جمعه ۳۱ شهریورساعت ۱۵:۰۸Sep 2023 22
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «نکات بهداشتی»

خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۴:۱۷   + ۸ سایت دیگر  
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با توجه به وضعیت آلودگی هوای استان در 28 شهریور، نکاتی را برای حفظ سلامتی مطرح کرد و گفت: ضروری است که در این شرایط از انجام فعالیت هایی مانند قدم زدن در پارک ها، دویدن در فضای آزاد پرهیز شود و شهروندان از ماسک های مناسب استفاده کنند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۳:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی مدیر گروه بهبود تغذیه جامعه دانشگاه علوم پزشکی مشهد و عضو کمیته بهداشت ستاد دهه پایانی ماه صفر این دانشگاه، گفت: به زائران پیاده امام رضا(ع) توصیه می کنیم که در زمان پیاده روی به سمت مشهد ضمن رعایت کامل نکات بهداشتی و تغذیه ای ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۰۸:۰۸    
زائران کربلا پس از بازگشت از مراسم راهپیمایی عظیم اربعین برای جلوگیری از ابتلا به بیماری و حفظ سلامتی بایستی نکات بهداشتی مهم و خاصی را رعایت کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۱۱:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: برای ارتقای سلامتی زائرین، مجاورین و افراد خانواده و جامع رعایت توصیه ها و نکات بهداشتی بعد از سفر پیاده روی اربعین حسینی ضروری است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۱۵ - ۱۷:۱۸    
رعایت کردن نکات بهداشتی آن هم در دوره ای که بیماری های بسیاری گریبان جامعه را گرفته است امر مهمی به شمار می آید.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۱۵ - ۰۸:۴۴   + ۶ سایت دیگر  
هرسال با فرا رسیدن اربعین حسینی بسیاری از مردم نذورات خود را در خانه ها، مساجد، هیئت ها و موکب ها توزیع می کنند؛ باتوجه به ضرورت حفظ سلامت عزاداران حسینی، رعایت برخی توصیه ها در هنگام تهیه، طبخ و توزیع نذورات ضروری است.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۱:۰۱    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از فراشبند، این روزها زائران و دلباختگان سید الشهدا (ع) در حال اعزام به سفر معنوی اربعین و زیارت حرم شش گوشه آن حضرت هستند و کاروان عظیم پیاده روی عاشقان حسین(ع) مهیا ی حضور در بزرگترین پیاده روی جهان یعنی اربعین می شوند. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۰:۵۷   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/بوشهر رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: همزمان با فرارسیدن ایام مراسم پیاده روی اربعین حسینی (ع) به منظور مراقبت هر چه بهتر در مقابل بیماری های واگیر شایع و بومی در منطقه و با توجه به حضور کثیر زائرین ایرانی و زائرین از همه کشورهای جهان در این مراسم ...
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۶:۰۳   + ۱۶ سایت دیگر  
مراسم اربعین یکی از بزرگ ترین اجتماعات شیعیان است و هر ساله افراد زیادی در این مراسم شرکت می کنند، از همین رو توجه به نکات بهداشتی برای شرکت در این مراسم ضروری است.
روزنامه سپید   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۰:۰۵   + ۳۲ سایت دیگر  
به گزارش سپیدآنلاین، شهنام عرشی در گفت وگو با ایسنا گفت: در آستانه فصل پاییز بویژه در شهریور ماه نگرانی ما از شیوع وبا افزایش می یابد چرا که به شکل سنتی و به دلایل مختلف در این ماه شیوع بیماری اتفاق می افتد؛ هرچند که هنوز مشکلی خاصی نداشته ایم. ...
