چهارشنبه ۳۰ مهرساعت ۱۴:۵۰Oct 2020 21

جدیدترین‌های «سبک زندگی دینی»

جام جم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۸:۱۲    
خداوند در پرتو نعمت زمان، قابلیت های نهفته ای را در طول مدت عمر، برای انسان به ودیعه گذارده که مدیریت روشمند و بهره برداری صحیح از آن، نقش تعیین کننده ای در اعتلای کیفی سبک زندگی دینی و در نتیجه حیات معقول دارد.
رادیو ایران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۰۶:۴۸   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش شبکه رادیویی ایران، این برنامه ،داستان های قرآنی را با استفاده از آیات قرآن برررسی می کند، و سبک زندگی دینی را ترویج می کند مرحوم مهندس علیرضا فتحی پور سال ها کارشناس این برنامه بود و با به روز کردن موضوع های دینی برای استفاده در زندگی فردی و اجتماعی صحبت می کرد. ...
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۸:۴۴   + ۱۳ سایت دیگر  
نماز به عنوان نماد محکم بندگی و ستون دین اسلام نقش مهمی در ساختن سبک زندگی دینی دارد؛ رکنی که هم دنیای ما را می سازد و ایمان را در دل ها پایدار می کند و هم زمینه ای برای آبادی زندگی ما در عالم آخرت خواهد شد ...
رادیو معارف در برنامه" میراث رسالت" حقوق ثقلین را با محوریت سبک زندگی دینی واکاوی می کند
جام جم   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۰۸:۰۱    
به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حوزه، با توجه به فشار ابر قدرت های بزرگ و استعمار گران غرب و ایجاد محدودیت های مختلف از طرف آن ها، داشتن فرزندانی غیور و شجاع و وطن دوست جهت دفاع از ایران اسلامی بسیار پر اهمیت می باشد ...
رسا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۲۲:۵۱   + ۶ سایت دیگر  
خوزستان - برگزاری نشست سبک زندگی دینی و انقلابی و برنامه های مرتبط با هفته دفاع مقدس چند خبر کوتاه از خوزستان است.
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۲:۴۴   + ۵ سایت دیگر  
مردم نیوز :موضوع اقتصاد اسلامی به قدری اهمیت دارد که پیغمبر اسلام صلی الله علیه و آله فرموده اند: از ده بخش دین اسلام، نه بخش آن مربوط به اقتصاد حلال است. بنابراین نمی توان موضوعات اقتصادی و کسب و کار را در سبک زندگی دینی نادیده گرفت و نسبت به آن بی توجه بود ...
شبستان   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۰۹:۳۰    
باجلان با اشاره به برگزاری دوره های مشاوره و پاسخ گویی به شبهات دینی در شهرستان پاکدشت به همت کانون عصر انتظار ، گفت: علاوه بر این، طرح معراج السعاده با محور آموزش سبک زندگی دینی نیز اجرا می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۱۶:۰۸    
اصفهان- ایرنا- نماینده ولی فقیه در سپاه ناحیه سمیرم گفت: نمایندگان مجلس یازدهم باید نگاهی ویژه به موضوع سبک زندگی دینی و خانواده سالم داشته باشند.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۱:۰۰    
حجت الاسلام عبدوس مساجد را مرکز ترویج سبک زندگی دینی دانست و گفت:عملکرد عالی مساجد در مقابله با شیوع ویروس کرونا نشان دهنده ظرفیت عظیم این خانه های خدا در جهان معاصر و با تمام پیشرفت های علمی و فناوری اش است.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۶/۱۳ - ۰۰:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
در کشتی نجات پرچمدار کوچک من در این ایام محرم، بد نیست به کتابی درباره سبک زندگی دینی و تربیت حسینی هم توجه داشته باشیم؛ کتابی که به نظر می رسد جزو اولین های این حوزه باشد ...
