پنجشنبه ۱۰ مهرساعت ۱۹:۱۹Oct 2020 1

جدیدترین‌های «مذهب»

آنا / روزنامه سپهر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۱:۵۷   + ۶ سایت دیگر  
کتاب رویای نیمه شب برای نودمین بار توسط انتشارات کتابستان معرفت منتشر شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۷:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
بیست و سومین دوره جشنواره مذهب امروز در کشور ایتالیا برندگان خود را با اختصاص چند جایزه به سینمای ایران معرفی کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۴:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
رئیس پارلمان لبنان در بخشی از جلسه امروز (چهارشنبه) به سهم خواهی بر اساس دین و مذهب به عنوان یکی از عوامل عدم پیشرفت لبنان اشاره کرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۲:۵۰    
ایسنا/خراسان رضوی دانشیار دانشگاه زنجان و پژوهشگر ادبیات فارسی گفت: عقل در نگاه شمس دو معنی دارد، گاهی منظورش عقل درون دینی و گاهی مرادش خارج و فارغ از دین و مذهب خاصی است.
افکار نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۲۱:۰۹    
منا ساعدی درباره اقدامات مهم این دوره گفت: در این دوره دوتن از خواهران اهل سنت گرایش به تشیع داشتند که بعد از چندین جلسه صحبت و تبادل نظر و صحبت،ایشان به مذهب شیعه گرویدند.
فرارو   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۲:۰۳    
فرارو- نکاح در ایران بر دو نوع است نکاح دائم و نکاح منقطع که آن را متعه و ازدواج موقت نیز می گویند. در عرف این نکاح را با لفظ صیغه نیز یاد می کنند. ازدواج موقت نوعی ازدواج پذیرفته شده در مذهب شیعه است که به معنای ازدواج برای مدتی محدود و با مهریه ای معین است و با اتمام زمان تعیین شده ...
حوزه   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۸:۴۶    
حوزه/ در ایام مواجهه با ویروس منحوس کرونا دوباره حال و هوای روزهای دفاع مقدس درکشورمان زنده شد. پزشکان و پرستاران لباس سفید رزم پوشیدند و در خط مقدم جهاد مقدسی دیگر، مردانه ایستادند ...
نماینده مسیحیان ارمنی و شمال کشور در یازدهمین دوره مجلس گفت: ارامنه نیز بعنوان یکی از اقلیت های دینی شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، در دوران دفاع مقدس از هرگونه جانفشانی دریغ نکردند.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۰:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
فیلم مستند باد ساخته حمید جعفری در بیست و سومین دوره جشنواره جهانی فیلم مذهب امروز در ایتالیا به رقابت می پردازد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۱۵:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
نماینده مقام معظم رهبری در استان سیستان وبلوچستان گفت: دستگاه ها نباید در ارائه خدمات، تفاوتی از جهت مذهب قائل شوند یا نسبت به ترویج مذهب خاص و تغییر مذهب اقدام کنند چرا که این اقدامات اختلاف ایجاد می کند و به مصلحت استان و کشور نیست.
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۰:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
همچنین نکته مهم دیگری را هم باید یادآوری کنم که امیدوارم بازهم باعث سوء تفاهم و حمل بر فرقه گرایی و تعصب نشود. آن نکته این است که در رسانه ها گفته می شود در مذاکرات قطر یکی از موضوعات مورد اختلاف این است که در طرز العمل ...
زریان   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۱:۴۲    
شخصیت نگار - بیشتر مورخان، اجداد وی را سنی شافعی مذهب و هاشمی تبار مهاجر از حجاز به کردستان ایران دانسته اند.
تقریب   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۱:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
دبیر کنگره وزیران شهدای دولت اظهار داشت: در جنگ تحمیلی وزیر و وکیل، مسئول و فرمانده و ... معنا نداشت؛ همه یک دست لباس خاکی بر تن داشتند و این معنویت، اخلاصی که در بین رزمندگان بود را تقویت می کرد و همین هم باعث پیروزی ما شد؛ کسی برای خود نبود و کسی منافع شخصی نداشت.
