سه شنبه ۱۲ اسفندساعت ۰۴:۳۴Mar 2021 2
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «گردشگر خارجی»

عصر ایران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۲۱:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه گفت: یکی از مهمترین شاخص های پیشرفت ترکیه حضور 52 میلیون نفر گردشگر خارجی در کشورمان است. به گزارش خبرگزاری آناتولی، اردوغان افزود: گالاتاپورت یک پروژه جهانی است که ظرفیت میزبانی از 25 میلیون بازدیدکننده، 7 میلیون گردشگر و 1.5 میلیون مسافر کشتی دارد. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۱۴:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: استان خراسان رضوی نقش و جایگاه مهمی در بازارهای هدف گردشگری و جذب گردشگران خارجی ایفا می کند.
برترین ها / سلام نو   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۲۲:۱۴   + ۱۹ سایت دیگر  
ایسنا: معاون گردشگری گفت: حدود 450 هزار خارجی به انگیزه درمان و تجارت در 9 ماه اول امسال به ایران سفر کرده اند، اما سختگیرهای بیشتر باعث شده 94 درصد سفرهای بین المللی کاهش پیدا کند. ...
صاحب نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۰۸:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
با وجود فراهم بودن فرصت های بسیار در جذب گردشگر خارجی به عنوان یکی از پایه های اقتصاد امروز، اما همچنان با حد مطلوب فاصله داریم و بخشی از مشکلات به دلیل نوع مدیریت در این رابطه است.
اتاق بازرگانی صنایع و معادن تهران   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۰۹:۳۸    
بخش کشاورزی با صنایع مواد غذایی و هتل و رستوران و همچنین بخش صنعت خودروسازی با بخش حمل ونقل رابطه تنگاتنگ دارند، به طور غیرمستقیم از ورود گردشگر خارجی بهره مند می شود و رشد اقتصادی را بیشتر افزایش می دهند
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۱۵:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- نماینده مردم کاشمر، خلیل آباد، بردسکن و کوهسرخ در مجلس شورای اسلامی گفت: گرچه صنعت توریسم یکی از بزرگترین و پردرآمدترین صنایع در جهان است اما برخی از "گردشگر خارجی" می ترسند زیرا نگرانند افرادی در لباس گردشگر از آمریکا و انگلیس بیایند و شاید به کشور ضربه بزنند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۱:۲۳    
در یک سال گذشته میلادی بیش از 350 هزار گردشگر خارجی از تاجیکستان بازدید کردند که در مقایسه با سال 2019 میلادی 27.8 درصد کاهش یافته است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۱۲:۳۰   + ۷ سایت دیگر  
ترکیه امیدوار است با وجود واکسن کرونا، سال آینده میلیون ها گردشگر خارجی را جذب کند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۸ - ۱۵:۱۲   + ۹ سایت دیگر  
پس از کاهش محدودیت های ناشی از شیوع ویروس کرونا در تایلند بیش از سه هزار گردشگر خارجی از این کشور بازدید کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۰۴ - ۱۱:۰۰    
فعال اقتصادی استان مرکزی که در لیست تحریم خزانه داری آمریکا قرار گرفته می گوید: با تحریم آمریکا دهکده جهانی بید قرمز را در روستای بزیجان محلات راه اندازی کرده و 2 هزار گردشگر خارجی را جذب کرده ام.
اعتدال   ۱۳۹۹/۱۰/۰۴ - ۰۱:۰۹    
چین 9 گردشگر خارجی را به دلیل تماشای فیملی مستند از "چنگیزخان مغول" در اتاق یک هتل، از کشور اخراج می کند.
بلاغ مازندران   ۱۳۹۹/۰۹/۲۳ - ۰۷:۳۱   + ۹ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی گروه باستان شناسی دانشگاه مازندران با اشاره به اینکه ایران در بین 161 کشور عضو یونسکو با ثبت 24 اثر تاریخی و طبیعی در فهرست جهانی در رتبه نهم قرار دارد ...
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۹/۲۰ - ۱۴:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، در پی شیوع ویروس همه گیر کرونا میزان سفر گردشگران خارجی به تاجیکستان در سال جاری میلادی به طور چشم گیری کاهش یافته است. ...
