جمعه ۱۹ خردادساعت ۱۸:۳۲Jun 2023 9
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تشدید تحریم»

ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۶:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
منابع رسانه ای از طرح آمریکا برای گسترش دامنه قانون "سزار" و تشدید تحریم ها بر سوریه جهت سنگ اندازی در مسیر عادی سازی روابط کشورها با هر دولت تحت رهبری بشار اسد خبر دادند.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۷:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
فرزین با اشاره به بهبود شاخص های اقتصادی کشورمان در دو سال گذشته به رغم تشدید تحریم های یکجانبه و غیرقانونی آمریکا، خواستار حمایت این صندوق از برنامه های تقویت بانکداری بین الملل به منظور ارتقا و گسترش روابط اقتصادی و تبادلات تجاری با کشور های مختلف شد.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۶:۵۴   + ۶ سایت دیگر  
رئیس کل بانک مرکزی ایران در دیدار مدیر بخش خاورمیانه و آسیای مرکزی صندوق بین المللی پول بر بهبود شاخص های اقتصادی کشورمان در 2 سال گذشته باوجود تحریم ها تاکید کرد. ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۳:۰۲   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست به نقل از بانک مرکزی، محمدرضا فرزین که در رأس هیأتی به منظور دیدار و گفت وگو با مقامات صندوق بین المللی پول به واشنگتن سفر کرده است در دیدار با جیهاد آزور مدیر بخش خاورمیانه و آسیای مرکزی صندوق بین المللی پول با اشاره به تحولات اقتصاد ایران در دو سال گذشته ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۱:۲۳   + ۱۶ سایت دیگر  
رئیس کل بانک مرکزی در دیدار مدیر بخش خاورمیانه و آسیای مرکزی صندوق بین المللی پول با اشاره به بهبود شاخص های اقتصادی ایران در 2 سال گذشته به رغم تشدید تحریم های غیرقانونی آمریکا،خواستار حمایت این صندوق از برنامه های تقویت بانکداری بین المللی شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۱:۱۰   + ۲۹ سایت دیگر  
رئیس کل بانک مرکزی در دیدار مدیر بخش خاورمیانه و آسیای مرکزی صندوق بین المللی پول با اشاره به بهبود شاخص های اقتصادی ایران در 2 سال گذشته به رغم تشدید تحریم های غیرقانونی آمریکا،خواستار حمایت این صندوق از برنامه های تقویت بانکداری بین المللی شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۰:۴۹   + ۲۶ سایت دیگر  
رئیس کل بانک مرکزی در دیدار مدیر بخش خاورمیانه و آسیای مرکزی صندوق بین المللی پول با اشاره به بهبود شاخص های اقتصادی کشورمان در 2 سال گذشته به رغم تشدید تحریم های یک جانبه و غیرقانونی آمریکا ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۶:۰۰   + ۸ سایت دیگر  
اقتصاد ایران تحت شدیدترین تحریم ها قرار دارد و اولین بخشی که به شدت از این موضوع تاثیر گرفته؛ صادرات و فروش نفت و درآمد های حاصله است. با اینحال دولت رئیسی می گوید درآمد نفتی اش هشت برابر شده است. سوال مهم این است که درآمد نفتی در اقتصاد ایران چه می شود؟ ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۰:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
گسترش تحریم های ژاپن علیه روسیه، امکان ادامه جنگ اوکراین برای چند دهه، کمک جدید 300 میلیونی آمریکا به کی یف، تشکیل ائتلاف آموزش پرواز با اف-16 برای خلبانان اوکراینی و وعده شولتز درباره تشدید تحریم های ضدروسی، از مهمترین رویدادها پیرامون جنگ هستند.
روز نو   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۳:۱۳   + ۴۳ سایت دیگر  
پیشتر نیز وزیر امور خارجه آلمان طی اظهاراتی به خبرنگاران گفت که وزرای امور خارجه اتحادیه اروپا درباره تشدید تحریم ها علیه ایران تصمیم گیری خواهند کرد. وی افزود که در بسته جدید، شمار دیگری از اعضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به فهرست تحریم ها اضافه شده اند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۰۰:۰۹    
آسیب شناسی ها نشان می دهد که با سه رخداد تشدید تحریم ها، جهش ارزی و جهش تورمی در یک دهه گذشته، وضعیت شاخص های توزیعی در ایران همواره روند صعودی داشته که به نوعی نشان دهنده افزایش نابرابری درآمد است ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۱۶:۵۱    
رهبران گروه 7 در نشست خود با تشدید تحریم ها علیه روسیه و کاهش وابستگی اقتصادی و تجاری به چین موافقت کردند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۶:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
ایرنا : صدراعظم آلمان در نشست گروه هفت که در هیروشیما ژاپن برگزار می شود، تاکید کرد: تشدید تحریم ها علیه روسیه به شیوه ای خوب و عملی انجام می شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۶:۳۴   + ۶ سایت دیگر  
در آیین افتتاح بیست و هفتمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی، در نمایشگاه بین المللی تهران، جواد اوجی - وزیر نفت - از افتتاح و بهره برداری 15 میلیارد دلار پروژه در سال 1402 خبر داد و گفت: طبق برآوردهای صورت گرفته در دو تا سه ماه آینده فاز 11 پارس جنوبی به بهره برداری می رسد ...
