جمعه ۲۴ مردادساعت ۱۲:۴۱Aug 2020 14

جدیدترین‌های «سخنگوی وزارت امور خارجه»

 
ایرنا   ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
مسکو - ایرنا - سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه کشورهای جهان را از مطرح کردن خواسته های سیاسی در ارائه کمک به لبنان برحذر داشت.
سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه، ادعاهایی دور از ذهن و اثبات نشده مداخله مسکو در امور داخلی آمریکا و "تبانی مسکو با طالبان"، در شرایط بحران شیوع کرونا در جهان را تأسف آور ارزیابی کرد.
ایسنا   ۱ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه از برگزاری مذاکرات با ترکیه برای حل بحران لیبی طی ماه های اوت یا سپتامبر خبر داد.
کرد پرس   ۲ ساعت پیش    
به گزارش کردپرس، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در اظهاراتی با اشاره به گشت زنی های نظامی مشترک ترکیه – روسیه در جاده استراتژیک M4 سوریه عنوان کرد: حملات شبه نظامیان به مواضع ارتش سوریه و مناطق تحت کنترل ارتش سوریه در منطقه افزایش پیدا کرده است ...
سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت: تلاش برخی کشو های کمک کننده برای سیاسی کردن کمک ها به لبنان، باعث نگرانی است.
اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۹/۰۵/۲۳ - ۱۵:۲۲    
سخنگوی وزارت امور خارجه چین اعلام کرد، آمریکا دائما در حال انتقاد و متهم کردن چین است و هر جایی که برود شروع به انتشار اطلاعات غلط و "ویروس سیاسی" می کند.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۲۳ - ۱۴:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری نصیرنیوز به نقل از ایرنا، احمد الصحاف سخنگوی وزارت امور خارجه عراق امروز (پنجشنبه) در گفت و گو با شبکه خبری روسیا الیوم اضافه کرد که بغداد ابزارها و کارت های قدرت مندی برای پاسخ به حملات ترکیه به مرزهای عراق در اختیار دارد ...
کرد پرس   ۱۳۹۹/۰۵/۲۲ - ۱۷:۰۱    
به گزارش کرد پرس به نقل از منابع خبری عراقی، "احمد الصحاف" در گفتگو با شبکه العربیه الحدث گفت: اجازه نخواهیم داد خاک عراق، به عرصه تسویه حساب طرف های دیگر تبدیل شود و گزینه های متعددی برای پاسخ به تجاوزات ترکیه در اختیار داریم. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۲ - ۱۲:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
مسکو - ایرنا - سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در گفت و گوی وبیناری با سید عباس موسوی همتای ایرانی خود از عزم ایران و روسیه برای مقابله با اخبار جعلی سخن گفت.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۵/۲۲ - ۰۲:۰۵   + ۱۲ سایت دیگر  
درحالیکه سخنگوی وزارت امورخارجه ایران رایزنی ها برای ازسرگیری مذاکرات ایران و آمریکا با هدف توقف موقت تحریم ها را تکذیب کرده، وزیرخارجه روسیه تلویحا چنین روندی را تایید کرد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۵/۲۲ - ۰۰:۲۹   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا : سخنگوی وزارت امورخارجه در پاسخ به پرسش های خبرنگاران، ضمن رد خبر منتشره در برخی رسانه ها به نقل از یک منبع ناشناس درخصوص لغو موقت بخشی از تحریم های به اصطلاح غیرهدفمند، این قبیل اظهارات را خبرسازی های غیرواقعی دانست که مشخص نیست با چه اهدافی صورت می گیرد.
روزنامه مردم سالاری   ۱۳۹۹/۰۵/۲۱ - ۲۲:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به پرسش های خبرنگاران، ضمن رد خبر منتشره در برخی رسانه ها به نقل از یک منبع ناشناس در خصوص لغو موقت بخشی از تحریم های به اصطلاح غیرهدفمند، این قبیل اظهارات را خبرسازی های غیرواقعی دانست که مشخص نیست با چه اهدافی صورت می گیرد. ...