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۹/۲۰ - ۰۰:۵۰   + ۴۳ سایت دیگر  
باشگاه خبرنگاران: قاضی مازندرانی برای متهمانی که پارسال یک گردشگر آلمانی را مورد ضرب وشتم قرار داده بودند حکم جالبی صادر کرد. فیلیپ مارک گراف دوچرخه سوار آلمانی ...
روزنامه وقایع اتفاقیه   ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ - ۱۱:۳۵    
صنعت نحیف گردشگری کشورمان که در یک و نیم سال گذشته با مشکلات عدیده ای همچون سیل های نوروی و ضررهای جبران ناپذیر به بناها و آثار فرهنگی مواجه بود با اعمال تحریم های ظالمانه و کمبود گردشگر خارجی غافلگیر شد و پس از آن نیز به تبع شرایط پیش آمده از آسیب کرونا مصون نمانده و دچار رکود در این زمینه شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۱ - ۱۱:۱۱   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/یزد مدیر کل محیط زیست استان یزد، توسعه بین المللی صنعت گردشگری با حضور 20 گردشگر خارجی در سال گذشته را از دستاوردهای محیط زیست این استان در حوزه قرق های اختصاصی اعلام کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۰۸:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
زنجان - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان گفت: توسعه گردشگری سلامت در این استان نیازمند معرفی قابلیت ها و زیرساخت های این نوع گردشگری در زنجان و نیز استان های هم جوار است چرا که جذب و رضایت گردشگر داخلی موجب ورود گردشگر خارجی نیز می شود.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۰:۴۴    
با شیوع بیماری کرونا و کاهش سفرهای هوایی و لغو بسیاری از تورهای گردشگری، صنعت جهانگردی متحمل ضرر و زیان زیادی شده به طوری که سفر حدود 8 میلیون گردشگر خارجی به ایران تقریبا در فروردین ماه سال جاری به حداقل رسید و عملا با لغو تمام تورهای گردشگری خارجی به ایران ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۴:۱۶    
گروه استان ها- عضو کمیسیون بودجه مجلس با اشاره به ورود تنها 5 میلیون گردشگر خارجی به طور سالانه به کشور گفت: سهم گیلان از این میزان ورود، ناچیز است.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۰۸:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
ایران اگر جاذبه های دیگری مثل پلاژ و ساحل برای گردشگر خارجی نداشته باشد از نظر غذایی در مقایسه با کشورهای دیگر از فرهنگ های آشپزی متنوعی برخوردار است که برای هر خارجی بسیار جالب و جذاب است. اگر پژوهش های دقیق انسان شناسی در این باره صورت بگیرد کمک قابل توجهی به جذب گردشگری کرده ایم.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۱۶:۴۵   + ۹ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با بیان این که ظرفیت های بسیار خوبی برای جذب گردشگر از کشورهای همسایه وجود دارد گفت: از این رو باید به ادارات کل میراث فرهنگی در استان های مرزی این مأموریت داده شود تا نسبت به جذب گردشگران خارجی از کشورهای همسایه اقدام کنند.
میزان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۷:۲۰    
خبرگزاری میزان _ جام جم در توییتر نوشت: یک میلیارد و 400 میلیون گردشگر در سال 2018 حدود 1700 میلیارد دلار گردش مالی داشتند. مقصد 710 میلیون نفر از این گردشگر ها کشور های قاره اروپا خصوصا اروپای جنوبی است. اروپایی ها از این میزان گردشگر 570 میلیارد درآمد داشتند یعنی هر گردشگر 800 دلار. ...
برترین ها / شفاف نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۹:۱۸   + ۱۳ سایت دیگر  
روزنامه خراسان - نسیم سهیلی: شیشه های رنگی، نور را بازتاب می دهد و رنگ صورتی که بر پهنای مسجد غالب شده، خود را به فرش ها و فضای داخل رسانده و زیبایی خیره کننده را مهمان چشمان بازدیدکنندگان می کند ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۱:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
درحالیکه از سال پیش تا کنون وارد کنندگان تور به ایران با مشکل عدم جذب گردشگر خارجی رو به رو شده اند، مدیر کانون جهانگردی روز صادرات را به فعالان این حوزه تبریک گفت!
