چهارشنبه ۱۷ خردادساعت ۱۹:۳۸Jun 2023 7
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مرکز تحقیقات اسلامی»

حوزه   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۶:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ نشست "بررسی فقهی، اقتصادی و اجرایی طرح مالیات بر سوداگری و سفته بازی" در مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی در قم برگزار شد.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۶:۵۵   + ۷ سایت دیگر  
حوزه/ چهارمین کنفرانس بین المللی فقه و قانون تحت عنوان "حکمرانی دینی و تنظیم گری در مسائل اساسی جهان معاصر" با حضور شخصیت هایی از کشورهای مختلف جهان به صورت حضوری و مجازی درآذرماه سال جاری برگزار می گردد.
رسا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۷:۳۹    
رفیعی آتانی در این جلسه خواهان فعال شدن مجدد شورای فقهی مرکز تحقیقات اسلامی مجلس و کمیته های تخصصی وابسته به این شورا شد.
رسا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۷:۳۴    
مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی از راه اندازی اندیشکده دین و قانون مرکز تحقیقات اسلامی مجلس خبر داد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۱/۲۸ - ۰۹:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
نشست تخصصی"مسئولیت های فرامرزی دولت اسلامی بر اساس اسناد بالادستی" در مرکز تحقیقات اسلامی مجلس قم برگزار شد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۱/۲۰ - ۱۰:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: عضو علمی مرکز تحقیقات اسلامی مجلس گفت: لایحه ارتقای امنیت زنان در برابر سوء رفتار حقوق انسانی، خانوادگی و اجتماعی زنان را دربرمی گیرد و هیچ تعرضی به بنیان خانواده نداشته است.
شبکه اجتهاد   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۱:۰۳    
کتاب تعامل شرع و قانون و تأثیر آن بر نظام قانون گذاری دربردارنده سخنرانی جمعی از فضلای حوزوی و دانشگاهی صاحب نظر است که در سومین دوره مدرسه پارلمانی به ارائه نظرات و راهکارها درخصوص دغدغه های مذکور پرداختند ...
ملت بیدار آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۰۵ - ۱۸:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دومین روز از نشست پنجمین دوره مدرسه پارلمانی با موضوع جایگاه و ساختار عملکرد کمیسیون اصل 90 در افق کارکرد نظارتی مجلس شورای اسلامی صبح امروز برگزار شد ...
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۲۱:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
این دوره ها از سوی کمیسیون اصل نود و مرکز تحقیقات اسلامی و با حضور اساتید، پژوهشگران و دانشجویان برگزار می شود. این مدرسه با هدف فراهم کردن بستر گفتمان قانون گذاری در حوزه های علمیه سراسر کشور ایجاد شده است. تا کنون در این دوره ها 3 هزار پژوهشگر حضور داشته اند ...
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۱۴:۴۳   + ۵ سایت دیگر  
دکتر محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز (پنجشنبه، 4 اسفند ماه) در پنجمین دوره مدرسه پارلمانی با موضوع جایگاه، ساختار و کارکرد کمیسیون اصل نودم قانون اساسی در افق کارکرد نظارتی مجلس که به همت مرکز تحقیقات اسلامی قوه مقننه و کمیسیون اصل نودم قانون اساسی در مجلس شورای اسلامی برگزار شد ...
ملت بیدار آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۱۴:۱۷   + ۶۸ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، دکتر محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در پنجمین دوره مدرسه پارلمانی با موضوع جایگاه، ساختار و کارکرد کمیسیون اصل نودم قانون اساسی در افق کارکرد نظارتی مجلس که صبح امروز(پنجشنبه ...
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۱۰:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس با بیان اینکه دولت در نگاه اسلامی یک مربی حکومت و داور بوده و بازیگر نیست، گفت: دولت باید کار را به مردم سپرده و بر آن نظارت کند که این وظیفه دولت اسلامی است.
رسا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ - ۱۶:۴۶    
گزارش کارشناسی بررسی ریال دیجیتال بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از منظر فقهی توسط گروه اقتصاد مرکز تحقیقات اسلامی مجلس تهیه و منتشر شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ - ۱۳:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/قم کرسی علمی- ترویجی با موضوع “چالش های طلاق خلع در فقه و حقوق ایران” توسط گروه فقه و حقوق پژوهشکده نظام های اسلامی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با همکاری مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی برگزار می شود.
حوزه   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۱۰:۴۴    
حوزه/ رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی ضمن دعوت از آحاد ملت شریف ایران برای حضور حماسی و دشمن شکن در راهپیمایی 22 بهمن گفت: آرمان ها، ارزش ها، دستاوردها و خدمات انقلاب اسلامی بی نظیر است و باید قدردان این نظام و انقلاب و دستاوردهای آن باشیم.
