دوشنبه ۳۱ شهریورساعت ۲۰:۱۴Sep 2020 21

جدیدترین‌های «نیروگاه»

 
ایرنا   ۳ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - طرح اجرای نیروگاه ملی با واحدهای پیشرفته ساخت داخل منطبق با شرایط اقلیمی نقاط مختلف کشور مهرماه پارسال از سوی معاون برق و انرژی وزیر نیرو مطرح شد تا بدین ترتیب نخستین گام برای توسعه با اتکا به توان داخلی در دولت تدبیرو امید برداشته شود.
خانه ملت   ۵ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
نماینده مردم اهواز در مجلس بابیان اینکه حدود 70 درصد تولید برق آبی کشور در خوزستان است، گفت: پروژه نیروگاه ویس تا سال 1401 به اتمام برسد.
مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی ایران گفت: مزایده فروش برق حاصل از تولید توربین های انبساطی نیروگاه های رامین اهواز، نکا و شهیدمنتظری برای استخراج رمزارزها به زودی برگزارمی شود.
درحالی مشکل تامین آب در جنوب استان سیستان و بلوچستان، مدتهاست شرایط زندگی مردم را دشوار کرده که استفاده از واحدهای آب شیرین کن حرارتی در کنار نیروگاه برق می تواند، حل این مشکل را میسر کند.
ایرنا   ۶ ساعت پیش    
همدان- ایرنا- مدیرعامل شرکت تولید برق نیروگاه شهید مفتح همدان گفت: این نیروگاه در بین همه نیروگاه های تولید برق کشور، در بخش پایداری در تولید برق، رتبه برتر را به دست آورد.
برق نیوز   ۶ ساعت پیش   + ۱۴ سایت دیگر  
یکی از موارد مهم مدنظر سفر هیاتی از وزارت نیرو به افغانستان، فعال سازی کریدور بادی مستقر بین مرز ایران و افغانستان برای استفاده از این کریدور تلقی می شود که از بهترین مناطق نصب نیروگاه های بادی به منظور تبدیل این انرژی به برق است.
ایرنا   ۸ ساعت پیش   + ۲۰ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - وزیر نیرو گفت: پیمانکار جدید نیروگاه یک هزار و 400 مگاواتی سیریک در استان هرمزگان از سوی روسیه انتخاب شده که مورد تایید است و انتظار می رود عملیات اجرایی این نیروگاه از هفته های آتی آغاز شود.
دانا   ۸ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان سرپل ذهاب از احداث اولین نیروگاه برق 10 مگاواتی خورشیدی غرب کشور در شهرستان سرپل ذهاب خبرداد .
شبکه خبر   ۱۰ ساعت پیش    
یزد، قطب فعالیت نیروگاه خورشیدی ایران است.
برق نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۰۹:۰۱   + ۳۵ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی از برگزاری مزایده فروش برق حاصل از تولید توربین های انبساطی نیروگاه های رامین اهواز، نکا و شهیدمنتظری برای استخراج رمزارز ها خبر داد.
وزارت نیرو   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۰۷:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه ای قزوین، از اخذ موافقت اولیه گذر آبی جهت احداث نیروگاه برق آبی روی خط انتقال آب شرب قزوین از سد طالقان خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۰۷:۰۸    
ایسنا/خراسان رضوی مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه خراسان رضوی گفت: از ابتدای امسال تا کنون 400 میلیون لیتر سوخت نیروگاه های این استان تامین شده است.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۰۷:۰۴    
مشهد- کارشناسان انرژی معتقدند که در کشور ما با توجه به در اختیار داشتن منابع فسیلی و تحویل سوخت فسیلی ارزان به نیروگاه ها و سیستم حمل ونقل لذا حمایت از تولید انرژی های پاک، هنوز آن گونه که باید جزء اولویت های کشور در خصوص تأمین انرژی قرار ندارد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۲۳:۳۳   + ۶ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد – قزوین : متخصصان نیروگاه شهیدرجایی با انجام تعمیرات اصلاحی، عملکرد برج های خنک کننده اصلی و فرعی واحدهای سیکل ترکیبی را افزایش دادند.
برق نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۵:۳۸   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی توانیر با اشاره به افزایش تولید برق نیروگاه های تجدیدپذیر از 100 به 820 مگاوات در هفت سال گذشته، گفت: در نظر داریم تاپایان سال 1400 این مقدار را به 1700 مگاوات برسانیم یعنی ظرفیت فعلی به دو برابر برسد.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۵:۲۲   + ۸ سایت دیگر  
رضا اردکانیان روز یکشنبه در آیین بهره برداری همزمان طرح های آبرسانی به 400 روستا در 20 استان کشور به میزبانی همدان بیان کرد: در بخش برق امسال موفق شدیم که 9 نیروگاه حرارتی و 2 نیروگاه مقیاس کوچک را با ظرفیت یک هزار و 400 مگاوات افتتاح کنیم و این مسیر تا پایان سال ادامه [...]
