یکشنبه ۲۸ دیساعت ۲۳:۱۹Jan 2021 17
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «نژاد پرستی»

ایکنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۲۰:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
دبیرکل اتحادیه جهانی علمای مسلمانان در پیامی از همه افراد بشر خواست برای از بین بردن نژادپرستی و تبعیض قومی، متحد شوند.
شارا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۳:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
این شرکت پس از منتشر شدن گزارش هایی مبنی بر برنامه ریزی این شرکت برای چیزی بهتر و بزرگتر از یک محصول جدید ، از پروژه های جدید خود پرده برداری کرده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۱۱:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
دادستان ایالت نیویورک از پلیس این شهر به علت استفاده افراطی و بیش از اندازه از زور در جریان تظاهرات ضد نژادپرستی سال گذشته در آمریکا شکایت کرد.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۱:۳۷    
یک نویسنده مسلمان چند سال پیش تجربه ناخوشایندی از تبعیض و نژادپرستی با یک راننده کامیون یدک کش در آمریکا داشت که اکنون به کمک یک فیلمساز کالیفرنیایی آن را تبدیل به فیلم کرده است.
رهیافته   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۰۹:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
یک تحقیق در رابطه با آمارهای زندانیان در انگلیس نشان داد که زندانیان مسلمان و سیاه پوست بیشتر از دیگر زندانیان با تنبیه زندان انفرادی روبرو هستند.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۰۰:۲۰    
دنیای اقتصاد : حسن روحانی رئیس جمهوری با مقایسه سرنگونی رژیم شاه و پایان دولت ترامپ گفت: پایان یک دولت با سرافکندگی و رسوایی نشان می دهد در جهان قلدرمآبی، نژادپرستی و زیر پا گذاشتن قانون پایان خوبی نخواهد داشت ...
روزنامه راه مردم   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۸:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
تاکتیک برخی سیاستمداران آمریکایی، شایعه سازی درباره منطقه خودمختار شین جیانگ با هدف بی اعتبار کردن چین است؛ همزمان با نزدیک شدن به تاریخ انقضای ریاست ترامپ در کاخ سفید ...
اقتصاد آنلاین / نقدینه   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۰:۴۵   + ۹ سایت دیگر  
روحانی گفت: در پایان سال 99 شاهد یک حرکت با ثبات در اقتصاد کشور هستیم. مردم افق روشن تری را شاهد هستند. شاهد اقتصاد مثبت در شش ماهه اول بودیم، در پایان شش ماهه دوم هم همه علائم به ما می گوید اقتصاد با نفت و بی نفت مثبت خواهد بود.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۲:۰۱   + ۳۶ سایت دیگر  
رئیس جمهور با مقایسه سرنگونی رژیم شاه و پایان دولت ترامپ گفت: پایان یک دولت با سرافکندگی و رسوایی نشان می دهد در جهان قلدرمآبی، نژادپرستی و زیر پا گذاشتن قانون پایان خوبی نخواهد داشت.
پانا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۱:۰۵   + ۴۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - رئیس جمهوری، شکست و سقوط دولت ترامپ در آمریکا را نشانگر عدم پایان خوب قلدرمآبی، نژادپرستی و زیر پا گذاشتن قانون در دنیا دانست و تاکید کرد که این روزها در واقع پایان یک دولت نیست بلکه شکست سیاستِ فشار حداکثری و تروریزم اقتصادی علیه یک ملت بزرگ است. ...
