دوشنبه ۲۹ شهریورساعت ۰۶:۳۲Sep 2021 20
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اندیشه اسلامی»

حوزه   ۶ ساعت پیش    
حوزه/ کرسی علمی- ترویجی نقش نظریه عاملیت جمعی نواندیشان دینی در علوم سیاسی به همت گروه سیاسی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی و با همکاری شورای عالی انقلاب فرهنگی روز چهارشنبه 31 شهریور ماه به صورت مجازی برگزار می شود.
روزنامه جوان آنلاین   ۹ ساعت پیش    
مواجهه روحانیت با غربگرایان، در ادوار مشروطه و تسلط رضاخان بر ایران، موجد واکنش هایی در میان این قشر، به مثابه حاملان و مروجان اندیشه اسلامی شد که می توان آن ها را ذیل عناوین اصولگرایان، اصلاح طلبان و متحجران دسته بندی کرد ...
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۶:۱۱    
حجت الاسلام بابایی نشست معرفی و بررسی کتاب تنوع و تمدن در اندیشه اسلامی با تأکید بر اینکه پلورالیسم در بستر توحید مهمترین ویژگی تمدن اسلامی است، بر به رسمیت شناختن تنوع در حجاب بانوان تأکید کرد. همچنین محمدهادی همایون ضمن دفاع از تمدن اسلامی، تصریح کرد که تمدن غرب ضد توحید و تنوع و نیز متشتت است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۳:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
نشست معرفی و بررسی کتاب تنوع و تمدن در اندیشه اسلامی برگزار می شود.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۲:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
نشست معرفی و بررسی کتاب تنوع و تمدن در اندیشه اسلامی یک شنبه (بیست و هشتم شهریورماه 1400) در خانه کتاب و ادبیات ایران برگزار و به صورت زنده از اسکای روم و آپارات پخش می شود.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۱:۴۷   + ۱۲ سایت دیگر  
نشست معرفی و بررسی کتاب تنوع و تمدن در اندیشه اسلامی یک شنبه (بیست وهشتم شهریورماه 1400) برگزار و به صورت زنده از آپارات و اسکای روم خانه کتاب و ادبیات ایران پخش می شود.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۰:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- دانشیار پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی گفت: مردم کوفه در زمان امام علی (ع) این امر را احساس کردند که ما اصبح بالکوفه احد الا ناعما، ان ادناهم منزله لیاکل البر، ویجلس فی الظل، ویشرب من ماء الفرات ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۰:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
دین مبین اسلام در جای جای آموزه هایش به مفهوم حقیقت و مدارا توجه کرده است. استاد محمد اسفندیاری از جمله صاحب نظرانی است که سال ها با بررسی اندیشه اسلامی و آموزه های راستین اسلام، به دنبال تبیین سبک زندگی اسلامی در نوشته هایش است ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۱۶:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
مدیر گروه ادبیات اندیشه پژوهشکده فرهنگ و مطالعات اجتماعی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی گفت: اربعین فرصت بازگشت به کربلا برای “معرفت” عمیق تر کربلاست؛ پس بهترین کار در اربعین، مرور عاشوراست.
سایت قنوت   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۱:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
آیت الله علی اکبر رشاد در جلسه درس اخلاق که به صورت مجازی برگزار شد، اظهار داشت: صفر، ایام اندوه آل الله است چرا که وفات پیامبراکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع) در این ماه بوده است. ...
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۴:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
برنامه زاویه ، روز بیست و چهارم شهریور، ساعت 22 با اجرای دکتر عطاءالله بیگدلی از شبکه چهار سیما پخش می شود. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، در این قسمت دکتر میثم سفیدخوش عضو هیئت علمی فلسفه دانشگاه شهید بهشتی و دکتر علیرضا قائمی نیا عضو هیئت علمی فلسفه پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی ...
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۳:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
کرسی ترویجی رابطه علم کلام با علوم شناختی از سوی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار می شود.
رسا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۵:۳۱    
مدیر گروه مدیریت اسلامی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی گفت: آیت الله رئیسی نشان داد مرد میدان عمل است و مانند برخی در اتاق نمی نشیند و از پشت تلویزیون مدیریت کند.
رسا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۴:۴۰    
عضو هیأت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی گفت: شاید دولت عمدا واردات واکسن و مسائل دیگر را به تأخیر می انداخت تا مجمع تشخیص و مجلس مجبور به پذیرش اف ای تی اف شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۰۷:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
عضو هیأت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی بازسازی انقلابی را پروژه ای فراتر از دولت و حاکمیت می داند و می گوید: نباید بازسازی انقلابی معطوف به آینده های دور شود و برای به بار نشستن میوه های آن سال ها صبر کرد.
آنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۵:۵۶    
جلسه توجیهی دوره سوم طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن در نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان برگزار شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۱۴:۴۳   + ۷ سایت دیگر  
کتاب عرفان اجتماعی: ماهیت، مبانی و کارکردها اثر محمدجواد رودگر توسط سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی منتشر شد.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۱۲:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
نشست دومین اربعین از دور، ایده ها و برنامه ها به همت گروه فرهنگ پژوهی، با همکاری گروه ادبیات اندیشه پژوهشکده فرهنگ و مطالعات اجتماعی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار می شود.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۹ - ۱۱:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
محمد عابدی استادیار و عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در تازه ترین تحقیق و پژوهش خود به سراغ فلسفه سیاسی از منظر قرآن کریم رفته است و در پی آن است که با دسترسی معتبر به آموزه های سیاسی قرآن کریم پاسخی به مسائل بنیادین سیاسی برای مهندسی مدیریت حیات سیاسی فراهم آورد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ - ۲۲:۴۷   + ۶ سایت دیگر  
مراجع تقلید در دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی؛این وزارتخانه را خط مقدم حفظ فرهنگ و اندیشه اسلامی و تربیت نیروی انسانی متناسب با ارزش های دینی دانستند و بر تقویت آن و احیای فرهنگ اصیل اسلامی تاکید کردند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ - ۱۶:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
آیت الله اعرافی بر لزوم استفاده از ظرفیتهای مراکز علمی فرهنگی و مطالبه گری فرهنگی در راستای تعالی فرهنگ و اندیشه اسلامی در جامعه تاکید کرد .
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ - ۱۴:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
کتاب طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن که حاصل پیاده سازی سخنرانی های رهبر معظم انقلاب اسلامی در ماه مبارک رمضان سال 1353 هجری شمسی است در قالب یک کتاب منتشر شد.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ - ۱۳:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
کتاب غیبت امام عصر(عج) و تکون دانش سیاسی شیعه اثر محسن مهاجرنیا به همت سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی منتشر شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۱۶ - ۱۳:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
کتاب غیبت امام عصر(عج) و تکوّن دانش سیاسی شیعه نوشته محسن مهاجرنیا توسط سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی منتشر شده است.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۶/۱۶ - ۱۰:۰۱    
مسابقات کتابخوانی ویژه اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد چهارمحال و بختیاری با محور کتاب هایی همچون طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن و پیاده تا کربلا در فهمای 1400 برگزار می شود.
کمیته امداد امام خمینی   ۱۴۰۰/۰۶/۱۶ - ۰۸:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
فعالیت صندوق امداد ولایت در عرصۀ گفتمان سازی، ترویج و توسعه فرهنگ قرض الحسنه و ارائه خدمات معوض قرض الحسنه به خانواده های عزیز تحت حمایت و سایر اقشار نیازمند موجب شده است امروز معنای واقعی بانکداری مبتنی بر تفکر و اندیشه اسلامی در کارکردهای آن تجلی یابد
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۵ - ۱۷:۰۷    
هشتاد و دومین شماره از فصلنامه اقتصاد اسلامی، به صاحب امتیازی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی به زیور طبع آراسته شد.
رسا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۵ - ۱۵:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
یکصدمین شماره فصلنامه علمی پژوهشی قبسات به صاحب امتیازی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با 10 مقاله منتشر شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۵ - ۱۴:۳۶    
تهران- ایرنا- عضو هیات علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی گفت: گام اول برای رفع مشکل اقتصادی کشور، تشخیص مشکل و سپس طراحی نسخه برای کار است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۱۵ - ۱۳:۵۵   + ۷ سایت دیگر  
عضو هیأت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی گفت: دولت آقای رئیسی با نیروهای تحول خواه، باانگیزه، آرمان گرا و آماده ای که سر کار آورده و با استفاده از نسخه جدید اقتصادی می تواند اقتصاد را متحول کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۵ - ۱۳:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیات علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور، گفت: تا زمانی که ساخت اقتصادی متحول نشود، عدالت و کارآمدی بدست نمی آید. دولت به یک نسخه تحول آفرین نیاز دارد.
