جمعه ۲۸ خردادساعت ۱۴:۰۳Jun 2021 18
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دریای سیاه»

آرتان پرس   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۶:۰۰    
ارزیابی هفتگی فست مارکت برای سیم مفتول فولادی (کیفیت مش) صادرات در روز دوشنبه 14 ژوئن 800-870 دلار به ازای هر تن ، fob دریای سیاه CIS بود. این در حالی است که محدوده قیمتی اعلام شده نسبت به محدوده قیمت هفته گذشته که برابر 840-860 دلار به ازای هر تن بود، وسیع تر شده است.
توریسم آنلاین   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۰:۳۹    
کشور ارمنستان از نظر موقعیت جغرافیایی در مرز میان آسیا و اروپا یعنی بین دریای خزر و دریای سیاه قرار گرفته است.
ایستا نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۰:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
ایستانیوز:ترکیه امیدوار است که به لطف کشف منابع گازی در دریای سیاه و شرق مدیترانه و عبور خطوط انتقال گاز از خاک این کشور، به آرزوی دیرین خود برای تبدیل شدن به یک قطب انرژی جامه عمل بپوشاند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۱۶:۳۵   + ۸ سایت دیگر  
همزمان با نشست امروز ناتو که قرار است موضوع روسیه یکی از محورهای آن باشد، دو کشتی نظامی انگلیسی و هلندی وارد آب های دریای سیاه شدند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۱۵:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
مسکو - ایرنا - مرکز ملی مدیریت دفاعی وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که دو ناو انگلیسی و هلندی را که امروز وارد دریای سیاه شده اند را تحت نظر گرفته است.
شانا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۱۲:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
یک مقام رسمی ترکیه اعلام کرد که آنکارا در حال برنامه ریزی برای استخراج گاز دریای سیاه به کمک شرکت های آمریکایی است.
روزنامه اقتصاد برتر   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۱۰:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
قیمت شمش داخلی از اواخر اردیبهشت ماه تا هفته گذشته، رشد 13 درصدی داشته است و این درحالیست که قیمت جهانی فوب دریای سیاه روند کاهشی داشته و از 725 دلار به 648 دلار رسیده است. تهران – اقتصادبرتر – 23 خرداد 1400 ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۸:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
ناوشکن هسته ای لابون آمریکا به بهانه انجام عملیات امنیتی دریایی و در راستای سیاست روسیه هراسی واشنگتن وارد دریای سیاه شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۵:۲۲   + ۱۰ سایت دیگر  
در حالی که تنها چند روز به برگزاری دیدار میان روسای جمهور آمریکا و روسیه باقی مانده، یک ناوشکن نیروی دریایی آمریکا وارد دریای سیاه شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۲:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
در حالی که تنها چند روز تا دیدار رؤسای جمهور آمریکا و روسیه باقی مانده، تنش ها بار دیگر در شرق اوکراین میان جدایی طلبان طرفدار روسیه و نیروهای دولت مرکزی شدت گرفته است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۱:۴۶    
مرکز کنترل دفاع ملی روسیه اعلام کرد نیروهای روسی در حال ردیابی ناوشکن موشکی آمریکایی که وارد دریای سیاه شده، هستند.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۰۹:۲۴    
قطع بودجه ساخت دیوار مرزی با مکزیک از سوی پنتاگون، ورود ناوشکن آمریکایی مسلح به موشک هدایت شونده به دریای سیاه و انتخاب پنج عضو موقت جدید شورای امنیت از جمله مهم ترین اخبار جهان در 12 ساعت گذشته است.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۰۵:۵۵    
ناوشکن آمریکایی که وارد دریای سیاه شده بود، توسط ناوگان دریای سیاه روسیه تحت نظر قرار گرفته است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۰۳:۵۶   + ۸ سایت دیگر  
یک ناوشکن آمریکایی دیروز پس از عبور از تنگه بسفر ترکیه وارد دریای سیاه شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۳/۲۱ - ۱۰:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
ناوشکن آمریکایی لابون با هدف عملیات جاسوسی به سمت دریای سیاه حرکت می کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۱۵:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
رسانه های ترکیه از سقوط یک فروند جنگنده بلغارستان در دریای سیاه خبر دادند.
