یکشنبه ۲۴ تیرساعت ۱۷:۴۳Jul 2024 14
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «حکومت اسلامی»

خبرنما   ۱۴۰۳/۰۴/۲۳ - ۲۱:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
بی تردید حکومت اسلامی که شاخصه ان ولایت و رهبری است که تدبر و درایت آن مبتنی بر سخن اسلام استوار است در جامعه نیز عمل می گردد عملی که پیام آن انسجام مردم و خدمت اقتصادی و فرهنگی و جاذبه و دافعه که امنیت مردم و آنچه که رفع آزار مردم است گام بردارد و [...]
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۴/۲۳ - ۱۶:۰۵   + ۶ سایت دیگر  
قم- عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: اگر بخواهیم حکومت ما اسلامی و الهی باشد، باید تسلیم امر خداوند باشیم و سیاست شهید رییسی هم در این راستا بود.
شفقنا   ۱۴۰۳/۰۴/۲۳ - ۱۰:۱۲    
شفقنا- حامد میرزاخان، عضو مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم در منبر مکتوب ششم محرم اینگونه آورده است: از دیگر رویکردهای سیاسی در زیارت عاشورا مجازات مخالفین با حکومت اسلامی است ...
بلاغ مازندران   ۱۴۰۳/۰۴/۲۳ - ۰۲:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
فرهنگ حسینی در رأس خود مسئولیت پذیری برای تشکیل حکومت اسلامی و جهانی سازی ارزش های آن را دارد، که بطور طبیعی مبارزه با حکومت های شیطانی و فروپاشی آنها نخستین وظیفه هر پیرو اباعبدالله(ع) می باشد.
حوزه   ۱۴۰۳/۰۴/۲۲ - ۰۸:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
حوزه/ حسین بن علی قطار دین اسلام و جامعه ی اسلامی را که از خط خارج شده بود و داشت میرفت به طرف ماده گرایی و رفاه کامل، با قیام خود به حال اول برگرداند ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۴/۲۱ - ۱۶:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
یوسف نوری در پیش همایش کنگره بین المللی غدیر در ساری، اظهار کرد: تمدن غدیر، الگو و بنیان حکمرانی اسلامی است و تداوم این الگوی متعالی موجب توفیق و عزت حکومت اسلامی است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۴/۲۱ - ۱۶:۰۰   + ۷ سایت دیگر  
استاندار مازندران گفت: تمدن غدیر، الگو و بنیان حکمرانی اسلامی است و تداوم این الگوی متعالی موجب توفیق و عزت حکومت اسلامی است.
ایسکانیوز   ۱۴۰۳/۰۴/۲۱ - ۰۱:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
یوسف نوری در کنگره ترویج فرهنگ غدیر و ترویج نهج البلاغه با بیان اینکه حکومت اسلامی و حاکمیت قرآن، ضامن اجرای احکام است، گفت: در ایران با حکومت اسلامی و حاکمیت قرآن، شرایط برای مسلمانان، کاملا متفاوت از دیگران است.
حوزه علمیه خراسان   ۱۴۰۳/۰۴/۲۰ - ۱۲:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری حوزه علمیه خراسان با همکاری مدیریت انتشارات این حوزه، در راستای معرفی آثار منتشر شده به اثر برگزیده سومین همایش کتاب سال حکومت اسلامی با عنوان مشروعیّت قیام و تشکیل حکومت در عصر غیبت امام زمان (عج) پرداخت.
کانون سبحان   ۱۴۰۳/۰۴/۲۰ - ۰۹:۱۹    
تحلیلگر مسائل فرهنگی نوشت: تربیت انسانِ طراز(تراز)، رسالت و ماموریت های اصلی حکومت اسلامی است و این تربیت هم با بخشنامه و مصوبه شدنی نیست.
