چهارشنبه ۰۱ بهمنساعت ۱۷:۵۸Jan 2021 20
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «صندوق توسعه ملی»

ایثار   ۳ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران از ابلاغ دستورالعمل اصلاحی بهره مندی جامعه ایثارگری از اعتبارات و تسهیلات صندوق توسعه ملی خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۴ ساعت پیش    
صندوق توسعه ملی کشور به طرح های با سرمایه گذاری بیش از 10میلیارد تومان در مازندران تسهیلات ارزان قیمت می دهد.
ایسنا   ۵ ساعت پیش   + ۱۹ سایت دیگر  
مسئولان سازمان برنامه و بودجه می گویند که بدهی سر رسید شده دولت به صندوق توسعه ملی به 12 میلیارد دلار می رسد، اما با توجه به شرایط خاص درآمدی دولت این بدهی براساس پیش بینی های صورت گرفته تا سال 1401 امهال شده و فقط 3000 میلیارد تومان آن در سال آینده پرداخت می شود.
خبر آنلاین   ۷ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهدیشهر از اجرای بیش از4 هزار متر مکعب عملیات آبخیزداری از محل صندوق توسعه ملی سال 99 در شهرستان مهدیشهر خبر داد.
بلاغ مازندران   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۰۲:۰۲    
هیئت امنای صندوق توسعه ملی در اقدامی بی سابقه بازپرداخت بدهی های دولت به این صندوق را به دولت آینده حواله داد؛ مراکز پژوهشی و کارشناسان در مورد این اقدام ابهامات جدی مطرح کرده اند و قرائن از قانونی نبودن آن حکایت دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۱۶:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
کارآفرین با تجربه جویباری موفق شده با دریافت تسهیلات از صندوق توسعه ملی گلخانه پرورش لیمو ترش راه اندازی کند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۱۲:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
هیات امنای صندوق توسعه ملی در اقدامی بی سابقه بازپرداخت بدهی های دولت به این صندوق را به دولت آینده حواله داد؛ مراکز پژوهشی و کارشناسان در مورد این اقدام ابهامات جدی مطرح کرده اند و قرائن از قانونی نبودن آن حکایت دارد.
ایثار   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۱۲:۰۸    
به گزارش روابط عمومی صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران دستورالعمل اصلاحی بهره مندی جامعه هدف بنیاد از اعتبارات و تسهیلات صندوق توسعه ملی ابلاغ گردید.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۱۰:۵۰   + ۳۳ سایت دیگر  
با ادامه روند ریزشی در بازار سرمایه، زمزمه های تزریق یک درصد از صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار در چند مرحله به گوش رسید و درحالی که مرحله نخست این قرار، به مبلغ یک هزار میلیارد تومان اجرا شد، به نظر می رسد صندوق توسعه ملی قصد تزریق منبع جدید به صندوق تثبیت بازار را ندارد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۰۷:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
نماینده مردم اهواز در مجلس گفت: نحوه هزینه کرد و سرنوشت پول های برداشت شده از صندوق توسعه ملی برای محیط زیست را از طریق ابزارهای نظارتی مورد پیگیری قرار می دهیم.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۱۴:۳۸    
شوک ارزی دو سال گذشته تولیدکنندگانی که از تسهیلات ارزی صندوق توسعه ملی استفاده کردند را دچار بحران بازپرداخت کرده است. مدیران واحدهای تولیدی که خواب دلار 25 هزارتومانی را هم نمی دیدند با چشم انداز روشنی که دولت برایشان ترسیم کرد تسهیلات ارزی دریافت کردند ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۰۹:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
ساری- عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: دولت باید قبل از پایان مسئولیتش تکلیف بدهی ارزی و ریالی خود به صندوق توسعه ملی را روشن کند.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۰۸:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
بدهی دولت روحانی به صندوق توسعه ملی به دوش دولت بعد افتاد، قیمتسازی مانع شفاف سازی در بازار مسکن و معمای ارز در بودجه 1400، سایر عناوین اقتصادی مهم امروز روزنامه ها هستند.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۱۰/۲۸ - ۲۱:۵۶   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس هیئت عامل سابق صندوق توسعه ملی: هیئت امنای صندوق توسعه نمی تواند سود و زمان بازپرداخت بدهی 12 میلیارد دلاری دولت به صندوق توسعه را از سال 1399 به سال 1401 تغییر دهد
روزنامه راه مردم   ۱۳۹۹/۱۰/۲۸ - ۱۹:۲۴   + ۱۹ سایت دیگر  
بانک کشاورزی استان بوشهر در راستای حمایت از بخش شیلات ، با پرداخت 50 میلیارد ریال تسهیلات برای ساخت کشتی صیادی فانوس ماهیان ،بار دیگر به توسعه فعالیت های صید و صیادی کمک کرد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۲۸ - ۱۴:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
رئیس سابق هیات عامل صندوق توسعه ملی گفت: به دلیل آن که برداشت دولت از صندوق توسعه ملی با مجوز خاص است، بنابراین هیات امنا راسا نمی تواند نسبت به بخشیدن سود و موکول کردن زمان سررسید به وقت دیگری تصمیم بگیرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۲۸ - ۰۷:۳۲   + ۸ سایت دیگر  
نماینده مردم دشت آزادگان در مجلس از شکایت به کمیسیون اصل 90 درباره سرنوشت اعتبارات تخصیص یافته از صندوق توسعه ملی برای مقابله با ریزگردهای استان خوزستان خبر داد.
استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر نقش استان در همجواری با سه کشور و برخورداری از پنج پایانه مرزی، خواستار تامین منابع مالی ساماندهی مبادی ورودی مرزی از محل صندوق توسعه ملی شد و گفت: در راستای توازن منطقه ای ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۰:۳۷   + ۱۰ سایت دیگر  
بررسی های صورت گرفته نشان می دهد کمیسیون تلفیق مجلس در پیش بینی درآمدهای ناشی از مالیات بر ارزش افزوده و همچنین منابع استفاده شده از صندوق توسعه ملی در سال آینده، دچار کم برآوردی قابل توجهی شده است.
انتخاب   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۰:۲۰    
رئیس کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه "سقف میزان فروش نفت در بودجه سال آینده بر روی 1.5میلیون بشکه نفت بسته شد" گفت: در این راستا اگر از یک میلیون بشکه در روز فراتر رفت سهم ویژه ای به صندوق توسعه ملی اختصاص می یابد.
فردا نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۰:۱۸    
عباسی رئیس کمیسیون انرژی مجلس گفت: سقف میزان فروش نفت در بودجه سال آینده بر روی 1.5 میلیون بشکه بسته شد. اگر نفت از یک میلیون بشکه در روز بیشتر فروش رفت سهم صندوق توسعه ملی 38 درصد در نظر گرفته شده و دیونی که برای سال آینده از سوی دولت سررسید شده آن ها هم باید پرداخت شود.
برترین ها / خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۱:۴۹   + ۲۱ سایت دیگر  
خبرگزاری تسنیم: رئیس کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه "سقف میزان فروش نفت در بودجه سال آینده بر روی 1.5میلیون بشکه نفت بسته شد" گفت: در این راستا اگر از یک میلیون بشکه در روز فراتر رفت سهم ویژه ای به صندوق توسعه ملی اختصاص می یابد. ...
اقتصاد مقاومتی   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۹:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
بررسی تجربه دنیا در سیاست های حمایتی بیان گر این حقیقت است که این حمایت ها یا برای تقویت بخش مولد و حقیقی اقتصاد است یا برای جلوگیری از تسری ریسک های سیستماتیک و شکست اقتصاد مورد استفاده قرار می گیرد ...
پایگاه خبری خاورستان   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۳:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش خاورستان ، علیرضا نصرآبادی در گفت وگو با مهر اظهار کرد: متأسفانه در بودجه 1400 از محل صندوق توسعه ملی اعتباری چه برای بیابان زدایی و چه آبخیزداری در نظر گرفته نشده است در حالی که در استان هایی چون خراسان جنوبی با مشکلاتی در این حوزه ها رو به رو و به این اعتبار نیاز دارند. ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۰:۰۱    
استاد اقتصاد گفت: ایجاد صندوق های etf و مکلف کردن دولت از سوی مجلس به ارائه شرکت های خود در بورس و ارائه صندوق های etf این صندوق ها می توانند باعث جذب سرمایه های سرگردان شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۰۹:۱۸   + ۱۰ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های مجلس با تاکید بر اینکه تعویق زمان بازپرداخت بدهی دولت به صندوق توسعه ملی توسط هیأت امنا اعتبار ندارد، اعلام کرد مجموع بدهی های سررسیدشده دولت در سال 1400 به صندوق توسعه حدود 12 میلیارد و 221 میلیون دلار و 500 میلیون یورو به صورت ارزی و 20 هزار میلیارد ریال به صورت ریالی است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۶:۵۹   + ۸ سایت دیگر  
ساری - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مازندران گفت که امسال 88 میلیارد 369 میلیارد تومان تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی برای توسعه مکانیزاسیون به بخش کشاورزی استان پرداخت شده است.