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۳:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
سردار عبدالله ملکی از برگزاری یادواره شهدای نیروگاه شهید سلیمی نکا در مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس مازندران در هفتم مهر خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۳:۲۸    
ایسنا/همدان نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی از وزیر نیرو خواست هر چه سریع تر مسئله منبع تأمین آب سد تالوار مشخص شود و اظهار کرد: نیروگاه برق همدان با توجه به موقعیت استراتژیک خود و فرسودگی دستگاه ها نیازمند نوسازی در راستای هر گونه قطعی احتمالی برق خواهد بود.
فرهیختگان   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۲:۴۸    
صاحبان صنایع بزرگی نظیر فولاد، مس، معادن، نیروگاه ها، سدها، بنادر، نفت و گاز برای تامین تجهیزات پروژه های خود به شرکت هپکو رجوع می کردند، اکنون تنها با 10درصد ظرفیت، آن هم پس از کش وقوس های فراوان مشغول به کار است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۲:۳۵    
یاسوج- ایرنا- مدیرکل اقتصاد و دارایی کهگیلویه و بویراحمد گفت: تاکنون 90 فرصت سرمایه گذاری در استان در بخش های صنعتی، گردشگری،کشاورزی و نیروگاه های برق آبی شناسایی شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۲:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
قصرشیرین- ایرنا- معاون سیاسی اجتماعی فرماندار سرپل ذهاب گفت: بزرگترین نیروگاه برق خورشیدی 10 مگابایتی غرب کشور توسط بخش خصوصی و با مشارکت بانک رفاه در منطقه دانه خشک این شهرستان احداث می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۱:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
نماینده مردم همدان فامنین در مجلس ضمن اینکه خواستار مدیریت آب های سطحی شد، تعیین تکلیف سد تالوار را نیز یک ضرورت دانست و گفت: دستگاه های نیروگاه شهیدمفتح برای تأمین برق باید به روزرسانی شوند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۰:۴۴   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/هرمزگان مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق استان هرمزگان گفت: در راستای عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری درخصوص نامگذاری سال 99 به نام سال جهش تولید، کارکنان و همکاران صنعت برق در حوزه های تولید ...
مدیرعامل نیروگاه شهید سلیمانی کرمان گفت: میزان تولید برق این مجموعه در دوران پیک مصرف تابستان امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش 10 درصدی داشته است.
روزنامه ابتکار   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۰۰:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
یک کارشناس انرژی اظهار کرد: می خواهند از کشور ما چهره ای ترسیم کنند که دنبال بمب اتمی و برای منطقه خطر هستیم و درواقع خطر اسرائیل در منطقه را به ما منتقل کنند. ...
بسیج   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۲۲:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
معاون زیرساخت توسعه نیروگاه های حرارتی وزیر نیرو گفت: تا یک ماه آینده نتایج مطالعات مشاور پروژه نیروگاه 500 مگاواتی به اتمام می رسد و دورود را به عنوان اولویت اول ساخت این نیروگاه در نظر خواهیم گرفت.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۹:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: کمیسیون انرژی تسریع در احداث نیروگاه 50 مگاواتی بادی میل نادر زابل را با قابلیت افزایش تا 1000 مگاوات پیگیری می کند.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۹:۱۰    
امروز مطالبی همچون حذف کارت سوخت و قرارداد با توتال تصمیم نظام نبود / ایران صنعت نفت ونزوئلا را نجات می دهد / افزایش راندمان ظرفیت نیروگاه هی کشور / تقاضای جهانی نفت بهبود می یابد ؛ در سایت نبض انرژی قرار گرفته است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۷:۳۷   + ۱۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا- طرح احداث نیروگاه ملی با واحدهای پیشرفته ساخت داخل پارسال از سوی وزارت نیرو مطرح شد، امسال این نیروگاه قرار است قبل از به پایان رسیدن سال در یکی از نیروگاه های موجود اجرایی شده و بخشی از برق کشوررا با توان داخلی تامین کند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۶:۵۲   + ۱۴ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی خبر از بازدید نیروگاه میل نادر و پروژه گازرسانی به زابل در جریان سفر اعضای کمیسیون انرژی به استان سیستان و بلوچستان داد.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۵:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
گیلان- مدیرعامل گاز گیلان با بیان نقش مهم گاز در زمینه تامین انرژی استان اظهار داشت: این شرکت در تیر و مرداد امسال، 665 میلیون مترمکعب گاز به 3 نیروگاه تولید برق استان تحویل داده است.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۳:۴۲   + ۱۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار اقتصادی تازه ترین ها، داستان تفاوت بین هزینه تمام شده برای تولید 1 کیلووات برق و قیمت فروش آن به یکی از گره های کور صنعت برق کشور تبدیل شده است. همین اختلاف قیمت مذکور شرایط را برای ضرردهی نیروگاه های تولید برق کشور به وجود آورده و دولت را مکلف به پرداخت این ضرر می کند. ...
