سه شنبه ۲۷ اردیبهشتساعت ۱۲:۳۹May 2022 17
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «موزه»

ایسنا   ۳۲ دقیقه پیش    
ایسنا/کرمان مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان اظهار کرد: باید تپه یحیی و کنار صندل به سایت موزه تبدیل شوند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۴۶ دقیقه پیش    
به مناسبت فرارسیدن سالروز آزادسازی خرمشهر، بازدید از موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس از 28 اردیبهشت تا سوم خرداد رایگان شد.
سلام نو / ایسنا   ۱ ساعت پیش   + ۲۱ سایت دیگر  
به مناسبت روز جهانی موزه، بازدید از موزه سینما در روز پنجشنبه 29 اردیبهشت 1401 رایگان خواهد بود.
خبرگزاری مهر   ۱ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
موزه های تحت پوشش وزارت میراث فرهنگی در پی انتشار اطلاعیه استانداری تهران مبنی بر آلودگی هوا و در جهت سلامت کارکنان موزه و مردم تعطیل شدند.
خبرگزاری فارس   ۱ ساعت پیش    
مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمان گفت: موزه سیم و زر به همت بخش خصوصی در بازار تاریخی کرمان راه اندازی می شود.
ایسنا   ۱ ساعت پیش   + ۱۹ سایت دیگر  
سرپرست اداره کل موزه ها از تعطیلی موزه های استان تهران در روز سه شنبه 27 اردیبهشت ماه به علت آلودگی هوا خبر داد.
نبأپرس   ۲ ساعت پیش    
به گزارش نبأپرس از رباط کریم، یونس غفاری با اشاره به فرارسیدن 28 اردیبهشت ماه روز گرامیداشت رباط کریم مصادف با روز جهانی موزه و میراث فرهنگی از برگزاری مراسم سمنوپزان در فضای تاریخی کاروانسرای حاج کمال خبر داد و گفت ...
جهانی پرس   ۲ ساعت پیش    
مدیر عامل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با صدور پیامی درگذشت آیت الله سید عبدالله فاطمی نیا را تسلیت گفت.
سینا   ۲ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
28 اردیبهشت ماه روز جهانی گرامی داشت موزه هاست. در کشور ما روز بیست و پنجم و هفته پایانی اردیبهشت ماه مقارن شده است با گرامی داشت زبان فارسی و بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی و هفته میراث فرهنگی. ...
رکنا   ۳ ساعت پیش   + ۹ سایت دیگر  
رکنا :رئیس شورای اسلامی شهرستان رشت و شهردار در کارگروه گردشگری، صنایع دستی و شهر خلاق شورای اسلامی شهرستان رشت بر موضوعاتی همچون ایجاد بازارچه صنایع دستی، تاسیس آموزشکده خوراک شناسی، راه اندازی موزه خوراک رشت در عمارت تاریخی شهرداری واحیاء بازار پیرسرا تاکید کردند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۵ ساعت پیش    
رضایی کوچی گفت: حمایت از توسعه و تجهیز و معرفی مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس استان فارس و سایر یادمان های شهدای استان در مجلس شورای اسلامی مورد توجه ویژه قرار می گیرد.
ایلنا   ۵ ساعت پیش    
عضو کمیته ملی موزه های ایران به بهانه ارائه طرح جامع قوانین میراث فرهنگی، یکصد سال روند قانونگذاری برای حمایت از موزه ها در ایران را مرور کرد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۲۳:۰۷    
به مناسبت فرارسیدن روز روابط عمومی تعدادی از مسئولین روابط عمومی دستگاه های اداری همدان از مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس همدان بازدید و با اهدای گل به مقام شامخ شهید گمنام این مرکز فرهنگی ادای احترام کردند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۲۲:۰۱    
موسوی از برگزاری اولین جلسه کمیته بانوان دفاع مقدس در سال جاری، در مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس همدان با حضور نماینده بانوان در فرمانداری ها و استانداری همدان خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۲۱:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا -جشنواره ملی فرهنگی گُلوَنی عصر دوشنبه(27 اردیبهشت 1401) در موزه ملی ایران برگزار شد.گُلوَنی گونه ای سربند و روسریِ زنان منطقه زاگرس با نوعی پارچه ابریشمی است که قدمتی سه هزار ساله دارد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۲۰:۴۹    
ایسنا/خوزستان پیرو انتشار خبر با عنوان علت تعطیلی همچنان موزه هنرهای معاصر اهواز چیست؟ اداره کل ارشاد خوزستان جوابیه ای صادر کرد.
