سه شنبه ۲۹ مهرساعت ۱۸:۰۸Oct 2020 20

جدیدترین‌های «جمعه سیاه»

ایلنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۷:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
حضور منصوریان در تراکتور هردو را یاد خاطره تلخ مشترکی می اندازد که هرگز آن را فراموش نخواهند کرد.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۰۷:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
روزنامه شرق: در چهل ودومین سالروز زلزله 25 شهریور 1357 طبس، بررسی بازتابی که در فضای ملتهب و انقلابی آن روزها داشت، حاوی درس های مهمی است. زلزله هشت روز بعد از حادثه جمعه سیاه 17 شهریور 1357 و در زمان دولت شریف امامی رخ داد که پنجم شهریور به نخست وزیری منصوب شده بود ...
بسیج   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۱۱:۰۳    
سرهنگ پوراحمدیان به مناسبت سالروز قیام خونین 17 شهریور گفت: امام خمینی (ره) قیام خونین 17 شهریور را جمعه سیاه نامیدند.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۱۲:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
قیام 17 شهریور 57 که توسط مردم غیور ایران اسلامی در میدان ژاله و شهر های مختلف ایران انجام گرفت، حادثه ای بسیار عظیم بود که نقش به سزایی در سرنگونی حکومت پهلوی داشت؛ روزی با نام جمعه سیاه.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۲۰:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
قیام خونین 17 شهریور که به فرموده امام خمینی (ره) جمعه سیاه نام گرفت، روز مقاومت و مجاهدت باشکوه و خونین مردم مسلمان در برابر طاغوت و نقطه عطفی در تعیین مسیر انقلاب اسلامی ایران بود.
میزان   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۶:۴۵   + ۱۲ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - حزب موتلفه اسلامی در مراسم گرامیداشت روز 17 شهریور بیانیه ای صادر کرد. 17 شهریور از نماد های نهضت انقلاب اسلامی است که یادآور شهادت بسیاری از مردم توسط رژیم سفاک ستمشاهی است و کشتار مردم توسط استبداد رژیم ستمشاهی آن را به جمعه سیاه تبدیل کرد. ...
میزان   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۶:۳۵    
خبرگزاری میزان - با توجه به سرنوشت ساز بودن حوادث روز 17 شهریور 1357 و تاثیر آن ها در تاریخ معاصر ایران این رویداد از ظرفیت بالایی برای استفاده به عنوان سوژه ی اصلی و حتی فرعی در آثار نمایشی برخوردار است ...
دانا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۵:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
هفدهم شهریور در ادبیات انقلاب اسلامی ایران با نام های جمعه سیاه و جمعه خونین شناخته می شود. در ادامه با سه شهید گیلانی قیام خونین 17شهریور از شهرستان های رشت، رودبار و صومعه سرا آشنا می شوید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۴:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
آیین یادمان شهدای 17 شهریور با حضور رییس شورای شهر و جمعی از مدیران شهری در میدان شهدا برگزار شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۳:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
کتاب صوتی جمعه سیاه ، نوشته حسین نیری، همزمان با سالروز قیام خونین مردم تهران در روز 17 شهریور سال 57 از سوی انتشارات سوره مهر منتشر شد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۲:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
قیام 17 شهریور سال 1357 به واسطه کشتار مردم توسط نیرو های نظامی رژیم پهلوی به جمعه سیاه معروف است.