حوزه علمیه خواهران   ۱۳۹۹/۰۶/۱۱ - ۰۹:۲۶    
مدیر مدرسه علمیه کوثر بندرلنگه گفت: واقعه کربلا در زمان و مکان خاص و با سختی های فراوان امام و یارانشان اتفاق افتاده است اما همچنان الهام بخش و شور آفرین بوده و بهترین سبک زندگی دینی را نشان می دهد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۰۹ - ۱۱:۵۳    
خانواده ای که اعضای آن باهم، هم فکری دینی دارد تفریح و خوراکشان هم دینی می شود. این خانواده در همه ی زمینه ها رفتار و سبک زندگی دینی دارد. چون هرکس حرف دین را بزند فصل الخطاب است.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۵ - ۰۸:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
پویش روضه های خانگی تلاش دارد به گفت وگوی بین نسلی درباره امام حسین(ع) در خانه ها منجر شود؛ احیای این سنت حسنه که در روزگار ما کمرنگ شده و بازخوانی کارکرد های آن می تواند در مسیر تحقق سبک زندگی اسلامی ایرانی یاری رسان باشد.
دانا   ۱۳۹۹/۰۵/۳۰ - ۰۹:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
پورشمسی گفت: دشمن تلاش دارد تا ارزش های دینی و اعتقادی را از ما بگیرد و به همین دلیل تمام همت خود را برای تحت الشعاع قرار دادن عزداری ماه محرم به کار بسته و معتقد است اگر امام حسین (ع) را از ملت ایران بگیرد سبک زندگی دینی را از بین برده است.
حوزه علمیه خواهران   ۱۳۹۹/۰۵/۲۹ - ۱۳:۰۵    
مدرس دانشگاه هرمزگان بهترین زندگی را زندگی بر پایه دین محوری دانست و در مورد مبارزه با زندگی غربی گفت: سبک زندگی دینی بهترین نسخه در مقابله با زندگی بزک کرده غرب است.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۵/۲۷ - ۱۶:۱۹    
حوزه/ سبک زندگی از دیدگاه اسلام، به مجموعه ای از موضوعات مورد قبول اسلام در عرصه زندگی اشاره دارد که براساس آن، معیار رفتار ما باید مبتنی بر اسلام و آموزه های اسلامی باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۵/۰۷ - ۱۲:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
نویسنده قمی رمان داستانی باغ های همیشه بهار ، رفق و مدارای ائمه معصومین به ویژه امام باقر (ع) را به عنوان یک ویژگی برجسته در سبک زندگی دینی دانست و آن را نیاز بسیار مهم بشر امروز خواند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۵/۰۷ - ۱۰:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام علی شکری گفت: اشاعه فرهنگ دینی به سربازان نیرو های مسلح نقش مهمی در توسعه فرهنگی جامعه دارد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۵/۰۷ - ۰۹:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
شاهرود-مدیرکل تبلیغات اسلامی سمنان بابیان اینکه ظرفیت ویژه ای برای ترویج سبک زندگی دینی درنیروهای مسلح فراهم شده است، گفت: اشاعه فرهنگ دینی بین سربازان نقش مهمی در توسعه فرهنگی جامعه دارد.
میزان   ۱۳۹۹/۰۵/۰۵ - ۱۶:۰۵    
خبرگزاری میزان- یک مدرس دانشگاه گسترش فرهنگ تکاثر و تفاخر و تبلیغ زندگی تجملی و پرزرق و برق توسط رسانه ها را سبب ظهور الگو های رفتاری جدید و تغییر سبک زندگی دینی دانست و گفت:لازم است نهاد ها و رسانه ها گسترش اندیشه تسهیل ازدواج و ساده زیستی را در دستور کار خود قرار دهند. ...
حوزه علمیه خواهران   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۰۹:۳۹    
معاون فرهنگی مدرسه علمیه عالی الزهرا(سلام الله علیها) گرگان گفت: بهترین راه ترویج حجاب در جامعه رواج سبک زندگی دینی مبتنی بر اصل حیا و عفاف و نیز نهادینه کردن معنویات است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ - ۱۱:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها- نماینده ولی فقیه در گلستان با بیان اینکه برگزاری جشنواره رضوی، فرصت مناسبی برای آشنایی مردم با سبک وسیره اهل بیت(ع) است گفت: شرکت در چنین جشنواره های ارزشمندی زمینه تقویت سبک زندگی دینی را در جامعه رقم می زند.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۴ - ۱۵:۴۷    
نود و پنجمین شماره فصلنامه علمی پژوهشی قبسات شامل 8 مقاله از جمله تحلیل نشانه های گفتمانی معنویت گرایی جدید و بررسی تأثیرات احتمالی آن بر سبک زندگی دینی و استنباط مبانی علوم انسانی اسلامی در آثار علامه جوادی آملی منتشر شد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۴/۱۱ - ۱۲:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
در منابع روایی توصیه های اخلاقی و ارزشمندی از امام رضا (ع) درخصوص آداب معاشرت اسلامی به یادگار مانده است که نظر هر انسان آزاده و اخلاق مدار را به خود جلب می نماید.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۴/۰۳ - ۱۲:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
آیت الله عبادی با تاکید بر ضرورت ترویج سبک زندگی دینی اسلامی در جامعه، گفت: صرفه جویی از مصادیق سبک زندگی اسلامی است.