حوزه   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۱۶:۴۵    
حوزه/ تولید و پخش برنامه رادیویی بر "مدار قانون" با مشارکت مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی و رادیو معارف به صورت رسمی آغاز شد.
حوزه   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۷:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ پنجمین دوره مدرسه پارلمانی این مرکز تحت عنوان جایگاه، ساختار و کارکرد کمیسیون اصل نودم قانون اساسی در افق کارکرد نظارتی مجلس با سخنرانی برخی نمایندگان مجلس، سخنگوی شورای نگهبان و برخی دیگر از اساتید حوزه و دانشگاه در تاریخ 4 و 5 اسفندماه 1401 برگزار می گردد.
شبکه اجتهاد   ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ - ۰۸:۱۷    
اختصاصی شبکه اجتهاد: همزمان با آغاز دهه فجر نشست علمی انقلاب اسلامی و تطور حرکت اجتهاد و فقه شیعه با ارائه حجت الاسلام والمسلمین مجتبی الهی خراسانی، استاد خارج فقه و اصول حوزه علمیه، با حضور آیت الله اشرفی شاهرودی و جمعی از اساتید و فضلاء در مرکز تحقیقات اسلامی مشهد برگزار شد ...
حوزه   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۱:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
حوزه/ مدیر گروه حکمرانی اسلامی مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی از تصویب رشته مطالعات حکمرانی اسلامی در شش گرایش در مقطع کارشناسی ارشد شامل حکمرانی خانواده، حکمرانی تعلیم و تربیت، حکمرانی بهداشت، حکمرانی سیاسی، حکمرانی اقتصادی و حکمرانی فضای مجازی خبر داد.
شفقنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۸:۲۱    
شفقنا- مجلس عزای شهادت حضرت امام هادی (ع) از طرف آیت الله اشرفی شاهرودی به مدت سه روز برگزار می گردد. به گزارش شفقنا، مراسم سوگواری پیشوای دهم شیعیان روزهای دوشنبه تا چهارشنبه (اول تا سوم رجب المرّجب) ساعت 7:15 در مرکز تحقیقات اسلامی مشهد مقدس برپا می گردد. انتهای پیام ...
حوزه   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۱۲:۲۵    
حوزه/ نشست تخصصی ابعاد حقوقی فعالیت بازاریابی شبکه ای و پیشنهاد تقنینی آن برگزار شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۱۸ - ۱۳:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/قم نشست علمی با موضوع “راهبردها و راهکارهای دستیابی به مشارکت سیاسی فعال در حکمرانی اسلامی”، توسط گروه سیاست پژوهشگاه با همکاری گروه سیاست مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی و انجمن مطالعات سیاسی حوزه علمیه برگزار می شود.
حوزه   ۱۴۰۱/۱۰/۱۷ - ۱۱:۴۰    
حوزه/ رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس با بیان اینکه راهکار توسعه کشور پیشرفت فرهنگی با محوریت علم است، گفت: در ارتباط با برنامه هفتم توسعه، ایده ما این است اگر بخواهیم کشور در عرصه های مختلف پیشرفت و توسعه پیدا کند، راهکار آن پیشرفت فرهنگی با محوریت علم است.
حوزه   ۱۴۰۱/۱۰/۱۱ - ۱۱:۳۰    
مدیر گروه مدیریت مرکز تحقیقات اسلامی مجلس، خانواده را اولین جلوه گاه توحید و مهم ترین موضوع 10 فرمان قرآنی در سوره انعام (151-153) و اسراء (22-39 ) دانست.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۲۸ - ۲۲:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
قم- رییس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی گفت: فاصله بین پژوهش هایی که صورت می گیرد با نیازهای جامعه زیاد است و باید تلاش شود تا این فاصله کاهش یابد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۹/۲۸ - ۲۰:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
رئیس مؤسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) بر لزوم ارائه لوایح با پشتوانه علمی و دینی مقتن از سوی مرکز تحقیقات اسلامی مجلس تاکید کرد و گفت: فعالیت های مجلس در حوزه قانونگذاری باید با پشتوانه کارشناسی فقهی و متقن دینی انجام شود.
حوزه   ۱۴۰۱/۰۹/۲۸ - ۱۹:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
حوزه/ رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس با ارائه گزارشی از فعالیت های مرکز تحقیقات اسلامی مجلس گفت: امروزه اینگونه احساس می شود که فاصله بین پژوهش های که در حوزه های علمیه انجام می شود با نیازهای کشور بسیار زیاد است و باید بتوانیم از دستاوردهای علمی حوزه ها برای رفع نیازها و کمبودهای نظام سیاستگذاری ...
