پنجشنبه ۰۹ آذرساعت ۰۵:۰۱Nov 2023 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «حملات شیمیایی»

خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۸/۳۰ - ۰۹:۵۷   + ۶ سایت دیگر  
سفیر ژاپن در بخش دوم گفت وگوی خود از بحث موزه صلح و فاجعه قربانیان حملات شیمیایی و یادی از مادر شهید ژاپنی به موضوع خروج آمریکا از برجام و جنگ روسیه و اکراین رسید و به سؤالاتی در این باره پاسخ داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۸/۲۵ - ۱۶:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
یک دادگاه در هلند شرکتی را که مواد بمب های شیمیایی و گاز های خردل را در اختیار صدام قرار می داد، ملزم به پرداخت غرامت به 5 جانباز ایرانی کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۸/۲۵ - ۱۲:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
دادگاهی در فرانسه حکم بازداشت بین المللی رئیس جمهور سوریه، برادرش و دو افسر ارشد نیروهای مسلح این کشور را به اتهام اثبات نشده دست داشتن در حملات شیمیایی سال 2013 صادر کرد.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۸/۲۵ - ۱۰:۳۹   + ۵ سایت دیگر  
گروه بین الملل: دادگاهی در فرانسه حکم بازداشت رئیس جمهوری سوریه را به اتهام همدستی در جنایت علیه بشریت در حملات شیمیایی در این کشور در سال 2013 صادر کرد. ...
دادگاه مذکور در همان پرونده شرکت هلندی دیگری را از اتهامات وارده تبرئه و اعلام کرد این شرکت هنگام فروش مواد شیمیایی به صدام مطلع نداشته که قرار است از این مواد برای تولید گاز خردل استفاده شوند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۸/۲۴ - ۲۳:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
یک شرکت هلندی به دلیل فروش مواد شیمیایی به دولت معدوم عراق در جریان جنگ تحمیلی علیه ایران به پرداخت غرامت به 5 ایرانی محکوم شد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۴ - ۱۶:۴۷    
تهران- ایرنا- دستگاه قضایی فرانسه در تداوم سیاست های ضد سوری خود، حکم بازداشت بین المللی بشار اسد رئیس جمهوری سوریه را به دلیل اتهام ادعایی مبنی بر همدستی او در جنایات علیه بشریت در حملات شیمیایی تابستان 2013 در کشورش، صادر کرد.
سلام نو / خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۸/۲۴ - ۱۶:۵۸   + ۳۰ سایت دیگر  
فرانسه حکم بازداشت بین المللی برای بشار اسد رئیس جمهور سوریه به اتهام همدستی در جنایت علیه بشریت در حملات شیمیایی سال 2013 صادر کرد.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۴ - ۱۴:۵۹   + ۳۸ سایت دیگر  
خبرگزاری فرانسه از صدور حکم بازداشت رئیس جمهوری سوریه به بهانه دست داشتن در حملات شیمیایی ادعایی و ساختگی در این کشور خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۸/۰۹ - ۱۶:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
فرمانده نیروهای مقابله با حملات شیمیایی روسیه اعلام کرد وزارت دفاع آمریکا در حال تلاش برای جاسوسی از وضعیت بیولوژیک در افغانستان و عراق است.
جماران   ۱۴۰۲/۰۷/۲۵ - ۱۰:۰۸    
"حاج علی قلی علی بیگی بنی" پس از تحمل 40 سال درد و رنج بیماری بر اثر عوارض ناشی از حملات شیمیایی دشمن دار فانی را وداع گفت.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۷/۲۲ - ۱۴:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
معاون تبلیغات و روابط عمومی سازمان عقیدتی سیاسی فراجا گفت: 75 سال است که جنایات رژیم صهیونیستی ادامه دارد و همه سازمان های بین المللی سکوتی مشمئزکننده اختیار کرده اند؛ سکوتی که ما را یاد سکوت مجامع بین المللی بعد از حملات شیمیایی صدام جنایتکار و معدوم به برخی شهرهای ایران می اندازد و چقدر این سکوت ...
برترین ها / ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۲۱ - ۲۲:۱۰   + ۱۱ سایت دیگر  
علیقلی علی بیگی رزمنده پیشکسوت و جانباز 101 ساله شهرستان بن امروز بر اثر عوارض ناشی از حملات شیمیایی دوران دفاع مقدس و کهولت سن درگذشت.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۷/۲۱ - ۱۵:۳۸   + ۸ سایت دیگر  
رزمنده جانباز دفاع مقدس حاج علیقلی علی بیگی بنی در اثر عوارض ناشی از حملات شیمیایی در جزیره مجنون و کهولت سن در 101 سالگی به جمع یاران شهیدش پیوست.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۷/۱۷ - ۲۳:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
کشورهای اروپایی ارتش بعث عراق را به سلاح های شیمیایی مجهز کردند و صدام نیز با استفاده از این سلاح های کشتار جمعی، جنایات فجیعی را در جبهه ها و همچنین در شهرها علیه غیرنظامیان رقم زد؛ به طوری که هنوز بعد از گذشت سال ها از پایان جنگ تحمیلی ...
