یکشنبه ۰۹ آذرساعت ۰۶:۰۹Nov 2020 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مرکز تحقیقات اسلامی»

ایکنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۲:۰۷   + ۷ سایت دیگر  
مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی، سلسله نشست های علمی تخصصی پیرامون مسائل اقتصادی با نگاه فقهی ناظر به مباحث قانون گذاری و طرح ها و لوایح در دست اقدام مجلس را به صورت مجازی برگزار می کند.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۴:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس با اشاره به اینکه اخلاق نبوی را به قالب های نهادی و اجتماعی تزریق کنیم، گفت: پیامبر بزرگوار اسلام (ص) در زمینه آگاهی بخشی و ارائه مسیر زندگی، سه شان "تعلیم قرآن" ، "تعلیم حکمت" و "ارائه الگوهای اجتماعی" داشته است.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۰۹:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی ضمن تبیین سه نوع ارتباط با قرآن یعنی حسی، فکری و معنوی، تأکید کرد: مرزبندی دقیقی را بین روش های تفسیری شاهد نیستیم و این مسئله یکی از مهم ترین عوامل عدم ارتباط فکری با قرآن است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۳ - ۲۳:۴۶    
خرم آباد - ایرنا - رییس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی گفت: جامعه سازی پیامبر اسلام (ص) و هویت بخشی به امت اسلام، براساس دین بوده است.
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۸/۱۳ - ۱۸:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
فاطمه محمدبیگی ، در مورد تصویب طرح جوانی جمعیت به حمایت از خانواده مطابق اصل 85 قانون اساسی در نشست دیروز صحن مجلس به عنوان یکی از طراحان این طرح، گفت: این طرح حاصل تلاش کمیسیون های فرهنگی، اجتماعی، بهداشت و درمان و برنامه، بودجه و محاسبات مجلس و افراد صاحب نظر از حوزه های مختلف دانشگاهی ...
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۸/۱۳ - ۱۴:۲۱   + ۸ سایت دیگر  
رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه جامعه سازی پیامبر اسلام (ص) و هویت بخشی به امت اسلام، بر اساس دین بوده است، گفت: ما بر اساس مسیر پیامبر عالیقدر اسلام (ص) باید به سمت تقویت امت و هویت اسلامی حرکت کنیم.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۱۸:۰۹   + ۷ سایت دیگر  
قم - ایرنا - رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تقریب، تخریب اندیشه نیست، بلکه تبدیل چالش ها به فرصت است، گفت: هفته وحدت به عنوان یکی از مهمترین ابتکارات حضرت امام راحل، فرصتی زیبا، معنادار و پرظرفیت برای عزیمت و حرکت به سمت وحدت اسلامی است.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۲۰:۴۵    
رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس ضمن تفسیر آیه 4 سوره قلم و بیان 5 نکته در این زمینه، تأکید کرد: چتر رحمت پیامبر همه جهانیان را فرا می گیرد و از جامعه اسلامی فراتر می رود و دلیل آن وجود دین و اخلاق آن حضرت است.
رسا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۲۳:۴۰    
خراسان رضوی - نعمتی شهردار منطقه ثامن با حضور در مرکز تحقیقات اسلامی با آیت الله اشرفی شاهرودی دیدار و ضمن ارائه گزارشی از فعالیت ها، با وی گفت و گو کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۱:۰۴   + ۷ سایت دیگر  
قم – ایرنا - رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نگاه عمیق دین را نسبت به موضوع های جدید شناسایی و اجتماعی کنیم، گفت: حوزه علمیه و مراکز وابسته به آن باید در پرداختن به موضوع های اجتماعی، لایه های چهارگانه تحقیق، تبلیغ، تقنین و فرهنگ سازی را در دستور کار خود قرار دهند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۵:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها_ رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس گفت: حفظ تنوع زیستی، لازمه قانونگذاری در جهت توسعه امنیت غذایی در کشور است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۰:۲۷   + ۹ سایت دیگر  
گروه استان ها- رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس با اشاره به اینکه حفظ تنوع زیستی در کشور به یک سیاست کلی تبدیل شود، گفت: نباید سیاستگذاری، قانونگذاری، مقررات نویسی و خط مشی سازی پیرامون تأمین امنیت غذایی را در غیاب تمرکز بر حفظ تنوع زیستی دنبال کنیم.
