یکشنبه ۲۵ مهرساعت ۱۰:۳۳Oct 2021 17
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کتاب»

ایرنا   ۱ دقیقه پیش    
ساری – ایرنا – مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: سه شهر مازندران به مرحله نیمه نهایی هفتمین دوره انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران راه یافتند.
ایبنا   ۴ دقیقه پیش    
مدیرکل مرمت و حفاظت سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران از مرمت و بازسازی بیش از 32 نسخه کتاب فرهنگی و ادبی در این اداره کل خبر داد و گفت: سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در راستای رسالت ذاتی خود آمادگی مرمت و بازسازی اسناد حقیقی و حقوقی را اعلام می کند.
کتاب های تو یک جهانگردی به تصویرگری غزل فتح الهی و سیمرغ به تصویرگری محمد بررنگی موفق به دریافت جایزه پلاک دوسالانه تصویرگری براتیسلاوا شدند.
نمایش نامه هزار فرسنگ زیر دریا و کتاب خانواده و کارکردهای عاطفی آن ، دو اثری هستند که برای معرفی به برنامه چاپخانه رادیو فرهنگ رسیدند. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، نمایش نامه هزار فرسنگ زیر دریا از شادی غفوریان و کتاب خانواده و کارکردهای عاطفی آن اثر صدیقه قاسمی ...
ایران اکونومیست   ۱۲ دقیقه پیش   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، در سال های اخیر صنعت لوازم خانگی کشور متحمل آسیب های زیادی شده است به نحوی که در مقاطعی مشکلات داخلی و خارجی عاملی شد تا بخش قابل توجهی از ظرفیت ها به دلیل وجود برندهای خارجی در بازارهای داخلی و همچنین مشکلاتی از جمله کمبود نقدینگی، تأمین مواد اولیه از محل واردات ...
انتشارات سروش چاپ نخست کتاب بزن کنار کانگورو با اشعار زهرا موسوی و تصویرگری میترا عبدالهی را برای گروه سنی کودکان منتشر و روانه بازار نشر کرد. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، کتاب بزن کنار کانگورو با اشعار زهرا موسوی و تصویرگری میترا عبدالهی، برای گروه سنی کودکان منتشر شد. ...
انتشارات سروش چاپ یازدهم جلد اول کتاب تاریخ فلسفه؛ یونان و رم تألیف فردریک چارلز کاپلستون با ترجمۀ سیدجلال الدین مجتبوی را منتشر کرد. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، کتاب تاریخ فلسفه اثری است در حوزه فلسفه که با چنین حجمی(9 جلد) دربارۀ این موضوع، از حسن قبول برخوردار بوده است ...
شبستان   ۱۵ دقیقه پیش   + ۶ سایت دیگر  
کتاب کفش بازی اثر کلر ژوبرت توسط انتشارات سروش برای کودکان منتشر و راهی بازار نشر شد.
ایبنا   ۱۹ دقیقه پیش   + ۶ سایت دیگر  
کتاب بانوان محدث شیعه که به تازگی از سوی پژوهشکده باقرالعلوم(ع) منتشر شده است، به روشی علمی، رشد و بالندگی زنان پس از بعثت پیامبر(ص) و ورود آنان به فعالیت های اجتماعی و حضور گسترده و سازنده در عرصه های علمی، دانش اندوزی و نشر و تبلیغ معارف اسلامی را به تصویر می کشد.
ایسنا   ۲۰ دقیقه پیش    
ایسنا/یزد جلیل بهارستان که بیش از 50 سال در کسوت معلمی و استادی اشتغال داشته، معتقد است که معلم، حامی رشد فراگیر و هدایت کننده ی جریان تعلیم و تربیت است بنابراین نباید فقط مدرّس کتاب باشد بلکه باید خود کتاب تربیت باشد.
در کتاب اردوگاه شهدای تخریب حدود صد نیروی تخریب کننده مین به بیان خاطرات خود پرداخته اند.
خبرگزاری مهر   ۴۰ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
سیدکمال حاج سیدجوادی بر اساس 9 نسخه معتبر از گلستان هنر قاضی احمد منشی، تصحیحی از این کتاب را در موسسه متن فرهنگستان هنر منتشر کرد. گلستان هنر معتبرترین متن در معرفی هنرمندان عصر صفوی است.
بیش از 60 مرتبه، چهار فصل رنگارنگ را به چشم دیده و ده ها مرتبه روی بوم نقاشی، جلوه هایی از آفرینش را به تصویر کشیده اما آن قدر مبهوت روزگار خوش دوران کودکی اش هست که هنوز در سن 65 سالگی، می گوید من همچنان عضو کتاب خانه کانون پرورش فکری هستم، آن قدر که از کانون با شوق و ذوق تعریف می کند ...
بولتن نیوز   ۴۳ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
عصر امروز در مجموعه فرهنگی تاریخی سعد آباد از کتاب طلایه داران خوشنویسی رونمایی شد.