بسیج   ۱۴۰۳/۰۴/۱۹ - ۰۸:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار کرد: جنگ های امروزی در فضای ذهن ها و قلب ها اتفاق می افتد و از این رو دشمنان به دنبال تسخیر اذهان برای تحت تاثیر قرار دادن حکومت ها هستند.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۳/۰۴/۱۹ - ۰۱:۴۰    
هیچ رخدادی را در تاریخ نمی توان یافت که تاثیرش قرن ها فراتر از زمان خود، در سده ها و حتی هزاره های بعد تاثیرگزار باشد و بتواند الگویی برای نسل های بعد و نمادی از حریت و آزادگی باشد، که قیام اباعبدالله الحسین(ع) دارای عالی ترین شاخص های انسانی و انقلابی است که تا قیام قیامت همتایی نخواهد داشت.
کیهان   ۱۴۰۳/۰۴/۱۷ - ۲۲:۳۹    
ماه محرّم، ماه شکست قدرت های یزیدی و حیله های شیطانی است. مجالس بزرگداشت سید مظلومان و سرور آزادگان که مجالس غلبه سپاه عقل بر جهل و عدل بر ظلم و امانت بر خیانت و حکومت اسلامی بر حکومت طاغوت است، هر چه باشکوه تر و فشرده تر بر پا شود، و بیرق های خونین عاشورا به علامت حلول روز انتقام مظلوم از ظالم ...
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۴/۱۷ - ۱۳:۴۳    
ایسنا/زنجان دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان زنجان گفت: اقتضای امر به معروف و نهی از منکر، ایجاد حکومت اسلامی و احیای حق است.
موج   ۱۴۰۳/۰۴/۱۷ - ۱۰:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
نماینده سابق مجلس با اشاره به نقش رئیس جمهور در پیگیری آزادی های مردم گفت: در اینجا منظور ما آزادی بیان است هرچند برخی آن را به آزادی پوشش هم ربط می دهند. اما جمهوری اسلامی یک حکومت اسلامی است و مردم باید حدی از پوشش را رعایت کنند.
شبستان   ۱۴۰۳/۰۴/۱۷ - ۰۹:۱۶    
از دلایل نقلی که برای اثبات اعتبار رأی مردم در مشروعیت بخشی به حکومت اسلامی اقامه می شود تمسک به قاعدۀ سلطنت است. بر اساس این قاعده مردم بر شئون خود سلطه دارند، مگر در مواردی که شارع استثنا کرده است ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۳/۰۴/۱۵ - ۱۸:۴۴   + ۸ سایت دیگر  
مرور مواضع مقتدای فکری سعید جلیلی که می گوید مأموریت مردم ایران حرکت به سمت ظهور است، وظیفه حکومت اسلامی درگیری همه جانبه با کفر است، پس از شیوع کرونا در قم بورس آمریکا و اروپا سقوط کرد، مردم دولت مدرن نمی خواهند، مشکل حجاب زنان الگوی توسعه غربی است ...
ایکنا   ۱۴۰۳/۰۴/۱۵ - ۱۳:۳۹    
دبیر شورای توسعه قرآنی استان قزوین گفت: افرادی که برای حضور در انتخابات همچنان مردد هستند باید بدانند که انتخابشان برای منفعت نظام جمهوری اسلامی و جامعه اسلامی اثرگذار است و اگر با دید وظیفه الهی به انتخابات نگاه کنیم به این حقیقت پی می بریم که حضور ما در انتخابات باعث تحکیم حکومت اسلامی می شود.
ایکنا   ۱۴۰۳/۰۴/۱۵ - ۰۹:۳۹   + ۱۳ سایت دیگر  
سرپرست ریاست جمهوری با بیان اینکه دولت به دقت در حال رصد سلامت انتخابات است، گفت: یکی از مؤلفه های ارزش و عزت حکومت اسلامی در دنیا همین انتخابات است و امیدوار هستیم میزان مشارکت نسبت به هفته گذشته افزایش داشته باشد.
