دوشنبه ۰۳ مهرساعت ۰۲:۲۸Sep 2023 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «غار سهولان»

ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۰۹:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
مهاباد - ایرنا - مدیر مجموعه غار آبی تاریخی سهولان مهاباد گفت: 149 هزار گردشگر داخلی و خارجی در نیمه نخست امسال از غار آبی، سنگی سهولان این شهرستان بازدید کردند.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۵/۱۴ - ۱۵:۵۷    
خیابان سئول تهران، جاده ای در زرین دشت فیروزکوه یا راهی که به غار سهولان در آذربایجان غربی می رسد. این محل ها تنها چند نمونه از مسیرهایی هستند که گفته می شود نیروی جاذبه آنها برعکس عمل می کند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۰ - ۰۹:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
مهاباد - ایرنا - مدیر مجموعه غار آبی تاریخی سهولان مهاباد گفت: 73 هزار گردشگر داخلی و خارجی در سه ماهه اول امسال از غار آبی، سنگی سهولان این شهرستان بازدید کردند.
همگردی   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۰۶:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، غار سهولان یکی از جاذبه های طبیعی آذربایجان غربی به شمار می رود. بیشتر بخوانید غار آبی سهولان مهاباد | سفری اسرار آمیز به عجیب ترین غار آبی جهان ...
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۰۹:۵۸   + ۸ سایت دیگر  
غار سهولان یکی از جاذبه های گردشگری آذربایجان غربی است که این غار مابین دو شهرستان مهاباد و بوکان قرار دارد. می توان گفت فاصله این مجموعه تا شهرستان مهاباد 40 کیلومتر و تا بوکان 25 کیلومتر است.
هانا خبر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ - ۱۸:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: برای ادامه بهره برداری از غار آبی سهولان مهاباد باید ضوابط زیست محیطی در این اثر طبیعی رعایت شود.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۱/۱۳ - ۲۰:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مهاباد گفت: از 10 اسفند 1401 تا 12 فروردین 1402 بیش از 18 هزار نفر از جاذبه های طبیعی این شهرستان از جمله غار سهولان بازدید کردند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۹ - ۰۸:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیر مجموعه غار آبی تاریخی سهولان در مهاباد گفت: سال گذشته بیش از 200 هزار گردشگر و مسافر از این اثر طبیعی بازدید کردند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۹:۰۲    
غار سهولان در مهاباد یکی از جاذبه های زیبا و طبیعی،در جنوب آذربایجان غربی این روزها میزبان گردشگران است.
هاژه   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۰:۲۳    
به گزارش هاژه، دومین غار آبی-تاریخی سهولان به روال سال های گذشته آماده پذیرایی از گردشگران داخلی و خارجی است. به گفته رییس اداره میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی مهاباد، سال گذشته 170 هزار گردشگر از این غار بازدید کرده اند. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۰۷:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
غار سهولان مهاباد پس از غار علیصدر بزرگ ترین و وسیع ترین غار آبی ایران اسلامی به شمار می رود و دنیایی شگفت انگیز در اعماق زمین است.
هاژه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۸:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش هاژه، مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: در راستای تقویت زیرساخت های گردشگری این اداره کل آمادگی دارد تا سایت پرنده نگری تالاب کانی برازان مهاباد را به بخش خصوصی واگذار کند. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۰/۱۳ - ۰۸:۳۱    
فرماندار ویژه مهاباد گفت: عملیات عمرانی و طرح های گردشگری برای رفاه بیشتر مسافران و گردشگران توسط دهیاری و با نظارت فرمانداری در محوطه غار صورت خواهد گرفت.
سلام نو   ۱۴۰۱/۰۹/۱۱ - ۱۶:۲۲    
آذربایجان غربی یکی از استان های زیبای ایران است که به واسطه زیبایی هایش گردشگران را حیرت زده کرده است. یکی از زیبایی های وصف نشدنی این استان غار سهولان مهاباد می باشد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۷/۱۹ - ۰۸:۴۶    
مدیر مجموعه غار آبی تاریخی سهولان مهاباد گفت از ابتدای امسال تاکنون بیش از 160 هزار گردشگر داخلی و خارجی از اقصی نقاط کشور از این اثر طبیعی بازدید کرده اند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۱۸ - ۱۵:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
مهاباد- ایرنا - رییس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد گفت: دوستداران و علاقمندان به محیط زیست این شهرستان به مناسبت روز جهانی غار، محوطه غار سهولان را از وجود زباله و پسماند پاکسازی کردند.
جهان نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۱۸ - ۱۰:۴۴    
غار سهولان از بزرگترین غارهای آبی ایران است که در حدود 43 کیلومتری شمال شرقی مهاباد قرار دارد. غار آبی سهولان از مهم ترین غارهای طبیعی کشور و از شگفت انگیزترین جلوه های طبیعت زیبای استان آذربایجان غربی به شمار می رود.
