یکشنبه ۰۶ مهرساعت ۲۳:۲۷Sep 2020 27

جدیدترین‌های «مناطق آزاد»

 
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: قطعاً اصلاح ساختار به بودجه سال 1400 می رسد. ما به سازمان برنامه و بودجه اعلام کرده ایم. اگر بدون این اصلاحات بودجه سال آینده به مجلس بیاید قطعاً نمایندگان مقاومت می کنند و بودجه را به دولت باز می گردانند.
تحلیل بازار   ۵ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
جمالی، معاون اقتصادی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی از اجرای حدود 600 طرح عمرانی به ارزش بیش از 55 هزار میلیارد تومان تا سال 1400 و پایان دولت دوازدهم در این مناطق، خبر داد.
پانا   ۹ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - هیات وزیران شیوه نامه محاسبه و دریافت عوارض خدمات شهری در محدوده مناطق آزاد تجاری-صنعتی را اصلاح کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیات دولت ...
دفتر هیئت دولت   ۹ ساعت پیش    
هیئت وزیران نصاب معاملات آیین نامه مالی و معاملاتی سازمان های مناطق آزاد تجاری - صنعتی را تعیین کرد.
مدیر برنامه ریزی و بودجه دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از انتشار فراخوان یادداشت های کلیدی برای نشریه الکترونیک گام هفتم خبر داد.
همزمان با هفته دفاع مقدس و به همت معاونت توسعه مدیریت دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از همکاران ایثارگر و خانواده معظم شهدا و جانبازان این دبیرخانه تقدیر بعمل آمد.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۱:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
فارغ از مستندات آماری موجود در خصوص کسب و کارهای جهانی که براساس آن صنعت گردشگری،سومین صنعت درآمدزای بین المللی در اقتصاد جهانی را از آن خود ساخته،و این واقعیت که ایران از نظر جاذبه های طبیعی و تاریخی به ترتیب در رتبه های پنجم و دهم جهانی قرار دارد ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۰:۵۸   + ۹ سایت دیگر  
دبیر ستاد ساماندهی سواحل شهرستان محموآباد گفت: متاسفانه شنای نابهنگام (شب) و کاهش تعداد ناجیان غریق در سواحل به دلیل شیوع ویروس کرونا و شنا در مناطق آزاد و ممنوعه از مهمترین دلایل جان باختن هموطنان مان در ساحل بود.
پایگاه خبری مناطق آزاد اقتصادی   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۰:۵۱    
با حضور محمد امین اله داد، مشاور فناوری اطلاعات و دولت الکترونیک دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور و مدیر پروژه پنجره واحد مناطق آزاد در منطقه آزاد ارس، جلسه پیگیری استقرار کامل سامانه جامع گمرکی در این منطقه برگزار شد.
همزمان با هفته دفاع مقدس و به همت معاونت توسعه مدیریت دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از همکاران ایثارگر و خانواده معظم شهدا و جانبازان این دبیرخانه تقدیر بعمل آمد.
گیل خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۹:۴۶   + ۱۱ سایت دیگر  
گیل خبر/ دکتر محمد ولی روزبهان، رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان با دکتر سید رضا صالحی امیری، رییس کمیته ملی المپیک دیدار کرده و در خصوص سازوکارهای توسعه همکاری ها براساس توانمندی ها و فرصت های پیش روی به تبادل نظر پرداخت. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۶:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه گفت: پیگیریم به عنوان استانی که رتبه اول بیکاری کشور را داریم، همانند مناطق آزاد از مشوق و یارانه دولتی برخوردار شویم.
روزنامه مردم سالاری   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۵:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
پدافند غیرعامل نوعی دفاع غیرنظامی است و به مجموعه اقداماتی اطلاق می گردد که به جنگ افزار نیاز ندارد و با اجرای آن می توان از وارد شدن خسارات مالی به تجهیزات و تأسیسات حیاتی و حساس نظامی و غیرنظامی و تلفات انسانی جلوگیری کرد یا میزان این خسارات و تلفات را به حداقل ممکن کاهش داد.
مدیر عامل سازمان منطقه آزاد انزلی در خبری اعلام نموده است که در سال جهش تولید، رکود جذب سرمایه گذاری در تاریخ منطقه آزاد انزلی شکسته شد. ما از دبیر مناطق آزاد کشور سوال داریم که اطلاعات این ادعا را کاملاً شفاف منتشر کنند و حداقل نظارتی بر اینگونه اخبار داشته باشند. ...
خبرگزاری صنایع   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۱:۵۱    
بندر انزلی یکی از بنادر فعال در بین کشورهای حاشیه دریای خزر می باشد و به دلیل واقع شدن در مسیر ترانزیتی کریدور شمال- جنوب از اهمیت بالایی برخوردار است.این بندر مشمول قوانین و مقررات مناطق آزاد تجاری- صنعتی بوده و شرایط مناسبی را برای جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی فراهم می نمایید. ...