رییس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با بیان اینکه زیارت نامه در اصل تولی و تبری نامه است، گفت: تبیین ماهیت زیارت بهترین مقابله با شبهات وهابیت است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۵ - ۱۱:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
در راستای تفاهم نامه منعقده با پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی هیئت رئیسه پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس از پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی بازدید کردند.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۴ - ۱۱:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی ضمن اشاره به نسبت جدایی ناپذیر فقه و عدالت تصریح کرد: با مجموعه این تعابیری که از آیات الهی و روایات اهل بیت(ع) به دست می آید، می توان گفت فقه باید متکی به عدل باشد و لازم است عدل به مثابه معیار و روش، مدنظر مجتهدان قرار گیرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۱۳ - ۱۴:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
کرسی علمی-ترویجی بررسی فقهی اقتصادی حمایت از کالای ایرانی به همت گروه اقتصاد پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با همکاری مرکز راهبردی اقتصاد مقاومتی برگزار می شود.
رسا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۳ - ۱۱:۵۱    
منطق اکتشاف گزاره ها و آموزه های دینی نخستین طرح از زمره تحقیقات کلیدی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی است که از سال 1379 توسط استاد علی اکبر رشاد آغاز شده است.
قم فردا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۲۱:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با اشاره به اینکه اعتماد به غرب چیزی جز خسارت ندارد، گفت: اتفاقات اخیر در افغانستان و مسئله برجام در کشور نشان داد آمریکا هیچ وقت قابل اعتماد نبوده و نیست.
رسا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۱۰:۲۵    
مرکز رشد و نوآوری پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی فراخوان جذب و حمایت از "طرح ها و ایده های سیاستی" در مرکز رشد و نوآوری پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار می کند.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۰۱:۱۹    
حوزه/ عضو هیئت علمی گروه اقتصاد پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی بر ضرورت اهتمام ویژه مسئولان دولت سیزدهم نسبت به تقویت زیرساخت های تولید ملی در برهه حساس کنونی تأکید کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۰۹ - ۱۵:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی گروه فرهنگ پژوهی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی گفت: باید رویکرد دانشگاه را از یک بستر انتقال دانش و مهارت به رسالت تحول ساز و تمدن ساز در سطح جهان تغییر دهیم.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۰۹ - ۱۲:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
به تازگی دو کتاب رهبری کریمانه در مدیریت اسلامی اثر علی آقاپیروز و آزاد راه فرهنگ: درآمدی بر لیبرالیسم فرهنگی و نقد آن اثر بهزاد حمیدیه توسط انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی منتشرشد.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۶/۰۹ - ۱۱:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
مسابقات کتابخوانی ویژه اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور با محور کتاب هایی همچون طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن و پیاده تا کربلا در فهمای 1400 برگزار می شود.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۶/۰۹ - ۱۱:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
اخلاق پژوهش به قلم حجت الاسلام محمدرضا جباران توسط سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی به زیور طبع آراسته شد.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۶/۰۹ - ۱۰:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
کتاب فلسفه فقه سیاسی از دیدگاه آیت الله خامنه ای به قلم حجت الاسلام سیدسجاد ایزدهی توسط سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی منتشر شد.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۶/۰۹ - ۱۰:۵۷    
کتاب آزاد راه فرهنگ: درآمدی بر لیبرالیسم فرهنگی و نقد آن نوشته بهزاد حمیدیه به همت انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی منتشر شد.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۶/۰۸ - ۱۰:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
حوزه/ مدیرگروه فلسفه پژوهشکده حکمت و دین پژوهی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی گفت: برای اینکه فلسفه را در علوم انسانی بیش از پیش کاربردی کنیم می بایست یک هندسه جامعی برای آن تعریف و تنظیم گردد.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۶/۰۸ - ۰۸:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی تصریح کرد: شهیدان رجایی و باهنر، الگوی تراز دولتمردان جامعه اسلامی هستند.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۶/۰۷ - ۱۲:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت و گو، دکتر محسن ردادی استادیار پژوهشکده فرهنگ و اندیشه اسلامی با برنامه گفتگوی فرهنگی درباره راهبرد اساس توسعه فرهنگی کشور و ضرورت گذار از جامعه مصرفی به تولید مصاحبه کرد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۰۷ - ۰۹:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
رییس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با بیان اینکه علما ستون های خیمه حیات هستند، گفت: فقدان علما جامعه را خالی از معنویت خواهد کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۰۶ - ۱۷:۱۰    
محسن ردادی عضو هیات علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی گفت: مردم، شهروند هستند؛ یعنی هم مسئول هستند و هم باید به آنان خدمت کرد. دولت مردمی هم باید به وجه خدمت گذاری توجه داشته باشد و هم مردم را در سیاست گذاری و اجرا، مشارکت جدی و واقعی دهد.