دوشنبه ۰۷ مهرساعت ۰۵:۵۱Sep 2020 28

جدیدترین‌های «نظام مهندسی معدن»

 
ماین نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۹:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
گروه معادن - رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران از حضور فعال این سازمان در نهمین نمایشگاه بین المللی فرصت های سرمایه گذاری در معدن و صنایع معدنی ایران (MINEX 2020) خبر داد و گفت: قصد داریم در این نمایشگاه دستاوردهای سازمان طی یک سال اخیر را در معرض دید عموم بگذاریم.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۸:۴۱    
رییس سازمان نظام مهندسی معدن از استفاده از پروانه بهره برداری معادن به جای وثایق بانکی برای استفاده از خدمات بانکی، رفاهی و بیمه ای سازمان و بانک تجارت خبر داد.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۸:۱۰    
سازمان نظام مهندسی معدن امروز سه شنبه در مراسمی تفاهم نامه همکاری در راستای پوشش مالی و سرمایه گذاری در فعالیت های سازمان از اکتشاف تا استخراج و فرآوری در بخش معدن و صنایع معدنی به امضا رساند.
معدن نامه   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۶:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
شیوا نیک وظیفه امروز تفاهم نامه همکاری بانک تجارت با سازمان نظام مهندسی معدن ایران منعقد و امضا شد. طبق این تفاهم نامه تسهیلاتی توسط بانک تجارت به اعضای نظام مهندسی کشور در سازمان های 31 استان تعلق خواهد گرفت و پس از تائید کمیته مشترک بانک تجارت و سازمان نظام مهندسی پروانه بهره برداری اعضای نظام ...
فلزات آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۵:۳۱   + ۱۱ سایت دیگر  
پس از بازدید انجام گرفته از معادن غیر فعال شهرستان های راور و کوهبنان در جلسه ای با حضور فرماندار راور، معاونت معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت، مدیر کل سازمان زمین شناسی، رئیس خانه معدن، رئیس هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی معدن استان کرمان، مسئول سرمایه گذاری شرکت ایمپاسکو ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۴:۳۴   + ۱۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رییس سازمان نظام مهندسی معدن ایران خواستار پذیرش پروانه بهره برداری از معادن به عنوان وثیقه قابل قبول از سوی نظام بانکی شد تا دغدغه فعالان معدنی برطرف شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۳:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه عضو هیات مدیره نظام مهندسی معدن استان کرمانشاه با اشاره به اینکه هیچ خبری از اجرای "شهر سنگ کرمانشاه" نیست، گفت: شهر سنگ کرمانشاه می توانست یک مرکز بازرگانی مناسب برای سنگ تزیینی در غرب کشور باشد و حتی زمینه ورود به بازارهایی مانند عراق و سوریه را نیز فراهم کند.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۵:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
در هجدهمین اجلاس هیئت عمومی سازمان نظام مهندسی معدن زمینه تبادل دیدگاه و گفت وگو در حوزه گذار از خام فروشی و ضرورت توجه به فناوری های معدن و حوزه معدنی با نقش آفرینی شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها فراهم شد. ...
فلزات آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۲:۳۴   + ۱۲ سایت دیگر  
معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت در هجدهمین اجلاس هیئت عمومی سازمان نظام مهندسی معدن ایران گفت: اکنون کشور برخوردار از یک هزار نقطه امید بخش در زمینه طلا است و بزودی طلا در ایران نقشی شبیه فولاد را ایفا خواهد کرد.
