شنبه ۱۱ تیرساعت ۰۰:۵۳Jul 2022 2
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «حکومت اسلامی»

امام جمعه آبدان گفت: تعلل کردن در اجرای مسئولیت ها توسط برخی مسئولان و اجرا نشدن وظایف به بهانه های مختلف موجب سلب آسایش مردم آبدان شده است که این امر در حکومت اسلامی به هیچ وجه پذیرفته شده نخواهد بود.
ایرنا   ۹ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - ملا هبت الله آخوند زاده رهبر حکومت طالبان افغانستان روز جمعه در نشست لویی جرگه در کابل، با بیان اینکه "جنگ آمریکا با ما برای زمین و هوا نبود، بلکه برای عقاید ما بود و تا قیامت نیز ادامه دارد"، به اهمیت عدالت در حکومت اسلامی اشاره و تاکید کرد عدالت در حکومت ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۴/۱۰ - ۱۳:۲۸   + ۲۵ سایت دیگر  
حجّت الاسلام ابوترابی فرد، کارنامه یکساله قاضی القضات را قابل دفاع دانست و بر لزوم تحقق سند تحول قضایی تأکید کرد.
چند ثانیه   ۱۴۰۱/۰۴/۰۹ - ۱۳:۰۵   + ۵۱ سایت دیگر  
رهبر معظم انقلاب به استفتائی درباره تمدید اجاره بها با نرخ مصوب سران قوا (25 درصد) پاسخ دادند. ، در پی استفتاء از رهبر معظم انقلاب درباره افزایش اجاره بها و طرح این سوال که آیا اگر صاحب خانه به مصوبه سران قوا در خصوص سقف افزایش 25 درصدی راضی نباشد ...
موج   ۱۴۰۱/۰۴/۰۹ - ۱۱:۲۱    
اگر حکومت اسلامی با ملاحظه مصالح عمومی کشور مقرراتی را اعلام کند همه باید عمل کنند و مستاجر اگر می تواند با موجر مصالحه کند و در صورتی که چاره ای ندارد سکوت او در آن با پرداخت اجاره براساس قانون اشکالی ندارد و نماز و روزه صحیح است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۹ - ۰۷:۳۰    
عالمی مجاهد از ایل زنگنه در 15 سالگی شیراز را به مقصد کربلا ترک کرد و تمام 65 سال حضورش در عراق را به تهذیب نفس و اخلاق گذراند اما وقتی دول انگلیس و فرانسه، عراق را به عنوان بخشی از مستعمره عثمانی به اشغال خود درآوردند ...
تیک   ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۱۴:۳۸   + ۱۶ سایت دیگر  
در پی مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی با حضور سران سه قوه درخصوص تعیین حداکثر افزایش اجاره بها در هر سال تا سقف 25 درصد در تهران و 20 درصد در شهر های سراسر کشور، استفتائی از محضر مقام معظم رهبری صورت گرفت. ...
آفتاب نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۱۳:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
شایان مصلح اظهار داشت: معتقد به حکومت اسلامی در زمان غیبت نیستم و به سکولاریسم اعتقاد دارم.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۱۲:۱۱    
سردار ظفری با بیان اینکه دو نگاه در خصوص اهداف انقلاب اسلامی در جامعه وجود دارد، گفت: یک نگاه هدف از انقلاب را تشکیل جمهوری اسلامی می داند که اشتباه است و نگاه صحیح تشکیل حکومت اسلامی است.
ایبنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۱۰:۳۸   + ۷ سایت دیگر  
شهید بهشتی در کتاب حکومت اسلامی وقتی بحث آزادی را مطرح می کند تصریح می کند که مرزهای این آزادی با آزادی که لیبرال ها و روشنفکران دارند کجاست؟ بخشی هم باید در سیره شهید بهشتی دید ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۰۹:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
شهید آیت الله بهشتی به عنوان یک اندیشمند دینی در قرن جاری و یکی از مهره های اصلی انقلاب اسلامی ایران، در همان سال های ابتدایی پیروزی انقلاب اسلامی، نظریات جامعی را برای اداره حکومت اسلامی ارائه داد.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ - ۲۲:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام ایران عقیده شهید بهشتی را یکی از استوانه های نظام اسلامی دانست و گفت: بهشتی از جایگاه اجتماعی، سیاسی و نظام سازی برای حکومت اسلامی بشمار می رفت و از چهره های سرشناس جهان بود.
