پنجشنبه ۰۷ اسفندساعت ۱۱:۱۶Feb 2021 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اندیشه اسلامی»

حوزه   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۲۳:۳۴    
حوزه/ عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی تصریح کرد: تبعیت از سبک زندگی امیرالمؤمنین(ع)، لازمه کسب سعادت دنیوی و اُخروی است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۳:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
دانشیار پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در نشست عدالت در حکمت متعالیه گفت: عدالت نمی تواند منفک از اخلاق و تکوین و تشریع باشد.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۳:۲۲    
کرسی علمی ترویجی در باب بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی با موضوع فساد اداری توسط گروه مدیریت اسلامی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار می شود.
ایبنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۳:۰۵    
دانشنامه امام علی (ع) شناخت نامه ای موضوعی در شش هزار صفحه است که به کوشش جمعی از نویسندگان، زیر نظر آیت الله علی اکبر رشاد به همت پژوهشکده دانشنامه نگاری دینی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی منتشر شده است.
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۰:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
مراد از زوجیت در آیات، زوجیت رسمی قانونی است و زوجیت رسمی بین زن و مرد منشأ الاهی دارد و بر همین اساس ازدواج حرکت در راستای اراده الاهی است. به گزارش شیعه پرس، متن زیر یادداشتی است که حجت الاسلام محمدرضا جباران عضو هیأت علمی گروه اخلاق اسلامی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی نوشته شده است: ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۰۷:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
تولیت آستان امامزاده صالح (س)در نشست خبری گفت:جشنواره بزرگ فیلم صالح آیین زندگی و اندیشه اسلامی را ترویج می کند.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۲:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در نشست پس از یک قرن؛ واکاوی کودتای سوم اسفند 1299 گفت: کودتای 1299 نتیجه ائتلافِ انگلیس و روشنفکریِ سکولارِ وطنی بود.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۳:۵۹    
مدیر گروه کلام پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی گفت: گروه کلام با شیوع بیماری کرونا، ضمن تلاش در استمرار و ارتقاء فعالیت علمی جاری خود ، تلاش ویژه ای در پاسخ گویی به شبهات و مسائل الهیاتی کرونا داشته است.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۶:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
کتاب دموکراسی روی کرسی اثر محمد حنیف، روز دوشنبه 4 اسفند ماه در محل سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی رونمایی می شود.
شفقنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۰۹:۴۷    
شفقنا- رئیس پژوهشکده نظام های اسلامی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی گفت: باید پژوهش انتزاعی را به شکل واقعی و متناسب با نیاز کف جامعه در بیاوریم. حجت الاسلام والمسلمین سیدسجاد ایزدهی، درگفت وگو با شفقنا ...
شبستان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۰۸:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی به مناسبت سالگرد صدور بیانیه تاریخی گام دوم انقلاب همایش ملی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و توسعه علوم انسانی را برگزار کرد.
رسا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۲۲:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیأت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی به تبیین نقش علوم انسانی در تمدن سازی پرداخت و گفت: علوم انسانی اسلامی باید سنگ بنایی برای تمدن نوین اسلامی باشد.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۲۲:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی و بزرگترین فیلسوف علوم انسانی اسلامی در همایش ملی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و توسعه علوم انسانی به ایراد سخنرانی پرداخت.
آنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۲۱:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری گفت: آیت الله مصباح یزدی مدیری نمونه و تحول گرا در تراز انقلاب اسلامی بود که برای ایجاد تحولات معنوی و تولید اندیشه اسلامی اقدامات موثری انجام داد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۳:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
مشهد - سلسله جلسات تدریس کتاب طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن با تدریس حجت الاسلام مهدی ابراهیمی در مسجد امام صادق (ع) برگزار می شود.
ایبنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۲:۳۲    
در این اثر سعی شده است با توجه به مبانی اندیشه اسلامی به نقد دیدگاه های الهیاتی پرداخته شود که بر اساس آن دانشمندان به تبیین فعل الاهی و مسئله آفرینش پرداخته اند؛ و همچنین دیدگاه منکران خدا که بر اساس مبانی علمی وجود خدا را انکار می کنند، مورد نقد و بررسی قرار گیرد.
شفقنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۱:۱۷    
شفقنا- رئیس پژوهشکده نظام های اسلامی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی گفت: باید بتوانیم نظام سازی مبتنی بر فقه سیاسی داشته باشیم و مدل تمدن سازی را هم براساس فقه سیاسی تبیین کنیم تا با اقبال عمومی روبرو شود. ...
شفقنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۱:۰۸    
شفقنا- عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی گفت: رشد گرایش به دین و یکتاپرستی در جامعه ایران بعد از انقلاب اسلامی کاملاً مشهود است و حتی در روابط بین المللی هم شاهد رشد این رویکرد و تضعیف گفتمان سکولاریسم هستیم. ...
سازمان صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۰۷:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی رادیو معارف " بیان" از جمله برنامه هایی که با هدف تبیین کتاب طرح کلی اندیشه اسلامی با محور بیانات مقام معظم رهبری طراحی شده است. این برنامه مورخ 28 و 29 بهمن 99 با موضوع شرائط ولی جامعه و آسیب دوری از ولایت خداوند به روی آنتن می رود. ...
رسا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۵:۲۷    
دوره تربیت مدرس مبانی اندیشه اسلامی به منظور تکمیل کادر اساتید طرح ولایت برگزار می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۲:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
کتاب زمین در اقتصاد اسلامی نوشته سعید فراهانی فرد و محسن رضایی صدرآبادی توسط سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی منتشر شد.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۱:۰۳    
نشست گام دوم انقلاب اسلامی؛ رسالت حوزه های علمیه در توسعه علوم انسانی به همت مرکز مطالعات و پاسخ به شبهات(حوزه های علمیه) و با همکاری پژوهشکده فرهنگ و اندیشه اسلامی و پژوهشکده حکمت و دین پژوهشی به صورت مجازی برگزار شد.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۶:۵۰    
عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با تأکید بر اینکه باید از مواجهه انفعالی به عنوان نقطه ضعف در تحول علوم انسانی خارج شویم، گفت: تنها جایی که می تواند محتوای علوم را تغییر داده و بار معرفتی را بر دوش بکشد، حوزه علمیه است.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۶:۱۲    
حوزه/رییس پژوهشکده نظام های اسلامی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی گفت: برخلاف ظرفیت بسیار بالای موجود در حوزه های علمیه و دغدغه فراوان حوزویان در زمینه اسلامی سازی علوم انسانی، امکانات در این عرصه بسیار کم است و اگر تحقق برخی از اهداف صورت می گیرد تنها به علت ظرفیت و دغدغه بالا است.
آنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۴:۵۲    
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس گفت: هدف نهایی از برگزاری دوره های طرح ضیافت اندیشه، اسلامی شدن فضای دانشگاه هاست و این وظیفه خطیری بر عهده استادان است.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۳:۱۵    
نشست خانواده و سبک زندگی در گام دوم انقلاب از سوی مرکز مطالعات انقلاب اسلامی و دانشگاه معارف و اندیشه اسلامی برگزار می شود.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۲:۵۵    
کرسی بررسی اعتباری بودن علوم انسانی و الزامات آن از منظر علامه طباطبایی(ره) به همت گروه کلام پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۶:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
رییس پژوهشکده نظام های اسلامی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی گفت: سه شنبه هفته جاری مصادف با 28 بهمن ماه ساعت 16 تا 18 همایش ملی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و توسعه علوم انسانی در قم برگزار می شود.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۵:۳۰    
رئیس پژوهشکده نظام های اسلامی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با تاکید بر حضور جدی تر علوم انسانی اسلامی در فضای علمی کشور از برگزاری مراسم اختتامیه همایش بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و توسعه علوم انسانی خبر داد و گفت: مراسم اختتامیه همایش روز سه شنبه، 28 بهمن ماه ...
رسا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۲:۵۵   + ۷ سایت دیگر  
همایش ملی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و توسعه علوم انسانی با سخنرانی رییس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی و معاون ارتباطات بین الملل دفتر مقام معظم رهبری برگزار می شود.
شفقنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۲:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
شفقنا- همایش ملی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و توسعه علوم انسانی 28 بهمن ماه به صورت مجازی برگزار می شود. به گزارش خبرنگار شفقنا در قم، حجت الاسلام و المسلمین سیدسجاد ایزدهی رئیس پژوهشکده نظام های اسلامی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی امروز در جمع اصحاب رسانه اظهار کرد ...
آنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۱:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
طرح سراسری اندیشه تمدن ساز دانشگاه آزاد اسلامی، با محور کتاب طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن اثر رهبر انقلاب، به صورت مباحثه مجازی در قالب گروهای چهار و پنج نفره در همه استان های کشور در حال اجراست.
شفقنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۳ - ۱۴:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
شفقنا- همایش ملی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و توسعه علوم انسانی به همت پژوهشکده نظام های اسلامی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی به صورت مجازی برگزار می شود. ...