روزنامه نصف جهان   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۳:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
نصف جهان: همزمان با افتتاح تصویری چهار طرح نیروگاهی در کشور، برج خنک کننده واحد مولد برق شماره 3 نیروگاه اصفهان با توان نامی تولید 120 مگاوات بازسازی و وارد مدار تولید شد. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۳:۰۸    
همدان- ایرنا - همزمان با ایام الله دهه فجر سال 95 و در دولت تدبیر و امید چراغ نخستین نیروگاه خورشیدی همدان توسط وزیر نیرو وقت روشن شد تا همدان در مدار مستعد ترین منطقه برای انتخاب استان نمونه در زمینه احداث نیروگاههای خورشیدی کشور قرار گیرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۳:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- امروزه همدان با احداث نیروگاه های خورشیدی نه تنها گنجینه ای ماندگار از دولت تدبیر و امید را در دل خود جای داده، بلکه هم اینک در مدار مستعدترین استان نمونه کشور در تولید انرژی های تجدیدپذیر قرار گرفته است.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۲:۵۷    
حوزه/ با حضور امام جمعه بوئین زهرا پروژه نیروگاه خورشیدی آستانه متبرکه امامزاده حلیمه خاتون(سلام الله علیها) شهرک عصمت آباد بوئین زهرا افتتاح شد.
استانداری تهران   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۲:۳۵   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان پیشوا، حسین عباسی فرماندار شهرستان پیشوا به همراه معاونین، بخشدار جلیل آباد و مدیر شهرک صنعتی از پروژه نیروگاه برق 8 مگاواتی رسا نیروی مهام واقع در این شهرک بازدید کرد.
مجری طرح های نیروگاهی بیع متقابل شرکت برق حرارتی گفت: نخستین واحد بخار نیروگاه فردوسی با ظرفیتی بالغ بر 160 مگاوات به شبکه برق کشور متصل شد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۲:۰۱   + ۶ سایت دیگر  
استاندار هرمزگان بر تسریع در اجرای طرح مشارکتی تامین آب نیروگاه برق حرارتی ایسین و هشت روستای این منطقه توسط شرکت آب و فاضلاب استان تاکید کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۱:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
بانک اقتصادی خارجی روسیه پروژه بازسازی نیروگاه های برق آبی ازبکستان را تأمین مالی می کند.
برق نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۰:۴۸   + ۷ سایت دیگر  
وزیر نیرو با بیان اینکه طرح نیروگاه ملی ترکیبی از مطالعات مهندسی شرکت های دانش بنیان و دانشگاه ها است، گفت: این طرح در دو نیروگاه ری و بوئین زهرا به صورت پایلوت اجرا خواهد شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۰:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
گچساران - ایرنا - معاون اجرایی طرح سد و نیروگاه چم شیر گچساران گفت: با توجه به روند اجرایی مطلوب سد چم شیر، در اردیبهشت سال 1400 آبگیری خواهد شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۰۹:۴۵    
سارقان دریچه های شبکه آبیاری شادگان توسط کارکنان حراست شرکت بهره برداری از سد، نیروگاه و شبکه های آبیاری زهره و جراحی دستگیر شدند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۰۹:۳۴   + ۵ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از بازدید چند تن از اعضای این کمیسیون از نیروگاه بادی میل نادر در سفر به استان سیستان و بلوچستان، خبر داد.
خبرگزاری صنایع   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۰۹:۱۶    
مراسم افتتاح طرح های ارتقای توان عملی و رفع محدودیت تولید در پنج نیروگاه کشور همزمان با تقدیر از تولیدکنندگان برتر برق کشور با حضور وزیر نیرو برگزار شد. در ادامه می توانید گزارش تصویری این مراسم را ملاحظه نمایید: انتهای پیام///
معاون برنامه ریزی شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی گفت: معاملات اوراق گواهی ظرفیت در شهریورماه نسبت به ماه قبل حدود 250 درصد رشد داشته و انتظار می رود برای ماه های آتی نیز شاهد رونق این بازار و افزایش تقاضا باشیم.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۰۸:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
اردبیل - ایرنا - رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل گفت: تولید برق امسال در نیروگاه برق آبی مغان بیش از برنامه پیش بینی شده افزایش یافته و به 36 گیگاوات ساعت رسید.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۰۷:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
ساری - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران گفت که برای تسریع در تکمیل نیروگاه زباله سوز ساری 150 میلیارد ریال اعتبار جدید دولتی به آن تزریق می شود.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۰۰:۱۴    
زینب طاری : تولیدکنندگان برق این روزها با چالش های متعددی مواجه هستند که فعالیت های اقتصادی آنها را تحت الشعاع قرار داده است. عدم وصول مطالبات، نبود نقدینگی کافی برای توسعه و رشد نیروگاه های قدیمی و جدید، مشکلات مربوط به وام های اخذشده از سوی صندوق توسعه ملی و.. ...