فلزات آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۱:۵۴   + ۹ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق ایران در هیجدهمین اجلاس هیئت عمومی سازمان نظام مهندسی معدن ایران گفت: امروز 0.5 درصد ذخایر معدنی کشور استخراج می شود، درحالی که استاندارد این رقم در دنیا 3 تا 5 درصد است.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۹:۱۳   + ۸ سایت دیگر  
هجدهمین اجلاس سالانه هیات عمومی سازمان نظام مهندسی معدن ایران با حضور داریوش اسماعیلی معاون امور معدن و صنایع معدنی وزارت صمت، کامبیز مهدیزاده مشاور عالی معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و مدیر طرح توسعه نوآوری ها و فناوری های حوزه معدن و صنایع معدنی، تقی نبئی رییس سازمان نظام مهندسی ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۴:۱۴   + ۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رییس سازمان نظام مهندسی معدن ایران گفت: امروز اعضای این سازمان در بخش نظارت اکتشاف معدن حضور ندارد و ضروری است از این ظرفیت استفاده لازم به عمل آید.
روزنامه کسب و کار   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۳:۲۷   + ۱۰ سایت دیگر  
در هجدهمین اجلاس هیئت عمومی سازمان نظام مهندسی معدن زمینه تبادل دیدگاه و گفت وگو در حوزه گذار از خام فروشی و ضرورت توجه به فناوری های معدن و حوزه معدنی با نقش آفرینی شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها فراهم شد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۳:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان نظام مهندسی معدن گفت: بیشتر سوانح معدنی، ناشی از ضعف نظارت و رعایت نکردن تعهدات ایمنی از سوی بهره بردار معدن است.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۳:۲۲    
مشاور عالی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در هجدهمین اجلاس سالیانه هیات عمومی سازمان نظام مهندسی معدن ایران گفت: یکی از معضلات کشور خام فروشی است که در بخش معدن و نفت وجود دارد. متاسفانه اقتصاد کشور اعتیاد نفتی پیدا کرده است، بنابرین تا چه زمانی می توان به آن اتکا کرد؟
پایگاه خبری ایراسین   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۳:۲۲    
رییس کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران در هجدهمین اجلاس سالیانه هیات عمومی سازمان نظام مهندسی معدن ایران گفت: در حال حاضر زیر نیم درصد از منابع استخراج می شود که می توان آن را به 3تا 5درصد یعنی نرم جهانی برسانیم و در نتیجه نقش آن را در تولید ناخالص ملی افزایش دهیم.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۳:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
هجدهمین اجلاس سالیانه هیات عمومی سازمان نظام مهندسی معدن ایران با حضور روسای سازمان نظام مهندسی کشور، معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت، مشاور عالی معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری، رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی برگزار شد.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۳:۰۷    
معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت در هجدهمین اجلاس سالیانه هیات عمومی سازمان نظام مهندسی معدن ایران اظهار کرد:در برنامه ششم توسعه به شکل فنی و کارشناسی، معدن پیشران اقتصاد کشور عنوان شده است.
دنیای معدن   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۰:۴۷   + ۵ سایت دیگر  
دنیای معدن - هجدهمین اجلاس سالانه هیئت عمومی سازمان نظام مهندسی معدن با حضور تشکل های معدنی، رئیس کمیسیون صنایع و معادن و معاون صنایع معدنی وزارت صنعت آغاز به کار کرد.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۰:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
داریوش اسماعیلی در هجدهمین اجلاس هیات عمومی سازمان نظام مهندسی معدن گفت: اتفاقات خوبی در حوزه طلای کشور در حال وقوع است.
روزنامه گسترش صمت   ۱۳۹۹/۰۶/۱۶ - ۱۱:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
بررسی علل ضعف و موفقیت شرکت هایی که در فعالیت های گوناگون وابسته به معدن و معدنکاری حضور دارند از جمله مواردی است که می تواند به رشد معدنکاری در کشور کمک کند ...
فلزات آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۱۵ - ۱۴:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان در بازدید از کارخانه لیچینگ مس که با حضور رئیس سازمان نظام مهندسی معدن کشور و اعضای تیم اقتصادی بنیاد برکت انجام شد، گفت: کارخانه لیچینگ مس با سرمایه گذاری 270 میلیاردی در نصرت آباد در حال احداث است.