اصلاحات نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ - ۱۶:۱۰    
شایان مصلح در گفتگویی در شبکه اجتماعی کلاب هاوس گفت: اصولا هیچ اعتقادی به حکومت اسلامی در زمان غیبت ندارم.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ - ۱۳:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
آیت الله خاتمی، به توطئه های دشمن علیه انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: دشمن بداند انقلاب هرگز به بن بست نمی رسد و این حکومت تا ظهور امام زمان(عج) باقی خواهد ماند.
رسا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۱۶:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان –حجت الاسلام والمسلمین حسینی اقتصاد و امنیت مقدمه ای برای بندگی خدا دانست و از مزایای مالیات در حکومت اسلامی سخن گفت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۳:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
استاندار مرکزی گفت: یکی از وظایف مهم حکومت اسلامی تامین و تضمین مولفه های مهم از جمله امنیت، رفاه، آزادی و در راس همه آنها عدالت است.
سایت قنوت   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۲:۳۲   + ۶ سایت دیگر  
سید احمد زرهانی امروز شنبه (4 تیر) در دومین روز نشست رابطین شورای اقامه نماز که در هتل فرهنگ و هنر برگزار شد؛ بیان کرد: اندیشه شهید بهشتی با اندیشه بسیاری که در دوره مبارزه داعیه ایجاد تحول داشتند متفاوت بود و نگاه انتقادی به وضع موجود جهانی به صورت بنیادی داشتند و به دنبال ایجاد حکومت اسلامی و ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۴ - ۱۶:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
بروجرد - ایرنا - معاون استاندار لرستان و فرماندار بروجرد گفت: خدمت به مردم در حکومت اسلامی از ارزش و اهمیت بالایی برخوردار است که نباید از آن غافل باشیم.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۴ - ۱۱:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
بروجرد - ایرنا - امام جمعه بروجرد گفت: مسوولیت در حکومت اسلامی بسیار سنگین است و بدون کمک گرفتن از خداوند انسان موفق نمی شود.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۴/۰۳ - ۱۹:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
امام جمعه شهرستان قرچک گفت: اجرای عدالت و نیکی کردن به خلق قاعده اصلی حکومت اسلامی است و این وظیفه مسئولین را سنگین تر می کند.
موج رسا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۳ - ۱۵:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در استان زنجان با بیان اینکه امروز قوه قضاییه در مسیری است که می توان گفت چهره قوه قضاییه طراز حکومت اسلامی را از خود نشان می دهد، گفت: اهتمام به گسترش عدالت یکی از هفت مطالبه رهبری از قوه قضائیه است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۲ - ۰۹:۴۷    
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: از مهمترین اصول شکل گیری جمهوری اسلامی و جامعه اسلامی دو پایه اصلی مشروعیت و قدرت است و حکومت اسلامی که به معنای حاکمیت اسلامی است مبتنی بر دو پایه مشروعیت و قدرت است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۲ - ۰۹:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی سخنگوی دولت گفت: امروز دشمن علاوه بر حوزه اقتصادی در حوزه رسانه و افکار عمومی هم نقطه گذاری کرده است.
مشرق نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۰۲ - ۰۶:۳۳    
به گزارش مشرق، کاربرفضای مجازی در توییتی نوشت: مروراخبار زلزله اففانستان وتعداد فوت شدگان بر قلب انسان فشار می آورد،ایران اولین کشوری است که سریعا دو هواپیمای حامل کمک های اولیه به کابل فرستاد، برعندازهای نا عزیز، جمهوری اسلامی ایران در حال تدریس درس انسانیت به دنیاست ...
شعار سال   ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۱۵:۴۰    
سیدمحمدرضا مرندی، عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی گفت: ممکن است این سوال مطرح شود که مردم چگونه می توانند مبنای مشروعیت حکومت اسلامی باشند؟ جواب این است که حقوق شرعی فقط حق الله نیست بلکه حکومت برای مشروعیت پیدا کردن باید متضمن حق الناس هم باشد.
فاش نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۲۹ - ۱۶:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
فاش نیوز- شکر به درگاه الهی به سبب نعمت نظام اسلامی و حیات ما در این برهه از تاریخ که قریب 14 قرن مسلمین از حکومت اسلامی محروم بوده اند؛ نظامی که علیرغم همه فتنه ها و جنگ و تحریم، دستاوردهای عظیمی به همراه داشته؛ که غیر قابل مقایسه با طول تاریخ ایران در پیش از انقلاب می باشد ...