شانا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۱۵:۴۵   + ۶ سایت دیگر  
وزیر انرژی ترکیه اعلام کرد که حفاری های اکتشافی این کشور برای کشف گاز در دریای سیاه و شرق مدیترانه ادامه می یابد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۰۰:۴۲   + ۷ سایت دیگر  
وزیر انرژی ترکیه پس از رونمایی اکتشاف گازی جدید، اعلام کرد این کشور به برنامه های حفاری در دریای سیاه و مدیترانه ادامه می دهد.
سلامت نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۱۴:۲۷    
سلامت نیوز :نخستین بار حضور سیاه خروس در جنگل های کوهستانی شمال ارسباران توسط درک اسکات پرنده شناس مشهور دانشگاه آکسفورد در سال 1350 تایید شد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه اعتماد ،سیاه خروس گونه ای است که در حد فاصل دریای سیاه و کوهستان های قفقاز کوچک در روسیه، گرجستان ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۱۶ - ۰۸:۲۶   + ۲۰ سایت دیگر  
رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد 135 میلیارد متر مکعب گاز طبیعی در میدان دریایی آماسرا 1 اکتشاف شده و تولید از این ذخایر قرار است در 2023 آغاز شود.
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۳/۱۵ - ۱۷:۱۱   + ۱۲ سایت دیگر  
رجب طیب اردوغان ، رئیس جمهور ترکیه، از کشف یک میدان گازی جدید در این کشور خبر داد. بنا به گفته اردوغان این میدان 135 میلیارد متر مکعب ذخیره گاز داشته و در قلمروی ترکیه در جنوبی دریای سیاه واقع شده است. با احتساب کشف این میدان، حجم ذخایر گازی ترکیه در دریای سیاه به 540 میلیاردمتر مکعب رسیده است ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۳/۱۵ - ۱۳:۲۵    
رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد میدان گازی جدیدی به ظرفیت 135 میلیارد متر مکعب در دریای سیاه کشف شده که استخراج گاز از آن طی 3 مرحله صورت می پذیرد.
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۳/۱۵ - ۱۲:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
به گفته اردوغان ترکیه بر آن است که بدون کمک و بودجه خارجی از این میدان بهره برداری کند.
روزنامه راه مردم   ۱۴۰۰/۰۳/۱۵ - ۱۲:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
ترکیه در سال 2018 میلادی، نزدیک به پنجاه میلیارد متر مکعب، گاز وارد کرده اما این میزان در سال 2019 با کاهش 10 درصدی روبرو شده و به رقمی معادل 45 میلیارد و 211 میلیون متر مکب رسیده است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۱۵ - ۱۱:۳۱   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس جمهور ترکیه گفت که این کشور توانسته یک میدان گازی بزرگ در آب های دریای سیاه کشف کند که ترکیه را از واردات انرژی بی نیاز می کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۱۵ - ۱۰:۰۶    
کشف میدان گازی جدید در دریای سیاه تیتر مشترک اغلب روزنامه های امروز ترکیه است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۱۵ - ۰۶:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
رئیس جمهور ترکیه از کشف یک میدان گازی جدید در دریای سیاه و افزایش میزان ذخایر گاز اکتشافی ترکیه به 540 میلیارد خبر داد.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۵ - ۱۴:۲۷   + ۱۳ سایت دیگر  
رجب طیب اردوغان، رییس جمهور ترکیه از کشف ذخایر جدید گاز طبیعی در دریای سیاه خبر داد.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۳/۱۵ - ۰۱:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش مهر به نقل از اسپوتنیک، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه روز جمعه از کشف یک میدان گازی بزرگ در نزدیکی سواحل دریای سیاه خبر داد. اردوغان در جمع خبرنگاران در شهری واقع در شمال ترکیه گفت که آنکارا یک میدان گازی با حجم 135 میلیارد متر مکعب در نزدیکی سواحل دریای سیاه کشف کرده است. ...