رسا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۰:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
به گفته منابع افغانستانی گروه طالبان که بعد از 20 سال جنگ در افغانستان حاضر شده است برای صلح گفتگو کند؛ شرطی را برای صلح مطرح کرده که خود باعث اختلاف و درگیری است.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۲۲:۵۲    
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه اعتقاد به امام زمان جزء ضروریات مذهب شیعه است، گفت: تصوری که ما از امام زمان داریم، وجود خارجی ندارد و آن امامی که وجود دارد و منشأ فیض عالم است، آن طوری نیست که ما تصور می کنیم.
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۳:۴۰    
به گزارش شیعه نیوز ، مذاهب، فرقه ها و گروههای مختلفی با اغراض و اهداف متفاوت همیشه کوشیده اند تا به هر نوع ممکن در مقابل مذهب حق قد علم نموده و نور آن را خاموش سازند. و بعد از اینکه دین مقدس اسلام ظهور کرد، باطل پرستان و کجروان سعی نمودند هر طوری که شده جلو گسترش این دین را بگیرند. ...
تقریب   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۱:۴۶    
مسجد جامع الأزهر از مهمترین مساجد مصر است، محمد العربی فرمانده خلیفه فاطمی عبدالحمید بن محمد علی فاطمی آن را تأسیس نمود، تا مسجد و مدرسه ای باشد که مبلغین فاطمیان راتربیت نماید و مذهب اسماعیلی شیعه که مذهب فاطمیون مصر بود، را ترویج نمایند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۰:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
هیات های دولت افغانستان و گروه طالبان پس از 9 روز مذاکرات بین الافغانی هنوز بر سر دستورالعمل مذاکرات رسمی صلح توافق نکرده اند. ماهیت نظام سیاسی در قانون اساسی و مذهب رسمی کشور از جمله اختلاف نظرها است.
خبرنامه دانشجویان ایران   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۰:۲۴    
تعدد زوجات در یهود مثل اسلام فقط مختص مردان است و زنان نمی توانند چند همسر داشته باشند اما درمورد مردان هم این کار مکروه است و حدی برای تعدد آن تعیین شده است ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۰:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
عضو تیم مذاکره کننده طالبان و سخنگوی سابق دفتر سیاسی این گروه گزارش برخی رسانه ها مبنی بر مخالفت طالبان با مذهب جعفری را رد کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۱:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
داوود فتحعلی بیگی معتقد است هنر شبیه خوانی مورد بی مهری نهادهای مسئول قرارگرفته و هیچ تدبیری برای حفظ و پویایی آن وجود ندارد، گفت: چهل سال از انقلاب می گذرد و همه ما داعیه مذهب داریم اما نسبت به این هنر مذهبی که به ثبت جهانی هم رسیده است بی تفاوتیم.
حوزه هنری   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۰:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
ادبیات پایداری، رود خروشانی است که از دل ادبیات جنگ بیرون می آید و به عنصر تعهد و التزام آراسته می شود. همین تعهد و التزام اهل قلم به مبانی اعتقادی و اخلاقی که ریشه در دیانت و مذهب گرایی دارد، موجب ایجاد و بسط درون مایه پایداری در برابر هجمه دشمن است.
خبرآنلاین: تاکنون هرچه حرف و حدیث بوده بر سر رجل سیاسی بوده و کمتر به رجل مذهبی توجه شده است. اگر هم گاهی در این مورد بحثی به میان آمده فقط به این بسنده شده که کاندیدای ریاست جمهوری، فردی متشرع باشد، نه بیشتر. ...
