یکشنبه ۱۴ آذرساعت ۰۵:۲۵Dec 2021 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سخنگوی وزارت امور خارجه»

اقتصاد آنلاین / انتخاب   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۴:۱۳   + ۳۸ سایت دیگر  
دولت واشنگتن بار دیگر معافیت عراق از تحریم های آمریکا برای واردات گاز و برق از ایران را تمدید کرد.
چند ثانیه   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۵:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
در روز های گذشته اخباری مبنی بر درگیری نیروهای مرزبانی جمهوری اسلامی ایران با نیروهای مرزبانی طالبان در مرز سیستان و نیمروز منتشر شد. ، دکتر سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه ایران این درگیری در منطقه مرزی سیستان با ولایت نیمروز افغانستان را سوءتفاهم بین مرزنشینان دانست که موجب تیراندازی در ...
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۳:۰۹   + ۲۳ سایت دیگر  
دولت آمریکا بار دیگر معافیت های پیشین عراق برای واردات و خرید برق و گاز از جمهوری اسلامی ایران را تمدید کرد. به گزارش ایرنا، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا امروز (شنبه) در این ارتباط گفت که ایالات متحده به عراق 120 روز دیگر برای خرید و واردات برق از ایران معافیت داده است. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۲:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
مسکو - ایرنا - ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در واکنش به اظهارات ضد روسی آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا، اظهار داشت: آمریکا باید به اقدامات خود در عرصه بین المللی توجه کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۲:۱۶    
سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در پاسخ به سخنان وزیر خارجه آمریکا درباره "سیاست تهاجمی مسکو" گوشزد کرد: این ناتو است که در طول موجودیت خود صدها عملیات نظامی ویژه با هدف دخالت در امور داخلی کشورهای مستقل انجام داده است.
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۱۲ - ۲۳:۴۲   + ۱۸ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: یک سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا، دولت قبلی این کشور را مقصر بروز شرایط کنونی در برنامه هسته ای ایران دانست. این سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت: اقدام دولت قبلی آمریکا در خروج از برجام باعث گسترش چشمگیر و بی سابقه در برنامه هسته ای ایران شده است . ...
ایسکانیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۱۲ - ۲۱:۲۱    
سخنگوی وزارت امور خارجه کشور در پی وقوع سیل در کشور ویتنام، کشته شدن شماری از مردم این کشور را به دولت و خانواده قربانیان تسلیت گفت و با آنها ابراز همدردی کرد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۹/۱۲ - ۱۶:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
در پی جاری شدن سیل در ویتنام، سخنگوی وزارت امور خارجه کشته شدن شماری از شهروندان این کشور را به دولت و مردم ویتنام و بازماندگان قربانیان تسلیت گفت.
میزان   ۱۴۰۰/۰۹/۱۲ - ۱۵:۴۵   + ۲۵ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - در پی جاری شدن سیل در ویتنام، سعید خطیب زاده کشته شدن شماری از شهروندان این کشور را به دولت و مردم ویتنام و بازماندگان قربانیان تسلیت گفت. سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به روابط دوستانه دو کشور، ضمن ابراز همدردی با خانواده قربانیان، برای مصدومین آرزوی سلامتی کرد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۹/۱۲ - ۱۲:۵۵    
سخنگوی وزارت امور خارجه چین گفت افزایش پرواز هواپیما های آمریکایی در نزدیکی مرز های چین، روابط بین دو کشور را به سوی تاریکی می برد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۱ - ۲۰:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه هند اعلام کرد که یک سری نشست بین روسای جمهوری هند و روسیه و وزرای دفاع و امور خارجه دو کشور در ششم دسامبر در دهلی نو برگزار خواهد شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۱۱ - ۱۹:۴۵   + ۱۱ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه چین ضمن اعلام تمدید یک قرارداد موشکی بین روسیه و چین تأکید کرد که مسکو چیزی فراتر از یک متحد برای پکن است.