عصر ایران: "رجب طیب اردوغان" رییس جمهوری ترکیه از کشف یک میدان گازی جدید در دریای سیاه خبر داد. به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، اردوغان که روز جمعه (دیروز) در مراسم افتتاح بندر "فیلیوس" و کلنگ زنی تاسیسات پردازش گاز طبیعی در "زونگولداک" سخن می گفت به مردم ترکیه مژده کشف یک میدان گازی جدید با ...
شبستان   ۱۴۰۰/۰۳/۱۳ - ۱۰:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
جلالی فر از عملیاتی شدن پروژه بزرگ کانال اوراسیا خبر داد و گفت: اجرای پروژه جدید کانال اوراسیا که می تواند دریای کاسپین و دریای سیاه را به هم متصل کند، در آستانه عملیاتی شدن قرار گرفته است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۲ - ۱۴:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
ناو هواپیمابر سه میلیارد دلاری ملکه الیزابت در ارتش انگلیس رزمایشی را به همراه کشتی های ارتش آمریکا و 9 کشور دیگر در حالی که چند روز دیگر قرار است جو بایدن با ولادیمیر پوتین دیدار داشته باشد، در اقیانوس اطلس در ضمن تمرین استقرار در دریای سیاه رهبری می کند.
تیک   ۱۴۰۰/۰۳/۱۲ - ۱۱:۳۲   + ۱۲ سایت دیگر  
ردوغان در مصاحبه زنده تلویزیونی با شبکه تی آرتی به سوالات خبرنگاران درباره مسائل و تحولات جاری در منطقه و جهان پاسخ داد. سوال از بایدن درباره دلیل این میزان تنش در روابط با آنکارا ...
تدبیر و امید   ۱۴۰۰/۰۳/۱۰ - ۱۷:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهوری روسیه در سوچی، همتای بلاروسی خود را به گرمی تحویل گرفت و علاوه بر مذاکرات طولانی، سران دو کشور به تفریحات آخر هفته پرداختند. این دیدار در یک قایق تفریحی و در دریای سیاه در سوچی صورت گرفت ...
ایفنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۹ - ۱۴:۰۷    
پایگاه خبری فولاد ایران - بیلت صادراتی سی آی اس با توجه به رکود بازار آسیا به ویژه چین که کنترل های دولتی شدت گرفته، نزولی شده است. خریداران هم با پیش بینی تداوم روند نزولی محتاط تر شده اند ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۳/۰۸ - ۱۴:۰۲    
در حالی که تنش ها با روسیه کاهش یافته، ناتو رزمایشی را با هزاران نیرو برای قدرت نمایی خود در اقیانوس اطلس تا دریای سیاه برگزار می کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۸ - ۱۱:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی شهر استانبول به عنوان یکی از بزرگ ترین شهرهای ترکیه، در میان دو دریای مرمره و دریای سیاه قرار گرفته است و به وسیله پل معروفی به نام پل بسفر ، دو قاره اروپا و آسیا را به هم متصل می کند. به همین علت، استانبول را با لقب شهر میان قاره ای می شناسند.