موج رسا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۵ - ۱۴:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
معاون نظام مهندسی معدن ایران با اشاره به انعقاد تفاهم نامه همکاری به روسیه در حوزه معدن گفت: براساس این تفاهم نامه به دبنال واردات ماشین آلات معدنی به روز هستیم.
معدن24   ۱۳۹۹/۰۶/۱۵ - ۱۱:۲۶   + ۶ سایت دیگر  
داود شهرکی در نشست تخصصی و هم اندیشی با سازمان نظام مهندسی معدن گفت: هم اکنون ذخایر معدنی شناسایی شده استان یک میلیارد و یکصد میلیون تن می باشد که با پایان عملیات اکتشاف در یکی از محدوده های معدنی بیش از 400 میلیون تن به این ذخایر افزوده خواهد شد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۱۳ - ۱۱:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
در پی انتشار خبر واکنش رئیس سازمان نظام مهندسی معدن هرمزگان به اظهارات آب منطقه ای در مورخ چهارم شهریورماه سال جاری در سایت خبرگزاری فارس هرمزگان، روابط عمومی شرکت آب منطقه ای استان در این خصوص جوابیه ای صادر کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۱۳ - ۰۹:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان نظام مهندسی معدن هرمزگان از برگزاری دوره آموزشی بهداشت و ایمنی در معادن سنگ گچ، سنگ آهن، شن و ماسه و سنگ لاشه استان هرمزگان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ احمدعلی موهبتی" استاندار" روز چهارشنبه در نشست با رییس سازمان نظام مهندسی معدن ایران اظهارداشت: سیستان و بلوچستان کلکسیونی از معادن بوده اما تا کنون به خوبی از این ظرفیت ها استفاده نشده است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۱۷:۳۱   + ۱۰ سایت دیگر  
رییس سازمان نظام مهندسی معدن ایران گفت: سرمایه گذاران خارجی با توجه ظرفیت های سیستان و بلوچستان در بخش معدن تمایل بسیار زیادی برای سرمایه گذاری در این استان دارند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۱۳:۲۹    
پیگیری طرح مطالعاتی فرصتهای شغلی معدنی و صنایع معدنی در سیستان وبلوچستان از اولویت های اقدامات سازمان نظام مهندسی معدن کشور در سیستان وبلوچستان است
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۱۰:۵۸   + ۵ سایت دیگر  
رئیس سازمان نظام مهندسی معدن استان کرمانشاه گفت: آغاز عملیات اکتشاف در پنج پهنه معدنی از سال 1394 آغاز شده، اما هنوز امکان واگذاری به سرمایه گذاران و انجام فعالیت های معدنی انجام نشده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۱ - ۰۹:۰۱   + ۹ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه عضو هیات مدیره سازمان نظام مهندسی معدن استان کرمانشاه با تاکید بر لزوم تعیین تکلیف هرچه زودتر پهنه های معدنی استان، گفت: مزایده پهنه های معدنی استان بعید است امسال هم برگزار شود.
دانا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۸ - ۱۲:۲۲    
گزارش اولیه بازرسان سازمان صمت و نظام مهندسی معدن نشان می دهد، که علت اصلی بروز حادثه روز چهارشنبه در معدن آق دربند میان کوهی سرخس انفجار گاز موجود در حفره گازی پشت سینه کار بوده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۰۴ - ۱۵:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
رییس سازمان نظام مهندسی معدن هرمزگان گفت: اینکه گفته شود همه معادن شن وماسه رودخانه ای 6 برابر حد مجاز برداشت داشته اند حرف غیر کارشناسی است چرا که همه این معادن دارای مسؤول فنی هستند و هر تخلفی را به سازمان صنعت، معدن و تجارت گزارش می کنند ...