تجارت گردان   ۱۳۹۹/۰۵/۲۱ - ۱۹:۲۳   + ۱۳ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به پرسش های خبرنگاران، ضمن رد خبر منتشره در برخی رسانه ها به نقل از یک منبع ناشناس در خصوص لغو موقت بخشی از تحریم های به اصطلاح غیرهدفمند، این قبیل اظهارات را خبرسازی های غیرواقعی دانست که مشخص نیست با چه اهدافی صورت می گیرد.
جماران   ۱۳۹۹/۰۵/۲۱ - ۱۸:۵۱   + ۳۵ سایت دیگر  
به گزارش جماران؛ سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان و خانم ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه عصر امروز در یک گفتگوی ویدئو کنفرانسی راههای گسترش همکاریهای دو کشور در حوزه های رسانه ای و مقابله با فضا سازیهای غیر واقعی کشورهای غربی را مورد بحث و بررسی قرار دادند. ...
رویداد 24   ۱۳۹۹/۰۵/۲۱ - ۱۸:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه خبر لغو موقت بخشی از تحریم های به اصطلاح غیرهدفمند را تکذیب کرد و گفت: بر اساس برجام و قطعنامه 2231، آمریکا موظف است کلیه تحریم هایی که با خروج خود از برجام مجددا اعمال کرده است را لغو و بلااثر کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۵/۲۱ - ۱۶:۵۰    
سخنگوی وزارت امور خارجه چین طی اظهاراتی گفت آمریکا باید از اهداف خود مبنی بر تغییر چین متناسب با نیاز های آمریکا دست بکشد.
فردا نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۲۱ - ۱۶:۲۶   + ۶۴ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به پرسش های خبرنگاران، ضمن رد خبر منتشره در برخی رسانه ها به نقل از یک منبع ناشناس در خصوص لغو موقت بخشی از تحریم های به اصطلاح غیرهدفمند، این قبیل اظهارات را خبرسازی های غیرواقعی دانست که مشخص نیست با چه اهدافی صورت می گیرد.
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۵/۲۱ - ۱۶:۲۶   + ۹۳ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به پرسش های خبرنگاران، ضمن رد خبر منتشره در برخی رسانه ها به نقل از یک منبع ناشناس در خصوص لغو موقت بخشی از تحریم های به اصطلاح غیرهدفمند، این قبیل اظهارات را خبرسازی های غیرواقعی دانست که مشخص نیست با چه اهدافی صورت می گیرد. ...
همشهری   ۱۳۹۹/۰۵/۲۱ - ۱۲:۱۶    
سخنگوی وزارت امور خارجه درباره کناره گیری برایان هوک، نماینده ویژه ایران اظهار کرد: جا به جایی افراد و نمایندگان ویژه خیلی برای ما اهمیت ندارد. طبیعی است وقتی شکست خوردند، افراد را جا به جا کنند، مثل بازی فوتبال. در فوتبال هم وقتی تیمی شکست می خورد، افراد را جابه جا می کنند ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۵/۲۱ - ۱۲:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
سید عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: عربستان به رغم اینکه در حال حاضر مشغول اجرای یک برنامه هسته ای گسترده است اما همچنان از پذیرش بازرسی های آژانس امتناع می کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۵/۲۱ - ۱۲:۰۰    
سخنگوی وزارت امور خارجه چین گفت که آزادی آخرین زندانیان طالبان، شرایط مطلوب را برای گفتگو های میان افغانی ایجاد می کند.
سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: مناطق آزاد تجاری کشور می تواند نقش مهمی در پیوند اقتصادی با کشورهای همجوار ایفا کند.