کیهان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۲۱:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
مرکز تحقیقات اسلامی دانشگاه الازهر مصر در بیانیه ای در واکنش به اظهارات امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه درباره دین مبین اسلام، تأکید کرد این اظهارات نژادپرستانه بوده و احساسات میلیاردها مسلمان را جریحه دار می کند ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۱:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
مرکز تحقیقات اسلامی الازهر مصر در بیانیه ای اتهامات بی اساس و اظهارات خصمانه رئیس جمهور فرانسه ضد اسلام را محکوم کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۲۱:۴۱   + ۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مرکز تحقیقات اسلامی وابسته به دانشگاه الازهر مصر در واکنش به سخنان ضد اسلامی "امانوئل مکرون" رییس جمهوری فرانسه، ضمن محکوم کردن این سخنان اعلام کرد که متهم کردن اسلام به انزواطلبی، دعوتی آشکار به نفرت پراکنی و کراهیت است.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۷:۱۸   + ۸ سایت دیگر  
حوزه/ عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه اعتبارات خرد رابطه تنگاتنگی با امنیت غذایی دارد، گفت: اگر بپذیریم که امنیت غذایی در جامعه ما بسیار مهم و حرف اول و اساسی را می زند، باید بدانیم اعتبارات خرد رابطه و پیوند تنگاتنگی با امنیت غذایی دارد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۱ - ۰۷:۵۹   + ۹ سایت دیگر  
قم- ایرنا- رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه امروزه زبان مقتل، قوی ترین زبان و محکم ترین تعبیر برای ذکر مصائب اهل بیت عصمت و طهارت(ع) است، گفت: مداحان با آموختن مقتل خوانی، هنرمندانه آن را در جامعه ادا کنند.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۶/۱۰ - ۱۰:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
حوزه/ با حضور جمعی از مدیران مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی و پژوهشگاه قوه قضائیه در ارتباط با بررسی عناوین طرح های پژوهشی، بهره گیری از اساتید متخصص، همکاری در تالیف و ترجمه متون مورد نیاز و برگزاری نشست های تخصصی مشترک، تفاهم نامه همکاری دوجانبه امضا گردید.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ - ۲۰:۳۲   + ۱۴ سایت دیگر  
رییس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس با اشاره به نقش زنان روستایی در توسعه کشاورزی، گفت: حضور نیرومند روستاها در عرصه کشاورزی، مدیون حضور بانوان کوشا و با انگیزه در این حوزه است.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۵/۲۹ - ۱۶:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین احمد مبلغی، رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس و نماینده مردم استان لرستان در مجلس خبرگان رهبری در پیامی درگذشت آیت الله تسخیری را تسلیت گفت.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۵/۱۹ - ۱۷:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
حوزه/ مرحوم حجت الاسلام والمسلمین موسویان در مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی نیز عضو فقهی کمیته اقتصاد بود و با حضور خود در جلسات این کمیته نقشی مهمی را در بررسی و تهیه طرح بانکداری اسلامی ایفاء نمود
پانا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۱ - ۱۵:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
تهران (پانا) - کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی طرح شفافیت آرا را بررسی می کند. اعضای کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی روز سه شنبه 14 مرداد بررسی طرح شفافیت آرای نمایندگان را در دستور کار دارند ...
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۵/۰۷ - ۱۳:۵۴   + ۸ سایت دیگر  
رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس با تأکید بر تقویت تعاونی ها گفت: ضمیمه شدن دانش، تجربه و هم افزایی فکری و مالی به تعاونی ها باعث آبادانی کشور می شود.
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۰۴/۳۱ - ۱۱:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
فلسفه حقوق را باید از نظام حقوقی جدا کنیم، چرا که در فلسفه حقوق صرف نظر از هر محتوایی که می تواند داشته باشد، بحث می شود ولی نظام حقوقی براساس محتوا و روش خود بحث می کند. ...
