چهارشنبه ۰۲ تیرساعت ۱۸:۴۷Jun 2021 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «حسین منزوی»

برترین ها / پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۰۳/۳۱ - ۰۹:۰۷   + ۷ سایت دیگر  
خبرگزاری صبا: سومین قطعه همایون شجریان برای سریال نمایش خانگی می خواهم زنده بمانم به زودی منتشر می شود. سومین قطعه همایون شجریان برای سریال می خواهم زنده بمانم به کارگردانی شهرام شاه حسینی و تهیه کنندگی محمد شایسته به زودی منتشر می شود. ...
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۱۲:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
زندگی و آثار حسین منزوی، امشب با حضور ابراهیم اسماعیلی اراضی در برنامه شب های فرهنگ شبکه رادیویی فرهنگ بررسی می شود. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، برنامه شب های فرهنگ دوشنبه 17 خرداد به زندگی و آثار حسین منزوی، شاعر می پردازد. ...
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با اشاره به اینکه آخرین مهلت ارسال آثار به جشنواره تا 15 خرداد است، گفت: این مهلت به هیچ وجه تمدید نخواهد شد.در راستای گرامیداشت غزلسرای مشهور ایرانی، حسین منزوی نخستین دوسالانه غزل در استان برگزار می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۰۹ - ۱۵:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
دبیر علمی دوسالانه غزل: این دوسالانه جشنواره ای است که با یادی از شاعر برجسته غزل، زنده یاد حسین منزوی برگزار و اشعار فارسی و ترکی در آن همزمان بررسی و دیده می شود.
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۳/۰۹ - ۰۹:۰۵    
سعید بیابانکی، شاعر نام آشنای هم روزگار ما در صفحه شخصی خود در اینستاگرام فیلمی از شعرخوانی اش در جلسه ای را منتشر کرده است. در فیلم می شود چهره های نام آشنایی را دید که حضورشان می توانست رونق و وزنی برای هر جلسه ادبی باشد و حالا دیگر در بین ما نیستند اما ما با یاد، خاطره ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۳/۰۶ - ۰۸:۰۶    
چندی پیش، جزئیات نخستین دوسالانه ملی غزل به نام حسین منزوی اعلام شد. این جشنواره که به دبیری اسماعیل امینی برگزار می شود قرار است تابستان به پایان برسد و برندگان نهایی، اعلام و معرفی شوند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۴ - ۱۳:۴۷    
زنجان - ایرنا - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: مقدمات احداث بنای یابود حسین منزوی، شاعر برجسته معاصر در زنجان انجام شده است.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۲ - ۱۲:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کارگروه فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با اشاره به اینکه 183 اثر به دوسالانه حسین منزوی ارسال شده است، گفت: مهلت ارسال آثار تا 15 خرداد تمدید شد.
مصطفی راضی جلالی مدیر دفتر گسترش شعر و ادبیات داستانی خانه کتاب و ادبیات ایران در نشست هم اندیشی برگزاری جایزه دوسالانه ملی غزل حسین منزوی از اعلام آمادگی خانه کتاب و ادبیات ایران برای همکاری بیشتر در این جایزه خبر داد و گفت ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۲ - ۱۰:۱۲   + ۷ سایت دیگر  
مصطفی راضی جلالی مدیر دفتر گسترش شعر و ادبیات داستانی خانه کتاب و ادبیات ایران در نشست هم اندیشی برگزاری جایزه دوسالانه ملی غزل حسین منزوی از اعلام آمادگی خانه کتاب و ادبیات ایران برای همکاری بیشتر در این جایزه خبر داد و گفت ...
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با اشاره به اینکه تاکید دست اندکاران برنامه به برگزاری جایزه غزل حسین منزوی به صورت منظم است، یادآورشد: تلاش می شود بتوانیم هر دو سال یکبار این جایزه برگزار و دبیرخانه آن دائمی شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۳۰ - ۲۰:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
مهلت ارسال آثار به جشنواره حسین منزوی دو هفته تمدید شد که طبق آخرین آمار از 28 استان کشور به این جشنواره اثر ارسال شده است.