رادیو ایران   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۱:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
حادثه تظاهرات 17 شهریور که به جمعه سیاه معروف شد، به واقعه کشتار تظاهرکنندگان در محلات فقیر نشین جنوب تهران و همچنین میدان ژاله، توسط نیروهای نظامی ارتش شاهنشاهی گفته می شود که در هفدهم شهریور 1357 و در جریان ناآرامی هایی که به پیروزی انقلاب ایران در این سال انجامید، رخ داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۱:۰۰    
کاربران در فضای مجازی با انتشار #17_شهریور یاد و خاطره شهدای جمعه سیاه را گرامی داشتند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۰:۵۰    
ایسنا/زنجان قیام خونین 17 شهریور که به فرموده امام خمینی (ره) جمعه سیاه نام گرفت، روز مقاومت و مجاهدت باشکوه و خونین مردم مسلمان در برابر طاغوت و نقطه عطفی در تعیین مسیر انقلاب اسلامی ایران بود.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۰:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
محمدرضا حیدری در صدوچهارمین صحن علنی شورای اسلامی شهر مشهد گفت: حادثه خونین 17 شهریور یا همان جمعه سیاه نقطه عطفی در جریان مبارزه مردم ایران بود.
صبح الوند   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۰:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
وقوع جنایت 17 شهریور عملاً تمامی سناریوهای رژیم پهلوی را با شکست مواجه کرد و خطی خونین میان انقلابیون مسلمان و توده های مؤمن با رژیم پهلوی کشید و چهره سفاک آن را به همگان نشان داد.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۰:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
حادثه تظاهرات 17 شهریور که به جمعه سیاه معروف شد، به واقعه کشتار و شهادت تظاهرکنندگان در میدان ژاله (شهدا) در یکی از محلات جنوب تهران، توسط نیروهای نظامی ارتش شاهنشاهی شهرت یافت ...
آنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۰:۲۱    
جمعه سیاه یا همان 17 شهریور سال 57 روزی بود که حکومت شاه به روی 4 هزار نفر از مردم اسلحه کشید و بسیاری از مردم را شهید و زخمی کرد.
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۰:۱۵   + ۷ سایت دیگر  
همزمان با فرا رسیدن سالروز هفدهم شهریور برنامه های متنوع در فضای مجازی از جمله نمایشگاه عکس، نشست تخصصی و روایتگری تاریخی از سوی فرهنگسرای سرو برگزار می شود. ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۰۹:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
17 شهریور؛ روزی با نام جمعه سیاه در مسیر انقلاب؛ انقلابی که نقطه عطفش در تابستانی رقم خورد که از بهارش اعتراضات مردم ضد رژیم پهلوی شدت گرفته بود.
ایثار   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۰۹:۲۴    
مجموعه طرح های گرافیکی سالروز 17 شهریور، تحت عنوان جمعه سیاه.
عصر ایران   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۰۹:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
به گفته برژینسکی، مشاور امنیت ملی آمریکا واقعه میدان ژاله چنان خونین و مرگبار بود که کشمکش های گذشته میان دولت و مخالفان را از یاد برد. این واقعه، پایان شورش های پراکنده و مقطعی و آغاز انقلاب واقعی بود. ...
دانا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۰۹:۰۶    
حادثه تظاهرات 17 شهریور که به جمعه سیاه معروف شد، به واقعه کشتار تظاهرکنندگان در محلات جنوب تهران و همچنین میدان ژاله، توسط نیروهای نظامی ارتش شاهنشاهی گفته می شود که در هفدهم شهریور 1357 و در جریان ناآرامی هایی که به پیروزی انقلاب ایران در این سال انجامید، رخ داد.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۰۸:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
سربازان رژیم پهلوی آتش خود را به سمت مردم بی دفاع ایستاده در میدان ژاله که راه بر آنها بسته بودند، گشودند و کمتر از چند لحظه کوهی از جنازه و مجروح برجای گذاشتند تا جایی که حتی رسانه های وقت نیز نسبت به آن سکوت اختیار کردند.
اوشیدا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۰۸:۳۶    
امیر فرزادی گفت: روز 17 شهریور به جمعه سیاه معروف است که در این روز چهار هزار نفر به خاک و خون کشیده شدند.