فرهیختگان   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۱:۲۹    
در بخشی از این گزارش به قلم میثم اکبری خبرنگار گروه اقتصاد فرهیختگان آمده است: در نگاه اول عدد 180 میلیارد دلار شاید عجیب وغریب به نظر برسد اما بررسی های فرهیختگان نشان می دهد مجموع تجارت بدون نفت ایران (بدون احتساب نفت و تجارت چمدانی) کشور در سال گذشته بالغ بر 113 میلیارد دلار بوده که صادرات ...
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۰۹:۴۹   + ۶۸ سایت دیگر  
محمدباقر نوبخت، رییس اسبق سازمان برنامه و بودجه گفت: مشکل بزرگی که برای صندوق توسعه ملی ایجاد شد، بعد از تشدید تحریم ها و سقوط درآمدهای نفتی ایران بوده است.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۰:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
گروه بین الملل: یک گروه دوحزبی از قانون گذاران آمریکایی، پیش نویس طرحی را به مجلس نمایندگان ارائه کردند که ضمن هشدار به سایر کشورها برای عادی سازی رابطه با حکومت بشار اسد در سوریه، از دولت جو بایدن نیز می خواهد از چنین اقدامی دوری کند. ...
8 صبح   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۱۶:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
فرزین گفت: در مقابله با فساد جدی هستیم و با هرگونه تخلف و فساد از سوی فعالان بازار ارز اعم از صرافی های بانکی و غیر بانکی، واردکنندگان و صادرکنندگان برخورد می کنیم.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۱۶:۱۹   + ۱۵۲ سایت دیگر  
فرزین گفت: در مقابله با فساد جدی هستیم و با هرگونه تخلف و فساد از سوی فعالان بازار ارز اعم از صرافی های بانکی و غیر بانکی، واردکنندگان و صادرکنندگان برخورد می کنیم.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۲۲:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
سرویس سیاسی- روزنامه آرمان ملی روز گذشته در مطلبی به قلم پیرموذن نماینده اصلاح طلب ادوار مجلس نوشت: دولت امروز از ضعف اقتصادی رنج می برد و فاصله بین دولت و مردم برحسب ظواهر محقق موجود رو به فزونی است. ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۲۲:۳۵    
از چالش های پیشرفت و توسعه در کشور ما نوسانات سرمایه اجتماعی و فرسایش ملی است. این پدیده در دهه گذشته، یعنی از زمان تشدید تحریم های غربی علیه کشور ما چالشی جدی بوده است. از اصلی ترین مؤلفه هایی که توانست جامعه ایرانی را در برابر سیل هجمه خارجی مقاوم سازد، همانا هویت ملی و انسجام داخلی بود ...
روز نو   ۱۴۰۲/۰۲/۱۴ - ۰۹:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
جامعه ایران روی گسل های متفاوتی قرار گرفته و این گسل ها خصیصه تشدیدکننده همدیگر را پیدا کرده اند؛ یعنی هم زمان جامعه روی یک گسل اقتصادی قرار گرفته که در یک دهه گذشته بر اثر تشدید تحریم ها، آن گسل خیلی فعال شده است.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۲۱:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی طی دیدار با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در بروکسل، ضمن اتهام پراکنی های تکراری علیه برنامه صلح آمیز هسته ای ایران، خواستار تشدید تحریم ها علیه تهران شد.
8 صبح   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۲۰:۳۹    
هشت صبح: وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی که به بروکسل سفر کرده است طی دیدار با رئیس پارلمان اروپا، ضمن تکرار اتهام پراکنی ها علیه ایران، خواستار تشدید تحریم ها علیه تهران شد ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۰۴:۳۲    
مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی اردیبهشت 99 در گزارشی با عنوان ترمیم کسری بودجه با ملاحظه قیود سیاستگذاری نوشت وقایع سال 1398 تاکنون از قبیل تشدید تحریم ها و کاهش شدید درآمد های نفتی، سیل گسترده، شیوع ویروس کرونا و مجدداً کاهش شدید قیمت نفت و به حداقل رسیدن منابع حاصل از نفت ...