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۰۵:۳۹    
ویژه برنامه ی مسافر شهر ادب با رویکرد معرفی و خوانش آثار حسین منزوی در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سمنان برگزار شد.
سیمرغ   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۰۲:۴۴    
آنچه در ادامه می خوانید چند غزل عاشقانه حسین منزوی است که او را سلطان غزل نوین ایران می دانند، کسی که با عشق در حوالی فاجعه را سرود و عاقبت هم عاشقانه و تراژیک درگذشت.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۱۵:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
فیض شریفی معتقد است حسین منزوی، با غزل های زیبا و شکوهمند خود خیلی ها را محو کرد؛ او بعد از هوشنگ ابتهاج، یکی از بزرگ ترین شاعران غزلسراست.
کرج رسا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۱۳:۱۹    
✍️ رضا قاسمپور اوایل دهه هفتاد، هشت ماه با استاد حسین منزوی در نشریه وزین امید زنجان همکار بودیم. استاد دبیر صفحه ادبی بودند و من هم یادداشتهای فرهنگی اجتماعی می نگاشتم. پس از انتشار هر شماره، استاد جلسات نقد ادبی در دفتر نشریه برگزار می کردند. ...
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۱۰:۱۸    
ابراهیم اسماعیلی اراضی، شاعر، پژوهشگر و از نزدیکان زنده یاد حسین منزوی می گوید: نسل جدیدی که کمتر تحت تاثیر اسم هاست، دارد خودش انتخاب می کند و بر بزرگی حسین منزوی تاکید می ورزد و هر سال که می گذرد می بینیم که چقدر این اقبال و توجه، بیشتر و بیشتر می شود
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۰۹:۲۸    
فیض شریفی، شاعر، منتقد ادبی و پژوهشگر در سالروز درگذشت حسین منزوی یادداشتی را در اختیار ایبنا قرار داده است که در ادامه می خوانید.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۰۹:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- حسین منزوی شخصیتی بزرگ و تاثیرگذار در ادبیات معاصر ایران محسوب می شود که در سرودن غزل، شعر نیمایی، شعر سپید و ترانه تبحر خاصی داشت و با تحولی که در غزل ایجاد کرد، باعث احیای این سبک شعری شد.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۲۲:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
اسماعیل امینی، شاعر و دبیر علمی نخستین دوسالانه ملی غزل، جزئیات برگزاری و داوری و جوایز این جایزه ادبی را تشریح و ابراز امیدواری کرد این جشنواره در تابستان بتواند برندگان نهایی خود را مشخص و معرفی کند.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۷ - ۱۲:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس گروه فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: دکتر اسماعیل امینی به عنوان دبیرعلمی نخستین دوسالانه جایزه ملی غزل حسین منزوی انتخاب شد.
رئیس گروه فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت:حسین منزوی در کل کشور در حوزه شعر کلاسیک و غزل جایگاه ممتازی دارد و وظیفه ما است که از این جایگاه، حمایت و حفاظت کرده و آن را معرفی کنیم.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۲:۲۴    
دومین قطعه از سریال می خواهم زنده بمانم با صدای همایون شجریان و اشعاری از حسین منزوی و هوشنگ ابتهاج منتشر شد.
نخستین جایزه ملی دوسالانه غزل به دو زبان فارسی و ترکی به یاد حسین منزوی برگزار می شود.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۲:۴۴   + ۹ سایت دیگر  
خبرگزاری صبا: همایون شجریان دومین قطعه خود برای فیلم می خواهم زنده بمانم با عنوان هوای زمزمه هایت را منتشر کرد. شعر این اثر را حسین منزوی و هوشنگ ابتهاج (سایه) سروده و غلامرضا صادقی آهنگسازی کرده است. همایون شجریان همچنین سه تار این قطعه را نواخته و نوید زمردی نوازنده گیتار آن بوده است. ...
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۲۳:۵۸   + ۱۵ سایت دیگر  
برترین ها: اثر جدید هوای زمزمه هایت از همایون شجریان را بشنوید این اثر با آهنگسازی غلامرضا صادقی و شعری از حسین منزوی و هوشنگ ابتهاج (سایه) منتشر شد.