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۹/۲۸ - ۱۰:۱۱    
عضو گروه اقتصاد مرکز تحقیقات اسلامی مجلس گفت: به کمیسیون اقتصادی پیشنهاد داده ایم شورای فقهی همانند شورای فقهی بانک مرکزی برای بورس در نظر گرفته شود و همچنین یکی از ارکان اصلی بورس به حساب آید.
حوزه   ۱۴۰۱/۰۹/۲۰ - ۱۵:۵۱    
حوزه/ ارتباط و مطالعات ما با حوزه ژاپن به طور خاص و بسیاری از کشورهای تأثیرگذار آسیائی به طورعام کمرنگ است و البته می تواند این گونه گرایش، ریشه های فرهنگی و اندیشه ای در تاریخ ما داشته باشد اما با توجه به شرایط و تحولات فراوان به ویژه در ارتباط با همسایگان و منطقه آسیا باید رویکردهای جدید و پیشرو ...
حوزه   ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ - ۲۰:۲۲    
حوزه/ مرکز تحقیقات اسلامی مجلس در گزارشی علمی تخصصی تحت عنوان " پژوهش و پیشنهادات تقنینی در موضوع صنایع خلاق" با ارائه 12 پیشنهاد تقنینی خاطرنشان کرد: دولت بستر لازم برای ایجاد غرفه های صنایع دستی در بازارچه های مرزی و مناطق آزاد تجاری را فراهم آورد.
حوزه   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۰:۵۵    
حوزه/ جانشین گروه سیاست مرکز تحقیقات اسلامی مجلس گفت: حکمرانی، فرایندی تعاملی، مشارکتی، گفت وگویی و مسئولیت پذیرانه میان کارگزاران حکومتی، شهروندان و جامعه مدنی است که به تصمیم گیریها و تصمیم سازیهای دقیق و سنجیده منجر خواهد شد و قوانین و رفتارها بر اساس آن شکل می گیرد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۱۶:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
نشست علمی تخصصی تجربه قانونگذاری در حوزه معلولان با نگاهی به روند تصویب قانون حمایت از حقوق معلولان با حضور منصور اله وردی زواره مسوول دبیرخانه کمیته هماهنگی و نظارت بر اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان کشور ، محمد مهدی مقدادی دانشیار دانشگاه مفید قم ...
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۱۶:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
نشست الگوی مفهومی اخلاق ورزش به همت گروه فرهنگی اجتماعی مرکز تحقیقات اسلامی مجلس و با حضور اساتید و متخصصان این عرصه و برخی اعضای کمیسیون های ورزشی برگزار شد.
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۱۳:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- نشست علمی تخصصی بررسی ابعاد فرهنگی – اجتماعی و حقوقی طرح سازمان ملی مهاجرت با حضور برخی اساتید، مهاجران و دانشجویان رشته حقوق بین الملل در مرکز تحقیقات اسلامی مجلس برگزار شد. ...
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۷ - ۲۲:۰۱    
رئیس کارگروه ورزش و اوقات فراغت مرکز تحقیقات اسلامی مجلس تأکید کرد: ضعف سواد اخلاقی در جامعه ورزشی را شاهدیم و بسیاری از کنشگران ورزشی ما با دانش و مهارت مرتبط با حل تعارضات اخلاقی در عرصه ورزش آشنا نیستند از این رو ایجاد کمیته اخلاق و استفاده از مشاوران اخلاق ضروری است.
ملت بیدار آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۱۶:۰۶    
رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی گفت: مسئولیت اجتماعی با نگاه دینی پشتوانه قوی تری دارد و یک بخش از این پشتوانه تقوا است
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ - ۱۳:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
قم - ایرنا - رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی گفت: وقتی قرار است جمهوری اسلامی با مبانی دینی اداره شود باید برای همه موضوع ها، پاسخ دقیق فقهی و دینی داشته باشیم.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۸/۱۵ - ۱۱:۱۸   + ۹ سایت دیگر  
ایسنا/قم کرسی علمی- ترویجی با موضوع موضع سیاست جنایی اسلام در مسئله حجاب توسط گروه فقه و حقوق پژوهشکده نظام های اسلامی پژوهشگاه با همکاری مرکز تحقیقات اسلامی مجلس برگزار می شود.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۸/۱۰ - ۱۰:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس نیز در این نشست طی سخنانی گفت: برنامه هفتم توسعه باید فرهنگ بنیان باشد و بر این باوریم که راه حل بسیاری از معضلات کشور بویژه مشکلات اقتصادی، صرفا فرهنگی است.