پارس فوتبال   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۹:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
جمال موسیالا جام سی و دومین قهرمانی بایرن مونیخ در بوندسلیگا را به موزه این باشگاه منتقل کرد. بایرن مونیخ در فصل 2021/22 همچون فصول اخیر فاتح بوندسلگا شد و دهمین قهرمانی پیاپی خود را این بار با هدایت یولیان ناگلزمان جشن گرفت.
جهانی پرس   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۹:۰۳    
همایش صبح پیروزی فلسطین نزدیک است با حضور شخصیت های برجسته کشوری و جمعی از فعالان حوزه مقاومت در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد.
همزمان با سالروز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی، نمایشگاه شاهنامه های نفیس خطی و چاپ سنگی در موزه قرآن و هدایای مقام معظم رهبری حرم مطهر رضوی افتتاح شد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۵:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
نمایشگاه فراتر از اثر، تأملی بر آثار جواد حمیدی در موزه امام علی(ع) گشایش می ِیابد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۵:۲۲   + ۷ سایت دیگر  
ایمانیه گفت: اهمیت حفظ و نشر گفتمان فرهنگ دفاع مقدس با احداث و توسعه مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس محقق می شود که خود نوعی از جهاد تبیین است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۵:۰۹   + ۱۷ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران از حضور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به مناسبت روز جهانی موزه و میراث فرهنگی در صحن شورا خبر داد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۵:۰۷   + ۶ سایت دیگر  
نمایشگاه نسخ خطی و چاپ سنگی شاهنامه فردوسی در موزه قرآن و هدایای مقام معظم رهبری در حرم مطهر رضوی افتتاح شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۴:۵۶   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: نمایشگاه نسخ خطی و چاپ سنگی شاهنامه فردوسی در موزه قرآن و هدایای مقام معظم رهبری در حرم مطهر رضوی افتتاح شد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۴:۳۶   + ۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رئیس موزه ارتباطات از برگزاری نشست تخصصی موزه و رسانه به مناسبت هفته ارتباطات و روز جهانی موزه خبر داد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۴:۱۷    
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گرمسار از برگزاری محفل ادبی به مناسبت بزرگداشت روز حکیم عمر خیام و نیز روز جهانی موزه و میراث فرهنگی در این شهرستان خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۳:۵۱   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/هرمزگان مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان گفت: به مناسبت هفته جمعیت، بازدید از موزه مردم شناسی خلیج فارس بندرعباس رایگان است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۳:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
قصه موزه هنرهای معاصر بجنورد، قصه دیروز و امروز نیست؛ قصه ای که روایتش 8 سال پیش و در دولت یازدهم در 7 هزار مترمربع زیربنا آغاز شد. موزه ای که از همان آغاز پایانش را 3 سال بعد تعیین کرده بودند اما باگذشت 8 سال ...
همشهری   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۳:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
نمایشگاه اعلان موزه به مناسبت روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی، در موزه گرافیک ایران برپاست.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۳:۳۹    
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان گفت: به مناسبت هفته جمعیت، بازدید از موزه مردم شناسی خلیج فارس بندرعباس رایگان است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۳:۳۷    
استاندار فارس و شهردار شیراز و هیات همراه امروز با حضور در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس از بخش های مختلف این موزه بازدید کردند.