شبکه خبر   ۱۴۰۰/۰۹/۱۱ - ۱۷:۱۶   + ۳۰ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به تلاش مقامات رژیم صهیونیستی برای متوقف کردن مذاکرات وین، یادآور شد رژیمی که پیداش آن بر مبنای جنگ، تنش و ترور بوده، همواره از گفتگو بیزار است.
سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با اشاره به درخواست نفتالی بنت برای توقف مذاکرات جاری در وین تصریح کرد: هیات ها در وین، از اقامتگاه نخست وزیر رژیم صهیونیستی دستور نخواهند گرفت.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۱ - ۱۲:۴۱   + ۳۵ سایت دیگر  
کابل - ایرنا - سخنگوی وزارت امور خارجه طالبان پس از حادثه با مرزبانان جمهوری اسلامی ایران در استان نیمروز افغانستان اعلام کرد که حادثه مدیریت شد و تلاش می کنیم که از وقوع چنین حوادثی در آینده جلوگیری کنیم.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۹/۱۱ - ۰۰:۰۷    
ایرنا نوشت : سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه هرگونه ارتباط نظامی جمهوری اسلامی ایران با یمن را تکذیب کرد و گفت ایران هیچ گاه در یمن حضور نظامی نداشته است که مورد هدف متجاوزان قرار گیرد ...
فرارو   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۲۳:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
فرارو- ساعاتی پس از انتشار خبر درگیری شدید مرزبانان ایرانی با نیروهای طالبان در مرز هیرمند با ولایت نیمروز افغانستان وزارت خارجه ایران و دولت طالبان از پایان درگیری و ایجاد آرامش در منطقه خبر دادند. ...
صدای ایران   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۲۳:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش صدای ایران ، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه در ارتباط با اخبار منتشر شده در مورد درگیری در منطقه مرزی سیستان با ولایت نیمروز افغانستان اظهار کرد ...
انصاف نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۲۰:۳۳   + ۱۱ سایت دیگر  
به نوشته ی فارس، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امشب (چهارشنبه) در پی انتشار اخباری مبنی بر درگیری در منطقه مرزی سیستان با ولایت نیمروز افغانستان اعلام کرد ...
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۲۰:۱۶   + ۱۷ سایت دیگر  
به گزارش پارسینه سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه در ارتباط با اخبار منتشر شده در مورد درگیری در منطقه مرزی سیستان با ولایت نیمروز افغانستان اظهار داشت: عصر امروز اختلاف مرزی بین مرزنشینان موجب تیراندازی در حوزه مرز سیستان شد که با هماهنگی مرزبانان دو طرف موضوع مدیریت شده و پایان یافته است ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۲۰:۱۳   + ۲۶ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: عصر امروز - چهارشنبه - اختلاف مرزی بین مرزنشینان موجب تیراندازی در حوزه مرز سیستان شد که با هماهنگی مرزبانان دو طرف موضوع مدیریت شده و پایان یافته است.
ایسکانیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۲۰:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه با اشاره به عدم تمدید روادید کارکنان سفارت این کشور در واشنگتن، خواستار آن شد که دیپلمات های آمریکایی تا پایان ژانویه 2022 مسکو را ترک کنند.
