح (ع) بود.
به گزارش روابط عمومی استانداری به نقل از ایرنا؛ حجت الاسلام علیرضا بی نیاز روز پنجشنبه در نشست سران طوایف و معتمدان با حضو ر استاندار سیستان و بلوچستان در مورد حوادث اخیر اظهارداشت: امنیت از نگاه قرآنی و اسلامی یکی از مسائل اساسی و زیربنایی هر جامعه ای است. ...
حوزه   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۳:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
حوزه/ اصفهان در یک روز 370 شهید را به خود دیده و فردای آن روز نیز اعزام به جبهه ها داشته، حالا چه اتفاقی افتاده است که در همین میدان امام (ره) که جای قدوم شهدا و رزمندگان است باید شاهد زیر پا نهادن احکام اسلامی و تمسخر فتاوی علمای اَعلام باشیم؟!
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۰۹:۴۲    
در سالگرد چهل و دوم از انقلاب شکوهمندی که در تاریخ اسلام بی نظیر است، یکی از سؤالات رایج در اذهان اقشار مختلف ملت ایران، این است که آیا جمهوری اسلامی به واقع یک حکومت اسلامی است؟ و اگر پاسخ مثبت است، پس چرا برخی از احکام اسلامی به طور کامل در جمهوری اسلامی اجرا نمی شوند؟ چطور می توان ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۱/۲۴ - ۱۵:۰۷    
نظریهٔ ولایت فقیه در تفکرات امام (ره)، از یک سو تضمین کنندهٔ اسلامی بودن نظام و مانع انحراف آن از اسلام است، و از طرف دیگر تقوای، ولی فقیه و تقید او به احکام اسلامی از استبداد و دیکتاتوری جلوگیری می کند.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۱۴:۴۲    
حوزه/ حجت الاسلام مجید فولادی در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) به بیان احکام بهداشت و درمان پیرامون ویروس کرونا پرداخته است.
همشهری   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۹:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
محسن پیرهادی،نماینده تهران معتقد است که ما بدون توجه به ضرورت و اهمیت پرداختن به داشتن اوقات خوش و زمان تفریح مباح آمده ایم و کلا صورت مسئله را پاک کرده ایم و گفته ایم، چون کشور اسلامی هستیم تفریحات را کلا حذف کنیم ...
حوزه   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۵:۲۶    
حوزه/ حجت الاسلام مجید فولادی در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) به بیان احکام بهداشت و درمان پیرامون ویروس کرونا پرداخته است.
مشهد فوری   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۰:۲۲   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس دانشکده حقوق، علوم سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد گفت: دادگاه مجازی محاکمه عاملان ترور شهید حاج قاسم سلیمانی در 19 اسفند امسال با حضور قضات، وکلا و استادان برگزار می شود و احکام اسلامی که در دین مبین اسلام وجود دارد در این دادگاه جاری و ساری می شود. ...
ایثار   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۱۲:۱۵   + ۷ سایت دیگر  
استاندار خراسان جنوبی گفت: شهدا بزرگترین ناظران بر عملکرد ما در راستای انجام وظیفه هستند لذا باید در راه خدمت در این دنیای پر از بحران از آنان تأسی بجوییم.
تقریب   ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ - ۲۲:۰۸    
مقام معظم رهبری می فرمایند: وظیفه ی علما، وظیفه ی سنگینی است. امروز وحدت دنیای اسلام، یک هدف اعلاست که اگر این وحدت حاصل شد، آن وقت دنیای اسلام حقیقتاً می تواند به عزت کامل و عمل به احکام اسلامی دست پیدا کند؛ می تواند این کار را هم بکند. هم دولتها باید کمک کنند، هم ملتها باید کمک کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ - ۱۱:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها: امام جمعه کرمان گفت: امام خمینی (ره) بر باورهای مردم ما اثر جدی گذاشت، دین را به صحنه اجتماع آورد و حکومتی بر مبنای احکام اسلامی طرحی کرد.
صاحب نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۱۰:۱۹    
اولویت انقلاب اسلامی ایران نه گفتن به پهلوی نبود و بلکه اجرای عدالت و برقراری احکام اسلامی بود و چنین خواسته ای صرفاً با سقوط پهلوی انجام نمی شود بلکه برای اجرای عدالت و احکام اسلامی باید یک حکومت اسلامی تشکیل شود ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ - ۱۲:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس از برگزاری دوره های آموزشی پیشگیری از وقوع جرم، کنترل خشم و احکام اسلامی ویژه کارکنان مدیریت تخلفات شهری خبر داد.