حوزه علمیه خواهران   ۱۳۹۹/۰۴/۰۱ - ۰۴:۴۷    
مدیر مدرسه علمیه فاطمیه(سلام الله علیها) مشگین شهر اظهار داشت: آموزش و ترویج سبک زندگی دینی از جمله اهداف حوزه های علمیه خواهران است که در قالب برنامه های فرهنگی، پژوهشی و آموزشی به طلاب ارائه می شود.
خبرگزاری ایرنا: معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی از شناسایی تعداد بسیاری از سرشاخه های مروج فساد در شبکه های اجتماعی در این استان خبر داد. ...
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۰۳/۲۷ - ۱۷:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
روحیه سخاوتمندی یکی از مهمترین و بارزترین خصوصیات اخلاقی است که در زندگی شیعیان واقعی بروز و ظهور می کند، شاخص طلایی که به زندگی دینی افراد رنگ و بوی الهی و قدسی می بخشد. ...
هم اندیشی   ۱۳۹۹/۰۳/۱۲ - ۱۴:۴۵    
الگوی زندگی و سبک زندگی غربی بر اساس مصرف گرایی و اخلاق ستیزی و ناهنجاری ها بنا گردیده است، اما سبک زندگی دینی بر مبنای استعلا و با هدف رسیدن به مقام قرب حضرت حق بنا شده است.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۳/۱۲ - ۱۳:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
گردهمایی مصون سازی فرهنگی با موضوع فرهنگ و نقش آن در سبک زندگی دینی در مواجهه با سبک زندگی غربی در سپاه بجنورد برگزار شد.
الف   ۱۳۹۹/۰۲/۳۰ - ۰۰:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
اظهارات یکی از مهمانان شبکه 3 تلویزیون درباره توطئه آمیز بودن شیوع ویروس کرونا بار دیگر بهانه ای به دست داده تا در فضای مجازی اعتقادات و سبک زندگی دینی مورد تمسخر واقع شود. ...
بسیج   ۱۳۹۹/۰۲/۰۸ - ۰۸:۰۰    
حجت الاسلام محمدعلی فتاحیان گفت: رمضان المبارک فرصتی مغتنم برای نهادینه سازی سبک زندگی دینی و انس با قرآن کریم است.
بسیج   ۱۳۹۹/۰۲/۰۶ - ۱۷:۰۷    
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه خوی گفت: رمضان فرصتی برای نهادینه سازی سبک زندگی دینی و انس با قرآن کریم است.
بسیج   ۱۳۹۹/۰۲/۰۲ - ۱۶:۲۰    
امام جمعه آبدان :پرداخت زکات از نشانه های سبک زندگی دینی است
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۶ - ۰۸:۵۱    
معاون پژوهشی مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) معتقد است: اگر کسی نماز بخواند و روزه بگیرد، هنر نکرده بلکه وظیفه دینی اش را انجام داده است، هرچه هم بر کثرت آن ها بیفزاید، لزوماً دینداری اش را تقویت نکرده است؛ ملاک دینداری، انصاف، مروت، عدالت، وفای به عهد و تعامل با خلق خداست ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۱ - ۰۹:۴۹   + ۹ سایت دیگر  
شهرکرد-ایرنا- نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد در پیامی با تبریک فرارسیدن سال 99 تاکید کرد: اسلام مکتب سلامتی است و هر آنچه سلامت آفرین است را در اولویت سبک زندگی دینی قرار می دهد.