دانا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۴ - ۱۰:۳۹   + ۷ سایت دیگر  
مهرداد جهاندیده گفت: بر اساس تفاهمنامه همکاری این اداره کل و سازمان نظام مهندسی معدن استان و پیرو مفاد قانونی مرتبط، معادنی که بیش از 25 نفر کارگر داشته باشند، عملیات در آنها باید تحت نظر یک نفر مسئول ایمنی صلاحیت دار انجام گیرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ - ۱۱:۰۷   + ۱۰ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان عضو کمیته تخصصی معدن سازمان نظام مهندسی معدن اصفهان گفت: با وجودی که معادن استان اصفهان جزو معادن کوچک هستند، اما شرکت های ذوب آهن و فولاد با توجه به افزایش نرخ جهانی مواد معدنی و دلار می توانند نسبت به فعال سازی و با سرمایه گذاری در چند معدن بخشی از نیاز مواد اولیه خود را تامین کنند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ - ۰۹:۲۴   + ۱۰ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران رئیس سازمان نظام مهندسی معدن مازندران با بیان اینکه تعداد معادن فعال زغال سنگ مازندران نسبت به سال 98 کاهش یافته است، گفت: وضعیت ایمنی معادن از جایگاه مناسبی برخوردار نیست.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۳۹۹/۰۵/۲۹ - ۱۳:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
سامانه جامع سازمان نظام مهندسی معدن(سنم) ، به تازگی رونمایی از آن انجام شده و به گفته رییس سازمان نظام مهندسی معدن ایران در راستای اجرای سند استراتژی نظام مهندسی معدن است، می تواند دسترسی به اطلاعات درخصوص معادن کشور را آسانتر کرده و ضمن شفاف سازی، هزینه ها را نیز کاهش دهد.
فلزات آنلاین   ۱۳۹۹/۰۵/۲۸ - ۱۵:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان نظام مهندسی معدن در مراسم تفاهم نامه همکاری بین مرکز صادرات روسیه و سازمان نظام مهندسی معدن ایران گفت: موضوع تفاهم نامه شامل همکاری بین طرفین در راستای تسهیل و پشتیبانی معادن و مجموعه های معدنی ایران جهت اجرای بهتر و توانمندسازی آن ها توسط فناوری های شرکت روسی برای دانستن ظرفیت ها ...
پایگاه خبری ایراسین   ۱۳۹۹/۰۵/۲۸ - ۱۳:۱۵    
نماینده مرکز تجارت روسیه در ایران در حاشیه امضای تفاهمنامه میان سازمان نظام مهندسی معدن ایران و این مرکز درخصوص میزان مبادلات تجاری میان ایران و روسیه گفت: به طور کلی حجم تجارت انجام شده میان ایران و روسیه در سال گذشته 31 درصد بوده است.
معاونت برنامه ریزی و توسعه سازمان نظام مهندسی معدن ایران امروز سه شنبه با حضور خبرنگاران و مسئولان سازمان از سامانه جامع نظام مهندسی معدن سنم رونمایی کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۸ - ۱۱:۵۱   + ۲۰ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- سازمان نظام مهندسی معدن ایران با مرکز صادرات روسیه برای توسعه همکاری در زمینه های مهندسی و معدنی تفاهم نامه همکاری در تهران امضا کردند.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۳۹۹/۰۵/۲۸ - ۱۱:۴۵    
تفاهم نامه همکاری بین مرکز صادرات روسیه و سازمان نظام مهندسی معدن ایران به امضا رسید.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۸ - ۱۱:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- سازمان نظام مهندسی معدن ایران با مرکز صادرات روسیه برای توسعه همکاری در زمینه های مهندسی و معدنی تفاهم نامه همکاری در تهران امضا کردند.
ماین نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۲۲ - ۲۲:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
گروه معادن سایر حوزه ها - تفاهم نامه همکاری مشترک طرح توسعه نوآوری و فناوری های حوزه معدن و صنایع معدنی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با سازمان نظام مهندسی معدن امضا شد.