اینتیتر   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۱:۰۳   + ۲۹ سایت دیگر  
رییس جمهوری با مقایسه سرنگونی رژیم شاه و پایان دولت ترامپ، گفت: پایان یک دولت با سرافکندگی و رسوایی نشان می دهد در جهان قلدرمابی، نژادپرستی و زیر پا گذاشتن قانون پایان خوبی نخواهد داشت. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۰:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
رییس جمهوری امروز چهارشنبه در جلسه هیات دولت با مقایسه سرنگونی رژیم شاه و پایان دولت ترامپ، گفت: پایان یک دولت با سرافکندگی و رسوایی نشان می دهد در جهان قلدرمابی، نژادپرستی و زیر پا گذاشتن قانون پایان خوبی نخواهد داشت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۰:۱۴   + ۷۳ سایت دیگر  
رئیس جمهور گفت: امروز در آمریکا بحث پایان یک دولت و آغاز یک دولت جدید نیست وبلکه یک سقوط همراه با سرافکندگی و رسوایی از سوی کاخ سفید را می بینیم و نشان از این دارد که قلدرمآبی، نژادپرستی و زیر پا گذاشتن قانون در دنیا پایان خوبی نخواهد داشت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۰۸:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
سطح اعتماد عمومی به واکسن های کرونای ساخت آمریکا در میان جامعه رنگین پوست این کشور تحت تاثیر سوابق نژادپرستی نظامند، پایین اعلام شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۰۷:۳۳   + ۷ سایت دیگر  
آژانس صهیونیستی موسوم به یهود که تلاش می کند با سوء استفاده از نام یهود ، یهودیان جهان را به حمایت از رژیم صهیونیستی وادارد شبکه ای را برای حمایت از صهیونیست های حامی رژیم صهیونیستی در دوره کرونا به وجود آورده است.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۲۱:۲۴    
در یک بازی از لیگ دسته اول برزیل، ژرسون هافبک تیم فلامنگو فاش کرد که بازیکن تیم باهیا، خوان پابلو رامیرز به او گفته دهانت را ببند سیاه .
برنامه این هفته داخل اسرائیل (Israel Inside) در شبکه پرس تی وی، نژادپرستی و پاکسازی قومی در کرمیئیل (شهر رمیة) و حکم دادگاه برای ممنوعیت هرگونه مدرسه عرب زبان یا تامین بودجه حمل و نقل برای دانش آموزان عرب در این شهر شمالی را مورد بحث و بررسی قرار می دهد.
فردا نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۱۸:۰۵   + ۶ سایت دیگر  
دو موسسه ماریوت و بلوکراس آمریکا اعلام کردند که پرداخت کمک های مالی به نمایندگان کنگره که علیه بایدن رأی داده اند را متوقف می کنند.
رهیافته   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۱۷:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
جمعه 15 ژانویه، نشستی با عنوان مسلمان و سیاه پوست توسط دانشجویان دانشگاه های وسترن انتاریو و مک مستر در کانادا برگزار می شود که به موضوعات و مشکلات مسلمانان سیاه پوست خواهد پرداخت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۱۶:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
شمار زیادی از افراد با تجمع در آمستردام پایتخت هلند، اعتراض خود را علیه نژادپرستی و اسلام هراسی اعلام کردند.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۰۷:۴۲    
رمان در زمره آثار جامعه شناختانه و رئالیسم اجتماعی سیاه جای دارد که به تشریح شرایط بد سیاه پوستان در کشور آمریکا می پردازد. همچنین گوشه چشمی هم به سیستم غلط قانون گذاری، کسب درآمد به هر طریق و گرفتاری های اخلاقی در جامعه آمریکا دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۱۸:۴۱    
مردم معترض آمریکا روز چهارشنبه در پی اعتراض به دموکراسی به کنگره ایالات متحده حمله کردند.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۱۳:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
افزایش پدیده اسلام هراسی، نژادپرستی و حمله به مساجد در کشورهای غربی، نگرانی مسلمانان در اروپا را به دنبال داشته است.
شفقنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۱۰:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
شفقنا-بحران کنگره نشان داد که آمریکایی ها، فاقد یک درک مشترک از گذشته و اکنونِ سیاسی خود هستند. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا؛ فارین پالیسی نوشت: آمریکایی های معترض به نژادپرستی ساختاری و خشونت ضد سیاه با گاز اشک آور، گلوله های پلاستیکی و گاهی اوقات با قتل پاسخ داده می شوند ...
فارنت   ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۲۰:۰۴    
سال 2020 میلادی بدون شک یکی از عجیب ترین سال های زندگی مردم بسیاری از نقاط جهان بوده است. ابتدا همه گیری یک ویروس کشنده باعث شد مردم جهان شرایط کاملا جدیدی را تجربه کنند و یکی از بزرگ ترین قدرت های جهان یعنی ایالات متحده درگیر تظاهرات های بزرگ ضد نژادپرستی و یکی از عجیب ترین انتخابات های تاریخ خود ...