صدای ایران   ۱۴۰۱/۰۳/۲۹ - ۱۳:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
صدای ایران ،اقدامات امام خمینی در مبارزه با حکومت پهلوی در نیمه دوم دهه 50 میلادی به اوج خود رسید. ایشان در نجف با صدور بیانیه های افشاگرانه و دعوت مردم به اعتصاب به نهضت مردمی انقلاب اسلامی سرعت بخشیدند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۳/۲۶ - ۱۷:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه، تحقق سند اعتلای بسیج فقط با تفکر جهادی امکان پذیر است، گفت: با الگوی غربی نمی توان برای حکومت اسلامی نسخه پیچید چرا که ذات این نظام ها سرمایه داری است و در نظام سرمایه داری کار و حرکت جهادی جایی ندارد و مفهومی نامانوس است.
شهدای ایران   ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ - ۰۹:۳۴    
شهدای ایران : امام جمعه یزد گفت: دشمن در تلاش است با تمام ابزاری که در اختیار دارد، هویت زدایی از انقلاب کند. آیت الله محمدرضا ناصری با بیان اینکه تقوا انسان را به قرب خدا نزدیک می کند، اظهار داشت: خدای متعال ...
هرمز   ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ - ۱۶:۴۴    
پاکروان ، مهم ترین اهداف حکومت اسلامی را برپا داشتن حق و احقاق حق صاحبان حقوق و دفع باطل و طرد باطلگران و در نهایت اجرای احکام و حدود الهی در مقام قضاوت و داوری دانست.
صدا نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ - ۱۰:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
چرا امام رضا مسئولیت را پذیرفت؟ زیرا جامعه اسلامی به علت وجود سیاستمداران و سوءاستفاده کنندگان نمی تواند حکومت اسلامی حقیقی و جدی آن را در اقامهٔ حق تحمل کند. امام حسین (ع) می فرماید: الناس عبید الدنیا و الدین لحق علی السنتهم یحوطونه مادرت معایشهم فاذا محصوا بالبلاء قل الدیانون ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۰ - ۱۵:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
سمنان-ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان گفت: دشمنان در فضای مجازی، پس از اجرای طرح جراحی اقتصادی دولت، به دنبال تقابل مردم و حکومت هستند در صورتیکه مردم انقلاب را جدا از خود نمی دانند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۱۹ - ۱۰:۵۸   + ۸ سایت دیگر  
قم- ایرنا - استاد حوزه علمیه گفت: وظیفه حوزه علمیه تبیین ارزش های اسلامی و انقلابی بر اساس آیات و روایات است؛ مثلا در همین بحث حقوق های نجومی امیرالمومنین(ع) تعبیر می کنند که اگر کارگزاران حکومت اسلامی مانند مردم عادی زندگی کنند، این فقر کمر مردم را نمی شکند.
دانا   ۱۴۰۱/۰۳/۱۸ - ۱۴:۲۶    
تبیین حکومت اسلامی و شناساندن حکومت فاسد مامون به مردم مهم ترین حرکت سیاسی امام رضا(ع) در دوران خلافت حکومت عباسی در طوس بود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۳/۱۸ - ۰۸:۲۷    
در جلسه ای با حضور سه میهمان خارجی در دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)، به تشریح گستره جغرافیایی اندیشه های امام پرداخته شد.
رسا   ۱۴۰۱/۰۳/۱۶ - ۱۶:۳۷    
سید مجتبی نواب با آزادی از زندان به فکر تشکیل گروه فدائیان اسلام افتاد تا به وسیله آن با عناصر فاسد در جامعه به مبارزه برخیزد
دانا   ۱۴۰۱/۰۳/۱۶ - ۱۳:۵۳    
رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب با بیان اینکه امام خامنه ای بهترین گزینه برای زعامت جامعه اسلامی بودند، گفت: شاخصه هایی مانند جهان شناسی، زمامداری حکومت اسلامی و حجم عظیم اطلاعات ایشان را از سایرین متمایز می کند.
صبح الوند   ۱۴۰۱/۰۳/۱۶ - ۱۳:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
آیت الله سید احمد خاتمی گفت: ارزشمندترین ارمغان و یادگار امام راحل(ره) تشکیل نظام اسلامی است، نظامی که در درونش انواع برکت ها نهفته است.
