چهارشنبه ۳۰ مهرساعت ۰۵:۵۰Oct 2020 21

جدیدترین‌های «اندیشه اسلامی»

خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۱:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
کتاب قدرت نرم در روابط بین الملل اثر حجت الاسلام والمسلمین محمد ملک زاده به همت سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی منتشر شده است.
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۴:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
حسین عشاقی در پاسخ مصطفی محقق داماد گفت: خلافت حاکمان مشروع، بر فرض که مربوط به حوزه امور دنیوی باشد؛ چون به نیابت از حاکمیت خدا است مثل امامت تقدس دارد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۴:۲۶   + ۸ سایت دیگر  
استادیار پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با بیان اینکه اقدام به استیضاح حسن روحانی و ایجاد فضای روانی در این باب، خطای بزرگی است که مسببانش شریک مشکلاتش هستند، گفت: کشتی استیضاح به ساحل آرام نمی رسد.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۴:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
نشست علمی دلالت های بیانیه گام دوم در ساحت حکمرانی فضای مجازی توسط مرکز مطالعات فضای مجازی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۶:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
یکی از مهم ترین ضرورت های امروزی جوامع اسلامی، آزاد اندیشی در میان سیاستگذاران و سیاستمدارانی است که در بسیاری از موارد الگوهای سیاسی-اجتماعی و شاخص های اندیشه اسلامی را نادیده می گیرند و ناچار به تن دادن به مذاکرات ظالمانه و تخریب کننده مبانی اندیشه اسلامی و حکومت داری دینی می شوند.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۳:۵۲    
عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی گفت: مجاهدت علمی و فرهنگی امام رضا(ع) زمینه ساز رشد و شکوفایی جامعه اسلامی شد.
بستک نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۲۱:۵۳    
امام جمعه بستک با بیان اینکه خداوند متعال پیامبر را برای ما بهترین الگو قرار داده است گفت: حضرت رسول اکرم (ص) بهترین مسیرهای زندگی برای سعادتمند شدن را پیش روی انسان قرار داده است.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۵:۲۳    
پورحنیفه گفت: دوازدهمین دوره آموزش مبانی اندیشه اسلامی با عنوان طرح خط امام(ره) در آستارا برگزار می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۲:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
یک عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی گفت: مهم ترین وظیفه مسلمانان در شرایط فعلی این است که با هم متحد شوند و در برابر نظام سلطه و آمریکا بایستند.
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۱:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
کرسی علمی ترویجی با موضوع قواعد خاص تفسیر تنزیلی موضوعی با حضور کارشناسان 23 مهرماه به صورت مجازی برگزار می شود. به گزارش شیعه پرس، کرسی علمی ترویجی با موضوع قواعد خاص تفسیر تنزیلی موضوعی توسط گروه قرآن پژوهی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با مشارکت گروه فقه قرآن و حدیث مرکز فقهی ائمه اطهار ( ع) ...
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۸:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
ما باید بدانیم که در معرکه جنگ شناختی به سر می بریم و باید سواد رسانه ای خویش را افزایش بدهیم و اسیر بازی های زبانی خدعه آمیز نشویم. به گزارش شیعه پرس ...
فرهنگ سدید   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۲۳:۱۰    
عضو هیات علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با بیان اینکه در اندیشه امام؟ ره؟ تمام امور از تحول شروع می شود و از تحول فردی به سمت تحول اجتماعی سوق می یابد، اظهار کرد: بزرگترین راهبرد قرآن برای تحول ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۷:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
یک عضو پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در یادداشتی شفاهی بمناسبت بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب، به تبیین رابطه میان شجاعت، تهور و ترس با عقلانیت پرداخته است.