اقتصاد آنلاین / 598   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۱:۱۵   + ۲۰ سایت دیگر  
نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی جزئیات جلسه غیرعلنی مجلس درباره نرخ ارز، فروش نفت و یارانه ها در بودجه سال 1400 را تشریح کرد.
خبرنامه دانشجویان ایران   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۰۹:۰۵    
درآمد اختصاصی که از اشخاص مانند دانشجویان، بنگاه های اقتصادی و دستگاه های دولتی که خریدار خدمات مؤسسات آموزشی هستند موقوفات، دارایی ها، سرمایه گذاری های مؤسسات آموزشی و کمک های مؤسسات خیریه با ارائه خدمات آموزشی و غیره به دست می آید.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۱۵:۲۸   + ۷ سایت دیگر  
مدیرعامل یک شرکت تولیدی مواد اولیه دارو گفت: برای اصلاح و توسعه خطوط تولید در جهت صادرات از منابع صندوق توسعه ملی تسهیلات با نرخ مناسب در اختیار صادرکنندگان قرار گیرد.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۱۴:۰۳   + ۲۶ سایت دیگر  
فارس: قاسم محمودی مدیرعامل پالایشگاه نفت فوق سنگین قشم با اشاره بر تکیه بر توان مهندسان و سازندگان تجهیزات داخلی پروژه پالایشگاه قشم گفت: این پالایشگاه با ظرفیت 70 هزار بشکه در روز برنامه ریزی شده که در 2 فاز مختلف و هر فاز 35 هزار بشکه در حال اجراست ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۱۴:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
کارآفرینی که در سال 96 بالاخره با پشتکار چندین ساله خود کار پرورش لیمو را در گلخانه 5 هزار متری اش آغاز کرد، با دریافت تسهیلات از صندوق توسعه ملی وارد دنیای تولید شد.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۱۲:۴۳   + ۶ سایت دیگر  
وزیر نفت گفت: به دلیل کمبود منابع صندوق توسعه ملی و برای نخستین بار همه منابع مورد نیاز قرارداد های نفتی فقط از بازار سرمایه تامین خواهد شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۱۱:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
به منظور حفاظت از منابع آب و خاک و کنترل سیلاب،طرح آبخیزداری حوزه آبخیز روستای اسلام آباد شهرستان پاسارگاد از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی بزودی اجرا می شود.
اقتصاد آنلاین / ایلنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۱۱:۵۲   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس هیات عامل صندوق تثبیت بازار سرمایه اظهار داشت: هیچگاه برای خریدها، ثبت خرید ایجاد نمی کنیم و تاکنون هم برای هیچ خریدی، صفی ایجاد نشده است. چراکه سفارش خرید بالاتر از 3 درصد مثبت نمی توان انجام داد ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۱۰:۱۵   + ۲۱ سایت دیگر  
از زمان ایجاد صندوق توسعه ملی تا کنون از تسعیر منابع آن بیش از21 هزار میلیارد تومان قرار عاملیت با بانکها منعقد و بالغ بر50 هزار میلیارد تومان جهت اختصاص به طرح های مشمول سپرده گذاری شده است ...
مدیرکل اقتصادی بانک مرکزی در پاسخ به اینکه چرا دنیا تورم را حل کرده ولی ایران هنوز نه، می گوید: تورم در ایران یک پدیده پولی و ریشه آن در نقدینگی و پایه پولی است. مهمترین دلیل ریشه دواندن نقدینگی هم سلطه مالی دولت ها بر سیاست پولی در همه این سالهاست.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۰۸:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/چهارمحال و بختیاری مسئله آبخیزداری یک موضوع بسیار بااهمیت در کنترل فرسایش خاک، تولید آب و کنترل سیلاب است، اختصاص بودجه از صندوق توسعه ملی برای اجرای عملیات های آبخیزداری در کشور موجب شد اقدامات خوبی در این حوزه صورت بگیرد و تاثیرات آن در کوتاه مدت نمود عینی داشت ...