جام جم   ۱۴۰۲/۰۷/۱۷ - ۱۲:۰۲   + ۱۷ سایت دیگر  
به گفته کارگردان، وجه تمایز اصلی این مجموعه تمرکز بر اسنادی است که بسیاری از آنها برای نخستین بار بازخوانی می شود. کارگردان مجموعه تارکد، محمد صالح نیکنام است و از دیگر عوامل آن می توان به نویسنده و پژوهشگر: مجتبی نوروزپور، مجری طرح: موسسه رسانه ای سپهر و موشن گرافیک: احسان میرآبادی اشاره کرد ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۰۹:۲۶    
اسناد و مدارک موجود نشان می دهد کشور های اروپایی شریک جرم حملات شیمیایی صدام علیه کشورمان بودند که به دنبال آن هزاران نفر از مردم و رزمندگان ایران اسلامی مجروح شده یا به شهادت رسیده اند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۰۹:۲۸    
داده ها و سوابق مستند جنگ تحمیلی علیه ایران حکایت از مشارکت حدود 85 شرکت آلمانی، 19 شرکت فرانسوی، 18 شرکت انگلیسی و 18 شرکت آمریکایی در استفاده ارتش رژیم بعث از حملات شیمیایی علیه ایران دارد.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۰:۳۲   + ۱۲ سایت دیگر  
شبکه نمایش دوشنبه 3 مهر همزمان با زادروز هما روستا فیلم سینمایی از کرخه تا راین به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا را روی آنتن می برد. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، از کرخه تا راین محصول 1371 سینمای ایران دوشنبه ساعت 19 از این شبکه پخش می شود. ...
میزان   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۰۸:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان – حملات شیمیایی رژیم صدام در جریان جنگ هشت ساله علیه ایران گسترده ترین استفاده از تسلیحات شیمیایی پس از جنگ جهانی دوم بود. کشور های غربی به ویژه آمریکا، آلمان ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۰۳:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
اسناد و مدارک موجود نشان می دهد کشور های اروپایی شریک جرم حملات شیمیایی صدام علیه کشورمان بودند که به دنبال آن هزاران نفر از مردم و رزمندگان ایران اسلامی مجروح شده یا به شهادت رسیده اند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۰۹:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- کارگردان مستند تارکد ضمن اعلام خبر پخش ششمین قسمت این مجموعه با عنوان اسناد سمی از شبکه مستند گفت: در این قسمت پشت پرده حملات شیمیایی صدام به ایران را نشان می دهیم و به کمک اسناد تازه منتشر شده سازمان سیا سراغ بخشی از جنگ می رویم که ورود بازیگران خارجی همچون آمریکا جدی تر می شود.
میزان   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۱۶:۰۲    
محمدصالح نیکنام کارگردان مجموعه مستند تارکد این اثر را یک مستند متفاوت تاریخی امنیتی دانست و گفت: مجموعه مستند تارکد مروری بر پرونده های مهم تاریخی امنیتی انقلاب اسلامی است و از جمله موضوعاتی که در این مستند مورد بررسی قرار گرفته، نقشه کودتای آیت الله شریعتمداری، سینما رکس، پرونده عباس امیرانتظام ...
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۱۳:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
مجموعه مستند تاریخی سیاسی تارکد در 10 قسمت تولید شده است. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، پشت پرده حملات شیمیایی در جنگ تحمیلی، انفجار دفتر نخست وزیری و حج خونین سال 66 از جمله پرونده هایی است که در مستند تارکد به آن پرداخته شده است. ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۵/۲۹ - ۰۳:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
دهقان با اشاره به شکایات جانبازان شیمیایی دفاع مقدس از شرکت های اروپایی برای تجهیز ارتش رژیم بعث عراق به سلاح های شیمیایی گفت: خوشبختانه محاکمه شرکت های هلندی در دستور کار قرار گرفت و به قضات دادگاه های هلند اثبات شد که شرکت های هلندی مرتکب جرم شده اند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۵/۲۴ - ۰۷:۱۲    
سوء مصرف مخدر شیمیایی در آمریکا از مرحله ی بحران عبور کرده و کار به جایی رسیده که کارشناسان از آن با عنوان حملات شیمیایی با مجوز رسمی دستگاه های دولتی یاد می کنند.