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۵/۲۱ - ۰۸:۳۶   + ۸ سایت دیگر  
دولت اسلواکی می گوید که سه کارمند سفارت روسیه در براتیسلاوا را اخراج کرده است. سخنگوی وزارت امور خارجه اسلواکی در بیانیه ای، مدعی شد که طبق اطلاعات سرویس های اطلاعاتی این کشور، فعالیت این سه دیپلمات مغایر با کنوانسیون وین در مورد روابط دیپلماتیک بوده است. ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۵/۲۱ - ۰۰:۲۳    
دنیای اقتصاد : سخنگوی وزارت امور خارجه از سفر یکی از مقامات بلندپایه ایرانی به لبنان در روزهای آینده خبر داد. سیدعباس موسوی دیروز در نشست خبری با حضور خبرنگاران به تشریح آخرین تحولات در عرصه سیاست خارجی پرداخت و به سوالات آنها پاسخ داد ...
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۲۰ - ۲۰:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
یک مقام وزارت امور خارجه روسیه روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا در مسکو گفت:ساعت 15 فردا سه شنبه به وقت مسکو (ساعت 16:30 به وقت تهران) بخش نخست سخنان ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در گفت و گوی وبیناری با سید عباس موسوی همتای ایرانی وی در سایت اینترنتی وزارت امور خارجه روسیه پخش می [...]
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۵/۲۰ - ۱۸:۱۰    
سخنگوی وزارت امورخارجه ایران: اگر آمریکا در کمک به بهبود اوضاع لبنان جدی است، باید تحریم های این کشور را لغو کند.
برترین ها / ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۰ - ۱۸:۵۰   + ۹ سایت دیگر  
ایرنا: سخنگوی وزارت امور خارجه چین در واکنش به اتهام آمریکا به ایران، چین و روسیه برای امکان دخالت در انتخابات 2020 این کشور اعلام کرد انتخابات ایالات متحده آمریکا مساله ای داخلی است و چین هیچ علاقه ای به آن ندارد و هرگز در آن مداخله نکرده و نخواهد کرد. ...
انصاف نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۲۰ - ۱۶:۲۸   + ۹ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه ایران درباره پیامک های ارسالی از سوی آمریکا برای برخی شهروندان ایرانی گقت: محتوای این پیامک ها بی ارزش است، ولی این اقدام تجاوز به حریم حقوق خصوصی و حقوق اشخاص و شهروندان ایرانی محسوب می شود و نشان می دهد که چقدر سطح فکر آمریکایی ها در این زمینه و در نوع تعامل و برخورد با ...
شانا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۰ - ۱۵:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: بر اساس بررسی ها هنوز به طور رسمی موضوعی به ایران درباره توقیف نفتکش ایرانی در پاکستان اعلام نشده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۵/۲۰ - ۱۴:۱۴   + ۹ سایت دیگر  
دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس در حالی دیروز اقدام به ارسال نامه ای برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران به شورای امنیت کرد که به گفته سخنگوی وزارت امور خارجه ایران برخی از اعضای شورا از مفاد نامه بی اطلاع بوده اند.
سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: سفر یکی از مقامات بلندپایه کشور به لبنان در حال برنامه ریزی است و طی روزهای آتی اطلاع رسانی می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۰ - ۱۲:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
ایرنا - تهران - سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه روز دوشنبه در نشست خبری در ساختمان شماره 9 وزارت امور خارجه به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.
فردا نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۲۰ - ۱۲:۱۸   + ۶ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه از سفر یکی از مقامات بلندپایه ایرانی به لبنان در روزهای آینده خبر داد و همچنین احتمال داد که آمریکا در تلاش برای تصویب پیش نویس قطعنامه علیه ایران به منظور تمدید تحریم تسلیحاتی ناکام خواهد بود.
جام نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۲۰ - ۱۲:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (دوشنبه) در نشست خبری با حضور خبرنگاران به تشریح آخرین تحولات در عرصه سیاست خارجی پرداخت و به سؤالات خبرنگاران پاسخ داد.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۵/۲۰ - ۱۱:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان کناره گیری برایان هوک رئیس گروه اقدام علیه ایران در وزارت امور خارجه آمریکا و نماینده ویژه ترامپ را در حکم تعویض های تیم بازنده توصیف کرد و گفت: وقتی (آمریکایی ها) عقب هستند این تغییرات در نتیجه اثری ندارد.