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۳:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/البرز رئیس کمیسیون گردشگری و اقتصاد هنر اتاق بازرگانی البرز گفت: فعالان بخش خصوصی در حوزه صنایع دستی البرز باید از برگزاری تمامی نمایشگاه های خصوصی و دولتی ویژه صنایع دستی در استان به خوبی مطلع شوند تا در این عرصه حضوری فعال داشته باشند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۲:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
طی 9 ماه سال جاری میلادی ورود گردشگران خارجی به تاجیکستان 63 درصد کاهش یافته است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۰۸:۵۹    
حرم علی بن حمزه(ع) در زمینه جذب گردشگر خارجی همچنین انجام برنامه های فرهنگی، عملکرد ویژه ای دارد که می تواند به عنوان یک الگو در کشور مطرح شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۰۶:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- همه گیری کرونا و اعمال قرنطینه و محدودیت های شدید اقتصاد گردشگری آسیا و اقیانوسیه را بیش از سایر نقاط جهان با بحران رو به رو کرده است. بر اساس برآوردها قاره کهن با کاهش 72 درصد ورود گردشگر خارجی رتبه نخست را به خود اختصاص داده و از بین رفتن بیش از 63 میلیون شغل را متحمل شده است.
فرمانداری نایین   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۰۹:۴۷    
ب ه مناسبت هفته گردشگری و روز جهانی جهانگردی جلسه هم اندیشی با حضور فرماندار شهرستان نایین، رئیس اداره میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی شهرستان و فعالین در عرصه بومگردی و گردشگری شهرستان نایین برگزار گردید ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۰:۳۵    
در پی شیوع کرونا، ممنوعیت ورود 460 هزار گردشگر خارجی به استان تاریخی اصفهان خسارت هنگفتی به ظرفیت گردشگری این استان وارد کرده است.
رجا نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۷:۱۱   + ۱۳ سایت دیگر  
حجم هزینه کرد گردشگران داخلی در صنعت گردشگری حدود 4 برابر بیش از گردشگران خارجی است اما بیشترین تلاش ها برای جذب گردشگر خارجی صورت می گیرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۲:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/ایلام مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان از اقامت بیش از 29 هزار گردشگر خارجی و داخلی در مراکز گردشگری ایلام از مهر سال گذشته تا امروز خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۰۹:۲۹   + ۶ سایت دیگر  
ایلام-مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایلام از اقامت چهار هزار و 400 گردشگر خارجی در یک سال گذشته در استان ایلام خبر داد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۵:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
از ابتدای نیمه دوم سال گذشته تا پایان نیمه اول سال جاری بیش از 350 هزار نفر گردشگری داخلی تا کنون از بناهای استان اصفهان بازدید کرده اند و بیش از 280 هزار نفر گردشگری خارجی نیز از ابتدای نیمه دوم سال گذشته تا ابتدای اسفندماه سال گذشته از بناهای تاریخی استان اصفهان بازدید کرده اند ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۲:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
تهران - ایرنا- معاون گردشگری کشور از تدوین شیوه نامه بهداشتی برای حضور گردشگر خارجی به کشور با تأیید ستاد ملی مقابله با کرونا خبر داد و گفت: به زودی تورهای گردشگری خارجی به ایران می آیند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۱۳:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- نماینده مصری ایکوموس برای ارزیابی ثبت جهانی منظر فرهنگی اورامانات به ایران سفر کرده و در حال گشت زنی هوایی از این مناطق است؛ وزیر میراث فرهنگی معتقد است اگر اورامانات ثبت جهانی شود ورود گردشگر خارجی به ایران بیشتر می شود ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۲:۲۸   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی با اشاره به آمار گردشگران خراسان جنوبی گفت: یک میلیون و 242 هزار و 956 نفر، تعداد گردشگران داخلی استان از هفته گردشگری سال گذشته تاکنون است و همچنین طی این مدت، 378 گردشگر خارجی نیز وارد استان شده اند.