بابک دائی مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان فارس گفت: از ابتدای شروع فعالیت دولت سیزدهم تا پایان سال 1401 و به رغم تشدید تحریم های بین المللی و محدودت های مربوط به نقل و انتقالات مالی و بانکی، زمینه اجرای 12 طرح سرمایه گذاری خارجی به ارزش 172 میلیون دلار در این استان ایجاد شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ - ۱۶:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
دفتر ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین طرح جدیدی را با هدف تشدید تحریم ها علیه روسیه پیشنهاد کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ - ۱۱:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
یک روزنامه چینی نوشت که تلاش ها برای تشدید تحریم ها علیه روسیه در سایه افول هژمونی آمریکا فروپاشی غرب را اجتناب ناپذیر می کند.
جهت پرس   ۱۴۰۲/۰۲/۰۴ - ۱۹:۵۶   + ۱۰۹ سایت دیگر  
وزارت امور خارجه در چارچوب عمل متقابل، اشخاص و نهادهایی را در اتحادیه اروپا و رژیم انگلیس به علت حمایت، تحریک و تشویق اقدامات تروریستی، دخالت در امور داخلی، نشر اکاذیب و ترویج اطلاعات غلط و مشارکت در تشدید تحریم های ظالمانه علیه مردم ایران تحریم کرد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۵ - ۱۱:۰۷    
رئیس جمهوری ونزوئلا تهدیدهای آمریکا برای تشدید تحریم ها در صورت عدم پیشرفت مذاکرات با مخالفان را به شدت محکوم کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۱/۲۳ - ۱۰:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
ادعای پنتاگون و کی یف درباره عدم تاثیر درز اطلاعات آمریکا بر برنامه های نظامی اوکراین، افزایش بی سابقه بودجه دفاعی اوکراین، زمان اجرای عملیات ضد حمله ارتش اوکراین و کمک جدید کانادا به کی یف و تشدید تحریم مسکو، از مهمترین رویدادها پیرامون جنگ هستند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۱۷ - ۱۱:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
اتاق های فکرغربی در یک ماه اخیر ضمن ارائه تحلیل های عمقی تر از برقراری روابط ایران و عربستان و دامنه نفوذ چین در خاورمیانه،به مسائلی مانند توانایی هسته ای تهران و اقدامات برای تشدید تحریم ها علیه ایران توجه نشان دادند. برخی از این مراکز سیاست های خاورمیانه ای بایدن را مایه شرمساری آمریکا دانستند.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۱/۱۵ - ۲۱:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهوری چک که کشورش در حال حاضر ریاست دوره ای شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی را بر عهده دارد، در دیدار با وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در پراگ به وی وعده داد که برای تحریم ایران تلاش خواهد کرد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۱۱ - ۲۲:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
واردات نفت خام چین از ایران در ماه دسامبر به 1.2 میلیون بشکه در روز رسیده است که بالاترین میزان از زمان تشدید تحریم های آمریکا است.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۱۰ - ۱۳:۲۸    
مقامات آمریکایی و تروییکای اروپایی ذعان کرده اند که تهدیدات نظامی و حتی تشدید تحریم ها تنها معادلات جاری در مذاکرات احیای برجام را پیچیده تر خواهد کرد.
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۱۲:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
کد ویدیو دانلود فیلم اصلی پس از حمله روسیه به اوکراین و تشدید تحریم های غرب علیه روسیه برندهای غربی این کشور را ترک کرده یا در حال خروج از این کشورند. خودروسازان غربی نیز این مسیر را در پیش گرفته اند ...
جماران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۱۵:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
حمیدرضا هاشمی گلپایگانی، موسس و مدیرعامل خانه ای بی با اشاره به اینکه، بزرگ ترین نیاز بیماران ای بی ، پانسمان خاص است، گفت: بسیاری از جنایت های رفته بر کودکان پروانه ای بر اثر تحریم ها مستندسازی نشده است.
اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۰۹:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
شرق: سال 1401 که به ادعای کابینه سیزدهم، بنا بود اقتصاد به برجام گره نخورد، بسیار پر فراز و نشیب گذشت. سالی که با چانه زنی های آخر مذاکرات وین و به گفته مذاکره کنندگان در یک قدمی امضای توافق هسته ای شروع شد و به تهدیدهای اروپا و آمریکا و تشدید تحریم های اقتصادی ختم شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۰:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
وزیر خزانه داری آمریکا اذعان کرد در حالیکه آمریکا به دنبال تشدید تحریم ها علیه ایران است این تحریم ها تغییری در رفتار ایران ایجاد نکرده است.