شبکه ایران کالا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۸ - ۱۰:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
مدیرعامل راه آهن ایران گفت: بزودی کریدور غرب خزر حدفاصل ایران تا دریای سیاه فعال می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۰۷ - ۰۹:۱۰   + ۲۰ سایت دیگر  
مدیرعامل راه آهن گفت: با بازسازی محور ریلی در ارمنستان و جلفا که در جنگ منطقه ای آسیب دیده بود، بزودی کریدور غرب خزر حدفاصل ایران تا دریای سیاه فعال خواهد شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۳/۰۶ - ۲۱:۱۰   + ۶ سایت دیگر  
یک مقام امنیتی روسیه در اظهاراتی تازه افشا کرد که در اکتبر گذشته مسکو یک فروند ناو جنگی انگلیس را که بدون مجوز قانونی وارد آبهای سرزمینی روسیه در مجاورت شبه جزیره کریمه شده بود، اِخراج کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۳/۰۶ - ۱۷:۴۰    
سرویس امنیت فدرال روسیه از افزایش نیرو های گارد ساحلی خود در دریای سیاه و آزوف در صورت هرگونه تهدید جدید از سوی اوکراین خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۰۶ - ۱۱:۴۰    
در حالی که روسیه از انگلیس خواسته تا اقدامات بی ثبات کننده خود در نزدیکی مرزهای این کشور را متوقف کند، مانور نظامی مشترک نیروی دریایی اوکراین و انگلیس در مناطق شمالی دریای سیاه به پایان رسید.
راهبردنامه   ۱۴۰۰/۰۳/۰۵ - ۰۰:۳۲   + ۱۲ سایت دیگر  
داریوش امانی، روز سه شنبه در حاشیه بازدید از پایانه مرزی نوردوز در گفت و گو با خبرنگاران افزود: حذف عوارض گمرکی بین 2 کشور موجب افزایش ترانزیت در کریدور خلیج راهبردنامه – دریای سیاه می شود. وی با اشاره به بازدید 2 روزه از ارمنستان و ایروان به همراه وزیر راه و شهرسازی و هیات [...]
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۴۰۰/۰۳/۰۴ - ۲۲:۵۰    
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در جریان سفر به کشور ارمنستان درخصوص بحث مسیر ترانزیتی کریدور شمال-جنوب و استفاده از این ظرفیت بسیار بالا و همچنین حذف عوارض گمرکی در داخل دو کشور مذاکراتی انجام شد که باعث افزایش ترانزیت خواهد شد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۳/۰۳ - ۱۷:۰۱    
تماشای منظره زیبای تنگه بسفر منظره زیبا و رویایی تنگه بسفر که نقطه اتصال دریای مرمره و دریای سیاه است ، به یکی از جاذبه های این شهر تبدیل شده است . اینجا همان جائی است که استانبول را به دو بخش آسیایی و اروپایی تقسیم می کند و اغلب گردشگران در حوالی آن به گشت و گذار می پردازند و عکس های زیبا می ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۰۳ - ۱۵:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه روسیه ضمن ارائه توضیحاتی درباره دستورکار نشست سران روسیه-آمریکا، گفت: مسکو مسئله افزایش فعالیت های نظامی ناتو در خاک اوکراین و دریای سیاه را در برنامه های نظامی خود در نظر می گیرد.
وزیر راه و شهرسازی از گفت وگوی ایران و ارمنستان برای راه اندازی کریدور خلیج فارس- دریای سیاه و راه آهن تبریز-جلفا و ایروان-تفلیس خبر داد و گفت: فرآیند تجارت و ترانزیت بین دو کشور تسهیل می شود.
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۳/۰۱ - ۱۷:۰۰   + ۱۲ سایت دیگر  
موضوع مشکلات سرمایه گذاران ایرانی در گرجستان در دیدار سفیر ایران و وزیر دارایی این کشور مورد بررسی قرار گرفت. به گزارش ایرنا به نقل از بخش رسانه ای سفارت ایران در گرجستان، اکبر قاسمی سفیر جمهوری اسلامی ایران در تفلیس و لاشا خوتسیشویلی وزیر دارایی گرجستان درخصوص همکاری های گمرگی ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۱ - ۱۶:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
مسکو - ایرنا - سی و مین دوره جشنواره سینمایی شوالیه طلایی روسیه در شهر سواستوپل واقع در شبه جزیره کریمه در ساحل دریای سیاه با شعار حمایت از ارزش های اخلاقی و روحانی گشایش یافت.