شفا آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۶:۵۰   + ۴۳ سایت دیگر  
تینا سادات قضاتی اظهار کرد: مفروض اصلی قانونگذاری در ایران، عدم نقض احکام اسلامی است. قطعا قانونگذاران در طول این سالها با آزمون و خطاها و فراز و نشیب های بسیاری در این مسیر رو به رو بوده و هستند. در این مورد، موضوع "صلاحیت" باز می گردد به اختلافی که بر سر ماهیت "بلوغ جسمی" و "بلوغ فکری" وجود دارد.
آنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۱۲:۵۴    
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت: درباره پرداختن به امر به معروف نیاز است دیدگاه ها تغییر کند و اینکه فقط از چارچوب احکام نگریسته شود، چندان مناسب نیست.
اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۲۲:۰۱    
اخیراً بار دیگر شماری از معترضین به قانون حبس برای بدهکاران مهریه در مقابل مجلس شورای اسلامی ایران تجمع کردند، این تجمع کنندگان که در میان آنان 15 زن نیز حضور داشتند، اعمال قانون حبس برای پرداخت نشدن مهریه و نفقه را مغایر احکام اسلامی و حقوق شهروندی دانستند و خواستار رفع این تعارض ها شدند.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۱۳:۳۶    
حوزه/ مسئول گروه جهادی مکتب سلیمانی گفت: راه اندازی یک تشکل و هیأت اندیشه ورز و تحول خواه برای فعالیت در چارچوب اخلاق و احکام اسلامی و متکی به باورهای ناب اسلام ضروری به نظر می رسد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۱۲:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- استاندار تهران گفت: زکات یکی از احکام اسلامی برای کمک به گروه های نیازمند جامعه است اما نتوانسته ایم به صورت ریشه ای و فرهنگ سازی شده در حوزه ترویج زکات عمل کنیم.
بازتاب   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۱۳:۱۳    
به دلیل تشدید مشکلات اقتصادی و نابرابری های ایجاد شده در حوزه اقتصاد، جامعه با افزایش دزدی و سرقت به ویژه در سطح خیابان و معابر کلانشهرها رو به رو شده است؛ اتفاق نگران کننده و تهدید آمیزی که امنیت عمومی را به چالش کشیده و آرامش شهروندان را از بین برده است ...
برترین ها / اسپادانا خبر   ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۱۷:۰۹   + ۳۲ سایت دیگر  
خبرگزاری خانه ملت: عضو هیات رییسه مجلس، با ابراز نگرانی از گسترش دامنه سرقت ها که باعث ایجاد ناامنی برای مردم شده است، صدور حکم قطع ید برای سارقان را نقطه پایان شرارت این مجرمان دانست. ...
شبستان   ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ - ۱۲:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
قنیریان با اشاره باه اهمیت انطباق فرآورده های غذایی با احکام اسلامی، گفت: برای مدیران کنترل کیفیت واحدهای تولیدی استان دوره های آموزشی با محوریت غذای حلال برگزار شده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۴ - ۰۹:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/ایلام امام جمعه ایلام گفت: حوزه علمیه با شیوع کرونا نشان داد که مجری احکام اسلامی است و در شرایط سخت کنار مردم بوده و آنها را تنها نمی گذارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۰/۱۱ - ۱۲:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- نماینده ولی فقیه در همدان زندگی در محیطی سرشار از نوع دوستی را از مهمترین مولفه های جامعه مبتنی براحکام اسلامی دانست وگفت: ایجاد شرایط لازم در سایه حکومت اسلامی برای برخورداری از رفاه مادی و معنوی انسان ها از مهمترین وظایف مسئولان است.