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۲۰:۱۶   + ۳۷ سایت دیگر  
خبرآنلاین: سخنگوی وزارت خارجه به درگیری های مرزی نیروهای مرزبانی ایران با طالبان واکنش نشان داد. این، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه در ارتباط با اخبار منتشر شده در مورد درگیری در منطقه مرزی سیستان با ولایت نیمروز افغانستان اظهار داشت ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۱۹:۳۳   + ۳۹ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه در توئیتی نوشت: رژیم اسرائیل که حیاتش به تنش وابسته است، بار دیگر دست به کار شده و برای مسموم کردن مذاکرات وین در شیپور دروغ می دمد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۱۷:۴۴   + ۵۸ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه ادعای هدف قرار دادن یک مقر سری متعلق به کارشناسان سپاه پاسداران در صنعاءاز سوی ائتلاف خودخوانده را بی پایه خواند و تصریح کرد: جمهوری اسلامی هیچ گاه حضور نظامی در یمن نداشته که مورد هدف متجاوزان قرار گیرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۱۵:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
مسکو - ایرنا - ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه از قصد کشورش برای اخراج دیپلمات ها و کارکنان قدیمی سفارت آمریکا در مسکو تا روز 31 ژانویه 2022(یازدهم بهمن) خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۱۵:۲۹   + ۱۴ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه هشدار داد سناریوهایی مانند نقشه ب آمریکا در مقابل ایران، فضای مذاکرات هسته ای در وین را مسموم می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۱۴:۴۸   + ۷ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه، پیشنهاد رئیس جمهور ترکیه برای میانجی گری میان مسکو و کی یف را رد کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۱۳:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
مسکو - ایرنا - ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه با تاکید بر اینکه برجام جایگزینی ندارد، اعلام کرد که مذاکرات وین برای احیای برجام در فضای سازنده ای جریان دارد.
خبرهای فوری   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۱۱:۳۵   + ۸ سایت دیگر  
خبرمهم: ند پرایس سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا:آنتونی بلینکن امروز با ژان ایو لودریان وزیر خارجه فرانسه ، هایکو ماس وزیر خارجه آلمان و الیزابت تراس وزیر خارجه انگلیس در شهر ریگا پایتخت لتونی دیدار و گفتگو کرد.
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۰۷:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
ند پرایس سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا سه شنبه شب به وقت محلی اعلام کرد آنتونی بلینکن امروز با ژان ایو لودریان وزیر خارجه فرانسه ، هایکو ماس وزیر خارجه آلمان و الیزابت تراس وزیر خارجه انگلیس در شهر ریگا پایتخت لتونی دیدار و گفتگو کرد. ...
رویداد ایران   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۱۹:۰۸    
به گزا رش خبرگزاری مهر، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان با انتشار مطلبی در حساب کاربری خود در فضای مجازی نوشت: ایران فردا میزبان نشست وزرای خارجه کشورهای همسایه افغانستان خواهد بود صلح و ثبات پایدار در گرو تحقق خواست و اراده مردم است. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۱۸:۲۱   + ۳۸ سایت دیگر  
در پی سقوط یک فروند بالگرد مرزبانی جمهوری آذربایجان و کشته شدن 15 نفر از سرنشینان آن، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان با ابراز تأسف عمیق از وقوع این حادثه، به دولت و ملت جمهوری آذربایجان تسلیت گفت.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۱۷:۵۰    
نشست سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه با حضور خبرنگاران رسانه ها برگزار شد.
روزنامه ابتکار   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۱۵:۲۷   + ۷ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه در نشست هفتگی با خبرنگاران ضمن تشریح آخرین تحولات در حوزه سیاست خارجی به سوالات خبرنگاران داخلی و خارجی پاسخ داد. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، سخنگوی دستگاه دیپلماسی کشورمان گفت: ایران به دنبال راستی آزمایی عملی اجرای تعهدات آمریکا ذیل برجام و قطعنامه 2231 است ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۱۴:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه ارمنستان تاکید کرد در بیانیه 26 نوامبر سران این کشور، جمهوری آذربایجان و روسیه در سوچی، فرضیه های پروپاگاندایی مبنی بر ارائه کریدور به باکو از طریق خاک ارمنستان رد شده است.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۱۴:۱۶   + ۲۷ سایت دیگر  
سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: تیم مذاکره کننده هسته ای برای اطمینان از رفع تحریم ها وارد وین شده است و آنچه در وین اتفاق می افتد تمرکز بر رفع تحریم هاست. وی تصریح کرد که جمهوری اسلامی ایران چیزی کمتر از این را نمی پذیرد و بیشتر از آنچه در برجام در حوزه هسته ای آمده است، تعهدی نمی دهیم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۱۲:۳۷    
سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه ادعای پنتاگون درباره "دستورکار سبز" برنامه گسترش زیرساختارهای نظامی آمریکا در خاک استرالیا و برخی جزایر منطقه اقیانوس آرام را "توجیهی غیرقابل قبول" ارزیابی کرد.