سلام نو   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۳:۱۱    
این کلیسا تنها کلیسای ارتدوکس منطقه بود و امروزه موزه هنرهای ملی شکی در این مکان دایر است. در قرن هجده این مکان مسجد بود و پس از استیلای روس ها بر این منطقه به کلیسا تغییر یافت.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۳:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
ساری – ایرنا – سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران از برنامه ریزی برای برگزاری 28 برنامه مرتبط با موزه ها و بافت ها و اماکن تاریخی مازندران در هفته میراث فرهنگی خبر داد که یکی از آنها رونمایی از اسناد تاریخی و دست نوشته های نیما یوشیج در زادگاهش روستای یوش شهرستان نور است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۲:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
رشت – ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی گیلان گفت : 28 اردیبهشت ماه به مناسبت روز جهانی موزه و آغاز هفته پاسداشت میراث فرهنگی بازدید از موزه های استان رایگان است.
سلام نو   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۲:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
اهکار آثار تاریخی شهرستان دره شهر شهر تاریخی سیمره است که امروز نمادی از تمدن و فرهنگ استان ایلام شده و در حدود 200 هکتار رازهای نهفته تاریخی در خود جای داده است. شهر تاریخی سیمره در حاشیه جنوب شرقی شهر کنونی دره شهر قرار دارد که بزرگترین محومطه تاریخی در سطح استان است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۲:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
به مناسبت روز جهانی موزه و میراث فرهنگی سلسله نشست های تخصصی میراث اهل قلم از 25 اردیبهشت به مدت 4 روز برگزار می شود .
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۲:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
مراغه- ایرنا- عضو هئیت علمی دانشگاه تبریز و پیشگام جهانی طرح شناسایی فسیل با هوش مصنوعی گفت: توسعه موزه فسیل مراغه به عنوان بزرگترین موزه تاریخ طبیعی و مرکز مطالعات فسیل شناسی مهره داران خاورمیانه می تواند دهها فرصت شغلی جدید در این شهرستان ایجاد کند.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۲:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: بازدید از موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر از تاریخ 28 اردیبهشت ماه لغایت سوم خردادماه رایگان است.
ایبنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۲:۱۰   + ۶ سایت دیگر  
رییس کمیته ملی موزه ها در ایران (ایکوم) با تشریح برنامه های روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی، به تهدید موزه ارتباطات به خاطر ایجاد موزه هدایای ریاست جمهوری در ساختمان آن اشاره کرد و از اعطای نشان خورشید به عبدالمجید ارفعی از آخرین مترجمان بازمانده خط میخی ایلامی خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۱:۱۳   + ۱۶ سایت دیگر  
بازدید از موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر از تاریخ 28 اردیبهشت ماه لغایت سوم خردادماه رایگان است.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۱:۰۷    
همزمان با بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی ، نقالی خوانی و پرده خوانی در موزه میراث فرهنگی قاسم آباد چابکسر اجرا شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۰:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان انجمن دوستداران میراث فرهنگی تاریانا خوزستان و گروه مطالعات اجتماعی بافت اهواز به مناسبت 28 اردیبهشت روز جهانی موزه ها دومین جشنواره خاطرات فراموش شده خوزستان را برگزار می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۰۹:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی از اجرای 30 عملیات مرمتی در ابنیه تاریخی این استان طی یک سال اخیر خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۰۹:۳۱    
گروه استان ها- معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد گفت:بخشی از محوطه باغ موزه دفاع مقدس امسال به بهره برداری می رسد
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۰۹:۱۶   + ۱۰ سایت دیگر  
یزد - ایرنا - "ولف دیتریش هایم" سفیر اتریش در ایران به مناسبت روز جهانی موزه ها، از موزه تاریخی آب یزد بازدید کرد.
سلام نو   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۰۸:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
سرب از این معدن از زمان های باستان و در دوره های متعدد و حتی در شکل های مختلف برداشت می شد و تأیید این ادعا را می توان ابزارهای چوبی و آهنی و توبره های چرمی دانست که در بیش از 250 کارگاه قدیمی این معدن پیدا شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۰۸:۳۰    
مدیرموزه آبگینه و سفالینه ها از برگزاری نمایشگاه ردپای نقوش در 28 اردیبهشت روزجهانی موزه ها خبر داد.