ایبنا   ۴۴ دقیقه پیش    
کتاب حاضر بر سه حیطه اطلس های زبانی، گویش سنجی و مستندسازی زبان متمرکز است و موضوعاتی چون روش شناسی تهیه اطلس های زبانی، شیوه های آماری تحلیل و بازنمایی فاصله های گویشی و اصول و ملاحظات مستندسازی گویش ها چارچوب اصلی آن را شکل می دهند.
قدس آنلاین   ۴۴ دقیقه پیش    
کتابخانه انسانی همانند دیگر کتابخانه هاست با این تفاوت که کتاب هایش حرف می زنند؛ در واقع کتاب ها انسان ها هستند و به جای آنکه آن ها را ورق بزنید به مدت 20 دقیقه پای حرف های یک غریبه می نشینید و به داستان زندگی اش گوش می دهید و یک تجربه را یاد می گیرید. ...
خبرگزاری تسنیم   ۴۶ دقیقه پیش    
مراسم رونمایی از کتاب فیضیه تهران همراه با تجلیل از خدمات و تلاش های علمی مرحوم آیت الله مهدوی کنی در تهران برگزار می شود.
ایلنا   ۴۹ دقیقه پیش    
نشست هویت ملی، هویت اسلامی؛ تناقض یا تکامل در بستر هویت ایرانی در خانه کتاب و ادبیات ایران برگزار می شود.
ایبنا   ۵۴ دقیقه پیش   + ۱۱ سایت دیگر  
مثل یک خواب شیرین خاطرات شهید مدافع حرم، سردار حاج حمید مختاربند به روایت همسر از سوی انتشارات شهید کاظمی منتشر و رونمایی شد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۵۸ دقیقه پیش    
رییس فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان خوسف گفت: انتخاب روستای خور در جشنواره عشایر و روستاهای دوستدار کتاب به عنوان شایسته تقدیر، گواه پتانسیل بالای منطقه عشایری برای درخشش در کشور است.
خبرگزاری مهر   ۵۹ دقیقه پیش   + ۶ سایت دیگر  
رمان سفیر دوازدهم نوشته زینب امامی نیا توسط انتشارات کتاب جمکران منتشر و راهی بازار نشر شد.
ایبنا   ۵۹ دقیقه پیش    
محسنی تبریزی گفت: این کتاب یک منبع خوبی برای تحقیق است و زمینه را برای مطالعه درباره رفتار سیاسی فراهم می کند و یک پایه نظری در این حوزه برای مقایسه یافته ها به وجود می آورد ...
حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن رستمیان، امام جمعه شهرستان دامغان در پیامی مردم را به شرکت در یازدهمین جشنواره کتاب خوانی رضوی دعوت کرد.
نشست کتاب خوان سنگر کتاب به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان مشهد و با مشارکت حوزه بسیج 5 عمار با محوریت هفته دفاع مقدس برگزار شد.
حجت الاسلام مهدی بیاتی پژوهشگر و مؤلف کتاب سبک زندگی عفیفانه در برنامه ریحانه رادیو گفت وگو پیرامون ابعاد مختلف سبک زندگی عفیفانه به گفتگو پرداخت و اظهار داشت ...
ایکنا   ۱ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان گفت: خرم آباد در میان نامزدهای راه یافته به مرحله نیمه نهایی هفتمین دوره برنامه انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران قرار گرفت.
ایبنا   ۱ ساعت پیش    
بهزاد روایت مستند زندگی پربار استاد مهدی بهزاد است و طلایه دار پویه پایای بنیاد ملی نخبگان در این گستره. امیدعلی شهنی کرم زاده، چهره ماندگار ریاضی با ستایش از این اقدام ...
نی نی بان   ۱ ساعت پیش    
همه ی کسانی که پریود می شوند، می دانند که چقدر حساب کردن روز های سیکل عادت ماهیانه سخت و دشوار است. به همین دلیل است که شما به بهترین اپلیکیشن مدیریت دوران قاعدگی نیاز دارید، تا این حساب و کتاب ها را به جای شما انجام دهد و خیال تان را از این بابت راحت کند!
شبستان   ۱ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
نشست هویت ملی، هویت اسلامی؛ تناقض یا تکامل در بستر هویت ایرانی فردا یک شنبه (بیست وپنجم مهرماه 1400) در خانه کتاب و ادبیات ایران برگزار می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱ ساعت پیش    
کتاب نخلستانی از فانوس به تازگی با عنوان بستان الفوانیس توسط انتشارات دارالمعارف لبنان به زبان عربی ترجمه و در بازار کتاب این کشور توزیع شد.
فاش نیوز   ۱ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
کتاب پائیز در قطار اثر محمد کاظم مزینانی در چارچوب طرح تاپ سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به زبان تامیلی ترجمه و منتشر شد. به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سریلانکا و با همکاری مرکز ساماندهی ترجمه و نشر معارف اسلامی و علوم انسانی ...