برترین ها / ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۰۷:۴۸   + ۱۳ سایت دیگر  
روزنامه اعتماد: خانم رییس جمهوری تعبیر دور از ذهنی است، به خصوص اگر ساکن خاورمیانه و جهان سوم باشیم. این تعبیر در حکومت های دینی، قومی و قبیله ای یا توتالیتر آسیایی احتمالا آرمانِ کنشگران حقوق زنان و سیاست مداران پیشرو اما به نظر نشدنی است. ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۰۹:۵۰   + ۷ سایت دیگر  
دبیرکل امور ادیان وزارت آموزش یونان در دیدار با رایزن فرهنگی ایران در آتن گفت: مخالف اهانت به مقدسات دیگران هستیم و اگر چنین مسئله ای در مورد مسیحیت و یا هر مذهب دیگری در خاک یونان صورت گیرد، مراجع قانونی با آن برخورد خواهند کرد.
صاحب نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۰۹:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
استاد حوزه و دانشگاه پیرامون برخی بدعت ها در عزاداری هاگفت: جریان های افراطی تبدیل به یک عنصری فعال برای تزریق انحراف فکری در میان شیعیان شده اند و با برخی اقدامات باعث وهن دین و مذهب شیعه می شوند.
دین آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۲۸ - ۱۶:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
بسیاری از نوجوانان امریکایی از نظر مذهبی پیرو والدینشان هستند، با هم در مناسک دینی شرکت می کنند و از انجام تشریفات مذهبی خانوادگی لذت می برند.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۰۶/۲۸ - ۱۲:۵۵   + ۸ سایت دیگر  
قصر شیرین به کارگردانی و تهیه کنندگی رضا میرکریمی در بیست و سومین جشنواره فیلم مذهب امروز که از 2 تا 9 مهر ماه سال جاری در شهر ترنتو در کشور ایتالیا برگزار می شود ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۷:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
رباط کریم- مراسم تشرف یک زن چینی به دین اسلام و مذهب شیعه با حضور امام جمعه پرند برگزار شد.
شفقنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۴:۲۵    
شفقنا- بنگلادش یک هندو را به جرم اهانت به مقدسات اسلامی زندانی کرد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، سیستم قضایی بنگلادش یک مرد هندو مذهب را به جرم اهانت به پیامبر اسلامی به 7 سال زندان محکوم کرده است ...
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۶:۰۰    
یک ژاپنی در شهرستان آستارا مسلمان شد و نام خود را رضا گذاشت. آتسوشی ناکانه مهندس رایانه ژاپنی با مطالعه فرهنگ اسلامی ایرانی به دین مقدس اسلام و مذهب تشیع مشرف شد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۳:۴۵   + ۸ سایت دیگر  
در قحطی برنامه سازی هدفمند و منبعث از خلاقیت و دارای روایی دقیق، بوم و بانو ما را با روایتی ایرانی به آنسوی تاریخ می برد. تاریخی که اگر از آن مطلع نباشیم ما را در کنش های حال حاضرمان نیز دچار خطای محاسباتی جدی خواهد کرد.
کتاب دایرة المعارف اسلامی با هدف شناساندن دین مبین اسلام و مذهب تشیع به همت اداره مسلمانان گرجستان و رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در تفلیس به زبان آذری تدوین و چاپ شد. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۰۷:۵۸    
سنندج - ایرنا - نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی گفت: اهانت نشریه یک کشور غربی مدعی دروغین حقوق بشر، حرکتی بزدلانه و جاهلانه و خلاف اصول آزادی دین و مذهب است.
