پنجشنبه ۰۶ آذرساعت ۱۶:۰۱Nov 2020 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «ضیا موحد»

ایبنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۷:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
آئین اختتامیه چهار رویداد علمی و فرهنگی جهاد دانشگاهی در بستر مجازی برگزار شد. گفتنی است در این برنامه، منصوره اتحادیه به عنوان استاد خادم کتاب و سید ضیا موحد به عنوان استاد راهنمای برگزیده معرفی شدند.
برترین ها / فرهنگ وهنر   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۱۶:۲۲   + ۶ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: در مراسم پایانی هجدهمین دوره جشنواره ملی پایان نامه سال دانشجویی از خدمات علمی و دانشگاهی ضیاء موحد قدردانی می شود. در این مراسم که روز 26 آبان ماه از سویسازمان انتشارات جهاددانشگاهی برگزار می شود، از این استاد فلسفه، منطق و ادبیات به عنوان استاد راهنمای برگزیده تقدیر خواهد شد ...
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۱:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
ضیا موحد گفت: شاعران دوره ما شعر خوب دارند و شعر بد هم دارند. خلاقیت دارند و انحطاط هم دارند. اما به جایی رسیدن این ایده ها نیاز به خیال آسوده دارد که تنها از راه حمایت میسر است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۳/۱۰ - ۰۹:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
شعر سپهری از زندگی عاری از بلایا و مصایب تکنیک سخن می گوید و به دست چپاولگر و ویرانگر آن هشدار می دهد. او شاعر زمانه ای است که بشر انس و الفت با مادر خویش، یعنی طبیعت را دوباره از سر بگیرد.
نقد و بررسی کتاب سعدی اثر ضیا موحد را دوشنبه 20 آبان ماه از برنامه کیمیای کلمات رادیو فرهنگ بشنوید.
ایمنا   ۱۳۹۷/۱۰/۱۲ - ۱۴:۲۴    
مدیر دفتر تخصصی ادبیات مرکز ادبی قلمستان از برگزاری مراسم نکوداشت دکتر موحد در اصفهان خبر داد و گفت: دکتر ضیاء موحد یکی از فلاسفه و از شعرای پر افتخار شهر اصفهان است که در زادگاه این فرهیخته از ایشان تجلیل می شود.
ایران آنلاین   ۱۳۹۷/۱۰/۱۲ - ۱۲:۴۷   + ۷ سایت دیگر  
دوازدهم دی ماه هفتادوششمین سال روز تولد دکتر ضیاء موحد، شاعر، منطق دان و منتقد ادبی است. به همین مناسبت جشن تولدی در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار شد.
توریسم آنلاین   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۲۲:۲۵    
دکتر حسابی مسلماً خدمتگزار فرهنگ ایران و انسانی ایراندوست بود و به عنوان یک سناتور، از امکاناتش برای پیش بردن علم فیزیک در ایران استفاده کرد. این را ضیا موحد شاگرد مرحوم دکتر حسابی می گوید اما این تمام گفته های او نیست.
فرهنگ امروز   ۱۳۹۷/۰۵/۲۹ - ۱۰:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
ضیا موحد می گوید: در اکثر نشست ها عده ای پای ثابت اند اما در نشست های شهرکتاب همان طور که ذکر شد هر بار شرکت کنندگان متخصص هم به این عده ثابت اضافه می شوند.
برترین ها   ۱۳۹۷/۰۱/۲۷ - ۰۹:۵۱    
سالنامه روزنامه آرمان - محمد صادق رئیسی، سمیه مهرگان: ضیاء موحد (1321- اصفهان) را با جمع اضداد یا ضدین تعریف یا توصیف می کنند، توصیفی که او به خوبی توانسته اضلاع این ضدین را کنار هم بچیند تا ما او را در هیات شاعر، منطق دان و فلسفه دان (و مترجم و پژوهشگر) ببینیم ...
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۱/۲۶ - ۱۱:۲۸   + ۵ سایت دیگر  
ضیاء موحد از آماده کردن مجموعه شعر دوزبانه خود گفت.
ایران آنلاین   ۱۳۹۶/۱۱/۱۱ - ۱۷:۵۰    
ابوالحسن نجفی اعتقاد داشت برای تمام اصطلاحات خارجی می توان معادل فارسی یافت که البته کمی اغراق آمیز بود اما در کمال تعجب او در اغلب موارد این معادل ها را پیدا می کرد. جامعه ما امروز امثال او را کم دارد.
ایبنا   ۱۳۹۶/۰۹/۲۵ - ۰۹:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
ضیاء موحد داور مرحله پایانی جایزه شعر شاملو گفت: این آخرین فعالیت من در داوری یک جایزه بود و بعد از این در هیچ جایزه ای داوری نخواهم کرد.
ایسنا   ۱۳۹۶/۰۸/۲۲ - ۱۹:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
در مراسم تجلیل از ضیاء موحد با انتقاد از تئوری پردازی دانشگاه ها در حوزه ادبیات گفته شد: انگار آدم ها خودشان نیستند و بیشتر به مد جواب می دهند نه به خودشان.
آنا   ۱۳۹۶/۰۸/۲۲ - ۱۲:۱۴    
در دوازدهمین دوره عصر کتاب از دکتر ضیا موحد، اندیشمند پیشکسوت کشورمان قدردانی خواهد شد.
انتخاب   ۱۳۹۶/۰۷/۱۵ - ۰۰:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : ضیا موحد، استاد فلسفه و منطق و شاعر و نویسنده ایرانی می گوید به دلیل رویکردهای ایدئولوژیک و سیاسی کمیته نوبل، معتبرترین جایزه ادبی جهان را از احمد شاملو، شاعر فقید ایرنی دریغ کرده اند. ...
ایلنا   ۱۳۹۶/۰۷/۱۳ - ۰۹:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
ضیا موحد می گوید نه فقط نگاه سیاسی که نگاه ایدئولوژیک هم در انتخاب های جوایز نوبل دخیل هستند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۶/۰۶/۱۲ - ۰۹:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
ضیا موحد از اعمال تغییراتی در انتشار چاپ دوم از دفتر شعر خود با عنوان آوازهای آبی خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۶/۰۱/۳۱ - ۱۳:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
بخش دوم نشست های علمی یادروز سعدی با گشایش نمایشگاه 30 سال با سعدی شامل آثار "یدالله کابلی خوانساری" آغاز شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۵/۰۲/۲۹ - ۱۲:۰۴   + ۱۲ سایت دیگر  
کتاب تاملاتی در منطق ابن سینا و سهروردی نوشته ضیاء موحد روز سه شنبه 4 خرداد در قالب یکی از نشست های هفتگی شهر کتاب مورد نقد و بررسی قرار می گیرد.
ایسنا   ۱۳۹۵/۰۲/۲۰ - ۱۰:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
کتاب تاملاتی در منطق ابن سینا و سهروردی و جلد دوم کتاب وزن شعر فارسی از دیروز تا امروز در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران عرضه شده است. به گزارش ایسنا، کتاب تاملاتی در منطق ابن سینا و سهروردی اثر ضیاء موحد کار مشترکی از نشر هرمس و موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران است. ...
ایبنا   ۱۳۹۴/۰۵/۳۱ - ۱۰:۲۷   + ۷ سایت دیگر  
نشست نقد و بررسی کتاب فلسفه زندگی با حضور دکتر ضیاء موحد، دکتر محسن جوادی، دکتر حسین شیخ رضایی و میثم محمدامینی در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار می شود.