رویش افکار   ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۲۱:۰۹   + ۱۵ سایت دیگر  
به نقل از صدا و سیما، مرتضی شهیدزاده، مدیرعامل صندوق توسعه ملی گفت: پیش بینی می کنیم در مرحله دوم 2 هزار و 500 میلیارد تومان، تا پایان سال، از محل برگشت تسهیلات داده شده به سایر طرح ها (در سال های گذشته) در اختیار صندوق تثبیت بازار سرمایه قرار گیرد. ...
بانکداری الکترونیک   ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۱۵:۴۸   + ۲۵ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری بانکداری آینده، داوود دانش جعفری ، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، در برنامه دستخط با اشاره به بررسی لوایح مرتبط با FATF گفت: اخیراً بحثی مطرح شد که خیلی از اعضای مجمع تعجب می کردند و گفته می شد مثلاً سخنگوی دولت مصاحبه کرده و FATF را مرتبط با واکسن کرده و خواسته فشار به مجمع ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۱۳:۳۱   + ۸۷ سایت دیگر  
مدیرعامل صندوق توسعه ملی از تزریق 2500 میلیارد تومان، در مرحله دوم حمایت این صندوق از بورس تا پایان سال، خبر داد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۱۳:۰۷    
در حالی برخی از مسئولین مقصر بحران انرژی امروز را مصرف بالای مردم می دانند که طرز طلب مدیرعامل شرکت برق حرارتی می گوید به دلیل بدهی حدود 80 هزار میلیاردی به این بخش، سرمایه گذاری در این صنعت کاهش یافته و فعالان این صنعت قادر به پرداخت معوقات خود نیستند ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۹ - ۱۴:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قزوین گفت: طی 2 سال گذشته از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی 500 میلیارد ریال برای اجرای طرح های آبخیزداری استان اختصاص یافته است.
بانکداری الکترونیک   ۱۳۹۹/۱۰/۱۹ - ۱۲:۴۳   + ۶۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، سید علی اصغر میرمحمد صادقی با اشاره به قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری مصوب سال 1396 گفت: طبق این قانون مقرر شد که منابع حاصل از تلفیق منابع صندوق توسعه ملی به مبلغ 1 ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۸ - ۱۸:۵۴    
ایسنا/چهارمحال و بختیاری رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: در سالیان گذشته از صندوق توسعه ملی به آبخیزداری بودجه اختصاص یافت، اما امسال این کار امکانپذیر نیست و باید در بودجه عمومی این مسئله دیده شود.
آوای رودکوف   ۱۳۹۹/۱۰/۱۸ - ۱۷:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
آقا منظورم این استکه اختصاص سهم بودجه هم در بودجه بندی سالیانه وهم در برداشت از صندوق توسعه ملی اشکالاتی دارد . خدا را خوش نمیاد که اختصاص سهم نهادها وموسسات حاشیه ای وغیرمرتبط با توسعه ملی چرب تراز سهم عمران وآبادی و ....باشد.
عیار آنلاین   ۱۳۹۹/۱۰/۱۸ - ۱۵:۱۷    
در حالی که درآمدهای نفتی دولت در هفت ماه نخست سال 99 کمتر از 2 میلیارد دلار بوده، در حدود 7 میلیارد دلار ارز با نرخ ترجیحی برای کالاهای اساسی اختصاص داده شده است ...
دولت   ۱۳۹۹/۱۰/۱۸ - ۱۱:۴۵   + ۱۳ سایت دیگر  
قائم مقام رییس ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، در یکصد و پنجمین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید که با دستور کار بررسی مشکلات بنگاه های اقتصادی دریافت کننده تسهیلات ارزی از منابع صندوق توسعه ملی و همچنین هفت واحد تولیدی و طرح سرمایه گذاری نیمه تمام استان کردستان برگزار شد گفت ...
اعتبار نوین   ۱۳۹۹/۱۰/۱۸ - ۰۲:۲۴   + ۲۵ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های مجلس اعلام کرد: به دلیل کمبود منابع ارزی دولت و در هفت ماهه نخست امسال، حدود 5 میلیارد دلار برای کالای اساسی از صندوق توسعه ملی و ذخایر بانک مرکزی تهیه و منجر به افزایش پایه پولی شد.
روزنامه تعادل   ۱۳۹۹/۱۰/۱۸ - ۰۱:۱۵    
طی هفته های اخیر اتفاق مهمی در بازار بورس افتاد و روز پنجشنبه (6 آذر ماه) مبلغ یکهزار میلیارد تومان از منابع صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار سرمایه واریز شد.