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۱:۳۷   + ۸ سایت دیگر  
رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس نبود قوانین کافی مبتنی بر فقه نسبت به آب و توزیع آن را مشکلی اساسی دانست و افزود: فقه و قانون باید ورود بیشتر و دقیق تری در خصوص آب و خاک پیدا کنند.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ - ۲۰:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
بیستمین قسمت از برنامه مصیر شبکه چهار با حضور حجت الاسلام والمسلمین احمد مبلغی، استاد درس خارج حوزه علمیه قم، عضو مجلس خبرگان رهبری، رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی و مؤسس و رئیس مرکز پژوهش های دینی تطبیقی التجدید در لبنان به بحث در خصوص کارکرد اندیشه شهید محمد باقر صدر برای امروز امت ...
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۰۴/۱۴ - ۱۵:۴۵   + ۱۰ سایت دیگر  
آیت الله احمد مبلغی در بیستمین قسمت از برنامه مصیر به بحث درباره کارکرد اندیشه شهید محمدباقر صدر برای امروزِ امت اسلامی می پردازد. به گزارش شیعه پرس، قسمت بیستم برنامه مصیر با حضور آیت الله احمد مبلغی، یکشنبه 15 تیر ماه ساعت 21 از شبکه چهار سیما پخش می شود. ...
حوزه   ۱۳۹۹/۰۴/۱۰ - ۱۴:۵۶    
حوزه/ پس از تشکیل کارگروه فقه الاقتصاد در مرکز تحقیقات اسلامی تحت اشراف آیت الله اشرفی شاهرودی، با تعاملات انجام شده، هیئت اقتصاد دوره آشنایی با اقتصاد به سبک مطالعه محور طراحی و با همکاری مرکز برگزار کرد.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۴/۰۳ - ۱۱:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
حوزه/ عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه باید تئوری گردشگری از نگاه دین را کشف و ارائه کنیم، گفت: از نگاه دین، گردشگری دارای نقشی مؤثر در ایجاد معنویت در انسان به صورت مراتبی و اقتضائی است.
رسا   ۱۳۹۹/۰۳/۰۱ - ۱۷:۱۰    
مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی به مناسبت روز قدس پیامی صادر کرد.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۲/۳۱ - ۱۴:۲۹   + ۶ سایت دیگر  
حوزه/ عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه روز قدس پیام آور وحدت امت و حمایت از مردم مظلوم فلسطین است، گفت: روز جهانی قدس امسال باید با حضور هرچه بیشتر اتباع همه مذاهب گسترش و عمق پیدا کند.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۲/۲۵ - ۰۰:۱۳   + ۱۲ سایت دیگر  
ایسنا: آیت الله احمد مبلغی در پی انتخاب روز پنجشنبه 14 می در تقویم میلادی، مصادف با 25 اردیبهشت ماه به عنوان روز نیایش به درگاه خداوند به نفع انسانیت ، بیانیه ای صادر کرد. ...
رسا   ۱۳۹۹/۰۲/۰۹ - ۱۸:۰۶   + ۸ سایت دیگر  
رییس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس گفت: یکی از دانش های اساسی که باید گسترش آن برای مرحله پساکرونا مورد توجه حوزه های علمیه قرار بگیرد، فقه است.
برترین ها / شفقنا   ۱۳۹۹/۰۱/۲۵ - ۱۹:۰۹   + ۲۸ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: آیت الله احمد مبلغی استاد حوزه علمیه قم که در آخرین اجلاس شورای ادیان سازمان بین الملل (که چند ماه پیش در آلمان برگزار شد) به عنوان عضو این شورا برگزیده شد، در نامه ای به دبیر کل این شورا خواستار آن شد که در شرایط مشکل جهانی کرونا ...
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۱/۲۵ - ۰۹:۳۲   + ۱۶ سایت دیگر  
رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس با بیان اینکه ویروس کرونا فرصت ها و چالش هایی را فراروی فقه گشوده است، گفت: شناخت و فعال کردن ظرفیت های فقهی، می تواند تهدیدات را تضعیف و یا امحاء، وفرصت ها را به حرکتی در جهت تعالی اجتماعی از حیث دینی و افزایش عمق تجربه فقهی، تبدیل کند.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۱۲/۱۲ - ۱۴:۳۱   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس با تسلیت ارتحال مرحوم سید هادی خسروشاهی از محققان و اندیشمندان حوزه علمیه قم گفت: این عالم متواضع، نه دانش را برای دانش می خواست و نه اندیشه را برای اندیشه، این شخصیت پرکار ...