کرد پرس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۰:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
ثبت جهانی اورامانات اتفاق بسیار بزرگ و خجسته ای در جهت توسعه هر چه بیشتر ظرفیت های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی منطقه است که تاثیر بسزایی در پیشرفت و عمران استانهای کرمانشاه و کردستان خواهد داشت ...
آنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۱:۵۵    
نایب رئیس اداره مهاجرت تایلند خبر داد بیش از 150 هزار گردشگر خارجی به دلیل ابتلا به کرونا و اقامت بیش از مدت مجاز در این کشور ممکن است زندانی شوند.
الف   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۰۱:۰۶   + ۱۴ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم از تاکسیران امینی که پیشینه امانتداری قشمی ها را درخشان تر کرد، تجلیل کرد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۶/۱۵ - ۰۰:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
ندا علیزاده : مشهد را با سالی بیش از 25 میلیون مسافر داخلی و خارجی به عنوان شهری گردشگرپذیر در زمینه گردشگری مذهبی می شناسند. درحالی که مشهد در کنار پتانسیل مذهبی از جاذبه های تاریخی، طبیعی و تفریحی متنوعی برخوردار است ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۶/۱۳ - ۲۰:۱۲   + ۱۷ سایت دیگر  
معاونت بررسی های اقتصادی اتاق بازرگانی تهران در گزارشی، در خصوص تأثیر کرونا بر گردشگری ترکیه نوشت: تعداد گرشگران خارجی ترکیه تا پایان 2020 میلادی، از 45 به 15 میلیون نفر کاهش می یابد.
انتخاب   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۱۳:۳۰   + ۵۶ سایت دیگر  
وزیر میراث فرهنگی گفت: در حال حاضر برخی از کشور ها موضوع جذب گردشگر خارجی را آغاز کرده و سفر های خارجی به این کشور ها انجام می شود که ما نیز با در نظر گرفتن نظر وزارت بهداشت و توجه به رعایت پروتکل های بهداشتی می توانیم موضوع جذب گردشگر خارجی را مجدداً آغاز کنیم ...
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۰۶/۰۶ - ۰۰:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: ایران در سه ماه نخست امسال با وجود کرونا 74 نفر ورودی گردشگر خارجی داشت. گردشگری نزدیک به صفر شده و 12 هزار میلیارد تومان تا مردادماه ضرر وارد آمده است که برای جبران آن، فقط 175 میلیارد تومان به شرط حفظ مشاغل پرداخت شد ...
گلونی   ۱۳۹۹/۰۶/۰۵ - ۲۰:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
در 3 ماه اول امسال فقط 74 گردشگر خارجی به ایران سفر کردند وزیر گردشگری: در 3 ماه اول امسال 74 گردشگر خارجی به ایران سفر کردند. در سه ماه نخست سال گذشته تعداد گردشگران خارجی دو میلیون و 300 هزار نفر بود. گردشگری نزدیک به صفر شد.12 هزار میلیارد تومان تا مردادماه ضرر وارد شد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۶/۰۵ - ۱۰:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
مونسان با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری از ورود 74 گردشگر خارجی در سه ماه اول سال خبر داد و گفت: اگرچه گردشگری 12 هزار میلیارد تومان خسارت دید اما تنها 175 میلیارد تومان آن پرداخت شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۵ - ۰۴:۱۱   + ۳۸ سایت دیگر  
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: ایران در سه ماه نخست امسال با وجود کرونا 74 نفر ورودی گردشگر خارجی داشت. گردشگری نزدیک به صفر شد و 12 هزار میلیارد تومان تا مردادماه ضرر وارد شد که برای جبران آن فقط 175 میلیارد تومان به شرط حفظ مشاغل پرداخت شد ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۴ - ۱۵:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
بالی یکی از جزیره های پرطرفدار اندونزی امسال به دلیل بحران ویروس کرونا به روی گردشگران خارجی باز نمی شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۶/۰۴ - ۱۲:۴۱    
شاهرود- فرماندار شاهرود بابیان اینکه احداث تله کابین در جنگل ابر طی سفر وزیر میراث فرهنگی به این شهر مطرح شد، گفت: جذب سرمایه گذار این حوزه پیگیری می شود.