اصفهان امروز آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۱۴ - ۰۲:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
گجت نیوز نوشت: پوتین یکی از اعضای سازمان جاسوسی اتحاد جماهیر شوروی بود و اگر در قطار ترسناک او، خبری از تجهیزات جاسوسی نبود باید تعجب می کردیم. پوتین وسایل نقلیه زیادی دارد که گل سرسبد آن ها یک خودرو زره پوش شده 1 ...
مثلث آنلاین   ۱۴۰۲/۰۴/۱۴ - ۲۲:۴۳   + ۶ سایت دیگر  
امروز خبری در خصوص صدور حکم محکومیت غیرقطعی یکساله صادق زیباکلام بواسطۀ توئیت در اعتراض به حملات شیمیایی به مدارس دخترانه در بهمن ماه گذشته بر روی خروجی خبرگزاری ها قرار گرفت.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۴ - ۱۱:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
رئیس پدافند غیرعامل اظهار داشت: حملات شیمیایی تکرار پذیر است در شرایط خاص و کنوانسیونهای بین المللی قادر به کنترل آن نیستند بنابراین درس اول این است که برای دفاع در برابر تهدیدات باید آماده باشیم و برای دفاع شیمیایی باید حتما ساختار داشته باشیم.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۱۴ - ۱۰:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
حکم محکومیت غیرقطعی یکساله صادق زیباکلام بواسطۀ توئیت در اعتراض به حملات شیمیایی به مدارس دخترانه. این خبری است که زیباکلام اعلام کرده است.
جماران   ۱۴۰۲/۰۴/۱۴ - ۱۰:۴۹   + ۳۸ سایت دیگر  
حکم محکومیت غیرقطعی یکساله صادق زیباکلام بواسطۀ توئیت در اعتراض به حملات شیمیایی به مدارس دخترانه. این خبری است که صادق زیباکلام طی یادداشتی مطرح کرده است.
تهران نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۰۹ - ۰۰:۵۸    
امام جمعه بوستان گفت: حقوق بشری که آمریکایی ها از آن دم می زنند، مصداق حمایت از صدام در حملات شیمیایی به سردشت و تحریم دارویی مردم ایران است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۴/۰۸ - ۱۶:۱۴   + ۱۴ سایت دیگر  
کادر پزشکی بهداری سپاه با کمک نیروهای محلی توانستند از دو حمام شهر به عنوان دو ایستگاه رفع آلودگی جهت استقرار زنان، مردان و کودکان استفاده کنند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۴/۰۷ - ۱۷:۲۳    
یاسوج- ایرنا- سالار ارجمند جانباز 70 درصد شیمیایی متولد شهر یاسوج در روستای دشت رز است که سال 63 به جبهه رفته و در عملیات کربلای چهار بر اثر اصابت مواد شیمیایی مجروح و دچار آسیب شده همچنان پیگیر شکایت خود از مسببان حملات شیمیایی از مجامع بین المللی است .
وزارت امور خارجه   ۱۴۰۲/۰۴/۰۷ - ۱۷:۲۱   + ۲۰ سایت دیگر  
امروز ما در این جا گردهم آمده ایم تا یاد و خاطره ی رخدادی غمبار و فاجعه بار را گرامی بداریم واقعه ای که می باید آن را تذکاری ناگوار و سترگ از آثار دهشت بار جنگ بر زندگی مردمان بی گناه قلمداد کرد این واقعه ی دردناک که آن را با اندوه تمام به یاد می آوریم همان حملات شیمیایی علیه مردمان سردشت در تاریخ ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۴/۰۷ - ۱۴:۳۶    
یک پژوهشگر دفاع مقدس طی یادداشتی عنوان کرد که حملات شیمیایی صدام و رژیم بعث عراق علیه ایران گسترده ترین حملات شیمیایی در 2 دهه پایانی قرن بیستم به شمار می رود.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۴/۰۷ - ۱۲:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
واقعه هولناک بمباران شیمیایی سردشت در استان آذربایجان غربی که 7تیر1366 توسط رژیم بعثی عراق رخ داد بیش از پیش تلخی این فاجعه را یادآور می شود؛ فاجعه ای که به کشته شدن تعداد زیادی از شهروندان غیرنظامی و مسموم شدن چندهزار نفر بر اثر استنشاق گازهای سمی منجر شد ...
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۴/۰۶ - ۱۳:۳۲   + ۸ سایت دیگر  
سردشت در آتش نام ویژه برنامه ای است که به مناسبت سالروز بمباران شیمیایی سردشت از رادیو ایران تقدیم می شود. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، رژیم بعث عراق که از پیروزی در جبهه های جنگ علیه ایران نا امید شده بود، تصور می کرد با حملات شیمیایی می تواند خواسته های خود را بر ملت ایران تحمیل کند. ...