حج   ۱۴۰۳/۰۴/۱۴ - ۲۱:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
همایش پیامبر(ص) و تشکیل حکومت اسلامی با حضور شماری از مسئولان بعثه مقام معظم رهبری و شخصیت های اهل تسنن در مدینه منوره برگزار شد.
قم پرس   ۱۴۰۳/۰۴/۱۴ - ۱۰:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر-گروه دین و اندیشه: فردا مرحله دوم چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران برگزار می شود و مردم از میان مسعود پزشکیان و سعید جلیلی، نهمین رئیس جمهور را بر می گزینند. ...
اصلاحات نیوز   ۱۴۰۳/۰۴/۱۴ - ۰۸:۴۰   + ۱۲ سایت دیگر  
حرف آخرم این است که ما الان در این دوره خاص تاریخی نیازمند این هستیم که همه را قانع کنیم که در دموکراسی 1+50 پیروز شویم و بعد از آن دنبال دموکراسی 70 درصدی باشیم ...
عصر ایران   ۱۴۰۳/۰۴/۱۴ - ۰۸:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
حرف آخرم این است که ما الان در این دوره خاص تاریخی نیازمند این هستیم که همه را قانع کنیم که در دموکراسی 1+50 پیروز شویم و بعد از آن دنبال دموکراسی 70 درصدی باشیم ...
صبح قزوین   ۱۴۰۳/۰۴/۱۴ - ۰۷:۳۶    
نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: ما مسلمان بوده و پایه های نظام فکری و عملی محکمی همچون قرآن، اهل بیت(ع)، ولایت فقیه، حکومت امامان را داریم، ما رهبری امام خمینی(ره) و امام خامنه ای را در حکومت اسلامی درک کردیم، ما معیار و شاخص های خوبی داریم که با آن بتوانیم فرد اصلح را انتخاب کنیم.
کیهان   ۱۴۰۳/۰۴/۱۳ - ۲۲:۲۶    
اگر آن کسی که در رأس حکومت است، مثلِ مثلاً رئیس جمهور یا نخست وزیر، اگر خودش اصلاح نکند خودش را و اگر خودش تابع قوانین اسلام نباشد، قوانین اسلام را در مملکت وجود خودش اجرا نکند، این نمی تواند حکومت اسلامی باشد و حاکم اسلام باشد. صحیفه امام؛ ج8؛ ص284 | قم؛ 4 تیر 1358
پویشگران گیل   ۱۴۰۳/۰۴/۱۲ - ۱۶:۲۴    
آیت الله فلاحتی: جمهوری اسلامی، بی نظیرترین حکومت اسلامی در دنیا است.
ایکنا   ۱۴۰۳/۰۴/۱۲ - ۱۲:۴۵    
رئیس دفتر مقام معظم رهبری در قم با بیان اینکه در حکومت اسلامی مردم نقشی مهم و کلیدی دارند، گفت: امروز اگر می خواهیم اقتدار نظام اسلامی را به دنیا نشان دهیم باید در انتخابات مشارکت پررنگی داشته باشیم.
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۴/۱۱ - ۱۰:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سومین کنگره بین المللی نهج البلاغه گفت: نهج البلاغه کتاب حکومت اسلامی و بر مبنای مسائل اعتقادی، ایمانی، شخصیت توحیدی و ارتقای بصیرت در جامعه بشری است، کتاب زندگی سالم برای همه انسان ها است و در این راستا در دو کنگره قبلی نیز مقالات زیادی از سراسر دنیا آمد و در این باره بحث شد.
شبستان   ۱۴۰۳/۰۴/۰۸ - ۱۴:۴۳    
آیت الله دژکام با اشاره به اینکه حکومت اسلامی پیشرفت اقتصادی می آورد ولی قارون درست نمی کند، گفت: حکومت اسلامی چهره سیاسی مقتدر تولید می کند اما فرعون تحویل نمی دهد، اینها مواردی است که رنگ ما را با سایر کشورها متفاوت می کند.