رسا   ۱۴۰۱/۰۳/۱۶ - ۱۱:۵۵   + ۱۴ سایت دیگر  
دوستی، که خیلی ژست نخبگی می گیرد، در تحلیل عوامانه و غیرمؤدبانه، بر امام عزیز ما خرده گرفت، برایش نوشتم: پهلوی را با جمهوری اسلامی مقایسه کردی و بر امام ما خرده گرفتی که چه خوب اداره کردند پاسخت یک وجه سلبی دارد و یک وجه ایجابی.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۰۳/۱۶ - ۱۱:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
امام جمعه و نماینده ولی فقیه در منطقه کاشان در نخستین کنگره ملی امر به معروف و نهی از منکر در دانشگاه علوم پزشکی این شهرستان، تشکیل حکومت اسلامی را بزرگترین معروف عنوان کرد.
تقریب   ۱۴۰۱/۰۳/۱۵ - ۱۸:۳۶    
ماموستا اقبال بهمنی عنوان کرد: در قرن بیستم حکومت اسلامی در ذهن ها حذف شده بود و ویژگی اصلی امام خمینی (ره) تشکیل حکومت اسلامی بود که بعدازآن دشمنان اسلام تلاش داشتند آن را به شیعیان محدود کنند اما امام با وحدت امت اسلامی اعلام کرد که حکومت اسلامی مربوط به تمام مذاهب اسلامی است.
مرصاد   ۱۴۰۱/۰۳/۱۵ - ۱۸:۰۶    
مرصاد نیوز: امام جمعه سرپل ذهاب گفت: امام بزرگوار ما در سال 42 حرکت خود برای رهبری و هدایت حرکت انقلابی را آغاز کرد و یک حکومت اسلامی را پایه ریزی کرد که آمال و آرزوی انبیاء الهی بوده است.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۱۵ - ۱۶:۲۴   + ۲۰ سایت دیگر  
سردار علی فدوی ظهر یکشنبه در سخنانی که انتهای راهپیمایی 15 خرداد پیشوا ایراد کرد، گفت: 43 سال است که در عیان ترین وجه ممکن، جبهه شیطان بزرگ در برابر جبهه انقلاب اسلامی ایستاده است ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۱۵ - ۱۵:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
قصرشیرین-ایرنا- فرماندار قصرشیرین گفت: قیام 15 خردادماه به رهبری بنیانگذار و معمار کبیر انقلاب اسلامی آغازگر تحولی نوین در کشورمان برای تشکیل حکومت اسلامی و پایان دادن به ظلم و ستم بود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۳/۱۵ - ۱۰:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری، تحقق حق و عدالت را از مهم ترین برنامه ها در حکومت اسلامی بیان کرد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۱۵ - ۰۹:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
همدان-ایرنا- هدف انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی(ره) حفظ استقلال سیاسی، اقتصادی، آزادی فکری و فرهنگی کشور در مقابل تهاجم گسترده بیگانگان، برقراری حکومت اسلامی و ارائه تصویری جدید و زنده از حاکمیت مذهبی است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۱۵ - ۰۸:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
گرگان- ایرنا- مبارزه با فساد، حل مشکلات مردم، حمایت از محرومان، وحدت مسلمانان، استکبار سیتزی، استقلال، خودکفایی و تشکیل حکومت اسلامی از جمله آرمان های والای انقلاب اسلامی است که امام خمینی (ره) بر تحقق کامل آن تاکید و نقشه و چراغ راهی که برای ملت های جهان ترسیم کرده است.
دانا   ۱۴۰۱/۰۳/۱۴ - ۱۷:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
علی نجفی گفت: امام حرکت خود را قیام برای خدا نامید و خداوند نیز به این قیام برکت داد و دل های مردم را همراه با امام کرد تا جایی که یک ملت به تنهایی در برابر ابرقدرت هایی که نمی خواستند انقلاب به نتیجه برسد بپاخواست و با خلق حماسه هایی مانند پانزده خرداد در برابر خواست دشمنان ایستاد و موفق نیز شد.
وارث   ۱۴۰۱/۰۳/۱۴ - ۱۶:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
به مناسبت فرا رسیدن 14 خرداد، سالروز ارتحال معمار کبیر انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی(ره) و به منظور بررسی مهدویت و انتظار در منظومه فکری حضرت امام با حجت الاسلام والمسلمین حسین الهی نژاد ...