عناوین مهم ترین اخبار مناطق آزاد کشور در طول هفته گذشته را مرور می کنیم.
مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در پیامی شهادت سردار حمید خدادی برادر بزرگوار محمد خدادی معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را تسلیت گفت.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۷:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه گفت: استان هایی که درصد بیکاری بالاتری از نرخ کشوری دارند، همانند مناطق آزاد از پرداخت مالیات معاف هستند، لذا درخواست داریم کرمانشاه به مدت 20 سال معافیت مالیاتی داشته باشد.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۶:۴۹   + ۵ سایت دیگر  
معاون حقوقی و امور مجلس دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: لایحه مالیات بر درآمد فعالان اقتصادی مناطق آزاد برای فعالان اقتصادی تعیین تکلیف می کند تا بعد از 20 سال معافیت فعالیت های تولیدی و صنعتی در مناطق آزاد و جان گرفتن آن ...
می متالز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۴:۵۵    
می متالز - معاون امور بین الملل اتاق ایران در نشست با روسای جدید و رئیس پیشین سازمان توسعه تجارت خارجی ژاپن (جترو) در تهران پیشنهاد سرمایه گذاری مشترک در مناطق آزاد مانند چابهار را مطرح کرد و با توجه به تداوم همکاری های اقتصادی بین ایران و کشورهای همسایه خواستار برقراری مناسبات ایران و ژاپن در ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۳:۰۱   + ۱۹ سایت دیگر  
معاون اقتصادی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی، از اجرای حدود 600 طرح عمرانی تا سال 1400 و پایان دولت دوازدهم در این مناطق، خبر داد.
پایگاه خبری مناطق آزاد اقتصادی   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۱:۵۱    
نمایندگان دستگاه های عضو کمیسیون تعیین ارزش افزوده محصولات تولیدی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی از "منطقه ویژه اقتصادی لامرد" بازدید کردند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۰۹:۰۱   + ۳۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با اشاره به رقم 169 میلیارد دلار صادرات از این مناطق در هفت سال دولت تدبیر و امید گفت: بیش از 40 درصد صادرات کشور از این مناطق انجام می شود.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۰۸:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
اشتغالزایی در مناطق مرزی. محرومیت زدایی از مرزنشینان؛ اینها تعبیرات خوب و امیدبخشی هستند، اما توسعه مناطق مرزی در سال های اخیر نه تنها برابر با انتفاع مرزنشینان نبوده است که منجر به استثمار کارگران هم شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۷:۵۷    
ایرنا- تهران- مرتضی بانک بعدازظهر چهارشنبه ضمن دیدار و گفت وگو با محمدرضا نوروزپور مدیرعامل خبرگزاری ایرنا از بخش های مختلف بازدید و با خبرنگاران به گفت وگو پرداخت.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۵:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مشاور رییس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری با حضور در سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی، ضمن گفت و گو با مدیرعامل این سازمان از بخش های مختلف آن بازدید به عمل آورد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۳:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
کرباسی، معاون امور بین الملل اتاق ایران در نشست با رئیس جدید و رئیس پیشین سازمان توسعه تجارت خارجی ژاپن (جترو) در تهران ضمن پیشنهاد سرمایه گذاری مشترک در مناطق آزاد بر تداوم همکاری های اقتصادی بین ایران و ژاپن در چارچوب تهاتر و دیگر راهکارهای موجود، تأکید کرد.
هفت روز خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۰:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
محمد احمدی (مدیر امور مجلس دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی) مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی در دولت تدبیر و امید به ویژه در دوره دوم سعی در افزایش توان تولید داخلی، جلب و جذب سرمایه های جدید، بهبود فرآیندهای عملکردی و یکپارچه سازی خدمات و توسعه صادرات کالا به بازارهای [...]
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۰۰:۳۳    
دنیای اقتصاد : مدیرعامل بیمه آسماری با ابراز امیدواری برای رفع مشکلات شرکت های بیمه در مناطق آزاد تاکید کرد که فعالیت شرکت های بیمه سرزمین اصلی در این مناطق مشکلاتی را برای شرکت های مناطق آزاد به وجود آورده است که امیدواریم این مسائل هرچه زودتر برطرف شود ...
شما نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۷:۴۶   + ۹ سایت دیگر  
صورت های مالی سازمان منطقه آزاد انزلی برای سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه 1398 مورد تأیید کارگروه تخصصی شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی قرار گرفت.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۴:۵۵   + ۷ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی با بیان اینکه مناطق آزاد نتیجه سهم خواهی مسئولان است، گفت: معافیت هایی که به مناطق آزاد برای واردات می دهیم، آنها را تبدیل به هابی برای واردات کالای قاچاق کرده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۳:۳۲   + ۳۸ سایت دیگر  
آنطور که مسئولان مناطق آزاد می گویند با پایان دوره 20 ساله معافیت مالیات بر درآمد و دارایی فعالان اقتصادی باید از این پس هر ساله 20 درصد مالیات پرداخت کرده تا به رقم سرزمین اصلی برسد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۲:۵۱   + ۷ سایت دیگر  
گروه استان ها – همزمان با دومین روز از هفته دفاع مقدس، نخستین هنرستان هنرهای زیبا مناطق آزاد کشور ویژه بانوان با حضور امام جمعه شهرستان قشم و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد در این جزیره افتتاح شد.
آنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۲:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
سید احسان خاندوزی در توئیتی درباره طرح جدید مجلس برای مناطق آزاد نوشت: موافق مناطق آزاد هستیم اما در ساختار جدیدی که خادم تولید باشد نه واردات.
از سال 1368 به این سو، بحث های مربوط به مناطق آزاد تجاری در ایران مطرح شد. گرچه خود مناطق آزاد کیش و قشم و چابهار از همان سال فعالیت خود را آغاز نکردند، اما بحث های مربوط به راه اندازی آن ها بیش از 30 سال عمر دارد و به مرور زمان جزئیات بیشتری پیدا کرده و قوانینش شفاف تر شده اند.
آنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۱:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
با وجود اثبات مشکلات مناطق اقتصادی و مناطق آزاد در 30 سال اخیر اما همچنان نمایندگان و برخی از اعضای دولت تمایل بسیاری بر افزایش تعداد مناطق آزاد دارند درحالی که همچنان مشکلات این مناطق پابرجا باقی مانده است.
پیام فوری   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۰۹:۳۱   + ۱۰ سایت دیگر  
بیمه ایران معین در قله توانگری مالی شرکتهای بیمه ایستاد. به گزارش پیام فوری،بیمه_مرکزی_جمهوری_اسلامی ایران طی نامه ای با ابلاغ تأییدیه محاسبات نسبت توانگری مالی شرکت بیمه ایران معین، توانگری مالی این شرکت را سطح یک با نسبت 335 درصد اعلام کرد. ...
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۲۰:۳۰    
به گزارش مشرق، علی اصغر شفیعیان مدیر مسئول انصاف نیوز در توییتر نوشت: آقای محمدعلی وکیلی از مدیریت روزنامه ی کم تیراژ و بی محتوای ابتکار به نمایندگی مجلس رسید، هیچ کاری غیر از انتصاب نزدیکان از ایشان ندیدیم و الحمدالله همین دیروز معاون شورایعالی مناطق آزاد شد! ...
روزنامه مردم سالاری   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۴:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
یکی از نکات حائز اهمیت در افزایش و تداوم سرمایه گذاری ها در مناطق آزاد، ثبات قانونی این مناطق است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۲:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
با نگاهی به عملکرد مناطق آزاد فعلی کشور می توان دریافت که این مناطق در محرومیت زدایی نیز عملا موفق نبوده اند و موجب شکاف شدید بین محدوده محصور این مناطق و مناطق جوار خود که در برخی موارد چسبیده به محدوده منطقه است شده اند.
آنا / خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۲۰:۱۵   + ۵۶ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: کلیات لایحه مالیات بر درآمد و دارایی فعالان اقتصادی در مناطق آزاد تجاری- صنعتی در این جلسه تصویب شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۸:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از تصویب کلیات لایحه مالیات بر درآمد و دارایی فعالان اقتصادی در مناطق آزاد تجاری و صنعتی و معافیت 20 درصدی مالیات مناطق آزاد خبر داد.
جهان نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۵:۲۳   + ۹ سایت دیگر  
مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، سرپرست معاونت فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق این دبیرخانه را منصوب کرد.
شما نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۴:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
دکتر سیدمحمد کریمی دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران با هدف پیگیری مباحث شرکتهای بیمه در مناطق آزاد و ایجاد شرایط مناسب برای فعالیت شرکتهای بیمه در این مناطق با مهندس محسن نریمان مدیرعامل منطقه آزاد ارس دیدار و گفت و گو کرد.
جهان اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۲:۵۳   + ۷ سایت دیگر  
معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کارهای سازمان منطقه آزاد اروند گفت : 7 شرکت تولیدی در این منطقه از سوی کمیسیون ارزش افزوده دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد مجوز گرفتند. ...
پادشاهی بحرین به طور مداوم بر استفاده از فرصت های تجاری برای جلب توجه سرمایه گذاران بین المللی تمرکز کرده است به همین دلیل با توسعه زیرساخت ها و توجه ویژه به لجستیک سعی در توانمند کردن مناطق آزاد خود دارد تا بتواند در تجارت آزاد سطح جهانی مطرح شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۰:۵۵    
اولین دوره مسابقات موت کورت حقوق مناطق آزاد در جزیره کیش برگزار می شود.
کیشوند   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۰۹:۰۳   + ۱۷ سایت دیگر  
مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، سرپرست معاونت فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق این دبیرخانه را منصوب کرد.
کیهان   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۲۱:۰۸   + ۱۲ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی، معافیت های مالیاتی مناطق آزاد را زمینه ساز ایجاد فساد و رانت در این مناطق عنوان کرد.