حوزه   ۱۴۰۳/۰۴/۰۸ - ۱۳:۱۴    
آیت الله شب زنده دار پس از شرکت در انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری، گفت: امروزه انقلاب اسلامی و حکومت اسلامی تاثیر بسیار عمیقی بر گسترده ایمانی آحاد مردم دارد.
حوزه   ۱۴۰۳/۰۴/۰۸ - ۱۳:۰۵    
استاد حسینی قزوینی پس از شرکت در انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری، گفت: امروزه انقلاب اسلامی و حکومت اسلامی تاثیر بسیار عمیقی بر گسترده ایمانی آحاد مردم دارد.
حوزه   ۱۴۰۳/۰۴/۰۸ - ۰۸:۲۹    
حوزه/ حجت الاسلام صدیقی گفت: برای رسیدن به حیات طیبه و دولت اسلامی قواعدی نظیر انتخابات لازم است، لذا انتخابات صرفا برای انتخاب حاکم نیست بلکه انتخاب مدیر است که در پازل حکومت اسلامی به خوبی و درستی انجام وظیفه کند.
حوزه   ۱۴۰۳/۰۴/۰۸ - ۰۷:۲۱    
حوزه/ مدیر حوزه علمیه خواهران استان فارس گفت: برای تشکیل تمدن اسلامی نیاز به نقش آفرینی و حضور مردم در تمامی صحنه ها و رویدادهای جمهوری اسلامی داریم که انتخاب یک مسئول کارامد و انقلابی مصداق یک حضور واقعی در حکومت اسلامی است.
رسا   ۱۴۰۳/۰۴/۰۸ - ۰۴:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه ماهیت حکومت اسلامی از جنس مردم سالاری دینی است، گفت: مردم سالاری دینی در اندیشه حضرت امام رضوان الله تعالی علیه و مقام معظم رهبری جایگاه اعتقادی دارد و از این جهت تفاوت دینی با دموکراسی غربی دارد.
حوزه   ۱۴۰۳/۰۴/۰۸ - ۰۰:۵۷    
حوزه/ حجت الاسلام آقامیری گفت: اساس وجود اهل بیت(ع) و حکومت اسلامی، مبارزه با ظلم است.
حوزه   ۱۴۰۳/۰۴/۰۷ - ۱۴:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ در بین فرامین حکومتی امیرالمومنین علیه السلام به کارگزاران خویش خصوصاً مالک اشتر، یکی از برجسته ترین نکات که به وفور به آن تذکر داده شده است، همین مسئله مردمی بودن و ارتباط مستمر با بدنه اجتماع می باشد.
روزنامه سپهر   ۱۴۰۳/۰۴/۰۷ - ۱۳:۳۲    
آنچه می خوانید ابعاد و اهمیت حادثه غدیر و حکومت اسلامی مبتنی بر بیانات رهبر انقلاب است.
حوزه   ۱۴۰۳/۰۴/۰۷ - ۱۱:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ شناخت دشمن و برنامه های او برای حرکت مومنین دارای اهمیت است چه رسد به کارگزار حکومت اسلامی که دارا بودن کارگزار به این ویژگی به مراتب ضروری تر است، چرا که نقش بالاتری در جامعه ایفا می کنند.
اقتصاد آینده   ۱۴۰۳/۰۴/۰۷ - ۰۴:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
امام جمعه اصفهان همزمان با هفته قوه قضائیه در دیدار با رئیس و معاونان دادگستری استان اصفهان گفت: اصل، حفظ مردم برای نظام اسلامی است و اکنون در تمام عالم، اکنون حکومتی نزدیکتر به حکومت اسلام و امیرمومنان (ع) مانند حکومت اسلامی ایران وجود ندارد. ...