مشرق نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۲۳ - ۰۳:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
غار سهولان از بزرگترین غارهای آبی ایران است که در حدود 43 کیلومتری شمال شرقی مهاباد قرار دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۴/۲۷ - ۲۳:۱۲    
مدیر مجموعه غار آبی تاریخی سهولان مهاباد گفت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از 92 هزار گردشگر داخلی و خارجی از اقصی نقاط کشور از این اثر طبیعی بازدید کرده اند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۱/۱۸ - ۱۳:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد از پاکسازی و جمع آوری زباله های حاصل از تعطیلات نورزی در تالاب کانی برازان و غار آبی تاریخی سهولان خبر داد.
هاژه   ۱۴۰۱/۰۱/۰۹ - ۱۰:۵۲    
هاژه، غار آبی تاریخی سهولان با قندیل هایی شگفت انگیز و منحصربفرد یکی از غارهای کم نظیر کشور و جهان بشمار می آید که تاریخ پیدایش آن به 70 میلیون سال برمی گردد. ...
هانا خبر   ۱۴۰۱/۰۱/۰۸ - ۱۰:۰۶    
غار آبی سهولان در 43 کیلومتری شمال شرقی مهاباد در آذربایجان غربی قرار گرفته و با سنگ هایی آهکی و آب و هوایی متعادل چشم هر بیننده ای را خیره می کند و تمامی این زیبایی ها مقصد گردشگران زیادی در فصول مختلف سال است.
هه وال موکریان   ۱۴۰۱/۰۱/۰۸ - ۰۹:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش هه وال موکریان ، فاروق سخنور افزود: تالاب بین المللی کانی برازان مهاباد، نخستین پناهگاه حیات وحش آذربایجان غربی و نخستین سایت پرنده نگری کشور است و بە عنوان بهشت پرندگان ایران نیز شناخته شده است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۱/۰۷ - ۱۶:۲۴    
رئیس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد گفت: تاکنون 10 هزار و 138 نفر از غار آبی تاریخی سهولان این شهرستان بازدید کرده اند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۱/۰۶ - ۱۰:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مهاباد گفت: غار آبی سهولان مهاباد پس از وقفه 2 ساله به علت شیوع کرونا هم اکنون بازگشایی شده و پذیرای گردشگران نوروزی است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۱/۰۴ - ۰۸:۲۸   + ۵ سایت دیگر  
رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مهاباد گفت: غار آبی سهولان این شهر پس از 2 سال تعطیلی به علت شیوع کرونا، از نوروز امسال بازگشایی و پذیرای گردشگران نوروزی است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۲/۲۹ - ۱۳:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد گفت: غار تاریخی آبی سهولان مهاباد پس از 2 سال وقفه به خاطر شیوع بیماری کرونا مجددا بازگشایی شده است.
هه وال موکریان   ۱۴۰۰/۰۸/۱۸ - ۲۰:۵۸    
فاروق سخنور رئیس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد با بیان اینکه با شیوع ویروس کرونا در منطقه و براساس تصمیمات اتخاذ شده در ستاد کرونای استان و شهرستان تاکنون، مجموعه گردشگری اثر طبیعی – ملی غار سهولان تعطیل بوده است، در گفت و گو با خبرنگار هه وال موکریان ، اظهار کرد: با توجه به کاهش شیوع کرونا ...
هانا خبر   ۱۴۰۰/۰۷/۰۸ - ۲۳:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر موزه ملی تاریخ طبیعی و ذخایر ژنتیکی سازمان حفاظت از محیط زیست کشور در بازدید از غار سهولان مهاباد گفت: برای بهره برداری پایدار از غارها و در راستای حفاظت از این آثار گرانبها نیاز به تهیه و تدوین ضوابط جدیدی به ویژه در حوزه گردشگری است.
رکنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۲ - ۰۸:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
رکنا : حدود 70 میلیون سال از پیدایش غار سهولان که مربوط به دوره کرتاسه بوده می گذرد.
زریان   ۱۴۰۰/۰۱/۰۷ - ۱۰:۳۰    
غار آبی سهولان در 43 کیلومتری شمال شرقی مهاباد در آذربایجان غربی قرار گرفته و با سنگ هایی آهکی و آب و هوایی متعادل چشم هر بیننده ای را خیره می کند و تمامی این زیبایی ها مقصد گردشگران زیادی در فصول مختلف سال است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۵ - ۰۸:۲۸   + ۶ سایت دیگر  
مهاباد- ایرنا- رییس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد گفت: غار آبی تاریخی سهولان به منظور جلوگیری از آلودگی و شیوع ویروس کرونا تا اطلاع ثانوی تعطیل است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۰۲ - ۲۱:۰۱    
غار سهولان دومین غار بزرگ آبی کشور به عنوان یکی ازجاذبه های گردشگری مهاباد، هرساله پذیرای هزاران مسافر ازداخل و حتی خارج از کشور است.