تیتر ۱   ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۱۳:۲۷    
مدیر برنامه مبارزه با نفرت و تعصب با انتقاد از نگاه ساده لوحانه بایدن به شورش های اخیر گفت: این چیزی است که ما هستیم. اگر با حقیقتِ واقعیِ نژادپرستی در آمریکا مقابله نکنیم، این روند ادامه خواهد داشت. بازدید صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۱۰:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
نحوه به تصویر کشیدن ناآرامی ها از سوی رسانه ها – برای مثال یک شورش یا مقاومت- به شکل دهی افکار عمومی درمورد اهداف آن اعتراض کمک می کند. این پوشش های خبری معمولا بیشتر به تاکتیک های اخلالگران توجه نشان می دهند تا اهداف معترضان ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۱۹ - ۱۴:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
معاون رئیس جمهور منتخب آمریکا، از برخورد دوگانه نظام قضایی این کشور با هواداران دونالد ترامپ و معترضان به نژادپرستی انتقاد کرد.
آفتاب نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۱۹ - ۰۲:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهوری منتخب آمریکا به برخورد متفاوت پلیس با شورشیان هوادار ترامپ و معترضان به نژادپرستی اعتراف کرد و گفت: این رفتار کاملا ناپذیرفتنی است.
برترین ها / جام نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۱۹ - ۰۰:۰۲   + ۲۴ سایت دیگر  
خبر گزاری فارس: جو بایدن رئیس جمهور منتخب آمریکا در سخنانی بعد از تأیید رسمی پیروزی اش در انتخابات ریاست جمهوری کشورش به حمله چهار شنبه هواداران دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به ساختمان کنگره واکنش نشان داد. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۸ - ۲۲:۴۱   + ۸ سایت دیگر  
نیویورک- ایرنا- رئیس جمهوری منتخب آمریکا به برخورد متفاوت پلیس با شورشیان هوادار ترامپ و معترضان به نژادپرستی اعتراف کرد و گفت: این رفتار کاملا ناپذیرفتنی است.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۱۰/۱۸ - ۱۸:۴۵    
کارشناس مسائل بین الملل گفت: آنچه را در کنگره آمریکا دیده شد، می توان ناشی از افزایش خشم و اعتراض مردم خشمگین علیه مقامات این کشور عنوان کرد چرا که این خشم علیه یک حزب مشخص نیست و بی عدالتی را که در ساختار سیاسی آمریکا نهادینه شده، نشانه رفته است،
همشهری   ۱۳۹۹/۱۰/۱۸ - ۱۴:۴۳    
کتاب صوتی خبرخوان با صدای آتیلا پسیانی، به تازگی توسط نشر خوب منتشر شده است. خانم پولت جایلز، نویسنده ی نام آشنای آمریکایی، در این اثر توانسته با چشمانی تیزبین مفهوم نژادپرستی را رصد کند. آن هم در لایه ی داستانی پر کشش و جذاب که جایی میان بیابان های خشک و آغشته به بوی باروت تگزاس روایت می شود!
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۱۸ - ۱۴:۲۹    
به گزارش مشرق، یک تحلیلگر نیویورک تایمز درباره بحران آمریکا در توییتر نوشت: معترضان سفید پوست ترامپ را با روی خوش و به آرامی از ساختمان کنگره به بیرون هدایت می کنند اما حامیان سیاه پوست او را با باتوم وگاز اشک آور! شما در حال تماشای یک نژادپرستی به تمام معنی در 2021 هستید.
ادیان نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۲۱:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش ردنا ( ادیان نیوز )، رئیس اسبق کنست رژیم صهیونیستی که سابقه ریاست آژانس یهود و ریاست رژیم صهیونیستی را در مقطع کوتاهی دارد در اعتراض به تصویب قانون قومیت، با مراجعه به دادگاه رژیم صهیونیستی خواستار حذف عنوان یهودی از شناسنامه اش شد. ...
رئیس جمهور آمریکا به وزیر امور خارجه این کشور دستور داد اعضای یک گروه چپ گرا که در اعتراضات ضد نژاد پرستی اخیر این کشور شرکت داشته، نتوانند وارد خاک آمریکا شوند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۱۳:۴۶    
تهران – ایرنا - دادستانی ایالت ویسکانسین با اعلام اینکه قادر به رد استدلال دفاع از خود پلیس سفیدپوستی که یک مرد سیاه پوست را به ضرب گلوله مجروح کرده نیست، از ایراد اتهام به این مأمور خودداری کرد.