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۰۶ - ۱۶:۴۱    
حجاب اسلامی به پوشش های گوناگون زنان مسلمان گفته می شود و مفهومی برآمده از قرآن کریم و فقه اسلامی و ساخت یافته در فرهنگ اسلامی که ناظر به پوشش شرعی در مقابل نامحرم، به ویژه برای زنان است. حجاب گاه برگرفته از احکام شرع و گاه مربوط به قراردادهای اجتماعی و شرایط موقعیتی فرد است ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۱۰/۰۲ - ۱۷:۰۵   + ۱۲ سایت دیگر  
محمد رزم گفت: انقلاب اسلامی ایران برای عمل به احکام اسلامی و حاکمیت اسلام رخ داد و در سایه قرآن و عمل به احکام نورانی آن سعادت بشر و ملت ها تضمین شده است.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۱۰/۰۲ - ۰۷:۳۷   + ۵ سایت دیگر  
رئیس قوه قضائیه با تأکید بر اجرای احکام اسلامی و قانون از سوی دستگاه قضا، اظهار داشت: رسیدگی به پرونده ها دارای یک فرایند و ضوابط شرعی و قانونی است که همه قضات خود را متعهد به دادرسی عادلانه در چارچوب این فرایند می دانند.
روز پلاس   ۱۳۹۹/۱۰/۰۱ - ۱۵:۲۰   + ۸۵ سایت دیگر  
رئیس قوه قضائیه گفت: امتیاز نظام ما این است که حدود الهی و احکام اسلامی را اجرا می کند و در رسیدگی به پرونده ها دقت می شود.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۹/۲۴ - ۱۱:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/مدیر مدرسه علمیه نرجسیه(س) رودان گفت: آیت الله محمد یزدی شخصیتی جامع و اثر گذار در همه دوران های انقلاب داشت و شجاعت و صراحت این بزرگوار در دفاع از حق و احکام اسلامی زبانزد همگان است.
بسیج پرس   ۱۳۹۹/۰۹/۲۲ - ۲۳:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع پرس؛ از خرم آباد ، حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد، امروز در جلسه کارگروه تخصصی ستاد دهه فجر استان لرستان که در دفتر نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۲۲ - ۲۰:۴۶    
جمهوری اسلامی یک جمهوری مردمی مبتنی بر احکام اسلامی و معارف دینی است
رسا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۹ - ۱۹:۳۰    
عضو جامعه مدرسین حوزه با بیان اینکه آیت الله یزدی منشأ خدمات ارزنده به نظام اسلامی بود، گفت: آن مرحوم تعصب و غیرت دینی برای پیشبرد احکام اسلامی در جامعه داشت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۱۹ - ۱۳:۲۱   + ۱۳ سایت دیگر  
سخنگوی شورای نگهبان گفت: شجاعت و صراحت آیت الله یزدی در دفاع از حق و احکام اسلامی زبانزد همگان بود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۹ - ۱۲:۴۴   + ۱۸ سایت دیگر  
سخنگوی شورای نگهبان گفت: شجاعت و صراحت آیت الله یزدی در دفاع از حق و احکام اسلامی زبان زد همگان بود
وارث   ۱۳۹۹/۰۹/۱۸ - ۰۷:۰۲    
پدر و مادری که احکام را به فرزندان خود یاد نداده اند، آیا گناه کار محسوب می شوند یا نه؟ پاسخ اجمالی تعلیم و تربیت فرزند از وظایف پدر و مادر است، که از جمله موارد آن، آموزش احکام اسلامی است؛ پس لازم است در این باره یا خود به این امر اقدام نمایند و یا زمینه ی آموزش آن از دیگران را - مثلا ...
هرمز   ۱۳۹۹/۰۹/۱۶ - ۰۹:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
بازماندگان با تاکید دانشجو خوی استکبار ستیزی دارد، گفت: دانشجویان مسلمان و انقلابی باید گفتمان های ارزشی، عدالتخواهی، مبارزه با ظلم و فساد و پیروی از احکام اسلامی و سنت نبوی و مکتب اهل بیت علیهم السلام را ترویج دهند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۲۱:۵۵    
کاشان - ایرنا - دهم آذر سالروز شهادت بزرگمردی از خطه اردستان است که با درایت و هوشیاری شعار "دیانت ما عین سیاست ماست و سیاست ما عین دیانت ماست" را فریاد زد و در راه آزادی، عدالت اجتماعی و اجرای احکام اسلامی تا سرحد جان پای فشرد.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۲۳:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
شهید مدرس با هوشیاری و زیرکی شعار “دیانت ما عین سیاست ماست و سیاست ما عین دیانت ماست” را سرداد و در راه آزادی، عدالت اجتماعی و اجرای احکام اسلامی پافشاری کرد و در عصر استبداد رضاخانی به حبس افتاد و به شهادت رسید که مدفن او در شهر کاشمر در جنوب غربی استان خراسان رضوی زیارتگاه عاشقان [...]