قم پرس   ۱۴۰۱/۰۸/۰۳ - ۱۱:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین محسن مهاجرنیا روز سه شنبه در نشست علمی راهبردهای تحزب در نظام اسلامی که در مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی در قم برگزار شد افزود: تجمیع کننده منافع مردم، حلقه واسط بین ملت و حاکمیت برای جلوگیری از شکاف های مزمن و گسست های مخرب ...
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۷/۳۰ - ۱۶:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
نشست علمی راهبردهای تحزب در نظام اسلام روز دوشنبه، دوم آبان ماه در سالن همایش های مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی به نشانی: قم، 30 متری شهید رجایی برگزار می شود.
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۷/۲۷ - ۱۰:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- نشست علمی نظریه مبنا در جبران خدمات و لوازم آن ناظر به قانون مدیریت خدمات کشوری به همت گروه مدیریت مرکز تحقیقات اسلامی مجلس برگزار شد. به گزارش شفقنا به نقل از روابط عمومی مرکز تحقیقات اسلامی مجلس، حجت الاسلام والمسلمین محسن قنبریان از اساتید حوزه علمیه قم ...
حوزه   ۱۴۰۱/۰۷/۲۵ - ۰۹:۱۴    
حوزه/ مرکز تحقیقات اسلامی مجلس در گزارشی که به امضای چهار عضو مجلس خبرگان رهبری و 46 استاد حوزه علمیه قم و دانشگاه ها رسیده است، در مورد نهضت ملی مسکن از جمله سیاست ها و الزامات اجرای قانون جهش مسکن، کافی بودن زمین قابل احداث در کشور، تحلیل تأثیرات فرهنگی ، اظهار نظر کرد.
حوزه   ۱۴۰۱/۰۷/۲۳ - ۱۵:۰۰    
حوزه/ نشست علمی "مفهوم حکمرانی اسلامی؛ مولفه ها و ویژگی ها" به همت گروه حکمرانی اسلامی مرکز تحقیقات اسلامی مجلس و با سخنرانی دکترسیدمحمدحسین هاشمیان عضو شورای علمی گروه حکمرانی اسلامی مرکز برگزار شد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۱۶ - ۰۹:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
قم – ایرنا – ضرورت تبیین ابعاد فقهی و اجتماعی حجاب در نشستی با عنوان هم اندیشی الهیات اجتماعی تا ارشاد اجتماعی روز شنبه در مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی در قم بررسی شد.
حوزه   ۱۴۰۱/۰۶/۱۶ - ۰۸:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
حوزه/ مدیر گروه حکمرانی اسلامی مرکز تحقیقات اسلامی مجلس گفت: طرح مبحث حکمرانی اسلامی؛ مولفه ها و ویژگی ها سبب می شود تا حوزه ها و قلمرو گروه حکمرانی اسلامی به لحاظ روشی و چارچوب مفهومی در ابعاد تقنینی، نظارتی، توصیه سیاستی و راهبردی روشن تر شود.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۶/۱۳ - ۱۰:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
نشست علمی مسئله مصلحت ورزی در نظام تصمیم گیری حکومت اسلامی با همکاری گروه سیاست مرکز تحقیقات اسلامی مجلس و گروه سیاست پژوهشکده نظام های اسلامی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار می شود.
حوزه   ۱۴۰۱/۰۶/۱۲ - ۱۷:۲۵    
حوزه/ نشست علمی "مسأله مصلحت ورزی در نظام تصمیم گیری حکومت اسلامی" به همت گروه سیاست مرکز تحقیقات اسلامی مجلس و گروه سیاست پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار شد.
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۶/۱۱ - ۱۴:۵۰   + ۱۲ سایت دیگر  
شفقنا- نشست علمی اربعین و آینده جهان تشیع به منظور بررسی تأثیر جهانی راهپیمایی اربعین توسط پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار می شود. به گزارش شفقنا، گروه سیاست پژوهشکده نظام های اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، پژوهشکده علوم و اندیشه سیاسی این پژوهشگاه و همچنین مرکز تحقیقات اسلامی مجلس ...
قم نیوز   ۱۴۰۱/۰۶/۱۰ - ۱۷:۱۹   + ۱۴ سایت دیگر  
قم نیوز: رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس با تجلیل از بیانیه و اقدام هوشمندان آیت الله حائری گفت: بیانیه آیت الله حائری در بطن خود ضمن اینکه بیانگر بسیاری از کمالات در شخص ایشان بود ولی یک ظرفیت تازه از تعقل دینی را نشان داده است.