بصیر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۱:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
زائرین اربعین برای داشتن سفری راحت در پیاده روی اربعین حسینی باید نکاتی را رعایت کنند. رعایت نکات بهداشتی در پیاده روی اربعین بسیار حائزاهمیت است که باید توسط زائرین انجام شود اما رعایت نکات بهداشت تنها کافی نیست بلکه باید به جزئیات دیگری هم توجه کرد. کد ویدیو دانلود
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۱۵:۳۷   + ۶ سایت دیگر  
در تهیه و توزیع نذورات، اطمینان از سالم بودن مواد غذایی اولیه، لوازم و وسایل طبخ و توزیع مواد غذایی و همچنین سلامت کامل افرادی که در تهیه و توزیع مواد غذایی فعالیت دارند، بسیار اهمیت دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۲۲:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان یزد، باتوجه به گرمای هوا در عراق و ازدحام جمعیت برای حفظ سلامت زائران اربعین حسینی نکات بهداشتی را یادآور شد.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۱۵:۲۷   + ۷ سایت دیگر  
در تهیه و توزیع نذورات، اطمینان از سالم بودن مواد غذایی اولیه، لوازم و وسایل طبخ و توزیع مواد غذایی و همچنین سلامت کامل افرادی که در تهیه و توزیع مواد غذایی فعالیت دارند، بسیار اهمیت دارد.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۱۱:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی دامپزشکی لرستان، در راستای سلامت و ترویج عملکرد دامپرشکی در حوزه بهداشت جامعه و سلامت سفره، ایستگاه سلامت دامپزشکی در میدان 22 بهمن خرم آباد توسط دامپزشکی لرستان برگزار شده. ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۷:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
اهواز- ایرنا- دبیر کل جمعیت هلال احمر کشور ضمن تاکید بر رعایت نکات بهداشتی از سوی زائران حسینی گفت: تعداد مراجعه کنندگان به درمانگاه های هلال احمر در مسیر اربعین حسینی تاکنون 2 هزار 500 نفر گزارش شده است.
شما نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۲:۴۸   + ۵ سایت دیگر  
مهم ترین کار در سفرهای گروهی، سیاحتی و زیارتی توجه به سلامت و بهداشت مسافران است؛ چیزی که علاوه بر خود شخص به همسفران و اعضای خانواده مسافران هم مربوط خواهد شد. بنابراین در این گونه سفرهای دسته جمعی هر فرد قبل از سفر حتماً باید با پروتکل های بهداشتی سفر به مکان های زیارتی آشنایی کامل داشته باشد.
برترین ها / همشهری   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۹:۳۹   + ۱۳ سایت دیگر  
تاول روی پا از عوارض پیاده روی های طولانی است. در پیاده روی سنگین و طولانی اربعین حسینی یکی از عوارضی که امکان دارد زائران را با مشکلاتی روبرو کند تاول پا است. از همین رو، آشنایی با نکات بهداشتی به منظور پیشگیری، تشخیص و درمان تاول ضروری به نظر می رسد.
صبح قزوین   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۰:۴۱    
کارشناس بیماری های واگیر مرکز بهداشت استان قزوین بر رعایت نکات بهداشتی از سوی زائران اربعین حسینی در طول مسیر پیاده روی تاکید کرد و گفت: زائران گرامی برای پیشگیری از گرمازدگی، مایعات کافی مصرف کرده و از نوشیدن مایعات خیلی سرد و یخ خودداری کنند.
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۰۱:۱۹   + ۵ سایت دیگر  
بر اساس آمار وزارت بهداشت و درمان تاکنون 60 نفر به بیماری تب کریمه کنگو مبتلا شده اند که متاسفانه سه نفر فوت کردند، بنابراین انتظار می رود هموطنان نکات بهداشتی را رعایت کنند.
دوات آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۴:۴۰    
. کلینیک زیبایی الیزه با ارائه بهترین خدمات و رعایت نکات بهداشتی، توانسته است توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کند. در این ریپورتاژ، می خواهیم به بررسی خدمات مختلف کلینیک های زیبایی بپردازیم.
برترین ها / خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۴:۱۰   + ۶۱ سایت دیگر  
سازمان دامپزشکی کشور برای پیشگیری از ابتلا به بیماری تب کریمه کنگو اطلاعیه ای صادر کرد.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۱۶:۱۹    
مسافرت به علت استراحت کم، خستگی راه،تغییر شرایط آب و هوایی و تهیه آب و منابع غذایی از منابع گوناگون ، کاهش مقامت بدن را به همراه دارد و بهمین دلیل عوامل خطرآفرین بیش از معمول انسان ها را با خطرمواجه می کند ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۱۵:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
اهواز – ایرنا - مدیر سلامت محیط و کار مرکز بهداشت خوزستان گفت: تمامی خادمان توزیع آب، چای و مواد غذایی در اربعین حسینی باید کارت بهداشتی معتبر داشته باشند و رعایت بهداشت فردی در هنگام ارائه خدمت ضروری است.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۱۱:۳۲   + ۶ سایت دیگر  
در آستانه مراسم پیاده روی اربعین حسینی رسانه های مختلف این پیاده روی باشکوه را در ابعاد مختلف و به طور گسترده پوشش می دهند. این پیاده روی علاوه بر جلوه آیینی و دینی، جلوه ای از استقامت ایمانی و توانایی جسمانی حاضران در این مراسم را نیز به نمایش می گذارد.