انصاف نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۱۲:۵۳   + ۳۶ سایت دیگر  
ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به پیام نوروزی جوبایدن، رییس جمهور آمریکا در صفحه توییتر خود نوشت: دشمنی با نظام جمهوری اسلامی و ملت ایران، بخش ثابت سیاست خارجی رژیم آمریکاست که در پیام نوروز هر ساله مقامات آن نیز خود را نشان می دهد ...
شبکه اینترنتی آفتاب   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۱۲:۰۶   + ۱۲ سایت دیگر  
ناصر کنعانی در واکنش به پیام نوروزی جوبایدن رییس جمهور آمریکا در صفحه توییتر خود نوشت: دشمنی با نظام جمهوری اسلامی و ملت ایران، بخش ثابت سیاست خارجی رژیم آمریکاست که در پیام نوروز هر ساله مقامات آن نیز خود را نشان می دهد ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۰۹:۳۳   + ۶۰ سایت دیگر  
ایسنا : ناصر کنعانی نوشت، ادعای دروغین حمایت از زنان ایرانی و همزمان حفظ و تشدید تحریم های ظالمانه علیه ملت ایران، نمایش نفاق و دشمنی رژیم آمریکا و رهبران ضدایرانی آنست.
مثلث آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۸:۳۱    
سید مرتضی افقه، اقتصاددان و استاد دانشگاه خاطرنشان کرد: در سال های گذشته (به جز سال 1401) نیز افزایش دستمزد معادل با نرخ تورم نبود، به خصوص اینکه در سه، چهار سال اخیر که با تشدید تحریم ها مواجه شدیم و رشد تورم به صورت روزانه رخ داد، میزان دستمزدها تغییری نکرد.
بسیاری از کارشناسان حوزه کار بر این باورند که با وجود افزایش 57درصدی دستمزد ها در سال 1401، باز هم فاصله حداقل حقوق با سبد معیشت 3 میلیون تومان شد که البته بعد از گذشت چند ماه از شروع سال، این فاصله به دلیل بالا رفتن نرخ تورم و افزایش قیمت ها ...
جماران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۶:۴۰    
سید مرتضی افقه، اقتصاددان و استاد دانشگاه خاطرنشان کرد: در سال های گذشته (به جز سال 1401) نیز افزایش دستمزد معادل با نرخ تورم نبود، به خصوص اینکه در سه، چهار سال اخیر که با تشدید تحریم ها مواجه شدیم و رشد تورم به صورت روزانه رخ داد، میزان دستمزدها تغییری نکرد.
زومیت   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۹:۰۱    
منابع آگاه می گویند دولت ایالات متحده قصد دارد تحریم های سختی را که از سال گذشته علیه صنعت تراشه ی چین اعمال کرده است، تشدید کند. بر اساس گزارش بلومبرگ به نقل از منابع آگاه، دولت جو بایدن قصد دارد محدودیت های اعمال شده برای صادرات تجهیزات تراشه سازی به چین را تشدید کند ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۵:۰۰    
بعد از تشدید تحریم ها بسیاری از شرکت های دانش بنیان در کشور به تولید تجهیزات و اقلام راهبردی ورود کردند و تا حد زیادی توانستند مشکلات را حل کنند. در صنعت نفت و گاز و پتروشیمی بسیاری از تجهیزات بومی شده است. ما ابتدای خنثی سازی تحریم ها هستیم و باید به تلاش هایمان در این زمینه ادامه دهیم.
بهار نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۰۹:۲۲   + ۳۲ سایت دیگر  
گروه بین الملل: مجلس شورای ملی سوئیس با 105 رای موافق در در برابر 65 رای مخالف تصمیم گرفت ایران باید شدیدتر از تحریم های کنونی توسط سوئیس تحریم شود. وزیر خارجه سوئیس هشدار داد که این امر باعث شکستن پل های ارتباط با جمهوری اسلامی می شود. ...
پارسینه   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۱:۲۹   + ۳۷ سایت دیگر  
سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه صبح امروز (پنجشنبه 18 اسفندماه) در دهمین آیین الحاق تجهیزات تخصصی و دفاعی (شناوری) به نیروی دریایی سپاه، گفت: فشار بیش از حد برای تشدید تحریم ها تا یک جنگ روانی برای ترویج شایعه و دروغ و سلب اعتماد ملی همه توانایی های است که دشمنان می توانند اعمال کنند. ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۱۲:۳۵   + ۷ سایت دیگر  
اتاق های فکر آمریکایی مربوط به هر دو جناح لیبرال و ترقی خواه (نزدیک به دموکرات ها) و محافظه کاران (جمهوریخواهان) در دو هفته گذشته تحلیل های گوناگونی را در مورد اوضاع ایران ارائه کرده اند ...