روز نو   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۱۱:۴۶    
معاون سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در یک کنفرانس خبری به سوالاتی درباره آغاز دور هفتم مذاکرات احیای توافق هسته ای در وین و تحولات در رابطه با آن پاسخ داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۱۱:۱۳    
سخنگوی وزارت امور خارجه ارمنستان با تاکید بر اینکه بیانیه سوچی یک بار دیگر ادعاهای مربوط به کریدور زنگه زور را رد می کند، افزود: این بیانیه در عین حال رفع انسداد کلیه راههای مواصلاتی منطقه را مهم می شمارد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۰۹:۰۴   + ۴۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: تیم مذاکره کننده هسته ای برای اطمینان از رفع تحریم ها وارد وین شده است و آنچه در وین اتفاق می افتد تمرکز بر رفع تحریم هاست.
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۰۸:۲۷   + ۴۶ سایت دیگر  
ایسنا: معاون سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در یک کنفرانس خبری به سوالاتی درباره آغاز دور هفتم مذاکرات احیای توافق هسته ای در وین و تحولات در رابطه با آن پاسخ داد. ...
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۰۱:۳۱   + ۷ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: سخنگوی وزارت خارجه آمریکا دوشنبه شب به وقت تهران در واکنش به انجام دور اول مذکرات رفع تحریم ها که در وین آغاز شده گفت، بازگشت متقابل به برجام و پایبندی کامل به آن، بهترین گزینه موجود برای محدود کردن برنامه هسته ای ایران است. ...
کیهان   ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ - ۲۲:۵۱    
سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: امیرعبداللهیان برای نهایی کردن بخشی از توافقات مربوط به سند راهبردی همکاری 25ساله ایران و چین به پکن سفر خواهد کرد.
عصر اترک   ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ - ۲۲:۰۲   + ۱۱ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: برخی کشورهای اروپایی با اراده لازم به وین نمی آیند و تنها به دنبال زمینه هایی هستند تا این مذاکرات به طول بیانجامد و اجرای برجام نیز به خوبی انجام نشود.
مدار شرقی   ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ - ۲۱:۵۲   + ۶۵ سایت دیگر  
سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه در نشست خبری امروز خود تاکید کرد: هیات مذاکره کننده ایران با عزم و اراده جدی برای رسیدن به اصول یک توافق وارد وین شده است. آمریکا نیز با رویکرد رفع بن بست های ایجاد کرده در مذاکرات قبلی، به وین بیاید.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ - ۲۰:۲۰   + ۸ سایت دیگر  
تهران – ایرنا - ونگ ون بین سخنگوی وزارت امور خارجه چین روز دوشنبه با تاکید بر حفظ منطق مذاکرات هسته ای وین (برجام) گفت که ایالات متحده به عنوان مقصر ایجاد بحران در برجام، باید همه تحریم های غیرقانونی یک جانبه بر ایران و طرف های ثالث مانند چین را لغو کند.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ - ۱۹:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، وانگ ونبین سخنگوی وزارت امور خارجه چین روز دوشنبه با اظهار نظر در خصوص سفر اعضای پارلمان بالتیک به تایپه گفت: چین با هرگونه تماس رسمی بین تایوان و کشورهایی که روابط دیپلماتیک با پکن دارند، مخالف است. ...
میزان   ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ - ۱۸:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - سعید خطیب زاده امروز در نشست خبری هفتگی در پاسخ به سؤال میزان درباره گفتمان اخیر رئیس قوه قضائیه مبنی بر دیپلماسی قضائی و اقدامات وزارت امور خارجه برای تسهیل آن، گفت: یکی از ابعادی که همواره در فرآیندهای دیپلماتیک پیگیری شده ...