تیتر ۱   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۱۳:۲۹    
ماجرای نژادپرستی در آمریکا تا جایی پیش رفته که افسر پلیسی که به "جِیکوب بلِیک" سیاه پوست آمریکایی شلیک کرده محاکمه نخواهد شد. بازدید صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۱۲:۳۵    
تصمیم دادستان کنوشا مبنی بر عدم محاکمه عاملان تیراندازی به جیکوب بلیک، خشم معترضان به نژادپرستی را به دنبال داشت.
برترین ها   ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۰۷:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
روزنامه اعتماد: بعید است کسی در ایران باشد و حتی به میزان اندک فوتبال را دنبال کند، اما داستان آل کثیر و محرومیتش را نشنیده باشد. مهاجم پرسپولیس در بازی تیمش مقابل پاختاکور ازبکستان بعد از گلزنی با دو دست چشمانش را کشید و بابت همین کار 6 ماه توسط کمیته انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا محروم شد ...
پایگاه خبری نما   ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ - ۰۹:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش نما، امروزه شرایط در آمریکا به گونه ای است که جامعه آن به طور شدیدی دچار اختلاف و دوقطبی شده است و در این بین، دو عامل بسیار مهم در شکل گیری این روند وجود دارد؛ یکی اعتراضات ضد نژادپرستی و یکی هم انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 در این کشور. ...
برترین ها   ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ - ۰۸:۲۰   + ۸ سایت دیگر  
روزنامه گل: تیم حقوقی پرسپولیس با ارسال لایحه دفاعی قوی امیدوار است دو ماه از محرومیت شش ماهه این بازیکن از سوی دادگاه داوری ورزش بخشیده شود و کادرفنی پرسپولیس از این بازیکن در ادامه مسابقات لیگ برتر، جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا استفاده کند. ...
شبستان   ۱۳۹۹/۱۰/۱۴ - ۱۰:۴۱    
مجموعه ای از هنرمندان محلی تصمیم گرفتند در موزیک ویدئویی که به برخی مسائل مانند تیراندازی در مسجد کبک با نژادپرستی سیستماتیک در این ایالت کانادا مقابله کنند.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۰/۱۴ - ۰۹:۰۹    
بمب نژادپرستی افسارگسیخته آمریکا در سال 2020 پس از قتل بی رحمانه سیاهپوست آمریکایی ترکید و پس لرزه های آن می تواند برای دولت جدید آمریکا که شاهد ادامه اعتراض های مدنی در خصوص اهمیت زندگی سیاه پوستان خواهد بود ،چالش برانگیز باشد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۰/۱۳ - ۱۵:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
هافبک اسپانیایی تیم فوتبال پاری سن ژرمن از هم تیمی پیشین خود در این تیم که به تازگی به نژادپرستی متهم و بابت آن مجازت شده است، حمایت کرد.
فرادید   ۱۳۹۹/۱۰/۱۳ - ۱۱:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
تنها پیامی که در این میان سیاسی پنداشته شد و واکنش گسترده ای درپی داشت، حمایت از جنبش "جان سیاهان مهم است" و نمایش چند مشت گره گرده به نشانه همبستگی با مبارزه بر ضد نژادپرستی بود.
روزانه نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۱۳ - ۰۱:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
شیوع بیماری کرونا در کانادا به یکی دیگر از دلایل فشار تبعیض نژادی مبدل شده است.
کیهان   ۱۳۹۹/۱۰/۱۲ - ۲۲:۱۴   + ۱۲ سایت دیگر  
پلیس نژادپرست آمریکا در جنایتی دیگر، یک شهروند سیاهپوست را در شهر مینیاپولیس به قتل رساند و در پی این اتفاق، معترضان در این شهر بار دیگر به خیابان ها آمدند و علیه نژادپرستی پلیس، شعار دادند.
حامیان ولایت   ۱۳۹۹/۱۰/۱۲ - ۲۲:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
اعتراضات مردمی به نژادپرستی در شهر پورتلند واقع در ایالت اورگن با دخالت پلیس آمریکا به خشونت گرایید.