معاونت برون مرزی صدا وسیما   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۶:۰۲    
غار سهولان مهاباد، از جاذبه های تاریخی گردشگری ایران در مستندی تحت عنوان غار یخی به مخاطبان کردزبان شبکه سحر معرفی می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۲۲:۳۱    
نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی بر واگذاری مدیریت غار سهولان به جوامع محلی از سوی صندوق ملی محیط زیست تاکید کرد.
لحظه آخر   ۱۳۹۹/۰۹/۲۹ - ۱۲:۳۴    
بسته به علت کرونا ویژگی غار سهولان آدرس غار سهولان جانوران درون غار سهولان تصاویر منتخب غار سهولان زمان مطالعه : 2 دقیقه 22 آذر 99 از زیباترین و شگفت انگیز ترین غار های ایران ، می توان به غار 70 میلیون ساله سهولان اشاره نمود که در فاصله 35 کیلومتری از مهاباد قرار دارد ...
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۴:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
مخاطبان اسپانیایی زبان شبکه هیسپان تی وی این هفته در برنامه ایران شاهد مناظر بدیعی در شهرهای مسجدسلیمان، تهران و مهاباد ایران زیبا خواهند بود. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی ، برنامه ایران که در هر قسمت با سفر به نقاطی جذاب از کشورمان دریچه ای تازه از دیدنی های ایران به روی مخاطبان باز می کند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۲۰ - ۱۵:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
اگر اهل سفر های طبیعت گردی و به خصوص غارنوردی باشید،فرصت خوبی است تا سری به ارومیه و غار سهولان بزنید که دومین غار بزرگ آبی ایران لقب گرفته است.
تیتر برتر   ۱۳۹۹/۰۵/۰۲ - ۱۹:۰۴    
از آن جایی که غار سهولان یکی از بزرگترین غار های آبی کشورمان می باشد بازدید از آن می تواند برای هر طبیعت دوستی جالب و هیجان انگیز باشد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۴/۲۶ - ۱۲:۳۲    
مدیر کل اداره میراث فرهنگی و گردشگری آذربایجان غربی گفت: کمپینگ حوزه گردشگری دومین غار تاریخی آبی سهولان به بخش خصوصی واگذار می شود.
نبض بازار   ۱۳۹۹/۰۳/۲۸ - ۱۳:۰۵    
غار آبی سهولان در 43 کیلومتری شمال شرقی مهاباد در آذربایجان غربی قرار گرفته و با سنگ هایی آهکی و آب و هوایی متعادل چشم هر بیننده ای را خیره می کند و تمامی این زیبایی ها مقصد گردشگران زیادی در فصول مختلف سال است. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۰۹:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
مهاباد- ایرنا- رییس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد گفت: غار آبی سهولان به منظور جلوگیری از آلودگی و شیوع بیماری کرونا به مدت 2 ماه تعطیل است.
همگردی   ۱۳۹۸/۱۲/۲۰ - ۱۳:۰۱    
اگر به طبیعت گردی علاقه دارید و دوست دارید یکی از حیرت انگیزترین و زیباترین آبشارهای ایران و چشمه و غاری زیبا و کم نظیر را تماشا کنید، ما به شما آبشار شلماش سردشت، چشمه کانی گراوان و غار سهولان را پیشنهاد می کنیم ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۷/۰۸ - ۱۰:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
مهاباد- ایرنا- معاون پشتیبانی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: غار آبی سهولان جزء اثرهای ملی - طبیعی کشور است که باید مدیریت آن به اداره محیط زیست واگذار شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۶/۲۵ - ۱۹:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
بازدید مسافران و گردشگران از غار آبی تاریخی سهولان شهرستان مهاباد امسال افزایش داشته است.
ایثار   ۱۳۹۸/۰۵/۱۵ - ۱۲:۵۸    
با هدف حفظ و ارتقای روحیه سلامت و تندرستی در جامعه ایثارگری اردوی یک روزه فرزندان شاهد و ایثارگر در غار سهولان مهاباد برگزار شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۵/۱۵ - ۱۲:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
مهاباد- ایرنا- مدیر مجموعه غار آبی تاریخی سهولان مهاباد گفت: از ابتدای تعطیلات تابستانی تاکنون 40 هزار گردشگر و مسافر از این اثر طبیعی بازدید کرده اند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۵/۱۳ - ۱۳:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیر مجموعه گردشگری غار سهولان مهاباد گفت: از آغاز امسال تا کنون 70 هزارگردشگر داخلی و خارجی از غار آبی تاریخی سهولان دیدن کرده اند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۵/۰۵ - ۱۴:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
آذربایجان غربی چشمه ها، آبشارها و مناطق گردشگری پرآب فراوانی دارد که با بهبود زیرساخت های گردشگری در آن می توان صنعت توریسم را در این خطه تحرکی دوباره بخشید، دریاچه مارمیشو تا غار سهولان و از چشمه ثریا تا دالامپر نمونه این ظرفیت ها هستند.