حوزه   ۱۳۹۸/۱۱/۲۲ - ۱۴:۲۲    
حوزه/ حضور مردم در این روز پررنگ است؛معتقدیم تا مردم و رهبری را داریم راهمان تضمین وثبیت شده است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۲ - ۱۱:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
قم- ایرنا- رییس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی گفت: حضور مردم در راهپیمایی عظیم 22 بهمن و انتخابات پیش رو نقش اساسی در اقتدار، صلابت و یکپارچگی کشور دارد.
حوزه   ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ - ۱۴:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
حوزه/ عضو مجلس خبرگان رهبری با دعوت از همه اقشار مختلف مردم برای شرکت در راهپیمایی 22 بهمن گفت: همه مردم ایران برای گرامیداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و مقابله با زیاده خواهی ها، تهدیدات و طمع ورزی های دشمنان به صورت با شکوه در راهپیمایی حماسی 22 بهمن شرکت کنند.
حوزه   ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ - ۱۶:۵۲   + ۱۱ سایت دیگر  
حوزه/ نگاه فقهی به وحدت، استفاده از وحدت به مثابه ابزار برای تحقق وحدت، نگاه جامع نگرانه به وحدت در حوزه های مختلف اجتماعی، سیاسی، اخلاقی و علمی، از محورها و شاخصه های اندیشه های رهبر معظم انقلاب در حوزه تقریب است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۱/۱۲ - ۱۴:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس گفت: موضوع شناسی به دلیل ابهامات تئوریک، عملاً در مواردی نتوانسته، فقه مسائل پیچیده اجتماعی و اقتصادی را یاری دهد و اگر به دانش و متخصص مراجعه نکنیم، موضوع را نفهمیده ایم و حکمی که برای آن صادر می کنیم مخلوق ذهنی ما می باشد و شارع این را نمی خواهد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ - ۱۸:۵۰   + ۱۰ سایت دیگر  
شیراز-ایرنا- رییس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به موضوع ماهیت شناسی فقه در عرصه هنر نمایشی گفت: فقه بر زیبایی، پاکی و تعالی هنر تمرکز دارد.
شبکه اجتهاد   ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ - ۲۲:۴۳    
مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شواری اسلامی تاکنون حدود 15 عنوان کتاب را در حوزه فقه و قانون منتشر کرده که برخی از این آثار با استقبال بسیار خود مخاطبان قرار گرفته است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۰/۱۳ - ۲۱:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
قم - رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس با صدور پیامی ضمن تسلیت شهادت سردار سلیمانی، گفت: این عمل تروریستی آمریکا نشانگر ترس و هراسی است که این شهید مظلوم بر جان دشمنان افکنده بود.
شفقنا   ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ - ۱۵:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
شفقنا- نشست مشترک حجت الاسلام والمسلمین احمد مبلغی فقیه ناظر در امور حلال کشورمان با رئیس و اعضای هیات مدیره موسسه اعتبارسنجی حلال ترکیه برگزار و طرفین خواهان همکاری دو جانبه بین مراکز حلال در ایران و ترکیه شدند. ...
عضو مجلس خبرگان رهبری در نشست کمیته علما و اندیشمندان ایران و ترکیه بر ضرورت تشکیل کمیته قرآن پژوهی بین دو کشور تأکید کرد. به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، آیت الله مبلغی ...
شبکه اجتهاد   ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ - ۱۶:۲۷   + ۶ سایت دیگر  
رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت کشف و ارائه نظام حقوقی اسلام گفت: اگر ما نظام حقوقی اسلامی را کشف نکنیم قوانین ما در معرض ابتلاء به “هرج و مرج محتوایی – حقوقی” قرار خواهد گرفت.
حوزه   ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ - ۱۱:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
حوزه/ عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به نقش مقاصد الشریعه در استنباط گفت: برای مقاصد شریعت در استنباط سه نقش "مقاصد الشریعه به مثابه یک قاعده اصولی"، "مقاصد الشریعه به مثابه مرتکز" و "نقش مقاصد به مثابه ابزاری در تفسیر نص" ...