رسا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۳:۳۲    
کرسی علمی ترویجی مجازی، هستی شناسی و معرفت شناسی عقل در نگره تفکیک و بررسی و نقد، به همت گروه منطق فهم دین پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار می شود.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۹:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با بیان اینکه در اندیشه امام(ره) تمام امور از تحول شروع می شود و از تحول فردی به سمت تحول اجتماعی سوق می یابد، اظهار کرد: بزرگترین راهبرد قرآن برای تحول ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۸:۴۷    
کتاب طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن کریم از سوی مؤسسه غدیر ویژه مربیان قرآن این مرکز بررسی می شود.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۱:۱۵    
پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با انتشارات دانشگاه آکسفورد همکاری می کنند.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۱:۱۵    
رحیمی از راه اندازی آموزش زبان های روسی و فرانسه در پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی خبر داد و گفت: ثبت نام محدود ما از زبان آموزان پژوهشگاه بر اساس دغدغه زبانی خود اعضا و بدون لحاظ مشوق هایی برای این کار، فعال شده است.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۰:۴۲    
نشانی های پایان پریشانی اثر خدامراد سلیمیان ازسوی سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی به چاپ رسید.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۱۴:۱۳    
حوزه/ عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی گفت: موضع گیری جمهوری اسلامی ایران در قبال بحران قره باغ، مساله ای پیچیده و چندوجهی است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۲۱:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/قم عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی گفت: سند فرهنگی مهدویت و سندهای فرهنگی دیگری با دستور شورای عالی انقلاب فرهنگی در حال تدوین است، اما سند اربعین و عزاداری عاشورا کجاست؟ باید برای عزاداری امام حسین که یک عمده فرهنگ است، سند فرهنگی تدوین شود.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۴:۲۵    
عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در یادداشتی تأکید کرد: مدافعان ایران در برابر داعش با مناسبات امام و امت که برگرفته از فرهنگ عاشورا و اربعین است، ایران را از چنگال دشمنان نجات دادند و این در حالی است که گزارشی از حضور طراحان و مروجان حب الایران یجمعنا دیده نشده و نمی شود.
بسیج   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۳:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در استان زنجان گفت:عصبانیت امروز دشمن از راه، ایده، اندیشه و فکر اسلامی است که نظام اسلامی با همین تفکر در برابر دشمنان ایستادگی کرده است.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۳:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
مراحل علمی جلد سوم دانشنامه قرآن شناسی در پژوهشکده دانشنامه نگاری دینی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی به اتمام رسید.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۲:۵۲    
وبینار مجازی سلامت معنوی در راستای حس عالی بندگی به همت پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار می شود.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۲:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
نشست کدهای اخلاقی فضای مجازی توسط مرکز مطالعات فضای مجازی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار می شود.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۲:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
محمد عابدی عضو هیات علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در یادداشتی برای خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) ارزش های حسینی را هدایتگر ملت های مسلمان برای حرکت از لوای ملت به سوی پرچم بزرگ تر و باشکوه تر امت برشمرد.
رسا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۰:۴۲    
نشست علمی مجازی روش شناسی استظهار از ادله، به همت گروه منطق فهم دین پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار می شود.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۱:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
برنامه نقد امروز رادیو فرهنگ، دوشنبه 14مهر وضعیت فعالیت های فرهنگی در شرایط کرونایی را بررسی می کند. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، در برنامه نقد امروز دکتر فرشاد مهدی پور، عضو هیات علمی و رئیس پژوهشکده فرهنگ و مطالعات اجتماعی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی و امیرحسین بانکی پور ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۴:۴۷    
عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی گفت: از این منظر که نظام دینی برای تدبیر شهروندانش نیازمند تدوین اسناد بالادستی و بنیادین است و این امور نیز نیازمند متنی معتبر از قرآن است، چنین متنی بدون فهم درست و معتبر از جمله در حوزه قواعد مربوط به فهم مفردات به دست نمی آید.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۲:۲۵    
زمان زیادی تا اربعین حسینی باقی نمانده است؛ اربعینی که به دلیل وجود بیماری کرونا، متفاوت از سال های گذشته است و لازم است ما نیز متناسب با این شرایط، از فرصت این روز بهره مند شویم ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۰۹:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام علیرضا قائمی نیا عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی به عنوان عضو هیئت تحریریه شرق شناسی دانشگاه فدرا اورال روسیه می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۰۰:۱۹   + ۵ سایت دیگر  
رئیس مؤسسه اندیشه اسلامی معاصر لبنان اعلام کرد که عادی سازی روابط هیچ جایگاهی در ذهن و قلب ملت های عربی پیدا نکرده و نخواهد کرد.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۲۲:۲۰    
حوزه/ عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با بیان اینکه سند 2030 به لحاظ گفتمانی درصدد توسعه و ترویج گفتمان غرب است، گفت: دستیابی به اهداف ذکر شده در سند 2030 فقط از طریق نظام آموزشی میسر است و نقش اصلی و محوری در تحقق سایر اهداف دارد.
شفقنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۱۸:۰۶    
شفقنا- عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی گفت: اگر بخواهیم حوزه امروز را نسبت به گذشته قیاس کنیم باید اذعان کرد که حوزه امروز بسیار متحول و رشد داشته است البته در مدرک گرایی نیز غش کرده ایم. ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۱۵:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با تأکید بر اینکه حوزه علمیه امروز در مدرک گرایی غش کرده و به جای حجت الاسلام عنوان دکتر غلبه یافته است، گفت: هنوز لمعه خواندن عجیب است، ولی جایگزین هم نداریم ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۱:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
قبادی دانا گفت: تکیه بر اندیشه اسلامی و فرهنگ غنی ایرانی – اسلامی می تواند برای ما راهگشا و امیدبخش باشد و آنچه که خون تازه ای در رگ های جامعه ایجاد می کند یادآوری واقعه عاشورا است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۰:۵۶   + ۷ سایت دیگر  
همایش ملی اجتهاد عقل گرا توسط گروه کلام پژوهشکده حکمت و دین پژوهی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در قم برگزار می شود.
روزنامه اقتصاد برتر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۰۰:۰۱    
آیا فکر نمی کنید تفاوت شیوه بانکداری شما با بانکداری اسلامی ممکن است خدای ناکرده مردم را از اساس بانکداری اسلامی مایوس کند؟ تهران – اقتصاد برتر – 7 مهر 99 اصل عدالت در بانکداری اسلامی ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۲:۲۵    
ایسنا/کرمان عضو هیئت علمی گروه فرهنگ پژوهش پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی گفت: بیانیه گام دوم انقلاب برای این است که شجاعانه، منطقی و بدون کشمکش و نزاع سیاسی وارد میدان بشوید. همین جناح بندی ها کشور را معطل کرده است.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۱:۰۹    
بیش از 40 سال از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی می گذرد. شیرینی پیشرفت های چشمگیر گاهی جای خود را به تلخی رکود و سکون داده است؛ مسئله ای که شاید بیش از هر چیز ناشی از مدیریت افراد ناشایست و فاقد صلاحیت و عملکرد سوء آن ها باشد ...
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۱۸:۴۶    
عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی تصریح کرد: در راستای عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری بکوشیم نسل جدید را با حقایق درخشان دوران دفاع مقدس آشنا کنیم.
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۰۸:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
جسارت تیراندازی به پیکر حضرت مجتبی(ع) باعث شد تشییع کنندگان مرحله دوم انبوه شود، آن چنان که به قول طبری اگر سوزن می انداختند، بر زمین نمی افتاد. به گزارش شیعه پرس ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۲۱:۴۶    
نشست علمی کاربرد فهم مفردات در برداشت های سیاسی از قرآن از سوی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار می شود.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۳:۰۵    
طرح مطالعاتی کتاب طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن ، به همت تشکل فرهنگی مجمع روحانیون کرگیل و لیه ، از تشکل های فرهنگی مجتمع آموزش عالی فقه برگزار می شود.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۰۹:۳۱    
انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی به مناسبت هفته دفاع مقدس تخفیف 25 درصدی برای حوزه ادبیات پایداری در نظر گرفته است.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۶:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
کتاب سلوک در مکتب سلیمانی در بخش کتاب های اندیشه ای و حسین از زبان حسین در بخش کتاب های عمومی در صدر پرفروش ترین های فروشگاه کتاب اندیشه پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی قرار گرفت.
بلاغ مازندران   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۰۸:۵۳   + ۵ سایت دیگر  
همایش علمی چالش های سند 2030 برای ایران و نحوه تحقق تحول بنیادین آموزش و پرورش ، با سخنرانی آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه کشور، حجت الاسلام علی ذوعلم دبیر علمی همایش و عضو هیئت علمی پژوهشگاه ...
کیهان   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۲۰:۳۱   + ۱۷ سایت دیگر  
در همایش علمی چالش های سند 2030 برای ایران و نحوه تحقق تحول بنیادین آموزش و پرورش از دو کتاب بررسی و نقد سند 2030؛ توسعه پای دار نوشته حسین رمضانی و کتاب مداخله در بافت مجتمع های زیستی نوشته محمود مهام با حضور آیت الله رشاد رئیس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی رونمایی شد.