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۴/۰۶ - ۱۱:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
دزفول - ایرنا - رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول با تاکید بر لزوم مشارکت حداکثری دانشگاهیان در انتخابات ریاست جمهوری با تاسی از واقعه غدیر گفت: باید به اهمیت و اعتبار نقش مردم در حکومت اسلامی توجه ویژه ای داشت.
حوزه   ۱۴۰۳/۰۴/۰۵ - ۱۶:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ تحلیل حدیث غدیر بر اساس قواعد فقه سیاسی نشان می دهد که این واقعه نه تنها از نظر دینی بلکه از نظر فقهی و سیاسی نیز دارای اهمیت بالایی است و می تواند به عنوان یک راهنمای جامع برای تعیین اصول و قواعد حکومت اسلامی مورد استفاده قرار گیرد.
معاونت امور استان ها   ۱۴۰۳/۰۴/۰۵ - ۱۰:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی معاونت اموراستان ها، "عیدولایت " باهدف بیان واقعه غدیر و فلسفه این روز، اهمیت روز عید غدیر،بیان فضایل روز عید غدیر، وظایف مومنان در عید غدیر.معرفی منابع مربوط به واقعۀ غدیراهمیت حکومت اسلامی ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۴/۰۴ - ۱۹:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
کینه مهاجران و اشتباه استراتژیک انصار عاملی شد که حکومت اسلامی در دست افرادی بیفتد که این جایگاه برای آن ها ساخته نشده بود.
حوزه   ۱۴۰۳/۰۴/۰۴ - ۱۴:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/استاد حوزه علمیه خواهران استان مرکزی گفت : وقتی گفته می شود حفظ نظام از اوجب واجبات است برای این است که تنها حکومت اسلامی در جهان ایران می باشد .
درگاه ملی قوه قضایيه   ۱۴۰۳/۰۴/۰۴ - ۱۳:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
قوه قضائیه نبض حکومت اسلامی است. مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) دستگاه قضایی جمهوری اسلامی ایران یادگار گران سنگ شهید مظلوم آیت الله دکتر بهشتی (ره) و ثمره تجارب و اخلاص قضات شریف و کارکنان خدومی است که در بیش از چهار دهه گذشته در اجرای عدالت و احقاق حق وابطال باطل بر مبنای احکام نورانی اسلام ...
بسیج   ۱۴۰۳/۰۴/۰۴ - ۱۲:۰۷    
تبریز- یکی از اساتید حوزه و دانشگاه در عجب شیر در این آیین گفت: نبوت در پیامبر اسلام ختم و امامت ایشان به اهل بیت سپرده شد و اجرای حکومت اسلامی ولایت اهل بیت(ع) در عصر غیبت به دست ولی فقیه انجام می شود.
ایبنا   ۱۴۰۳/۰۴/۰۲ - ۱۱:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
حجّت الاسلام حسن ملّایی گفت: پیاده سازی اعتقادات را نمی توان در عملکردهای فردی خلاصه کرد و برقراری و تحقّق برخی اعتقادات، نیازمند تشکیل حکومت اسلامی است که در سایه زندگی اجتماعی صورت می پذیرد ...
شبستان   ۱۴۰۳/۰۴/۰۲ - ۱۰:۱۵    
تأمّل درآیات قرآن کریم و عبارات نهج البلاغه و سیره سیاسی پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) و امیرالمؤمنین (علیه السلام)، همگی بیانگر آن است که حکومت اسلامی برای دفع شر دشمنان، راهی جز مأیوس کردن دشمنان ندارد.
پردیسان آنلاین   ۱۴۰۳/۰۳/۳۱ - ۰۸:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
از آنجایی که اخذ به مسئولیت بدون داشتن تعهد و تخصص کافی و حتی وجود فرد مناسبت تر منجز نخواهد شد، این ویژگی تقوا و تقید به مسائل شرعی است که هم در ابتدا برای اخذ مسئولیت و هم در ادامه برای رسیدن به اهداف در مسئولیت خویش، نقش ایجاد می کند.