الف   ۱۳۹۹/۰۵/۲۰ - ۱۱:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه درباره تحریم های تسلیهاتی علیه ایران گفت: پیش نویس جدید قطعنامه تحریمی آمریکا پیش از اینکه علیه ایران باشد، علیه سازوکار های بین المللی و شورای امنیت است
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۰۵/۲۰ - ۱۱:۱۲   + ۱۷ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: سفر یکی از مقامات بلندپایه کشور به لبنان در حال برنامه ریزی است و طی روز های آتی اطلاع رسانی می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۵/۲۰ - ۱۱:۰۲   + ۷ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به سالگرد کودتای 28 مرداد گفت: این کودتا به خوبی یادآور دخالت آشکار مقامات آمریکا در یک کشور مستقل و سرنگونی دولت مردمی دکتر مصدق است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۰ - ۱۱:۰۰   + ۳۲ سایت دیگر  
تهران - ایرنا- سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه برخی افراد در لبنان با تحریک خارجی به دنبال اغراض خاص هستند، گفت: اگر عده ای از افراد، گروه ها و کشورهای خارجی بخواهند حادثه تاثربرانگیز انفجار در بیروت را دستاویز اغراض و اهداف سیاسی قرار بدهند، غیرقابل قبول است.
دانا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۰ - ۱۰:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: اگر عده ای از افراد، گروه ها و کشورهای خارجی بخواهند حادثه لبنان را برای اغراض سیاسی خود دستاویز قرار دهند غیر قابل قبول است.
آنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۰ - ۱۰:۵۴    
سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: متأسفانه برخی جریان های سیاسی داخلی و کشورهای خارجی می خواهند از اوضاع لبنان سوءاستفاده کنند.
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۵/۲۰ - ۱۱:۲۰   + ۲۳ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: سخنگوی وزارت خارجه گفت: چه با سفر و چه بی سفر همواره کنار لبنان هستیم و کمک های ایران به این کشور ادامه دارد. سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (دوشنبه) در نشست خبری با حضور خبرنگاران به تشریح آخرین تحولات در عرصه سیاست خارجی پرداخت و به سؤالات ...
الف   ۱۳۹۹/۰۵/۲۰ - ۰۹:۴۸   + ۲۶ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان با تاکید بر اینکه ایران از ظرفیت کشورهای آفریقایی و آمریکای لاتین و جنوبی استفاده می کند، گفت: سیاست خارجی ایران، متوازن و فعال بوده است.
خرداد نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۲۰ - ۰۱:۱۳   + ۱۹ سایت دیگر  
خرداد: سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به بیانیه شورای همکاری خلیج فارس جهت تمدید تحریم تسلیحاتی ایران، با تاکید براینکه این شورا در اوج ناکارآمدی خود است، گفت: این بیانیه به صورت یکجانبه و دیکته شده صادر شده است. ...
شیرازه   ۱۳۹۹/۰۵/۲۰ - ۰۱:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه و سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان، با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران تا هر اندازه منافع ملی اجازه دهد برای تعامل با دیگر کشورها اقدام خواهد کرد، گفت: در همین راستا سند راهبردی با کشور چین و دیگر کشورهای دوست و همسایه را به مرحله اجرا می رسانیم.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۵/۱۹ - ۲۳:۳۶   + ۹ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: عامل بمباران هیروشیما و ناکازاکی دولتی است که به جای پاسخگویی، مدعی یکه تاز مقابله با سلاح های کشتار جمعی است.
آنا / نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۱۹ - ۲۲:۴۳   + ۷۱ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت خارجه کشورمان گفت: بیانیه غیرمسئولانه دبیرکل شورای ورشکسته خلیج فارس در حالی به صورت یک جانبه و دیکته شده صادر می شود که برخی اعضای آن شورا از بزرگترین خریداران تسلیحات هستند.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۵/۱۹ - ۲۲:۴۴   + ۱۸ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه بمباران هیروشیما و ناکازاکی هنوز در خاطرات مردم ژاپن و جهان موج می زند، گفت: عامل این دو بمباران، دولتی است که به جای پاسخگویی، مدعی یکه تاز مقابله با سلاح های کشتار جمعی است.