آوای سرحد   ۱۴۰۲/۰۶/۰۲ - ۰۶:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیر شبکه بهداشت و درمان خاش و تفتان گفت: با افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا، رعایت نکات بهداشتی ضروری است. محمود کردی در گفتگو با خبرنگار آوای سرحد اظهار کرد: با توجه به افزایش مراجعین سرپایی با علائم تنفسی به بیمارستان ها و مراکز بهداشتی و همچنین افزایش موارد مثبت کرونا در شهرستان خاش ...
تبیان   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۱۴:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
رعایت تدابیر حفظ سلامتی و نکات بهداشتی راهی مطمئن برای تامین سلامت در مسیر طولانی پیاده روی اربعین می باشد .
جام جم   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۱۳:۰۵    
تعداد بازدید : 3 کد ویدیو دانلود فیلم اصلی پیاده روی اربعین با مشکلات و سختی های همراه است که امسال با گرم تر شدن هوا برخی از این مشکلات بیشتر هم خواهد شد که زائرین با رعایت برخی نکات بهداشتی می توانند از بروز مشکلات و بیماری ها در طول مسیر پیشگیری کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۱۱:۵۸    
با توجه به طولانی بودن مسیر پیاده روی اربعین و گرم شدن هوا برای پیشگیری از ابتلا به برخی بیماری ها باید چند نکات بهداشتی را رعایت کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۰۸:۴۸   + ۱۶ سایت دیگر  
رئیس حوزه قضایی مراوه تپه از تعطیلی یک استخر شنا در مراوه تپه به دلیل استفاده از آب چشمه برای پر کردن حوضچه استخر و عدم رعایت نکات بهداشتی خبر داد.
تبیان   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۱۰:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
پیاده روی در روزهای خیلی گرم ممکن است چالش برانگیز باشد؛ اما اگر نکات بهداشتی و سلامتی را رعایت کنید، می توانید این دوره را به سلامت سپری کنید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۵/۲۹ - ۱۳:۵۷   + ۷ سایت دیگر  
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: موکب داران و زائرین در ایام اربعین به توصیه های بهداشتی توجه کنند.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۲۹ - ۱۱:۴۲   + ۱۲ سایت دیگر  
مسافرت به علت استراحت کم، خستگی راه، تغییر شرایط آب و هوایی و تهیه آب و منابع غذایی از منابع گوناگون، کاهش مقامت بدن را به همراه دارد و بهمین دلیل عوامل خطرآفرین بیش از معمول انسان ها را با خطرمواجه می کند ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۵/۲۹ - ۱۰:۲۹    
ذاکری گفت: زائران حسینی که قصد شرکت در راهپیمایی عظیم اربعین را دارند با رعایت نکاتی بسیار ساده می توانند سلامتی خودشان را در این مسیر حفظ کنند.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۲۴ - ۱۴:۲۵    
نکات بهداشتی و پزشکی در سفر اربعین را در اینفوگرافیک زیر ببینید.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۴ - ۰۸:۳۵   + ۲۲ سایت دیگر  
رعایت نکات بهداشتی به منظور پیشگیری از ابتلای زوار اربعین حسینی به بیماری های واگیردار و غیرواگیردار دارای اهمیت ویژه ای است و مسئولان ذی ربط در راستای اندیشیدن تمهیدات مورد نیاز به منظور حفظ سلامت زائران، در تکاپو هستند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۰ - ۱۰:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان جنوبی مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی گفت: با توجه به آغاز فصل گرما و نحوه انتقال تب کریمه کنگو، مردم باید در زمان تماس با حیوان آلوده، در هنگام ذبح حیوان و تماس با اعضای داخلی بدن نکات بهداشتی را رعایت کنند.