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۰۷:۲۷    
هفده شهریور 1357 که در تاریخ از آن با عنوان جمعه سیاه یاد می شود از تیراندازی به افراد غیرمسلح آغاز شد و دنباله آن به بهمن 57 کشیده شد.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۰۴:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
در 17 شهریور سال 1285 مظفرالدین شاه قاجار پس از تأیید مشروطه، عین الدوله را از رئیس الوزرایی برکنار کرد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۰۴:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
17 شهریور 57 که با قتل عام بی رحمانه رژیم شاهنشاهی در میدان ژاله جمعه سیاه نامگذاری شد، نقطه آغازی بر پایان سلسله پهلوی است.
برترین ها / فرارو   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۰۷:۴۲   + ۱۸ سایت دیگر  
روزنامه شرق: 17 شهریور ملقب به جمعه سیاه میدان ژاله، از سری اتفاق های خونین در راستای پیروزی انقلاب است. این واقعه هم زمان با نخست وزیری شریف امامی و بیان فضای باز سیاسی و آشتی ملی اتفاق افتاد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۱۶ - ۱۷:۰۵   + ۱۹ سایت دیگر  
سردار فروتن می گوید: کشتارها بسیار جدی بود. برخی می گفتند چهارصد نفر، برخی می گفتند هزار نفر، اما خود من بنابر مشاهداتی که داشتم بر این باورم که از هشتصد تا هزار نفر کمتر نبود...
فرهنگ وهنر   ۱۳۹۹/۰۶/۱۶ - ۱۴:۵۱    
در آستانه فرارسیدن سالروز قیام خونین 17 شهریور، فرهنگ سرای خانواده فتوکلیپی به همین مناسبت منتشر می کند.
هنر صدا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۵ - ۱۳:۳۶   + ۱۱ سایت دیگر  
دو مجموعه جدید رادیویی روز موعود و جمعه سیاه به مناسبت هفدهم شهریور ماه از سه شبکه رادیویی نمایش، تهران و ایران پخش می شود. به گزارش هنرصدا به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی رادیو ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۱۳ - ۱۰:۲۷    
مروری بر رویداد های 13 تا 17 شهریور 57 در مشهد که درنهایت، حادثه جمعه سیاه را در تهران رقم زد و زمینه ساز پیروزی انقلاب اسلامی شد.
برترین ها / اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۳۱ - ۱۶:۵۶   + ۲۶ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: مدیر حوادث دانشگاه و رئیس اورژانس 115 سبزوار از جانباختن 14 تن در پی وقوع تصادف زنجیره ای در محور سبزوار به جوین خبر داد. دکتر غلام عباس کافی اظهار کرد ...
کاماپرس   ۱۳۹۹/۰۵/۲۹ - ۱۲:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
آمازون شرکت تجارت الکترونیک آمریکایی است، که در سال 1994 توسط جف بیزوس، در شهر سیاتل واقع در ایالت واشینگتن تأسیس شد. این شرکت فعالیت خود را در سال 1995 با عنوان فروشگاه آفلاین کتاب آغاز کرد، سپس اقدام به فروش محصولات نو یا دست دوم از طریق اینترنت نمود. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۵/۱۲ - ۱۰:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
قزوین- کشتار حجاج در سال 66 و گلوله باران حاجیان بی دفاع و شهادت و مجروح شدن جمع زیادی از زائران خانه خدا توسط سرسپردگان سعودی لکه ننگی بر تاریخ استکباری است.
فرصت امروز   ۱۳۹۹/۰۵/۱۰ - ۱۳:۳۷    
جمعه سیاه همواره در روزهای پایانی سال برگزار می شود و برطبق آن، شاهد تخفیف های بسیار زیادی هستیم. همین امر نیز باعث می شود تا تعداد خریداران، افزایش فوق العاده ای داشته باشد ...
مستند کابوس در بیداری با موضوع کشتار حجاج ایرانی در سال 1366، دوشنبه این هفته روی آنتن شبکه افق می رود.