رویداد 24   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۱:۲۵    
ویدئویی ببینید از اجرای زنده زنده یاد محمد نوری از قطعه شنیدنی "آرزوها" که اثری ساخته محمد سریر بر اساس شعری از حسین منزوی است. این قطعه در قالب آلبوم "جان مریم" منتشر شده است.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۰۹:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
به گفته احمدخانی، نخستین جایزه ملی دوسالانه غزل به دو زبان فارسی و ترکی به یاد حسین منزوی برگزار می شود.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۶ - ۰۰:۵۹    
نام من عشق است،سروده حسین منزوی، با اجرای مهرداد محمدپور رابشنوید.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۰۲ - ۱۸:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
گروه استان ها - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان از برگزاری نخستین جایزه ملی دوسالانه غزل به یاد حسین منزوی خبر داد و گفت: مهلت ارسال آثار تا 31 اردیبهشت ماه است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ - ۱۳:۵۴    
ایسنا/زنجان رئیس گروه فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: نخستین دوسالانه جایزه ملی غزل حسین منزوی به دو زبان ترکی و فارسی برگزار می شود.
ایبنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ - ۱۰:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: نخستین جایزه ملی دوسالانه غزل به دو زبان فارسی و ترکی به یاد حسین منزوی برگزار می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ - ۰۸:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
زنجان - ایرنا - پوستر و فراخوان نخستین 2 سالانه جایزه ملی ' غزل' به منظور پاسداشت غزل سرای بزرگ معاصر، حسین منزوی در زنجان رونمایی شد.
سینما خانه   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۲۲:۱۴   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش سینماخانه؛ موزیک ویدیو آسمان ابری با تصاویری از سریال می خواهم زنده بمانم و با صدای همایون شجریان منتشر شد. موسیقی این قطعه را غلامرضا صادقی با شعری حسین منزوی و غلامرضا طریقی آماده کرده است ...
برترین ها / فرارو   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۲۱:۰۲   + ۲۲ سایت دیگر  
سریال عاشقانه می خواهم زنده بمانم به کارگردانی شهرام شاه حسینی و تهیه کنندگی محمد شایسته از فردا (4 بهمن) به صورت اختصاصی از فیلیمو منتشر خواهد شد. به گزارش روابط عمومی سریال ...
رادیو ایران   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۱۱:۳۴   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش شبکه رادیویی ایران، برنامه قرار شاعرانه به شعر و موسیقی اختصاص دارد. در این برنامه اشعار شاعران معاصر و گذشته سرزمینمان همچون: سعدی شیرازی ، انوری ابیوردی، خاقانی ، سلمان ساوجی ، حافظ شیرازی ،هاتف اصفهانی ، حسین منزوی و... خوانده می شود. ...
همشهری   ۱۳۹۹/۱۰/۰۳ - ۰۰:۰۵    
مرتضی کاردر لبت صریح ترین آیه شکوفایی است/ و چشم هایت شعر سیاه گویایی است/ چه چیز داری با خویشتن که دیدارت/ چو قله های مه آلود محو و رؤیایی است . اصلی ترین مسئله حسین منزوی غزل است و اصلی ترین مسئله اش در غزل- چنان که ماهیت قالب ایجاب می کند- عشق است. او غزل را برای تغزل می خواهد ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۷ - ۱۷:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
کتاب باز امشب در بخش دورهمی آثار حسین منزوی را بررسی می کند.
کاشان نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۲۱ - ۲۲:۵۴    
کاشان نیوز – زهره سادات خورشیدی فرد: محمد هاشم تراب فرزند محمدحسین تاجر کاشانی در سال 1252 ه . ش متولّد شد. وی با یافتن ذوق شاعرانه در خود، به وادی شعر و ادب قدم نهاد و در خدمت شعر و ادبای آن عهد کسب فیض کرد؛ و ازجمله استادان وی سیّد حسین منزوی است. ...