شبستان   ۱۳۹۸/۱۲/۲۱ - ۰۹:۵۳    
ناهیدی فرد گفت: انسان ها از کودکی در کانون خانواده رشد می یابند و معمولاً انسان هایی از موفقیت بیشتری برخوردارند که کانون خانواده آنها گرمتر و محکم تر بوده است.
تهران نیوز   ۱۳۹۸/۱۱/۲۴ - ۱۱:۴۵    
به گزارش شبکه خبری تهران نیوز ، بی شک فکر و اندیشه هر انسان مهم ترین سرمایه وجودی اوست. در سطح کلان هم تفکر و نحوه باورهای حاکم بر جامعه تعیین کننده خطی و مشی مردم جامعه است. ...
شبستان   ۱۳۹۸/۱۱/۲۴ - ۱۰:۴۵    
یک استاد درس خارج فقه با بیان اینکه با وجود رقبای بسیار مسجد همچنان حرف اول را در جذب نسل جوان می زند، گفت: فضای مساجد باید به گونه ای باشد که افراد مدام به دیگران از خاطره های خود از حضور در مساجد بگویند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ - ۰۹:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
نشست الگوهای سبک زندگی دینی در گام دوم 21 بهمن ماه در مؤسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه خواهران برگزار می شود.
پارسینه   ۱۳۹۸/۱۱/۱۷ - ۱۱:۳۸   + ۷ سایت دیگر  
سردار غلامرضا سلیمانی شامگاه چهارشنبه در اجتماع مسؤولان بسیج کاشان اظهار داشت: هدف دشمن تضعیف و نا امید کردن جوانان و مردم کشور، ایجاد بی ثباتی، تجزیه جهان اسلام و قرار دادن آن ها رویاروی یکدیگر است. ...
آنا   ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ - ۱۶:۲۳    
نخستین دانش آموخته مقطع دکتری علوم قرآن و حدیث دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد از پایان نامه خود با عنوان نقش الگویی حضرت ابراهیم (ع) در سبک زندگی دینی از دیدگاه قرآن و تورات دفاع کرد.
با حضور مدیر ستاد اقامه نماز استان در شعبه مرکزی بانک سپه و سخنرانی در جمع پرسنل این بانک و شرکت در شورای اقامه نماز پیشنهاداتی در جهت توسعه فرهنگ نماز ارائه نمودند . ...
کمیته امداد امام خمینی   ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ - ۱۳:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
به منظور ترویج سبک زندگی دینی و اسلامی ، تقویت عقل معاش و تدبیر منزل ، جاری کردن گفتمان اصلاح الگوی مصرف در خانواده ها بیش از 21000 مددجوی تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان از ابتدای امسال تاکنون از برنامه های آموزشی ، فکری و فرهنگی این نهاد با رویکرد دینی و قرآنی بهره مند شده اند.
حوزه   ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ - ۱۳:۲۱    
حوزه/ رئیس مرکز مطالعات و پاسخگویی به شبهات حوزه علمیه قم با بیان اینکه ارجاع نفوس به عقلانیت و معنویت؛ راه تحقق سبک زندگی دینی است گفت: تحقق سبک زندگی دینی با همه صعوبتی که دارد ناشدنی نیست.
میگنا   ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ - ۰۷:۲۳    
به طور قطع و یقین یکی از مهمترین و پیچیده ترین موانع تسهیل ازدواج جوانان، تغییر سبک زندگی است،اولویت های سبک زندگی امروزی بسیار متفاوت با اولویت های سبک زندگی دینی و اسلامی است، بسیاری از جوانان در زندگی خانوادگی به گونه ای رشد و پرورش یافته اند که گویی تا صاحب جایگاه رفیع شغلی و تحصیلی نشده اند ...
شبستان   ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ - ۱۳:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
حجت الاسلام مرتضوی لنگرودی با بیان اینکه افزایش منابع مالی مساجد با محوریت مهدویت برکات فراوانی برای جامعه دارد، گفت: هزینه برای ترویج فرهنگ اربعین و مهدویت، آثار شگرفی در کاهش آسیب های اجتماعی و رونق سبک زندگی دینی در جامعه دارد.