آی اسپورت   ۱۳۹۹/۰۴/۳۱ - ۰۰:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
آی اسپورت - آش داوری در بازی ذوب آهن اصفهان و ماشین سازی تبریز آنقدر شور بود که مسئولان فدراسیون را هم مجبور کرد تا در اتفاقی بی سابقه، در کمتر از 20 دقیقه به ماجرا ورود کنند و خبر از تشکیل جلسه ای درباره داوری این بازی بدهند ...
بانک ورزش   ۱۳۹۹/۰۴/۲۷ - ۱۴:۲۲   + ۴۲ سایت دیگر  
بانک ورزش - باشگاه ماشین سازی درخصوص اتفاقات بازی مقابل ذوب آهن بیانیه ای صادر کرد. به گزارش بانک ورزش و به نقل از سایت باشگاه ماشین سازی، باشگاه فرهنگی ورزشی ماشین سازی تبریز در واکنش به جوسازی ها و اظهارات برخی اشخاص، درخصوص بازی شب گذشته مقابل ذوب آهن اصفهان، بیانیه ای صادر کرد. ...
اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۹/۰۴/۱۳ - ۱۲:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
ساکنان عربستان سعودی در آستانه افزایش سه برابر مالیات بر ارزش افزوده ، اقدام به خرید کلیه کالاهای غیر قابل خراب شدن در فروشگاه ها می کنند و وضع فعلی همچون حراج های موسوم به جمعه سیاه ارزیابی می شود.
اخبار رسمی   ۱۳۹۹/۰۳/۳۱ - ۱۲:۵۰    
شنبه 99/3/31 ، تهران , (اخبار رسمی) : شرکت دورانتاش که به مناسبت جمعه سیاه و دوشنبه سایبری، لایسنس برخی محصولات آنتی ویروس را با تخفیف های شگفت انگیز و ویژه عرضه کرده بود، این تخفیف ها را برای مدتی تمدید کرد.
خبر هرمزگان   ۱۳۹۹/۰۳/۲۴ - ۰۸:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
خبر هرمزگان- دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اعلام کرد: جمعه- 24 خرداد- 12 نفر از مبتلایان به کرونا در هرمزگان جان خود را از دست داده اند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۳/۱۷ - ۱۴:۵۴   + ۵ سایت دیگر  
کارگردان جمعه سیاه سفید گفت: سعی کردیم با ساخت این مستند قدم اول را در رفع مظلومیت رسانه ای مرحوم کافی ایفا کنیم. چون شخصیت مرحوم کافی بسیار مظلوم واقع شده بود و 40 سال بعد از انقلاب کاری در سطح رسانه برایش انجام نگرفته بود.
خبر هرمزگان   ۱۳۹۹/۰۳/۱۶ - ۲۰:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
خبر هرمزگان- با ابتلای 333 نفر و فوت 9 نفر در یک روز اخیر، جمعه سیاه کرونا در هرمزگان رقم خورد.
زومیت   ۱۳۹۹/۰۳/۱۰ - ۲۱:۳۷    
بلک فرایدی (جمعه سیاه) روزی مخصوص فرهنگ آمریکایی محسوب می شود که در سال های اخیر، تحت تأثیر جهانی سازی و تجارت الکترونیک قرار گرفته است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۳/۰۹ - ۲۳:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
مالک باشگاه تراکتور گفت: ما 4 باشگاه در حال مکاتبه با فیفا هستیم و اسناد مصاحبه های 15 تیم را به فیفا ارسال می کنیم.
برترین ها / تبریز بیدار   ۱۳۹۹/۰۳/۰۹ - ۲۳:۴۰   + ۱۹ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: محمدرضا زنوزی مطلق، مالک باشگاه تراکتور درابتدا شهادت مرزبانان ایران را تسلیت گفت و اظهار داشت: شهادت سه مرزبان کشورمان را که در دفاع از مرزها و محافظت از کشور، به درجه رفیع شهادت نایل شدند و ترک زبان هم بودند، به مردم عزیز کشورمان، به ویژه ترک زبانان تسلیت عرض می کنم ...