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۸:۳۳   + ۱۷ سایت دیگر  
در آن سال این شعر به نام حسین منزوی توسط علی زند وکیلی اجرا شد، اما شاعر آن جمیله سادات کراماتی است که چندی پیش از دنیا رفت. خواننده اثر این موضوع را اتفاقی سهوی توصیف کرده و به گفته سازنده آلبوم، اشتباهی سهوی از طرف او بوده و سه سال پیش از خانواده شاعر فقید منزوی و شاعر شعر ...
سازمان صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۱:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
در برنامه با کاروان شعر و موسیقی با پخش قطعه خزان گل نرگس شناسنامه این قطعه بررسی می شود شعر این اثر را حسین منزوی سروده است و آهنگسازی آن را فضل الله توکل انجام داده است در این برنامه خزان گل نرگس با صدای علیرضا افتخاری پخش می شود ...
ناطقان   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۱۳:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
حسین منزوی (1 مهر 1325 - 16 اردیبهشت 1383) شاعر ایرانی است. او که بیشتر به عنوان شاعری غزل سرا شناخته شده است، در سرودن شعر نیمایی و شعر سپید هم تبحر داشت. منزوی در سال 1383 بر اثر آمبولی ریوی در تهران درگذشت و در کنار آرامگاه پدرش در زنجان به خاک سپرده شد.
فرهیختگان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۹:۱۹    
کسری کرکزی گفت: بعد از 21 روز تلاش بی وقفه اقداماتی انجام شد مبنی بر هماهنگیِ این پرفورمنس در مقابل دید عموم مردم در محوطه باغ فردوس. نقاشیخطی که غزلِ بسیار برجسته ای از زنده یاد حسین منزوی را داشت، در ابعاد 4 متر طول و 2 متر عرض (8 متر مربع)، با متریال ترکیب مواد و اکرلیک، در چند لایه فضاسازی.
ناطقان   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۰۳:۰۱    
حسین منزوی زادهٔ 1 مهر 1325 شاعر ایرانی بود. او که بیشتر به عنوان شاعری غزل سرا شناخته شده است، در سرودن شعر نیمایی و شعر سپید هم تبحر داشت.وی سرانجام در روز شانزدهم اردیبهشت سال 1383 بر اثر نارسایی قلبی و ریوی و پس از یک عمل جراحی طولانی در بیمارستان رجایی تهران درگذشت.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۸:۲۹    
حسین منزوی از برجسته ترین شاعران معاصر که در سرودن غزل، شعر نیمایی، شعر سپید و ترانه تبحر داشت اول مهر 1325 متولد شد، بسیاری از غزل های او توسط خوانندگان مشهوری نظیر علیرضا افتخاری، همایون شجریان، محمد نوری و ... خوانده شده است.
سیمرغ   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۷:۳۱    
نترس از اینکه عشق من با تو یه روز تموم بشه/ چیزی که ابتدا نداشت ، چه طوری انتها داره ؟! در ادامه چند شعر عاشقانه از زنده یاد حسین منزوی را می خوانید؛ شاعری که عشق را در نهایت زیبایی اش در شعر تصویر کرد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۰۸:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
یکم مهرماه سالروز تولد شاعری است که خود را همزاد پاییز می خواند، حسین منزوی انسانی پاییزی بود. شاعری که پیش و پس از مرگ منزوی باقی ماند.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۰۰:۰۱    
شعر و به ویژه غزل معاصر ایران، بی نام حسین منزوی چیزی کم دارد. او که بخش ارزنده ای از تاریخ ادبیات ما را به خود اختصاص داده نقش برجسته ای در جذب جوانان به شعر و احیای غزل داشته و دارد ...
روزنامه بانی فیلم   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۲:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
علیرضا حنیفی با بیان خاطراتی از هم نشینی با حسین منزوی می گوید: از این که در عین حال که قدر شعرش را می دانستند اما به خودش بها نمی دادند، خیلی ناراضی بود و همیشه گوشه و کنارِ صحبت هایش این را می گفت. ...
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۰۹:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
شب ادبیات از مجموعه شب های هنر شامل دو بخش است که با عناوین میز شعر و میز روایت هر هفته دوشنبه ها روی آنتن می رود.