ایبنا   ۱ ساعت پیش    
پروفسور هرمز فرهت، آهنگساز و موزیکولوژِ ایرانی، دقیقا دو ماه پیش (25 مردادماه) در 93سالگی درگذشت. قلم او ازجملۀ نخستین و مهم ترین آثار درباره موسیقی ایرانی را به زبان انگلیسی تألیف کرد؛ کتاب دستگاه در موسیقی ایرانی و نیز رسالۀ کوتاهِ موسیقیِ سنّتی ایران ...
ایکنا   ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
کارن آرمسترانگ، نویسنده ایرلندی هدف خود از تألیف کتابش با نام محمد: زندگی نامه پیامبر اسلام را ارائه تصویری صحیح و متفاوت از اسلام و رسول اکرم(ص) به مردم غرب دانسته و معتقد است شخصیت محمد(ص) بسیار متفاوت با چیزی است که سلمان رشدی ارائه می دهد.
از میان شهرهای شرکت کننده در هفتمین دوره پایتخت کتاب ایران،36 شهر به مرحله نیمه نهایی راه پیدا کردند که شهرستان سبزوار از استان خراسان رضوی به این مرحله رسید.
از دومین مجموعه کتاب های صوتی کانون فارس با عنوان قدم یازدهم ویژه نابینایان در کانون فارس رونمایی شد.
شبستان   ۲ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
با همکاری رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بنگلادش، کتاب پیامبر رحمت(ص) گزیده ای از بیانات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) درباره آن حضرت به زبان بنگالی، ترجمه و منتشر شد.
لیزنا   ۲ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
دومین جشنواره بین المللی کتاب ایثار و شهادت با عنوان سرخ نگاران به دبیری محسن مومنی شریف و با هدف بررسی علمی پژوهشی محتوای کتاب های حوزه ایثار و شهادت فراخوان داد.
لیزنا   ۲ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
انتشارات کتاب نیستان ارواح ماشین نشین نوشته نیل گیمن با ترجمه لیدا طرزی را منتشر کرد.
استاندار یزد گفت: هماهنگ نبودن استان های همسایه در تنظیم بازار می تواند بازار دیگر استان ها را دچار مشکل کند.
ایکنا   ۲ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
مسئول کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان همدان از برگزاری جشنواره کتاب بچه های مسجد ویژه کتابخانه ها و اعضای کانون های مساجد استان خبر داد.
ایرنا   ۲ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- کتاب تلویزیون (جعبه کوچکی که دنیا را تغییر داد) ، نوشتۀ کیتی کاوا با ارجاع به تاریخچه تلویزیون و برنامه ها، فیلم ها و سریال های تأثیرگذار و ماندگار در آمریکا بر این حقیقت پای می فشارد که جداکردن تاریخ تلویزیون از تاریخ کل جهان غیرممکن است.
ایرنا   ۲ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، پس از منصوب شدن به این سمت طی جلساتی با ناشران و انجمن های حوزه نشر، ضمن بیان دیدگاه های خود و واکاوی مشکلات فعالان حوزه راه حل هایی؛ از جمله تامین کاغذ از تولیدکنندگان داخلی و رتبه بندی ناشران را برای تحول در بازار کتاب مطرح کرده است.
خبرگزاری مهر   ۲ ساعت پیش    
نویسنده کتاب آواز تیتروها می گوید برای نوشتن از رئیسعلی دلواری، از اشاره به افسانه پرنده تیترو استفاده کرده که برای خواب پاهای خود را به سمت آسمان می گیرد تا طبق یک افسانه مانع سقوط آن شود.
برترین ها / خبر خودرو   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۵:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
ایران آرت: جی.کی.رولینگ نویسنده مشهور انگلیسی و خالق مجموعه داستان های هری پاتر و مدرسه جادوگری در سخنانی فاش کرد که او در سال هایی که مشغول نوشتن اولین جملات کتاب هری پاتر بوده رمان های بدی با مخاطب بزرگسالان نوشته که بعد از مدتی آنها را رها کرده است. ...
خبرگزاری برنا   ۲ ساعت پیش    
کتاب جستارهایی در باب عشق اثر برجسته و شناخته شده ی آلن دوباتن است که با نگاهی فلسفی موضوع عشق را زوایای مختلف مورد بررسی قرار می دهد.
ممنوعیت واردات خودرو موجب شده تا نرخ خودرو در کیش به یکباره بیش از هشت برابر افزایش یابد.
کتاب بنیاد های قرن آمریکا: نقش بنیاد های فورد، کارنگی و راکفلر در اوج گیری قدرت آمریکا در انتشارات امیرکبیر منتشر شد.
ایسنا   ۶ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
امسال برای نخستین بار کتاب های درسی در همه مقاطع تحصیلی مجهز به رمزینه های سریع پاسخ (بارکدهای هوشمند) شده اند و به این ترتیب امکان دسترسی به محتوای تکمیلی آموزشی از طریق گوشی تلفن همراه برای دانش آموزان فراهم شده است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۸ ساعت پیش    
کتاب مجاهد شرق زندگینامه و دوران مبارزات مجاهد شهید احسان پارسی است که به قلم علی کیخا به رشته تحریر درآمده است.