حوزه   ۱۳۹۹/۱۱/۲۳ - ۱۳:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ مرکز مطالعات و پاسخ به شبهات (حوزه های علمیه) با همکاری پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی و پژوهشکده حکمت و دین پژوهی به صورت مجازی نشست علمی مجازی گام_دوم_انقلاب؛ رسالت حوزه های علمیه در توسعه علوم انسانی را برگزار می کند.
بنیاد نخبگان استان اصفهان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۲ - ۱۳:۱۴    
اولین جلسه از دوره آموزشی مبانی اندیشه اسلامی بر اساس سرفصل های کتاب "طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن" برگزار شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۱۹:۳۸   + ۶ سایت دیگر  
ستاد اجرایی فرمان امام در بیانیه ای به مناسبت فرارسیدن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، تأکید کرد: مردمی که باور و بصیرت شان برگرفته از اندیشه اسلامی و رهنمودهای ولی فقیه بود سدی پولادین در برابر فتنه گری ها و خیانت های دشمنان ساختند.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۱۸:۲۴    
علوی تبارگفت: خاستگاه غربی رابطه علم و دین به خوبی در ایران تبیین شده و خاستگاه دینی به آن افزوده شد و از بحث علم و دین نیز در نظام و اندیشه اسلامی به مسئله علم دینی و تحول علوم به ویژه علوم انسانی و تولید علوم انسانی اسلامی به خوبی پلی زدند.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۱۵:۴۵    
دوره تصویری واکاوی طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن توسط سامانه عماریار عرضه شد.
آنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۱۵:۰۱    
عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی گفت: در دوره پهلوی حتی امکان اندیشیدن درباره نظام سیاسی شاهنشاهی نبود و امکان آزاداندیشی درباره نظام سیاسی، پس از انقلاب اسلامی فراهم شد.
آنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۱۴:۳۱    
دومین دوره طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن ویژه استادان دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان آغاز شد.
سراج24   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۱۳:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
سلسله جلسات مقام معظم رهبری در مسجد امام حسن مجتبی (ع)که توسط اساتید و نخبگان حوزه های علمیه: حجت الاسلام عالم زاده نوری، حجت الاسلام عبداللهی، حجت الاسلام مهدیان، حجت الاسلام وکیلی، حجت الاسلام رهدار، حجت الاسلام فلاح و ... تدریس می شود.
ایبنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۸:۴۹    
نشست رونمایی از کتاب درخشش عهد قدسی ، عصر امروز دوشنبه 20 بهمن ماه در پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار شد.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۰:۵۰   + ۶ سایت دیگر  
هم اندیشی علمی علامه مصباح یزدی(ره) و فلسفه دین به همت قطب علمی فلسفه دین پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی و با همکاری نهادهای علمی و فرهنگی کشور برگزار می شود.
ایثار   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۰:۱۲    
نوید شاهد - به مناسبت ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی، مسابقه بزرگ کتابخوانی "طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن" برگزار می شود.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۰۱:۲۲    
حوزه/ عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی گفت: تبیین و تشریح دستاوردهای انقلاب اسلامی به خصوص در عرصه اقتصادی، عامل تقویت اُمید در سطح جامعه است.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۲۰:۱۷    
دانشیار پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی ضمن تشریح اصول حکمی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی بیان کرد: در طول این سال ها همواره با چالش هایی مواجه بوده ایم، از جمله اینکه برخی ها قائل نبودند که باید قید اسلام نیز به نام این نظام اضافه شود و قائل به جمهوری دموکراتیک بودند و برخی نیز به دنبال کودتا ...
شبستان   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۱۹:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
نشست علمی مبانی رمان عامه پسند ایرانی؛ رویکردها، ابعاد و مسائل در پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۱۰:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
به همت پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی سلسله نشست های علمی مصباح معرفت (اندیشه های فلسفی آیت الله علامه محمدتقی مصباح یزدی) برگزار می شود.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۰۷:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ مجموعه هفت جلدی کتاب گام دوم انقلاب اسلامی از سوی ستاد فرهنگی فجر انقلاب اسلامی در انتشارات سراج اندیشه اسلامی منتشر شد.
شفقنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۱۸:۵۳   + ۵ سایت دیگر  
شفقنا- آیین رونمایی از کتاب درخشش عهد قدسی تالیف مهدی جمشیدی عضو هیات علمی گروه فرهنگ پژوهی پژوهشکده فرهنگ و مطالعات اجتماعی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با حضور نویسنده کتاب برگزار می شود. ...