پانا   ۱۴۰۲/۰۴/۰۲ - ۱۲:۰۳   + ۲۲ سایت دیگر  
تهران (پانا) - دادگاه لاهه دعوای طرح شده توسط 5 نفر از جانبازان شیمیایی دوران دفاع مقدس را مورد رسیدگی قرار داد. به گزارش سفارت کشورمان در هلند، حملات شیمیایی عراق به مرزهای کشورمان در اوایل جنگ به طور آزمایشی، در ادامه جنگ به صورت محدود و در نهایت به طور گسترده و پرحجم انجام شد ...
ایران پرس   ۱۴۰۲/۰۴/۰۱ - ۲۲:۱۷   + ۲۰ سایت دیگر  
رسیدگی به شکایت پنج نفر از مصدومان حملات شیمیایی علیه شرکت های هلندی فروشنده تسلیحات شیمیایی به رژیم بعث عراق در شهر لاهه هلند برگزار شد.
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۲۰ - ۱۷:۲۱    
به گزارش مشرق، عبدالله گنجی، فعال رسانه ای در صفحه توئیتر خود نوشت: سناتور آمریکایی: به داستان ایران یک طرفه نگاه می کنیم کمک کردیم یک نخست وزیر ایرانی ساقط شود. از صدام حمایت کردیم تا حملات شیمیایی علیه مردم ایران انجام دهد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۰۶:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
نام سقایانی در پهنه ای از تاریخ ثبت شده که بی سلاح و بی دفاع و تنها با آبرسانی نسبت به سرزمینشان ادای دین کردند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۲۳:۴۵   + ۱۵ سایت دیگر  
نماینده دائم ایران در سازمان ملل گفت: مردم ایران هرگز نقشی را که کشورهای غربی در کمک به رژیم صدام در استفاده سیستماتیک از سلاح های شیمیایی علیه مردم ایران ایفا کردند را فراموش نمی کند.
یک تیم تحقیقاتی ایرانی، آلمانی و ترکیه ای به سرپرستی عضو هیأت علمی دانشگاه گیلان یک گونه ماهی 12 میلیون ساله را کشف و به یاد قربانیان سلاح های شیمیایی نامگذاری کردند.
شبکه اینترنتی آفتاب   ۱۴۰۲/۰۲/۰۳ - ۱۳:۵۴   + ۱۵ سایت دیگر  
شیفت های نگهبانی توسط خانواده های دانش آموزان مدارس زنجان برای مراقبت از فرزندانشان در مقابل حملات شیمیایی تشکیل شد.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۲/۰۳ - ۱۲:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
شیفت های نگهبانی توسط خانواده های دانش آموزان مدارس زنجان برای مراقبت از فرزندانشان در مقابل حملات شیمیایی تشکیل شد. عکس از شیفت های نگهبانی توسط خانواده های دانش آموزان مدارس زنجان برای مراقبت از فرزندانشان را منتشر کرد .
برترین ها / بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۰۳ - ۰۹:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
شیفت های نگهبانی توسط خانواده های دانش آموزان مدارس زنجان برای مراقبت از فرزندانشان تشکیل شد.
برترین ها / عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۲۶ - ۱۶:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
بر اساس تصاویر منتشر شده در شبکه های اجتماعی گروهی از مردم شاهین شهر امروز شنبه 26 فروردین 1402 با تجمع در مقابل ساختمان آموزش و پرورش این شهر به حملات شیمیایی به مدارس دخترانه اعتراض کردند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۰ - ۰۷:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
شدت حملات شیمیایی دشمن و صدمات انسانی آن را راوی لشکر 27 حضرت رسول (ص) چنین توصیف کرده است: تمام منطقه از عامل شیمیایی آکنده شده بود؛ گازها حالت خفگی ایجاد کرده بود به طوری تنفس را به سختی امکان پذیر کرده بود و حتی در مواردی امکان آن را سلب می کرد ...
آفتاب نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۰۹:۰۵   + ۱۰ سایت دیگر  
عضو شورای سیاستگذاری صبح صادق به حضور اصلاح طلبان در مناصب اجرایی نظام اشاره کرده و تاکید کرده آن ها از جمهوری اسلامی، شناخت خوبی دارند و درک این نکته که نظام هرگز به دنبال خلق بحران برای خود نیست، کار دشواری به نظر نمی رسید ، اما اصلاح طلبان موضوع مسمومیت دانش آموزان یا به روایت صبح صادق ...