انتخاب   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۲۰:۳۵    
دین رسمی ایران اسلام و مذهب جعفری اثنی عشری است و این اصل الی الابد غیر قابل تغییر است و مذاهب دیگر اسلامی اعم از حنفی، شافعی، مالکی و حنبلی دارای احترام کامل می باشند و پیروان این مذاهب در انجام مراسم مذهبی خود طبق فقه خودشان آزادند...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۵:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
جلال آل احمد از جمله روشنفکرانی است که در راستای مقابله با جریان غربزده قلم فرسایی کرده و مقابل این جریان ایستاد. او که همواره این جماعت را انسان هایی هرهری مذهب معرفی میکرد، خطر تفکر آن ها برای میهن را بزرگترین خطر برمیشمرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۳:۴۶   + ۱۴ سایت دیگر  
همایش اهل بیت (ع) در نگاه پیروان مذهب امام شافعی (رض) در سقز برگزار شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۲:۵۸    
تهران - ایرنا - مترجم کتاب سفر خروج گفت: چندسال پیش که با تبلیغات مغرضانه داعشیان زمان علیه شیعیان روبرو شدم در اندیشه شدم نظر یک دانشمند سُنی مذهب را درباره واقعه عاشورا بازنشر دهم تا دریابند میان شیعه و سنی فرقی نیست و عشق به حسین بن علی(ع) فارغ از هر آیینی است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۲:۳۸    
همایش اهل بیت( ع) در نگاه پیروان مذهب امام شافعی( رض) در سقز برگزار شد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۰:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
فریبا برنایی بجد گفت: هشت سال جنگ تحمیلی و دوران دفاع مقدس به دلیل شکل گیری یک اتحاد یکپارچه، انسجام و همدلی و قرار گرفتن در مسیر دفاع از ارزش ها و مرزهای میهن، عرصه نمایش غرور و عزت ملی ایرانیان از هر قوم و مذهب و دین و آئین بود.
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۰:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
استاد فلسفه دانشگاه تهران گفت: سرمایه داری، واقعا یک نظام است و تفاوت آن با نظام سنتی خیلی زیاد است. سرمایه داری حقیقتاً یک کیش و مذهب است و خدای آن پول است. ...
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۲۱:۰۸   + ۵ سایت دیگر  
النشره گزارش داد: برخی اطلاعات حاکی از آن است که در زمینه تشکیل دولت پس از اینکه درباره پست وزارت دارایی مشکلاتی پیش آمده بود، گشایشی ایجاد شده است و وساطت هایی در جریان است تا وزارت دارایی به علیا عباس مدیر کل سابق وزارت اقتصاد سپرده شود. ...
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۹:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش دفتر منطقه ای خبرگزاری تسنیم به نقل از ای.آر.وای نیوز؛ وزارت خارجه کشور پاکستان دراعتراض به قتل 11هندو مذهب پاکستانی در خاک هند کاردار سفارت این کشور را احضار کرد. ...
لحظه آخر   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۸:۳۷    
قونیه یکی از شهرهای تاریخی کشور ترکیه ست که قدمت آن به هزاره سوم قبل از میلاد باز می گردد، در این شهر یادگاری های بسیاری از ادوار گذشته به خصوص دوران سلجوقی دیده می شود، امروزه قونیه به عنوان پایتخت تمدن اسلامی شناخته می شود چرا که در گوشه گوشه این شهر نشانه های بسیاری از ادب، معرفت ...
صاف نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۵:۴۲    
در آستانه روز جهانی صلح، صاحبنظران مستقل را به هم اندیشی فراخوانده تا با اتخاذ موضعی منسجم در مسیر امحاء نفرت مذهبی و نابردباری در برابر عقاید سایرین، جهان را به فضایی عاری از تبعیض و مکانی برای اعتدال و تسامح مبدل سازند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۵:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
در آستانه روز جهانی صلح، صاحبنظران مستقل را به هم اندیشی فراخوانده تا با اتخاذ موضعی منسجم در مسیر امحاء نفرت مذهبی و نابردباری در برابر عقاید سایرین، جهان را به فضایی عاری از تبعیض و مکانی برای اعتدال و تسامح مبدل سازند.
آنا / سراج24   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۳:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس مؤسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران گفت:کسانی که به دنبال تطهیر پهلوی ها هستند، می خواهند با تأکید بر انجام اقدامات عمرانی توسط رضاخان، جنایات و ماهیت پهلوی را کمرنگ کنند.