شیعه نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۱۸ - ۱۱:۳۰   + ۱۴ سایت دیگر  
با توجه به محدودیت های بیمارستانی که در عراق وجود دارد به بیماران دیالیزی توصیه می شود که با وجود تمام ابعاد معنوی که این سفر دارد به این سفر نروند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۱۷ - ۰۰:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به اربعین حسینی به عنوان بزرگ ترین رویداد سال گفت: این کمیسیون برای تسهیل زیارت و رعایت نکات بهداشتی و درمانی در مسیر زائران، تمهیداتی خواهد داشت.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۵/۱۴ - ۱۴:۰۹   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری تهران با بیان اینکه امکان عرضه 3 محصول لیموترش، گوجه فرنگی و پیاز به قیمت مصوب در میادین 300گانه پایتخت فراهم شده است، گفت: در میدان مرکزی میوه و تره بار شهر تهران نیز در فضایی با رعایت تمام نکات بهداشتی آبگیری لیمو ترش انجام می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۰۹ - ۰۹:۰۷   + ۵ سایت دیگر  
معاون امور اقتصادی استانداری همدان گفت: کشتارگاه طیور بهار باید ظرف مدت یک هفته نسبت به رفع بوی نامطبوع و رعایت نکات بهداشتی اقدام کند در غیر این صورت طبق دستور قضایی اقدام خواهد شد.
جهان نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۰۹ - ۰۰:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
پا به عنوان یکی از اعضای مهم بدن که سلامت آن کمتر مورد توجه قرار می گیرد به راحتی مستعد تماس با انواع آلودگی ها و عفونت های باکتریایی است و به همین دلیل دانستن نکات بهداشتی برای مراقبت از پاها حائز اهمیت است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۸ - ۲۱:۰۰   + ۱۷ سایت دیگر  
شیراز-ایرنا- معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با اشاره به مراجعه بیشتر مردم به استخرها در فصل گرما، از تشدید نظارت بر 18 استخر شهرستان شیراز و تعطیلی 2 استخر بخار عدم رعایت نکات بهداشتی خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۵ - ۰۷:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- مدیرکل دامپزشکی سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به اهمیت پخت و توزیع نذورات هیات های مذهبی در بین عزاداران حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، رعایت نکات بهداشتی در بحث نذورات یکی از ضروریاتی است که باید از سوی رؤسای هیأت های عزاداری به آن توجه ویژه ای شود.
اهر خبر   ۱۴۰۲/۰۵/۰۴ - ۲۰:۴۳   + ۶ سایت دیگر  
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز، نکات بهداشتی در توزیع نذورات و اطعام دهی مراسمات عزاداری محرم و صفر را تشریح کرد.
پانا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۴ - ۱۴:۲۲   + ۶ سایت دیگر  
تهران (پانا) - سازمان دامپزشکی کشور به منظور تامین بهداشت عمومی و پیشگیری از بروز و شیوع بیماری های مشترک بین انسان و دام، بر رعایت نکات بهداشتی و لزوم پرهیز جدی از کشتار دام در سطح شهر، معابر عمومی، منازل و در مسیر حرکت هیات ها و دسته های عزاداری به مناسبت تاسوعا و عاشوریای حسینی تاکید کرد. ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۵/۰۴ - ۱۱:۵۴   + ۱۴ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست از وزارت جهاد کشاورزی، با توجه به فرا رسیدن ایام تاسوعا و عاشورای حسینی و اجرای سنت ذبح دام به منظور طبخ نذورات توسط هیات های عزاداری در تکایا، مساجد و مراکز طبخ غذا ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۴ - ۱۱:۴۶   + ۲۶ سایت دیگر  
سازمان دامپزشکی کشور به منظور تامین بهداشت عمومی و پیشگیری از بروز و شیوع بیماری های مشترک بین انسان و دام، بر رعایت نکات بهداشتی و لزوم پرهیز جدی از کشتار دام در سطح شهر، معابر عمومی، منازل و در مسیر حرکت هیات ها و دسته های عزاداری به مناسبت تاسوعا و عاشوریای حسینی تاکید کرد.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۵/۰۴ - ۱۱:۳۳    
به دلیل وقوع احتمالی بیماری های مشترک بین انسان و دام، جهت حفظ سلامت عزاداران و مصرف کنندگان و به منظور پیشگیری ازسرایت این بیماری ها بر لزوم پرهیز جدی از کشتار دام در سطح شهر تاکید شده است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۵/۰۴ - ۱۱:۳۲   + ۱۷ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست به نقل از روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، با توجه به وقوع احتمالی بیماری های مشترک بین انسان و دام، جهت حفظ سلامت عزاداران و مصرف کنندگان و به منظور پیشگیری از سرایت این بیماری ها بر لزوم پرهیز از کشتار دام در سطح شهر، معابر عمومی ...